Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Devcpp ili Visual Studio

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 12:25 čet, 28. 5. 2009    Naslov: Devcpp ili Visual Studio Citirajte i odgovorite

Ne znam dal vec negdje na forumu postoji takva rasprava...
Al s obzirom da mene zanima koji je od ta dva programa bolji za programiranje u C++ u... inace vec se 2 godine koristim devcpp -om i sad mi je nedavno poceo izbacivati nekakvu gresku:

list index out of bounds

nemam pojma ni kaj to znaci ni kak se popravi ( a onak kak sam dobio dojam na forumima po internetu to se da popravit, ali s obzirom da ja nemam pojma o toj cjeloj terminologiji koju oni koriste na forumu ne znam kak da to popravim , a i kolko sam uspio shvatit to u nekim slucajevima nije neka mala greskica... )

Pa da ja to sve skratim mislio sam onda zbrisat devcpp i probat s VS -om, ali s obzirom da ne znam kvalitete ili mane jednog ili drugog volio bih da me savjetuje netko tko je koristio oba i zna koji je bolji... i stekao sam dojam da dosta ljudi ne voli VS jer je Microsoftov, pa bih takve molio da se suzdrze od nekih bespotrebnik komentara ( ako mogu )...
Ne znam dal vec negdje na forumu postoji takva rasprava...
Al s obzirom da mene zanima koji je od ta dva programa bolji za programiranje u C++ u... inace vec se 2 godine koristim devcpp -om i sad mi je nedavno poceo izbacivati nekakvu gresku:

list index out of bounds

nemam pojma ni kaj to znaci ni kak se popravi ( a onak kak sam dobio dojam na forumima po internetu to se da popravit, ali s obzirom da ja nemam pojma o toj cjeloj terminologiji koju oni koriste na forumu ne znam kak da to popravim , a i kolko sam uspio shvatit to u nekim slucajevima nije neka mala greskica... )

Pa da ja to sve skratim mislio sam onda zbrisat devcpp i probat s VS -om, ali s obzirom da ne znam kvalitete ili mane jednog ili drugog volio bih da me savjetuje netko tko je koristio oba i zna koji je bolji... i stekao sam dojam da dosta ljudi ne voli VS jer je Microsoftov, pa bih takve molio da se suzdrze od nekih bespotrebnik komentara ( ako mogu )...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
shumi1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2005. (20:28:04)
Postovi: (9F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
55 = 57 - 2

PostPostano: 13:03 čet, 28. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovisi za što želiš koristiti kompajeler:

ako ga želiš koristiti za nastavu, Dev je bolji jer koristi ANSI kompajler, dok sa VS-om kod, koji kompajliraš u njemu, neće se nužno izvršavati na nekom ANSI kompajleru (možeš izgubiti bodove na zadaći eventualno)

VS ti je dobar za izrađivanje nekih manjih praktičnih stvarčica s ljepom grafikom.
Ovisi za što želiš koristiti kompajeler:

ako ga želiš koristiti za nastavu, Dev je bolji jer koristi ANSI kompajler, dok sa VS-om kod, koji kompajliraš u njemu, neće se nužno izvršavati na nekom ANSI kompajleru (možeš izgubiti bodove na zadaći eventualno)

VS ti je dobar za izrađivanje nekih manjih praktičnih stvarčica s ljepom grafikom.



_________________
Verum, sine mendatio, certum et verissimum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 17:10 čet, 28. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na čemu ti izbaci tu grešku? Zvuči mi ko da odeš predaleko izvan liste, recimo ako ti je jedan iterator na LISTA.end()-1 pa ga ++-aš
Na čemu ti izbaci tu grešku? Zvuči mi ko da odeš predaleko izvan liste, recimo ako ti je jedan iterator na LISTA.end()-1 pa ga ++-aš



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 0:53 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zapravo, ne razumijem zašto itko uopće koristi Dev-C++, taj poluproizvod koji se prestao razvijati 2005. godine, kad postoji toliko boljih alternativa, čak i ako se izuzme VS. Evo ovdje usporedbe najpoznatijih predstavnika: [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_integrated_development_environments#C.2FC.2B.2B]klik[/url].

Meni je recimo u [url=http://www.eclipse.org/]Eclipseu[/url] bilo dosta ugodno raditi. Još jedna opcija za razmisliti je [url=http://www.codeblocks.org/]Code::Blocks[/url]. Nisam radio u tome, ali piše na [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Code::Blocks]Wikipediji[/url] da su neki featurei posebno namijenjeni za ljude koji prelaze s Dev-C++ i drugih IDE-a.
Zapravo, ne razumijem zašto itko uopće koristi Dev-C++, taj poluproizvod koji se prestao razvijati 2005. godine, kad postoji toliko boljih alternativa, čak i ako se izuzme VS. Evo ovdje usporedbe najpoznatijih predstavnika: klik.

Meni je recimo u Eclipseu bilo dosta ugodno raditi. Još jedna opcija za razmisliti je Code::Blocks. Nisam radio u tome, ali piše na Wikipediji da su neki featurei posebno namijenjeni za ljude koji prelaze s Dev-C++ i drugih IDE-a.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
shumi1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2005. (20:28:04)
Postovi: (9F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
55 = 57 - 2

PostPostano: 10:08 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

U potpunosti se slažem s tobom.

Ja Eclipse koristim kao osnovni sustav sa kojim radim već par godina i imam samo nekoliko zamjerki što se tiče njegove funkcionalnosti.

Code::Blocks koristim samo ponekad, ali je vrlo razvijen i često se koristi kao profesionalni sustav za razvoj softwarea.
U potpunosti se slažem s tobom.

Ja Eclipse koristim kao osnovni sustav sa kojim radim već par godina i imam samo nekoliko zamjerki što se tiče njegove funkcionalnosti.

Code::Blocks koristim samo ponekad, ali je vrlo razvijen i često se koristi kao profesionalni sustav za razvoj softwarea.



_________________
Verum, sine mendatio, certum et verissimum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 17:31 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Na čemu ti izbaci tu grešku? Zvuči mi ko da odeš predaleko izvan liste, recimo ako ti je jedan iterator na LISTA.end()-1 pa ga ++-aš[/quote]

ma ne javi onakvu klasicnu gresku... nije mi greska u kodu vec ne znam u cem... npr. pisem kod i on mi odjednom na ekran napise tu poruku ( poruka je u recimo slicnom okviru kao i kad gasis neki program a nisi spremio ono sto si radio pa te racunalo pita zelis li to spremiti... i na poruci imam neki cancel gumb koji bas i ne funkcionira jer ga moram svaki put stisnut po desetak puta da bi on maknuo tu poruku ), pa me prilicno naživcira kad pisem neki kod i moram svakih pet minuta po pol minute micat tu poruku.

[quote="Melkor"]Meni je recimo u Eclipseu bilo dosta ugodno raditi.[/quote]

vidis nisam ni znao da se to moze... skinuo sam eclipse za ucenje jave i to jos prije pol godine i nikak da krenem ucit... a i nisam znao da se moze unutra radit s C++ - om, pa mi bezveze stoji...
Luuka (napisa):
Na čemu ti izbaci tu grešku? Zvuči mi ko da odeš predaleko izvan liste, recimo ako ti je jedan iterator na LISTA.end()-1 pa ga ++-aš


ma ne javi onakvu klasicnu gresku... nije mi greska u kodu vec ne znam u cem... npr. pisem kod i on mi odjednom na ekran napise tu poruku ( poruka je u recimo slicnom okviru kao i kad gasis neki program a nisi spremio ono sto si radio pa te racunalo pita zelis li to spremiti... i na poruci imam neki cancel gumb koji bas i ne funkcionira jer ga moram svaki put stisnut po desetak puta da bi on maknuo tu poruku ), pa me prilicno naživcira kad pisem neki kod i moram svakih pet minuta po pol minute micat tu poruku.

Melkor (napisa):
Meni je recimo u Eclipseu bilo dosta ugodno raditi.


vidis nisam ni znao da se to moze... skinuo sam eclipse za ucenje jave i to jos prije pol godine i nikak da krenem ucit... a i nisam znao da se moze unutra radit s C++ - om, pa mi bezveze stoji...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 21:22 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Možda je problem u tome šta imaš staru verziju devc-a, probaj skinut i instalirat devc 4.9.9.2, ili šta je već sad najnovija verzija... :)
Možda je problem u tome šta imaš staru verziju devc-a, probaj skinut i instalirat devc 4.9.9.2, ili šta je već sad najnovija verzija... Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 23:16 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Cobs"]vidis nisam ni znao da se to moze... skinuo sam eclipse za ucenje jave i to jos prije pol godine i nikak da krenem ucit... a i nisam znao da se moze unutra radit s C++ - om, pa mi bezveze stoji...[/quote]
Yep, može se, samo moraš dodati odgovarajuće pluginove. Jedino što mi je sad palo na pamet je da valjda moraš instalirati kompajler i debugger zasebno. Ja sam na Gentoo i imam oboje po defaultu pa nisam o tome ni razmišljao.
Cobs (napisa):
vidis nisam ni znao da se to moze... skinuo sam eclipse za ucenje jave i to jos prije pol godine i nikak da krenem ucit... a i nisam znao da se moze unutra radit s C++ - om, pa mi bezveze stoji...

Yep, može se, samo moraš dodati odgovarajuće pluginove. Jedino što mi je sad palo na pamet je da valjda moraš instalirati kompajler i debugger zasebno. Ja sam na Gentoo i imam oboje po defaultu pa nisam o tome ni razmišljao.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan