Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Odluka o obvezi participiranja u troškovim 2009/10
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
pogledaj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 06. 2009. (15:34:47)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:14 pon, 14. 9. 2009    Naslov: Odluka o obvezi participiranja u troškovim 2009/10 Citirajte i odgovorite

[url]http://www.math.hr/fgs.axd?id=2220[/url]

Na koga se sve odnosi ta odluka o participiranju troškova što se tiče diplomskih studija ?

Koliko se ja sječam postoji odluka ministarstva da generaciji 2009/2010 plati sve školarine za diplomske studije?(za vrijeme prosvjeda ffzg)

Što ako ministarstvo povuče tu odluku znači li to da ćemo svi morati platiti studij ?
http://www.math.hr/fgs.axd?id=2220

Na koga se sve odnosi ta odluka o participiranju troškova što se tiče diplomskih studija ?

Koliko se ja sječam postoji odluka ministarstva da generaciji 2009/2010 plati sve školarine za diplomske studije?(za vrijeme prosvjeda ffzg)

Što ako ministarstvo povuče tu odluku znači li to da ćemo svi morati platiti studij ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 14:27 uto, 15. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ministarstvo je obecalo da ce studenti koji su se upisali 2005./2006. i 2006./2007. imati bezuvjetan upis i besplatan diplomski studij

I da se na iste te studente nece primjenjivati linearno placanje na preddiplomskim studijima, pa mi nije jasno ono sto pise u navedenom.

A ni najmanje mi nije jasno kako mogu kad tek pocne faks reci nam da moramo platiti svaki kolegij koji padnemo... drugo da su nam bar godinu dana prije rekli, a ne na dan pocetka te akademske godine. ovakvo ponasanje je krajnje bezobrazno, neobzirno, neodgovorno i da ne kazem sta jos...

JADNO
ministarstvo je obecalo da ce studenti koji su se upisali 2005./2006. i 2006./2007. imati bezuvjetan upis i besplatan diplomski studij

I da se na iste te studente nece primjenjivati linearno placanje na preddiplomskim studijima, pa mi nije jasno ono sto pise u navedenom.

A ni najmanje mi nije jasno kako mogu kad tek pocne faks reci nam da moramo platiti svaki kolegij koji padnemo... drugo da su nam bar godinu dana prije rekli, a ne na dan pocetka te akademske godine. ovakvo ponasanje je krajnje bezobrazno, neobzirno, neodgovorno i da ne kazem sta jos...

JADNO


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:14 uto, 15. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo kako je prošle godine išlo plaćanje diplomskog studija: nakon rang lista se odredilo koliko tko plaća (besplatno, linearno, max participacija). A kada je došlo vrijeme da se plaćati, ministarstvo je platilo umijesto svih studenata diplomskog studija (tako su u ministarstvu znali točno koliko treba platiti)

Mene zanima da li je tako i ove godine? Ako se to još ne zna, kada će se znati?


[size=7]ps: tko još vjeruje obećanjima ministarstva?[/size]
Evo kako je prošle godine išlo plaćanje diplomskog studija: nakon rang lista se odredilo koliko tko plaća (besplatno, linearno, max participacija). A kada je došlo vrijeme da se plaćati, ministarstvo je platilo umijesto svih studenata diplomskog studija (tako su u ministarstvu znali točno koliko treba platiti)

Mene zanima da li je tako i ove godine? Ako se to još ne zna, kada će se znati?


ps: tko još vjeruje obećanjima ministarstva?



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:57 uto, 15. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sunny"]ministarstvo je obecalo da ce studenti koji su se upisali 2005./2006. i 2006./2007. imati bezuvjetan upis i besplatan diplomski studij

I da se na iste te studente nece primjenjivati linearno placanje na preddiplomskim studijima, pa mi nije jasno ono sto pise u navedenom.
[/quote]

Najkrace receno, MZOS nije obecalo to sto si napisao. O bezuvjetnom upisu niti ne moze obecavati jer nije u njegovoj nadleznosti. Akademske kriterije (uvjete upisa, kriterije ocjenjivanja itd.) odredjuju sveucilista. Ugovor o placanju studija potpisan je iskljucivo za diplomske studije, preddiplomski se uopce nisu spominjali.
sunny (napisa):
ministarstvo je obecalo da ce studenti koji su se upisali 2005./2006. i 2006./2007. imati bezuvjetan upis i besplatan diplomski studij

I da se na iste te studente nece primjenjivati linearno placanje na preddiplomskim studijima, pa mi nije jasno ono sto pise u navedenom.


Najkrace receno, MZOS nije obecalo to sto si napisao. O bezuvjetnom upisu niti ne moze obecavati jer nije u njegovoj nadleznosti. Akademske kriterije (uvjete upisa, kriterije ocjenjivanja itd.) odredjuju sveucilista. Ugovor o placanju studija potpisan je iskljucivo za diplomske studije, preddiplomski se uopce nisu spominjali.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 8:46 sri, 16. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

nama (prediplomcima koji su upisali 2006/2007) je obecano da cemo studirani prema pravilima po kojima smo upisali fakultet, a to je ako po godini ne skupis 18 ECTS-a placas punu cijenu, a ako ne skupis u dvije godine 35 ECTS-a nemas pravo studiranja na tom i tom fakultetu (ili tako nesto slicno) i onda odjedanput na stranici faksa osvane http://www.math.hr/Default.aspx?art=3149&sec=279 i odjedanput za nas vrijede totalno druga pravila. kak!?!??!?!' meni je nekorektno da smo na dan pocetka akademske godine saznali da ove godine placamo.
nama (prediplomcima koji su upisali 2006/2007) je obecano da cemo studirani prema pravilima po kojima smo upisali fakultet, a to je ako po godini ne skupis 18 ECTS-a placas punu cijenu, a ako ne skupis u dvije godine 35 ECTS-a nemas pravo studiranja na tom i tom fakultetu (ili tako nesto slicno) i onda odjedanput na stranici faksa osvane http://www.math.hr/Default.aspx?art=3149&sec=279 i odjedanput za nas vrijede totalno druga pravila. kak!?!??!?!' meni je nekorektno da smo na dan pocetka akademske godine saznali da ove godine placamo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 9:07 sri, 16. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne kuzim... pa i tu pise da placate sve ako skupite manje od 18 i letite ako skupite manje od 35 u dvije godine. :?

Inace, imas dvije mogucnosti: ili si u pravu ili nisi (da ste osteceni). :D
Ako nisi u pravu, nikom nista.
Ako jesi u pravu, Forum je krivo mjesto za istjerati pravdu. Studentski predstavnici su tu puno bolja polazisna tocka.
Ne kuzim... pa i tu pise da placate sve ako skupite manje od 18 i letite ako skupite manje od 35 u dvije godine. Confused

Inace, imas dvije mogucnosti: ili si u pravu ili nisi (da ste osteceni). Very Happy
Ako nisi u pravu, nikom nista.
Ako jesi u pravu, Forum je krivo mjesto za istjerati pravdu. Studentski predstavnici su tu puno bolja polazisna tocka.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 9:14 sri, 16. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

sad mi vise nista nije jasno...
tu pisu ta stara pravila, ali i pise i pod tockom 4.2. da cemo morati placati za svaki kolegij kojeg smo pali (a to pravilo prije nije bilo)..
zanima me sljedece... je li to stvarno tako ili sam ja sve krivo pokopcala?
sad mi vise nista nije jasno...
tu pisu ta stara pravila, ali i pise i pod tockom 4.2. da cemo morati placati za svaki kolegij kojeg smo pali (a to pravilo prije nije bilo)..
zanima me sljedece... je li to stvarno tako ili sam ja sve krivo pokopcala?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:04 sri, 16. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

To je stvarno tako. 8) E sad, je l' tako bilo za vas od pocetka ili ne, ne znam. :neznam:

Prije tog sustava bilo je da svi koji padnu godinu placaju punu cifru ("pad godine" [latex]\approx[/latex] "nisi sve polozila"), pa mi se cini da je ovaj pravedniji, no - ako ti mislis da si ostecena - raspitaj se kod predstavnika (mislim da se takve stvari rjesavaju s dekanom, no nisam siguran, pa radije prvo odi svojim predstavnicima). :)

P.S. Istini za volju: ne upisujete sve sto padnete, nego sve sto ponovno upisujete (razlicito je u slucaju pada izbornog kolegija, ako kod iduceg upisa upisete neki drugi). :)
To je stvarno tako. Cool E sad, je l' tako bilo za vas od pocetka ili ne, ne znam. Ja to stvarno ne znam

Prije tog sustava bilo je da svi koji padnu godinu placaju punu cifru ("pad godine" "nisi sve polozila"), pa mi se cini da je ovaj pravedniji, no - ako ti mislis da si ostecena - raspitaj se kod predstavnika (mislim da se takve stvari rjesavaju s dekanom, no nisam siguran, pa radije prvo odi svojim predstavnicima). Smile

P.S. Istini za volju: ne upisujete sve sto padnete, nego sve sto ponovno upisujete (razlicito je u slucaju pada izbornog kolegija, ako kod iduceg upisa upisete neki drugi). Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 10:59 sri, 16. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]P.S. Istini za volju: ne upisujete sve sto padnete, nego sve sto ponovno upisujete (razlicito je u slucaju pada izbornog kolegija, ako kod iduceg upisa upisete neki drugi). :)[/quote]

da, ali neki ta nova pravila nisu saznali na vrijeme (kao npr. ja) pa su ponovo upisali isti izborni.

i prije (do prosle godine) nisi morao placati ako padnes godinu, nego samo ako ne skupis 18ECTS-a po godini, tak da smo ipak osteceni...
vsego (napisa):
P.S. Istini za volju: ne upisujete sve sto padnete, nego sve sto ponovno upisujete (razlicito je u slucaju pada izbornog kolegija, ako kod iduceg upisa upisete neki drugi). Smile


da, ali neki ta nova pravila nisu saznali na vrijeme (kao npr. ja) pa su ponovo upisali isti izborni.

i prije (do prosle godine) nisi morao placati ako padnes godinu, nego samo ako ne skupis 18ECTS-a po godini, tak da smo ipak osteceni...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 11:56 sri, 16. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sunny"][quote="vsego"]P.S. Istini za volju: ne upisujete sve sto padnete, nego sve sto ponovno upisujete (razlicito je u slucaju pada izbornog kolegija, ako kod iduceg upisa upisete neki drugi). :)[/quote]

da, ali neki ta nova pravila nisu saznali na vrijeme (kao npr. ja) pa su ponovo upisali isti izborni.[/quote]
"Saznali na vrijeme" je problem oglašavanja stvari na našem faksu i s tim se slažem s tobom da neke bitne stvari izuzetno puno kasne i trudim se što više na to ukazivati... ali ovo jest bilo "na vrijeme" oglašeno, prije početka nastave i za vrijeme samih upisa dakle ništa ne kasni, pitanje je samo kada si ti to saznala?!...

Koliko znam još uvijek se može poništiti upis tj. pišeš molbu za poništavanje upisa izbornog i upišeš neki drugi... koji onda valjda ne bi trebala plaćati jer ga upisuješ prvi put (o detaljima je najbolje pitati prodekana za nastavu ili referadu)... to ti ja toplo preporučam ako misliš da možeš tako platiti manje :wink:

[quote="sunny"]i prije (do prosle godine) nisi morao placati ako padnes godinu, nego samo ako ne skupis 18ECTS-a po godini, tak da smo ipak osteceni...[/quote]
Niti sad ne plaćaš ako padneš jednu godinu odnosno ne plaćaš sve (ako ne padneš sve) već ako u prethodne dvije akademske godine ostavriš manje od 35 ECTS bodova...

Ponovni upis nekog kolegija se uvijek plaćao... mislim da nikad nije bilo padneš nešto pa ponovno i to ponovno besplatno, ako to tvrdiš... Možda ti to tada jednostavno nije trebalo pa nisi ni čitala taj dio i zato ga se ne možeš sjetiti...

Također uzmi u obzir da prije tj. do prošle godine si ti na teret Ministarstva studirala jednu godinu manje jer si bila godinu mlađa a oni koji su bili kao ti sada su imali ovakav režim plaćanja kao što je tebi sada.... dakle gleda se godina prvog upisa... ako se ja dobro sjećam, ne znam jesi uspjela shvatit :grebgreb:
sunny (napisa):
vsego (napisa):
P.S. Istini za volju: ne upisujete sve sto padnete, nego sve sto ponovno upisujete (razlicito je u slucaju pada izbornog kolegija, ako kod iduceg upisa upisete neki drugi). Smile


da, ali neki ta nova pravila nisu saznali na vrijeme (kao npr. ja) pa su ponovo upisali isti izborni.

"Saznali na vrijeme" je problem oglašavanja stvari na našem faksu i s tim se slažem s tobom da neke bitne stvari izuzetno puno kasne i trudim se što više na to ukazivati... ali ovo jest bilo "na vrijeme" oglašeno, prije početka nastave i za vrijeme samih upisa dakle ništa ne kasni, pitanje je samo kada si ti to saznala?!...

Koliko znam još uvijek se može poništiti upis tj. pišeš molbu za poništavanje upisa izbornog i upišeš neki drugi... koji onda valjda ne bi trebala plaćati jer ga upisuješ prvi put (o detaljima je najbolje pitati prodekana za nastavu ili referadu)... to ti ja toplo preporučam ako misliš da možeš tako platiti manje Wink

sunny (napisa):
i prije (do prosle godine) nisi morao placati ako padnes godinu, nego samo ako ne skupis 18ECTS-a po godini, tak da smo ipak osteceni...

Niti sad ne plaćaš ako padneš jednu godinu odnosno ne plaćaš sve (ako ne padneš sve) već ako u prethodne dvije akademske godine ostavriš manje od 35 ECTS bodova...

Ponovni upis nekog kolegija se uvijek plaćao... mislim da nikad nije bilo padneš nešto pa ponovno i to ponovno besplatno, ako to tvrdiš... Možda ti to tada jednostavno nije trebalo pa nisi ni čitala taj dio i zato ga se ne možeš sjetiti...

Također uzmi u obzir da prije tj. do prošle godine si ti na teret Ministarstva studirala jednu godinu manje jer si bila godinu mlađa a oni koji su bili kao ti sada su imali ovakav režim plaćanja kao što je tebi sada.... dakle gleda se godina prvog upisa... ako se ja dobro sjećam, ne znam jesi uspjela shvatit Kotacici rade 100 na sat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Spectre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2006. (16:58:05)
Postovi: (167)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10

PostPostano: 12:54 sri, 16. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prije ove godine je sistem bio sljedeći:
Ako u zadnje 2 akademske godine student (upisan '05. ili '06.) skupi manje od 60 ECTS bodova, plaća svaki kolegij kojeg upisuje, po bodovima.

Izvor: http://www.math.hr/fgs.axd?id=1702 (točka 4.)
Prije ove godine je sistem bio sljedeći:
Ako u zadnje 2 akademske godine student (upisan '05. ili '06.) skupi manje od 60 ECTS bodova, plaća svaki kolegij kojeg upisuje, po bodovima.

Izvor: http://www.math.hr/fgs.axd?id=1702 (točka 4.)



_________________
Cry havoc, and let loose the dogs of war!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
blabla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 09. 2007. (15:39:56)
Postovi: (13)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 11:51 čet, 17. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Blizzard
ponovni upis nekog kolegija nije se uvijek placao. Za one upisane '05. do ove je akadem godine vrijedilo da ukoliko se u prethodne 2 akadem godine ostvari barem 60 ECTS-a ne placa se, neovisno o tome da li se neki kolegiji (bilo izborni bilo obavezni) ponovno upisuju.

Tako da dio ljudi jest zakinut. A kolko se sjecam bilo je receno da ce tijekom cijelog preddiplomskog studija vrijediti ona pravila koja su bila kada je osoba upisala studij. Not fair. :(
@Blizzard
ponovni upis nekog kolegija nije se uvijek placao. Za one upisane '05. do ove je akadem godine vrijedilo da ukoliko se u prethodne 2 akadem godine ostvari barem 60 ECTS-a ne placa se, neovisno o tome da li se neki kolegiji (bilo izborni bilo obavezni) ponovno upisuju.

Tako da dio ljudi jest zakinut. A kolko se sjecam bilo je receno da ce tijekom cijelog preddiplomskog studija vrijediti ona pravila koja su bila kada je osoba upisala studij. Not fair. Sad



_________________
Ovca skace preko shtrika
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:19 čet, 17. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tko je upisao 2005. (ili prije) [b]nije[/b] zakinut! :ccc: Ti ljudi sada studiraju vise od 4 godine (na studiju koji traje 3) i oni bi trebali placati punu cifru prema pravilima koja su bila i tada i sada (a proistjecu, cini mi se, iz samog Zakona). :)
Tko je upisao 2005. (ili prije) nije zakinut! Ccc.... Sram te bilo... Ti ljudi sada studiraju vise od 4 godine (na studiju koji traje 3) i oni bi trebali placati punu cifru prema pravilima koja su bila i tada i sada (a proistjecu, cini mi se, iz samog Zakona). Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 12:28 čet, 17. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="blabla"]@Blizzard
ponovni upis nekog kolegija nije se uvijek placao. Za one upisane '05. do ove je akadem godine vrijedilo da ukoliko se u prethodne 2 akadem godine ostvari barem 60 ECTS-a ne placa se, neovisno o tome da li se neki kolegiji (bilo izborni bilo obavezni) ponovno upisuju.

Tako da dio ljudi jest zakinut. A kolko se sjecam bilo je receno da ce tijekom cijelog preddiplomskog studija vrijediti ona pravila koja su bila kada je osoba upisala studij. Not fair. :([/quote]
Ne razumijem te @blabla pa @Spectre lijepo dade link na pravila koja su vrijedila do sada... možda ja stvarno neke stvari ne kopčam kako spada...

Ako se netko upisao '05 god. tj. 2005/06 akad. god. i ako je u prethodne dvije akad. godine ostvario u zbroju manje od 60 ECTS bodova na njega se primjenjivalo pravilo (4) te stare "odluke o obavezi participiranja u troškovima studiranja"... koje eksplicitno kaže:

[quote]4.Studenti preddiplomskih studija koji su se prvi put upisali na neko od visokih učilišta u Republici Hrvatskoj akademske godine 2005./2006. ili 2006./2007. pod uvjetom da su u prethodne dvije akademske godine ostvarili u zbroju manje od 60 ECTS bodova, plaćaju školarinu temeljem sljedeće formule:

[latex]P=\frac{1}{60}P^{(n)}\sum_{k\in U}^{}ECTS(k)[/latex]

gdje P(n) iznosi 5.500,00 kn, U je skup[b] svih [/b]kolegija koje student upisuje u akademskoj godini 2008./2009., a ECTS (k) označava broj ECTS bodova pridijeljen kolegiju k.[/quote]
Dakle, ako u formulu, koja određuje koliko se plaćalo, idu ECTS bodovi [b]svih[/b] kolegija koje su dotični student ili studentica upisivali onda se plaćalo i one koje upisuješ prvi put i one koje upisuješ n-ti put (one koje ponavljaš)... :roll:

U prijevodu nitko nije zakinut i ne kužim u čemu je kvaka da se ne možemo skužit... @vsego me već preteče dok ja sve nakucam....
blabla (napisa):
@Blizzard
ponovni upis nekog kolegija nije se uvijek placao. Za one upisane '05. do ove je akadem godine vrijedilo da ukoliko se u prethodne 2 akadem godine ostvari barem 60 ECTS-a ne placa se, neovisno o tome da li se neki kolegiji (bilo izborni bilo obavezni) ponovno upisuju.

Tako da dio ljudi jest zakinut. A kolko se sjecam bilo je receno da ce tijekom cijelog preddiplomskog studija vrijediti ona pravila koja su bila kada je osoba upisala studij. Not fair. Sad

Ne razumijem te @blabla pa @Spectre lijepo dade link na pravila koja su vrijedila do sada... možda ja stvarno neke stvari ne kopčam kako spada...

Ako se netko upisao '05 god. tj. 2005/06 akad. god. i ako je u prethodne dvije akad. godine ostvario u zbroju manje od 60 ECTS bodova na njega se primjenjivalo pravilo (4) te stare "odluke o obavezi participiranja u troškovima studiranja"... koje eksplicitno kaže:

Citat:
4.Studenti preddiplomskih studija koji su se prvi put upisali na neko od visokih učilišta u Republici Hrvatskoj akademske godine 2005./2006. ili 2006./2007. pod uvjetom da su u prethodne dvije akademske godine ostvarili u zbroju manje od 60 ECTS bodova, plaćaju školarinu temeljem sljedeće formule:



gdje P(n) iznosi 5.500,00 kn, U je skup svih kolegija koje student upisuje u akademskoj godini 2008./2009., a ECTS (k) označava broj ECTS bodova pridijeljen kolegiju k.

Dakle, ako u formulu, koja određuje koliko se plaćalo, idu ECTS bodovi svih kolegija koje su dotični student ili studentica upisivali onda se plaćalo i one koje upisuješ prvi put i one koje upisuješ n-ti put (one koje ponavljaš)... Rolling Eyes

U prijevodu nitko nije zakinut i ne kužim u čemu je kvaka da se ne možemo skužit... @vsego me već preteče dok ja sve nakucam....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 18:27 čet, 17. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

kvaka je u tome da prosle godine kad sam ponovo upisivala godinu nisam morala placati nista i u tome sto prosle i pretprosle godine kad sam ponovo upisivala neki kolegij nisam morala placati nista, a sada moram placati ono sto sam upisala ponovo,
dakle, zakinuta sam i ja i jos dosta mojih kolega

@ blizzard : upisi su poceli 01.09., a ta odluka je stavljena najranije u petak predvece sto je kasno za takvu obavijest.
kvaka je u tome da prosle godine kad sam ponovo upisivala godinu nisam morala placati nista i u tome sto prosle i pretprosle godine kad sam ponovo upisivala neki kolegij nisam morala placati nista, a sada moram placati ono sto sam upisala ponovo,
dakle, zakinuta sam i ja i jos dosta mojih kolega

@ blizzard : upisi su poceli 01.09., a ta odluka je stavljena najranije u petak predvece sto je kasno za takvu obavijest.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
blabla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 09. 2007. (15:39:56)
Postovi: (13)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 19:08 čet, 17. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@blizzard
nisam rekla da je nova odluka problem za one s <60 ECTS o cemu si ti pisao, vec za one s >=60 ECTS-a u 2 akademske god. Oni do sad nisu trebali placati, sada moraju. Oni su zakinuti.
@blizzard
nisam rekla da je nova odluka problem za one s <60 ECTS o cemu si ti pisao, vec za one s >=60 ECTS-a u 2 akademske god. Oni do sad nisu trebali placati, sada moraju. Oni su zakinuti.



_________________
Ovca skace preko shtrika
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 20:13 čet, 17. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sunny"]@ blizzard : upisi su poceli 01.09., a ta odluka je stavljena najranije u petak predvece sto je kasno za takvu obavijest.[/quote]
Na odluci je ako se ne varam datum 9.9.2009 a to je srijeda... Dakle još uvijek za vrijeme upisa i prije početka nastave a imajući na umu da se upisi još uvijek mogu poništiti mislim da se ovog puta tome može progledati kroz prste... Na temelju prošlogodišnje odluke moglo se zaključiti da će se u određenim situacijama morati plaćati ali ti opet možeš reći da nije, pa ćemo se vrtjeti u krug...

Evo zapisat ću si da ponovno prigovorim na to "stavljanje" stvari na web ali bojim se da će se to opet shvatiti samo kao kukanje...

[quote="blabla"]@blizzard
nisam rekla da je nova odluka problem za one s <60 ECTS o cemu si ti pisao, vec za one s >=60 ECTS-a u 2 akademske god. Oni do sad nisu trebali placati, sada moraju. Oni su zakinuti.[/quote]
Ok, oprosti moja pogreška... :grebgreb:

Vraćam se onda ponovno na ono što sam gore rekao da uzmete u obzir... prije godinu dana studirali ste godinu dana kraće i Ministarstvo se obavezalo da će platiti svima (govorim o tim spornim generacijama '05/06 i '06/07) studiranje prema uvjetima pod kojima smo se upisali... Međutim nakon tri godine koliko traju naši preddiplomski (osim integriranog) studiji te su generacije trebale završiti taj preddiplomski studij... Koliko je to pošteno ne ovisi o PMF-MOu već o Ministarstvu a ono očito za te generacije više ne želi plaćati dodatne pokušaje, tu ja ne mogu ništa...

Ako pogledate tu istu "odluku" od prošle godine točku (5) tj. 5.1 i 5.2 vidjet ćete da su ljudi koji su se upisali [b]nakon[/b] vas (pretpostavljam da ste oboje iz 05/06 ili 06/07 generacije) već prošle godine plaćali ponovljene kolegije... Ako ste vi sada zakinuti što su onda oni bili prošle godine??... :wink:

Dakle, eventualno se može pričati o tome da ste vi bili privilegirani u odnosu na '07/08 generaciju što sada više niste... Nema baš argumenata zašto bi netko tko padne nešto mogao to isto ponavljati besplatno a obećanja Ministarstva nisu niti u mojoj niti u domeni MOa i to ne prihvaćam kao valjan argument...

To je kako ja vidim stvari a vidim ih očito dosta mutno i zato bih vas sve koji mislite da ste zakinuti/te pozvao na sjednicu SZa PMF-MOa koja će se održati sljedeći tjedan (točan datum i vrijeme javim kasnije ili napišem na webu od SZa) pa ako još uvijek smatrate da ste zakinuti onda nešt smislimo... Ja ću vas zastupati imalo to meni ili ne imalo ikakvog smisla međutim bojim se da ovo kod nikoga od nadležnih struktura neće uroditi nikakvim plodom jer iako shvaćam problem i mogu suosjećati, ne vidim "zakinuće"... :wink:
sunny (napisa):
@ blizzard : upisi su poceli 01.09., a ta odluka je stavljena najranije u petak predvece sto je kasno za takvu obavijest.

Na odluci je ako se ne varam datum 9.9.2009 a to je srijeda... Dakle još uvijek za vrijeme upisa i prije početka nastave a imajući na umu da se upisi još uvijek mogu poništiti mislim da se ovog puta tome može progledati kroz prste... Na temelju prošlogodišnje odluke moglo se zaključiti da će se u određenim situacijama morati plaćati ali ti opet možeš reći da nije, pa ćemo se vrtjeti u krug...

Evo zapisat ću si da ponovno prigovorim na to "stavljanje" stvari na web ali bojim se da će se to opet shvatiti samo kao kukanje...

blabla (napisa):
@blizzard
nisam rekla da je nova odluka problem za one s <60 ECTS o cemu si ti pisao, vec za one s >=60 ECTS-a u 2 akademske god. Oni do sad nisu trebali placati, sada moraju. Oni su zakinuti.

Ok, oprosti moja pogreška... Kotacici rade 100 na sat

Vraćam se onda ponovno na ono što sam gore rekao da uzmete u obzir... prije godinu dana studirali ste godinu dana kraće i Ministarstvo se obavezalo da će platiti svima (govorim o tim spornim generacijama '05/06 i '06/07) studiranje prema uvjetima pod kojima smo se upisali... Međutim nakon tri godine koliko traju naši preddiplomski (osim integriranog) studiji te su generacije trebale završiti taj preddiplomski studij... Koliko je to pošteno ne ovisi o PMF-MOu već o Ministarstvu a ono očito za te generacije više ne želi plaćati dodatne pokušaje, tu ja ne mogu ništa...

Ako pogledate tu istu "odluku" od prošle godine točku (5) tj. 5.1 i 5.2 vidjet ćete da su ljudi koji su se upisali nakon vas (pretpostavljam da ste oboje iz 05/06 ili 06/07 generacije) već prošle godine plaćali ponovljene kolegije... Ako ste vi sada zakinuti što su onda oni bili prošle godine??... Wink

Dakle, eventualno se može pričati o tome da ste vi bili privilegirani u odnosu na '07/08 generaciju što sada više niste... Nema baš argumenata zašto bi netko tko padne nešto mogao to isto ponavljati besplatno a obećanja Ministarstva nisu niti u mojoj niti u domeni MOa i to ne prihvaćam kao valjan argument...

To je kako ja vidim stvari a vidim ih očito dosta mutno i zato bih vas sve koji mislite da ste zakinuti/te pozvao na sjednicu SZa PMF-MOa koja će se održati sljedeći tjedan (točan datum i vrijeme javim kasnije ili napišem na webu od SZa) pa ako još uvijek smatrate da ste zakinuti onda nešt smislimo... Ja ću vas zastupati imalo to meni ili ne imalo ikakvog smisla međutim bojim se da ovo kod nikoga od nadležnih struktura neće uroditi nikakvim plodom jer iako shvaćam problem i mogu suosjećati, ne vidim "zakinuće"... Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 22:21 čet, 17. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sunny"]kvaka je u tome da prosle godine kad sam ponovo upisivala godinu nisam morala placati nista i u tome sto prosle i pretprosle godine kad sam ponovo upisivala neki kolegij nisam morala placati nista, a sada moram placati ono sto sam upisala ponovo,
dakle, zakinuta sam i ja i jos dosta mojih kolega

@ blizzard : upisi su poceli 01.09., a ta odluka je stavljena najranije u petak predvece sto je kasno za takvu obavijest.[/quote]

ja sam prosle godine također ponovno upiso 1. godinu ( 2 predmeta iz 2. semestra ) ali sam svejedno platio ta dva kolegija... ( a to mi je bilo da sam 1.put pao ) a i inace kolko sam shvatio svake godine se nesto mijenja tak da ne znam zasto se uopce cudite, osobno, prosle godine kad sam se raspitivo o placanju na 3 strane sam cuo 3 razlicite price. Mislim da je trenutni sistem kolko tolko posten... placas ono sto padnes, ako na tome i ostane, a sto se tice vase zakinutosti tu se bas i ne bih slozio s tobom, jer ako nisi 2 god. nista placala, a mi ( koji placamo od prvog pada ) placamo od pocetka onda mislim da ste bolje prosli neg mi i da bi se prema tome i nemate neko pravo tak se osjećat
sunny (napisa):
kvaka je u tome da prosle godine kad sam ponovo upisivala godinu nisam morala placati nista i u tome sto prosle i pretprosle godine kad sam ponovo upisivala neki kolegij nisam morala placati nista, a sada moram placati ono sto sam upisala ponovo,
dakle, zakinuta sam i ja i jos dosta mojih kolega

@ blizzard : upisi su poceli 01.09., a ta odluka je stavljena najranije u petak predvece sto je kasno za takvu obavijest.


ja sam prosle godine također ponovno upiso 1. godinu ( 2 predmeta iz 2. semestra ) ali sam svejedno platio ta dva kolegija... ( a to mi je bilo da sam 1.put pao ) a i inace kolko sam shvatio svake godine se nesto mijenja tak da ne znam zasto se uopce cudite, osobno, prosle godine kad sam se raspitivo o placanju na 3 strane sam cuo 3 razlicite price. Mislim da je trenutni sistem kolko tolko posten... placas ono sto padnes, ako na tome i ostane, a sto se tice vase zakinutosti tu se bas i ne bih slozio s tobom, jer ako nisi 2 god. nista placala, a mi ( koji placamo od prvog pada ) placamo od pocetka onda mislim da ste bolje prosli neg mi i da bi se prema tome i nemate neko pravo tak se osjećat


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 7:09 pet, 18. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Cobs : poanta je u tome sto si ti znao prosle godine (i godine prije toga, kad si upisao) da ces placati ako padnes nesto jer je odluka o takvom nacinu placanja faksa donesena 2007./2008. i vrijedila je za 2007./2008. i one koji su upisali nakon toga, a za 2005/2006 i 2006/2007 su bila druga pravila i obecano nam je da ce ostati ta druga pravila
i onda smo ovaj tjedan saznali da se i na nas primjenjuju ta vasa pravila.
@Cobs : poanta je u tome sto si ti znao prosle godine (i godine prije toga, kad si upisao) da ces placati ako padnes nesto jer je odluka o takvom nacinu placanja faksa donesena 2007./2008. i vrijedila je za 2007./2008. i one koji su upisali nakon toga, a za 2005/2006 i 2006/2007 su bila druga pravila i obecano nam je da ce ostati ta druga pravila
i onda smo ovaj tjedan saznali da se i na nas primjenjuju ta vasa pravila.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 11:14 pet, 18. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sunny"]@Cobs : poanta je u tome sto si ti znao prosle godine (i godine prije toga, kad si upisao) da ces placati ako padnes nesto jer je odluka o takvom nacinu placanja faksa donesena 2007./2008. i vrijedila je za 2007./2008. i one koji su upisali nakon toga, a za 2005/2006 i 2006/2007 su bila druga pravila i obecano nam je da ce ostati ta druga pravila
i onda smo ovaj tjedan saznali da se i na nas primjenjuju ta vasa pravila.[/quote]

kuzim kaj oces rec, al svejedno mislim da bi se sva pravila trebala primjenjivat na sve studente jednako ( osim na one koji nisu po bolonji, ako takvih jos ima na faxu... :lol: ) sve ostalo bi bila neka nepravda prema nekom.
sunny (napisa):
@Cobs : poanta je u tome sto si ti znao prosle godine (i godine prije toga, kad si upisao) da ces placati ako padnes nesto jer je odluka o takvom nacinu placanja faksa donesena 2007./2008. i vrijedila je za 2007./2008. i one koji su upisali nakon toga, a za 2005/2006 i 2006/2007 su bila druga pravila i obecano nam je da ce ostati ta druga pravila
i onda smo ovaj tjedan saznali da se i na nas primjenjuju ta vasa pravila.


kuzim kaj oces rec, al svejedno mislim da bi se sva pravila trebala primjenjivat na sve studente jednako ( osim na one koji nisu po bolonji, ako takvih jos ima na faxu... Laughing ) sve ostalo bi bila neka nepravda prema nekom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan