Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

pitanje za 2.zadaču
WWW:
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
afcajax
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 05. 2007. (11:58:56)
Postovi: (1D)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 0 - 5

PostPostano: 11:59 sub, 18. 4. 2009    Naslov: pitanje za 2.zadaču Citirajte i odgovorite

Može li itko malo bolje pojasniti što u 2.zadaći točno radi funkcija permutirani_palindrom na onom primjeru jer izgleda da primjer nije dobar kako je napisan tj .kako radi funkcija...ako može netko da je malo detaljnije opiše...
hvala
Može li itko malo bolje pojasniti što u 2.zadaći točno radi funkcija permutirani_palindrom na onom primjeru jer izgleda da primjer nije dobar kako je napisan tj .kako radi funkcija...ako može netko da je malo detaljnije opiše...
hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 12:19 sub, 18. 4. 2009    Naslov: Re: pitanje za 2.zadaču Citirajte i odgovorite

[quote="afcajax"]Može li itko malo bolje pojasniti što u 2.zadaći točno radi funkcija permutirani_palindrom na onom primjeru jer izgleda da primjer nije dobar kako je napisan tj .kako radi funkcija...ako može netko da je malo detaljnije opiše...
hvala[/quote]
Jel može malo preciznije pitanje, koji točno string u primjeru je nejasan.

Iz svakog string je protebno izbaciti sve osim slova, i nakon toga od dobiveno stringa sastaviti najdulji mogući palindrom, s tim da je dopušteno mijenjanje redoslijeda slova. Ukoliko postoji više najduljih, treba vratiti onaj koji je najmanji obzirom na leksikografski uređaj.
afcajax (napisa):
Može li itko malo bolje pojasniti što u 2.zadaći točno radi funkcija permutirani_palindrom na onom primjeru jer izgleda da primjer nije dobar kako je napisan tj .kako radi funkcija...ako može netko da je malo detaljnije opiše...
hvala

Jel može malo preciznije pitanje, koji točno string u primjeru je nejasan.

Iz svakog string je protebno izbaciti sve osim slova, i nakon toga od dobiveno stringa sastaviti najdulji mogući palindrom, s tim da je dopušteno mijenjanje redoslijeda slova. Ukoliko postoji više najduljih, treba vratiti onaj koji je najmanji obzirom na leksikografski uređaj.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
glava
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 03. 2007. (18:48:16)
Postovi: (89)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3

PostPostano: 15:04 sub, 18. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam ja jedno drugo pitanje:

Dali nase funkcije (imam zadatak s f-jama preokreni, permutirani palindrom i poznanstva) trebaju ostaviti nepromjenjenu listu, vektor... ili se trazi da se lista, vektor..., koji se unosi, promjeni??

hvala
imam ja jedno drugo pitanje:

Dali nase funkcije (imam zadatak s f-jama preokreni, permutirani palindrom i poznanstva) trebaju ostaviti nepromjenjenu listu, vektor... ili se trazi da se lista, vektor..., koji se unosi, promjeni??

hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (16:12:53)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 31 - 5

PostPostano: 16:08 sub, 18. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mijenjaš fje pa ih vratiš takve promijenjene, inače bi ti pisalo da moraš vratiti nepromijenjenu.. tako je barem uvijek do sad bilo..

U fji mali_palindromi, može mala pomoć kod objašnjenja?
Kaže da svaki palindrom mora kao podstring sadržavati početni string (sa izbačenim znakovima koji nisu slova)... mi ustvari moramo dodati slova iza zadnjeg slova u stringu tako da taj string pretvorimo u palindrom?
Mijenjaš fje pa ih vratiš takve promijenjene, inače bi ti pisalo da moraš vratiti nepromijenjenu.. tako je barem uvijek do sad bilo..

U fji mali_palindromi, može mala pomoć kod objašnjenja?
Kaže da svaki palindrom mora kao podstring sadržavati početni string (sa izbačenim znakovima koji nisu slova)... mi ustvari moramo dodati slova iza zadnjeg slova u stringu tako da taj string pretvorimo u palindrom?



_________________
..a jooooooj..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (16:12:53)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 31 - 5

PostPostano: 21:08 sub, 18. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Još nešto.. da li je ovdje:

primjer: ako je g[a]={b}, g[b]={c,d}, g[d]={a,d}, g[e]={d}, g[f]={} (i to je čitav g), tada daljina(g,a) treba vratiti mapu {(a,""), (b,"b"), (c,"bc"), (d,"bd")}

greška kod ovog zadnjeg (d,"bd")? ili ja to ne razumijem? :? Vinko, molim pomoć!! :)
Inače, to je fja:
map<char,string> putevi( map<char,set<char> > g, char s )

i da još: daljina(g,a)=putevi(g,a)
Još nešto.. da li je ovdje:

primjer: ako je g[a]={b}, g[b]={c,d}, g[d]={a,d}, g[e]={d}, g[f]={} (i to je čitav g), tada daljina(g,a) treba vratiti mapu {(a,""), (b,"b"), (c,"bc"), (d,"bd")}

greška kod ovog zadnjeg (d,"bd")? ili ja to ne razumijem? Confused Vinko, molim pomoć!! Smile
Inače, to je fja:
map<char,string> putevi( map<char,set<char> > g, char s )

i da još: daljina(g,a)=putevi(g,a)



_________________
..a jooooooj..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
afcajax
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 05. 2007. (11:58:56)
Postovi: (1D)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 0 - 5

PostPostano: 21:21 sub, 18. 4. 2009    Naslov: Re: pitanje za 2.zadaču Citirajte i odgovorite

[quote="vinko"][quote="afcajax"]Može li itko malo bolje pojasniti što u 2.zadaći točno radi funkcija permutirani_palindrom na onom primjeru jer izgleda da primjer nije dobar kako je napisan tj .kako radi funkcija...ako može netko da je malo detaljnije opiše...
hvala[/quote]
Jel može malo preciznije pitanje, koji točno string u primjeru je nejasan.

Iz svakog string je protebno izbaciti sve osim slova, i nakon toga od dobiveno stringa sastaviti najdulji mogući palindrom, s tim da je dopušteno mijenjanje redoslijeda slova. Ukoliko postoji više najduljih, treba vratiti onaj koji je najmanji obzirom na leksikografski uređaj.[/quote]

da ako nije problem da se na stringu "a1b2c3" objasni kako se došlo do izlaznog stringa "a" ako sam dobro razumio zadatak (dakle ako je u ulaznom vectoru 6 stringova onda i izlazni mora ima 6)? ali ako se može pojasniti samo gornji primjer..
hvala
vinko (napisa):
afcajax (napisa):
Može li itko malo bolje pojasniti što u 2.zadaći točno radi funkcija permutirani_palindrom na onom primjeru jer izgleda da primjer nije dobar kako je napisan tj .kako radi funkcija...ako može netko da je malo detaljnije opiše...
hvala

Jel može malo preciznije pitanje, koji točno string u primjeru je nejasan.

Iz svakog string je protebno izbaciti sve osim slova, i nakon toga od dobiveno stringa sastaviti najdulji mogući palindrom, s tim da je dopušteno mijenjanje redoslijeda slova. Ukoliko postoji više najduljih, treba vratiti onaj koji je najmanji obzirom na leksikografski uređaj.


da ako nije problem da se na stringu "a1b2c3" objasni kako se došlo do izlaznog stringa "a" ako sam dobro razumio zadatak (dakle ako je u ulaznom vectoru 6 stringova onda i izlazni mora ima 6)? ali ako se može pojasniti samo gornji primjer..
hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 11:34 ned, 19. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="glava"]imam ja jedno drugo pitanje:

Dali nase funkcije (imam zadatak s f-jama preokreni, permutirani palindrom i poznanstva) trebaju ostaviti nepromjenjenu listu, vektor... ili se trazi da se lista, vektor..., koji se unosi, promjeni??

hvala[/quote]

Parametri se u svim zadacima šalju bez referenci, tako da ih možete mijenjati ako hoćete, to neće utjecati na onoga tko ih je pozvao.

[quote="Ančica"]U fji mali_palindromi, može mala pomoć kod objašnjenja?
Kaže da svaki palindrom mora kao podstring sadržavati početni string (sa izbačenim znakovima koji nisu slova)... mi ustvari moramo dodati slova iza zadnjeg slova u stringu tako da taj string pretvorimo u palindrom?[/quote]

Pa tako nekako. Ili na početak ili na kraj... kad postane palindrom šta ispadne manje, to treba vratit.

[size=9][color=#999999]Added after 6 minutes:[/color][/size]

[quote="Ančica"]Još nešto.. da li je ovdje:

primjer: ako je g[a]={b}, g[b]={c,d}, g[d]={a,d}, g[e]={d}, g[f]={} (i to je čitav g), tada daljina(g,a) treba vratiti mapu {(a,""), (b,"b"), (c,"bc"), (d,"bd")}

greška kod ovog zadnjeg (d,"bd")? ili ja to ne razumijem? :? Vinko, molim pomoć!! :)
Inače, to je fja:
map<char,string> putevi( map<char,set<char> > g, char s )

i da još: daljina(g,a)=putevi(g,a)[/quote]

Hm... hvala na uoćenoj greški u tekstu, to ću sigurno promijeniti, a ovoj primjer...

pa iz a se do b može doć preko brida ab
do c se može doć preko puta ab,bc
do d se može doć preko puta ab,bd

i to su svi najkraći putevi
glava (napisa):
imam ja jedno drugo pitanje:

Dali nase funkcije (imam zadatak s f-jama preokreni, permutirani palindrom i poznanstva) trebaju ostaviti nepromjenjenu listu, vektor... ili se trazi da se lista, vektor..., koji se unosi, promjeni??

hvala


Parametri se u svim zadacima šalju bez referenci, tako da ih možete mijenjati ako hoćete, to neće utjecati na onoga tko ih je pozvao.

Ančica (napisa):
U fji mali_palindromi, može mala pomoć kod objašnjenja?
Kaže da svaki palindrom mora kao podstring sadržavati početni string (sa izbačenim znakovima koji nisu slova)... mi ustvari moramo dodati slova iza zadnjeg slova u stringu tako da taj string pretvorimo u palindrom?


Pa tako nekako. Ili na početak ili na kraj... kad postane palindrom šta ispadne manje, to treba vratit.

Added after 6 minutes:

Ančica (napisa):
Još nešto.. da li je ovdje:

primjer: ako je g[a]={b}, g[b]={c,d}, g[d]={a,d}, g[e]={d}, g[f]={} (i to je čitav g), tada daljina(g,a) treba vratiti mapu {(a,""), (b,"b"), (c,"bc"), (d,"bd")}

greška kod ovog zadnjeg (d,"bd")? ili ja to ne razumijem? Confused Vinko, molim pomoć!! Smile
Inače, to je fja:
map<char,string> putevi( map<char,set<char> > g, char s )

i da još: daljina(g,a)=putevi(g,a)


Hm... hvala na uoćenoj greški u tekstu, to ću sigurno promijeniti, a ovoj primjer...

pa iz a se do b može doć preko brida ab
do c se može doć preko puta ab,bc
do d se može doć preko puta ab,bd

i to su svi najkraći putevi


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (16:12:53)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 31 - 5

PostPostano: 16:48 ned, 19. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ahaaa, sad sam shvatila.. :)
Hvala Vinko!!
Ahaaa, sad sam shvatila.. Smile
Hvala Vinko!!



_________________
..a jooooooj..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
glava
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 03. 2007. (18:48:16)
Postovi: (89)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3

PostPostano: 12:03 uto, 21. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam 2 pitanja kod permutiranih palindroma:

1)
ovako pise u zadatku:

svaki palindrom se mora sastojati od slova (ne nužno svih) početnog stringa, eventualno sa IZMJENJENIM redosljedom slova

i

ako postoji više palindroma maksimalne duljine, vratiti onaj koji je najmanji obzirom na (leksikografsko) uspoređivanje stringova (velika slova dolaze prije malih)

Kako je uopce moguce da bude vise palindroma u jednoj rijeci kad smijemo permutirati slova kako hocemo??? hocu reci, da ako neki string npr: "eCdCfAbA" sadrzi: "AbA" i "CdC", zbog izmjenjivanja redosljeda mi mozemo od ta 2 palindroma napraviti palindrom "ACbCA" koji je veci od od ta oba.

Dali mi netko moze dati neki primjer s 2 palindroma max duljine??

2)
Pise u zadatku da kod testiranja palindromnosti zanemarimo velika i mala slova... u primjeru pise da "abA" -> "Aba". Dali to znaci da bi bilo tocno kada bi funkcija izbacivala "abA"??

hvala!
imam 2 pitanja kod permutiranih palindroma:

1)
ovako pise u zadatku:

svaki palindrom se mora sastojati od slova (ne nužno svih) početnog stringa, eventualno sa IZMJENJENIM redosljedom slova

i

ako postoji više palindroma maksimalne duljine, vratiti onaj koji je najmanji obzirom na (leksikografsko) uspoređivanje stringova (velika slova dolaze prije malih)

Kako je uopce moguce da bude vise palindroma u jednoj rijeci kad smijemo permutirati slova kako hocemo??? hocu reci, da ako neki string npr: "eCdCfAbA" sadrzi: "AbA" i "CdC", zbog izmjenjivanja redosljeda mi mozemo od ta 2 palindroma napraviti palindrom "ACbCA" koji je veci od od ta oba.

Dali mi netko moze dati neki primjer s 2 palindroma max duljine??

2)
Pise u zadatku da kod testiranja palindromnosti zanemarimo velika i mala slova... u primjeru pise da "abA" -> "Aba". Dali to znaci da bi bilo tocno kada bi funkcija izbacivala "abA"??

hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 12:21 uto, 21. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="glava"]imam 2 pitanja kod permutiranih palindroma:

1)
ovako pise u zadatku:

svaki palindrom se mora sastojati od slova (ne nužno svih) početnog stringa, eventualno sa IZMJENJENIM redosljedom slova

i

ako postoji više palindroma maksimalne duljine, vratiti onaj koji je najmanji obzirom na (leksikografsko) uspoređivanje stringova (velika slova dolaze prije malih)

Kako je uopce moguce da bude vise palindroma u jednoj rijeci kad smijemo permutirati slova kako hocemo??? hocu reci, da ako neki string npr: "eCdCfAbA" sadrzi: "AbA" i "CdC", zbog izmjenjivanja redosljeda mi mozemo od ta 2 palindroma napraviti palindrom "ACbCA" koji je veci od od ta oba.

Dali mi netko moze dati neki primjer s 2 palindroma max duljine??
[/quote]

Hm... sad tek vidim da sam u jednoj grupi malo neprecizno definirao zadatak, ali mislim da u ovoj nisam - u onoj sa najmanji palindromom)

U ovom primjeru koji ste naveli, mogući palindromi maksimalne duljine su i CAbAC i još brojni drugi. Jooj, nisam ni mislio da će zadatak bit tako težak. Dakle, treba pobrojati slova, vidit kojih ima parnih i od tog sastavit prvu polovinu palindroma, počevši od manjih slova k većima. u sredini eventualno ubacit najmanje slovo koje dolazi neparan broj puta i nakon tog ova nadopuniti ostatak palindroma. Samo pazi na velika i mala slova da velika dolaze prije malih... tako nekako
[quote="glava"]

2)
Pise u zadatku da kod testiranja palindromnosti zanemarimo velika i mala slova... u primjeru pise da "abA" -> "Aba". Dali to znaci da bi bilo tocno kada bi funkcija izbacivala "abA"??

hvala![/quote]

Ne, nebi bilo točno kada bi funkcija izbacila abA, jer to nije najmanji palindrom.
glava (napisa):
imam 2 pitanja kod permutiranih palindroma:

1)
ovako pise u zadatku:

svaki palindrom se mora sastojati od slova (ne nužno svih) početnog stringa, eventualno sa IZMJENJENIM redosljedom slova

i

ako postoji više palindroma maksimalne duljine, vratiti onaj koji je najmanji obzirom na (leksikografsko) uspoređivanje stringova (velika slova dolaze prije malih)

Kako je uopce moguce da bude vise palindroma u jednoj rijeci kad smijemo permutirati slova kako hocemo??? hocu reci, da ako neki string npr: "eCdCfAbA" sadrzi: "AbA" i "CdC", zbog izmjenjivanja redosljeda mi mozemo od ta 2 palindroma napraviti palindrom "ACbCA" koji je veci od od ta oba.

Dali mi netko moze dati neki primjer s 2 palindroma max duljine??


Hm... sad tek vidim da sam u jednoj grupi malo neprecizno definirao zadatak, ali mislim da u ovoj nisam - u onoj sa najmanji palindromom)

U ovom primjeru koji ste naveli, mogući palindromi maksimalne duljine su i CAbAC i još brojni drugi. Jooj, nisam ni mislio da će zadatak bit tako težak. Dakle, treba pobrojati slova, vidit kojih ima parnih i od tog sastavit prvu polovinu palindroma, počevši od manjih slova k većima. u sredini eventualno ubacit najmanje slovo koje dolazi neparan broj puta i nakon tog ova nadopuniti ostatak palindroma. Samo pazi na velika i mala slova da velika dolaze prije malih... tako nekako
glava (napisa):


2)
Pise u zadatku da kod testiranja palindromnosti zanemarimo velika i mala slova... u primjeru pise da "abA" → "Aba". Dali to znaci da bi bilo tocno kada bi funkcija izbacivala "abA"??

hvala!


Ne, nebi bilo točno kada bi funkcija izbacila abA, jer to nije najmanji palindrom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
glava
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 03. 2007. (18:48:16)
Postovi: (89)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3

PostPostano: 12:58 uto, 21. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]U ovom primjeru koji ste naveli, mogući palindromi maksimalne duljine su i CAbAC i još brojni drugi.[/quote]

a dali je onda taj koji sam ja napisao "ACbCA" (znaci od stringa "eCdCfAbA") palindrom kojeg bi funkcija trebala vratiti????

[size=9][color=#999999]Added after 3 minutes:[/color][/size]

i jos dali bi od npr: stringa "AAbaaGG" funkcija trebala vratiti "AGabaGA", ili "AaGbGaA" ili nesto trece????
Citat:
U ovom primjeru koji ste naveli, mogući palindromi maksimalne duljine su i CAbAC i još brojni drugi.


a dali je onda taj koji sam ja napisao "ACbCA" (znaci od stringa "eCdCfAbA") palindrom kojeg bi funkcija trebala vratiti????

Added after 3 minutes:

i jos dali bi od npr: stringa "AAbaaGG" funkcija trebala vratiti "AGabaGA", ili "AaGbGaA" ili nesto trece????


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 15:11 uto, 21. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="glava"][quote]U ovom primjeru koji ste naveli, mogući palindromi maksimalne duljine su i CAbAC i još brojni drugi.[/quote]

a dali je onda taj koji sam ja napisao "ACbCA" (znaci od stringa "eCdCfAbA") palindrom kojeg bi funkcija trebala vratiti????

[size=9][color=#999999]Added after 3 minutes:[/color][/size]

i jos dali bi od npr: stringa "AAbaaGG" funkcija trebala vratiti "AGabaGA", ili "AaGbGaA" ili nesto trece????[/quote]

da, taj koji ste naveli je najmanji, a u ovom drugom slućaju je AGabaGA manji.

Što se tiče druge grupe, odnosno zadatka sa najmanjim_palindromom koji sadrži određeni podstring, ono što možda nije precizno definirano je da:
1. podstring mora biti podstring, a ne podniz, dakle ne smije se između znakova umetati nove znakove (što je puno lakše za riješiti)

2. ako se dodaju novi znakovi, oni trebaju biti iste veličine kao i oni na suprotnoj strani palindroma.
npr. u primjeru imamo: abc -> abcba. manji od njega bi bio CBabc, ali bi tu morali mijenjati mala slova u velika. Nadam se da je jasno što hoću reći, jer mi je malo komplicirano to objasniti (a i nadam se da je jednostavnije za riješiti od one druge opcije koja bi mogla biti).
glava (napisa):
Citat:
U ovom primjeru koji ste naveli, mogući palindromi maksimalne duljine su i CAbAC i još brojni drugi.


a dali je onda taj koji sam ja napisao "ACbCA" (znaci od stringa "eCdCfAbA") palindrom kojeg bi funkcija trebala vratiti????

Added after 3 minutes:

i jos dali bi od npr: stringa "AAbaaGG" funkcija trebala vratiti "AGabaGA", ili "AaGbGaA" ili nesto trece????


da, taj koji ste naveli je najmanji, a u ovom drugom slućaju je AGabaGA manji.

Što se tiče druge grupe, odnosno zadatka sa najmanjim_palindromom koji sadrži određeni podstring, ono što možda nije precizno definirano je da:
1. podstring mora biti podstring, a ne podniz, dakle ne smije se između znakova umetati nove znakove (što je puno lakše za riješiti)

2. ako se dodaju novi znakovi, oni trebaju biti iste veličine kao i oni na suprotnoj strani palindroma.
npr. u primjeru imamo: abc → abcba. manji od njega bi bio CBabc, ali bi tu morali mijenjati mala slova u velika. Nadam se da je jasno što hoću reći, jer mi je malo komplicirano to objasniti (a i nadam se da je jednostavnije za riješiti od one druge opcije koja bi mogla biti).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
glava
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 03. 2007. (18:48:16)
Postovi: (89)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3

PostPostano: 15:18 uto, 21. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

puno hvala!!!!
puno hvala!!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
afcajax
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 05. 2007. (11:58:56)
Postovi: (1D)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 0 - 5

PostPostano: 22:44 uto, 21. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li bio problem da asistent stavi primjer jednog main programa kao što je to bio u slučaja u 1.zadaći?
hvala
da li bio problem da asistent stavi primjer jednog main programa kao što je to bio u slučaja u 1.zadaći?
hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 20:58 sri, 22. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="afcajax"]da li bio problem da asistent stavi primjer jednog main programa kao što je to bio u slučaja u 1.zadaći?
hvala[/quote]

U priličnoj gužvi sam, ali probat ću sutra stavit neki main u zadatke.
afcajax (napisa):
da li bio problem da asistent stavi primjer jednog main programa kao što je to bio u slučaja u 1.zadaći?
hvala


U priličnoj gužvi sam, ali probat ću sutra stavit neki main u zadatke.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
felixx
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 11. 2007. (15:31:43)
Postovi: (61)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 23 - 10
Lokacija: *obrisano*

PostPostano: 21:55 sri, 22. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

tekst zadatka:
[quote] vector<string> mali_palindromi( vector<string> v )
sljedeće funkcionalnosti:

u povratnom vectoru svi stringovi trebaju biti palindromi minimalne duljine:

* iz svakog stringa izbaciti sve znakove osim malih i velikih slova engleske abecede
* u povratnom vectoru svi stringovi trebaju biti palindromi minimalne duljine:
* svaki palindrom mora kao podstring sadržavati početni string (sa izbačenim znakovima koji nisu slova)
* kod testiranja palindromnosti zanemariti velika i mala slova
* ako postoji više palindroma minimalne duljine, vratiti onaj koji je najmanji obzirom na (leksikografsko) uspoređivanje stringova (velika slova dolaze prije malih)
* primjer: "abA","a1b2c3","abc","cba","Cba" -> "abA","abcba","abcba","abcba","CbabC"
[/quote]

sad mene zanima ako zanemarujemo dal su slova mala/velika prilikom testiranja palindromnosti, zasto rjesenje od Cba nije "ABCba" ?

u svakom slucaju mislim da je krivo rjesenje za "abc" jer je "CBabc" manje od "abcba"

volio bi pojasnjenje, hvala
tekst zadatka:
Citat:
vector<string> mali_palindromi( vector<string> v )
sljedeće funkcionalnosti:

u povratnom vectoru svi stringovi trebaju biti palindromi minimalne duljine:

* iz svakog stringa izbaciti sve znakove osim malih i velikih slova engleske abecede
* u povratnom vectoru svi stringovi trebaju biti palindromi minimalne duljine:
* svaki palindrom mora kao podstring sadržavati početni string (sa izbačenim znakovima koji nisu slova)
* kod testiranja palindromnosti zanemariti velika i mala slova
* ako postoji više palindroma minimalne duljine, vratiti onaj koji je najmanji obzirom na (leksikografsko) uspoređivanje stringova (velika slova dolaze prije malih)
* primjer: "abA","a1b2c3","abc","cba","Cba" → "abA","abcba","abcba","abcba","CbabC"


sad mene zanima ako zanemarujemo dal su slova mala/velika prilikom testiranja palindromnosti, zasto rjesenje od Cba nije "ABCba" ?

u svakom slucaju mislim da je krivo rjesenje za "abc" jer je "CBabc" manje od "abcba"

volio bi pojasnjenje, hvala



_________________
bla bla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku YIM MSNM
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 22:30 sri, 22. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="felixx"]tekst zadatka:
[quote] vector<string> mali_palindromi( vector<string> v )
sljedeće funkcionalnosti:

u povratnom vectoru svi stringovi trebaju biti palindromi minimalne duljine:

* iz svakog stringa izbaciti sve znakove osim malih i velikih slova engleske abecede
* u povratnom vectoru svi stringovi trebaju biti palindromi minimalne duljine:
* svaki palindrom mora kao podstring sadržavati početni string (sa izbačenim znakovima koji nisu slova)
* kod testiranja palindromnosti zanemariti velika i mala slova
* ako postoji više palindroma minimalne duljine, vratiti onaj koji je najmanji obzirom na (leksikografsko) uspoređivanje stringova (velika slova dolaze prije malih)
* primjer: "abA","a1b2c3","abc","cba","Cba" -> "abA","abcba","abcba","abcba","CbabC"
[/quote]

sad mene zanima ako zanemarujemo dal su slova mala/velika prilikom testiranja palindromnosti, zasto rjesenje od Cba nije "ABCba" ?

u svakom slucaju mislim da je krivo rjesenje za "abc" jer je "CBabc" manje od "abcba"

volio bi pojasnjenje, hvala[/quote]

Da, ali rekao sam (nekoliko postova višlje) da nadopunite palindrom s onakvim slovima kakvi su na drugoj strani, dakle tu bi trebala mala, pa bi druga opcija bila cbabc, a taj je veći od onog prvog.

Ispričavam se što sam kasno uvidio propust. Nadam se da neće stvoriti zbrku. Bude li ju stvorilo, prilagodit ću program za testiranje da prihvaća i jednu i drugu opciju.
felixx (napisa):
tekst zadatka:
Citat:
vector<string> mali_palindromi( vector<string> v )
sljedeće funkcionalnosti:

u povratnom vectoru svi stringovi trebaju biti palindromi minimalne duljine:

* iz svakog stringa izbaciti sve znakove osim malih i velikih slova engleske abecede
* u povratnom vectoru svi stringovi trebaju biti palindromi minimalne duljine:
* svaki palindrom mora kao podstring sadržavati početni string (sa izbačenim znakovima koji nisu slova)
* kod testiranja palindromnosti zanemariti velika i mala slova
* ako postoji više palindroma minimalne duljine, vratiti onaj koji je najmanji obzirom na (leksikografsko) uspoređivanje stringova (velika slova dolaze prije malih)
* primjer: "abA","a1b2c3","abc","cba","Cba" → "abA","abcba","abcba","abcba","CbabC"


sad mene zanima ako zanemarujemo dal su slova mala/velika prilikom testiranja palindromnosti, zasto rjesenje od Cba nije "ABCba" ?

u svakom slucaju mislim da je krivo rjesenje za "abc" jer je "CBabc" manje od "abcba"

volio bi pojasnjenje, hvala


Da, ali rekao sam (nekoliko postova višlje) da nadopunite palindrom s onakvim slovima kakvi su na drugoj strani, dakle tu bi trebala mala, pa bi druga opcija bila cbabc, a taj je veći od onog prvog.

Ispričavam se što sam kasno uvidio propust. Nadam se da neće stvoriti zbrku. Bude li ju stvorilo, prilagodit ću program za testiranje da prihvaća i jednu i drugu opciju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Vila Zvončica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 01. 2008. (18:51:58)
Postovi: (17)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 17:47 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako imamo "palindrom" abA, zar nije od njega manji AbabA?
ako imamo "palindrom" abA, zar nije od njega manji AbabA?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Novi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2007. (12:08:32)
Postovi: (11F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
60 = 69 - 9

PostPostano: 18:28 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vila Zvončica"]ako imamo "palindrom" abA, zar nije od njega manji AbabA?[/quote]
Ali nije MINIMALAN abA je vec palindrom pa je on sam minimalan. 8)
Vila Zvončica (napisa):
ako imamo "palindrom" abA, zar nije od njega manji AbabA?

Ali nije MINIMALAN abA je vec palindrom pa je on sam minimalan. Cool



_________________
Jedan je smjer očit, a drugi je trivijalan.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
felixx
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 11. 2007. (15:31:43)
Postovi: (61)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 23 - 10
Lokacija: *obrisano*

PostPostano: 20:06 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovo, "sa druge strane" je po meni malo labava definicija...
mislim da bi bilo najbolje kad bi se jednostavno skroz zanemarila velicina slova ili tako nesto.. .
ovo, "sa druge strane" je po meni malo labava definicija...
mislim da bi bilo najbolje kad bi se jednostavno skroz zanemarila velicina slova ili tako nesto.. .



_________________
bla bla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku YIM MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 1 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan