Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Obavijest i prijedlog (D-FPM, a može i ostali) (studij)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 19:14 čet, 12. 3. 2009    Naslov: Obavijest i prijedlog (D-FPM, a može i ostali) Citirajte i odgovorite

Obilaznim putem (preko prof.Basraka kao voditelja studija i predstavnika) uspjelo se postići da se nama na diplomskim studijima produže termini ispitivanja
na prva 2 tjedna ožujka i upisi preostala 2 tjedna...
To se napravilo tako da smo mi malobrojni istupili na predavanju i kasnije poslali molbu mailom.

:happyclover: [b]1.[/b] Ponuđeno nam je (mogućnost, a ne obveza) da 1-2 studenta s D-FPM i npr. 1 s nekog drugog diplomskog studija
sudjeluju na sjednicama VVS-a kao promatrači s pravom prijedloga/kritike/molbe, ali ne i glasovanja.

Ja osobno priznajem da nisam za to zainteresirana, ali možda ima studenata koji jesu, a ne znaju za to...
[u]Molim takve da se dobrovoljno jave prof.Basraku i Blizzardu s foruma.[/u]

I javite to onim kolegama koji ne posjećuju forum jer ja se znam tako zanijeti predavanjem ili nečim nevezano uz fax da zaboravim pauzu iskoristiti za takvu obavijest :P

:happyclover: 2. Već se predlagalo da se organizira neki neformalni sastanak pa ja prvo ovdje predlažem sljedeće:

Nek se javi tko je za da se organizira nekakva tribina na kojoj bi se našli
- studenti D-FPM (i ostalih diplomskih studija dobrodošli)
- predstavnici studenata (Blizzard i PinkGirl javite se molim)
- voditelj studija prof.Basrak (i ostali voditelji smjerova dobrodošli)
- prodekan i ostali zainteresirani

Znam da su se još neki studenti javljali predstavnicima s pritužbama/prijedlozima, ali ovako bi svi čuli jedni druge u jednom danu i na jednom mjestu.
Meni se apsolutno ne da da se neke teme povremeno povlače po hodnicima i učionicama, a da nisu svi sve javno čuli.
Nakon što sam skupa s većinom kolega preživjela zimski semestar i sve predmete dala, oduševljena sam ljetnim semestrom i programom studija i svime,
ali nisu svi i neki problemi nisu riješeni.

Zahvaljujem prof.Basraku što obavještava nas individualce mailovima o aktualnostima, ali ja ne mislim preuzimati odgovornost,
a već sam se izjasnila da ne želim biti službeni predstavnik...

Komentirajte, predložite termin sastanka, obavijestite kolege koji ne čitaju forum pa slobodno pišite i u njihovo ime (njih je puno više...)
Obilaznim putem (preko prof.Basraka kao voditelja studija i predstavnika) uspjelo se postići da se nama na diplomskim studijima produže termini ispitivanja
na prva 2 tjedna ožujka i upisi preostala 2 tjedna...
To se napravilo tako da smo mi malobrojni istupili na predavanju i kasnije poslali molbu mailom.

Vesela djetelina 1. Ponuđeno nam je (mogućnost, a ne obveza) da 1-2 studenta s D-FPM i npr. 1 s nekog drugog diplomskog studija
sudjeluju na sjednicama VVS-a kao promatrači s pravom prijedloga/kritike/molbe, ali ne i glasovanja.

Ja osobno priznajem da nisam za to zainteresirana, ali možda ima studenata koji jesu, a ne znaju za to...
Molim takve da se dobrovoljno jave prof.Basraku i Blizzardu s foruma.

I javite to onim kolegama koji ne posjećuju forum jer ja se znam tako zanijeti predavanjem ili nečim nevezano uz fax da zaboravim pauzu iskoristiti za takvu obavijest Razz

Vesela djetelina 2. Već se predlagalo da se organizira neki neformalni sastanak pa ja prvo ovdje predlažem sljedeće:

Nek se javi tko je za da se organizira nekakva tribina na kojoj bi se našli
- studenti D-FPM (i ostalih diplomskih studija dobrodošli)
- predstavnici studenata (Blizzard i PinkGirl javite se molim)
- voditelj studija prof.Basrak (i ostali voditelji smjerova dobrodošli)
- prodekan i ostali zainteresirani

Znam da su se još neki studenti javljali predstavnicima s pritužbama/prijedlozima, ali ovako bi svi čuli jedni druge u jednom danu i na jednom mjestu.
Meni se apsolutno ne da da se neke teme povremeno povlače po hodnicima i učionicama, a da nisu svi sve javno čuli.
Nakon što sam skupa s većinom kolega preživjela zimski semestar i sve predmete dala, oduševljena sam ljetnim semestrom i programom studija i svime,
ali nisu svi i neki problemi nisu riješeni.

Zahvaljujem prof.Basraku što obavještava nas individualce mailovima o aktualnostima, ali ja ne mislim preuzimati odgovornost,
a već sam se izjasnila da ne želim biti službeni predstavnik...

Komentirajte, predložite termin sastanka, obavijestite kolege koji ne čitaju forum pa slobodno pišite i u njihovo ime (njih je puno više...)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pinkgirl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (21:08:16)
Postovi: (1AE)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
63 = 82 - 19
Lokacija: K-K-Z

PostPostano: 20:12 čet, 12. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

kao st predstavnica, tu sam vam na usluzi...

javite nam se tu sa konkretnim prijedlozima i problemima pa cemo zajedno sve razraditi, sklepat rjesenja i predstaviti to u vvs-u ;)

i dog se ko ce nazocit sjednici vvs-a ( idealno bi bilo 2-3) :)
kao st predstavnica, tu sam vam na usluzi...

javite nam se tu sa konkretnim prijedlozima i problemima pa cemo zajedno sve razraditi, sklepat rjesenja i predstaviti to u vvs-u Wink

i dog se ko ce nazocit sjednici vvs-a ( idealno bi bilo 2-3) Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MystiC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (20:32:44)
Postovi: (CC)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 20 - 8
Lokacija: South of Heaven

PostPostano: 21:50 čet, 12. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

S obzirom da se trenutno ne nalazim u Hrvatskoj, nego na studentskoj razmjeni, neznam kakvo je stanje ovaj semestar na faksu, ali znam kakvo je bilo prosli semestar, te na temelju toga donosim par prijedloga:

1) predmeti za koje imamo 1 sat vjezbi, da ih imamo po 2 sata, te ih tako odradimo ranije i imamo ranije kolokvije iz tih predmeta. mozda je to malo teze zbog predavanja, ali neka na kolokviju budu zadaci, na zavrsnom teorija.

2) da se neki ispiti mogu rijesiti preko kolokvija i seminara (bez zavrsnog)

3) sto se tice predmeta iz kojih nema vjezbi, da se profesori malo vise posvete zadacima i primjerima

4) s obzirom da je uistinu bilo pakleno prosli semestar, da se omoguci upis u iducu godinu s prijenosom nekih predmeta (1-2 predmeta), barem na diplomskom studiju

ako se icega jos sjetim, javim se

[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

I da, bilo bi dobro da oni koji su donjeli odluku da nam se smanje vjezbe ili da uopce nemamo vjezbe iz nekih predmeta donesu novu odluku da se vrate sve vjezbe. jer vjezbe su vise nego korisne za shvacanje teorije i primjenu iste. pogotovo sto se tice nas na D-FPM. Nama je bitnija primjena nego suha teorija.
S obzirom da se trenutno ne nalazim u Hrvatskoj, nego na studentskoj razmjeni, neznam kakvo je stanje ovaj semestar na faksu, ali znam kakvo je bilo prosli semestar, te na temelju toga donosim par prijedloga:

1) predmeti za koje imamo 1 sat vjezbi, da ih imamo po 2 sata, te ih tako odradimo ranije i imamo ranije kolokvije iz tih predmeta. mozda je to malo teze zbog predavanja, ali neka na kolokviju budu zadaci, na zavrsnom teorija.

2) da se neki ispiti mogu rijesiti preko kolokvija i seminara (bez zavrsnog)

3) sto se tice predmeta iz kojih nema vjezbi, da se profesori malo vise posvete zadacima i primjerima

4) s obzirom da je uistinu bilo pakleno prosli semestar, da se omoguci upis u iducu godinu s prijenosom nekih predmeta (1-2 predmeta), barem na diplomskom studiju

ako se icega jos sjetim, javim se

Added after 2 minutes:

I da, bilo bi dobro da oni koji su donjeli odluku da nam se smanje vjezbe ili da uopce nemamo vjezbe iz nekih predmeta donesu novu odluku da se vrate sve vjezbe. jer vjezbe su vise nego korisne za shvacanje teorije i primjenu iste. pogotovo sto se tice nas na D-FPM. Nama je bitnija primjena nego suha teorija.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:16 pet, 13. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako se na tom sastanku / tribini sakupi iole veci broj studenata diplomskih studija, predlazem da medju sobom izaberete neformalnog predstavnika u VVS-u (ili 2 predstavnika od kojih ce bar jedan dolaziti na sastanke). Dakle, spojite 1. i 2. tocku koju je napisala marijap i dajte predstavnicima diplomskih studenata bar nekakvu "demokratsku bazu" (kad vec nisu izabrani na studentskim izborima).
Ako se na tom sastanku / tribini sakupi iole veci broj studenata diplomskih studija, predlazem da medju sobom izaberete neformalnog predstavnika u VVS-u (ili 2 predstavnika od kojih ce bar jedan dolaziti na sastanke). Dakle, spojite 1. i 2. tocku koju je napisala marijap i dajte predstavnicima diplomskih studenata bar nekakvu "demokratsku bazu" (kad vec nisu izabrani na studentskim izborima).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan