Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

proces pisanja diplomskog, biranja mentora itd... (informacija)
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
osvetnik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2007. (16:46:27)
Postovi: (80)16
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 6 - 12

PostPostano: 23:43 čet, 17. 5. 2007    Naslov: proces pisanja diplomskog, biranja mentora itd... Citirajte i odgovorite

Kako to da na nasem faksu nema nekog predstavljanja mentora i mogucih tema za diplomski? cuo sam da na FERu to imaju pa me zanimalo da li bi se takvo sto dalo organizirati na nasem faksu...

ne znam kako druge, ali muci me to odabiranje teme i sto uopce mogu uzeti kao temu (jel moze ekonomija neka posto sam na financijskoj ili mora biti striktno matematika)... ujedno me zanimaju pojedinosti o mentorima i nacini na koje rade i sto mi kao mentori uopce mogu ponuditi (kolko vrijedi njihovo znanje, kakva iskustva u primjeni imaju itd itd)....
a opet, ne mogu ici od jednog do drugog profesora i razgovarati po sat vremena sa svakim....
Kako to da na nasem faksu nema nekog predstavljanja mentora i mogucih tema za diplomski? cuo sam da na FERu to imaju pa me zanimalo da li bi se takvo sto dalo organizirati na nasem faksu...

ne znam kako druge, ali muci me to odabiranje teme i sto uopce mogu uzeti kao temu (jel moze ekonomija neka posto sam na financijskoj ili mora biti striktno matematika)... ujedno me zanimaju pojedinosti o mentorima i nacini na koje rade i sto mi kao mentori uopce mogu ponuditi (kolko vrijedi njihovo znanje, kakva iskustva u primjeni imaju itd itd)....
a opet, ne mogu ici od jednog do drugog profesora i razgovarati po sat vremena sa svakim....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 7:52 pet, 18. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozes otic profacima na konzultacije, pogledati njihov popis radova, ili npr popis seminara koje su odrzali u zadnje 2-3 godine. Tako ces dobiti bolji dojam sta njih zanima nego da gledas kolegije koji su im uvaljeni. A najvaznije od svega, mozes se raspitati medu studentima koji su ga imali za mentora ili ga sad imaju za mentora kakav je. To ti je najvaznije.
Mozes otic profacima na konzultacije, pogledati njihov popis radova, ili npr popis seminara koje su odrzali u zadnje 2-3 godine. Tako ces dobiti bolji dojam sta njih zanima nego da gledas kolegije koji su im uvaljeni. A najvaznije od svega, mozes se raspitati medu studentima koji su ga imali za mentora ili ga sad imaju za mentora kakav je. To ti je najvaznije.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:38 pet, 18. 5. 2007    Naslov: Re: proces pisanja diplomskog, biranja mentora itd... Citirajte i odgovorite

[quote="osvetnik"]...kolko vrijedi njihovo znanje...[/quote]

To bi mnogi voljeli znati.
osvetnik (napisa):
...kolko vrijedi njihovo znanje...


To bi mnogi voljeli znati.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
osvetnik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2007. (16:46:27)
Postovi: (80)16
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 6 - 12

PostPostano: 9:51 pet, 18. 5. 2007    Naslov: Re: proces pisanja diplomskog, biranja mentora itd... Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="osvetnik"]...kolko vrijedi njihovo znanje...[/quote]

To bi mnogi voljeli znati.[/quote]

konkretno sam mislio na to da me zanima kolko su uspjesni u primjeni doticnog tj. da li su ukljuceni u ikakve projekte s nekim firmama s doticnim projektima...
krcko (napisa):
osvetnik (napisa):
...kolko vrijedi njihovo znanje...


To bi mnogi voljeli znati.


konkretno sam mislio na to da me zanima kolko su uspjesni u primjeni doticnog tj. da li su ukljuceni u ikakve projekte s nekim firmama s doticnim projektima...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
osvetnik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2007. (16:46:27)
Postovi: (80)16
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 6 - 12

PostPostano: 9:52 pet, 18. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

e da, da vas pitam... da li mi moze biti mentor netko od ovih profesora s ekonomije koji nam predaju makro i mikroekonomiku i financijska trzista? i da li radovi mogu biti s tog podrucja?
e da, da vas pitam... da li mi moze biti mentor netko od ovih profesora s ekonomije koji nam predaju makro i mikroekonomiku i financijska trzista? i da li radovi mogu biti s tog podrucja?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 13:56 pon, 21. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne vidim zasto ne bi mogli biti:-)
ne vidim zasto ne bi mogli biti:-)



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
osvetnik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2007. (16:46:27)
Postovi: (80)16
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 6 - 12

PostPostano: 19:45 pon, 8. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

pitanje: da li postoji igdje (ili di bi se moglo saznati) popis projekata i istrazivanja koja su trenutno aktivna na nasem faksu?
pitanje: da li postoji igdje (ili di bi se moglo saznati) popis projekata i istrazivanja koja su trenutno aktivna na nasem faksu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:20 pon, 8. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

IIRC, imas i na nasem sluzbenom webu i na webu MZOS-a. 8)
IIRC, imas i na nasem sluzbenom webu i na webu MZOS-a. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
osvetnik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2007. (16:46:27)
Postovi: (80)16
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 6 - 12

PostPostano: 20:33 pon, 8. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]IIRC, imas i na nasem sluzbenom webu i na webu MZOS-a. 8)[/quote]

ovaj popis na sluzbenom webu je ažuriran? e da, hvala na informaciji :)
vsego (napisa):
IIRC, imas i na nasem sluzbenom webu i na webu MZOS-a. Cool


ovaj popis na sluzbenom webu je ažuriran? e da, hvala na informaciji Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 20:43 pon, 8. 10. 2007    Naslov: crosbi Citirajte i odgovorite

Popis projekata se moze vidjeti i na [url=http://bib.irb.hr/lista-ustanove?sifra=37&period=2007]CROSBI-ju[/url] (Hrvatskoj znanstvenoj bibliografiji).
Popis projekata se moze vidjeti i na CROSBI-ju (Hrvatskoj znanstvenoj bibliografiji).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
osvetnik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2007. (16:46:27)
Postovi: (80)16
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 6 - 12

PostPostano: 20:56 pon, 8. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li se studenti mogu ukljuciti u neke od tih projekata? jasno mi je da ne mozemo ponuditi puno znanja na toj razini, ali recimo da bi htjeli nesto nauciti i probati dat svoj doprinos :) a i volio bih da mi diplomski bude o necem konkretnom
da li se studenti mogu ukljuciti u neke od tih projekata? jasno mi je da ne mozemo ponuditi puno znanja na toj razini, ali recimo da bi htjeli nesto nauciti i probati dat svoj doprinos Smile a i volio bih da mi diplomski bude o necem konkretnom


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:23 pon, 8. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Javis se nastavniku s kojim zelis raditi. 8) Ja sam svoj prvi rad na konferenciji imao s prof. Caklovicem, dok sam jos bio student. :)
Javis se nastavniku s kojim zelis raditi. Cool Ja sam svoj prvi rad na konferenciji imao s prof. Caklovicem, dok sam jos bio student. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
osvetnik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2007. (16:46:27)
Postovi: (80)16
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 6 - 12

PostPostano: 21:27 pon, 8. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Javis se nastavniku s kojim zelis raditi. 8) Ja sam svoj prvi rad na konferenciji imao s prof. Caklovicem, dok sam jos bio student. :)[/quote]

cool :) i ja isto... samo ne s prof. Caklovicem ;)
vsego (napisa):
Javis se nastavniku s kojim zelis raditi. Cool Ja sam svoj prvi rad na konferenciji imao s prof. Caklovicem, dok sam jos bio student. Smile


cool Smile i ja isto... samo ne s prof. Caklovicem Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 21:43 pon, 8. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja imam jedno mozda pomalo glupo pitanje, cuo sam od nekih ljudi da se mentora tek nadnakadno bira, tj. da ga ne moramo sada birat? Mi moze netko malo razjasnit taj proces.
ja imam jedno mozda pomalo glupo pitanje, cuo sam od nekih ljudi da se mentora tek nadnakadno bira, tj. da ga ne moramo sada birat? Mi moze netko malo razjasnit taj proces.



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
osvetnik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2007. (16:46:27)
Postovi: (80)16
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 6 - 12

PostPostano: 21:49 pon, 8. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

iskreno ja ne znam kak bih sad odabrao mentora za diplomski kad jos nisam ni odslusao sve s 4. godine a ti predmeti mi se cine najzanimljivijim :)
iskreno ja ne znam kak bih sad odabrao mentora za diplomski kad jos nisam ni odslusao sve s 4. godine a ti predmeti mi se cine najzanimljivijim Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 22:09 pon, 8. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

istina... ma vidio sam ovaj topic, pa sam se prestrasio da sad moram nekoga odabrati....
istina... ma vidio sam ovaj topic, pa sam se prestrasio da sad moram nekoga odabrati....



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 06. 2007. (18:03:28)
Postovi: (3D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:46 sri, 10. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko ja znam, mentora moras odabrati najkasnije prije upisa u apsolventsku godinu jer ti mora pri upisu stajati neciji potpis u indeksu kod Diplomskog seminara i Diplomskog rada tako da se po tom pitanju ne moras zuriti. S druge strane, imas par profesora koji su krcati, konkretno na financijskom smjeru prof. Basrak i Huzak, pa ako imas ikakve namjere da ti oni ili sl. takvi trazeniji profesori budu mentori, javi im se sto ranije da te stave na svoj popis. U isto vrijeme prof. moze imati max 10 studenata pa kako koji diplomira tako se crta pomice i tek onda ti dolazis na red. Meni je Basrak nekako najmiliji i planiram ga vec ovaj mjesec zaskociti :) da ne bi bilo problema sa trazenjem mentora kasnije.
Koliko ja znam, mentora moras odabrati najkasnije prije upisa u apsolventsku godinu jer ti mora pri upisu stajati neciji potpis u indeksu kod Diplomskog seminara i Diplomskog rada tako da se po tom pitanju ne moras zuriti. S druge strane, imas par profesora koji su krcati, konkretno na financijskom smjeru prof. Basrak i Huzak, pa ako imas ikakve namjere da ti oni ili sl. takvi trazeniji profesori budu mentori, javi im se sto ranije da te stave na svoj popis. U isto vrijeme prof. moze imati max 10 studenata pa kako koji diplomira tako se crta pomice i tek onda ti dolazis na red. Meni je Basrak nekako najmiliji i planiram ga vec ovaj mjesec zaskociti Smile da ne bi bilo problema sa trazenjem mentora kasnije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 06. 2007. (18:03:28)
Postovi: (3D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:48 sri, 10. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tko sam ja shvatila od starijih kolega. Ako sam igdje u krivu, neka me netko ispravi.
Tko sam ja shvatila od starijih kolega. Ako sam igdje u krivu, neka me netko ispravi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:01 pet, 12. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

nije ispravak, vec nastavak razmisljanja :)
profesor moze po vlastitom nahodjenju preuzeti i vise kandidata, ali nije duzan... npr ako mu se netko javio prije pola godine, ali se nije stigao upisati i 10 se upisalo prije njega, a vec je dogovorio s profesorom, vjerujem da ce biti primljen :)
takodjer mislim da se 10 odnosi po svakoj generaciji
nije ispravak, vec nastavak razmisljanja Smile
profesor moze po vlastitom nahodjenju preuzeti i vise kandidata, ali nije duzan... npr ako mu se netko javio prije pola godine, ali se nije stigao upisati i 10 se upisalo prije njega, a vec je dogovorio s profesorom, vjerujem da ce biti primljen Smile
takodjer mislim da se 10 odnosi po svakoj generaciji


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:33 pet, 12. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

AFAIK, nije 10, nego 5 godisnje i rijec je o minimumu koji je prof. duzan prihvatiti; sve preko toga smije odbi(ja)ti. :)
AFAIK, nije 10, nego 5 godisnje i rijec je o minimumu koji je prof. duzan prihvatiti; sve preko toga smije odbi(ja)ti. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan