Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Diskusija o prezentacijama
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Seminar 2 - Odabrane teme iz geometrije
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:40 sri, 4. 3. 2009    Naslov: Diskusija o prezentacijama Citirajte i odgovorite

U ovom topicu mozemo razgovarati o nacinu na koji bi projektni timovi trebali odrzati usmena izlaganja, tj. prezentacije tema. Dva su moguca scenarija: da delegiraju jednog clana tima koji ce odrzati cijelu prezentaciju, ili da svatko odrzi dio. Napisite sto mislite da je bolje i kako biste vi htjeli izlagati.

Kad pocnete predavati eseje dobit cete detaljne upute za drzanje prezentacije i tada vise necete moci utjecati na to. Dakle, sad vam je vrijeme da me nagovorite na vama drazi nacin izlaganja :)
U ovom topicu mozemo razgovarati o nacinu na koji bi projektni timovi trebali odrzati usmena izlaganja, tj. prezentacije tema. Dva su moguca scenarija: da delegiraju jednog clana tima koji ce odrzati cijelu prezentaciju, ili da svatko odrzi dio. Napisite sto mislite da je bolje i kako biste vi htjeli izlagati.

Kad pocnete predavati eseje dobit cete detaljne upute za drzanje prezentacije i tada vise necete moci utjecati na to. Dakle, sad vam je vrijeme da me nagovorite na vama drazi nacin izlaganja Smile



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
pinkgirl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (21:08:16)
Postovi: (1AE)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
63 = 82 - 19
Lokacija: K-K-Z

PostPostano: 18:37 sri, 4. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da je bolje da svaki clan tima odrzi cca 5min, sto za svakog nije puno zasebno, a svi sudjeluju... tako da ako u nekom timu samo jedan pise seminar da ostalo dvoje bar malo nauce taj seminar :)

uostalom, lakse je isplanirati 5 min govora u kom se zapravo i ne moze ici u dubinu (samo fino konkretno :) )... da ne bi bilo da se neko zanese pricat 10min o necem sto zapravo nije osnovna tema... a i mozda i dosadno... :roll:

eto :pricam:
mislim da je bolje da svaki clan tima odrzi cca 5min, sto za svakog nije puno zasebno, a svi sudjeluju... tako da ako u nekom timu samo jedan pise seminar da ostalo dvoje bar malo nauce taj seminar Smile

uostalom, lakse je isplanirati 5 min govora u kom se zapravo i ne moze ici u dubinu (samo fino konkretno Smile )... da ne bi bilo da se neko zanese pricat 10min o necem sto zapravo nije osnovna tema... a i mozda i dosadno... Rolling Eyes

eto Ja pricam i pricam i pricam...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 19:25 sri, 4. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

po meni bi to trebala biti individualna odluka, postoje timovi sa tri "dobra" izlagača, ali u slučaju da je tu bar jedan kojem izlaganje al stvarno ne ide, nema smisla da se njega maltretira sa tih 5 minuta, tj, izlaganje dobije krivu notu zbog tih 5 miuta... neka svaki tim odluči kako će izgledati izlaganje i nek se drže tog dogovora.

p.s. sumjam da ćemo svi bit profesori, pa nije ni potrebno da svi vježbamo iznjet gradivo razredu :)
po meni bi to trebala biti individualna odluka, postoje timovi sa tri "dobra" izlagača, ali u slučaju da je tu bar jedan kojem izlaganje al stvarno ne ide, nema smisla da se njega maltretira sa tih 5 minuta, tj, izlaganje dobije krivu notu zbog tih 5 miuta... neka svaki tim odluči kako će izgledati izlaganje i nek se drže tog dogovora.

p.s. sumjam da ćemo svi bit profesori, pa nije ni potrebno da svi vježbamo iznjet gradivo razredu Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tammy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 07. 2007. (20:37:10)
Postovi: (197)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5

PostPostano: 19:31 sri, 4. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slažem se s pinkgirl da bi svi trebali izlagati. Teško ćemo se dogovoriti tko bi od nas troje izlagao sam. I pošto ne dobivamo svi zajedno jednu ocjenu, nije fer jer će dvoje zapravo imati manje posla.
Čak i ako netko ne sudjeluje u pisanju seminara (iako bi svi trebali), na ovaj način će morati sudjelovati. :D
Slažem se s pinkgirl da bi svi trebali izlagati. Teško ćemo se dogovoriti tko bi od nas troje izlagao sam. I pošto ne dobivamo svi zajedno jednu ocjenu, nije fer jer će dvoje zapravo imati manje posla.
Čak i ako netko ne sudjeluje u pisanju seminara (iako bi svi trebali), na ovaj način će morati sudjelovati. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Antonija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2007. (09:38:06)
Postovi: (139)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2

PostPostano: 19:45 sri, 4. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja se pak slazem s tygy :)
(da napravimo neko glasovanje ko je za, ko protiv toga da svi izlazu?)
nismo svi dobri izlagaci ali svi trebaju sudjelovati u pisanju seminaru.
seminar moze biti super obraden i napravljen ali mi studenti ih necemo citati nego cemo slusati prezentacije pa je pozeljno da to bude sto kvalitetnije napravljeno a ne da neko cita samo zato jer mora. cjelokupni dojam nije onda bas dobar. ta osoba koja nece pricati mogla bi recimo, crtati po ploci to sto je zadano (naravno, ako budemo mogli to raditi).

uglavnom, ja sam za individualnu odluku svakog tima.
ja se pak slazem s tygy Smile
(da napravimo neko glasovanje ko je za, ko protiv toga da svi izlazu?)
nismo svi dobri izlagaci ali svi trebaju sudjelovati u pisanju seminaru.
seminar moze biti super obraden i napravljen ali mi studenti ih necemo citati nego cemo slusati prezentacije pa je pozeljno da to bude sto kvalitetnije napravljeno a ne da neko cita samo zato jer mora. cjelokupni dojam nije onda bas dobar. ta osoba koja nece pricati mogla bi recimo, crtati po ploci to sto je zadano (naravno, ako budemo mogli to raditi).

uglavnom, ja sam za individualnu odluku svakog tima.



_________________
Capa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
chinchi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 02. 2005. (00:15:30)
Postovi: (B2)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 5

PostPostano: 19:46 sri, 4. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

iako necemo svi bit profesori jednog dana,ipak mislim da je svrha ovakvih kolegija da se, izmedju ostalog, ljudi priviknu na izlaganje pred publikom..
iako ja nemam problema s tim,i rado bih preuzela na sebe cijelo izlaganje i oslobodila ostatak tima toga ako im je tlaka,slazem se s kolegama da bi to mogao biti problem kod dogovaranja tko ce izlagat,jer se to ljudima vecinom ne da...bilo bi idealno kad bi mogli timovi sami birat,al ako to nije moguce,onda je po mom misljenju bolje da svatko sudjeluje u izlaganju,al recimo da se ta komponetna ocjenjuje onda za svakoga posebno,ovisno o tome kolko je dobro netko izlozio svoj dio.
iako necemo svi bit profesori jednog dana,ipak mislim da je svrha ovakvih kolegija da se, izmedju ostalog, ljudi priviknu na izlaganje pred publikom..
iako ja nemam problema s tim,i rado bih preuzela na sebe cijelo izlaganje i oslobodila ostatak tima toga ako im je tlaka,slazem se s kolegama da bi to mogao biti problem kod dogovaranja tko ce izlagat,jer se to ljudima vecinom ne da...bilo bi idealno kad bi mogli timovi sami birat,al ako to nije moguce,onda je po mom misljenju bolje da svatko sudjeluje u izlaganju,al recimo da se ta komponetna ocjenjuje onda za svakoga posebno,ovisno o tome kolko je dobro netko izlozio svoj dio.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Antonija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2007. (09:38:06)
Postovi: (139)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2

PostPostano: 19:49 sri, 4. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="chinchi"]bilo bi idealno kad bi mogli timovi sami birat,al ako to nije moguce,onda je po mom misljenju bolje da svatko sudjeluje u izlaganju,al recimo da se ta [b]komponetna ocjenjuje onda za svakoga posebno,ovisno o tome kolko je dobro netko izlozio svoj dio[/b].[/quote]

to bas i nije fer jer nisu svi jednako "nadareni" za izlaganje pred ljudima. to nije bas svima lako. kako si i sama rekla, nece svi biti profesori. neki ce mozda imati ljude koji ce pricati umjesto njih :D
chinchi (napisa):
bilo bi idealno kad bi mogli timovi sami birat,al ako to nije moguce,onda je po mom misljenju bolje da svatko sudjeluje u izlaganju,al recimo da se ta komponetna ocjenjuje onda za svakoga posebno,ovisno o tome kolko je dobro netko izlozio svoj dio.


to bas i nije fer jer nisu svi jednako "nadareni" za izlaganje pred ljudima. to nije bas svima lako. kako si i sama rekla, nece svi biti profesori. neki ce mozda imati ljude koji ce pricati umjesto njih Very Happy



_________________
Capa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pinkgirl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (21:08:16)
Postovi: (1AE)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
63 = 82 - 19
Lokacija: K-K-Z

PostPostano: 21:48 sri, 4. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Antonija"][quote="chinchi"]bilo bi idealno kad bi mogli timovi sami birat,al ako to nije moguce,onda je po mom misljenju bolje da svatko sudjeluje u izlaganju,al recimo da se ta [b] komponetna ocjenjuje onda za svakoga posebno,ovisno o tome kolko je dobro netko izlozio svoj dio [/b].[/quote]

to bas i nije fer jer nisu svi jednako "nadareni" za izlaganje pred ljudima. to nije bas svima lako. kako si i sama rekla, [b]nece svi biti profesori[/b]. neki ce mozda imati ljude koji ce pricati umjesto njih :D[/quote]

ovo nema nikakve veze jer slusamo hrpu psi-pedagoskih predmeta.
to sto nece svak bit prof nije problem ovog kolegija jer je ovo ipak nastavnicki smjer, htio to tko ili ne.

cemu rasprava o tom trebali li biti individualno biranje? to nije ni ponudeno, ponudeno je da se sada individualno izjasnimo hocemo li jednog ili vise izlagaca, i to prije no sto pocmu izlaganja... kasnije ce nam biti nametnuto!

@chinchi: slazen se da bi svak trebao biti drugacije ocjenjen za izlaganje, svak po zasluzi, to mi je nekako postenije...
mislim da nije u redu da ako je moja kolegica bolji izlagac ona zasluzi moju ocjenu... kolegij nije koncipiran ni zamisljen kao eliminirajuci, mislim da je bit seminara da svi lipo stanemo ispred kolega i iznesemo nauceno, ne budemo mutavi, sto god radili u zivotu dobro nam dodu vjezbe govora, pa necemo mi nekog osudivat ako se ne snade na izlaganju...

ipak izlaganje/prezentacija nam nosi najveci dio ocjene pa se postavlja pitanje, dajemo li drugima da poprave/pokvare nas prosjek :lol:


ma, bili kako bilo, ljudi moji i u prvon semestru smo svi izlagali ;)
Antonija (napisa):
chinchi (napisa):
bilo bi idealno kad bi mogli timovi sami birat,al ako to nije moguce,onda je po mom misljenju bolje da svatko sudjeluje u izlaganju,al recimo da se ta komponetna ocjenjuje onda za svakoga posebno,ovisno o tome kolko je dobro netko izlozio svoj dio .


to bas i nije fer jer nisu svi jednako "nadareni" za izlaganje pred ljudima. to nije bas svima lako. kako si i sama rekla, nece svi biti profesori. neki ce mozda imati ljude koji ce pricati umjesto njih Very Happy


ovo nema nikakve veze jer slusamo hrpu psi-pedagoskih predmeta.
to sto nece svak bit prof nije problem ovog kolegija jer je ovo ipak nastavnicki smjer, htio to tko ili ne.

cemu rasprava o tom trebali li biti individualno biranje? to nije ni ponudeno, ponudeno je da se sada individualno izjasnimo hocemo li jednog ili vise izlagaca, i to prije no sto pocmu izlaganja... kasnije ce nam biti nametnuto!

@chinchi: slazen se da bi svak trebao biti drugacije ocjenjen za izlaganje, svak po zasluzi, to mi je nekako postenije...
mislim da nije u redu da ako je moja kolegica bolji izlagac ona zasluzi moju ocjenu... kolegij nije koncipiran ni zamisljen kao eliminirajuci, mislim da je bit seminara da svi lipo stanemo ispred kolega i iznesemo nauceno, ne budemo mutavi, sto god radili u zivotu dobro nam dodu vjezbe govora, pa necemo mi nekog osudivat ako se ne snade na izlaganju...

ipak izlaganje/prezentacija nam nosi najveci dio ocjene pa se postavlja pitanje, dajemo li drugima da poprave/pokvare nas prosjek Laughing


ma, bili kako bilo, ljudi moji i u prvon semestru smo svi izlagali Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
eval
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 01. 2008. (22:48:52)
Postovi: (70)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 19 - 4

PostPostano: 22:14 sri, 4. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma sve što ste rekli ima smisla...al to sve zavisi od svakog studenta posebno.. imamo pravila koja nam je profesor dao i toga se trebamo držat...a pošto u pravilima ne piše, pretpostavljam da za izlaganje imamo pravo izbora, hoće li pričati jedna ili sve 3 osobe...tako bi najbolje bilo...
ma sve što ste rekli ima smisla...al to sve zavisi od svakog studenta posebno.. imamo pravila koja nam je profesor dao i toga se trebamo držat...a pošto u pravilima ne piše, pretpostavljam da za izlaganje imamo pravo izbora, hoće li pričati jedna ili sve 3 osobe...tako bi najbolje bilo...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kakt00s
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (12:19:40)
Postovi: (183)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10
Lokacija: :ɐɾıɔɐʞoן

PostPostano: 23:30 sri, 4. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da bi jedna od ove 2 opcije bile najbolje

1. Da se članovi grupe sami dogovore ko će predavati. Tu će se naravno izabrati član tima koji ima najbolje vokalne sposobnosti. Ili dva. Može i tri. (samo što mislim da će se to teško dogoditi)

2. Da svi članovi predaju. Sad imamo problem. Mislim da se ne poznajemo dovoljno i neznamo tko ima kakve sposobnosti prezentiranja pred grupom ljudi. Trema i tak.

E sad... :) ovo da svi troje predaju bi bilo ok da profesor svakog posebno ocjenjuje, a znamo da se to neće dogoditi. A i mislim da je prva opcija bolja jer u drugoj dolazi do problema. Zamislite ovu situaciju. Napišete skoro cijeli seminar ili čak samo svoj dio. Bodovi iz seminara su svima isti. I dođete na prezentaciju i samo vas uhvati trema. Vi na kraju imate 3 a druga 2 člana tima 5. A da ste to napravili po prvoj opciji bi samo malo srušili izgled tima pa bi svi dobili 4.

Tako da dajem glas tome da se ljudi u timu sami dogovore tko i koliko će ih predavati.

P.S. Toliko sam se raspisao, a još nisam ni 100% siguran da ću upisat predmet. Držite mi fige da mi odobre upis 36 ects-a. Molba predana u petak. Još čekam... :)
Mislim da bi jedna od ove 2 opcije bile najbolje

1. Da se članovi grupe sami dogovore ko će predavati. Tu će se naravno izabrati član tima koji ima najbolje vokalne sposobnosti. Ili dva. Može i tri. (samo što mislim da će se to teško dogoditi)

2. Da svi članovi predaju. Sad imamo problem. Mislim da se ne poznajemo dovoljno i neznamo tko ima kakve sposobnosti prezentiranja pred grupom ljudi. Trema i tak.

E sad... Smile ovo da svi troje predaju bi bilo ok da profesor svakog posebno ocjenjuje, a znamo da se to neće dogoditi. A i mislim da je prva opcija bolja jer u drugoj dolazi do problema. Zamislite ovu situaciju. Napišete skoro cijeli seminar ili čak samo svoj dio. Bodovi iz seminara su svima isti. I dođete na prezentaciju i samo vas uhvati trema. Vi na kraju imate 3 a druga 2 člana tima 5. A da ste to napravili po prvoj opciji bi samo malo srušili izgled tima pa bi svi dobili 4.

Tako da dajem glas tome da se ljudi u timu sami dogovore tko i koliko će ih predavati.

P.S. Toliko sam se raspisao, a još nisam ni 100% siguran da ću upisat predmet. Držite mi fige da mi odobre upis 36 ects-a. Molba predana u petak. Još čekam... Smile



_________________
Muy importante!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tierra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2007. (12:46:15)
Postovi: (4D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 2
Lokacija: zg

PostPostano: 23:47 sri, 4. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

kod individualnog odabira će se opet nać timovi u kojima svi članovi dobro izlažu,a isto tako i oni timovi čiji članovi ne vole uopće izlagat.

al samo su dvije opcije..ili ćemo svi izlagat, ili se dogovaramo međusobno tko će izlagat...(jedna ili dvije osobe)...

što se mene tiče..ja bih htjela držat predavanje, ali ako moje kolege misle da ću im pokvarit ocjenu (naravno ako me trema uhvati...a ne zbog lošeg predavanja :P ), onda neću predavat...

hmmmm....mogu bit suzdržana?
kod individualnog odabira će se opet nać timovi u kojima svi članovi dobro izlažu,a isto tako i oni timovi čiji članovi ne vole uopće izlagat.

al samo su dvije opcije..ili ćemo svi izlagat, ili se dogovaramo međusobno tko će izlagat...(jedna ili dvije osobe)...

što se mene tiče..ja bih htjela držat predavanje, ali ako moje kolege misle da ću im pokvarit ocjenu (naravno ako me trema uhvati...a ne zbog lošeg predavanja Razz ), onda neću predavat...

hmmmm....mogu bit suzdržana?



_________________
..and maybe someday we will meet ,
And maybe talk and not just speak ,
Don't buy the promises 'cause
There are no promises I keep....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
chinchi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 02. 2005. (00:15:30)
Postovi: (B2)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 5

PostPostano: 1:13 čet, 5. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kakt00s"] Tu će se naravno izabrati član tima koji ima najbolje vokalne sposobnosti.
[/quote]

Sta se ocekuje od nas i da pjevamo? :P :P
kakt00s (napisa):
Tu će se naravno izabrati član tima koji ima najbolje vokalne sposobnosti.


Sta se ocekuje od nas i da pjevamo? Razz Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kakt00s
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (12:19:40)
Postovi: (183)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10
Lokacija: :ɐɾıɔɐʞoן

PostPostano: 1:19 čet, 5. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="chinchi"][quote="kakt00s"] Tu će se naravno izabrati član tima koji ima najbolje vokalne sposobnosti.
[/quote]

Sta se ocekuje od nas i da pjevamo? :P :P[/quote]


lol... jesam blento...

Pa zapravo i može... nitko nije reko da nemremo. acapella :)
chinchi (napisa):
kakt00s (napisa):
Tu će se naravno izabrati član tima koji ima najbolje vokalne sposobnosti.


Sta se ocekuje od nas i da pjevamo? Razz Razz



lol... jesam blento...

Pa zapravo i može... nitko nije reko da nemremo. acapella Smile



_________________
Muy importante!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pinkgirl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (21:08:16)
Postovi: (1AE)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
63 = 82 - 19
Lokacija: K-K-Z

PostPostano: 14:25 čet, 5. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]U ovom topicu mozemo razgovarati o nacinu na koji bi projektni timovi trebali odrzati usmena izlaganja, tj. prezentacije tema. [b]Dva su moguca scenarija[/b]: da delegiraju jednog clana tima koji ce odrzati cijelu prezentaciju, ili da svatko odrzi dio. Napisite sto mislite da je bolje i kako biste vi htjeli izlagati.

Kad pocnete predavati eseje dobit cete detaljne upute za drzanje prezentacije i tada vise necete moci utjecati na to. Dakle, sad vam je vrijeme da me nagovorite na vama drazi nacin izlaganja :)[/quote]
[quote="eval"]ma sve što ste rekli ima smisla...al to sve zavisi od svakog studenta posebno.. imamo pravila koja nam je profesor dao i toga se trebamo držat...a pošto u pravilima ne piše, pretpostavljam da za izlaganje imamo pravo izbora, hoće li pričati jedna ili sve 3 osobe...tako bi najbolje bilo...[/quote]

[quote="kakt00s"]Mislim da bi jedna od ove 2 opcije bile najbolje

1. Da se članovi grupe sami dogovore ko će predavati. Tu će se naravno izabrati član tima koji ima najbolje vokalne sposobnosti. Ili dva. Može i tri. (samo što mislim da će se to teško dogoditi)

2. Da svi članovi predaju. Sad imamo problem. Mislim da se ne poznajemo dovoljno i neznamo tko ima kakve sposobnosti prezentiranja pred grupom ljudi. Trema i tak.

E sad... :) ovo da svi troje predaju bi bilo ok da profesor svakog posebno ocjenjuje, a znamo da se to neće dogoditi. A i mislim da je prva opcija bolja jer u drugoj dolazi do problema. Zamislite ovu situaciju. Napišete skoro cijeli seminar ili čak samo svoj dio. Bodovi iz seminara su svima isti. I dođete na prezentaciju i samo vas uhvati trema. Vi na kraju imate 3 a druga 2 člana tima 5. A da ste to napravili po prvoj opciji bi samo malo srušili izgled tima pa bi svi dobili 4.

Tako da dajem glas tome da se ljudi u timu sami dogovore tko i koliko će ih predavati.

[/quote]

ljudi, daj procitajte profesorov post :roll:
krcko (napisa):
U ovom topicu mozemo razgovarati o nacinu na koji bi projektni timovi trebali odrzati usmena izlaganja, tj. prezentacije tema. Dva su moguca scenarija: da delegiraju jednog clana tima koji ce odrzati cijelu prezentaciju, ili da svatko odrzi dio. Napisite sto mislite da je bolje i kako biste vi htjeli izlagati.

Kad pocnete predavati eseje dobit cete detaljne upute za drzanje prezentacije i tada vise necete moci utjecati na to. Dakle, sad vam je vrijeme da me nagovorite na vama drazi nacin izlaganja Smile

eval (napisa):
ma sve što ste rekli ima smisla...al to sve zavisi od svakog studenta posebno.. imamo pravila koja nam je profesor dao i toga se trebamo držat...a pošto u pravilima ne piše, pretpostavljam da za izlaganje imamo pravo izbora, hoće li pričati jedna ili sve 3 osobe...tako bi najbolje bilo...


kakt00s (napisa):
Mislim da bi jedna od ove 2 opcije bile najbolje

1. Da se članovi grupe sami dogovore ko će predavati. Tu će se naravno izabrati član tima koji ima najbolje vokalne sposobnosti. Ili dva. Može i tri. (samo što mislim da će se to teško dogoditi)

2. Da svi članovi predaju. Sad imamo problem. Mislim da se ne poznajemo dovoljno i neznamo tko ima kakve sposobnosti prezentiranja pred grupom ljudi. Trema i tak.

E sad... Smile ovo da svi troje predaju bi bilo ok da profesor svakog posebno ocjenjuje, a znamo da se to neće dogoditi. A i mislim da je prva opcija bolja jer u drugoj dolazi do problema. Zamislite ovu situaciju. Napišete skoro cijeli seminar ili čak samo svoj dio. Bodovi iz seminara su svima isti. I dođete na prezentaciju i samo vas uhvati trema. Vi na kraju imate 3 a druga 2 člana tima 5. A da ste to napravili po prvoj opciji bi samo malo srušili izgled tima pa bi svi dobili 4.

Tako da dajem glas tome da se ljudi u timu sami dogovore tko i koliko će ih predavati.



ljudi, daj procitajte profesorov post Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:21 čet, 5. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Drago mi je da ste se raspricali :) Nema razloga za nervozu, cini mi se da cu ionako dozvoliti timovima da sami odluce hoce li prezentaciju drzati jedan, dva ili sva tri clana. Ipak, jedno i drugo ima prednosti i mana pa bih htio da ih prodiskutiramo.

Trenutno razmisljam o tome da kroz bodovanje poticem timove na zajednicke prezentacije. Buduci da imamo 9 termina za dolaske a maksimum je 10 bodova, studentima koji drze prezentaciju dao bih 2 boda za termin u kojem oni nastupaju. Ta 2 boda dobivaju samo clanovi tima koji sudjeluju u prezentaciji. Osim toga mozda bih clanovima tima koji ne pricaju dao malo manje bodova, recimo 80% ili 90% od onog sto zarade "prezentatori". Sto mislite o tome?

[size=9][color=#999999]Added after 6 minutes:[/color][/size]

[quote="pinkgirl"]uostalom, lakse je isplanirati 5 min govora u kom se zapravo i ne moze ici u dubinu (samo fino konkretno :) )[/quote]

Ne slazem se da je lakse isplanirati 5 minuta zajednicke prezentacije nego 15 minuta samostalne. Zajednicka prezentacija mora biti uskladjena, dakle trebate se dogovoriti tko ce ispricati koji dio, napraviti zajednicki materijal (PowerPoint ili sl.), pazljivo isplanirati vrijeme itd.

Osim toga nije dovoljno biti "samo korektan". Ocjenjuje se zanimljivost, razumljivost, umjetnicki dojam i sto mi jos padne na pamet u iducih mjesec dana :)

[size=9][color=#999999]Added after 6 minutes:[/color][/size]

[quote="Tygy"]p.s. sumjam da ćemo svi bit profesori, pa nije ni potrebno da svi vježbamo iznjet gradivo razredu :)[/quote]

Pinkgirl je vec komentirala ovo i ja se slazem. Samo bih jos nadodao da je drzanje 15-minutne prezentacije daleko od predavanja u razredu. Slicnije je sudjelovanju na raznim konferencijama i kongresima, a to ce dobro doci i onima koji ne budu radili u skoli. Ja bih seminare uveo i na nenastavnickom studiju :)
Drago mi je da ste se raspricali Smile Nema razloga za nervozu, cini mi se da cu ionako dozvoliti timovima da sami odluce hoce li prezentaciju drzati jedan, dva ili sva tri clana. Ipak, jedno i drugo ima prednosti i mana pa bih htio da ih prodiskutiramo.

Trenutno razmisljam o tome da kroz bodovanje poticem timove na zajednicke prezentacije. Buduci da imamo 9 termina za dolaske a maksimum je 10 bodova, studentima koji drze prezentaciju dao bih 2 boda za termin u kojem oni nastupaju. Ta 2 boda dobivaju samo clanovi tima koji sudjeluju u prezentaciji. Osim toga mozda bih clanovima tima koji ne pricaju dao malo manje bodova, recimo 80% ili 90% od onog sto zarade "prezentatori". Sto mislite o tome?

Added after 6 minutes:

pinkgirl (napisa):
uostalom, lakse je isplanirati 5 min govora u kom se zapravo i ne moze ici u dubinu (samo fino konkretno Smile )


Ne slazem se da je lakse isplanirati 5 minuta zajednicke prezentacije nego 15 minuta samostalne. Zajednicka prezentacija mora biti uskladjena, dakle trebate se dogovoriti tko ce ispricati koji dio, napraviti zajednicki materijal (PowerPoint ili sl.), pazljivo isplanirati vrijeme itd.

Osim toga nije dovoljno biti "samo korektan". Ocjenjuje se zanimljivost, razumljivost, umjetnicki dojam i sto mi jos padne na pamet u iducih mjesec dana Smile

Added after 6 minutes:

Tygy (napisa):
p.s. sumjam da ćemo svi bit profesori, pa nije ni potrebno da svi vježbamo iznjet gradivo razredu Smile


Pinkgirl je vec komentirala ovo i ja se slazem. Samo bih jos nadodao da je drzanje 15-minutne prezentacije daleko od predavanja u razredu. Slicnije je sudjelovanju na raznim konferencijama i kongresima, a to ce dobro doci i onima koji ne budu radili u skoli. Ja bih seminare uveo i na nenastavnickom studiju Smile



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
tammy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 07. 2007. (20:37:10)
Postovi: (197)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5

PostPostano: 22:27 čet, 5. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za 2 boda :iagree:

Manje bodova onima koji ne prezentiraju je pošteno prema drugima, trebala bi postojati neka razlika. Mislim da više bodova trebaju dobiti oni koji ih sami zarade, a ne jednako kao i oni kojima netko drugi zaradi. :) Znam da nekima to ide bolje, ali svi bi trebali pokazati što (ne)znaju. Da se razumijemo, i ja bi to najrađe preskočila, mislim da ću taj dan izgledati ovako nekako :scared: . Ali isto tako mislim da mogu samo nešto dobro izvući iz svega toga.
Za 2 boda I agree

Manje bodova onima koji ne prezentiraju je pošteno prema drugima, trebala bi postojati neka razlika. Mislim da više bodova trebaju dobiti oni koji ih sami zarade, a ne jednako kao i oni kojima netko drugi zaradi. Smile Znam da nekima to ide bolje, ali svi bi trebali pokazati što (ne)znaju. Da se razumijemo, i ja bi to najrađe preskočila, mislim da ću taj dan izgledati ovako nekako Mene je strah!!! . Ali isto tako mislim da mogu samo nešto dobro izvući iz svega toga.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:36 čet, 5. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="chinchi"]bilo bi idealno kad bi mogli timovi sami birat,al ako to nije moguce,onda je po mom misljenju bolje da svatko sudjeluje u izlaganju,al recimo da se ta komponetna ocjenjuje onda za svakoga posebno,ovisno o tome kolko je dobro netko izlozio svoj dio.[/quote]

Kad svi izlazu zaista nema smisla da uvijek dobivaju isti broj bodova. Jedini problem je sto je tesko procijeniti individualni uspjeh za samo 5 minuta. Osim toga dio bodova bit ce za prezentaciju kao cjelinu. Dakle bodovi za zajednicke prezentacije nece morati biti isti, ali ne ocekujem prevelike razlike izmedju clanova istog tima.

[size=9][color=#999999]Added after 9 minutes:[/color][/size]

[quote="kakt00s"]P.S. Toliko sam se raspisao, a još nisam ni 100% siguran da ću upisat predmet. Držite mi fige da mi odobre upis 36 ects-a. Molba predana u petak. Još čekam... :)[/quote]

Rijesio sam molbe koje su do mene stigle pocetkom tjedna. Danas me docekala nova hrpa indeksa i to cu rjesavati nakon sastanka VVS-a iduci ponedjeljak. Na sastanku cemo dogovoriti zajednicke principe da kriteriji budu uskladjeni na razlicitim studijima.

Upis vise od 35 bodova po semestru reguliran je [url=http://www.unizg.hr/fileadmin/rektorat/dokumenti/novosti2008/PRAVILNIK_O_STUDIRANJU_kona_na_LEKTORIRANA_verzija_PDF.pdf]Pravilnikom o studiranju[/url]. Ima nade za studente koji se mogu prepoznati u clanku 10 ili u clanku 35 stavku 5 (tocnije ako ih moze prepoznati onaj tko rjesava molbu).
chinchi (napisa):
bilo bi idealno kad bi mogli timovi sami birat,al ako to nije moguce,onda je po mom misljenju bolje da svatko sudjeluje u izlaganju,al recimo da se ta komponetna ocjenjuje onda za svakoga posebno,ovisno o tome kolko je dobro netko izlozio svoj dio.


Kad svi izlazu zaista nema smisla da uvijek dobivaju isti broj bodova. Jedini problem je sto je tesko procijeniti individualni uspjeh za samo 5 minuta. Osim toga dio bodova bit ce za prezentaciju kao cjelinu. Dakle bodovi za zajednicke prezentacije nece morati biti isti, ali ne ocekujem prevelike razlike izmedju clanova istog tima.

Added after 9 minutes:

kakt00s (napisa):
P.S. Toliko sam se raspisao, a još nisam ni 100% siguran da ću upisat predmet. Držite mi fige da mi odobre upis 36 ects-a. Molba predana u petak. Još čekam... Smile


Rijesio sam molbe koje su do mene stigle pocetkom tjedna. Danas me docekala nova hrpa indeksa i to cu rjesavati nakon sastanka VVS-a iduci ponedjeljak. Na sastanku cemo dogovoriti zajednicke principe da kriteriji budu uskladjeni na razlicitim studijima.

Upis vise od 35 bodova po semestru reguliran je Pravilnikom o studiranju. Ima nade za studente koji se mogu prepoznati u clanku 10 ili u clanku 35 stavku 5 (tocnije ako ih moze prepoznati onaj tko rjesava molbu).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
chinchi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 02. 2005. (00:15:30)
Postovi: (B2)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 5

PostPostano: 23:26 čet, 5. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]

Kad svi izlazu zaista nema smisla da uvijek dobivaju isti broj bodova. Jedini problem je sto je tesko procijeniti individualni uspjeh za samo 5 minuta. Osim toga dio bodova bit ce za prezentaciju kao cjelinu. Dakle bodovi za zajednicke prezentacije nece morati biti isti, ali ne ocekujem prevelike razlike izmedju clanova istog tima.

[/quote]

Naravno da ne mozete procijeniti individualni uspjeh,al opet ak se netko posebno iskaze da se to prepozna,ili opet obrnuto,al mislim da vecinom i nema prevelike razlike pa tako ne bi trebale biti ni razlike u bodovima velike.
Inace,ako je uopce bitno,mislim da je super ideja da ako cete dat da biramo, dijelite tih par bodova vise onima koji izlazu,jer super je za motivaciju onima koji ne bi inace htjeli prezentirat, ili opet dobra nagrada onima koji ce to preuzet na sebe.
krcko (napisa):


Kad svi izlazu zaista nema smisla da uvijek dobivaju isti broj bodova. Jedini problem je sto je tesko procijeniti individualni uspjeh za samo 5 minuta. Osim toga dio bodova bit ce za prezentaciju kao cjelinu. Dakle bodovi za zajednicke prezentacije nece morati biti isti, ali ne ocekujem prevelike razlike izmedju clanova istog tima.



Naravno da ne mozete procijeniti individualni uspjeh,al opet ak se netko posebno iskaze da se to prepozna,ili opet obrnuto,al mislim da vecinom i nema prevelike razlike pa tako ne bi trebale biti ni razlike u bodovima velike.
Inace,ako je uopce bitno,mislim da je super ideja da ako cete dat da biramo, dijelite tih par bodova vise onima koji izlazu,jer super je za motivaciju onima koji ne bi inace htjeli prezentirat, ili opet dobra nagrada onima koji ce to preuzet na sebe.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 15:26 sub, 7. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovo je prešlo u rasprave o glupostima, aj se izjasnite za što se zalažete...mislim da samo to trebamo...
dakle, svi izlažemo ili ne...
da sam ja profesor na temelju ovih "diskusija" požalila bih što sam vas pitala za mišljenje :)

:horsie:
ovo je prešlo u rasprave o glupostima, aj se izjasnite za što se zalažete...mislim da samo to trebamo...
dakle, svi izlažemo ili ne...
da sam ja profesor na temelju ovih "diskusija" požalila bih što sam vas pitala za mišljenje Smile

Djihaaaa!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:58 sub, 7. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zasto, pa neka pricaju...

Veca je sansa da cete me argumentima uspjeti uvjeriti da je neki nacin ocjenjivanja bolji nego masovnoscu. Primijeti da nisam stavio anketu :)
Zasto, pa neka pricaju...

Veca je sansa da cete me argumentima uspjeti uvjeriti da je neki nacin ocjenjivanja bolji nego masovnoscu. Primijeti da nisam stavio anketu Smile



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Seminar 2 - Odabrane teme iz geometrije Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan