Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Problem sa racunalima u praktikumu

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Éomer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 04. 2009. (17:35:52)
Postovi: (13)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1
Lokacija: Edoras, Rohan

PostPostano: 14:37 čet, 28. 5. 2009    Naslov: Problem sa racunalima u praktikumu Citirajte i odgovorite

Konkretno, u Pr2:

ulogiram se u Windowse bez problema, ali ne mogu nista niti saveati niti mijenjati, niti na desktopu niti u home direktoriju (X:\).

Kada sam probao kreirati tekst fajlic u home direktoriju iskoci poruka "There is not enough space on the disk", dok desni klik na X:\ u Exploreru pokazuje da je slobodno 30 od 100 GB :|

Logicno mi se cinilo kako je mozda X:\ prenatrpan pa sam nesto htio prebaciti na usb stick, ali kad sam umetnuo usb stick iskace poruka da samo netko iz grupe Administratora mora unijeti svoj username i password kako bi se dozvolilo mountanje mog potencijalno opasnog usb-stikića.

Ali cak i da je X:\ pun, prije sam uvijek mogao nesto privremeno saveati na desktop, a sad to nisam mogao.

Na vise racunala u Pr2.

Nakon rebootanja, probao sam se ulogirati na Ubuntu (napominjem kako sam se na Windowse bez problema ulogirao), no situacija je jos gora; vec u samom screenu za logiranje, nakon unosa usernamea i passworda, u istom tom sucelju iskace poruka da je moj direktorij nesto tipa, otprilike, /nesto/home/korisnicko_ime/ i pise da taj direktorij "doesn't seem to exist". :|

Ucinilo mi se da je mozda odspojen mrezni kabel pa ne moze doci do accounta, ali je sve bilo spojeno i, uostalom, u Windowsima sam bez problema mogao pristupiti Internetu.

U cemu bi mogla biti stvar?

:(
Konkretno, u Pr2:

ulogiram se u Windowse bez problema, ali ne mogu nista niti saveati niti mijenjati, niti na desktopu niti u home direktoriju (X:\).

Kada sam probao kreirati tekst fajlic u home direktoriju iskoci poruka "There is not enough space on the disk", dok desni klik na X:\ u Exploreru pokazuje da je slobodno 30 od 100 GB Neutral

Logicno mi se cinilo kako je mozda X:\ prenatrpan pa sam nesto htio prebaciti na usb stick, ali kad sam umetnuo usb stick iskace poruka da samo netko iz grupe Administratora mora unijeti svoj username i password kako bi se dozvolilo mountanje mog potencijalno opasnog usb-stikića.

Ali cak i da je X:\ pun, prije sam uvijek mogao nesto privremeno saveati na desktop, a sad to nisam mogao.

Na vise racunala u Pr2.

Nakon rebootanja, probao sam se ulogirati na Ubuntu (napominjem kako sam se na Windowse bez problema ulogirao), no situacija je jos gora; vec u samom screenu za logiranje, nakon unosa usernamea i passworda, u istom tom sucelju iskace poruka da je moj direktorij nesto tipa, otprilike, /nesto/home/korisnicko_ime/ i pise da taj direktorij "doesn't seem to exist". Neutral

Ucinilo mi se da je mozda odspojen mrezni kabel pa ne moze doci do accounta, ali je sve bilo spojeno i, uostalom, u Windowsima sam bez problema mogao pristupiti Internetu.

U cemu bi mogla biti stvar?

Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 15:36 čet, 28. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Obrati se racunskom centru. Tako ces brze dobiti odgovor i rijestiti problem, nego pitajuci po forumu.
Obrati se racunskom centru. Tako ces brze dobiti odgovor i rijestiti problem, nego pitajuci po forumu.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Éomer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 04. 2009. (17:35:52)
Postovi: (13)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1
Lokacija: Edoras, Rohan

PostPostano: 15:46 čet, 28. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]Obrati se racunskom centru. Tako ces brze dobiti odgovor i rijestiti problem, nego pitajuci po forumu.[/quote]

Budem onda sutra otisao.
A ovdje sam pitao ako je netko imao slicnih problema pa ih rijesio. :)
mdoko (napisa):
Obrati se racunskom centru. Tako ces brze dobiti odgovor i rijestiti problem, nego pitajuci po forumu.


Budem onda sutra otisao.
A ovdje sam pitao ako je netko imao slicnih problema pa ih rijesio. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 15:11 pet, 29. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Obicno je problem u probijenoj kvoti.
Obicno je problem u probijenoj kvoti.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan