Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

profesor matematike se traži :)
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Ponuda poslova
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Serafian
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 01. 2009. (10:25:04)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:27 pet, 30. 1. 2009    Naslov: profesor matematike se traži :) Citirajte i odgovorite

traži se profesor matemetike voljan raditi u srednjoj u zg... grafička škola u zg traži profesora matematike pa ako nekom profesoru / profesorici ili ne profesoru / profesorici sa diplomom matematike treba posao neka se javi ili meni na pm ili u grafičku školu zagreb (odmah do ruđera). može i na mail sarafianangel[at]yahoo.com
traži se profesor matemetike voljan raditi u srednjoj u zg... grafička škola u zg traži profesora matematike pa ako nekom profesoru / profesorici ili ne profesoru / profesorici sa diplomom matematike treba posao neka se javi ili meni na pm ili u grafičku školu zagreb (odmah do ruđera). može i na mail sarafianangel[at]yahoo.com


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Serafian
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 01. 2009. (10:25:04)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:04 pet, 30. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

e da zaboravih napisati da je to na puno radno vrijeme
e da zaboravih napisati da je to na puno radno vrijeme


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Serafian
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 01. 2009. (10:25:04)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:01 pon, 2. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja jednostavno nemogu vijerovati da nema ni jedan profesor matematike voljan raditi u školi, strašno
ja jednostavno nemogu vijerovati da nema ni jedan profesor matematike voljan raditi u školi, strašno


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:23 pon, 2. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Skole koje traze profesore, cesto prihvacaju i apsolvente (ponekad i "skoro apsolvente"), pa vjerujem da zainteresirani diplomirani studenti vec imaju angazman. :) Dodatno, Forum nije narocito interesantan onima koji su vec zavrsili. :?

Usput, sto je s preddiplomom (zavrsene tri godine), je l' to prihvatljivo? :-k
Skole koje traze profesore, cesto prihvacaju i apsolvente (ponekad i "skoro apsolvente"), pa vjerujem da zainteresirani diplomirani studenti vec imaju angazman. Smile Dodatno, Forum nije narocito interesantan onima koji su vec zavrsili. Confused

Usput, sto je s preddiplomom (zavrsene tri godine), je l' to prihvatljivo? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Serafian
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 01. 2009. (10:25:04)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:50 pon, 2. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

180 ects-a, trebalo bi biti, sad se javio jedan kolega pa ću sutra vidjeti, ako odustane obavijestim vas
180 ects-a, trebalo bi biti, sad se javio jedan kolega pa ću sutra vidjeti, ako odustane obavijestim vas


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:18 pon, 2. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dakle, 180 ECTS je [b]pred[/b]diploma (popularno, bakalar); diplomirani su ili studenti koji su zavrsili stare studije (dipl.ingovi) ili oni koji ce zavrsiti nove diplomske studije (magistri struke), sto je - cini mi se - 300ECTS (na preddiplomskom i diplomskom skupa). :)

Drugim rijecima, dosta je i preddiploma; nije nuzna diploma. :D

Ovo sam pitao jer i medju studentima ima dosta konfuzije da "cemu preddiploma sluzi", pa se nadam i ovako pripomoci. :)

Sretno! :D
Dakle, 180 ECTS je preddiploma (popularno, bakalar); diplomirani su ili studenti koji su zavrsili stare studije (dipl.ingovi) ili oni koji ce zavrsiti nove diplomske studije (magistri struke), sto je - cini mi se - 300ECTS (na preddiplomskom i diplomskom skupa). Smile

Drugim rijecima, dosta je i preddiploma; nije nuzna diploma. Very Happy

Ovo sam pitao jer i medju studentima ima dosta konfuzije da "cemu preddiploma sluzi", pa se nadam i ovako pripomoci. Smile

Sretno! Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Antonija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2007. (09:38:06)
Postovi: (139)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2

PostPostano: 22:22 pon, 2. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

to stvarno u praksi funkcionira?
znam da su prof.matematike potrebni al bas tolko da se primaju i sa zavrsene 3 godine?

to mi je zbunjujuce i iz razloga jer i na stranici faxa pise "Prvostupnici/prvostupnice (baccalaureusi/baccalauree) edukacije matematike bez završenog odgovarajućeg diplomskog studija nemaju dovoljne stručne i metodičke kompetencije za izvođenje nastave iz područja matematike i ICT-a na razini osnovne i srednje škole"
to stvarno u praksi funkcionira?
znam da su prof.matematike potrebni al bas tolko da se primaju i sa zavrsene 3 godine?

to mi je zbunjujuce i iz razloga jer i na stranici faxa pise "Prvostupnici/prvostupnice (baccalaureusi/baccalauree) edukacije matematike bez završenog odgovarajućeg diplomskog studija nemaju dovoljne stručne i metodičke kompetencije za izvođenje nastave iz područja matematike i ICT-a na razini osnovne i srednje škole"



_________________
Capa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Serafian
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 01. 2009. (10:25:04)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:17 uto, 3. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

da to je ona glupost koju je napravila bolonja u hrvata.

u svijetu samo mali postotak ljudi uopće ide na diplomski studij (oko 15 %) dok na post diplomski 1 ili 2 iz generacije ako i toliko a u hrvatskoj 97 % prvostupnika ide na diplomski jer su izjednačili prijašnje 4 godine sa sadasnjim diplomskim studijem tako da se smatra da ako si ti prvostupnik ti nemaš pojma o ničemu dok onaj koji je studiro 4 godine (i u te 4 godine učio isto što i mi u 3) zna više. možeš misliti
da to je ona glupost koju je napravila bolonja u hrvata.

u svijetu samo mali postotak ljudi uopće ide na diplomski studij (oko 15 %) dok na post diplomski 1 ili 2 iz generacije ako i toliko a u hrvatskoj 97 % prvostupnika ide na diplomski jer su izjednačili prijašnje 4 godine sa sadasnjim diplomskim studijem tako da se smatra da ako si ti prvostupnik ti nemaš pojma o ničemu dok onaj koji je studiro 4 godine (i u te 4 godine učio isto što i mi u 3) zna više. možeš misliti


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 19:23 uto, 3. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Serafian"]da to je ona glupost koju je napravila bolonja u hrvata.

u svijetu samo mali postotak ljudi uopće ide na diplomski studij (oko 15 %) dok na post diplomski 1 ili 2 iz generacije ako i toliko a u hrvatskoj 97 % prvostupnika ide na diplomski jer su izjednačili prijašnje 4 godine sa sadasnjim diplomskim studijem tako da se smatra da ako si ti prvostupnik ti nemaš pojma o ničemu dok onaj koji je studiro 4 godine (i u te 4 godine učio isto što i mi u 3) zna više. možeš misliti[/quote]

zapravo, kad bolje razmislis, vi ste u vec u prvom semestru prosli sve sta su stari studenti radili te 4 godine... :roll:

zadaca,zadaca,kolokvij,zadaca,zadaca; vec si skupio dosta za prolaz,zadaca,zadaca,kolokvij... daj molim te..
Serafian (napisa):
da to je ona glupost koju je napravila bolonja u hrvata.

u svijetu samo mali postotak ljudi uopće ide na diplomski studij (oko 15 %) dok na post diplomski 1 ili 2 iz generacije ako i toliko a u hrvatskoj 97 % prvostupnika ide na diplomski jer su izjednačili prijašnje 4 godine sa sadasnjim diplomskim studijem tako da se smatra da ako si ti prvostupnik ti nemaš pojma o ničemu dok onaj koji je studiro 4 godine (i u te 4 godine učio isto što i mi u 3) zna više. možeš misliti


zapravo, kad bolje razmislis, vi ste u vec u prvom semestru prosli sve sta su stari studenti radili te 4 godine... Rolling Eyes

zadaca,zadaca,kolokvij,zadaca,zadaca; vec si skupio dosta za prolaz,zadaca,zadaca,kolokvij... daj molim te..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivo34
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (10:11:04)
Postovi: (171)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
35 = 43 - 8

PostPostano: 19:30 uto, 3. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Serafian"]...tako da se smatra da ako si ti prvostupnik ti nemaš pojma o ničemu dok onaj koji je studiro 4 godine (i u te 4 godine učio isto što i mi u 3) zna više. možeš misliti[/quote]
Nije bas tako... Oni koji zavrse po starom studiju imaju u diplomi nekakvo konkretno usmjerenje koje im pise u diplomi.
A nasa 2. i 3. godina je u biti rascijepana 2 godina po starom studiju, s tim da mi imamo jos dosta dodanih kolegija. Mislim da netko tko zavrsi one 4 godine ipak ima vise "korisnog" znanja za poslije. Mi nakon ove 3 znamo jako puno o matematici, a jako malo o tome sto bi radili nakon studija. Just my 50 cents... :P

[size=9][color=#999999]Added after 6 minutes:[/color][/size]

[quote="Markec"]zapravo, kad bolje razmislis, vi ste u vec u prvom semestru prosli sve sta su stari studenti radili te 4 godine... :roll:

zadaca,zadaca,kolokvij,zadaca,zadaca; vec si skupio dosta za prolaz,zadaca,zadaca,kolokvij... daj molim te..[/quote]
Da, a ti si studirao po novom sustavu i znas sve o tim zadacama i kolokvijima, koje btw moras sve poloziti prakticki iz prve inace fljas ode godina?
Nema ti ovdje pripremanja za [b]jedan[/b] ispit po dva mjeseca. Jasno mi je da je po starom sistemu bilo jako tesko poloziti recimo analizu 3 ili UVIS. Ali isto tako i mi imamo teske predmete (ponekad i po 2) koje moramo poloziti uz jos 3 iz semestra. Sto zahtjeva redovito ucenje i prakticki zivot na faksu. Ti sigurno tako studiras.. :roll:
Serafian (napisa):
...tako da se smatra da ako si ti prvostupnik ti nemaš pojma o ničemu dok onaj koji je studiro 4 godine (i u te 4 godine učio isto što i mi u 3) zna više. možeš misliti

Nije bas tako... Oni koji zavrse po starom studiju imaju u diplomi nekakvo konkretno usmjerenje koje im pise u diplomi.
A nasa 2. i 3. godina je u biti rascijepana 2 godina po starom studiju, s tim da mi imamo jos dosta dodanih kolegija. Mislim da netko tko zavrsi one 4 godine ipak ima vise "korisnog" znanja za poslije. Mi nakon ove 3 znamo jako puno o matematici, a jako malo o tome sto bi radili nakon studija. Just my 50 cents... Razz

Added after 6 minutes:

Markec (napisa):
zapravo, kad bolje razmislis, vi ste u vec u prvom semestru prosli sve sta su stari studenti radili te 4 godine... Rolling Eyes

zadaca,zadaca,kolokvij,zadaca,zadaca; vec si skupio dosta za prolaz,zadaca,zadaca,kolokvij... daj molim te..

Da, a ti si studirao po novom sustavu i znas sve o tim zadacama i kolokvijima, koje btw moras sve poloziti prakticki iz prve inace fljas ode godina?
Nema ti ovdje pripremanja za jedan ispit po dva mjeseca. Jasno mi je da je po starom sistemu bilo jako tesko poloziti recimo analizu 3 ili UVIS. Ali isto tako i mi imamo teske predmete (ponekad i po 2) koje moramo poloziti uz jos 3 iz semestra. Sto zahtjeva redovito ucenje i prakticki zivot na faksu. Ti sigurno tako studiras.. Rolling Eyes
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Antonija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2007. (09:38:06)
Postovi: (139)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2

PostPostano: 20:24 uto, 3. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Markec"] zapravo, kad bolje razmislis, vi ste u vec u prvom semestru prosli sve sta su stari studenti radili te 4 godine... :roll:

zadaca,zadaca,kolokvij,zadaca,zadaca; vec si skupio dosta za prolaz,zadaca,zadaca,kolokvij... daj molim te..[/quote]

pa nije bas ni bolonja tako lagana, pogotovo na nasem faksu. svaki tjedan zadace koje moras predat i uvjet su i recimo, bolestan si i ne dodes na vjezbe/predavanja kad se to radi- neznas napisat zadacu. dok ti neko objasni, prepises od nekoga, kopiras, moras vec predat dugu zadacu...
mene zivcira i cinjenica kaj nemamo rokova (kao ostali fakulteti s "bolonjom"). tako sam u situaciji da gubim stipendiju jer sam pala jedan predmet, za razliku od moje frendice koja je prosla manje od mene i ima slabiji prosjek, al eto, "ostavila" si je to za sljedecu godinu.

isto tako, kao "bakalar" bi se trebali moc zaposlit. ali, ako nam fax kaze da neznamo dovoljno da mozemo radit u struci (prof.mat) koji poslodavac ce me prihvatit.
nadam se da pricam guposti i da sam u krivu. ako se neko slaze s tim, neka me razuvjeri, bila bi zahvalna :)
Markec (napisa):
zapravo, kad bolje razmislis, vi ste u vec u prvom semestru prosli sve sta su stari studenti radili te 4 godine... Rolling Eyes

zadaca,zadaca,kolokvij,zadaca,zadaca; vec si skupio dosta za prolaz,zadaca,zadaca,kolokvij... daj molim te..


pa nije bas ni bolonja tako lagana, pogotovo na nasem faksu. svaki tjedan zadace koje moras predat i uvjet su i recimo, bolestan si i ne dodes na vjezbe/predavanja kad se to radi- neznas napisat zadacu. dok ti neko objasni, prepises od nekoga, kopiras, moras vec predat dugu zadacu...
mene zivcira i cinjenica kaj nemamo rokova (kao ostali fakulteti s "bolonjom"). tako sam u situaciji da gubim stipendiju jer sam pala jedan predmet, za razliku od moje frendice koja je prosla manje od mene i ima slabiji prosjek, al eto, "ostavila" si je to za sljedecu godinu.

isto tako, kao "bakalar" bi se trebali moc zaposlit. ali, ako nam fax kaze da neznamo dovoljno da mozemo radit u struci (prof.mat) koji poslodavac ce me prihvatit.
nadam se da pricam guposti i da sam u krivu. ako se neko slaze s tim, neka me razuvjeri, bila bi zahvalna Smile



_________________
Capa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:05 uto, 3. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

People, ovo nije topic o Bolonji. :ccc: Takvih imamo dovoljno; molim preselite tamo. :) Ako Serafian ima kakav koristan info, super. :D No, rasprave [b]o[/b] Bolonji, preselite na postojece topice. :|
People, ovo nije topic o Bolonji. Ccc.... Sram te bilo... Takvih imamo dovoljno; molim preselite tamo. Smile Ako Serafian ima kakav koristan info, super. Very Happy No, rasprave o Bolonji, preselite na postojece topice. Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 9:38 sri, 4. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Serafian"]u svijetu samo mali postotak ljudi uopće ide na diplomski studij (oko 15 %) dok na post diplomski 1 ili 2 iz generacije ako i toliko a u hrvatskoj 97 % prvostupnika ide na diplomski jer su izjednačili prijašnje 4 godine sa sadasnjim diplomskim studijem tako da se smatra da ako si ti prvostupnik ti nemaš pojma o ničemu dok onaj koji je studiro 4 godine (i u te 4 godine učio isto što i mi u 3) zna više. možeš misliti[/quote]

da ali to ne vrijedi nužno i za edukaciju. vani u pravilu nemaju preddiplomske studije specijalizirane za pojedini predmet, pa morate na dodatni stručni diplomski studij koji obično traje 1 godinu. ovo dakako ovisi od države do države. kod nas bi se to moglo riješiti tako da prvostupnik položi stručne kolegije (psihologije, metodike i sl.) upravo kao što to moraju ljudi ostalih struka koji nisu stekli te kompetencije na studiju, a predaju u školi.
Serafian (napisa):
u svijetu samo mali postotak ljudi uopće ide na diplomski studij (oko 15 %) dok na post diplomski 1 ili 2 iz generacije ako i toliko a u hrvatskoj 97 % prvostupnika ide na diplomski jer su izjednačili prijašnje 4 godine sa sadasnjim diplomskim studijem tako da se smatra da ako si ti prvostupnik ti nemaš pojma o ničemu dok onaj koji je studiro 4 godine (i u te 4 godine učio isto što i mi u 3) zna više. možeš misliti


da ali to ne vrijedi nužno i za edukaciju. vani u pravilu nemaju preddiplomske studije specijalizirane za pojedini predmet, pa morate na dodatni stručni diplomski studij koji obično traje 1 godinu. ovo dakako ovisi od države do države. kod nas bi se to moglo riješiti tako da prvostupnik položi stručne kolegije (psihologije, metodike i sl.) upravo kao što to moraju ljudi ostalih struka koji nisu stekli te kompetencije na studiju, a predaju u školi.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Serafian
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 01. 2009. (10:25:04)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:20 sri, 4. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa tako i je u hrv, ja sam profesor informatike i tehničkog, završio sam po bolonji 3 godine (tvz) i moram samo položiti u roku 2 godine pedagošku grupu predmeta (4 predmeta). ali u međuvremenu predajem. također moram položiti i stručni ispit iz predmeta koji hoću ili informatika ili tehnički.

također mislim da je malo izmaklo kontroli, obavjest je još tu da se traži profesor ali se kolega koji se javio dogovorio za razgovor, pa ako ne prihvati posao javim, hvala svima
pa tako i je u hrv, ja sam profesor informatike i tehničkog, završio sam po bolonji 3 godine (tvz) i moram samo položiti u roku 2 godine pedagošku grupu predmeta (4 predmeta). ali u međuvremenu predajem. također moram položiti i stručni ispit iz predmeta koji hoću ili informatika ili tehnički.

također mislim da je malo izmaklo kontroli, obavjest je još tu da se traži profesor ali se kolega koji se javio dogovorio za razgovor, pa ako ne prihvati posao javim, hvala svima


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
asterix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 02. 2004. (11:49:18)
Postovi: (10)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:03 sri, 27. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da vlada poprilična opća konfuzija i nigdje ne mogu naći detaljno objašnjenje po pitanju kompetencije prvostupnika za rad u školi. Većina smatra da je to tzv. nestručna zamijena gdje nije moguće dobiti stalan radni odnos i punu plaću što i nije baš primamljivo...
Osim toga, nigdje nisam vidio niti jedan natječaj gdje se traži baš prvostupnik matematike za bilo kakav posao što me jako razočaralo...
Ima li smisla uopće izaći na burzu rada kao prvostupnik?
Mislim da vlada poprilična opća konfuzija i nigdje ne mogu naći detaljno objašnjenje po pitanju kompetencije prvostupnika za rad u školi. Većina smatra da je to tzv. nestručna zamijena gdje nije moguće dobiti stalan radni odnos i punu plaću što i nije baš primamljivo...
Osim toga, nigdje nisam vidio niti jedan natječaj gdje se traži baš prvostupnik matematike za bilo kakav posao što me jako razočaralo...
Ima li smisla uopće izaći na burzu rada kao prvostupnik?



_________________
CARPE DIEM
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 17:01 sri, 27. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

iskreno, nema previse. nestrucna zamjena moze raditi maksimalno nekih 60 dana (ili 90), nakon toga se mora opet raspisati natjecaj. ako se onda javi apsolvent onda on ima prednost. ili onaj koji je zavrsio koji ima prednost pred svima njima.
iskreno, nema previse. nestrucna zamjena moze raditi maksimalno nekih 60 dana (ili 90), nakon toga se mora opet raspisati natjecaj. ako se onda javi apsolvent onda on ima prednost. ili onaj koji je zavrsio koji ima prednost pred svima njima.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Floki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 02. 2004. (19:25:17)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 18:11 sri, 27. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Prvostupnici/prvostupnice (baccalaureusi/baccalauree) edukacije matematike bez završenog odgovarajućeg diplomskog studija nemaju dovoljne stručne i metodičke kompetencije za izvođenje nastave iz područja matematike i ICT-a na razini osnovne i srednje škole, no osposobljeni su za različita tehnička zanimanja i poslove u gospodarstvu, državnoj upravi i javnom sektoru koji uključuju analitički način razmišljanja, temeljna znanja iz područja matematike i računarstva, sposobnost matematičkog modeliranja i rješavanja različitih problema, poznavanje statistike, sposobnost organizacije, analize i prezentacije (znakovnih, numeričkih, audio, slikovnih, multimedijskih i dr.) podataka te primjenu ICT-a.[/quote]


To ti piše na stranicama fakulteta na ovom linku
http://www.math.hr/Default.aspx?art=2013&sec=296
drugim riječima ti se kao prvostupnik ne možeš zaposliti za stalno ni u osnovnoj ni u srednjoj jer nemaš kompetencije ...
:(

Neznam da li te to zanimalo asterix :)...
Ako netko zna neke nove informacije molim ga da me ispravi :)
Citat:
Prvostupnici/prvostupnice (baccalaureusi/baccalauree) edukacije matematike bez završenog odgovarajućeg diplomskog studija nemaju dovoljne stručne i metodičke kompetencije za izvođenje nastave iz područja matematike i ICT-a na razini osnovne i srednje škole, no osposobljeni su za različita tehnička zanimanja i poslove u gospodarstvu, državnoj upravi i javnom sektoru koji uključuju analitički način razmišljanja, temeljna znanja iz područja matematike i računarstva, sposobnost matematičkog modeliranja i rješavanja različitih problema, poznavanje statistike, sposobnost organizacije, analize i prezentacije (znakovnih, numeričkih, audio, slikovnih, multimedijskih i dr.) podataka te primjenu ICT-a.



To ti piše na stranicama fakulteta na ovom linku
http://www.math.hr/Default.aspx?art=2013&sec=296
drugim riječima ti se kao prvostupnik ne možeš zaposliti za stalno ni u osnovnoj ni u srednjoj jer nemaš kompetencije ...
Sad

Neznam da li te to zanimalo asterix Smile...
Ako netko zna neke nove informacije molim ga da me ispravi Smile



_________________
Ono što proturiječi srcu ne ulazi u glavu!!!
A.Schopenhauer
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
asterix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 02. 2004. (11:49:18)
Postovi: (10)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:43 pet, 23. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Proučavajući zakon o odgoju i obrazovanju došao sam do saznanja da prvostupnici sa 180 ECTS nisu nikakva nestručna zamjena, već je magistar edukacije jedina kompetentnija osoba za obavljanje nastave u osnovnoj školi. Naravno, prvostupnik je dužan steći pedagoške kompetencije za 60 ECTS i kao takav može biti pripravnik i polagati stručni ispit. Eto toliko..
Proučavajući zakon o odgoju i obrazovanju došao sam do saznanja da prvostupnici sa 180 ECTS nisu nikakva nestručna zamjena, već je magistar edukacije jedina kompetentnija osoba za obavljanje nastave u osnovnoj školi. Naravno, prvostupnik je dužan steći pedagoške kompetencije za 60 ECTS i kao takav može biti pripravnik i polagati stručni ispit. Eto toliko..



_________________
CARPE DIEM
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pipi duga čarapa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2009. (12:36:59)
Postovi: (2D)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 3 - 8

PostPostano: 19:32 pet, 23. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bojim se da si previdio neke važne djelove:

ZAKON
O ODGOJU I OBRAZOVANJU U OSNOVNOJ I SREDNJOJ ŠKOLI
XI. ZASNIVANJE I PRESTANAK RADNOG ODNOSA U ŠKOLSKOJ USTANOVI
Uvjeti za zasnivanje radnog odnosa
Članak 105.

6) Poslove učitelja predmetne nastave u osnovnoj školi može obavljati osoba koja je završila diplomski sveučilišni studij odgovarajuće vrste odnosno preddiplomski sveučilišni studij ili stručni studij na kojem se stječe najmanje 180 ECTS bodova i ima potrebno pedagoško-psihološko-didaktičko-metodičko obrazovanje kojim se stječe 60 ECTS bodova (u daljnjem tekstu: pedagoške kompetencije) [i][b]ako se na natječaj ne javi osoba koja je završila diplomski sveučilišni studij odgovarajuće vrste.[/b][/i]

Članak 107.
(11) Ako se na natječaj ne javi osoba koja ispunjava uvjete iz članka 105. ovog Zakona, natječaj će se ponoviti u roku od pet mjeseci, a do zasnivanja radnog odnosa na osnovi ponovljenoga natječaja radni se odnos može zasnovati s osobom koja ne ispunjava propisane uvjete.

[url]http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/340388.html[/url]

Prvostupnik osim pedagoških predmeta mora završiti i diplomski studij; tek onda može polagati stručni ispit.
Bojim se da si previdio neke važne djelove:

ZAKON
O ODGOJU I OBRAZOVANJU U OSNOVNOJ I SREDNJOJ ŠKOLI
XI. ZASNIVANJE I PRESTANAK RADNOG ODNOSA U ŠKOLSKOJ USTANOVI
Uvjeti za zasnivanje radnog odnosa
Članak 105.

6) Poslove učitelja predmetne nastave u osnovnoj školi može obavljati osoba koja je završila diplomski sveučilišni studij odgovarajuće vrste odnosno preddiplomski sveučilišni studij ili stručni studij na kojem se stječe najmanje 180 ECTS bodova i ima potrebno pedagoško-psihološko-didaktičko-metodičko obrazovanje kojim se stječe 60 ECTS bodova (u daljnjem tekstu: pedagoške kompetencije) ako se na natječaj ne javi osoba koja je završila diplomski sveučilišni studij odgovarajuće vrste.

Članak 107.
(11) Ako se na natječaj ne javi osoba koja ispunjava uvjete iz članka 105. ovog Zakona, natječaj će se ponoviti u roku od pet mjeseci, a do zasnivanja radnog odnosa na osnovi ponovljenoga natječaja radni se odnos može zasnovati s osobom koja ne ispunjava propisane uvjete.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/340388.html

Prvostupnik osim pedagoških predmeta mora završiti i diplomski studij; tek onda može polagati stručni ispit.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 0:10 sub, 24. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

moram priznati da ne vidim gdje tu tocno pise da prvostupnik ne moze obavljati taj posao.

pretpostavimo da se na natjecaj nije javio nitko drugi nego prvostupnik koji je polozio metodicko-didakticke kolegije. Zasto on ne bi mogao ici na strucni ispit (kad odradi svoju godinu dana u skoli i dobije dopustenje)? Ne vidim kako to on ne zadovoljava uvjete clanka 105.

ovo boldano samo daje prednost pri zaposljavanju.
moram priznati da ne vidim gdje tu tocno pise da prvostupnik ne moze obavljati taj posao.

pretpostavimo da se na natjecaj nije javio nitko drugi nego prvostupnik koji je polozio metodicko-didakticke kolegije. Zasto on ne bi mogao ici na strucni ispit (kad odradi svoju godinu dana u skoli i dobije dopustenje)? Ne vidim kako to on ne zadovoljava uvjete clanka 105.

ovo boldano samo daje prednost pri zaposljavanju.



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Ponuda poslova Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan