Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Demonstrature '09./'10. (informacija)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 6:54 sub, 26. 9. 2009    Naslov: Demonstrature '09./'10. Citirajte i odgovorite

Kao i uvijek, i ove se godine održavaju demonstrature iz Matematičke analize.

[color=blue]Demonstrature koje drže Ana Šušnjara i Melkior Ornik održavaju se [b]petkom[/b] od [b]15[/b] do [b]17[/b] sati.[/color]

(Termini svih demonstratura bit će objavljeni na [url=http://web.math.hr/nastava/analiza/]stranicama kolegija[/url].)

Mi čekamo do 15:15 pred oglasnom pločom. Nakon toga idemo tražiti učionicu i počinjemo raditi, a ako nitko ne dođe i nitko se ne najavi, odlazimo. Ukoliko planirate doći nakon 15:15, svakako nam se javite e-mailom (moja e-mail adresa je mornik, vjerovali ili ne, na student.math.hr, a od kolegice je anasus, nevjerojatno ali opet, na student.math.hr).

Ako budemo imali kakvih obavijesti u vezi demonstratura (promjene termina, pronalaska stalne učionice i sl.), stavit ću ih, osim na Forum, na [url]http://web.studenti.math.hr/~mornik/[/url] (dio [i]Demonstrature[/i]), a i ako uspijem pronaći neke dobre, a malo složenije zadatke za vježbu, stavit ću ih tamo.

I, kao uvijek, podsjetnik i molba: [b]Čim vam od gradiva nešto nije jasno, odmah se za to pobrinite.[/b] Također, ako vas jako zanima gradivo i hoćete neke malo zahtjevnije zadatke, kao što rekoh, probat ću takve zadatke staviti na svoj studentski web, a i slobodno nam se javite i/ili dođete na demonstrature, ne vidim razlog zašto bi demonstrature bile isključivo za one kojima nešto nije jasno.

Melkior Ornik
Kao i uvijek, i ove se godine održavaju demonstrature iz Matematičke analize.

Demonstrature koje drže Ana Šušnjara i Melkior Ornik održavaju se petkom od 15 do 17 sati.

(Termini svih demonstratura bit će objavljeni na stranicama kolegija.)

Mi čekamo do 15:15 pred oglasnom pločom. Nakon toga idemo tražiti učionicu i počinjemo raditi, a ako nitko ne dođe i nitko se ne najavi, odlazimo. Ukoliko planirate doći nakon 15:15, svakako nam se javite e-mailom (moja e-mail adresa je mornik, vjerovali ili ne, na student.math.hr, a od kolegice je anasus, nevjerojatno ali opet, na student.math.hr).

Ako budemo imali kakvih obavijesti u vezi demonstratura (promjene termina, pronalaska stalne učionice i sl.), stavit ću ih, osim na Forum, na http://web.studenti.math.hr/~mornik/ (dio Demonstrature), a i ako uspijem pronaći neke dobre, a malo složenije zadatke za vježbu, stavit ću ih tamo.

I, kao uvijek, podsjetnik i molba: Čim vam od gradiva nešto nije jasno, odmah se za to pobrinite. Također, ako vas jako zanima gradivo i hoćete neke malo zahtjevnije zadatke, kao što rekoh, probat ću takve zadatke staviti na svoj studentski web, a i slobodno nam se javite i/ili dođete na demonstrature, ne vidim razlog zašto bi demonstrature bile isključivo za one kojima nešto nije jasno.

Melkior Ornik


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
markotron
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2008. (12:07:29)
Postovi: (95)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 28 - 28
Lokacija: Umag

PostPostano: 19:23 sri, 30. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo da i ja objavim svoj termin.

Srijedom od 14-16.

Da ne ponavljam ono sto je vec Melkior napisao, naravno vrijedi sve isto.

moj mail je: marko.bozic na student.math.hr

Pozdrav

Marko Božić
Evo da i ja objavim svoj termin.

Srijedom od 14-16.

Da ne ponavljam ono sto je vec Melkior napisao, naravno vrijedi sve isto.

moj mail je: marko.bozic na student.math.hr

Pozdrav

Marko Božić



_________________
reductio ad absurdum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 18:25 pet, 23. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[size=9]Trebao sam tražiti da netko fotografira naše današnje demonstrature, da imam neki fizički dokaz tog spektakla. Usput koristim priliku da sve potencijalne izazivače rekorda od 29 ljudi pozovem da to nadmaše :D.[/size]

Uglavnom, naprosto oduševljeni današnjim odazivom, kolegica Šušnjara i ja htjeli bismo objaviti sljedeće:

Budući da smo danas dosta vremena potrošili rješavajući jednu grupu prošlogodišnjih kolokvija (i "teorijske" zadatke svih ostalih grupa), za što se većina vas činila zainteresirana, ostalo nam je relativno malo vremena za individualna pitanja. Stoga smo sigurni da ste imali više pitanja nego što smo ih uspjeli riješiti, pogotovo zato što je velika većina ljudi otišla u 17 sati, makar smo rekli da ćemo rado raditi dokle god ima zainteresiranih :cry:.

U svakom slučaju, htjeli bismo vam se na neki način odužiti i stoga vas pozivamo da nam se [b]javite mailom[/b] sa svim pitanjima koja imate i da dođete na demonstrature koje bi se trebale održati, po planu, [b]sljedeći petak u 15[/b] (namjerno neću staviti dokle traju :lol:). Tada vjerojatno nećemo sistematično rješavati stare kolokvije, nego se planiramo koncentrirati na raznovrsniju klasu pitanja "iz publike", što bi opet moglo svima biti zanimljivo.

Također, znate jednu generalnu istinu koja vrijedi za mene (a, vjerujem, i ostale demonstratore, makar mi se nemojte žaliti ako vas čovjek nebiranim riječima odbije ako ga uhvatite na blagajni u Billi :P): ako me nađete negdje na fakultetu ili, ako baš inzistirate, bilo gdje drugdje - u pekarnici, supermarketu ili eventualno trgovini malim kućnim ljubimcima (što bi bilo dosta čudno budući da dotičnih nemam), ako imam vremena, a pitanje je jednostavnije, probat ću vam pomoći odmah. Ako ne, javim vam se mailom s odgovorom ili se možemo fizički naći u nekom trenutku, ako je objašnjenje nemoguće izvesti mailom.
Trebao sam tražiti da netko fotografira naše današnje demonstrature, da imam neki fizički dokaz tog spektakla. Usput koristim priliku da sve potencijalne izazivače rekorda od 29 ljudi pozovem da to nadmaše Very Happy.

Uglavnom, naprosto oduševljeni današnjim odazivom, kolegica Šušnjara i ja htjeli bismo objaviti sljedeće:

Budući da smo danas dosta vremena potrošili rješavajući jednu grupu prošlogodišnjih kolokvija (i "teorijske" zadatke svih ostalih grupa), za što se većina vas činila zainteresirana, ostalo nam je relativno malo vremena za individualna pitanja. Stoga smo sigurni da ste imali više pitanja nego što smo ih uspjeli riješiti, pogotovo zato što je velika većina ljudi otišla u 17 sati, makar smo rekli da ćemo rado raditi dokle god ima zainteresiranih Crying or Very sad.

U svakom slučaju, htjeli bismo vam se na neki način odužiti i stoga vas pozivamo da nam se javite mailom sa svim pitanjima koja imate i da dođete na demonstrature koje bi se trebale održati, po planu, sljedeći petak u 15 (namjerno neću staviti dokle traju Laughing). Tada vjerojatno nećemo sistematično rješavati stare kolokvije, nego se planiramo koncentrirati na raznovrsniju klasu pitanja "iz publike", što bi opet moglo svima biti zanimljivo.

Također, znate jednu generalnu istinu koja vrijedi za mene (a, vjerujem, i ostale demonstratore, makar mi se nemojte žaliti ako vas čovjek nebiranim riječima odbije ako ga uhvatite na blagajni u Billi Razz): ako me nađete negdje na fakultetu ili, ako baš inzistirate, bilo gdje drugdje - u pekarnici, supermarketu ili eventualno trgovini malim kućnim ljubimcima (što bi bilo dosta čudno budući da dotičnih nemam), ako imam vremena, a pitanje je jednostavnije, probat ću vam pomoći odmah. Ako ne, javim vam se mailom s odgovorom ili se možemo fizički naći u nekom trenutku, ako je objašnjenje nemoguće izvesti mailom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 18:37 pet, 23. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mornik"][size=9]Usput koristim priliku da sve potencijalne izazivače rekorda od 29 ljudi pozovem da to nadmaše :D.[/size][/quote]

0 nije vece od 29, sta ne :?:
mornik (napisa):
Usput koristim priliku da sve potencijalne izazivače rekorda od 29 ljudi pozovem da to nadmaše Very Happy.


0 nije vece od 29, sta ne Question



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
astajd
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 11. 2008. (17:26:43)
Postovi: (35)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 6

PostPostano: 23:23 pet, 23. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da bi kolega božić i ja slijedeci puta mogli preći čarobnu brojku 30... :)

Usput, dobro su došla sva pitanja i komentari unaprijed koje možemo raspraviti na demonstraturama u srijedu.

A.Š.
Mislim da bi kolega božić i ja slijedeci puta mogli preći čarobnu brojku 30... Smile

Usput, dobro su došla sva pitanja i komentari unaprijed koje možemo raspraviti na demonstraturama u srijedu.

A.Š.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 21:07 pet, 30. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čestitke kolegi Štajduharu i Božiću na ovotjednom obaranju rekorda :).

U ime kolegice Šušnjare i mene, a i, sasvim sigurno, ostalih kolega demonstratora, želimo [color=green][b]svima puno sreće na kolokviju[/b][/color] u ponedjeljak! :popcornsheep: (Iskreno, ne znam što znači ovaj smajli, ali čini mi se krajnje simpatičan.)

Ako budete imali ikakvih pitanja, mislim da će svakome od nas biti drago da nam se još javite preko vikenda sa svim vašim dvojbama :). Samo vas moram upozoriti da je u nedjelju kasno navečer (slučajno baš samo desetak sati prije vašeg kolokvija) na HTV1 jedan od najvećih radova najdražeg akcijskog glumca apsolutno svih demonstratora iz analize - Kurta Russella, pa vas (barem ja, ostali možda mogu gledati i tipkati) molim da mi tada ne šaljete pitanja za koja se nadate ekstra brzom odgovoru prije kolokvija jer ću biti previše zabavljen filmom da bih stigao odgovoriti, a bilo bi mi žao razočarati vas.

I think you got the point :D.
Čestitke kolegi Štajduharu i Božiću na ovotjednom obaranju rekorda Smile.

U ime kolegice Šušnjare i mene, a i, sasvim sigurno, ostalih kolega demonstratora, želimo svima puno sreće na kolokviju u ponedjeljak! Kokice i ovca - moze li bolje? (Iskreno, ne znam što znači ovaj smajli, ali čini mi se krajnje simpatičan.)

Ako budete imali ikakvih pitanja, mislim da će svakome od nas biti drago da nam se još javite preko vikenda sa svim vašim dvojbama Smile. Samo vas moram upozoriti da je u nedjelju kasno navečer (slučajno baš samo desetak sati prije vašeg kolokvija) na HTV1 jedan od najvećih radova najdražeg akcijskog glumca apsolutno svih demonstratora iz analize - Kurta Russella, pa vas (barem ja, ostali možda mogu gledati i tipkati) molim da mi tada ne šaljete pitanja za koja se nadate ekstra brzom odgovoru prije kolokvija jer ću biti previše zabavljen filmom da bih stigao odgovoriti, a bilo bi mi žao razočarati vas.

I think you got the point Very Happy.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 14:16 čet, 5. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za svaki slučaj, kolegica Šušnjara i ja podsjećamo da se za vrijeme kolokvijskih tjedana (u ovom slučaju, dakle, radi se o razdoblju 2.11.2009.-13.11.2009.) demonstrature [b]ne[/b] održavaju u uobičajenim terminima. Stoga molimo, ako je netko ipak zainteresiran za demonstrature, da nam se javi mailom, pa ćemo dogovoriti termin koji svima odgovara, bio to redovni termin ili neki drugi. Isto vrijedi i za ostale demonstratore, vjerojatno.

Napominjemo da ovo vrijedi samo za termine unuter kolokvijskih tjedana, osim njih sve ostaje po starom :).

Budući da je kolokvij iz analize već prošao, ne vjerujemo (nažalost :)) da bi ionako bilo interesa za demonstrature, ali zlu ne trebalo, ipak smo to odlučili napisati :).
Za svaki slučaj, kolegica Šušnjara i ja podsjećamo da se za vrijeme kolokvijskih tjedana (u ovom slučaju, dakle, radi se o razdoblju 2.11.2009.-13.11.2009.) demonstrature ne održavaju u uobičajenim terminima. Stoga molimo, ako je netko ipak zainteresiran za demonstrature, da nam se javi mailom, pa ćemo dogovoriti termin koji svima odgovara, bio to redovni termin ili neki drugi. Isto vrijedi i za ostale demonstratore, vjerojatno.

Napominjemo da ovo vrijedi samo za termine unuter kolokvijskih tjedana, osim njih sve ostaje po starom Smile.

Budući da je kolokvij iz analize već prošao, ne vjerujemo (nažalost Smile) da bi ionako bilo interesa za demonstrature, ali zlu ne trebalo, ipak smo to odlučili napisati Smile.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 18:56 pet, 8. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovotjedne demonstrature su opet polučile ogroman uspjeh među gledateljstvom s više od 30 (ne znam točno koliko... 34-35-36) oduševljenih studenata. Sve u svemu, imali smo, rekao bih, čak i više od 100 posjeta ovaj semestar, što nas je jako razveselilo :).

Dakle, po drugi i posljednji put u zimskom semestru, kolegica Šušnjara i ja te, posve sam uvjeren, ostali kolege demonstratori vam [color=darkblue]želimo [b]puno sreće na kolokviju[/color][/b]! :carrotroll: (Ovaj put mi se plešuća mrkva iz nekog razloga čini nešto prihvatljivija :).)

Naravno, kao i prošli put, demonstratura iz analize tijekom kolokvijskih tjedana i tjedana predviđenih za završne ispite [b]u načelu nema[/b]. Ukoliko imate nekih pitanja za to vrijeme, javite se mailom, pa ćemo dogovoriti neki alternativni (ili redovni) termin sastanka i/ili ćemo vam probati odgovoriti mailom, ako je to izvedivo :).

Podsjećam još jednom da se, osim na forum, slobodno možete preko vikenda javiti na e-mail sa vašim pitanjima - ja (i ostali demonstratori i ostali zainteresiranici, vjerojatno) ću probati odgovoriti što brže, ali svakako da, ako postavite pitanje dovoljno kasno, ne mogu obećati da nećete naći odgovor u svojem sandučiću negdje 5 minuta nakon početka kolokvija :). Stoga vas molim da, ako biste nešto htjeli saznati prije kolokvija, to ne pitate u nedjelju navečer, nego znatno ranije (tada postoji razumna šansa da će vam biti odgovoreno, mada ni to ne jamčim :P). Makar se u nedjelju ne prikazuje na televiziji niti jedan kvalitetniji uradak Kurta Russella, svejedno sam siguran da će većina demonstratora iz analize biti zabavljeni gledanjem [i]Brzih i žestokih[/i] te, nemojmo zaboraviti na to, iznimno kvalitetne romantične komedije [i]Izgubljen i nađen[/i] (u dotičnoj ipak vjerojatno nema nikog iz famozne šestorke Seagal-Van Damme-Russell-Lundgren-Dudikoff-Diesel, pa ipak ne znam koliko to vrijedi gledati) :D.

---

I napokon da napišem nešto korisno - u vezi zadatka koji ste na demonstraturama komentirali s kolegicom, želimo dokazati [latex]\displaystyle \lim_{x\rightarrow 0}\frac{\arctan x}{x}=1[/latex]. No, mi znamo da vrijedi [latex]\displaystyle \lim_{x\rightarrow 0}\frac{\tan x}{x}=1[/latex], pa vrijedi i [latex]\displaystyle \lim_{t\rightarrow 0}\frac{\tan(\arctan t)}{\arctan t}=1[/latex]. Uzeli smo [latex]t:=\tan x[/latex] (a kako je [latex]x[/latex] blizu [latex]0[/latex], onda je [latex]x=\arctan t[/latex]). Znamo da, ukoliko [latex]x\to 0[/latex], onda i [latex]t\to 0[/latex] (ovdje bismo možda mogli biti nešto formalniji, to jest, na primjer, reći da se bilo koji niz [latex]t[/latex]-ova koji ide u [latex]0[/latex] može prikazati kao niz [latex]x[/latex]-eva koji ide u [latex]0[/latex], uz gornju definiciju). No, sada direktno slijedi da je [latex]\displaystyle \lim_{t\rightarrow 0}\frac{t}{\arctan t}=1[/latex], a to smo i htjeli :).
Ovotjedne demonstrature su opet polučile ogroman uspjeh među gledateljstvom s više od 30 (ne znam točno koliko... 34-35-36) oduševljenih studenata. Sve u svemu, imali smo, rekao bih, čak i više od 100 posjeta ovaj semestar, što nas je jako razveselilo Smile.

Dakle, po drugi i posljednji put u zimskom semestru, kolegica Šušnjara i ja te, posve sam uvjeren, ostali kolege demonstratori vam želimo puno sreće na kolokviju! Mrkva se vrti (Ovaj put mi se plešuća mrkva iz nekog razloga čini nešto prihvatljivija Smile.)

Naravno, kao i prošli put, demonstratura iz analize tijekom kolokvijskih tjedana i tjedana predviđenih za završne ispite u načelu nema. Ukoliko imate nekih pitanja za to vrijeme, javite se mailom, pa ćemo dogovoriti neki alternativni (ili redovni) termin sastanka i/ili ćemo vam probati odgovoriti mailom, ako je to izvedivo Smile.

Podsjećam još jednom da se, osim na forum, slobodno možete preko vikenda javiti na e-mail sa vašim pitanjima - ja (i ostali demonstratori i ostali zainteresiranici, vjerojatno) ću probati odgovoriti što brže, ali svakako da, ako postavite pitanje dovoljno kasno, ne mogu obećati da nećete naći odgovor u svojem sandučiću negdje 5 minuta nakon početka kolokvija Smile. Stoga vas molim da, ako biste nešto htjeli saznati prije kolokvija, to ne pitate u nedjelju navečer, nego znatno ranije (tada postoji razumna šansa da će vam biti odgovoreno, mada ni to ne jamčim Razz). Makar se u nedjelju ne prikazuje na televiziji niti jedan kvalitetniji uradak Kurta Russella, svejedno sam siguran da će većina demonstratora iz analize biti zabavljeni gledanjem Brzih i žestokih te, nemojmo zaboraviti na to, iznimno kvalitetne romantične komedije Izgubljen i nađen (u dotičnoj ipak vjerojatno nema nikog iz famozne šestorke Seagal-Van Damme-Russell-Lundgren-Dudikoff-Diesel, pa ipak ne znam koliko to vrijedi gledati) Very Happy.



I napokon da napišem nešto korisno - u vezi zadatka koji ste na demonstraturama komentirali s kolegicom, želimo dokazati . No, mi znamo da vrijedi , pa vrijedi i . Uzeli smo (a kako je blizu , onda je ). Znamo da, ukoliko , onda i (ovdje bismo možda mogli biti nešto formalniji, to jest, na primjer, reći da se bilo koji niz -ova koji ide u može prikazati kao niz -eva koji ide u , uz gornju definiciju). No, sada direktno slijedi da je , a to smo i htjeli Smile.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 20:45 ned, 14. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dakle, došao je i drugi semestar. :)

Budući da je za vjerovati da ćemo održavati demonstrature i za Matematičku analizu 2 :), a kako se i nama demonstratorima i vama [i]demonstrantima[/i] raspored promijenio, trebalo bi uglaviti novi termin. Prije nego što ga objavimo, želimo provjeriti da je sve u redu s tim terminom, a onda ćemo staviti obavijest na forum i na oglasnu ploču.

U svakom slučaju, kolegica Šušnjara i ja obavještavamo da u sljedećem tjednu (dakle, 15.2.2010.-19.2.2010.) [b]nećemo[/b] održavati demonstrature iz Matematičke analize 2 - rok za obavijest o promjeni termina bi svakako bio prekratak, a i, što je manje bitno, malo je upitno koliki bi bio interes za demonstrature. Vjerujem da isto vrijedi i za ostale demonstratore, ali to ćete ipak morati provjeriti kod njih, moguće je da griješim. Ukoliko u međuvremenu imate nekih pitanja, slobodno nam se javite na e-mail, pa ćemo probati odgovoriti i/ili se ipak dogovoriti za neki termin ovaj tjedan.

U svakom slučaju, očekujte uskoro obavijest o terminu za ovaj semestar. Da, znam da vam se tresu ruke od uzbuđenja, ali dajte probajte zaspati večeras :lol:.
Dakle, došao je i drugi semestar. Smile

Budući da je za vjerovati da ćemo održavati demonstrature i za Matematičku analizu 2 Smile, a kako se i nama demonstratorima i vama demonstrantima raspored promijenio, trebalo bi uglaviti novi termin. Prije nego što ga objavimo, želimo provjeriti da je sve u redu s tim terminom, a onda ćemo staviti obavijest na forum i na oglasnu ploču.

U svakom slučaju, kolegica Šušnjara i ja obavještavamo da u sljedećem tjednu (dakle, 15.2.2010.-19.2.2010.) nećemo održavati demonstrature iz Matematičke analize 2 - rok za obavijest o promjeni termina bi svakako bio prekratak, a i, što je manje bitno, malo je upitno koliki bi bio interes za demonstrature. Vjerujem da isto vrijedi i za ostale demonstratore, ali to ćete ipak morati provjeriti kod njih, moguće je da griješim. Ukoliko u međuvremenu imate nekih pitanja, slobodno nam se javite na e-mail, pa ćemo probati odgovoriti i/ili se ipak dogovoriti za neki termin ovaj tjedan.

U svakom slučaju, očekujte uskoro obavijest o terminu za ovaj semestar. Da, znam da vam se tresu ruke od uzbuđenja, ali dajte probajte zaspati večeras Laughing.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 20:56 ned, 14. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mornik"]moguće je da griješim[/quote] znao sam da ces i ti kad tad pogrijesit :lol:
[quote="mornik"]Da, znam da vam se tresu ruke od uzbuđenja, ali dajte probajte zaspati večeras :lol:.[/quote] evo... probat cu :lol: :lol:
mornik (napisa):
moguće je da griješim
znao sam da ces i ti kad tad pogrijesit Laughing
mornik (napisa):
Da, znam da vam se tresu ruke od uzbuđenja, ali dajte probajte zaspati večeras Laughing.
evo... probat cu Laughing Laughing



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 8:17 pon, 15. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, dogovorili smo termin za drugi semestar. Ovaj termin mi se čini da odgovara generalnoj populaciji, barem po rasporedu koji je napisan na webu. U svakom slučaju, [color=blue]demonstrature koje drže Ana Šušnjara i Melkior Ornik održavaju se [b]ponedjeljkom[/b] od [b]14[/b] do [b]16[/b] sati[/color].

Za sada sve ostaje isto: ako dolazite u 14, najava e-mailom nije potrebna (makar je moguće da ćemo ju uvesti ako ne bude veliki interes, budući da nama demonstratorima ovaj termin nije toliko dobar kao prethodni :cry:). Mi čekamo pred oglasnom pločom do 14:15, nakon čega, ako se nitko nije prethodno najavio mailom, odlazimo.

Budući da je (za sada) sve posve isto kao u prethodnom semestru, neću vas više daviti - ako imate kakvih pitanja ili biste se htjeli dogovoriti za neki alternativni termin, javite se mailom. Još jednom naglašavam da danas, 15.2.2010. [b]nema[/b] demonstratura, a budući da vidim da (barem neki) ostali demonstratori ipak i ovaj tjedan demonstriravaju, ne vjerujem da ćete biti zakinuti. :)
Evo, dogovorili smo termin za drugi semestar. Ovaj termin mi se čini da odgovara generalnoj populaciji, barem po rasporedu koji je napisan na webu. U svakom slučaju, demonstrature koje drže Ana Šušnjara i Melkior Ornik održavaju se ponedjeljkom od 14 do 16 sati.

Za sada sve ostaje isto: ako dolazite u 14, najava e-mailom nije potrebna (makar je moguće da ćemo ju uvesti ako ne bude veliki interes, budući da nama demonstratorima ovaj termin nije toliko dobar kao prethodni Crying or Very sad). Mi čekamo pred oglasnom pločom do 14:15, nakon čega, ako se nitko nije prethodno najavio mailom, odlazimo.

Budući da je (za sada) sve posve isto kao u prethodnom semestru, neću vas više daviti - ako imate kakvih pitanja ili biste se htjeli dogovoriti za neki alternativni termin, javite se mailom. Još jednom naglašavam da danas, 15.2.2010. nema demonstratura, a budući da vidim da (barem neki) ostali demonstratori ipak i ovaj tjedan demonstriravaju, ne vjerujem da ćete biti zakinuti. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mslisko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 10. 2009. (16:53:39)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:38 uto, 30. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Demonstrature koje bi se trebale održati u srijedu 31. 3. od 12 do 14 sati se, zbog obaveza demonstratorica, premještaju na četvrtak 1.4. od 18 do 20 sati.
Demonstrature koje bi se trebale održati u srijedu 31. 3. od 12 do 14 sati se, zbog obaveza demonstratorica, premještaju na četvrtak 1.4. od 18 do 20 sati.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 20:42 ned, 11. 4. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobar dan.

Samo sam htio u ime svoje, a i pretpostavljam da ostali demonstratori ne bi imali ništa protiv :D, na brzinu poželjeti sreću svima na sljedećem kolokviju.

Što se mene tiče, žao mi je što nisam mogao više na forumu pomoći što se tiče ovog kolokvija, pa se ovim putem posebno i ispričavam ljudima koji su mi poslali i eventualne PM-ove, a da na njih nisam odgovorio. Među ostalim, bio sam u Češkoj na natjecanju, a kao ultimativnu ispriku ću ponuditi i tvrdnju da, ako se nadate da je završetkom drugog semestra vašim mukama kraj, you ain't seen nothing yet. :D Dakle, još jednom isprike.

Naravno, podsjećam da iz vrlo očitih razloga, sljedeći tjedan (12.-16.4., a same demonstrature bi bile u ponedjeljak, zapravo) kolegica Šušnjara i ja [b]nećemo održavati demonstrature[/b] (tako će postupiti, pretpostavljam, i ostali demonstratori, ali to ćete morati kod njih provjeriti). Ako budete imali kakvih pitanja, svakako se javite e-mailom, pa ćemo se dogovoriti za eventualni zamjenski termin ili ćemo vam probati odgovoriti mailom.

Sretno još jednom. :)
Dobar dan.

Samo sam htio u ime svoje, a i pretpostavljam da ostali demonstratori ne bi imali ništa protiv Very Happy, na brzinu poželjeti sreću svima na sljedećem kolokviju.

Što se mene tiče, žao mi je što nisam mogao više na forumu pomoći što se tiče ovog kolokvija, pa se ovim putem posebno i ispričavam ljudima koji su mi poslali i eventualne PM-ove, a da na njih nisam odgovorio. Među ostalim, bio sam u Češkoj na natjecanju, a kao ultimativnu ispriku ću ponuditi i tvrdnju da, ako se nadate da je završetkom drugog semestra vašim mukama kraj, you ain't seen nothing yet. Very Happy Dakle, još jednom isprike.

Naravno, podsjećam da iz vrlo očitih razloga, sljedeći tjedan (12.-16.4., a same demonstrature bi bile u ponedjeljak, zapravo) kolegica Šušnjara i ja nećemo održavati demonstrature (tako će postupiti, pretpostavljam, i ostali demonstratori, ali to ćete morati kod njih provjeriti). Ako budete imali kakvih pitanja, svakako se javite e-mailom, pa ćemo se dogovoriti za eventualni zamjenski termin ili ćemo vam probati odgovoriti mailom.

Sretno još jednom. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 19:42 sub, 24. 4. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobra večer.

Htio sam vas obavijestiti da smo kolegica Šušnjara i ja zbog tradicionalne (tužne, ali nedvojbeno tradicionalne) neposjećenosti demonstratura u tjednima koji nisu neposredno prije kolokvija, kao i zbog toga što je trenutni termin malo čudan i nama i, vjerojatno vama, odlučili [b]da će se biti potrebno najaviti mailom ako namjeravate prisustvovati našim demonstraturama[/b].

Znam, iritantne su malo te najave i sve to, ali se radi maksimalno o, koliko, tri-četiri tjedna (računamo da će zadnjih tjedan-dva sigurno biti dovoljno zainteresiranika), pa vas molimo da preživite. :) Sami termin demonstratura ostaje isti - [b]ponedjeljak od 14 do 16 sati[/b]. Molimo, dakako, da [b]ako ćete doći na demonstrature kasnije od 14:15, to eksplicitno napišete[/b]. :) Još jednom podsjećam da su mailovi [b]anasus[/b] i [b]mornik[/b] na [b]student.math.hr[/b] (tj. njihovi ekvivalenti oblika ime.prezime@student.math.hr).

Budući da sam ovo objavio relativno kasno, sljedeći ponedjeljak (26.4.) još neće biti potrebna najava, tj. minimalno ću ja sigurno biti na fakultetu. Ispričavamo se još jednom na ovome, ali nam se to ipak čini najsmislenije. :) Dakako, i dalje mailom rješavamo sva pitanja koja možda imate. :)
Dobra večer.

Htio sam vas obavijestiti da smo kolegica Šušnjara i ja zbog tradicionalne (tužne, ali nedvojbeno tradicionalne) neposjećenosti demonstratura u tjednima koji nisu neposredno prije kolokvija, kao i zbog toga što je trenutni termin malo čudan i nama i, vjerojatno vama, odlučili da će se biti potrebno najaviti mailom ako namjeravate prisustvovati našim demonstraturama.

Znam, iritantne su malo te najave i sve to, ali se radi maksimalno o, koliko, tri-četiri tjedna (računamo da će zadnjih tjedan-dva sigurno biti dovoljno zainteresiranika), pa vas molimo da preživite. Smile Sami termin demonstratura ostaje isti - ponedjeljak od 14 do 16 sati. Molimo, dakako, da ako ćete doći na demonstrature kasnije od 14:15, to eksplicitno napišete. Smile Još jednom podsjećam da su mailovi anasus i mornik na student.math.hr (tj. njihovi ekvivalenti oblika ime.prezime@student.math.hr).

Budući da sam ovo objavio relativno kasno, sljedeći ponedjeljak (26.4.) još neće biti potrebna najava, tj. minimalno ću ja sigurno biti na fakultetu. Ispričavamo se još jednom na ovome, ali nam se to ipak čini najsmislenije. Smile Dakako, i dalje mailom rješavamo sva pitanja koja možda imate. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 17:12 ned, 23. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Budući da imam problema s accountom na student.math.hr, a čuo sam da problem nije ograničen samo na jednu osobu (tj. na mene :)), za sutrašnje ([b]24.5.[/b]) demonstrature [b]neće biti potrebna najava[/b], tj. bit ćemo gore u [b]14[/b] sati.

Budući da pretpostavljam da će na demonstraturama biti barem jedna osoba, vjerojatno nema potrebe razglabati o tome što ukoliko dolazite nakon 14:15. No, ipak, za svaki slučaj - sutra ću ćekati do [b]15:05[/b] sati, ukoliko ne bude nikoga na demonstraturama u 14. Dakle, ukoliko dolazite kasnije, a ne vidite me kod oglasne ploče, potražite po učionicama (ako su demonstrature već počele) ili po praktikumima (ako nije bilo nikoga).

Ispričavam se na ovome, ali uistinu (se nadam da) nije moja greška. :)
Budući da imam problema s accountom na student.math.hr, a čuo sam da problem nije ograničen samo na jednu osobu (tj. na mene Smile), za sutrašnje (24.5.) demonstrature neće biti potrebna najava, tj. bit ćemo gore u 14 sati.

Budući da pretpostavljam da će na demonstraturama biti barem jedna osoba, vjerojatno nema potrebe razglabati o tome što ukoliko dolazite nakon 14:15. No, ipak, za svaki slučaj - sutra ću ćekati do 15:05 sati, ukoliko ne bude nikoga na demonstraturama u 14. Dakle, ukoliko dolazite kasnije, a ne vidite me kod oglasne ploče, potražite po učionicama (ako su demonstrature već počele) ili po praktikumima (ako nije bilo nikoga).

Ispričavam se na ovome, ali uistinu (se nadam da) nije moja greška. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 20:41 ned, 30. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Poštovanje.

Samo sam htio upozoriti da su [b]demonstrature za ovu godinu završile[/b], tj. neće biti (kao i tijekom cijele godine) redovitih termina za demonstrature tijekom kolokvijskih tjedana i tjedana namijenjenih za održavanje završnih ispita. Naravno, ako imate kakvih pitanja, pošaljite mail, pa ćemo se dogovoriti već za neki termin ili ćemo probati odgovoriti mailom... uglavnom, nekako ćemo se već snaći. :)

S veselije strane, želimo vam poželjeti [b][color=blue]sreću na kolokviju i na usmenima[/color][/b] i zahvaliti što ste nas trpjeli ove godine. Nadam se da smo bili od pomoći. :)
Poštovanje.

Samo sam htio upozoriti da su demonstrature za ovu godinu završile, tj. neće biti (kao i tijekom cijele godine) redovitih termina za demonstrature tijekom kolokvijskih tjedana i tjedana namijenjenih za održavanje završnih ispita. Naravno, ako imate kakvih pitanja, pošaljite mail, pa ćemo se dogovoriti već za neki termin ili ćemo probati odgovoriti mailom... uglavnom, nekako ćemo se već snaći. Smile

S veselije strane, želimo vam poželjeti sreću na kolokviju i na usmenima i zahvaliti što ste nas trpjeli ove godine. Nadam se da smo bili od pomoći. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan