Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pomoć/savijet oko upisivanja predmeta 2. godine (informacija)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
jirrxj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2009. (17:24:06)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 20:54 pon, 7. 9. 2009    Naslov: Pomoć/savijet oko upisivanja predmeta 2. godine Citirajte i odgovorite

Moja situacija je sljedeća...

Na 1. godini inženjerskog smjera nisam položila [b]programiranje 2 i mat. analizu 2[/b].

Na ovom linku se nalaze kolegiji prethodnici http://www.math.hr/Default.aspx?art=2671 i pretpostavljam da u 3. semestru sigurno mogu upisati [b]diskretnu mat. i engl. jezik struke 1[/b].

E, sad... što je s izbornim predmetima? Očito ni jedan ne mogu upisati, ali mogu [b]vektorske prostore[/b] i izabrati jedan izborni s 3. godine između [b]mat. logike i euklidskih prostora[/b].

Ne znam koja mi je opcija najbolja, upisati sve predmete koje mogu (ako uopće mogu ove sve koje sam nabrojala??:roll: ) ili samo ova 2 s druge godine...:roll: ?

unaprijed hvala :wink: :!:
Moja situacija je sljedeća...

Na 1. godini inženjerskog smjera nisam položila programiranje 2 i mat. analizu 2.

Na ovom linku se nalaze kolegiji prethodnici http://www.math.hr/Default.aspx?art=2671 i pretpostavljam da u 3. semestru sigurno mogu upisati diskretnu mat. i engl. jezik struke 1.

E, sad... što je s izbornim predmetima? Očito ni jedan ne mogu upisati, ali mogu vektorske prostore i izabrati jedan izborni s 3. godine između mat. logike i euklidskih prostora.

Ne znam koja mi je opcija najbolja, upisati sve predmete koje mogu (ako uopće mogu ove sve koje sam nabrojala??Rolling Eyes ) ili samo ova 2 s druge godine...Rolling Eyes ?

unaprijed hvala Wink Exclamation


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 21:09 pon, 7. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

upisi to sta mozes i sa 2. i sa 3. god
u drugom semestru isto dosta toga neces moc, imat ces ovo iz 1. i cini mi se 2 predmeta (ako das eng), a sto se modula tice, moci ces upisat bioinformatiku, a drugi(zapravo prvi) dio tog modula kad das analizu....
upisi to sta mozes i sa 2. i sa 3. god
u drugom semestru isto dosta toga neces moc, imat ces ovo iz 1. i cini mi se 2 predmeta (ako das eng), a sto se modula tice, moci ces upisat bioinformatiku, a drugi(zapravo prvi) dio tog modula kad das analizu....



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
.anchy.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2007. (20:03:46)
Postovi: (1BC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 11
Lokacija: Zgb

PostPostano: 19:38 uto, 8. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

da ne otvaram novu temu,tu ću postavit pitanje..
iz prve godine su mi ostali linearna 1 i programiranje 1.

sada cu ih naravno upisat ponovo,i uz njih engleski i mat.modeliranje u biologiji,i još jedan predmet,a dvoumim se između vjerojatnosti i diskretne matematike,pa ako bi mi mogli pomoć oko tog,reći koji je predmet teži(jer bi rađe težeg upisala s obzirom da mi ovaj semestar neće bit tako težak kao 5.),koji je zanimljiviji itd. :)
da ne otvaram novu temu,tu ću postavit pitanje..
iz prve godine su mi ostali linearna 1 i programiranje 1.

sada cu ih naravno upisat ponovo,i uz njih engleski i mat.modeliranje u biologiji,i još jedan predmet,a dvoumim se između vjerojatnosti i diskretne matematike,pa ako bi mi mogli pomoć oko tog,reći koji je predmet teži(jer bi rađe težeg upisala s obzirom da mi ovaj semestar neće bit tako težak kao 5.),koji je zanimljiviji itd. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 19:57 uto, 8. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Po meni je vjerojatnost i teža i zanimljivija :D
Diskretna je većinom kombinatorika, ne preteško gradivo, dok u vjerojatnosti ima gadnih teorema... ne znam jel ponovno predaje prof Sarapa, a ako predaje onda je vjerojatnost još veći izazov :D
Po meni je vjerojatnost i teža i zanimljivija Very Happy
Diskretna je većinom kombinatorika, ne preteško gradivo, dok u vjerojatnosti ima gadnih teorema... ne znam jel ponovno predaje prof Sarapa, a ako predaje onda je vjerojatnost još veći izazov Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
.anchy.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2007. (20:03:46)
Postovi: (1BC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 11
Lokacija: Zgb

PostPostano: 20:33 uto, 8. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"] ne znam jel ponovno predaje prof Sarapa, a ako predaje onda je vjerojatnost još veći izazov :D[/quote]

uf,ovo me nije baš ohrabrilo.. sto je kod njega jako tezak usmeni?
Luuka (napisa):
ne znam jel ponovno predaje prof Sarapa, a ako predaje onda je vjerojatnost još veći izazov Very Happy


uf,ovo me nije baš ohrabrilo.. sto je kod njega jako tezak usmeni?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:12 uto, 8. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote=".anchy."][quote="Luuka"] ne znam jel ponovno predaje prof Sarapa, a ako predaje onda je vjerojatnost još veći izazov :D[/quote]

uf,ovo me nije baš ohrabrilo.. sto je kod njega jako tezak usmeni?[/quote]

prof Sarapa traži jaaako veliku preciznost... nisam bio na usmenom, ali znam kako je ispravljan završni (pismeni)... bili su zadaci iskaz-dokaz (stvarno ne preteški), i čim je nešto u iskazu bilo mrvicu krivo, odmah sve prekriženo. Na usmenom jako paziti na sitnice, npr da se slučajne varijable označavaju velikim slovom, npr X, a ne x :D

Profesor je inače odličan, i na predavanju, i na usmenom je ugodan kolko sam čuo, ali bih rekao da traži i najveću preciznost.
.anchy. (napisa):
Luuka (napisa):
ne znam jel ponovno predaje prof Sarapa, a ako predaje onda je vjerojatnost još veći izazov Very Happy


uf,ovo me nije baš ohrabrilo.. sto je kod njega jako tezak usmeni?


prof Sarapa traži jaaako veliku preciznost... nisam bio na usmenom, ali znam kako je ispravljan završni (pismeni)... bili su zadaci iskaz-dokaz (stvarno ne preteški), i čim je nešto u iskazu bilo mrvicu krivo, odmah sve prekriženo. Na usmenom jako paziti na sitnice, npr da se slučajne varijable označavaju velikim slovom, npr X, a ne x Very Happy

Profesor je inače odličan, i na predavanju, i na usmenom je ugodan kolko sam čuo, ali bih rekao da traži i najveću preciznost.



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 22:00 uto, 8. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]prof Sarapa traži jaaako veliku preciznost... nisam bio na usmenom, ali znam kako je ispravljan završni (pismeni)... bili su zadaci iskaz-dokaz (stvarno ne preteški), i čim je nešto u iskazu bilo mrvicu krivo, odmah sve prekriženo. Na usmenom jako paziti na sitnice, npr da se slučajne varijable označavaju velikim slovom, npr X, a ne x :D

Profesor je inače odličan, i na predavanju, i na usmenom je ugodan kolko sam čuo, ali bih rekao da traži i najveću preciznost.[/quote]
Ja ga nisam baš doživio kao ugodnog ispitivača, baš naprotiv. Traži toliku preciznost da čak očekuje da teoremi koji su krivo ili neprecizno iskazani u njegovoj knjizi na isti način budu iskazani na usmenom (npr. lokalni de Moivre-Laplaceov teorem). :roll: I to nakon 8 i pol sati kašnjenja na usmeni! (Dogovor je bio u 9 ujutro, ispit mi je konačno bio tek oko 17:30.)

Ajd, bar [url=http://www.youtube.com/watch?v=s9lWOrLWjp0]rastura na gitari[/url]. :)
Luuka (napisa):
prof Sarapa traži jaaako veliku preciznost... nisam bio na usmenom, ali znam kako je ispravljan završni (pismeni)... bili su zadaci iskaz-dokaz (stvarno ne preteški), i čim je nešto u iskazu bilo mrvicu krivo, odmah sve prekriženo. Na usmenom jako paziti na sitnice, npr da se slučajne varijable označavaju velikim slovom, npr X, a ne x Very Happy

Profesor je inače odličan, i na predavanju, i na usmenom je ugodan kolko sam čuo, ali bih rekao da traži i najveću preciznost.

Ja ga nisam baš doživio kao ugodnog ispitivača, baš naprotiv. Traži toliku preciznost da čak očekuje da teoremi koji su krivo ili neprecizno iskazani u njegovoj knjizi na isti način budu iskazani na usmenom (npr. lokalni de Moivre-Laplaceov teorem). Rolling Eyes I to nakon 8 i pol sati kašnjenja na usmeni! (Dogovor je bio u 9 ujutro, ispit mi je konačno bio tek oko 17:30.)

Ajd, bar rastura na gitari. Smile



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Jaja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2004. (12:06:48)
Postovi: (C3)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
17 = 20 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:33 uto, 8. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

o da...pravedan je i objektivan,ali nerijetko zna i podići glas ili iskomentirati neku tvoju grešku na način koji osjetljivijim osobama može dosta teško pasti...
o da...pravedan je i objektivan,ali nerijetko zna i podići glas ili iskomentirati neku tvoju grešku na način koji osjetljivijim osobama može dosta teško pasti...



_________________
Don't worry, be happy!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Éomer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 04. 2009. (17:35:52)
Postovi: (13)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1
Lokacija: Edoras, Rohan

PostPostano: 22:47 uto, 8. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je li Vjerojatnost (kod prof. Sarape) najtezi (najstrasniji, najzahtjevniji,... :) ) kolegij na preddiplomskom studiju? Moze li netko tko ga je polozio odahnuti i reci "Uf, najgore je proslo"?
Je li Vjerojatnost (kod prof. Sarape) najtezi (najstrasniji, najzahtjevniji,... Smile ) kolegij na preddiplomskom studiju? Moze li netko tko ga je polozio odahnuti i reci "Uf, najgore je proslo"?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 23:38 uto, 8. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma kakvi. :) Fama oko težine Vjerojatnosti (i prije UVIS-a) potječe, ja mislim, od priča o težini predmeta Teorija vjerojatnosti (tzv. "debela vjerojatnost") koji se prije slušao na 4. godini smjera MSR. Pretpostavljam da je netko nešto krivo povezao, pomislio da je riječ o predmetu s druge godine i tako su nastale glasine koje se stalno prenose na nove naraštaje. U stvarnosti to je jedan prosječno težak kolegij s prilično laganim zadatcima na kolokvijima (prof. Sarapa bi rekao: trivijalitet :)).
Ma kakvi. Smile Fama oko težine Vjerojatnosti (i prije UVIS-a) potječe, ja mislim, od priča o težini predmeta Teorija vjerojatnosti (tzv. "debela vjerojatnost") koji se prije slušao na 4. godini smjera MSR. Pretpostavljam da je netko nešto krivo povezao, pomislio da je riječ o predmetu s druge godine i tako su nastale glasine koje se stalno prenose na nove naraštaje. U stvarnosti to je jedan prosječno težak kolegij s prilično laganim zadatcima na kolokvijima (prof. Sarapa bi rekao: trivijalitet Smile).



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
.anchy.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2007. (20:03:46)
Postovi: (1BC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 11
Lokacija: Zgb

PostPostano: 7:53 sri, 9. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

joj...a prof.Sarapa će mi predavati. :?
ali mislim da mi je onda bolje to sada riješiti,jer imam samo 1 obavezni usmeni(iz linearne),a sljedece godine ce ih biti više.

a diskretna? kakva je težina gradiva?
joj...a prof.Sarapa će mi predavati. Confused
ali mislim da mi je onda bolje to sada riješiti,jer imam samo 1 obavezni usmeni(iz linearne),a sljedece godine ce ih biti više.

a diskretna? kakva je težina gradiva?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 8:42 sri, 9. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, vjerojatnost kod prof Sarape nije najteži kolegij na preddiplomskom (iako mi je to jedina dvojka u indexu). Rekao bih da su i difraf i integrali, možda i algebarske zahtjevniji.

A diskretna nije teška, to se vidi i po programu. Kombinatorika, razna prebrojavanja, malo rekurzija, malo teorije grafova. Ima dosta šablonskih zadataka.
Ne, vjerojatnost kod prof Sarape nije najteži kolegij na preddiplomskom (iako mi je to jedina dvojka u indexu). Rekao bih da su i difraf i integrali, možda i algebarske zahtjevniji.

A diskretna nije teška, to se vidi i po programu. Kombinatorika, razna prebrojavanja, malo rekurzija, malo teorije grafova. Ima dosta šablonskih zadataka.



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 10:37 sri, 9. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]Ma kakvi. :) Fama oko težine Vjerojatnosti (i prije UVIS-a) potječe, ja mislim, od priča o težini predmeta Teorija vjerojatnosti (tzv. "debela vjerojatnost") koji se prije slušao na 4. godini smjera MSR. Pretpostavljam da je netko nešto krivo povezao, pomislio da je riječ o predmetu s druge godine i tako su nastale glasine koje se stalno prenose na nove naraštaje. U stvarnosti to je jedan prosječno težak kolegij s prilično laganim zadatcima na kolokvijima (prof. Sarapa bi rekao: trivijalitet :)).[/quote]

to je nekad, uz analizu 3, bio najzahtjevniji predmet na prve dvije godine. tada je bio dvosemestralan. valjda je prica o tezini ostala jos iz tih vremena
Melkor (napisa):
Ma kakvi. Smile Fama oko težine Vjerojatnosti (i prije UVIS-a) potječe, ja mislim, od priča o težini predmeta Teorija vjerojatnosti (tzv. "debela vjerojatnost") koji se prije slušao na 4. godini smjera MSR. Pretpostavljam da je netko nešto krivo povezao, pomislio da je riječ o predmetu s druge godine i tako su nastale glasine koje se stalno prenose na nove naraštaje. U stvarnosti to je jedan prosječno težak kolegij s prilično laganim zadatcima na kolokvijima (prof. Sarapa bi rekao: trivijalitet Smile).


to je nekad, uz analizu 3, bio najzahtjevniji predmet na prve dvije godine. tada je bio dvosemestralan. valjda je prica o tezini ostala jos iz tih vremena



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 12:44 sri, 9. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja se ne bi složila da su difraf i integrali teži od vjerojatnosti...samo je stari predmet koji je bio dvosemestralan pretočen s istom količinom gradiva u jednosemestralan...zadaci u kolokvijima su skoro pa identične težine kao i prije. Osjetila na vlastitoj koži a naročito kad su zabranili korištenje formula....
Ja se ne bi složila da su difraf i integrali teži od vjerojatnosti...samo je stari predmet koji je bio dvosemestralan pretočen s istom količinom gradiva u jednosemestralan...zadaci u kolokvijima su skoro pa identične težine kao i prije. Osjetila na vlastitoj koži a naročito kad su zabranili korištenje formula....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 13:58 sri, 9. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

A nije svima sve jednako teško... :)

Meni su difraf i intraf bili najteži (na prve dvije godine).
A nije svima sve jednako teško... Smile

Meni su difraf i intraf bili najteži (na prve dvije godine).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan