Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pitanja vezana uz razlikovne predmete

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Kolegiji vezani uz ekonomiju i financije
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
prolaznica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2009. (21:59:00)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:10 čet, 26. 11. 2009    Naslov: Pitanja vezana uz razlikovne predmete Citirajte i odgovorite

Lijepi pozdrav svima!

Nisam bila sigurna gdje postaviti temu, ovaj podforum mi se čini najprikladnijim..
Naime, studiram na ekonomskom faksu, i sve više uviđam da me zanima financijska matematika, pri kraju sam preddiplomskog studija.

Nakon što upišem petu godinu i završim ju (na našem faksu je 4 + 1), htjela bih upisati diplomski studij financijske matematike na vašem faksu.
Čitala sam na internetskim stranicama pmf-a o upisu na diplomski studij i spominju se razlikovni predmeti i moduli, ali nisu navedeni koji točno.
Jer piše sljedeće:

Smatramo da ovim zahtjevima udovoljavaju sljedeći studijski programi:
...
b. na drugim ustanovama u Republici Hrvatskoj:

- s direktnim upisom (bez razlikovnih ispita i studijskih modula): svi preddiplomski sveučilišni studiji matematike,

- uz upis razlikovnih studijskih modula ili kolegija: preddiplomski sveučilišni studiji edukacije matematike, preddiplomski sveučilišni studiji edukacije matematike i još jednog predmeta (informatika, fizika, kemija, biologija i dr.), preddiplomski sveučilišni studiji tehničkih znanosti (računarstvo, elektrotehnika, strojarstvo, brodogradnja, građevina...), preddiplomski sveučilišni studiji iz područja prirodoslovlja (fizika),[b] te preddiplomski sveučilišni studiji ekonomije s velikim brojem ECTS bodova iz matematičkih kolegija [/b]

Dali postoji negdje na netu ta informacija, ili postoje kakve brošure za kupiti kada se raspiše natječaj za upis na diplomski studij da se malo bolje informiram?
Hvala vam puno!
Lijepi pozdrav svima!

Nisam bila sigurna gdje postaviti temu, ovaj podforum mi se čini najprikladnijim..
Naime, studiram na ekonomskom faksu, i sve više uviđam da me zanima financijska matematika, pri kraju sam preddiplomskog studija.

Nakon što upišem petu godinu i završim ju (na našem faksu je 4 + 1), htjela bih upisati diplomski studij financijske matematike na vašem faksu.
Čitala sam na internetskim stranicama pmf-a o upisu na diplomski studij i spominju se razlikovni predmeti i moduli, ali nisu navedeni koji točno.
Jer piše sljedeće:

Smatramo da ovim zahtjevima udovoljavaju sljedeći studijski programi:
...
b. na drugim ustanovama u Republici Hrvatskoj:

- s direktnim upisom (bez razlikovnih ispita i studijskih modula): svi preddiplomski sveučilišni studiji matematike,

- uz upis razlikovnih studijskih modula ili kolegija: preddiplomski sveučilišni studiji edukacije matematike, preddiplomski sveučilišni studiji edukacije matematike i još jednog predmeta (informatika, fizika, kemija, biologija i dr.), preddiplomski sveučilišni studiji tehničkih znanosti (računarstvo, elektrotehnika, strojarstvo, brodogradnja, građevina...), preddiplomski sveučilišni studiji iz područja prirodoslovlja (fizika), te preddiplomski sveučilišni studiji ekonomije s velikim brojem ECTS bodova iz matematičkih kolegija

Dali postoji negdje na netu ta informacija, ili postoje kakve brošure za kupiti kada se raspiše natječaj za upis na diplomski studij da se malo bolje informiram?
Hvala vam puno!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krks
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 06. 2009. (06:57:05)
Postovi: (1D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 19:13 pet, 27. 11. 2009    Naslov: Re: Pitanja vezana uz razlikovne predmete Citirajte i odgovorite

[quote="prolaznica"]Čitala sam na internetskim stranicama pmf-a o upisu na diplomski studij i spominju se razlikovni predmeti i moduli, ali nisu navedeni koji točno.[/quote]
Ne bi te htio plasiti...ali prvo si pregledaj programe/webove kolegija i procijeni gdje stojis s predznanjem. Pola kolegija jest ekonomske tematike, ali ostali su cista matematika i to dosta daleko od "prakticne" matematike na drugim faksevima, pa i drugim tehnickim. (puno dokaza, matematickih formalizama, razrade detalja)

Sto se razlike tice, mislim da nema tocno odredjenih pravila - stvari se odredjuju prema svakom slucaju posebno, jer ni nema vise od par prelaznika po godini.
Ja sam mislim jedini ove godine, presao s FERa (ne znam da li je ikad dosao netko s ekonomije?) i prvo mi je receno da cu trebati poloziti kolegij Mjera i integral, no kasnije je ispalo kako me nece na to tjerati.
No najbolje da kontaktiras voditelja studija, vjerojatno ce ti faliti vise toga pa te mozda jace stisnu.

[quote]preddiplomski sveučilišni studiji ekonomije s velikim brojem ECTS bodova iz matematičkih kolegija[/quote]
Pokusaj si izracunati koliko bi bodova imala za upis pa usporedi s rang listama zadnjih godina. U prednosti si jer ces moci birati 180 ECTSa sa svih 5 godina, no vjerojatno imate svega par cistih matematickih predmeta i to ce ti dosta srezati bodove.
prolaznica (napisa):
Čitala sam na internetskim stranicama pmf-a o upisu na diplomski studij i spominju se razlikovni predmeti i moduli, ali nisu navedeni koji točno.

Ne bi te htio plasiti...ali prvo si pregledaj programe/webove kolegija i procijeni gdje stojis s predznanjem. Pola kolegija jest ekonomske tematike, ali ostali su cista matematika i to dosta daleko od "prakticne" matematike na drugim faksevima, pa i drugim tehnickim. (puno dokaza, matematickih formalizama, razrade detalja)

Sto se razlike tice, mislim da nema tocno odredjenih pravila - stvari se odredjuju prema svakom slucaju posebno, jer ni nema vise od par prelaznika po godini.
Ja sam mislim jedini ove godine, presao s FERa (ne znam da li je ikad dosao netko s ekonomije?) i prvo mi je receno da cu trebati poloziti kolegij Mjera i integral, no kasnije je ispalo kako me nece na to tjerati.
No najbolje da kontaktiras voditelja studija, vjerojatno ce ti faliti vise toga pa te mozda jace stisnu.

Citat:
preddiplomski sveučilišni studiji ekonomije s velikim brojem ECTS bodova iz matematičkih kolegija

Pokusaj si izracunati koliko bi bodova imala za upis pa usporedi s rang listama zadnjih godina. U prednosti si jer ces moci birati 180 ECTSa sa svih 5 godina, no vjerojatno imate svega par cistih matematickih predmeta i to ce ti dosta srezati bodove.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
prolaznica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2009. (21:59:00)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:34 pet, 27. 11. 2009    Naslov: Re: Pitanja vezana uz razlikovne predmete Citirajte i odgovorite

[quote="krks"]
Ne bi te htio plasiti...ali prvo si pregledaj programe/webove kolegija i procijeni gdje stojis s predznanjem. Pola kolegija jest ekonomske tematike, ali ostali su cista matematika i to dosta daleko od "prakticne" matematike na drugim faksevima, pa i drugim tehnickim. (puno dokaza, matematickih formalizama, razrade detalja)[/quote]

gledala sam programe i upoznata sam sa 60% gradiva, i imala sam sreće da su me pogodili profesori koji su to radili kroz matematiku. a i sad slušam predmete kroz čistu matematiku u ekonomiji. upoznata sam s dokazima, to su me i pitali na usmenome za izvođenje.

[quote="krks"]
Sto se razlike tice, mislim da nema tocno odredjenih pravila - stvari se odredjuju prema svakom slucaju posebno, jer ni nema vise od par prelaznika po godini.
Ja sam mislim jedini ove godine, presao s FERa (ne znam da li je ikad dosao netko s ekonomije?) i prvo mi je receno da cu trebati poloziti kolegij Mjera i integral, no kasnije je ispalo kako me nece na to tjerati.
No najbolje da kontaktiras voditelja studija, vjerojatno ce ti faliti vise toga pa te mozda jace stisnu. [/quote]

a koliko si predmeta imao sličnih kao na pmfu? jer je tvoj faks bliži po toj tematici nego moj.
[quote="krks"]
Pokusaj si izracunati koliko bi bodova imala za upis pa usporedi s rang listama zadnjih godina. U prednosti si jer ces moci birati 180 ECTSa sa svih 5 godina, no vjerojatno imate svega par cistih matematickih predmeta i to ce ti dosta srezati bodove.[/quote]
gdje bih mogla naći te bodove i kako se rangira jer na internetskim stranicama pmfa nema ništa o bodovima i rangiranju razredbenom postupku za diplomski studij.

evo okvirno za sad imam 5 kolegija s matematike plus koje ću još upisati da će sve skupa biti oko 7 sa oko 43 ECTS-a..

p.s. puno ti hvala na informacijama!
krks (napisa):

Ne bi te htio plasiti...ali prvo si pregledaj programe/webove kolegija i procijeni gdje stojis s predznanjem. Pola kolegija jest ekonomske tematike, ali ostali su cista matematika i to dosta daleko od "prakticne" matematike na drugim faksevima, pa i drugim tehnickim. (puno dokaza, matematickih formalizama, razrade detalja)


gledala sam programe i upoznata sam sa 60% gradiva, i imala sam sreće da su me pogodili profesori koji su to radili kroz matematiku. a i sad slušam predmete kroz čistu matematiku u ekonomiji. upoznata sam s dokazima, to su me i pitali na usmenome za izvođenje.

krks (napisa):

Sto se razlike tice, mislim da nema tocno odredjenih pravila - stvari se odredjuju prema svakom slucaju posebno, jer ni nema vise od par prelaznika po godini.
Ja sam mislim jedini ove godine, presao s FERa (ne znam da li je ikad dosao netko s ekonomije?) i prvo mi je receno da cu trebati poloziti kolegij Mjera i integral, no kasnije je ispalo kako me nece na to tjerati.
No najbolje da kontaktiras voditelja studija, vjerojatno ce ti faliti vise toga pa te mozda jace stisnu.


a koliko si predmeta imao sličnih kao na pmfu? jer je tvoj faks bliži po toj tematici nego moj.
krks (napisa):

Pokusaj si izracunati koliko bi bodova imala za upis pa usporedi s rang listama zadnjih godina. U prednosti si jer ces moci birati 180 ECTSa sa svih 5 godina, no vjerojatno imate svega par cistih matematickih predmeta i to ce ti dosta srezati bodove.

gdje bih mogla naći te bodove i kako se rangira jer na internetskim stranicama pmfa nema ništa o bodovima i rangiranju razredbenom postupku za diplomski studij.

evo okvirno za sad imam 5 kolegija s matematike plus koje ću još upisati da će sve skupa biti oko 7 sa oko 43 ECTS-a..

p.s. puno ti hvala na informacijama!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anna Lee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2008. (00:49:44)
Postovi: (114)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 9
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:29 pet, 27. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

edit.
edit.



_________________
"The tooth fairy teaches children that they can sell body parts for money."


Zadnja promjena: Anna Lee; 12:56 ned, 30. 1. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krks
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 06. 2009. (06:57:05)
Postovi: (1D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 16:28 sub, 28. 11. 2009    Naslov: Re: Pitanja vezana uz razlikovne predmete Citirajte i odgovorite

[quote]gdje bih mogla naći te bodove i kako se rangira jer na internetskim stranicama pmfa nema ništa o bodovima i rangiranju razredbenom postupku za diplomski studij.[/quote]
Imas sve tu:
[url]http://www.math.hr/Default.aspx?sec=416[/url]

[quote="prolaznica"]a koliko si predmeta imao sličnih kao na pmfu? jer je tvoj faks bliži po toj tematici nego moj.[/quote][quote]evo okvirno za sad imam 5 kolegija s matematike plus koje ću još upisati da će sve skupa biti oko 7 sa oko 43 ECTS-a..[/quote]
Na upisu ti se predmeti dijele u matematicke (tezina 1), strucne (0.5) i ostale (0.4). Mnozi se tezina*ects*ocjena, i zbraja do 180 ects bodova. Ako imas 43 mat. ectsa i sve 5ice max. ti je 43*5*1+(180-43)*5*0.5=557, sto je sasvim dovoljno. Ove godine je prag na financijskoj bio 470, s tim da se spustio do 400 (neki su konkurirali na vise smjerova).

Uglavnom, sve matematicke predmete moras unijeti, a mozda imas jos nesto (tipa baze podataka, operacijska istrazivanja, neke statistike) sto mozes utrpati pod matematiku. Na linku gore imas podjelu predmeta za PMFovce, neka ti to bude vodic - ali mi vanjski sami predlazemo sto ide u koju skupinu, uz ovjerenu potvrdu o sadrzaju kolegija koju pregledava upisna komisija.

No nemoj misliti da ce to netko previse pregledavati - najbolje ako ti predmet ima "matematika" u imenu, ima nesto analogno na PMFu ili ako je stvarno fundamentalni teoretski predmet (bez razrade konkretne primjene). Ja sam to tako shvatio, nisam pretjerivao i sve su mi priznali kako sam napisao - no meni nije bilo gusto s bodovima pa nisam forsirao da mi se kao matematicki prizna svaki predmet s primjenjenom matematikom.
Citat:
gdje bih mogla naći te bodove i kako se rangira jer na internetskim stranicama pmfa nema ništa o bodovima i rangiranju razredbenom postupku za diplomski studij.

Imas sve tu:
http://www.math.hr/Default.aspx?sec=416

prolaznica (napisa):
a koliko si predmeta imao sličnih kao na pmfu? jer je tvoj faks bliži po toj tematici nego moj.
Citat:
evo okvirno za sad imam 5 kolegija s matematike plus koje ću još upisati da će sve skupa biti oko 7 sa oko 43 ECTS-a..

Na upisu ti se predmeti dijele u matematicke (tezina 1), strucne (0.5) i ostale (0.4). Mnozi se tezina*ects*ocjena, i zbraja do 180 ects bodova. Ako imas 43 mat. ectsa i sve 5ice max. ti je 43*5*1+(180-43)*5*0.5=557, sto je sasvim dovoljno. Ove godine je prag na financijskoj bio 470, s tim da se spustio do 400 (neki su konkurirali na vise smjerova).

Uglavnom, sve matematicke predmete moras unijeti, a mozda imas jos nesto (tipa baze podataka, operacijska istrazivanja, neke statistike) sto mozes utrpati pod matematiku. Na linku gore imas podjelu predmeta za PMFovce, neka ti to bude vodic - ali mi vanjski sami predlazemo sto ide u koju skupinu, uz ovjerenu potvrdu o sadrzaju kolegija koju pregledava upisna komisija.

No nemoj misliti da ce to netko previse pregledavati - najbolje ako ti predmet ima "matematika" u imenu, ima nesto analogno na PMFu ili ako je stvarno fundamentalni teoretski predmet (bez razrade konkretne primjene). Ja sam to tako shvatio, nisam pretjerivao i sve su mi priznali kako sam napisao - no meni nije bilo gusto s bodovima pa nisam forsirao da mi se kao matematicki prizna svaki predmet s primjenjenom matematikom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
prolaznica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2009. (21:59:00)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:42 sub, 28. 11. 2009    Naslov: Re: Pitanja vezana uz razlikovne predmete Citirajte i odgovorite

krks puno hvala na tim linkovima, malo sam proučila, budem još detaljnije kasnije.
vidim da se dobivaju dodatni bodovi za radove i demonstrature što će mi dodatno pomoći :D
znam ako/kad krenem na to da će biti teško, ali kad se hoće sve se može! :wink:
krks puno hvala na tim linkovima, malo sam proučila, budem još detaljnije kasnije.
vidim da se dobivaju dodatni bodovi za radove i demonstrature što će mi dodatno pomoći Very Happy
znam ako/kad krenem na to da će biti teško, ali kad se hoće sve se može! Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ludvigopcija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 06. 2010. (21:04:42)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:57 pet, 4. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitat ću ovdje usputno...

Prebijaju li se određeni kolegiji s dodiplomskog na ekonomiji, npr. Mikroekonomija, Makroekonomija, Ekonometrija, Financijska tržišta i Ekonomika javnog sektora?

I također koliko ljudi se prijavljuje na smjer?
Pitat ću ovdje usputno...

Prebijaju li se određeni kolegiji s dodiplomskog na ekonomiji, npr. Mikroekonomija, Makroekonomija, Ekonometrija, Financijska tržišta i Ekonomika javnog sektora?

I također koliko ljudi se prijavljuje na smjer?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Kolegiji vezani uz ekonomiju i financije Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan