Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Firefox ekstenzije

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:21 pet, 27. 3. 2009    Naslov: Firefox ekstenzije Citirajte i odgovorite

Pozdrav.

Da li se može omogućiti da se u firefoxu mogu instalirati ekstenzije?

Znam da je svojedobno to bilo moguće, a dobro bi mi došle ekstenzije poput web developer toolbara i firebuga, s obzirom da ćemo na RP2 drviti po javascriptu pa da se malo ubrza eventualno debuggiranje...

Unaprijed hvala.
Pozdrav.

Da li se može omogućiti da se u firefoxu mogu instalirati ekstenzije?

Znam da je svojedobno to bilo moguće, a dobro bi mi došle ekstenzije poput web developer toolbara i firebuga, s obzirom da ćemo na RP2 drviti po javascriptu pa da se malo ubrza eventualno debuggiranje...

Unaprijed hvala.



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 10:12 pet, 27. 3. 2009    Naslov: Re: Firefox ekstenzije Citirajte i odgovorite

[quote="Gogs"]Da li se može omogućiti da se u firefoxu mogu instalirati ekstenzije?

Znam da je svojedobno to bilo moguće, a dobro bi mi došle ekstenzije poput web developer toolbara i firebuga, s obzirom da ćemo na RP2 drviti po javascriptu pa da se malo ubrza eventualno debuggiranje...[/quote]

ja ne znam kako si mu to uspio onemogućiti (ja u opcijama ne vidim mogućnost gašenja ekstenzija)? Izbornik Tools->Ad-Ons i vidi da li već imaš nešto. odatle bi trebao moći pronalaziti nove.
Gogs (napisa):
Da li se može omogućiti da se u firefoxu mogu instalirati ekstenzije?

Znam da je svojedobno to bilo moguće, a dobro bi mi došle ekstenzije poput web developer toolbara i firebuga, s obzirom da ćemo na RP2 drviti po javascriptu pa da se malo ubrza eventualno debuggiranje...


ja ne znam kako si mu to uspio onemogućiti (ja u opcijama ne vidim mogućnost gašenja ekstenzija)? Izbornik Tools→Ad-Ons i vidi da li već imaš nešto. odatle bi trebao moći pronalaziti nove.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 11:54 pet, 27. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kada pokušam instalirati primjerice Firebug, onda mi prođe download, ali kad pokuša instalirati, onda javi grešku.

Vjerojatno negdje nema pravo zapisivanja.
Kada pokušam instalirati primjerice Firebug, onda mi prođe download, ali kad pokuša instalirati, onda javi grešku.

Vjerojatno negdje nema pravo zapisivanja.



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 13:52 pet, 27. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gogs"]Kada pokušam instalirati primjerice Firebug, onda mi prođe download, ali kad pokuša instalirati, onda javi grešku.

Vjerojatno negdje nema pravo zapisivanja.[/quote]

Ekstenzije (i sve ostale postavke) se zapisuju pod [tt]${HOME}/.mozilla[/tt]. Provjeri da nisi nesto krivo postavio kod permissiona.
Gogs (napisa):
Kada pokušam instalirati primjerice Firebug, onda mi prođe download, ali kad pokuša instalirati, onda javi grešku.

Vjerojatno negdje nema pravo zapisivanja.


Ekstenzije (i sve ostale postavke) se zapisuju pod ${HOME}/.mozilla. Provjeri da nisi nesto krivo postavio kod permissiona.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 9:08 čet, 2. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

S obzirom da sam riješio problem, evo da kažem i kako sam to napravio.
Dakle, problem nije bio u pravima pristupa, nego firefox nije znao gdje treba instalirati ekstenzije. Iz kojih je to razloga tako bilo, ne znam, vjerojatno sam ja u svom profilu nešto "sredio" :)

Uglavnom, ono što gotovo uvijek pali upalilo je i sada, obrisao sam sve firefox fajlove, tako da sam obrisao .mozilla direktorij i sada sam uspio instalirati željene ekstenzije.
S obzirom da sam riješio problem, evo da kažem i kako sam to napravio.
Dakle, problem nije bio u pravima pristupa, nego firefox nije znao gdje treba instalirati ekstenzije. Iz kojih je to razloga tako bilo, ne znam, vjerojatno sam ja u svom profilu nešto "sredio" Smile

Uglavnom, ono što gotovo uvijek pali upalilo je i sada, obrisao sam sve firefox fajlove, tako da sam obrisao .mozilla direktorij i sada sam uspio instalirati željene ekstenzije.



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan