Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Memorijska kartica

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
slucajni prolaznik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 06. 2003. (11:58:57)
Postovi: (19)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:02 pon, 9. 2. 2004    Naslov: Memorijska kartica Citirajte i odgovorite

e pa ovako, memorijska kartica kad ju stavim u fotic mi javlja memory card error, pa me zanimalo jer zna ko jel se da to popraviti ili barem spasiti slike s nje i gdi? Siguran sam da je stvar u toj kartici jer kad stavim drugu unutra sve je ok. Fotic je Canon A70, a kartica Amzor compactflash 128 mb. :cry:
e pa ovako, memorijska kartica kad ju stavim u fotic mi javlja memory card error, pa me zanimalo jer zna ko jel se da to popraviti ili barem spasiti slike s nje i gdi? Siguran sam da je stvar u toj kartici jer kad stavim drugu unutra sve je ok. Fotic je Canon A70, a kartica Amzor compactflash 128 mb. Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:06 uto, 10. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

cuj, jedna stvar radi kad mobitel posasavi i iz svojih nekih hireva napisa card error taman kad si usred kuckanja neke bitne poruke
metoda koju ja primjenim je
1. reboot :)
2. izvaditi katicu van, i malo huknuti u nju i 'pocistiti' = najcesce o pamucnu cistu majcu malo protrljati - meni je do sada to svaki puta uplalio
no, NE znam kako se ponasaju ove kartice, pa ako ista probavas, ide na tvoju odgovornost :g:
no, nekako mi se cini da nije lose pokusati - naravno - vrlo oprezno (mozda ipak BEZ hukanja) jer je to IMO daleko osjetljivije nego cip na sim kartici.... :g:
cuj, jedna stvar radi kad mobitel posasavi i iz svojih nekih hireva napisa card error taman kad si usred kuckanja neke bitne poruke
metoda koju ja primjenim je
1. reboot Smile
2. izvaditi katicu van, i malo huknuti u nju i 'pocistiti' = najcesce o pamucnu cistu majcu malo protrljati - meni je do sada to svaki puta uplalio
no, NE znam kako se ponasaju ove kartice, pa ako ista probavas, ide na tvoju odgovornost Mr. Green
no, nekako mi se cini da nije lose pokusati - naravno - vrlo oprezno (mozda ipak BEZ hukanja) jer je to IMO daleko osjetljivije nego cip na sim kartici.... Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 1:07 uto, 10. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]BEZ hukanja![/b] Digitalci su alergicni na H[size=7]2[/size]O. Makar samom memory chipu ne bi trebalo bit nis.

Ovak, jel ti taj chip prije radio?

Ako nije, mozda nekim cudom taj chip nije kompatibilan s tvojim A70... Probaj pitat nekog frenda s foticem da ga isproba na svom.

Ako je, :cry: .

A kak su mem. kartice skupe, onda im je popravak vjerojatno jos skuplji, pa ti se mozda nece isplatiti. Nazovi neki servis od onih tvrtki kaj prodaju racunalnu opremu, pa se raspitaj dal servisiraju i koliko bi doslo.

Jel imas garanciju na karticu?

Inace, ono s huktanjem sluzi da se ugrije kartica/chip, pa probaj ju malo ugrijati trljanjem o majcu ili nest, pa stavit (mozda si je onda stavio hladnu, pa nekaj unutra u njoj nije htjelo delat jer se [i]smrzlo[/i]).

A ak nis od ovog ne radi, a kaj da ti velim... :cry: placi :cry: ... izbaci tu tugu iz sebe, bit ce ti lakse :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :wink:
BEZ hukanja! Digitalci su alergicni na H2O. Makar samom memory chipu ne bi trebalo bit nis.

Ovak, jel ti taj chip prije radio?

Ako nije, mozda nekim cudom taj chip nije kompatibilan s tvojim A70... Probaj pitat nekog frenda s foticem da ga isproba na svom.

Ako je, Crying or Very sad .

A kak su mem. kartice skupe, onda im je popravak vjerojatno jos skuplji, pa ti se mozda nece isplatiti. Nazovi neki servis od onih tvrtki kaj prodaju racunalnu opremu, pa se raspitaj dal servisiraju i koliko bi doslo.

Jel imas garanciju na karticu?

Inace, ono s huktanjem sluzi da se ugrije kartica/chip, pa probaj ju malo ugrijati trljanjem o majcu ili nest, pa stavit (mozda si je onda stavio hladnu, pa nekaj unutra u njoj nije htjelo delat jer se smrzlo).

A ak nis od ovog ne radi, a kaj da ti velim... Crying or Very sad placi Crying or Very sad ... izbaci tu tugu iz sebe, bit ce ti lakse Twisted Evil Laughing Twisted Evil Laughing Twisted Evil Wink



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:12 uto, 10. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postoje adapteri za upiknuti takve kartice direktno u USB port na racunalu. 8) Kostaju cca 200-300kn i predlazem da prvo probas s tako necim... :)

Ne znam kako Canon radi, ali moj Sony se prikaze kao "Removable disk". Na tvom mjestu bih ga pokusao formatirati. 8) Jasno, onda gubis podatke... :(

:idea: Sto se [b]hukanja[/b] tice... Mozda bolje samo [b]puhnuti[/b], za slucaj da se neka prljavstina tamo navukla. :-k
Postoje adapteri za upiknuti takve kartice direktno u USB port na racunalu. Cool Kostaju cca 200-300kn i predlazem da prvo probas s tako necim... Smile

Ne znam kako Canon radi, ali moj Sony se prikaze kao "Removable disk". Na tvom mjestu bih ga pokusao formatirati. Cool Jasno, onda gubis podatke... Sad

Idea Sto se hukanja tice... Mozda bolje samo puhnuti, za slucaj da se neka prljavstina tamo navukla. Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
slucajni prolaznik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 06. 2003. (11:58:57)
Postovi: (19)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:49 uto, 10. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Ako nije, mozda nekim cudom taj chip nije kompatibilan s tvojim A70... Probaj pitat nekog frenda s foticem da ga isproba na svom. [/quote]
kompatibilan je



[quote]A ak nis od ovog ne radi, a kaj da ti velim... placi ... izbaci tu tugu iz sebe, bit ce ti lakse [/quote]
cini se da je to jedino rjesenje, a kakve su slike bile na njoj, kad samo se sjetim :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

[quote]Ne znam kako Canon radi, ali moj Sony se prikaze kao "Removable disk". Na tvom mjestu bih ga pokusao formatirati. Jasno, onda gubis podatke... [/quote]

i mislil sam to napraviti, ali ne mogu ju formatirat jer ne mogu nist s njom radit, ko da se koji pin savinul ili tak nekaj pa nema kontakata, al opet ak nema kontakta, pisalo bi no memory card

Hvala vam svima na pomoci, ak saznate jos nesto javite, al sve mi se cini da cu morat u hgspot po novu... :cry:
Citat:
Ako nije, mozda nekim cudom taj chip nije kompatibilan s tvojim A70... Probaj pitat nekog frenda s foticem da ga isproba na svom.

kompatibilan je



Citat:
A ak nis od ovog ne radi, a kaj da ti velim... placi ... izbaci tu tugu iz sebe, bit ce ti lakse

cini se da je to jedino rjesenje, a kakve su slike bile na njoj, kad samo se sjetim Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Citat:
Ne znam kako Canon radi, ali moj Sony se prikaze kao "Removable disk". Na tvom mjestu bih ga pokusao formatirati. Jasno, onda gubis podatke...


i mislil sam to napraviti, ali ne mogu ju formatirat jer ne mogu nist s njom radit, ko da se koji pin savinul ili tak nekaj pa nema kontakata, al opet ak nema kontakta, pisalo bi no memory card

Hvala vam svima na pomoci, ak saznate jos nesto javite, al sve mi se cini da cu morat u hgspot po novu... Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:00 uto, 10. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="slucajni prolaznik"]i mislil sam to napraviti, ali ne mogu ju formatirat jer ne mogu nist s njom radit, ko da se koji pin savinul ili tak nekaj pa nema kontakata, al opet ak nema kontakta, pisalo bi no memory card
Hvala vam svima na pomoci, ak saznate jos nesto javite, al sve mi se cini da cu morat u hgspot po novu... :cry: [/quote]

Ipak se prvo obrati servisu; mozda nije nista strashno... 8)

A mozes probati i pismo BUGu... :D
slucajni prolaznik (napisa):
i mislil sam to napraviti, ali ne mogu ju formatirat jer ne mogu nist s njom radit, ko da se koji pin savinul ili tak nekaj pa nema kontakata, al opet ak nema kontakta, pisalo bi no memory card
Hvala vam svima na pomoci, ak saznate jos nesto javite, al sve mi se cini da cu morat u hgspot po novu... Crying or Very sad


Ipak se prvo obrati servisu; mozda nije nista strashno... Cool

A mozes probati i pismo BUGu... Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 16:43 uto, 10. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Slucajni prolaznik"]i mislil sam to napraviti, ali ne mogu ju formatirat jer ne mogu nist s njom radit, ko da se koji pin savinul ili tak nekaj pa nema kontakata, al opet ak nema kontakta, pisalo bi no memory card[/quote]


Jel se vide ti pinovi na tvojoj kartici? Jel neki spigan? Ja to obicno (na procesorima) popravljam (ispravljam u pravilan polozaj) [b]s puno strpljenja[/b] :wink: i malom preciznom pincetom.

[quote="Slucajni prolaznik"]al sve mi se cini da cu morat u hgspot po novu[/quote]

Da bas ne ispadne reklama, mozes mi PM-at pliz: Si usporedjivao cijene s drugim ponudjacima? Di je najpovoljnije? Mene bi trebala Xd-Card...



[color=darkred][b]Admin (vsego) edit:[/b] Zasto reklama? Mislis da Prolaznik ima neku korist da svoje iskustvo podijeli s drugima? Samo vi to podijelite s Djecom Foruma... 8)[/color]
Slucajni prolaznik (napisa):
i mislil sam to napraviti, ali ne mogu ju formatirat jer ne mogu nist s njom radit, ko da se koji pin savinul ili tak nekaj pa nema kontakata, al opet ak nema kontakta, pisalo bi no memory card



Jel se vide ti pinovi na tvojoj kartici? Jel neki spigan? Ja to obicno (na procesorima) popravljam (ispravljam u pravilan polozaj) s puno strpljenja Wink i malom preciznom pincetom.

Slucajni prolaznik (napisa):
al sve mi se cini da cu morat u hgspot po novu


Da bas ne ispadne reklama, mozes mi PM-at pliz: Si usporedjivao cijene s drugim ponudjacima? Di je najpovoljnije? Mene bi trebala Xd-Card...



Admin (vsego) edit: Zasto reklama? Mislis da Prolaznik ima neku korist da svoje iskustvo podijeli s drugima? Samo vi to podijelite s Djecom Foruma... Cool



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
slucajni prolaznik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 06. 2003. (11:58:57)
Postovi: (19)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:30 sri, 11. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Da bas ne ispadne reklama, mozes mi PM-at pliz: Si usporedjivao cijene s drugim ponudjacima? Di je najpovoljnije? Mene bi trebala Xd-Card...
[/quote]

nisam, budem valjda tijekom dana, naso sam firmu koja mozda moze spasti slike sa kartice :D :D , xd- card to je puni naziv, za kaj je to ?
Citat:
Da bas ne ispadne reklama, mozes mi PM-at pliz: Si usporedjivao cijene s drugim ponudjacima? Di je najpovoljnije? Mene bi trebala Xd-Card...


nisam, budem valjda tijekom dana, naso sam firmu koja mozda moze spasti slike sa kartice Very Happy Very Happy , xd- card to je puni naziv, za kaj je to ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 15:48 sri, 11. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="slucajni prolaznik"]xd- card to je puni naziv, za kaj je to?[/quote]

:shock: Xd-memory card za digic-fotice i slicne stvari. To su one najmanje (i najskuplje :cry: ) sicusne crne.

Zna li tko di su najpovoljnije? :grebgreb: :pray:
slucajni prolaznik (napisa):
xd- card to je puni naziv, za kaj je to?


Shocked Xd-memory card za digic-fotice i slicne stvari. To su one najmanje (i najskuplje Crying or Very sad ) sicusne crne.

Zna li tko di su najpovoljnije? Kotacici rade 100 na sat Pray



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
slucajni prolaznik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 06. 2003. (11:58:57)
Postovi: (19)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:27 čet, 12. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

dogodilo se cudo :D

digresija
ja sam naime uzeo taj fotic od buraza i slikao na jednom rodendanu i onda se to dogodilo sa karticom....

no da ne duljim...

nisam reko burazu kaj je opce bilo jer sam mislio kupit zamjensku karticu, etc.

i danas ujutro on uzme fotic i otide na posao, trebal je nekaj slikat, i tak se ja preznojavam cijelo prijepodne, a trebal bi ko ucit, jednostavno nisam mogo, kad dođe buraz, onak sav miran, nist nespominje fotic, ja jos u vecem bedu ko da sam na streljanju...
i tako ode on upravo od doma maloprije i kad ja uzmem fotic ono sve radi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! EUREKA, FALA TI NEKA VISA SILO !!!!!!

dobro nema slika, al nije ni vazno..... koje olaksanje, moro sam vam ic javiti, koji happy end, ja ne znam ja sam sve pokusaval, puhat u nju, ovo ono, i onda ona proradi kad ju buraz primi u ruke, nemres bolivit...

Jos jednom vam hvala svima na pomoci!!!

koje olaksanje...............
dogodilo se cudo Very Happy

digresija
ja sam naime uzeo taj fotic od buraza i slikao na jednom rodendanu i onda se to dogodilo sa karticom....

no da ne duljim...

nisam reko burazu kaj je opce bilo jer sam mislio kupit zamjensku karticu, etc.

i danas ujutro on uzme fotic i otide na posao, trebal je nekaj slikat, i tak se ja preznojavam cijelo prijepodne, a trebal bi ko ucit, jednostavno nisam mogo, kad dođe buraz, onak sav miran, nist nespominje fotic, ja jos u vecem bedu ko da sam na streljanju...
i tako ode on upravo od doma maloprije i kad ja uzmem fotic ono sve radi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! EUREKA, FALA TI NEKA VISA SILO !!!!!!

dobro nema slika, al nije ni vazno..... koje olaksanje, moro sam vam ic javiti, koji happy end, ja ne znam ja sam sve pokusaval, puhat u nju, ovo ono, i onda ona proradi kad ju buraz primi u ruke, nemres bolivit...

Jos jednom vam hvala svima na pomoci!!!

koje olaksanje...............


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 17:16 čet, 12. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

a da ti buraz mozda nije upalio fotic, skuzio da je kartica otisla kvragu i kupio novu? jesi ikad na to pomislio? :hopacupa:
a da ti buraz mozda nije upalio fotic, skuzio da je kartica otisla kvragu i kupio novu? jesi ikad na to pomislio? Ovo se moglo zvati i 'weee 2'


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
slucajni prolaznik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 06. 2003. (11:58:57)
Postovi: (19)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:21 čet, 12. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]a da ti buraz mozda nije upalio fotic, skuzio da je kartica otisla kvragu i kupio novu? jesi ikad na to pomislio? [/quote]

nije, jer u krizevcima izmedu ostalog nemas gdi kupit, a ne bi on kupil prvo bi sve ispital, kaj sam delal i sl...

but nice try....
Citat:
a da ti buraz mozda nije upalio fotic, skuzio da je kartica otisla kvragu i kupio novu? jesi ikad na to pomislio?


nije, jer u krizevcima izmedu ostalog nemas gdi kupit, a ne bi on kupil prvo bi sve ispital, kaj sam delal i sl...

but nice try....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan