Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Postavljanje web stranice na studentski web server

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 16:02 sri, 11. 3. 2009    Naslov: Postavljanje web stranice na studentski web server Citirajte i odgovorite

bas sam cito nesto o tome i probo napraviti nesto, ali nikako da uspijem, zbog ovih dozvola za citanje, pisanje... kak bi to trebo poriktat da mi to pocne funkcionirat, jer sam probo i nije mi bas isli ( kakve postavke trebam staviti na public_html, kakve na index_html )?
bas sam cito nesto o tome i probo napraviti nesto, ali nikako da uspijem, zbog ovih dozvola za citanje, pisanje... kak bi to trebo poriktat da mi to pocne funkcionirat, jer sam probo i nije mi bas isli ( kakve postavke trebam staviti na public_html, kakve na index_html )?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
rafaelm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 12. 2006. (13:30:11)
Postovi: (21F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
76 = 86 - 10
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:58 sri, 11. 3. 2009    Naslov: Re: Postavljanje web stranice na studentski web server Citirajte i odgovorite

[quote="Cobs"]bas sam cito nesto o tome i probo napraviti nesto, ali nikako da uspijem, zbog ovih dozvola za citanje, pisanje... kak bi to trebo poriktat da mi to pocne funkcionirat, jer sam probo i nije mi bas isli ( kakve postavke trebam staviti na public_html, kakve na index_html )?[/quote]

Vidi [url=http://web.math.hr/~karaga/mrezev1.html]tu[/url] ili [url=http://web.math.hr/~mdoko/nastava/mreze/postavljanje_stranice_na_studenta.html]tu[/url].
Cobs (napisa):
bas sam cito nesto o tome i probo napraviti nesto, ali nikako da uspijem, zbog ovih dozvola za citanje, pisanje... kak bi to trebo poriktat da mi to pocne funkcionirat, jer sam probo i nije mi bas isli ( kakve postavke trebam staviti na public_html, kakve na index_html )?


Vidi tu ili tu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
pinkgirl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (21:08:16)
Postovi: (1AE)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
63 = 82 - 19
Lokacija: K-K-Z

PostPostano: 18:19 sri, 11. 3. 2009    Naslov: Re: Postavljanje web stranice na studentski web server Citirajte i odgovorite

ili pogledaj [url=http://web.math.hr/nastava/rp2p/]ode[/url] odnosno najjednostavnije [url=http://web.math.hr/nastava/rp2p/fp2-old/]sa slikama, od kuce ako stavljas[/url].[/quote]
uzivaj ;)
ili pogledaj ode odnosno najjednostavnije sa slikama, od kuce ako stavljas.[/quote]
uzivaj Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rafaelm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 12. 2006. (13:30:11)
Postovi: (21F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
76 = 86 - 10
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:20 ned, 7. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li su dadoteke na [i]student.math.hr[/i]-u koje imaju ovlaštenje 644, a ne nalaze se u [i]public_html[/i] direktoriju dostupne javnosti?
Da li su dadoteke na student.math.hr-u koje imaju ovlaštenje 644, a ne nalaze se u public_html direktoriju dostupne javnosti?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 16:38 ned, 7. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="rafaelm"]Da li su dadoteke na [i]student.math.hr[/i]-u koje imaju ovlaštenje 644, a [b]ne[/b] nalaze se u [i]public_html[/i] direktoriju dostupne javnosti?[/quote]

[size=5]Ovisi o premissionima home direktorija i ~/public_html dirextorija. Ako grupa others imaju pravo citanja home direktorija i ~/public_html direktorija, onda su te datoteke dostupne javnosti.[/size]

edit: Gore napisah glupost. :oops: Molim ne citati. Nisam vidio ono (sada boldano) "ne".
rafaelm (napisa):
Da li su dadoteke na student.math.hr-u koje imaju ovlaštenje 644, a ne nalaze se u public_html direktoriju dostupne javnosti?


Ovisi o premissionima home direktorija i ~/public_html dirextorija. Ako grupa others imaju pravo citanja home direktorija i ~/public_html direktorija, onda su te datoteke dostupne javnosti.

edit: Gore napisah glupost. Embarassed Molim ne citati. Nisam vidio ono (sada boldano) "ne".



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan


Zadnja promjena: mdoko; 12:32 pon, 8. 6. 2009; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:19 ned, 7. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kakve veze ima [tt]public_html/[/tt] ako se datoteke [b]NE[/b] nalaze u njemu? :grebgreb:

Datoteke izvan [tt]public_html/[/tt] nisu dostupne "javnosti" preko weba, ali - ovisno o pravima pristupa samih datoteka i svih nadredjenih direktorija - mogu biti dostupne svim ili nekim korisnicima na istom racunalu (u ovom slucaju na studentu). 8)

Prava pristupa 644 znaci da mozda jesu dostupne, ali moraju i svi nadredjeni direktoriji dozvoljavati barem execute (ako zelis da ljudi mogu izlistati direktorij, onda treba dati i read). :)
Kakve veze ima public_html/ ako se datoteke NE nalaze u njemu? Kotacici rade 100 na sat

Datoteke izvan public_html/ nisu dostupne "javnosti" preko weba, ali - ovisno o pravima pristupa samih datoteka i svih nadredjenih direktorija - mogu biti dostupne svim ili nekim korisnicima na istom racunalu (u ovom slucaju na studentu). Cool

Prava pristupa 644 znaci da mozda jesu dostupne, ali moraju i svi nadredjeni direktoriji dozvoljavati barem execute (ako zelis da ljudi mogu izlistati direktorij, onda treba dati i read). Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 21:04 ned, 7. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mogu se datoteke izvan [tt]public_html[/tt] učiniti dostupnima javnosti preko weba. U [tt]public_html[/tt] se stavi simbolički link na [tt]..[/tt]:

[tt]ln -s .. up[/tt]

Naravno, mogućnosti sežu i dalje od toga, npr. link na [tt]/etc[/tt], [tt]/student1/rafaelm[/tt] ili štogod ima odgovarajuća prava pristupa (rafaelmov $HOME nažalost trenutno nema :)). Doduše, upitno je zašto bi to netko išao raditi. Ja sam probao čisto eksperimenta radi. :)
Mogu se datoteke izvan public_html učiniti dostupnima javnosti preko weba. U public_html se stavi simbolički link na ..:

ln -s .. up

Naravno, mogućnosti sežu i dalje od toga, npr. link na /etc, /student1/rafaelm ili štogod ima odgovarajuća prava pristupa (rafaelmov $HOME nažalost trenutno nema Smile). Doduše, upitno je zašto bi to netko išao raditi. Ja sam probao čisto eksperimenta radi. Smile



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 21:19 ned, 7. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]Mogu se datoteke izvan [tt]public_html[/tt] učiniti dostupnima javnosti preko weba. U [tt]public_html[/tt] se stavi simbolički link na [tt]..[/tt]:

[tt]ln -s .. up[/tt]

Naravno, mogućnosti sežu i dalje od toga, npr. link na [tt]/etc[/tt], [tt]/student1/rafaelm[/tt] ili štogod ima odgovarajuća prava pristupa (rafaelmov $HOME nažalost trenutno nema :)). Doduše, upitno je zašto bi to netko išao raditi. Ja sam probao čisto eksperimenta radi. :)[/quote]

ako je u web serveru dopusteno pracenje simbolickih linkova
Melkor (napisa):
Mogu se datoteke izvan public_html učiniti dostupnima javnosti preko weba. U public_html se stavi simbolički link na ..:

ln -s .. up

Naravno, mogućnosti sežu i dalje od toga, npr. link na /etc, /student1/rafaelm ili štogod ima odgovarajuća prava pristupa (rafaelmov $HOME nažalost trenutno nema Smile). Doduše, upitno je zašto bi to netko išao raditi. Ja sam probao čisto eksperimenta radi. Smile


ako je u web serveru dopusteno pracenje simbolickih linkova



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan