Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Excel
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:27 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Excel Citirajte i odgovorite

Znam da i ovdje vlada uvrijezeno misljenje da "ljudima koji kodiraju u Perlu nisu sve na broju". :? Ipak, ima cudaka koji programiraju [b]igre[/b] u - Excelu! :shock:

Nekoliko primjera mozete naci na stranicama:
[url=http://viger.netanday.it/eg.htm]Viger Games for Excel 97[/url] (stranicana talijanskom, ali download i na engleskom)
[url=http://www.erlandsendata.no/english/downloads/games.htm]EDC Excel & VBA Tips: Games[/url]

Prvi sam isprobao i hoce biti zabavno... :)

P.S. Molim bez replyeva tipa "Slazem se s onim za Perl". :) I tako i ja mislim da ima nesto u tome... ;)
Znam da i ovdje vlada uvrijezeno misljenje da "ljudima koji kodiraju u Perlu nisu sve na broju". Confused Ipak, ima cudaka koji programiraju igre u - Excelu! Shocked

Nekoliko primjera mozete naci na stranicama:
Viger Games for Excel 97 (stranicana talijanskom, ali download i na engleskom)
EDC Excel & VBA Tips: Games

Prvi sam isprobao i hoce biti zabavno... Smile

P.S. Molim bez replyeva tipa "Slazem se s onim za Perl". Smile I tako i ja mislim da ima nesto u tome... Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:50 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Re: Excel Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ipak, ima cudaka koji programiraju [b]igre[/b] u - Excelu! :shock:[/quote]

Nije to nis cudno. Zasto platiti skupe pare za Visual Studio kad VB imas u Excellu i Accessu...
vsego (napisa):
Ipak, ima cudaka koji programiraju igre u - Excelu! Shocked


Nije to nis cudno. Zasto platiti skupe pare za Visual Studio kad VB imas u Excellu i Accessu...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:22 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Re: Excel Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="vsego"]Ipak, ima cudaka koji programiraju [b]igre[/b] u - Excelu! :shock:[/quote]

Nije to nis cudno. Zasto platiti skupe pare za Visual Studio kad VB imas u Excellu i Accessu...[/quote]

Perl je besplatan... :P :P :P
krcko (napisa):
vsego (napisa):
Ipak, ima cudaka koji programiraju igre u - Excelu! Shocked


Nije to nis cudno. Zasto platiti skupe pare za Visual Studio kad VB imas u Excellu i Accessu...


Perl je besplatan... Razz Razz Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 22:21 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Re: Excel Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Perl je besplatan... :P :P :P[/quote]

Evo jednog nadobudnog koji zeli naucit Perl, a ima (i nazalost moze imati) samo Windowse. Postoji li free (u beer smislu) rjesenje i za taj slucaj? Je li materijalizirano i dostupno negdje na faxu, ili je download nuzan?

Zivio,
vsego (napisa):

Perl je besplatan... Razz Razz Razz


Evo jednog nadobudnog koji zeli naucit Perl, a ima (i nazalost moze imati) samo Windowse. Postoji li free (u beer smislu) rjesenje i za taj slucaj? Je li materijalizirano i dostupno negdje na faxu, ili je download nuzan?

Zivio,


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:58 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Re: Excel Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"][quote="vsego"]
Perl je besplatan... :P :P :P[/quote]
Evo jednog nadobudnog koji zeli naucit Perl, a ima (i nazalost moze imati) samo Windowse. Postoji li free (u beer smislu) rjesenje i za taj slucaj? Je li materijalizirano i dostupno negdje na faxu, ili je download nuzan?[/quote]

Paaa... Imas [url=http://www.activestate.com/Products/ActivePerl/]ActiveState Perl[/url] - download oko 10-12MB. To ti je za doma (modemom manje od sat vremena).

Za na faxu, imas na studentu. Verzija iz 1994. :shock: ali nadogradnja je u toku. Mislim da ce kolega to uskoro instalirati.

Besides, mozes me posjetiti sa praznim CDom, pa ti zaprzim aktualni Perl za Windoze. Dobijes i OpenOffice kao dodatak. ;)

Inace, za [b]prave[/b] ljude - dual boot Linux/Win2k je prilicno dobar hibrid za ucenje onoga sto vas ceka u buducnosti. Ili cete se drzati onoga "This is where you want to go today"... :P
venovako (napisa):
vsego (napisa):

Perl je besplatan... Razz Razz Razz

Evo jednog nadobudnog koji zeli naucit Perl, a ima (i nazalost moze imati) samo Windowse. Postoji li free (u beer smislu) rjesenje i za taj slucaj? Je li materijalizirano i dostupno negdje na faxu, ili je download nuzan?


Paaa... Imas ActiveState Perl - download oko 10-12MB. To ti je za doma (modemom manje od sat vremena).

Za na faxu, imas na studentu. Verzija iz 1994. Shocked ali nadogradnja je u toku. Mislim da ce kolega to uskoro instalirati.

Besides, mozes me posjetiti sa praznim CDom, pa ti zaprzim aktualni Perl za Windoze. Dobijes i OpenOffice kao dodatak. Wink

Inace, za prave ljude - dual boot Linux/Win2k je prilicno dobar hibrid za ucenje onoga sto vas ceka u buducnosti. Ili cete se drzati onoga "This is where you want to go today"... Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:49 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Re: Excel Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ili cete se drzati onoga "This is where you want to go today"... :P[/quote]

Glede psovaka [i]ekskjuz maj inglish[/i], gospon Dante. Mladji od 18 molim prekrijte oci i skrolajte na dno :)

[img]http://web.math.hr/~krcko/pict/vindouz.jpg[/img]
vsego (napisa):
Ili cete se drzati onoga "This is where you want to go today"... Razz


Glede psovaka ekskjuz maj inglish, gospon Dante. Mladji od 18 molim prekrijte oci i skrolajte na dno Smile




_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:08 uto, 10. 12. 2002    Naslov: Re: Excel Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Glede psovaka [i]ekskjuz maj inglish[/i], gospon Dante. Mladji od 18 molim prekrijte oci i skrolajte na dno[/quote]

Uffff, jednog magistra ipak ne smijem cenzurirati... :roll: Sto je samo izgovor jer mi se ne da dici PaintShop i sarati po slici. A nekako, i izgubila bi svoju draz... ;)

Ma, ja hocu samo da rasprava bude kulturna. Ako je nuzno, psovka moze proci. Onaj start button bi stvarno glupo zvucao kao "Ajde, posex'o te" ili tako nekako. ;) No, raznorazne zargonizme i postapalice ne smatram nuznima za konveraziju...
krcko (napisa):
Glede psovaka ekskjuz maj inglish, gospon Dante. Mladji od 18 molim prekrijte oci i skrolajte na dno


Uffff, jednog magistra ipak ne smijem cenzurirati... Rolling Eyes Sto je samo izgovor jer mi se ne da dici PaintShop i sarati po slici. A nekako, i izgubila bi svoju draz... Wink

Ma, ja hocu samo da rasprava bude kulturna. Ako je nuzno, psovka moze proci. Onaj start button bi stvarno glupo zvucao kao "Ajde, posex'o te" ili tako nekako. Wink No, raznorazne zargonizme i postapalice ne smatram nuznima za konveraziju...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 21:20 uto, 10. 12. 2002    Naslov: Re: Excel Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Paaa... Imas ActiveState Perl - download oko 10-12MB. To ti je za doma (modemom manje od sat vremena).

Za na faxu, imas na studentu. Verzija iz 1994. :shock: ali nadogradnja je u toku. Mislim da ce kolega to uskoro instalirati.

Besides, mozes me posjetiti sa praznim CDom, pa ti zaprzim aktualni Perl za Windoze. Dobijes i OpenOffice kao dodatak. ;)

Inace, za [b]prave[/b] ljude - dual boot Linux/Win2k je prilicno dobar hibrid za ucenje onoga sto vas ceka u buducnosti. Ili cete se drzati onoga "This is where you want to go today"... :P[/quote]

Fala, ActiveState se upravo skida... Znam za studenta, al mi je milije kodirat doma. OpenOffice imam, ali svejedno te budem posjetio ako Perl odiseja negdje zapne.

A sto se [b]pravih[/b] ljudi, facetina, gurua i sl. tice, jel mogu oprat svoje windozerske grijehe ako ti velim da sam jedno vrijeme veselo vrtio FreeBSD i Win2k dualboot (i ostalo bi tako da sam ja machine owner).

Nego, offtopic pitanjce: zasto na forumu nema grupe za SPA?

Uzivaj,
vsego (napisa):
Paaa... Imas ActiveState Perl - download oko 10-12MB. To ti je za doma (modemom manje od sat vremena).

Za na faxu, imas na studentu. Verzija iz 1994. Shocked ali nadogradnja je u toku. Mislim da ce kolega to uskoro instalirati.

Besides, mozes me posjetiti sa praznim CDom, pa ti zaprzim aktualni Perl za Windoze. Dobijes i OpenOffice kao dodatak. Wink

Inace, za prave ljude - dual boot Linux/Win2k je prilicno dobar hibrid za ucenje onoga sto vas ceka u buducnosti. Ili cete se drzati onoga "This is where you want to go today"... Razz


Fala, ActiveState se upravo skida... Znam za studenta, al mi je milije kodirat doma. OpenOffice imam, ali svejedno te budem posjetio ako Perl odiseja negdje zapne.

A sto se pravih ljudi, facetina, gurua i sl. tice, jel mogu oprat svoje windozerske grijehe ako ti velim da sam jedno vrijeme veselo vrtio FreeBSD i Win2k dualboot (i ostalo bi tako da sam ja machine owner).

Nego, offtopic pitanjce: zasto na forumu nema grupe za SPA?

Uzivaj,


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:39 uto, 10. 12. 2002    Naslov: Re: Excel Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"]A sto se [b]pravih[/b] ljudi, facetina, gurua i sl. tice, jel mogu oprat svoje windozerske grijehe ako ti velim da sam jedno vrijeme veselo vrtio FreeBSD i Win2k dualboot (i ostalo bi tako da sam ja machine owner).[/quote]

Hmmm.. Pogledaj [url=http://ars.userfriendly.org/cartoons/?id=19990320]ovdje[/url] sto ucene glave misle o tome. :twisted:

Ali, dobro, neka ti bude... :) Idi u miru i ne grijesi vise... :D

[quote="venovako"]Nego, offtopic pitanjce: zasto na forumu nema grupe za SPA?[/quote]

Zato jer sam ja poslao poziv svim zaposlenima da "tko to hoce za svoje kolegije". Sa SPA se nitko nije javio (mene su tek kasnije prikrpali tom kolegiju). Ja jos nemam odrzane sve vjezbe iz toga, pa se ne zelim sam upustati u to. Ako profesor pokaze interes (mozete ga pitati), ja cu rado otvoriti.

Isto je i za ostale kolegije. Ako mi netko s nekog kolegija javi da hoce forum i da ce koliko-toliko redovito (i.e. bar dva puta tjedno) provjeravati postove i odgovarati na pitanja, ja cu rado otvoriti forum za taj kolegij.
venovako (napisa):
A sto se pravih ljudi, facetina, gurua i sl. tice, jel mogu oprat svoje windozerske grijehe ako ti velim da sam jedno vrijeme veselo vrtio FreeBSD i Win2k dualboot (i ostalo bi tako da sam ja machine owner).


Hmmm.. Pogledaj ovdje sto ucene glave misle o tome. Twisted Evil

Ali, dobro, neka ti bude... Smile Idi u miru i ne grijesi vise... Very Happy

venovako (napisa):
Nego, offtopic pitanjce: zasto na forumu nema grupe za SPA?


Zato jer sam ja poslao poziv svim zaposlenima da "tko to hoce za svoje kolegije". Sa SPA se nitko nije javio (mene su tek kasnije prikrpali tom kolegiju). Ja jos nemam odrzane sve vjezbe iz toga, pa se ne zelim sam upustati u to. Ako profesor pokaze interes (mozete ga pitati), ja cu rado otvoriti.

Isto je i za ostale kolegije. Ako mi netko s nekog kolegija javi da hoce forum i da ce koliko-toliko redovito (i.e. bar dva puta tjedno) provjeravati postove i odgovarati na pitanja, ja cu rado otvoriti forum za taj kolegij.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 14:46 sri, 11. 12. 2002    Naslov: Re: Excel Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Hmmm.. Pogledaj ovdje sto ucene glave misle o tome. :twisted:[/quote]

Sef je zakon! [img]http://student.math.hr/~venovako/images/newhead.jpg[/img] U svakom je slucaju vrazicak ideal stabilnog i pouzdanog OS-a u odnosu na kojekakve Mandrake i sl. sexy-cool pingvine koji se masovno dijele svekolikom pucanstvu.

[quote="vsego"]Ali, dobro, neka ti bude... :) Idi u miru i ne grijesi vise... :D[/quote]

Jos da mi deda Mraz pokloni makinu...

[quote="vsego"]Zato jer sam ja poslao poziv svim zaposlenima da "tko to hoce za svoje kolegije". Sa SPA se nitko nije javio (mene su tek kasnije prikrpali tom kolegiju). Ja jos nemam odrzane sve vjezbe iz toga, pa se ne zelim sam upustati u to. Ako profesor pokaze interes (mozete ga pitati), ja cu rado otvoriti.

Isto je i za ostale kolegije. Ako mi netko s nekog kolegija javi da hoce forum i da ce koliko-toliko redovito (i.e. bar dva puta tjedno) provjeravati postove i odgovarati na pitanja, ja cu rado otvoriti forum za taj kolegij.[/quote]

OK, bilo mi je pomalo cudno sto cisto racunalni kolegij nema svoju grupu. But nevermind...
vsego (napisa):
Hmmm.. Pogledaj ovdje sto ucene glave misle o tome. Twisted Evil


Sef je zakon! U svakom je slucaju vrazicak ideal stabilnog i pouzdanog OS-a u odnosu na kojekakve Mandrake i sl. sexy-cool pingvine koji se masovno dijele svekolikom pucanstvu.

vsego (napisa):
Ali, dobro, neka ti bude... Smile Idi u miru i ne grijesi vise... Very Happy


Jos da mi deda Mraz pokloni makinu...

vsego (napisa):
Zato jer sam ja poslao poziv svim zaposlenima da "tko to hoce za svoje kolegije". Sa SPA se nitko nije javio (mene su tek kasnije prikrpali tom kolegiju). Ja jos nemam odrzane sve vjezbe iz toga, pa se ne zelim sam upustati u to. Ako profesor pokaze interes (mozete ga pitati), ja cu rado otvoriti.

Isto je i za ostale kolegije. Ako mi netko s nekog kolegija javi da hoce forum i da ce koliko-toliko redovito (i.e. bar dva puta tjedno) provjeravati postove i odgovarati na pitanja, ja cu rado otvoriti forum za taj kolegij.


OK, bilo mi je pomalo cudno sto cisto racunalni kolegij nema svoju grupu. But nevermind...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 23:43 sri, 29. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

dual boot rox ;)

Ja inace vrtim doma Mandrake 8.1 u dualbootu s WinXP ;) uglavnom dok se pojavi nesh tipa Adobe Photoshop za linux i recimo Dreamweaver te Flash vrlo rado cu napravit format c: /u ;) ali do tada ostaje ovako ;))

BTW Sta fali mandrakeu za home use ?
Inace osobno preferiram Debiana za server stroj ;)
dual boot rox Wink

Ja inace vrtim doma Mandrake 8.1 u dualbootu s WinXP Wink uglavnom dok se pojavi nesh tipa Adobe Photoshop za linux i recimo Dreamweaver te Flash vrlo rado cu napravit format c: /u Wink ali do tada ostaje ovako Wink)

BTW Sta fali mandrakeu za home use ?
Inace osobno preferiram Debiana za server stroj Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:26 čet, 30. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fly"]dual boot rox ;)[/quote]

To i ja koristim, ali ima i [url=http://www.vmware.com/]boljih rjesenja[/url]. :)

[quote="fly"]Ja inace vrtim doma Mandrake 8.1 u dualbootu s WinXP ;) uglavnom dok se pojavi nesh tipa Adobe Photoshop za linux i recimo Dreamweaver te Flash vrlo rado cu napravit format c: /u ;) ali do tada ostaje ovako ;))[/quote]

WinXP... necu trosit' rijeci... :(

Dreamweaver... Pravi Webmasteri™ kucaju sirovi HTML (ili, puno bolje, skriptu koja generira HTML)... :P

I, ne, nije [b]jos bolje[/b] kucati skriptu koja generira skriptu koja generira HTML... :PP

[quote="fly"]BTW Sta fali mandrakeu za home use?[/quote]

A tko je rekao da mu nesto fali? Pola Degiorgija prije pada je bilo od Mandrakea... Hmmm... zbog jedne od tih stvari smo i imali downtime par dana... :twisted: Ali, iskreno, nije bio Mandrake kriv... :)

[quote="fly"]Inace osobno preferiram Debiana za server stroj ;)[/quote]

I ja, ali je prenaporan za usputno odrzavanje (ja sam asistent, a ne full-time admin). Koliko nama ovdje treba, RedHat je cist' dosta... :D
fly (napisa):
dual boot rox Wink


To i ja koristim, ali ima i boljih rjesenja. Smile

fly (napisa):
Ja inace vrtim doma Mandrake 8.1 u dualbootu s WinXP Wink uglavnom dok se pojavi nesh tipa Adobe Photoshop za linux i recimo Dreamweaver te Flash vrlo rado cu napravit format c: /u Wink ali do tada ostaje ovako Wink)


WinXP... necu trosit' rijeci... Sad

Dreamweaver... Pravi Webmasteri™ kucaju sirovi HTML (ili, puno bolje, skriptu koja generira HTML)... Razz

I, ne, nije jos bolje kucati skriptu koja generira skriptu koja generira HTML... Weeee-heeee!!!

fly (napisa):
BTW Sta fali mandrakeu za home use?


A tko je rekao da mu nesto fali? Pola Degiorgija prije pada je bilo od Mandrakea... Hmmm... zbog jedne od tih stvari smo i imali downtime par dana... Twisted Evil Ali, iskreno, nije bio Mandrake kriv... Smile

fly (napisa):
Inace osobno preferiram Debiana za server stroj Wink


I ja, ali je prenaporan za usputno odrzavanje (ja sam asistent, a ne full-time admin). Koliko nama ovdje treba, RedHat je cist' dosta... Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 19:15 čet, 30. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]WinXP... necu trosit' rijeci... :([/quote]
imam razloga zbog cega vrtim XP .

1) 98 otpada jer nemogu instalirat na stroj , nekaj mi je kontroler na maticnoj s****n i javlja mi Disk I/O error
2) 2k mi je oke ali ono neke stvari mi ne rade pod njima i tako ... i trenutno ih nemam ni doma
3)NT ... ne ;)
4)ME .. nestabilnije od 95ice
5)XP ... pa ono radim s njima sada vec par mjeseci i nisu mi se ni jednom srusili .. relativno su brzi i tako ... sve mi radi
6)Zar da se vratim na win 3.1 :twisted: :twisted:
[quote="vsego"]
Dreamweaver... Pravi Webmasteri™ kucaju sirovi HTML (ili, puno bolje, skriptu koja generira HTML)... :P

I, ne, nije [b]jos bolje[/b] kucati skriptu koja generira skriptu koja generira HTML... :PP[/quote]

Istina ali ono sam rekao mozda da radim u design layaout.u >;))) ... ono koristim ga da vidim kako mi kod zgleda i da slozim sto manje kod a da jednako doboro izgleda ;)

[quote="fly"]BTW Sta fali mandrakeu za home use?[/quote]

A tko je rekao da mu nesto fali? Pola Degiorgija prije pada je bilo od Mandrakea... Hmmm... zbog jedne od tih stvari smo i imali downtime par dana... :twisted: Ali, iskreno, nije bio Mandrake kriv... :)

[quote="fly"]Inace osobno preferiram Debiana za server stroj ;)[/quote]

I ja, ali je prenaporan za usputno odrzavanje (ja sam asistent, a ne full-time admin). Koliko nama ovdje treba, RedHat je cist' dosta... :D[/quote]

I agree with that ;)
vsego (napisa):
WinXP... necu trosit' rijeci... Sad

imam razloga zbog cega vrtim XP .

1) 98 otpada jer nemogu instalirat na stroj , nekaj mi je kontroler na maticnoj s****n i javlja mi Disk I/O error
2) 2k mi je oke ali ono neke stvari mi ne rade pod njima i tako ... i trenutno ih nemam ni doma
3)NT ... ne Wink
4)ME .. nestabilnije od 95ice
5)XP ... pa ono radim s njima sada vec par mjeseci i nisu mi se ni jednom srusili .. relativno su brzi i tako ... sve mi radi
6)Zar da se vratim na win 3.1 Twisted Evil Twisted Evil
vsego (napisa):

Dreamweaver... Pravi Webmasteri™ kucaju sirovi HTML (ili, puno bolje, skriptu koja generira HTML)... Razz

I, ne, nije jos bolje kucati skriptu koja generira skriptu koja generira HTML... Weeee-heeee!!!


Istina ali ono sam rekao mozda da radim u design layaout.u >Wink)) ... ono koristim ga da vidim kako mi kod zgleda i da slozim sto manje kod a da jednako doboro izgleda Wink

fly (napisa):
BTW Sta fali mandrakeu za home use?


A tko je rekao da mu nesto fali? Pola Degiorgija prije pada je bilo od Mandrakea... Hmmm... zbog jedne od tih stvari smo i imali downtime par dana... Twisted Evil Ali, iskreno, nije bio Mandrake kriv... Smile

fly (napisa):
Inace osobno preferiram Debiana za server stroj Wink


I ja, ali je prenaporan za usputno odrzavanje (ja sam asistent, a ne full-time admin). Koliko nama ovdje treba, RedHat je cist' dosta... Very Happy[/quote]

I agree with that Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 22:09 čet, 30. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fly"]BTW Sta fali mandrakeu za home use ?
Inace osobno preferiram Debiana za server stroj ;)[/quote]

Nije mi bila namjera pokretat bilo kakav, a pogotovo ne distro- flame. Napomena se odnosila na osobna bolna iskustva s Mandrake 8-icom, koja su bila u cistoj suprotnosti s laudama koje se o njemu pjevahu, pogotovo na tom 'home use' polju, a koje su, u mom slucaju, zvucale kao los MS marketing bez ikakvog pokrica. Za razliku od toga, vrazicak je imao par divnih (opet po osobnom stajalistu) koncepata za po doma (slicevi, SoftUpdate, portovi, inteligentni bootloader...), jasnu i dosta kompletnu dokumentaciju, pa cak ni konfiguracija nije, za taj isti 'home use', bila toliko brutalna kako se prica. Opet, de gustibus. Najvise me zapravo smetalo sto se taj OS svrstava medju opskurne uratke kojih bi se pocetnici trebali cuvati, za razliku od npr. Mandrakea.

Pozdrav
fly (napisa):
BTW Sta fali mandrakeu za home use ?
Inace osobno preferiram Debiana za server stroj Wink


Nije mi bila namjera pokretat bilo kakav, a pogotovo ne distro- flame. Napomena se odnosila na osobna bolna iskustva s Mandrake 8-icom, koja su bila u cistoj suprotnosti s laudama koje se o njemu pjevahu, pogotovo na tom 'home use' polju, a koje su, u mom slucaju, zvucale kao los MS marketing bez ikakvog pokrica. Za razliku od toga, vrazicak je imao par divnih (opet po osobnom stajalistu) koncepata za po doma (slicevi, SoftUpdate, portovi, inteligentni bootloader...), jasnu i dosta kompletnu dokumentaciju, pa cak ni konfiguracija nije, za taj isti 'home use', bila toliko brutalna kako se prica. Opet, de gustibus. Najvise me zapravo smetalo sto se taj OS svrstava medju opskurne uratke kojih bi se pocetnici trebali cuvati, za razliku od npr. Mandrakea.

Pozdrav


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 1:22 sub, 22. 2. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Udaljise se s teme

[quote]vsego wrote:
Ipak, ima cudaka koji programiraju igre u - Excelu!

[quote]krcko wrote:
Nije to nis cudno. Zasto platiti skupe pare za Visual Studio kad VB imas u Excellu i Accessu...[/quote][/quote]

Imam Visual Sudio doma vec kojih godnu daanaa, pa ak neko oce skopirat- ide na 4cd (1 programi i 3 help). Ko voli nek izvoli.

Necete mi valjda sad drzat propovjedi o nelegalnom softwearu :roll:
Udaljise se s teme

Citat:
vsego wrote:
Ipak, ima cudaka koji programiraju igre u - Excelu!

Citat:
krcko wrote:
Nije to nis cudno. Zasto platiti skupe pare za Visual Studio kad VB imas u Excellu i Accessu...


Imam Visual Sudio doma vec kojih godnu daanaa, pa ak neko oce skopirat- ide na 4cd (1 programi i 3 help). Ko voli nek izvoli.

Necete mi valjda sad drzat propovjedi o nelegalnom softwearu Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 7:06 sub, 22. 2. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je, al' ne smiješ prodat nekaj napravljeno u ilegalnom softveru.

A valjda jeftiniji office nego visual studio (valjda, nemam blagog pojma koliko prava cijena tih prozvoda iznosi)
Je, al' ne smiješ prodat nekaj napravljeno u ilegalnom softveru.

A valjda jeftiniji office nego visual studio (valjda, nemam blagog pojma koliko prava cijena tih prozvoda iznosi)



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 14:02 sub, 22. 2. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]
C'Tebo wrote:
Je, al' ne smiješ prodat nekaj napravljeno u ilegalnom softveru. [/quote]

Cuj kad napravis nesto tako dobro da bi se dalo prodat, odes po licencu kod nekog ko je kupio orginal.

[quote]C'Tebo wrote:
A valjda jeftiniji office nego visual studio (valjda, nemam blagog pojma koliko prava cijena tih prozvoda iznosi)[/quote]

Za Visual Studio neznam jel sam ga i ja kopiro', a sto se tice Office-a, vidjeh prije kojih mjesec dana na cjeniku nekog ducana s kompjuterskom opremom (negdje s Jaruna, il Vrbana)..... da verzija 2000 Premium đedo samo 4199kn i 99lp. (imam i to domeka, također sprzeno).
:D :D 8) :D :D
Citat:

C'Tebo wrote:
Je, al' ne smiješ prodat nekaj napravljeno u ilegalnom softveru.


Cuj kad napravis nesto tako dobro da bi se dalo prodat, odes po licencu kod nekog ko je kupio orginal.

Citat:
C'Tebo wrote:
A valjda jeftiniji office nego visual studio (valjda, nemam blagog pojma koliko prava cijena tih prozvoda iznosi)


Za Visual Studio neznam jel sam ga i ja kopiro', a sto se tice Office-a, vidjeh prije kojih mjesec dana na cjeniku nekog ducana s kompjuterskom opremom (negdje s Jaruna, il Vrbana)..... da verzija 2000 Premium đedo samo 4199kn i 99lp. (imam i to domeka, također sprzeno).
Very Happy Very Happy Cool Very Happy Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bingo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2002. (18:03:08)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:10 ned, 23. 2. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Markec"]
Cuj kad napravis nesto tako dobro da bi se dalo prodat, odes po licencu kod nekog ko je kupio orginal.

[/quote]

Ma, pa bolje ti je odmah poslati piratu da przi dalje za par kuna nego se uopce zamarati u nadi da ces nesto zaraditi :twisted:
Markec (napisa):

Cuj kad napravis nesto tako dobro da bi se dalo prodat, odes po licencu kod nekog ko je kupio orginal.



Ma, pa bolje ti je odmah poslati piratu da przi dalje za par kuna nego se uopce zamarati u nadi da ces nesto zaraditi Twisted Evil


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:37 ned, 23. 2. 2003    Naslov: Piratluk Citirajte i odgovorite

Pitanje za C'Tebu i Binga... Vi koristite legalni software? :shock:

Ja sam svojedobno slozio neku komercijalnu aplikacijicu u Delphiju 2 koji sam dobio na poklon od Borlanda. Onda sam od pola tih para kupio legalni Delphi 3. IMO, korektan postupak. :)

Drugim rijecima, nemam nista protiv piratskih razvojnih alata dok god covjek uci. No, cim nesto zaradi, treba platiti onome tko mu je to omogucio. 8)

Sto se ostalih programa tice, smatram da ih treba platiti cim ih pocnes redovito koristiti. Zato sam presao skoro skroz na free software (plus, sto je uglavnom kvalitetniji od komercijalnih aplikacija). Ostaju jos Windoze (uskoro cu i to skroz zamijeniti Linuxom) i PainShop Pro (koji cu nadomjestiti necim pod Linuxom)... :D
Pitanje za C'Tebu i Binga... Vi koristite legalni software? Shocked

Ja sam svojedobno slozio neku komercijalnu aplikacijicu u Delphiju 2 koji sam dobio na poklon od Borlanda. Onda sam od pola tih para kupio legalni Delphi 3. IMO, korektan postupak. Smile

Drugim rijecima, nemam nista protiv piratskih razvojnih alata dok god covjek uci. No, cim nesto zaradi, treba platiti onome tko mu je to omogucio. Cool

Sto se ostalih programa tice, smatram da ih treba platiti cim ih pocnes redovito koristiti. Zato sam presao skoro skroz na free software (plus, sto je uglavnom kvalitetniji od komercijalnih aplikacija). Ostaju jos Windoze (uskoro cu i to skroz zamijeniti Linuxom) i PainShop Pro (koji cu nadomjestiti necim pod Linuxom)... Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:09 ned, 23. 2. 2003    Naslov: Re: Piratluk Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Pitanje za C'Tebu i Binga... Vi koristite legalni software? :shock:[/quote]
Nedo bog :)
Ali, kako si i sam reko, ak treba zaradit, onda bi bilo pristojno to napravit u legalno softveru ;)

Osim toga, takav je i zakon :)
vsego (napisa):
Pitanje za C'Tebu i Binga... Vi koristite legalni software? Shocked

Nedo bog Smile
Ali, kako si i sam reko, ak treba zaradit, onda bi bilo pristojno to napravit u legalno softveru Wink

Osim toga, takav je i zakon Smile



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan