Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zakon Brojeva
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 21:49 pet, 20. 11. 2009    Naslov: Zakon Brojeva Citirajte i odgovorite

Jel sam to samo ja ili je ova serija realna kao i [url=http://tabernar.com/wp-content/csi.jpg]CSI[/url] ?
Jel sam to samo ja ili je ova serija realna kao i CSI ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 22:42 pet, 20. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prije...hm....možda godinu i pol dana je bio intervju u novinama sa FMB (mislim da je intervju bio s njom)... Tada je istaknula da je većina stvari u Zakonu brojeva totalno nerealna, ali ipak predstavlja snažni medij za popularizaciju matematike. ;)
Prije...hm....možda godinu i pol dana je bio intervju u novinama sa FMB (mislim da je intervju bio s njom)... Tada je istaknula da je većina stvari u Zakonu brojeva totalno nerealna, ali ipak predstavlja snažni medij za popularizaciju matematike. Wink



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 22:46 pet, 20. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

jedna tema s ovog foruma o seriji "[i]zakon brojeva[/i]" nalazi se [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=11219]ovdje[/url].
jedna tema s ovog foruma o seriji "zakon brojeva" nalazi se ovdje.



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 23:56 pet, 20. 11. 2009    Naslov: Re: Zakon Brojeva Citirajte i odgovorite

[quote="Swerz"]Jel sam to samo ja ili je ova serija realna kao i [url=http://tabernar.com/wp-content/csi.jpg]CSI[/url] ?[/quote]

Ta serija je presmiješna... najjača scena:
Tip rješava neki problem na 5 ploča, sav se zamisli, dođe ona ženska i kaže: "A da probaš metodama diskretne matematike?" I onda mu se lampica zapali, i svi žive dugo i sretno :rotfl:
Swerz (napisa):
Jel sam to samo ja ili je ova serija realna kao i CSI ?


Ta serija je presmiješna... najjača scena:
Tip rješava neki problem na 5 ploča, sav se zamisli, dođe ona ženska i kaže: "A da probaš metodama diskretne matematike?" I onda mu se lampica zapali, i svi žive dugo i sretno Valjam se po podu od smijeha



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 0:21 sub, 21. 11. 2009    Naslov: Re: Zakon Brojeva Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Ta serija je presmiješna... najjača scena:
Tip rješava neki problem na 5 ploča, sav se zamisli, dođe ona ženska i kaže: "A da probaš metodama diskretne matematike?" I onda mu se lampica zapali, i svi žive dugo i sretno :rotfl:[/quote]

meni zvuči sasvim realistično. lik se vjerojatno zalaufao pa krenuo preko diferencijalnog računa. zapeo i nije našao put van.

šalu na stranu. ja tu seriju ne mogu gledati - bude mi neugodno. ali ne smatram to čudnim. to je za široke mase. tako se forenzičari zgražaju nad csi i sličnim serijama.
Luuka (napisa):
Ta serija je presmiješna... najjača scena:
Tip rješava neki problem na 5 ploča, sav se zamisli, dođe ona ženska i kaže: "A da probaš metodama diskretne matematike?" I onda mu se lampica zapali, i svi žive dugo i sretno Valjam se po podu od smijeha


meni zvuči sasvim realistično. lik se vjerojatno zalaufao pa krenuo preko diferencijalnog računa. zapeo i nije našao put van.

šalu na stranu. ja tu seriju ne mogu gledati - bude mi neugodno. ali ne smatram to čudnim. to je za široke mase. tako se forenzičari zgražaju nad csi i sličnim serijama.



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:29 sub, 21. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ili racunarci nad bilo kojim filmom gdje se spominje provaljivanje u racunalne sustave (a na ekranu neka pucacina, labirint ili tako nesto). :lol:

IMO, takve stvari se gledaju zbog opustanja, a ne zbog "realizma"; tome sluze dokumentarci.

Isto kao sto neces gledati "Ramba" zato da naucis biti vrhunski gerilac.
Ili racunarci nad bilo kojim filmom gdje se spominje provaljivanje u racunalne sustave (a na ekranu neka pucacina, labirint ili tako nesto). Laughing

IMO, takve stvari se gledaju zbog opustanja, a ne zbog "realizma"; tome sluze dokumentarci.

Isto kao sto neces gledati "Ramba" zato da naucis biti vrhunski gerilac.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 2:01 sub, 21. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja tu seriju ne mogu gledat jer mi je uglavnom dosadna i likovi su generalno iritantni, bez obzira na matematiku. Ali tako je to u USA, [url=http://www.imdb.com/title/tt0303461/]najbolje stvari traju kraće od jedne sezone[/url], a jedva gledljive [url=http://www.imdb.com/title/tt0065272/]štancaju i do 40 godina[/url].
Ja tu seriju ne mogu gledat jer mi je uglavnom dosadna i likovi su generalno iritantni, bez obzira na matematiku. Ali tako je to u USA, najbolje stvari traju kraće od jedne sezone, a jedva gledljive štancaju i do 40 godina.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mhaberl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 09. 2009. (14:44:26)
Postovi: (2D)16
Spol: muško
Sarma: -

PostPostano: 10:05 sub, 21. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ili racunarci nad bilo kojim filmom gdje se spominje provaljivanje u racunalne sustave (a na ekranu neka pucacina, labirint ili tako nesto). :lol:
[/quote]
:lol: :lol: :lol:
Da ne pisem [url=http://www.eldar.org/~ben/funny/html/504.html]vec napisano.[/url]

[size=9][color=#999999]Added after 1 minutes:[/color][/size]

[quote="goranm"]Ja tu seriju ne mogu gledat jer mi je uglavnom dosadna i likovi su generalno iritantni, bez obzira na matematiku. Ali tako je to u USA, [url=http://www.imdb.com/title/tt0303461/]najbolje stvari traju kraće od jedne sezone[/url], a jedva gledljive [url=http://www.imdb.com/title/tt0065272/]štancaju i do 40 godina[/url].[/quote]
a snimaju ono na cemu zaraduju najvecu lovu tj. ono sta vecina ljudi smatra dobrim.
vsego (napisa):
Ili racunarci nad bilo kojim filmom gdje se spominje provaljivanje u racunalne sustave (a na ekranu neka pucacina, labirint ili tako nesto). Laughing

Laughing Laughing Laughing
Da ne pisem vec napisano.

Added after 1 minutes:

goranm (napisa):
Ja tu seriju ne mogu gledat jer mi je uglavnom dosadna i likovi su generalno iritantni, bez obzira na matematiku. Ali tako je to u USA, najbolje stvari traju kraće od jedne sezone, a jedva gledljive štancaju i do 40 godina.

a snimaju ono na cemu zaraduju najvecu lovu tj. ono sta vecina ljudi smatra dobrim.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:12 ned, 22. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"] [url=http://www.imdb.com/title/tt0303461/]najbolje stvari traju kraće od jedne sezone[/url] [/quote]


da!! najbolja serija IKADA!!

ps: sorry na offtopic, morala sam :P
goranm (napisa):
najbolje stvari traju kraće od jedne sezone



da!! najbolja serija IKADA!!

ps: sorry na offtopic, morala sam Razz



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 7:00 pon, 23. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma i izuzev matematike, i ostalo je nerealno... Npr. međuljudski odnosi matematičara ili prikaz da su fizičari veći čudaci od matematičara! Ej! Pa pogledajte malo oko sebe :P
Ma i izuzev matematike, i ostalo je nerealno... Npr. međuljudski odnosi matematičara ili prikaz da su fizičari veći čudaci od matematičara! Ej! Pa pogledajte malo oko sebe Razz



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:59 pon, 23. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]... ili prikaz da su fizičari veći čudaci od matematičara! Ej! Pa pogledajte malo oko sebe :P[/quote]

Hja, to ovisi s koje strane brda gledas. Kad bi gledao netko tko nije ni matematicar ni fizicar (neki skroz normalan covjek :silly:) mislim da ne bi ni primijetio razliku...
Ivančica (napisa):
... ili prikaz da su fizičari veći čudaci od matematičara! Ej! Pa pogledajte malo oko sebe Razz


Hja, to ovisi s koje strane brda gledas. Kad bi gledao netko tko nije ni matematicar ni fizicar (neki skroz normalan covjek #Silly) mislim da ne bi ni primijetio razliku...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 15:07 pon, 23. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]

Hja, to ovisi s koje strane brda gledas. Kad bi gledao netko tko nije ni matematicar ni fizicar ([b]neki skroz normalan covjek [/b]:silly:) mislim da ne bi ni primijetio razliku...[/quote]


kako mislis normalan ....pa i mi smo normlani valjda
khm :roll:
krcko (napisa):


Hja, to ovisi s koje strane brda gledas. Kad bi gledao netko tko nije ni matematicar ni fizicar (neki skroz normalan covjek #Silly) mislim da ne bi ni primijetio razliku...



kako mislis normalan ....pa i mi smo normlani valjda
khm Rolling Eyes



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:24 pon, 23. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kajaznam. Zadnji put kad sam provjeravao ja sam komutirao s adjungiranim krckom.
Kajaznam. Zadnji put kad sam provjeravao ja sam komutirao s adjungiranim krckom.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 21:09 pon, 23. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ono sto mi je bzvze u većini serija (a tu upada i zakon brojeva) je to što likovi skoro pa nikada nisu ljudi, nego gotovo pa idealizirana verzija čovjeka.

Najveće mane koje sam mogao ustanovit u jedno 7 do 8 pogledanih epizoda je da je Charlie sramežljiv, brat mu ima opasan posao kojim je preokupiran, a Larry je navodno [u]imao[/u] problem s kockanjem. I to je to.

A nije da nisu imali primjera genijalaca iz stvarnog života koji su imali ozbiljne karakterne mane.
Ono sto mi je bzvze u većini serija (a tu upada i zakon brojeva) je to što likovi skoro pa nikada nisu ljudi, nego gotovo pa idealizirana verzija čovjeka.

Najveće mane koje sam mogao ustanovit u jedno 7 do 8 pogledanih epizoda je da je Charlie sramežljiv, brat mu ima opasan posao kojim je preokupiran, a Larry je navodno imao problem s kockanjem. I to je to.

A nije da nisu imali primjera genijalaca iz stvarnog života koji su imali ozbiljne karakterne mane.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 21:12 pon, 23. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

zato počni gledat House-a :P
Meni je ta serija dobra.
zato počni gledat House-a Razz
Meni je ta serija dobra.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 22:49 pon, 23. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]zato počni gledat House-a :P
Meni je ta serija dobra.[/quote]
Prošla je baba s tim kolačem. :lol: Tempo od jedne epizode svakih tjedan dana mi i nije baš nešta. Trenutno gledam [url=http://www.imdb.com/title/tt0187636/]Farscape[/url]. Ocjena na IMDB-u (8.7) je možda malo pretjerana (barem za prve dvije sezone), ali nije loše.
ante003 (napisa):
zato počni gledat House-a Razz
Meni je ta serija dobra.

Prošla je baba s tim kolačem. Laughing Tempo od jedne epizode svakih tjedan dana mi i nije baš nešta. Trenutno gledam Farscape. Ocjena na IMDB-u (8.7) je možda malo pretjerana (barem za prve dvije sezone), ali nije loše.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 22:53 pon, 23. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja imam skinute sve epizode pa pogledam 5,6 zaredom :D
Vise mi se svida dok si skinem serije pa gledam na laptopu nego dok mi glupe reklame upropaste najuzbudljiviji dio na tvu :D
Ja imam skinute sve epizode pa pogledam 5,6 zaredom Very Happy
Vise mi se svida dok si skinem serije pa gledam na laptopu nego dok mi glupe reklame upropaste najuzbudljiviji dio na tvu Very Happy



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nameless
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2007. (13:59:36)
Postovi: (58)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:53 pon, 23. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]zato počni gledat House-a :P
Meni je ta serija dobra.[/quote]

ma bezvze je i to, kadgot neko ima bolest, il je autoimuna, tumor, il infekcija, i onda nikad niije infekcija jer nema temperaturu jer su mu dali previše lijekova za ono što su prvo mislili da je, pa su gljivice ili parazit.
al ono, house je zgodniji od onog matematičara u numbersima pa prolazi :D
ante003 (napisa):
zato počni gledat House-a Razz
Meni je ta serija dobra.


ma bezvze je i to, kadgot neko ima bolest, il je autoimuna, tumor, il infekcija, i onda nikad niije infekcija jer nema temperaturu jer su mu dali previše lijekova za ono što su prvo mislili da je, pa su gljivice ili parazit.
al ono, house je zgodniji od onog matematičara u numbersima pa prolazi Very Happy



_________________
"ja sam samo tu da vreme brže proleti"...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 22:55 pon, 23. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa ta serija nije super je svaki put izlječe pacijenta ( makar ima di su ih i ubili) nego ponasanje Housea i njegov lik je zapravo jedina stvar zasto je serija uspjesna.
Pa ta serija nije super je svaki put izlječe pacijenta ( makar ima di su ih i ubili) nego ponasanje Housea i njegov lik je zapravo jedina stvar zasto je serija uspjesna.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 23:03 pon, 23. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

što se tiče samog housea, velim mi cura da je i tu 90% bolesti i stanja ono što se uči na prve 2-3 godine faxa, ali nama koji ne kužimo je to nešto svjetsko... al serija kao takva je dobra, bolja od svih onih ostalih doktorskih koje se samo baziraju na tome da do kraja snimanja svaki doktor spava sa svakom sestrom :D
što se tiče samog housea, velim mi cura da je i tu 90% bolesti i stanja ono što se uči na prve 2-3 godine faxa, ali nama koji ne kužimo je to nešto svjetsko... al serija kao takva je dobra, bolja od svih onih ostalih doktorskih koje se samo baziraju na tome da do kraja snimanja svaki doktor spava sa svakom sestrom Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan