Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Osobno obavještavanje službenim obavijestima (studij)
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
jp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2004. (08:06:38)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 4 - 5

PostPostano: 20:39 čet, 1. 10. 2009    Naslov: Osobno obavještavanje službenim obavijestima Citirajte i odgovorite

Ponukan dodatnim nametom: [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=13672 ] link [/url], došao sam do potrebe za načinom obavještavanja u vezi službenih obavijesti (oglasne ploče).

1. Zanima me zašto fakultet, odnosno netko tko ažurira podatke na službenoj stranici ne bi poslao e-mail na sve službene e-mail adrese sa novom obavijesti. Mislim da bi to bilo 1 sec više posla za odgovornu osobu, a ljudi bi na vrijeme dobili podatke koji ih interesiraju. Ok, ako je pretjerano na sve (iako smatram da se službene obavijeti tiču sviju, pa bi e-mail trebalo uvesti ko službeni oglasni medij) onda neka se slože mailing liste, koje se u krajnjem slučaju mogu filtrirati po npr. godinama studija, predmetima, statusima studenata, izborima i sl., što bi bilo još puuno bolje+ mogućnost isključivanja te postavke na vlastitu odgovornost.

Ako tako nešto već postoji bio bi zahvalan na informaciji o istom.

2. Zašto je na službenim stranicama tako malo informacija o svemu, a ovisno o predmetu i na stranicama kolegija. Mislim da bi trebalo biti više aktualnih informacija. Da bi i profesori i asistenti to trebali koristiti kao primarni (obavezni) oblik obavještavanja.

3. Zapravo prve dvije zajedno + forum :)
Forum već ima dosta dobro razdijeljena područja, pa bi moguće bilo lakše složiti interese praćenja, a ima i , gotovo, sve potrebne informacije. Problem je na forumu što, ponekad, moram prolaziti hrpu nevažnih informacija da dodjem do one koja me zanima (ponekad ima i do 50-tak str.). Ok, ima tražilica, al, po meni, nedovoljno korisna.
Npr. Da bi našao nešto vezano za mailing listu, moram odrediti točan padež i dijalektizam i masu stvari (što ovdje i ne ostavlja mnogo izbora, al za neke druge riječi zna biti poprilično komplicirano. npr. Bolonja, bolognia, bolognja, bla bla. Ko zna kako je netko to već napisao) + da te opet ne dovede na točan post, nego na stranicu koja sadrži riječ pa onda opet i tu traži...

Moguće da se ja ne znam služiti tražilicom pa, opet, zahvaljujem na bilo kakvoj informaciji o tome.

E sad kad bi moderator izvukao glavnu obavijest i to označio za mailing listu, bilo bi odlično.

Uglavnom, da li postoji način obavještavanje putem e-maila za postove koji nisu odgovor na tvoj post ili za neka u kojima uopće ne sudjeluješ?

Ispričavam se, ako već postoji sve/išta ovdje navedeno.

Za svako od pitanja, opaski i sl. bio bi zahvalan na svakoj informaciji.
Bar ću ovdje obavijest o odgovoru dobiti na mail ;-)

Nadam se da ćemo početi koristit pogodnosti eletronskog svijeta u punom profilu u svrhu boljeg obavještavanja i manje provođenja vremena tražeći i čekajući pravu informaciju.
Ponukan dodatnim nametom: link , došao sam do potrebe za načinom obavještavanja u vezi službenih obavijesti (oglasne ploče).

1. Zanima me zašto fakultet, odnosno netko tko ažurira podatke na službenoj stranici ne bi poslao e-mail na sve službene e-mail adrese sa novom obavijesti. Mislim da bi to bilo 1 sec više posla za odgovornu osobu, a ljudi bi na vrijeme dobili podatke koji ih interesiraju. Ok, ako je pretjerano na sve (iako smatram da se službene obavijeti tiču sviju, pa bi e-mail trebalo uvesti ko službeni oglasni medij) onda neka se slože mailing liste, koje se u krajnjem slučaju mogu filtrirati po npr. godinama studija, predmetima, statusima studenata, izborima i sl., što bi bilo još puuno bolje+ mogućnost isključivanja te postavke na vlastitu odgovornost.

Ako tako nešto već postoji bio bi zahvalan na informaciji o istom.

2. Zašto je na službenim stranicama tako malo informacija o svemu, a ovisno o predmetu i na stranicama kolegija. Mislim da bi trebalo biti više aktualnih informacija. Da bi i profesori i asistenti to trebali koristiti kao primarni (obavezni) oblik obavještavanja.

3. Zapravo prve dvije zajedno + forum Smile
Forum već ima dosta dobro razdijeljena područja, pa bi moguće bilo lakše složiti interese praćenja, a ima i , gotovo, sve potrebne informacije. Problem je na forumu što, ponekad, moram prolaziti hrpu nevažnih informacija da dodjem do one koja me zanima (ponekad ima i do 50-tak str.). Ok, ima tražilica, al, po meni, nedovoljno korisna.
Npr. Da bi našao nešto vezano za mailing listu, moram odrediti točan padež i dijalektizam i masu stvari (što ovdje i ne ostavlja mnogo izbora, al za neke druge riječi zna biti poprilično komplicirano. npr. Bolonja, bolognia, bolognja, bla bla. Ko zna kako je netko to već napisao) + da te opet ne dovede na točan post, nego na stranicu koja sadrži riječ pa onda opet i tu traži...

Moguće da se ja ne znam služiti tražilicom pa, opet, zahvaljujem na bilo kakvoj informaciji o tome.

E sad kad bi moderator izvukao glavnu obavijest i to označio za mailing listu, bilo bi odlično.

Uglavnom, da li postoji način obavještavanje putem e-maila za postove koji nisu odgovor na tvoj post ili za neka u kojima uopće ne sudjeluješ?

Ispričavam se, ako već postoji sve/išta ovdje navedeno.

Za svako od pitanja, opaski i sl. bio bi zahvalan na svakoj informaciji.
Bar ću ovdje obavijest o odgovoru dobiti na mail Wink

Nadam se da ćemo početi koristit pogodnosti eletronskog svijeta u punom profilu u svrhu boljeg obavještavanja i manje provođenja vremena tražeći i čekajući pravu informaciju.




Zadnja promjena: jp; 22:46 čet, 1. 10. 2009; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:27 čet, 1. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno priče, a malo pametnog, ja bih rekao :D

Što se tiče slanja mailova svima, ne bi to baš bilo od neke koristi jer koliko ja znam, jako malo ljudi acctually koristi studentski mail, sbvi su uglavnom na gmailu i sličnom. Također nekakvo filtriranje bi bilo još više posla nekome jer ljudi padaju godine, sele se na druge faxeve, odustaju, pauziraju i sl.

Što se tiče obavijesti na netu, ja bih rekao da naspram ostalih faxeva smo tu u jaaaako povlaštenom položaju. Bolji od nas možda fer i još poneki. Kod nas je sve na netu, od starih kolokvija, rokova, do službenog materijala za većinu kolegija (i to i predavanja i vježbe). Također, svaki kolegij koji ima službenu stranicu je ažuran sa obavijestima (bar oni koje sam slušao, a preddiplomski sam položio) Na rijetko kojem faxu su rezultati kolokvija prije na netu nego na oglasnoj (ako na net uopće i dođu).:D Službena stranica nije toliko ažurna ali kad treba (kad su upisi i sl) je također na visini.

A ovaj forum je najbolje što ovaj fax ima oko obavijesti, traženja pomoći iz bilo čega i bilo kakvih informacija. Spama ima jako malo, i stvarno se može brzo naći što se traži, ako se zna di se traži.

Tako da je moj zaključak da se PMF-MO itekako služi elektronskim medijima za prijenos informacija i korisnih materijala studentima :D
Puno priče, a malo pametnog, ja bih rekao Very Happy

Što se tiče slanja mailova svima, ne bi to baš bilo od neke koristi jer koliko ja znam, jako malo ljudi acctually koristi studentski mail, sbvi su uglavnom na gmailu i sličnom. Također nekakvo filtriranje bi bilo još više posla nekome jer ljudi padaju godine, sele se na druge faxeve, odustaju, pauziraju i sl.

Što se tiče obavijesti na netu, ja bih rekao da naspram ostalih faxeva smo tu u jaaaako povlaštenom položaju. Bolji od nas možda fer i još poneki. Kod nas je sve na netu, od starih kolokvija, rokova, do službenog materijala za većinu kolegija (i to i predavanja i vježbe). Također, svaki kolegij koji ima službenu stranicu je ažuran sa obavijestima (bar oni koje sam slušao, a preddiplomski sam položio) Na rijetko kojem faxu su rezultati kolokvija prije na netu nego na oglasnoj (ako na net uopće i dođu).Very Happy Službena stranica nije toliko ažurna ali kad treba (kad su upisi i sl) je također na visini.

A ovaj forum je najbolje što ovaj fax ima oko obavijesti, traženja pomoći iz bilo čega i bilo kakvih informacija. Spama ima jako malo, i stvarno se može brzo naći što se traži, ako se zna di se traži.

Tako da je moj zaključak da se PMF-MO itekako služi elektronskim medijima za prijenos informacija i korisnih materijala studentima Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Marko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 06. 2004. (11:05:48)
Postovi: (71)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 22:14 čet, 1. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]
Što se tiče slanja mailova svima, ne bi to baš bilo od neke koristi jer koliko ja znam, jako malo ljudi acctually koristi studentski mail, sbvi su uglavnom na gmailu i sličnom. Također nekakvo filtriranje bi bilo još više posla nekome jer ljudi padaju godine, sele se na druge faxeve, odustaju, pauziraju i sl.[/quote]
Slažem se da malo ljudi koristi studentski mail. No, kad bi u RC-u prilikom otvaranja korisničkog računa rekli, da na studentski mail dobivaš obavjesti koje se tiču tebe i tvog faksa mislim da bi više ljudi počelo koristit isti.

Na gmail-u si možeš namjestit da mail koji ti dolazi na student.math.hr se prosljedi na gmail. Stoga ne moraš trošit vrijeme provjeravajući mail na student-u. Tako da tu isto ne bi bilo problema.

Dalje, ako se netko seli na drugi faks, ukida mu se račun na matematici te on taj mail ni ne dobiva. Riješeno.
Ako pada godinu, pošalje mail nadležnom za mailing listu i stvar rješena u 2 sec.

[quote="Luuka"]
Što se tiče obavijesti na netu, ja bih rekao da naspram ostalih faxeva smo tu u jaaaako povlaštenom položaju. Bolji od nas možda fer i još poneki. Kod nas je sve na netu, od starih kolokvija, rokova, do službenog materijala za većinu kolegija (i to i predavanja i vježbe). Također, svaki kolegij koji ima službenu stranicu je ažuran sa obavijestima (bar oni koje sam slušao, a preddiplomski sam položio) Na rijetko kojem faxu su rezultati kolokvija prije na netu nego na oglasnoj (ako na net uopće i dođu).:D Službena stranica nije toliko ažurna ali kad treba (kad su upisi i sl) je također na visini.
[/quote]
Istina, no šta nam zbilja treba konkurencija da postanemo bolji?
Luuka (napisa):

Što se tiče slanja mailova svima, ne bi to baš bilo od neke koristi jer koliko ja znam, jako malo ljudi acctually koristi studentski mail, sbvi su uglavnom na gmailu i sličnom. Također nekakvo filtriranje bi bilo još više posla nekome jer ljudi padaju godine, sele se na druge faxeve, odustaju, pauziraju i sl.

Slažem se da malo ljudi koristi studentski mail. No, kad bi u RC-u prilikom otvaranja korisničkog računa rekli, da na studentski mail dobivaš obavjesti koje se tiču tebe i tvog faksa mislim da bi više ljudi počelo koristit isti.

Na gmail-u si možeš namjestit da mail koji ti dolazi na student.math.hr se prosljedi na gmail. Stoga ne moraš trošit vrijeme provjeravajući mail na student-u. Tako da tu isto ne bi bilo problema.

Dalje, ako se netko seli na drugi faks, ukida mu se račun na matematici te on taj mail ni ne dobiva. Riješeno.
Ako pada godinu, pošalje mail nadležnom za mailing listu i stvar rješena u 2 sec.

Luuka (napisa):

Što se tiče obavijesti na netu, ja bih rekao da naspram ostalih faxeva smo tu u jaaaako povlaštenom položaju. Bolji od nas možda fer i još poneki. Kod nas je sve na netu, od starih kolokvija, rokova, do službenog materijala za većinu kolegija (i to i predavanja i vježbe). Također, svaki kolegij koji ima službenu stranicu je ažuran sa obavijestima (bar oni koje sam slušao, a preddiplomski sam položio) Na rijetko kojem faxu su rezultati kolokvija prije na netu nego na oglasnoj (ako na net uopće i dođu).Very Happy Službena stranica nije toliko ažurna ali kad treba (kad su upisi i sl) je također na visini.

Istina, no šta nam zbilja treba konkurencija da postanemo bolji?



_________________
Iljo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
jp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2004. (08:06:38)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 4 - 5

PostPostano: 22:16 čet, 1. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Što se tiče slanja mailova svima, ne bi to baš bilo od neke koristi jer koliko ja znam, jako malo ljudi acctually koristi studentski mail, sbvi su uglavnom na gmailu i sličnom. [/quote]

Ok, jako malo ljudi čita službenu oglasnu ploču, a pogotovo apsolventi koji nisu gore svaki dan, pogotovo svakodnevno pa svejedno se tamo stavljaju obavijesti jer je to vrsta službenog glasila što je sasvim u redu. Neka i mail bude dio službenog glasila. Što više to bolje. A to što ljudi ne čitaju e-mail službeni to je njihova stvar. Ovako će barem imati jedan izbor više.
Probaj raditi u nekoj firmi, dobiti službeni e-mail i onda ga ne čitat ;)

(Ako ljudi žele, napisat ću i uputstva kako da ga čitaju preko gmail-a, iako, mislim da već ima i toga na forumu)

[quote]Također nekakvo filtriranje bi bilo još više posla nekome jer ljudi padaju godine, sele se na druge faxeve, odustaju, pauziraju i sl.[/quote]

Ne vidim gdje je problem. Imaš npr princip tagova. Ti se pretplatiš na npr. 1. i 2. god, na opće obavijesti, i Matematičku logiku i sl. Naravno da se nećeš pretplatit na npr "stare studente" ako to nisi i ne možeš nikako biti. Koji je preveliki dodatni posao za asistenta koji stavlja novost na svoju stranicu? Stavi se php skripta koja automatski odabere 2. god, Matamtička analiza 3 i sl. kao tagove i pošalje mail na svu listu tako tagiranu. Asistent ni ne zna da je poslao, eventualno za neke posebene stvari napravi to manualno i pritom klikne na dvije-tri kvačice.

(Ovo su samo neke skice rješenja, nemojte odmah: ovo ne valja, bla bla)

[quote]Što se tiče obavijesti na netu, ja bih rekao da naspram ostalih faxeva smo tu u jaaaako povlaštenom položaju. Bolji od nas možda fer i još poneki. Kod nas je sve na netu, od starih kolokvija, rokova, do službenog materijala za većinu kolegija (i to i predavanja i vježbe). Također, svaki kolegij koji ima službenu stranicu je ažuran sa obavijestima (bar oni koje sam slušao, a preddiplomski sam položio) Na rijetko kojem faxu su rezultati kolokvija prije na netu nego na oglasnoj (ako na net uopće i dođu).Very Happy Službena stranica nije toliko ažurna ali kad treba (kad su upisi i sl) je također na visini.
[/quote]

Ok! U nekim selima u africi nema telefona, pa onda ni mi ne moramo koristiti internet kad je telefon već bolje od ničega. Što to znači?? Da više ne trebamo težiti prema boljem?? Ok istina je da imamo dosta dobro organizirano i bolje od mnogih fakulteta (neki još pišu prijavnice za ispit), al zašto ne bi bilo još bolje? Zašto ne bi imali i bolje od FER-a? Zašto se ne bi usmjeravali prema tome da sve što možemo stavimo na net. Imam osjećaj da se mnogima ne da slagat stranica sa obavijesti pa im je lakše napisat na papir i zalijepiti na svoja vrata. Što se mene tiče, nek se složi user-friendly cms za ažuriranje, svakto može u 2 min staviti obavijest na net. Lupam sad napamet, vjerujem da postoje pametniji od mene na faksu i da mogu to elegantno složiti.

[quote]
A ovaj forum je najbolje što ovaj fax ima oko obavijesti, traženja pomoći iz bilo čega i bilo kakvih informacija. Spama ima jako malo, i stvarno se može brzo naći što se traži, ako se zna di se traži.[/quote]

Ma, svaka čast forumu!! Forum je odličan! Nemam ja ništa protiv foruma. Samo želim da postane još bolji, ako je to moguće ;)


[quote]Tako da je moj zaključak da se PMF-MO itekako služi elektronskim medijima za prijenos informacija i korisnih materijala studentima Very Happy[/quote]

Da li može bolje? Osobno, mislim da može i to ne nekim pretjeranim naporima i velikim troškovima.
(nigdje nisam napisao da se ne služi)
Citat:
Što se tiče slanja mailova svima, ne bi to baš bilo od neke koristi jer koliko ja znam, jako malo ljudi acctually koristi studentski mail, sbvi su uglavnom na gmailu i sličnom.


Ok, jako malo ljudi čita službenu oglasnu ploču, a pogotovo apsolventi koji nisu gore svaki dan, pogotovo svakodnevno pa svejedno se tamo stavljaju obavijesti jer je to vrsta službenog glasila što je sasvim u redu. Neka i mail bude dio službenog glasila. Što više to bolje. A to što ljudi ne čitaju e-mail službeni to je njihova stvar. Ovako će barem imati jedan izbor više.
Probaj raditi u nekoj firmi, dobiti službeni e-mail i onda ga ne čitat Wink

(Ako ljudi žele, napisat ću i uputstva kako da ga čitaju preko gmail-a, iako, mislim da već ima i toga na forumu)

Citat:
Također nekakvo filtriranje bi bilo još više posla nekome jer ljudi padaju godine, sele se na druge faxeve, odustaju, pauziraju i sl.


Ne vidim gdje je problem. Imaš npr princip tagova. Ti se pretplatiš na npr. 1. i 2. god, na opće obavijesti, i Matematičku logiku i sl. Naravno da se nećeš pretplatit na npr "stare studente" ako to nisi i ne možeš nikako biti. Koji je preveliki dodatni posao za asistenta koji stavlja novost na svoju stranicu? Stavi se php skripta koja automatski odabere 2. god, Matamtička analiza 3 i sl. kao tagove i pošalje mail na svu listu tako tagiranu. Asistent ni ne zna da je poslao, eventualno za neke posebene stvari napravi to manualno i pritom klikne na dvije-tri kvačice.

(Ovo su samo neke skice rješenja, nemojte odmah: ovo ne valja, bla bla)

Citat:
Što se tiče obavijesti na netu, ja bih rekao da naspram ostalih faxeva smo tu u jaaaako povlaštenom položaju. Bolji od nas možda fer i još poneki. Kod nas je sve na netu, od starih kolokvija, rokova, do službenog materijala za većinu kolegija (i to i predavanja i vježbe). Također, svaki kolegij koji ima službenu stranicu je ažuran sa obavijestima (bar oni koje sam slušao, a preddiplomski sam položio) Na rijetko kojem faxu su rezultati kolokvija prije na netu nego na oglasnoj (ako na net uopće i dođu).Very Happy Službena stranica nije toliko ažurna ali kad treba (kad su upisi i sl) je također na visini.


Ok! U nekim selima u africi nema telefona, pa onda ni mi ne moramo koristiti internet kad je telefon već bolje od ničega. Što to znači?? Da više ne trebamo težiti prema boljem?? Ok istina je da imamo dosta dobro organizirano i bolje od mnogih fakulteta (neki još pišu prijavnice za ispit), al zašto ne bi bilo još bolje? Zašto ne bi imali i bolje od FER-a? Zašto se ne bi usmjeravali prema tome da sve što možemo stavimo na net. Imam osjećaj da se mnogima ne da slagat stranica sa obavijesti pa im je lakše napisat na papir i zalijepiti na svoja vrata. Što se mene tiče, nek se složi user-friendly cms za ažuriranje, svakto može u 2 min staviti obavijest na net. Lupam sad napamet, vjerujem da postoje pametniji od mene na faksu i da mogu to elegantno složiti.

Citat:

A ovaj forum je najbolje što ovaj fax ima oko obavijesti, traženja pomoći iz bilo čega i bilo kakvih informacija. Spama ima jako malo, i stvarno se može brzo naći što se traži, ako se zna di se traži.


Ma, svaka čast forumu!! Forum je odličan! Nemam ja ništa protiv foruma. Samo želim da postane još bolji, ako je to moguće Wink


Citat:
Tako da je moj zaključak da se PMF-MO itekako služi elektronskim medijima za prijenos informacija i korisnih materijala studentima Very Happy


Da li može bolje? Osobno, mislim da može i to ne nekim pretjeranim naporima i velikim troškovima.
(nigdje nisam napisao da se ne služi)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Bubba
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 17. 11. 2006. (18:09:12)
Postovi: (53)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 27 - 17

PostPostano: 22:31 čet, 1. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam realizaciju ideje pod brojem 1 imao i prezentirao prije vise od 6 mjeseci u sklopu redizajna i modernizacije (web.)student.math.hr-a. Stranica je, usprkos svemu, na vrlo... neobican, da se izrazim vrlo sterilno, nacin dopala pod drugi uredjivacki kolegij (s ocito boljim vizijama, planom i programom), koji je u 6 mjeseci upravljanja stranicom uspio promijeniti dvije recenice na front pageu.
Ja sam realizaciju ideje pod brojem 1 imao i prezentirao prije vise od 6 mjeseci u sklopu redizajna i modernizacije (web.)student.math.hr-a. Stranica je, usprkos svemu, na vrlo... neobican, da se izrazim vrlo sterilno, nacin dopala pod drugi uredjivacki kolegij (s ocito boljim vizijama, planom i programom), koji je u 6 mjeseci upravljanja stranicom uspio promijeniti dvije recenice na front pageu.



_________________
Biolozi misle da su kemičari. Kemičari misle da su fizičari. Fizičari misle da su bogovi. A Bog misli da je matematičar...
§ http://math2.ath.cx §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 22:48 čet, 1. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni su mailing liste super ideja! Na fakultetu se rijetko kada išta događa, a i kada se nešto dogodi, često to propustim (npr. predavanje prof. Janka (koje je bilo [url=http://www.mojezdravlje.net/Bolesti/260/vijesti/Predavanje-profesora-emeritusa-Zvonimira-Janka-na-IRB-u.aspx]oglašeno na mojezdravlje.net[/url], ali ne i na math.hr, barem ne na glavnoj stranici)) jer ne dolazim često na faks, a i kada dođem, ne gledam oglasnu ploču (općenito je faks prilično inertan po pitanju buđenja interesa kod studenata za ono što njihovi profesori istražuju :? )
Meni su mailing liste super ideja! Na fakultetu se rijetko kada išta događa, a i kada se nešto dogodi, često to propustim (npr. predavanje prof. Janka (koje je bilo oglašeno na mojezdravlje.net, ali ne i na math.hr, barem ne na glavnoj stranici)) jer ne dolazim često na faks, a i kada dođem, ne gledam oglasnu ploču (općenito je faks prilično inertan po pitanju buđenja interesa kod studenata za ono što njihovi profesori istražuju Confused )



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:45 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Re: Osobno obavještavanje službenim obavijestima Citirajte i odgovorite

[quote="jp"]Npr. Da bi našao nešto vezano za mailing listu, moram odrediti točan padež i dijalektizam i masu stvari (što ovdje i ne ostavlja mnogo izbora, al za neke druge riječi zna biti poprilično komplicirano. npr. Bolonja, bolognia, bolognja, bla bla. Ko zna kako je netko to već napisao) + da te opet ne dovede na točan post, nego na stranicu koja sadrži riječ pa onda opet i tu traži...
Moguće da se ja ne znam služiti tražilicom pa, opet, zahvaljujem na bilo kakvoj informaciji o tome.[/quote]

Probaj koristiti zvjezdicu, kako pise lijevo od boxa u koji upisujes trazeni pojam. ;)

[quote="jp"]Uglavnom, da li postoji način obavještavanje putem e-maila za postove koji nisu odgovor na tvoj post ili za neka u kojima uopće ne sudjeluješ?[/quote]

Da, postoji: "watch this topic/forum" link koji se nalazi na dnu lijevo svakog topica/podforuma ("watch forum" ti javlja kad god se pojavi novi topic u podforumu).

:OT:

Sto se studentskog weba tice, to stoji u stanju u kojem ga je Nesi ostavila kad je otisla. Bubba, ako znas tko je preuzeo, mozda da ih pitas je l' misle ista s tim... ako ne, neka ti prepuste. Mislim da bi studentski webovi trebali biti najzivlji dijelovi e-prostora fakulteta, a ne mrtvilo gore od sluzbene stranice.

U konacnici, zivost studentske komunikacije vec 7 godina visi na mojoj dobroj volji (odrzavanje masine (i HW i SW), vodjenje ovog foruma,...). Nema to smisla... Forum je, vjerujem, koristan, no treba li projekt jednog asistenta zaista biti jedino sto studenti (kroz svoje postove) stvaraju na nasem dijelu weba?
jp (napisa):
Npr. Da bi našao nešto vezano za mailing listu, moram odrediti točan padež i dijalektizam i masu stvari (što ovdje i ne ostavlja mnogo izbora, al za neke druge riječi zna biti poprilično komplicirano. npr. Bolonja, bolognia, bolognja, bla bla. Ko zna kako je netko to već napisao) + da te opet ne dovede na točan post, nego na stranicu koja sadrži riječ pa onda opet i tu traži...
Moguće da se ja ne znam služiti tražilicom pa, opet, zahvaljujem na bilo kakvoj informaciji o tome.


Probaj koristiti zvjezdicu, kako pise lijevo od boxa u koji upisujes trazeni pojam. Wink

jp (napisa):
Uglavnom, da li postoji način obavještavanje putem e-maila za postove koji nisu odgovor na tvoj post ili za neka u kojima uopće ne sudjeluješ?


Da, postoji: "watch this topic/forum" link koji se nalazi na dnu lijevo svakog topica/podforuma ("watch forum" ti javlja kad god se pojavi novi topic u podforumu).

Off-topic

Sto se studentskog weba tice, to stoji u stanju u kojem ga je Nesi ostavila kad je otisla. Bubba, ako znas tko je preuzeo, mozda da ih pitas je l' misle ista s tim... ako ne, neka ti prepuste. Mislim da bi studentski webovi trebali biti najzivlji dijelovi e-prostora fakulteta, a ne mrtvilo gore od sluzbene stranice.

U konacnici, zivost studentske komunikacije vec 7 godina visi na mojoj dobroj volji (odrzavanje masine (i HW i SW), vodjenje ovog foruma,...). Nema to smisla... Forum je, vjerujem, koristan, no treba li projekt jednog asistenta zaista biti jedino sto studenti (kroz svoje postove) stvaraju na nasem dijelu weba?



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 7:50 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

jp, ti trazis [url=http://www.youtube.com/watch?v=0klgLsSxGsU]ovo[/url]. Mailing liste su losa ideja. Niste primijetili da sve veci broj ljudi vise ne odgovara na mailove?
.
.
.
Ili je samo moj spam filter poludio? :zbunjen:
jp, ti trazis ovo. Mailing liste su losa ideja. Niste primijetili da sve veci broj ljudi vise ne odgovara na mailove?
.
.
.
Ili je samo moj spam filter poludio? Zbunjen



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Bubba
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 17. 11. 2006. (18:09:12)
Postovi: (53)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 27 - 17

PostPostano: 8:12 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Re: Osobno obavještavanje službenim obavijestima Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Sto se studentskog weba tice, to stoji u stanju u kojem ga je Nesi ostavila kad je otisla. Bubba, ako znas tko je preuzeo, mozda da ih pitas je l' misle ista s tim... ako ne, neka ti prepuste.[/quote]Kao sto rekoh, stranica je predana uz brigo-moja-predji-na-drugoga maniru, te me obzirom na takav neposlovni nacin ophodjenja uopce vise ne zanima, do na dio gdje bih dobio nekakav ozbiljniji support.

Najbolje (sic!) od svega, ja koji sam bio prisutan na 15 minutnom "sastanku" vis a vis sitea, zaista ne znam tko su bili ljudi (osim sto ih je bilo dvoje, cura i decko) koji su ga preuzeli, te shodno citavoj atmosferi "prebacaja", njihova imena i tehnikalije, jasno, nikada nisu ni objavljene, docim argumentacija njihovog izbora ima potencijala za to da se Chapman, Cleese, Gilliam, Idle, Jones i Palin ponovno skupe i nadmase Parrot i Cheese sketch. Kumulativno.[quote]Mislim da bi studentski webovi trebali biti najzivlji dijelovi e-prostora fakulteta, a ne mrtvilo gore od sluzbene stranice.[/quote]Potpisujem, bezuvijetno.
vsego (napisa):
Sto se studentskog weba tice, to stoji u stanju u kojem ga je Nesi ostavila kad je otisla. Bubba, ako znas tko je preuzeo, mozda da ih pitas je l' misle ista s tim... ako ne, neka ti prepuste.
Kao sto rekoh, stranica je predana uz brigo-moja-predji-na-drugoga maniru, te me obzirom na takav neposlovni nacin ophodjenja uopce vise ne zanima, do na dio gdje bih dobio nekakav ozbiljniji support.

Najbolje (sic!) od svega, ja koji sam bio prisutan na 15 minutnom "sastanku" vis a vis sitea, zaista ne znam tko su bili ljudi (osim sto ih je bilo dvoje, cura i decko) koji su ga preuzeli, te shodno citavoj atmosferi "prebacaja", njihova imena i tehnikalije, jasno, nikada nisu ni objavljene, docim argumentacija njihovog izbora ima potencijala za to da se Chapman, Cleese, Gilliam, Idle, Jones i Palin ponovno skupe i nadmase Parrot i Cheese sketch. Kumulativno.
Citat:
Mislim da bi studentski webovi trebali biti najzivlji dijelovi e-prostora fakulteta, a ne mrtvilo gore od sluzbene stranice.
Potpisujem, bezuvijetno.



_________________
Biolozi misle da su kemičari. Kemičari misle da su fizičari. Fizičari misle da su bogovi. A Bog misli da je matematičar...
§ http://math2.ath.cx §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:30 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Re: Osobno obavještavanje službenim obavijestima Citirajte i odgovorite

[quote="Bubba"]Najbolje (sic!) od svega, ja koji sam bio prisutan na 15 minutnom "sastanku" vis a vis sitea, zaista ne znam tko su bili ljudi (osim sto ih je bilo dvoje, cura i decko) koji su ga preuzeli, te shodno citavoj atmosferi "prebacaja", njihova imena i tehnikalije, jasno, nikada nisu ni objavljene, docim argumentacija njihovog izbora ima potencijala za to da se Chapman, Cleese, Gilliam, Idle, Jones i Palin ponovno skupe i nadmase Parrot i Cheese sketch. Kumulativno.[/quote]

Kroz tri sloja ironije ne vidi se sto si htio reci. Smatras li odgovornim ljude koji su "predali" site ili ljude koji su ga "preuzeli"?
Bubba (napisa):
Najbolje (sic!) od svega, ja koji sam bio prisutan na 15 minutnom "sastanku" vis a vis sitea, zaista ne znam tko su bili ljudi (osim sto ih je bilo dvoje, cura i decko) koji su ga preuzeli, te shodno citavoj atmosferi "prebacaja", njihova imena i tehnikalije, jasno, nikada nisu ni objavljene, docim argumentacija njihovog izbora ima potencijala za to da se Chapman, Cleese, Gilliam, Idle, Jones i Palin ponovno skupe i nadmase Parrot i Cheese sketch. Kumulativno.


Kroz tri sloja ironije ne vidi se sto si htio reci. Smatras li odgovornim ljude koji su "predali" site ili ljude koji su ga "preuzeli"?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Bubba
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 17. 11. 2006. (18:09:12)
Postovi: (53)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 27 - 17

PostPostano: 9:46 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Re: Osobno obavještavanje službenim obavijestima Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Smatras li odgovornim ljude koji su "predali" site ili ljude koji su ga "preuzeli"?[/quote]Ne vidim kako je to u krajnjoj konsekvenci bitno, sa ili bez mojeg misljenja, obzirom da penali ne postoje ni u kojem slucaju.
krcko (napisa):
Smatras li odgovornim ljude koji su "predali" site ili ljude koji su ga "preuzeli"?
Ne vidim kako je to u krajnjoj konsekvenci bitno, sa ili bez mojeg misljenja, obzirom da penali ne postoje ni u kojem slucaju.



_________________
Biolozi misle da su kemičari. Kemičari misle da su fizičari. Fizičari misle da su bogovi. A Bog misli da je matematičar...
§ http://math2.ath.cx §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 10:48 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam predlozio RCu da postave rss/atom na sluzbenu stranicu i rekli su da ce tako napraviti u skoroj buducnosti

to bi trebalo rijesiti vecinu problema oko pracenja obavijesti na sluzbenoj stranici

ono sto se dodatno moze napraviti jest da se postavi i rss/atom na stranice kolegija i onda se studenti mogu lako pretplatiti na feed. Dobar primjer toga je stranica od programiranja
ja sam predlozio RCu da postave rss/atom na sluzbenu stranicu i rekli su da ce tako napraviti u skoroj buducnosti

to bi trebalo rijesiti vecinu problema oko pracenja obavijesti na sluzbenoj stranici

ono sto se dodatno moze napraviti jest da se postavi i rss/atom na stranice kolegija i onda se studenti mogu lako pretplatiti na feed. Dobar primjer toga je stranica od programiranja



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
jp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2004. (08:06:38)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 4 - 5

PostPostano: 14:25 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]jp, ti trazis [url=http://www.youtube.com/watch?v=0klgLsSxGsU]ovo[/url]. Mailing liste su losa ideja. Niste primijetili da sve veci broj ljudi vise ne odgovara na mailove?
.
.
.
Ili je samo moj spam filter poludio? :zbunjen:[/quote]

Ok, nisam bas tolki debil da mi moraš crtati što je RSS. Bilo je dovoljno da napišeš RSS kao što su ostali to napravili.

RSS je po meni zadovoljavajuće rješenje, jedino je problem što se rss ne učitava direkno na objavljivanje obavijesti, već ovisi o cronu valjda il nečem sl., al valjda se i to da sloziti.

Ja stvarno ne znam što je s vašim mailovima? Em ih ne čitate, em ih ne primate. Zašto uopće onda imamo sluzbene mailove??
krcko (napisa):
jp, ti trazis ovo. Mailing liste su losa ideja. Niste primijetili da sve veci broj ljudi vise ne odgovara na mailove?
.
.
.
Ili je samo moj spam filter poludio? Zbunjen


Ok, nisam bas tolki debil da mi moraš crtati što je RSS. Bilo je dovoljno da napišeš RSS kao što su ostali to napravili.

RSS je po meni zadovoljavajuće rješenje, jedino je problem što se rss ne učitava direkno na objavljivanje obavijesti, već ovisi o cronu valjda il nečem sl., al valjda se i to da sloziti.

Ja stvarno ne znam što je s vašim mailovima? Em ih ne čitate, em ih ne primate. Zašto uopće onda imamo sluzbene mailove??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 17:48 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jp"]
Ok, nisam bas tolki debil da mi moraš crtati što je RSS. Bilo je dovoljno da napišeš RSS kao što su ostali to napravili.

RSS je po meni zadovoljavajuće rješenje, jedino je problem što se rss ne učitava direkno na objavljivanje obavijesti, već ovisi o cronu valjda il nečem sl., al valjda se i to da sloziti.

Ja stvarno ne znam što je s vašim mailovima? Em ih ne čitate, em ih ne primate. Zašto uopće onda imamo sluzbene mailove??[/quote]

ok. smiri ton malo :noflame:

ako se slazete da je RSS dobro rjesenje onda glasajte na [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=13747&highlight=]anketi[/url] i mi cemo se potruditi da vam to omogucimo

sto se tice azuriranja rss-a to se lako moze podesiti da bude kad se objavi vijest. no zar je toliko bitno da ti dodje vijest isti trentuak kad je i objavljena?
jp (napisa):

Ok, nisam bas tolki debil da mi moraš crtati što je RSS. Bilo je dovoljno da napišeš RSS kao što su ostali to napravili.

RSS je po meni zadovoljavajuće rješenje, jedino je problem što se rss ne učitava direkno na objavljivanje obavijesti, već ovisi o cronu valjda il nečem sl., al valjda se i to da sloziti.

Ja stvarno ne znam što je s vašim mailovima? Em ih ne čitate, em ih ne primate. Zašto uopće onda imamo sluzbene mailove??


ok. smiri ton malo No flame, please

ako se slazete da je RSS dobro rjesenje onda glasajte na anketi i mi cemo se potruditi da vam to omogucimo

sto se tice azuriranja rss-a to se lako moze podesiti da bude kad se objavi vijest. no zar je toliko bitno da ti dodje vijest isti trentuak kad je i objavljena?



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
jp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2004. (08:06:38)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 4 - 5

PostPostano: 18:01 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"][quote="jp"]
Ok, nisam bas tolki debil da mi moraš crtati što je RSS. Bilo je dovoljno da napišeš RSS kao što su ostali to napravili.

RSS je po meni zadovoljavajuće rješenje, jedino je problem što se rss ne učitava direkno na objavljivanje obavijesti, već ovisi o cronu valjda il nečem sl., al valjda se i to da sloziti.

Ja stvarno ne znam što je s vašim mailovima? Em ih ne čitate, em ih ne primate. Zašto uopće onda imamo sluzbene mailove??[/quote]

ok. smiri ton malo :noflame:
[/quote]



Ispričavam se.

[quote]no zar je toliko bitno da ti dodje vijest isti trentuak kad je i objavljena? [/quote]

A mozda ponekad, ako je nešto hitnije, al u principu je ok.
Samo da zazivi :D
GauSs_ (napisa):
jp (napisa):

Ok, nisam bas tolki debil da mi moraš crtati što je RSS. Bilo je dovoljno da napišeš RSS kao što su ostali to napravili.

RSS je po meni zadovoljavajuće rješenje, jedino je problem što se rss ne učitava direkno na objavljivanje obavijesti, već ovisi o cronu valjda il nečem sl., al valjda se i to da sloziti.

Ja stvarno ne znam što je s vašim mailovima? Em ih ne čitate, em ih ne primate. Zašto uopće onda imamo sluzbene mailove??


ok. smiri ton malo No flame, please




Ispričavam se.

Citat:
no zar je toliko bitno da ti dodje vijest isti trentuak kad je i objavljena?


A mozda ponekad, ako je nešto hitnije, al u principu je ok.
Samo da zazivi Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 19:43 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Re: Osobno obavještavanje službenim obavijestima Citirajte i odgovorite

[quote="Bubba"][quote="krcko"]Smatras li odgovornim ljude koji su "predali" site ili ljude koji su ga "preuzeli"?[/quote]Ne vidim kako je to u krajnjoj konsekvenci bitno, sa ili bez mojeg misljenja, obzirom da penali ne postoje ni u kojem slucaju.[/quote]

Naravno da nije bitno i da nitko nece goriti u paklu zbog tvojeg misljenja. Ali onda se postavlja pitanje zasto upoce rantas po forumu.

Ovo je jos jedan od onih nista-mi-ne-valja, ja-sam-najpametniji topica [size=9](a znam i sto je RSS!)[/size]. Zelim vam ugodno forumasenje, dragi moji frustrirani studenti. Odoh ja na vikend.
Bubba (napisa):
krcko (napisa):
Smatras li odgovornim ljude koji su "predali" site ili ljude koji su ga "preuzeli"?
Ne vidim kako je to u krajnjoj konsekvenci bitno, sa ili bez mojeg misljenja, obzirom da penali ne postoje ni u kojem slucaju.


Naravno da nije bitno i da nitko nece goriti u paklu zbog tvojeg misljenja. Ali onda se postavlja pitanje zasto upoce rantas po forumu.

Ovo je jos jedan od onih nista-mi-ne-valja, ja-sam-najpametniji topica (a znam i sto je RSS!). Zelim vam ugodno forumasenje, dragi moji frustrirani studenti. Odoh ja na vikend.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 19:44 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Re: Osobno obavještavanje službenim obavijestima Citirajte i odgovorite

[quote="Bubba"][quote="krcko"]Smatras li odgovornim ljude koji su "predali" site ili ljude koji su ga "preuzeli"?[/quote]Ne vidim kako je to u krajnjoj konsekvenci bitno, sa ili bez mojeg misljenja, obzirom da penali ne postoje ni u kojem slucaju.[/quote]

Pa obzirom da tu pljuckas, razumijem da te se pita po kojoj strani uopce pljujes.

Idem redom.

1. vrijeme javljanja - tih dvoje se javilo PRIJE tebe

2. na sastanku tvoje jedino sto si pricao je bilo, po keywordima, 'virtualna masina', 'kako dobiti vece ovlasti', 'treba xyz staviti', 'ovo je prastaro' i slicno, a nisi niti jednom rjecju koja bi actually ostavila dojam nesto rekao o tome STO bi ti stavio na taj sajt
ovo drugo dvoje su pricali o SADRZAJU, a ne tome kako treba raditi redizajn i dizati virtualne masine i neke druge bjesove koji bi se obijali nekoj trecoj strani o ledja da mora udovoljavati tvojim zahtjevima
da ne spominjem da si pricao o zakupu vanjskog servera/hostinga i redirektanju domene
ma vise se ni ne sjecam sto si sve nabrojao

3. ja i dalje ne poznam nikoga od vas koji ste se prijavili

moj odabir je bio po kriteriju toga tko mi je u tom trenutku izgledao kao prikladniji, jer osobno smatram da nije poanta u nabrijanoj tehnologiji vec u sadrzaju - tvoje je pravo s time se ne slagati, isto kao sto je bilo moje pravo izabrati nekoga kome nije bilo primarno postaviti virtualnu masinu

moja odluka je donesena na osnovu vase prezentacije sebe meni

svi ste vi samo pricali, nitko nije dosao sa gotovim rjesenjem pa da sam ja sad radila u ne znam kakvu selekciju i birala bolji sajt ili tako nesto
bile su ideje sa svih strana, njihove su mi zvucale bolje i prepustila sam mjesto ideji koja mi se vise svidjela

ja s realizacijom ideje nemam veze - za to ces ipak morati priupitati njih - mejl ti je webmaster na studentu
Bubba (napisa):
krcko (napisa):
Smatras li odgovornim ljude koji su "predali" site ili ljude koji su ga "preuzeli"?
Ne vidim kako je to u krajnjoj konsekvenci bitno, sa ili bez mojeg misljenja, obzirom da penali ne postoje ni u kojem slucaju.


Pa obzirom da tu pljuckas, razumijem da te se pita po kojoj strani uopce pljujes.

Idem redom.

1. vrijeme javljanja - tih dvoje se javilo PRIJE tebe

2. na sastanku tvoje jedino sto si pricao je bilo, po keywordima, 'virtualna masina', 'kako dobiti vece ovlasti', 'treba xyz staviti', 'ovo je prastaro' i slicno, a nisi niti jednom rjecju koja bi actually ostavila dojam nesto rekao o tome STO bi ti stavio na taj sajt
ovo drugo dvoje su pricali o SADRZAJU, a ne tome kako treba raditi redizajn i dizati virtualne masine i neke druge bjesove koji bi se obijali nekoj trecoj strani o ledja da mora udovoljavati tvojim zahtjevima
da ne spominjem da si pricao o zakupu vanjskog servera/hostinga i redirektanju domene
ma vise se ni ne sjecam sto si sve nabrojao

3. ja i dalje ne poznam nikoga od vas koji ste se prijavili

moj odabir je bio po kriteriju toga tko mi je u tom trenutku izgledao kao prikladniji, jer osobno smatram da nije poanta u nabrijanoj tehnologiji vec u sadrzaju - tvoje je pravo s time se ne slagati, isto kao sto je bilo moje pravo izabrati nekoga kome nije bilo primarno postaviti virtualnu masinu

moja odluka je donesena na osnovu vase prezentacije sebe meni

svi ste vi samo pricali, nitko nije dosao sa gotovim rjesenjem pa da sam ja sad radila u ne znam kakvu selekciju i birala bolji sajt ili tako nesto
bile su ideje sa svih strana, njihove su mi zvucale bolje i prepustila sam mjesto ideji koja mi se vise svidjela

ja s realizacijom ideje nemam veze - za to ces ipak morati priupitati njih - mejl ti je webmaster na studentu



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
jp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2004. (08:06:38)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 4 - 5

PostPostano: 9:59 sub, 3. 10. 2009    Naslov: Re: Osobno obavještavanje službenim obavijestima Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="jp"]Npr. Da bi našao nešto vezano za mailing listu, moram odrediti točan padež i dijalektizam i masu stvari (što ovdje i ne ostavlja mnogo izbora, al za neke druge riječi zna biti poprilično komplicirano. npr. Bolonja, bolognia, bolognja, bla bla. Ko zna kako je netko to već napisao) + da te opet ne dovede na točan post, nego na stranicu koja sadrži riječ pa onda opet i tu traži...
Moguće da se ja ne znam služiti tražilicom pa, opet, zahvaljujem na bilo kakvoj informaciji o tome.[/quote]

Probaj koristiti zvjezdicu, kako pise lijevo od boxa u koji upisujes trazeni pojam. ;)[/quote]

Hvala, ovo već pomaže. Još je jedino problem u slučaju pogreške. npr. mailing lista, a netko napiše majling list ili mialing lista i sl. Tad ga je komplicirano naći, al ne vjerujem da se tu da puno toga napraviti.


[quote="vsego"][quote="jp"]Uglavnom, da li postoji način obavještavanje putem e-maila za postove koji nisu odgovor na tvoj post ili za neka u kojima uopće ne sudjeluješ?[/quote]

Da, postoji: "watch this topic/forum" link koji se nalazi na dnu lijevo svakog topica/podforuma ("watch forum" ti javlja kad god se pojavi novi topic u podforumu).[/quote]

Ovo nije odgovor na moje pitanje (bar mislim), iako je također vrlo korisno pa zahvaljujem i na takvom odgovoru.

Pitanje je bilo da li možes dobiti svaki/neki POST, ne topic, od svakog/nekog usera koji posta.

Mislim ideja bi bila ovakva, da se moderatorima i administratorima doda kvačica tipa: obavijesti pratitelje podforuma. Gdje onda on, ako stavi neku obavijest ili važnu stvar (znači nije neki post s kojim on sudjeluje u raspravi, pogotovo privatno), obavijesti sve koji prate taj podforum, te im na e-mail dođe njegov post.

Ako to već postoji, ljubim ruke. :)
Ako ne mislim da ne bi bio problem to napraviti, a u principu bi zadovoljilo 3.

[size=9][color=#999999]Added after 11 minutes:[/color][/size]

[quote="krcko"]
Ovo je jos jedan od onih nista-mi-ne-valja, ja-sam-najpametniji topica [size=9](a znam i sto je RSS!)[/size]. Zelim vam ugodno forumasenje, dragi moji frustrirani studenti. Odoh ja na vikend.[/quote]

Stvarno sam mislio da već svatko koristi RSS, pa mi se činilo kao da mi crtaš što je e-mail (in plain english ;) ). Sad vidim da ipak nije tako.

To ipak potkrepljuje moju tvrdnju da se ne koriste mogućnosti interneta i to ne čak u punom profilu, već i puno, puno slabije.
vsego (napisa):
jp (napisa):
Npr. Da bi našao nešto vezano za mailing listu, moram odrediti točan padež i dijalektizam i masu stvari (što ovdje i ne ostavlja mnogo izbora, al za neke druge riječi zna biti poprilično komplicirano. npr. Bolonja, bolognia, bolognja, bla bla. Ko zna kako je netko to već napisao) + da te opet ne dovede na točan post, nego na stranicu koja sadrži riječ pa onda opet i tu traži...
Moguće da se ja ne znam služiti tražilicom pa, opet, zahvaljujem na bilo kakvoj informaciji o tome.


Probaj koristiti zvjezdicu, kako pise lijevo od boxa u koji upisujes trazeni pojam. Wink


Hvala, ovo već pomaže. Još je jedino problem u slučaju pogreške. npr. mailing lista, a netko napiše majling list ili mialing lista i sl. Tad ga je komplicirano naći, al ne vjerujem da se tu da puno toga napraviti.


vsego (napisa):
jp (napisa):
Uglavnom, da li postoji način obavještavanje putem e-maila za postove koji nisu odgovor na tvoj post ili za neka u kojima uopće ne sudjeluješ?


Da, postoji: "watch this topic/forum" link koji se nalazi na dnu lijevo svakog topica/podforuma ("watch forum" ti javlja kad god se pojavi novi topic u podforumu).


Ovo nije odgovor na moje pitanje (bar mislim), iako je također vrlo korisno pa zahvaljujem i na takvom odgovoru.

Pitanje je bilo da li možes dobiti svaki/neki POST, ne topic, od svakog/nekog usera koji posta.

Mislim ideja bi bila ovakva, da se moderatorima i administratorima doda kvačica tipa: obavijesti pratitelje podforuma. Gdje onda on, ako stavi neku obavijest ili važnu stvar (znači nije neki post s kojim on sudjeluje u raspravi, pogotovo privatno), obavijesti sve koji prate taj podforum, te im na e-mail dođe njegov post.

Ako to već postoji, ljubim ruke. Smile
Ako ne mislim da ne bi bio problem to napraviti, a u principu bi zadovoljilo 3.

Added after 11 minutes:

krcko (napisa):

Ovo je jos jedan od onih nista-mi-ne-valja, ja-sam-najpametniji topica (a znam i sto je RSS!). Zelim vam ugodno forumasenje, dragi moji frustrirani studenti. Odoh ja na vikend.


Stvarno sam mislio da već svatko koristi RSS, pa mi se činilo kao da mi crtaš što je e-mail (in plain english Wink ). Sad vidim da ipak nije tako.

To ipak potkrepljuje moju tvrdnju da se ne koriste mogućnosti interneta i to ne čak u punom profilu, već i puno, puno slabije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:01 sub, 3. 10. 2009    Naslov: Re: Osobno obavještavanje službenim obavijestima Citirajte i odgovorite

[quote="jp"]Pitanje je bilo da li možes dobiti svaki/neki POST, ne topic, od svakog/nekog usera koji posta.[/quote]

Ne. Najblize tome je da dobijes obavijest o prvom postu nakon tvog zadnjeg posjeta za topice koje watchash, no to vec znas.

Dobijanje obavijesti o svim postovima je bilo dio "watch forum" dodatka, no to sam ispilio van jer producira previse mailova, a nije davalo userima mogucnost da iskljuce tu opciju.

[quote="jp"]Mislim ideja bi bila ovakva, da se moderatorima i administratorima doda kvačica tipa: obavijesti pratitelje podforuma. Gdje onda on, ako stavi neku obavijest ili važnu stvar (znači nije neki post s kojim on sudjeluje u raspravi, pogotovo privatno), obavijesti sve koji prate taj podforum, te im na e-mail dođe njegov post.
Ako to već postoji, ljubim ruke. :)
Ako ne mislim da ne bi bio problem to napraviti, a u principu bi zadovoljilo 3.[/quote]

Nisam te skroz razumio. :? Admini i modovi su tehnicko osoblje. Nema veze sto nas nekoliko radi na faxu; nitko od nas ne cita sve (tome sluzi "report post": da ne moramo citati sve, nego da useri sami prijave eventualne probleme), pa sustav gdje admini i/ili modovi salju (makar i automatski) nekakve obavijesti bas i ne bi funkcionirao.

[quote="jp"]To ipak potkrepljuje moju tvrdnju da se ne koriste mogućnosti interneta i to ne čak u punom profilu, već i puno, puno slabije.[/quote]

Precjenjujes prosjecnog korisnika interneta, pogotovo u Hrvatskoj. Nije bezveze u "Glasu Slavonije" izasao [url=http://degiorgi.math.hr/~vsego/phun/natjecaj_za_posao_prodavaca_vozila.jpg]ovakav oglas za natjecaj za posao[/url]. ;)

Inace, kad je Nesi prije par godina preuzela studentski web, ja sam sitno uletio s kodiranjem i slozio RSS, no nova ekipa kao da i ne postoji. Kad bi taj web profunkcionirao, onda bi studenti tamo slagali obavijesti i to bi zapravo bio ispravan nacin rjesavanja problema koji tebe muci.

Forum, jednostavno, nije za to, jer su ovdje obavijesti relativno usputna stvar (poanta je i dalje pomoc oko nastave). Ljudi se za obavijesti okrecu Forumu jednostavno zato jer je prakticki jedini, a ne zato jer je prikladan za to.

So far, najbolje ti je dnevno posjecivati Forum i gledati sto ima novoga (view posts since last visit ili kako se to vec zove).

Ponavljam: angazirajte se, preuzmite student i dovedite ga u funkcionalno stanje (pod time prvenstveno mislim na sto cesce odrzavanje sadrzaja; tehnikalije su tu malo vazne).
jp (napisa):
Pitanje je bilo da li možes dobiti svaki/neki POST, ne topic, od svakog/nekog usera koji posta.


Ne. Najblize tome je da dobijes obavijest o prvom postu nakon tvog zadnjeg posjeta za topice koje watchash, no to vec znas.

Dobijanje obavijesti o svim postovima je bilo dio "watch forum" dodatka, no to sam ispilio van jer producira previse mailova, a nije davalo userima mogucnost da iskljuce tu opciju.

jp (napisa):
Mislim ideja bi bila ovakva, da se moderatorima i administratorima doda kvačica tipa: obavijesti pratitelje podforuma. Gdje onda on, ako stavi neku obavijest ili važnu stvar (znači nije neki post s kojim on sudjeluje u raspravi, pogotovo privatno), obavijesti sve koji prate taj podforum, te im na e-mail dođe njegov post.
Ako to već postoji, ljubim ruke. Smile
Ako ne mislim da ne bi bio problem to napraviti, a u principu bi zadovoljilo 3.


Nisam te skroz razumio. Confused Admini i modovi su tehnicko osoblje. Nema veze sto nas nekoliko radi na faxu; nitko od nas ne cita sve (tome sluzi "report post": da ne moramo citati sve, nego da useri sami prijave eventualne probleme), pa sustav gdje admini i/ili modovi salju (makar i automatski) nekakve obavijesti bas i ne bi funkcionirao.

jp (napisa):
To ipak potkrepljuje moju tvrdnju da se ne koriste mogućnosti interneta i to ne čak u punom profilu, već i puno, puno slabije.


Precjenjujes prosjecnog korisnika interneta, pogotovo u Hrvatskoj. Nije bezveze u "Glasu Slavonije" izasao ovakav oglas za natjecaj za posao. Wink

Inace, kad je Nesi prije par godina preuzela studentski web, ja sam sitno uletio s kodiranjem i slozio RSS, no nova ekipa kao da i ne postoji. Kad bi taj web profunkcionirao, onda bi studenti tamo slagali obavijesti i to bi zapravo bio ispravan nacin rjesavanja problema koji tebe muci.

Forum, jednostavno, nije za to, jer su ovdje obavijesti relativno usputna stvar (poanta je i dalje pomoc oko nastave). Ljudi se za obavijesti okrecu Forumu jednostavno zato jer je prakticki jedini, a ne zato jer je prikladan za to.

So far, najbolje ti je dnevno posjecivati Forum i gledati sto ima novoga (view posts since last visit ili kako se to vec zove).

Ponavljam: angazirajte se, preuzmite student i dovedite ga u funkcionalno stanje (pod time prvenstveno mislim na sto cesce odrzavanje sadrzaja; tehnikalije su tu malo vazne).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2004. (08:06:38)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 4 - 5

PostPostano: 12:11 sub, 3. 10. 2009    Naslov: Re: Osobno obavještavanje službenim obavijestima Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
[quote="jp"]Mislim ideja bi bila ovakva, da se moderatorima i administratorima doda kvačica tipa: obavijesti pratitelje podforuma. Gdje onda on, ako stavi neku obavijest ili važnu stvar (znači nije neki post s kojim on sudjeluje u raspravi, pogotovo privatno), obavijesti sve koji prate taj podforum, te im na e-mail dođe njegov post.
Ako to već postoji, ljubim ruke. :)
Ako ne mislim da ne bi bio problem to napraviti, a u principu bi zadovoljilo 3.[/quote]

Nisam te skroz razumio. :? Admini i modovi su tehnicko osoblje. Nema veze sto nas nekoliko radi na faxu; nitko od nas ne cita sve (tome sluzi "report post": da ne moramo citati sve, nego da useri sami prijave eventualne probleme), pa sustav gdje admini i/ili modovi salju (makar i automatski) nekakve obavijesti bas i ne bi funkcionirao.[/quote]

Ok, onda se da ta mogućnost asistentima, profesorima i osoblju faksa, barem onima koji posjećuju forum. (ja sam mislio da asistenti i profesori imaju status moderatora u svojem podforumu, a administratore sam dodao po defaultu, što je logično)

Ne očekujem da će čitati sve.
On/ona samo na bilo koji topic, novi/stari, ako stavlja post sa obavijesti, važnom informacijom, označi kvačicu "Obavijesti pratitelje podforuma" koja stoji ispod editora kao:
"Onemogućite BBCode u ovom postu"
"Onemogućite Smajliće u ovom postu"
"Obavijesti me kad odgovor bude postan"

i onda dodje svim pratiteljima mail s tom obavijesti.

A ako ti ne dodje e-mail onda znaš da asistent, moderator, prof, ... bilo tko službeni nije postao nikakvu obavijest. Tada možeš posjetiti forum i pogledati da li je postao netko neslužbeno. Mislim da ima dosta asistenata i profesora koji posjećuju ovaj forum, a moglo bi se i popularizirati među istima.

Znači, ne očekujem da te osobe traže bilo kakve obavijesti po forumu i onda ih označe da se pošalju. Nego samo svoje postove koji su obavijesti.

Tako bi prof., asistentima i ostalim službenim osobama stvarno bilo omogućeno da objavljuju obavijest u 2 min i da svi lako prate.

Ako ništa, barem dok se ne složi nešto bolje na službenim stranicama.

(možda bi se mogla dati ta mogućnost i svim registriranim korisnicima. Isto bi vrijedio kodeks kao u slučaju psovanja i vrijeđanja pa vjerujem da se ne bi zlorabilo [može se staviti za njih i timer na 5, 10 min da ne možeš koristiti tu opciju od zadnje obavijesti, pa se usera stigne izbaciti u slučaju spama]).

[quote="vsego"]
[quote="jp"]To ipak potkrepljuje moju tvrdnju da se ne koriste mogućnosti interneta i to ne čak u punom profilu, već i puno, puno slabije.[/quote]

Precjenjujes prosjecnog korisnika interneta, pogotovo u Hrvatskoj. Nije bezveze u "Glasu Slavonije" izasao [url=http://degiorgi.math.hr/~vsego/phun/natjecaj_za_posao_prodavaca_vozila.jpg]ovakav oglas za natjecaj za posao[/url]. ;)[/quote]

E, ja nisam mislio na prosječnog korisnika interneta, već na prosječnog člana PMF-MO :)

[quote="vsego"]
So far, najbolje ti je dnevno posjecivati Forum i gledati sto ima novoga (view posts since last visit ili kako se to vec zove).[/quote]
A znam, al ponekad tako znam izgubiti masu vremena.

[quote="vsego"]
Ponavljam: angazirajte se, preuzmite student i dovedite ga u funkcionalno stanje (pod time prvenstveno mislim na sto cesce odrzavanje sadrzaja; tehnikalije su tu malo vazne).[/quote]

Da. Poanta je da studenti to mogu raditi radi svoje dobre volje, ali nemaju nikakvu obvezu (ne znam dal su plaćeni za to), dok djelatnici fakulteta imaju obvezu stavljati obavijesti na službena glasila i za to su plaćeni, odnosno, to im je u opisu radnog mjesta. + da se ja kasnije ne mogu pozvati na informaciju na studenskom webu ako to nije službeno glasilo fakulteta.
E sad samo definiraj u statutu ili gdje već, da je web stranica i e-mail službeno glasilo i riješili smo veći dio problema.
Ponavljam, da se sve da srediti da se nikome ne poveća obim posla.

[Naravno da ovo nema veze sa forumom, ono gore, prije spomenuta ideja, bi samo bila ugodna, najbrža i najjednostavnija alternativa dok se nešto ne pomakne.]
vsego (napisa):

jp (napisa):
Mislim ideja bi bila ovakva, da se moderatorima i administratorima doda kvačica tipa: obavijesti pratitelje podforuma. Gdje onda on, ako stavi neku obavijest ili važnu stvar (znači nije neki post s kojim on sudjeluje u raspravi, pogotovo privatno), obavijesti sve koji prate taj podforum, te im na e-mail dođe njegov post.
Ako to već postoji, ljubim ruke. Smile
Ako ne mislim da ne bi bio problem to napraviti, a u principu bi zadovoljilo 3.


Nisam te skroz razumio. Confused Admini i modovi su tehnicko osoblje. Nema veze sto nas nekoliko radi na faxu; nitko od nas ne cita sve (tome sluzi "report post": da ne moramo citati sve, nego da useri sami prijave eventualne probleme), pa sustav gdje admini i/ili modovi salju (makar i automatski) nekakve obavijesti bas i ne bi funkcionirao.


Ok, onda se da ta mogućnost asistentima, profesorima i osoblju faksa, barem onima koji posjećuju forum. (ja sam mislio da asistenti i profesori imaju status moderatora u svojem podforumu, a administratore sam dodao po defaultu, što je logično)

Ne očekujem da će čitati sve.
On/ona samo na bilo koji topic, novi/stari, ako stavlja post sa obavijesti, važnom informacijom, označi kvačicu "Obavijesti pratitelje podforuma" koja stoji ispod editora kao:
"Onemogućite BBCode u ovom postu"
"Onemogućite Smajliće u ovom postu"
"Obavijesti me kad odgovor bude postan"

i onda dodje svim pratiteljima mail s tom obavijesti.

A ako ti ne dodje e-mail onda znaš da asistent, moderator, prof, ... bilo tko službeni nije postao nikakvu obavijest. Tada možeš posjetiti forum i pogledati da li je postao netko neslužbeno. Mislim da ima dosta asistenata i profesora koji posjećuju ovaj forum, a moglo bi se i popularizirati među istima.

Znači, ne očekujem da te osobe traže bilo kakve obavijesti po forumu i onda ih označe da se pošalju. Nego samo svoje postove koji su obavijesti.

Tako bi prof., asistentima i ostalim službenim osobama stvarno bilo omogućeno da objavljuju obavijest u 2 min i da svi lako prate.

Ako ništa, barem dok se ne složi nešto bolje na službenim stranicama.

(možda bi se mogla dati ta mogućnost i svim registriranim korisnicima. Isto bi vrijedio kodeks kao u slučaju psovanja i vrijeđanja pa vjerujem da se ne bi zlorabilo [može se staviti za njih i timer na 5, 10 min da ne možeš koristiti tu opciju od zadnje obavijesti, pa se usera stigne izbaciti u slučaju spama]).

vsego (napisa):

jp (napisa):
To ipak potkrepljuje moju tvrdnju da se ne koriste mogućnosti interneta i to ne čak u punom profilu, već i puno, puno slabije.


Precjenjujes prosjecnog korisnika interneta, pogotovo u Hrvatskoj. Nije bezveze u "Glasu Slavonije" izasao ovakav oglas za natjecaj za posao. Wink


E, ja nisam mislio na prosječnog korisnika interneta, već na prosječnog člana PMF-MO Smile

vsego (napisa):

So far, najbolje ti je dnevno posjecivati Forum i gledati sto ima novoga (view posts since last visit ili kako se to vec zove).

A znam, al ponekad tako znam izgubiti masu vremena.

vsego (napisa):

Ponavljam: angazirajte se, preuzmite student i dovedite ga u funkcionalno stanje (pod time prvenstveno mislim na sto cesce odrzavanje sadrzaja; tehnikalije su tu malo vazne).


Da. Poanta je da studenti to mogu raditi radi svoje dobre volje, ali nemaju nikakvu obvezu (ne znam dal su plaćeni za to), dok djelatnici fakulteta imaju obvezu stavljati obavijesti na službena glasila i za to su plaćeni, odnosno, to im je u opisu radnog mjesta. + da se ja kasnije ne mogu pozvati na informaciju na studenskom webu ako to nije službeno glasilo fakulteta.
E sad samo definiraj u statutu ili gdje već, da je web stranica i e-mail službeno glasilo i riješili smo veći dio problema.
Ponavljam, da se sve da srediti da se nikome ne poveća obim posla.

[Naravno da ovo nema veze sa forumom, ono gore, prije spomenuta ideja, bi samo bila ugodna, najbrža i najjednostavnija alternativa dok se nešto ne pomakne.]


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 1 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan