Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Raspad sustava

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 14:33 uto, 3. 11. 2009    Naslov: Raspad sustava Citirajte i odgovorite

Imam dual boot win/linux, međutim registar na Windowsima se totalno raspao, jučer sam ga jedva pokrenuo, nije mogao iz registra pročitat sis-information file, uz još neke, pa se restartao uz blue screen, nakon što je loadao backup registra uspio sam ga pokrenut i napravit dskchk koji je brisao i prepravljao hrpu registry fileov-a. Nakon restarta windowsi su se digli normalno.
E, da, jučer kad sam konačno podigao windowse sam detaljno skenirao komp i nije pronađen niti jedan virus.

Danas kad sam palio komp windowsi se loadaju normalno do trenutka kad bi se trebao pojavit login prozor, no umjesto toga ostane samo black screen i ništa se ne događa.

Probao sam pokrenut i linux koji se također zamrznuo par puta, nakon čega sam pokrenuo onaj mem scan. Taj mem scan je u prvom koraku otkrio preko milijun (:shock:) grešaka u memoriji . Dali to scanira hard ili RAM?
Uglavnom konačno sam uspio podignut linux preko safe moda (sva sreća da je tak pametan :D ) pa sam uspio spasit sve dokumente.

Problem sa registrom mi se kod windowsa javlja svakih 4-5 mjeseci i nakon toga moram sve reinstalirat. Dal je netko upoznat sa ovom situacijom i ima neko rješenje koje ne zahtjeva formatiranje i totalnu reinstalaciju jer bi to potrajalo, a nemam baš tolko vremena, kolokviji su i sve? :(

Imam sistemsku particiju za Windows, za linux i dvije particije za podatke, ove dvije od podataka nisam brisao dulje vrijeme (godinu dana, možda i više), jel bi bad sektori mogli biti produkt dugotrajne alokacije memorije ili nešto slično?

U svakom slučaju ne namjeravam gasit komp (bar do četvrtka, dok ne prođe grafika, jer postoji jako velika vjerojatnost da neću moči ponovo pokrenut ni linux ni windows. :()

Dali postoji kakav način da se loadaju več instalirani windowsli iz linux-a, pa da od tamo probam popravit stvari? :?

Dali se može kako iz ubuntua detaljno skenirati hard disk i RAM, zanimaju me hardwerske greške i bad sectori, ali bez da se mora restartati računalo?

Ispričavam se na dugom postu. :)
Imam dual boot win/linux, međutim registar na Windowsima se totalno raspao, jučer sam ga jedva pokrenuo, nije mogao iz registra pročitat sis-information file, uz još neke, pa se restartao uz blue screen, nakon što je loadao backup registra uspio sam ga pokrenut i napravit dskchk koji je brisao i prepravljao hrpu registry fileov-a. Nakon restarta windowsi su se digli normalno.
E, da, jučer kad sam konačno podigao windowse sam detaljno skenirao komp i nije pronađen niti jedan virus.

Danas kad sam palio komp windowsi se loadaju normalno do trenutka kad bi se trebao pojavit login prozor, no umjesto toga ostane samo black screen i ništa se ne događa.

Probao sam pokrenut i linux koji se također zamrznuo par puta, nakon čega sam pokrenuo onaj mem scan. Taj mem scan je u prvom koraku otkrio preko milijun (Shocked) grešaka u memoriji . Dali to scanira hard ili RAM?
Uglavnom konačno sam uspio podignut linux preko safe moda (sva sreća da je tak pametan Very Happy ) pa sam uspio spasit sve dokumente.

Problem sa registrom mi se kod windowsa javlja svakih 4-5 mjeseci i nakon toga moram sve reinstalirat. Dal je netko upoznat sa ovom situacijom i ima neko rješenje koje ne zahtjeva formatiranje i totalnu reinstalaciju jer bi to potrajalo, a nemam baš tolko vremena, kolokviji su i sve? Sad

Imam sistemsku particiju za Windows, za linux i dvije particije za podatke, ove dvije od podataka nisam brisao dulje vrijeme (godinu dana, možda i više), jel bi bad sektori mogli biti produkt dugotrajne alokacije memorije ili nešto slično?

U svakom slučaju ne namjeravam gasit komp (bar do četvrtka, dok ne prođe grafika, jer postoji jako velika vjerojatnost da neću moči ponovo pokrenut ni linux ni windows. Sad)

Dali postoji kakav način da se loadaju več instalirani windowsli iz linux-a, pa da od tamo probam popravit stvari? Confused

Dali se može kako iz ubuntua detaljno skenirati hard disk i RAM, zanimaju me hardwerske greške i bad sectori, ali bez da se mora restartati računalo?

Ispričavam se na dugom postu. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan