Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Matematička logika (zadatak)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 17:07 uto, 1. 9. 2009    Naslov: Matematička logika Citirajte i odgovorite

Ako bi mi netko mogao pomoć u rješavanju par zadataka bio bih veoma zahvalan.
(ispit mi je sutra pa bilo ful kul da to bude što prije) :D

(Rok23.06.2008 5. zadatak )
[i]Dokažite da postoji [latex]e \in N[/latex] takav da je domena funkcije [latex]\{e\}[/latex] jednaka [latex]\{ke: k \in N\}[/latex].[/i]
- ima takav nekakav jednostavniji primjer u vježbama. to bi trebalo ići preko teorema rekurzije, ali buni me ovaj k, neznam kako da definiram onu funkciju [latex]g[\tex] t.d [latex]\{e\}=g(e,x)[/latex]

za ove ostale nemam opće nikakve ideje kaj da radim s njima :cry:
(Rok 07.07.2008. 5.zadatak)
[i]Neka je [latex]f:N\rightarrow N[/latex] rekurzivna t.d. je [latex]f(i)<f(i+1)[/latex] za svaki [latex]i \in N[/latex]. Dokažite da je skup [latex]Im(f)[/latex] rekurzivan.
[/i]
(Rok 10.06.2009. 5.zad)
[i]Neka je [latex]A=\{e\in N: \{e\}[/latex] je totalna funkcija[latex]\}[/latex]. Dokažite da ne postoji rekurzivna funkcija [latex]f:N \rightarrow N[/latex] t.d. [latex]A=Im(f)[/latex].
[/i]
(Rok 29.09.2008. 5.zad)
[i]Neka su [latex]f,g: N \rightarrow N[/latex] rekurzivne. Dokažite: [latex]f^{-1}(g(N))[/latex] rekurzivno prebrojiv[/i]

(Rok 25.09.2006. 3.zad)
[i]Neka T teorija 1.reda, A formula teorije T. Dokažite: A valjana <=> svaka prebrojiva struktura model za A.[/i]


eto bilo koji zadatak ako netko zna riješit bi bilo super :)
ak ne niš.... :(
Ako bi mi netko mogao pomoć u rješavanju par zadataka bio bih veoma zahvalan.
(ispit mi je sutra pa bilo ful kul da to bude što prije) Very Happy

(Rok23.06.2008 5. zadatak )
Dokažite da postoji takav da je domena funkcije jednaka .
- ima takav nekakav jednostavniji primjer u vježbama. to bi trebalo ići preko teorema rekurzije, ali buni me ovaj k, neznam kako da definiram onu funkciju

za ove ostale nemam opće nikakve ideje kaj da radim s njima Crying or Very sad
(Rok 07.07.2008. 5.zadatak)
Neka je rekurzivna t.d. je za svaki . Dokažite da je skup rekurzivan.

(Rok 10.06.2009. 5.zad)
Neka je je totalna funkcija. Dokažite da ne postoji rekurzivna funkcija t.d. .

(Rok 29.09.2008. 5.zad)
Neka su rekurzivne. Dokažite: rekurzivno prebrojiv

(Rok 25.09.2006. 3.zad)
Neka T teorija 1.reda, A formula teorije T. Dokažite: A valjana ⇔ svaka prebrojiva struktura model za A.


eto bilo koji zadatak ako netko zna riješit bi bilo super Smile
ak ne niš.... Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 19:03 uto, 1. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja ću zadnji: Ako je A valjana, onda je svaka struktura model za A, specijalno svaka prebrojiva struktura.

Ako A nije valjana, onda je ~A ispunjiva. No tad prema generaliziranom teoremu potpunosti postoji prebrojiv model za ~A. To je onda prebrojiva struktura koja nije model za A.
Ja ću zadnji: Ako je A valjana, onda je svaka struktura model za A, specijalno svaka prebrojiva struktura.

Ako A nije valjana, onda je ~A ispunjiva. No tad prema generaliziranom teoremu potpunosti postoji prebrojiv model za ~A. To je onda prebrojiva struktura koja nije model za A.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 8:55 sri, 2. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala :)
hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hampton&richmond
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 07. 2007. (17:14:46)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
-21 = 5 - 26

PostPostano: 19:28 sri, 2. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li ima netko od vas voljan da mi drži instrukcije iz logike (naravno, besplatno) ? Nisam bio ni na jednom predavanju i ni na jednim vježbama tako da uopće pojma nemam o čemu se radi a slijedeći put mi je komisija, 4.izlazak...
Da li ima netko od vas voljan da mi drži instrukcije iz logike (naravno, besplatno) ? Nisam bio ni na jednom predavanju i ni na jednim vježbama tako da uopće pojma nemam o čemu se radi a slijedeći put mi je komisija, 4.izlazak...



_________________
28.08.1969. Shamrock Rovers-Schalke 2:1 Smile
Shamrock Rovers=most successful football club in Ireland
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:07 čet, 3. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pojam instrukcije se koristi za razmjenu znanja za novac i/ili materijalna dobra

Ostale stvari se zovu 'pomoc u ucenju', 'frend mi objasnjava gradivo' i slicno

Ne vidim zasto bi ti (gotovo) potpuni neznanac davao instrukcije za tako opsezno gradivo koje zahtjeva prilicno puno truda - besplatno.... Te zasto je to 'naravno'....

Zapravo, niti ne cudi me da osoba koja nije ni pogledala gradivo do komisije ima obraza traziti da netko besplatno skakuce oko njega i ulijeva mu znanje u glavu....

Uz to istaknuto - aludira na prilicno velik potreban trud za uliti to isto znanje u glavu, ako se vec sam nisi udostojio niti pogledati sto se radi na tom kolegiju. Te shodno tome, jos vise otvara pitanje - zasto bi netko defakto trosio svoje vrijeme na tebe?
Pojam instrukcije se koristi za razmjenu znanja za novac i/ili materijalna dobra

Ostale stvari se zovu 'pomoc u ucenju', 'frend mi objasnjava gradivo' i slicno

Ne vidim zasto bi ti (gotovo) potpuni neznanac davao instrukcije za tako opsezno gradivo koje zahtjeva prilicno puno truda - besplatno.... Te zasto je to 'naravno'....

Zapravo, niti ne cudi me da osoba koja nije ni pogledala gradivo do komisije ima obraza traziti da netko besplatno skakuce oko njega i ulijeva mu znanje u glavu....

Uz to istaknuto - aludira na prilicno velik potreban trud za uliti to isto znanje u glavu, ako se vec sam nisi udostojio niti pogledati sto se radi na tom kolegiju. Te shodno tome, jos vise otvara pitanje - zasto bi netko defakto trosio svoje vrijeme na tebe?



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
hampton&richmond
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 07. 2007. (17:14:46)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
-21 = 5 - 26

PostPostano: 16:13 ned, 6. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]Pojam instrukcije se koristi za razmjenu znanja za novac i/ili materijalna dobra

Ostale stvari se zovu 'pomoc u ucenju', 'frend mi objasnjava gradivo' i slicno

Ne vidim zasto bi ti (gotovo) potpuni neznanac davao instrukcije za tako opsezno gradivo koje zahtjeva prilicno puno truda - besplatno.... Te zasto je to 'naravno'....

Zapravo, niti ne cudi me da osoba koja nije ni pogledala gradivo do komisije ima obraza traziti da netko besplatno skakuce oko njega i ulijeva mu znanje u glavu....

Uz to istaknuto - aludira na prilicno velik potreban trud za uliti to isto znanje u glavu, ako se vec sam nisi udostojio niti pogledati sto se radi na tom kolegiju. Te shodno tome, jos vise otvara pitanje - zasto bi netko defakto trosio svoje vrijeme na tebe?[/quote]

Zato jer ima dobrih ljudi spremni pomoći, a ne kao ti koja već studiraš 20 godina i ne primaš instrukcije.
Nesi (napisa):
Pojam instrukcije se koristi za razmjenu znanja za novac i/ili materijalna dobra

Ostale stvari se zovu 'pomoc u ucenju', 'frend mi objasnjava gradivo' i slicno

Ne vidim zasto bi ti (gotovo) potpuni neznanac davao instrukcije za tako opsezno gradivo koje zahtjeva prilicno puno truda - besplatno.... Te zasto je to 'naravno'....

Zapravo, niti ne cudi me da osoba koja nije ni pogledala gradivo do komisije ima obraza traziti da netko besplatno skakuce oko njega i ulijeva mu znanje u glavu....

Uz to istaknuto - aludira na prilicno velik potreban trud za uliti to isto znanje u glavu, ako se vec sam nisi udostojio niti pogledati sto se radi na tom kolegiju. Te shodno tome, jos vise otvara pitanje - zasto bi netko defakto trosio svoje vrijeme na tebe?


Zato jer ima dobrih ljudi spremni pomoći, a ne kao ti koja već studiraš 20 godina i ne primaš instrukcije.



_________________
28.08.1969. Shamrock Rovers-Schalke 2:1 Smile
Shamrock Rovers=most successful football club in Ireland
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan