Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Praktikumi rade, SSH/webmail ne

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Bubba
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 17. 11. 2006. (18:09:12)
Postovi: (53)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 27 - 17

PostPostano: 15:13 čet, 26. 3. 2009    Naslov: Praktikumi rade, SSH/webmail ne Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima,

here's one for ya - login mi u praktikumima radi bez problema, OTOH SSH iz praktikuma mi pri loginu daje [code:1]Account is disabled - see Account Administrator[/code:1] dok se iz vana uopce ne mogu spojiti [code:1]bubba@korea:~$ ssh student.math.hr
ssh_exchange_identification: Connection closed by remote host[/code:1]Takodjer, ne mogu se logirati ni na webmail.

Jedina dubioza koja mi pada na pamet a mogla bi biti vezana uz ovo jest da je Windows based login bacao nekakve nesuvisle errore pri loginu prije nekoliko dana, no trenuto se mogu bez ikakavih problema prikaciti i na *nix kao i na Windowse.

Otisao bih vec danas u RC ali koliko shvatjam, uredovno vrijeme im je do 14h utorkom i cetvrtkom, pa ako netko ima workaround ili barem objasnjenje za ovo, biljezim se sa stovanjem.

LP,

Bubba
Pozdrav svima,

here's one for ya - login mi u praktikumima radi bez problema, OTOH SSH iz praktikuma mi pri loginu daje
Kod:
Account is disabled - see Account Administrator
dok se iz vana uopce ne mogu spojiti
Kod:
bubba@korea:~$ ssh student.math.hr
ssh_exchange_identification: Connection closed by remote host
Takodjer, ne mogu se logirati ni na webmail.

Jedina dubioza koja mi pada na pamet a mogla bi biti vezana uz ovo jest da je Windows based login bacao nekakve nesuvisle errore pri loginu prije nekoliko dana, no trenuto se mogu bez ikakavih problema prikaciti i na *nix kao i na Windowse.

Otisao bih vec danas u RC ali koliko shvatjam, uredovno vrijeme im je do 14h utorkom i cetvrtkom, pa ako netko ima workaround ili barem objasnjenje za ovo, biljezim se sa stovanjem.

LP,

Bubba



_________________
Biolozi misle da su kemičari. Kemičari misle da su fizičari. Fizičari misle da su bogovi. A Bog misli da je matematičar...
§ http://math2.ath.cx §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
shumi1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2005. (20:28:04)
Postovi: (9F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
55 = 57 - 2

PostPostano: 17:12 čet, 26. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

hmmm ... ja sam se upravo od doma ulogiral i sve radi

ajd probaj u firefox upisati [url]ftp://student.math.hr/[/url] pa mi reci dal ti da da se ulogiraš na ftp (ovo sam odabrao jer upravo nešt skidam s svog accounta na studentu na ovakav način)
hmmm ... ja sam se upravo od doma ulogiral i sve radi

ajd probaj u firefox upisati ftp://student.math.hr/ pa mi reci dal ti da da se ulogiraš na ftp (ovo sam odabrao jer upravo nešt skidam s svog accounta na studentu na ovakav način)



_________________
Verum, sine mendatio, certum et verissimum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bubba
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 17. 11. 2006. (18:09:12)
Postovi: (53)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 27 - 17

PostPostano: 17:56 čet, 26. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="shumi1"]hmmm ... ja sam se upravo od doma ulogiral i sve radi[/quote]Obzirom na "cudljivi" [i]student[/i], to me uopce ne cudi...

[quote]ajd probaj u firefox upisati [url]ftp://student.math.hr/[/url] pa mi reci dal ti da da se ulogiraš na ftp (ovo sam odabrao jer upravo nešt skidam s svog accounta na studentu na ovakav način)[/quote]Njok, 0 bodova.

Mislec da momak ima nesto sproću mojeg Iskonova IP rangea, probah i ovako:

[code:1]lokator:/# ifconfig eth0 | grep "inet addr"
inet addr:67.23.10.187 Bcast:67.23.10.255 Mask:255.255.255.0
lokator:/# ssh bubba@student.math.hr
ssh_exchange_identification: Connection closed by remote host[/code:1]

Bljutiful. Nista, pokusat cu sutra izvanredno pitati u RC-u moze li mi netko izaci u susret i vidjeti o cemu se radi...
shumi1 (napisa):
hmmm ... ja sam se upravo od doma ulogiral i sve radi
Obzirom na "cudljivi" student, to me uopce ne cudi...

Citat:
ajd probaj u firefox upisati ftp://student.math.hr/ pa mi reci dal ti da da se ulogiraš na ftp (ovo sam odabrao jer upravo nešt skidam s svog accounta na studentu na ovakav način)
Njok, 0 bodova.

Mislec da momak ima nesto sproću mojeg Iskonova IP rangea, probah i ovako:

Kod:
lokator:/# ifconfig eth0 | grep "inet addr"
          inet addr:67.23.10.187  Bcast:67.23.10.255  Mask:255.255.255.0
lokator:/# ssh bubba@student.math.hr
ssh_exchange_identification: Connection closed by remote host


Bljutiful. Nista, pokusat cu sutra izvanredno pitati u RC-u moze li mi netko izaci u susret i vidjeti o cemu se radi...



_________________
Biolozi misle da su kemičari. Kemičari misle da su fizičari. Fizičari misle da su bogovi. A Bog misli da je matematičar...
§ http://math2.ath.cx §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Kruno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2003. (18:06:24)
Postovi: (7B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 29 - 0
Lokacija: RC

PostPostano: 23:43 čet, 26. 3. 2009    Naslov: Re: Praktikumi rade, SSH/webmail ne Citirajte i odgovorite

[quote="Bubba"]Pozdrav svima,

here's one for ya - login mi u praktikumima radi bez problema, OTOH SSH iz praktikuma mi pri loginu daje [code:1]Account is disabled - see Account Administrator[/code:1]
[/quote]
Ovo znaci da ti je account zakljucan, vjerojatno radi previse pogresnih logina.
[quote]
dok se iz vana uopce ne mogu spojiti [code:1]bubba@korea:~$ ssh student.math.hr
ssh_exchange_identification: Connection closed by remote host[/code:1]Takodjer, ne mogu se logirati ni na webmail.
[/quote]
A ovo znaci da tvoj ISP nema ispravne forward i revers DNS zapise za IP adresu s koje se spajas. Pogledaj koja ti je trenutna IP adresa, npr na [url]http://checkip.dyndns.com[/url] i javi mi adresu na PM pa cu provjeriti sto se moze napraviti.
[quote]
Jedina dubioza koja mi pada na pamet a mogla bi biti vezana uz ovo jest da je Windows based login bacao nekakve nesuvisle errore pri loginu prije nekoliko dana, no trenuto se mogu bez ikakavih problema prikaciti i na *nix kao i na Windowse.

Otisao bih vec danas u RC ali koliko shvatjam, uredovno vrijeme im je do 14h utorkom i cetvrtkom, pa ako netko ima workaround ili barem objasnjenje za ovo, biljezim se sa stovanjem.
[/quote]
Radno vrijeme RC-a za korisnicke racune je svaki dan od 12:30 do 14:30 i to jos od 11. mjeseca prosle godine.
Bubba (napisa):
Pozdrav svima,

here's one for ya - login mi u praktikumima radi bez problema, OTOH SSH iz praktikuma mi pri loginu daje
Kod:
Account is disabled - see Account Administrator


Ovo znaci da ti je account zakljucan, vjerojatno radi previse pogresnih logina.
Citat:

dok se iz vana uopce ne mogu spojiti
Kod:
bubba@korea:~$ ssh student.math.hr
ssh_exchange_identification: Connection closed by remote host
Takodjer, ne mogu se logirati ni na webmail.

A ovo znaci da tvoj ISP nema ispravne forward i revers DNS zapise za IP adresu s koje se spajas. Pogledaj koja ti je trenutna IP adresa, npr na http://checkip.dyndns.com i javi mi adresu na PM pa cu provjeriti sto se moze napraviti.
Citat:

Jedina dubioza koja mi pada na pamet a mogla bi biti vezana uz ovo jest da je Windows based login bacao nekakve nesuvisle errore pri loginu prije nekoliko dana, no trenuto se mogu bez ikakavih problema prikaciti i na *nix kao i na Windowse.

Otisao bih vec danas u RC ali koliko shvatjam, uredovno vrijeme im je do 14h utorkom i cetvrtkom, pa ako netko ima workaround ili barem objasnjenje za ovo, biljezim se sa stovanjem.

Radno vrijeme RC-a za korisnicke racune je svaki dan od 12:30 do 14:30 i to jos od 11. mjeseca prosle godine.



_________________
Kruno
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Bubba
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 17. 11. 2006. (18:09:12)
Postovi: (53)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 27 - 17

PostPostano: 0:02 pet, 27. 3. 2009    Naslov: Re: Praktikumi rade, SSH/webmail ne Citirajte i odgovorite

[quote="Kruno"]
[quote="Bubba"]Pozdrav svima,

here's one for ya - login mi u praktikumima radi bez problema, OTOH SSH iz praktikuma mi pri loginu daje [code:1]Account is disabled - see Account Administrator[/code:1]
[/quote]
Ovo znaci da ti je account zakljucan, vjerojatno radi previse pogresnih logina.
[/quote]
Hmpf, prilicno sam siguran da se nisam niti jednom pogrenso logirao preko SSH-a, no moguce...

[quote][quote]
dok se iz vana uopce ne mogu spojiti
[code:1]bubba@korea:~$ ssh student.math.hr
ssh_exchange_identification: Connection closed by remote host
[/code:1]
Takodjer, ne mogu se logirati ni na webmail.
[/quote]
A ovo znaci da tvoj ISP nema ispravne forward i revers DNS zapise za IP adresu s koje se spajas. Pogledaj koja ti je trenutna IP adresa, npr na [url]http://checkip.dyndns.com[/url] i javi mi adresu na PM pa cu provjeriti sto se moze napraviti.[/quote]
[code:1]korea:/home/bubba# ifconfig ppp0 | grep "inet addr"
inet addr:89.164.235.85 P-t-P:89.164.32.1 Mask:255.255.255.255
korea:/home/bubba# ssh bubba@student.math.hr
The authenticity of host 'student.math.hr (161.53.8.14)' can't be established.
RSA key fingerprint is e8:33:67:5d:58:a7:f3:c2:88:ee:d6:09:74:e5:80:fa.
Are you sure you want to continue connecting (yes/no)? yes
Warning: Permanently added 'student.math.hr,161.53.8.14' (RSA) to the list of known hosts.
Password:
Account is disabled - see Account Administrator

bubba@student.math.hr's password:

korea:/home/bubba#[/code:1]
Hmpf. A nije prvi puta da ovako radi/ne radi. Jer redovito se spajam s Iskona na studenta, tako da...

[quote]Radno vrijeme RC-a za korisnicke racune je svaki dan od 12:30 do 14:30 i to jos od 11. mjeseca prosle godine.[/quote]Uf. Prvi glas.

Ha nista, onda cu vas gnjaviti sutra... ;) Thx.
Kruno (napisa):

Bubba (napisa):
Pozdrav svima,

here's one for ya - login mi u praktikumima radi bez problema, OTOH SSH iz praktikuma mi pri loginu daje
Kod:
Account is disabled - see Account Administrator


Ovo znaci da ti je account zakljucan, vjerojatno radi previse pogresnih logina.

Hmpf, prilicno sam siguran da se nisam niti jednom pogrenso logirao preko SSH-a, no moguce...

Citat:
Citat:

dok se iz vana uopce ne mogu spojiti
Kod:
bubba@korea:~$ ssh student.math.hr
ssh_exchange_identification: Connection closed by remote host

Takodjer, ne mogu se logirati ni na webmail.

A ovo znaci da tvoj ISP nema ispravne forward i revers DNS zapise za IP adresu s koje se spajas. Pogledaj koja ti je trenutna IP adresa, npr na http://checkip.dyndns.com i javi mi adresu na PM pa cu provjeriti sto se moze napraviti.

Kod:
korea:/home/bubba# ifconfig ppp0 | grep "inet addr"
          inet addr:89.164.235.85  P-t-P:89.164.32.1  Mask:255.255.255.255
korea:/home/bubba# ssh bubba@student.math.hr
The authenticity of host 'student.math.hr (161.53.8.14)' can't be established.
RSA key fingerprint is e8:33:67:5d:58:a7:f3:c2:88:ee:d6:09:74:e5:80:fa.
Are you sure you want to continue connecting (yes/no)? yes
Warning: Permanently added 'student.math.hr,161.53.8.14' (RSA) to the list of known hosts.
Password:
Account is disabled - see Account Administrator

bubba@student.math.hr's password:

korea:/home/bubba#

Hmpf. A nije prvi puta da ovako radi/ne radi. Jer redovito se spajam s Iskona na studenta, tako da...

Citat:
Radno vrijeme RC-a za korisnicke racune je svaki dan od 12:30 do 14:30 i to jos od 11. mjeseca prosle godine.
Uf. Prvi glas.

Ha nista, onda cu vas gnjaviti sutra... Wink Thx.



_________________
Biolozi misle da su kemičari. Kemičari misle da su fizičari. Fizičari misle da su bogovi. A Bog misli da je matematičar...
§ http://math2.ath.cx §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 13:56 pet, 27. 3. 2009    Naslov: Re: Praktikumi rade, SSH/webmail ne Citirajte i odgovorite

[quote="Bubba"][quote="Kruno"]
[quote="Bubba"][code:1]Account is disabled - see Account Administrator[/code:1]
[/quote]
Ovo znaci da ti je account zakljucan, vjerojatno radi previse pogresnih logina.
[/quote]
Hmpf, prilicno sam siguran da se nisam niti jednom pogrenso logirao preko SSH-a, no moguce...
[/quote]
Moguce da te je zakljucao neki bot pri pokusaju provaljivanja na studenta. Desava se.
Bubba (napisa):
Kruno (napisa):

Bubba (napisa):
Kod:
Account is disabled - see Account Administrator


Ovo znaci da ti je account zakljucan, vjerojatno radi previse pogresnih logina.

Hmpf, prilicno sam siguran da se nisam niti jednom pogrenso logirao preko SSH-a, no moguce...

Moguce da te je zakljucao neki bot pri pokusaju provaljivanja na studenta. Desava se.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan