Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Literatura za ekonomiju i financije

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
brlja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 04. 2008. (19:41:17)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 22:09 čet, 8. 10. 2009    Naslov: Literatura za ekonomiju i financije Citirajte i odgovorite

Pozdrav,

Prije svega htio bi se opravdati zašto ovu temu otvaram ovdje a ne u odgovarajućem podforumu. Radim to jer mi se čini da tam ljudi više žele davati/primati trenutno korisne informacije vezane uz rokove/usmene/pismene nego uz literaturu. Ako moderator i dalje smatra da bi tema bila prikladnija u odgovarajućem podforumu samo izvolite.

Naime apsolvent sam profesorskog smjera i nedavno me jako počela zanimati ekonomija, bankarstvo, upravljanje imovinom, uglavnom financijska matematika i to ne samo hobija radi već je očito tu i bolja prilika za posao nego li u prosvjeti. Trenutno se bavim samom teorijom ekonomije. Pa ono što me zanima je literatura vezana za financijsku matematiku i redoslijed čitanja iste. Našao sam nekoliko skripti na netu ali više bi me zanimale konkretne knjige s primjerima itd.
Također me zanima mišljenje o [i]Schaum's Outline of Mathematics of Finance[/i] ako je netko upoznat.

Unaprijed hvala.
Pozdrav,

Prije svega htio bi se opravdati zašto ovu temu otvaram ovdje a ne u odgovarajućem podforumu. Radim to jer mi se čini da tam ljudi više žele davati/primati trenutno korisne informacije vezane uz rokove/usmene/pismene nego uz literaturu. Ako moderator i dalje smatra da bi tema bila prikladnija u odgovarajućem podforumu samo izvolite.

Naime apsolvent sam profesorskog smjera i nedavno me jako počela zanimati ekonomija, bankarstvo, upravljanje imovinom, uglavnom financijska matematika i to ne samo hobija radi već je očito tu i bolja prilika za posao nego li u prosvjeti. Trenutno se bavim samom teorijom ekonomije. Pa ono što me zanima je literatura vezana za financijsku matematiku i redoslijed čitanja iste. Našao sam nekoliko skripti na netu ali više bi me zanimale konkretne knjige s primjerima itd.
Također me zanima mišljenje o Schaum's Outline of Mathematics of Finance ako je netko upoznat.

Unaprijed hvala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anna Lee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2008. (00:49:44)
Postovi: (114)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 9
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:45 uto, 20. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hej,

pa mozda nije pametno bas odmah se upustit u neka upravljanja imovinom i bankarstvo, ali recimo Samuelsonove "Osnove ekonomije" su dosta dobra baza za ekonomiju. Preporucam i Blanchardovu "Makroekonomiju". To bi bila ta neka teorija ekonomije koju spominjes.

Za financijsku matematiku bi trebalo prvo prouciti Kidwellovu "Financial institutions, markets and money", zatim Perisin, Lovrinovic "Monetarna politika" i "The business of investment banking" od Liawa.
E sad, ako zelis primjere, uzmi Seginu "Financijsku matematiku" . Ima dosta zadataka, ali se podrazumijeva da vec imas nekakvo znanje ekonomije.

Pa eto, kazem, prvo dobro prouciti teoriju ekonomije, financijske ekonomije, a onda dalje.
Ovo bi ti bila neka moja preporuka ugrubo, tu bi se dalo nabrojat jos hrpa zanimljivih i korisnih knjiga, al mislim da ti je ovo dosta za pocetak, a ti se onda slobodno javi.

Schaum's Outline of Mathematics of Finance? Ne znam za nju, gdje se moze nabavit?
Hej,

pa mozda nije pametno bas odmah se upustit u neka upravljanja imovinom i bankarstvo, ali recimo Samuelsonove "Osnove ekonomije" su dosta dobra baza za ekonomiju. Preporucam i Blanchardovu "Makroekonomiju". To bi bila ta neka teorija ekonomije koju spominjes.

Za financijsku matematiku bi trebalo prvo prouciti Kidwellovu "Financial institutions, markets and money", zatim Perisin, Lovrinovic "Monetarna politika" i "The business of investment banking" od Liawa.
E sad, ako zelis primjere, uzmi Seginu "Financijsku matematiku" . Ima dosta zadataka, ali se podrazumijeva da vec imas nekakvo znanje ekonomije.

Pa eto, kazem, prvo dobro prouciti teoriju ekonomije, financijske ekonomije, a onda dalje.
Ovo bi ti bila neka moja preporuka ugrubo, tu bi se dalo nabrojat jos hrpa zanimljivih i korisnih knjiga, al mislim da ti je ovo dosta za pocetak, a ti se onda slobodno javi.

Schaum's Outline of Mathematics of Finance? Ne znam za nju, gdje se moze nabavit?



_________________
"The tooth fairy teaches children that they can sell body parts for money."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
brlja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 04. 2008. (19:41:17)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 20:44 pet, 23. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala lijepo.

[quote]Schaum's Outline of Mathematics of Finance? Ne znam za nju, gdje se moze nabavit? [/quote]

Torrent.

Ima tih Schaum's outline knjiga za valjda sve. Calculus, Analysis, Statistics... ma sve.

Općenito bi dobro došao bilo kakav komentar o bilo kojij knjigi iz serije. Neko mi kaže da su loše, neko da su super... Ima ih i na popisu literature nekih naših profesora.

Inače trenutno koliko imam vremena čitam:
[i]Miller R, VanHoose D.: Moderni novac i bankarstvo.[/i], preporučio prijatelj s ekonomije, zanimljiva knjiga.
Hvala lijepo.

Citat:
Schaum's Outline of Mathematics of Finance? Ne znam za nju, gdje se moze nabavit?


Torrent.

Ima tih Schaum's outline knjiga za valjda sve. Calculus, Analysis, Statistics... ma sve.

Općenito bi dobro došao bilo kakav komentar o bilo kojij knjigi iz serije. Neko mi kaže da su loše, neko da su super... Ima ih i na popisu literature nekih naših profesora.

Inače trenutno koliko imam vremena čitam:
Miller R, VanHoose D.: Moderni novac i bankarstvo., preporučio prijatelj s ekonomije, zanimljiva knjiga.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan