Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pratite li IŠTA preko RSSa?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Pratite li IŠTA preko RSSa?
Da, redovito 5 ili više siteova
22%
 22%  [ 20 ]
Da, povremeno ili manje od 5 siteova
14%
 14%  [ 13 ]
Ne koristim to
32%
 32%  [ 29 ]
Ne znam što je RSS
29%
 29%  [ 26 ]
Ukupno glasova : 88

Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:44 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Pratite li IŠTA preko RSSa? Citirajte i odgovorite

Kako subject kaze, zanima me pratite li ista (neki blog, novosti,...) preko RSS/atom/... tehnologija?

Moj je dojam da je to kod nas jos uvijek jako nepoznata i neopravdano zanemarivana tehnologija, pa me zanima koliko sam u pravu.

Motivirano [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=123418#123418]ovom raspravom[/url].

Podsjecam da je anketa anonimna, pa nikoga ne treba biti "sram" sto ne zna sto je RSS.

One koji napisu da koriste malo ili ne koriste uopce molim da napisu zasto.
Kako subject kaze, zanima me pratite li ista (neki blog, novosti,...) preko RSS/atom/... tehnologija?

Moj je dojam da je to kod nas jos uvijek jako nepoznata i neopravdano zanemarivana tehnologija, pa me zanima koliko sam u pravu.

Motivirano ovom raspravom.

Podsjecam da je anketa anonimna, pa nikoga ne treba biti "sram" sto ne zna sto je RSS.

One koji napisu da koriste malo ili ne koriste uopce molim da napisu zasto.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 12:04 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

RSS mi je praktički osnovna stvar u svakodnevnom (online) životu. Na taj način agregiram u Google Reader vijesti i blog postove sa svih news portala i blogova koje pratim.
RSS mi je praktički osnovna stvar u svakodnevnom (online) životu. Na taj način agregiram u Google Reader vijesti i blog postove sa svih news portala i blogova koje pratim.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 12:37 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znam što je ali ne koristim jer ne znam kako. :D Naravno, nije teško pogledati negdje kako, ali nisam još... Plus, čini mi se da oduzima dio zabave. :P
Znam što je ali ne koristim jer ne znam kako. Very Happy Naravno, nije teško pogledati negdje kako, ali nisam još... Plus, čini mi se da oduzima dio zabave. Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 12:50 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na RSS-u temeljim cijeli jedan projekt na kojem radim, inače privatno ne pretjerano, slažem se da ima više čari u surfanju i traženju tih podataka...
Na RSS-u temeljim cijeli jedan projekt na kojem radim, inače privatno ne pretjerano, slažem se da ima više čari u surfanju i traženju tih podataka...



_________________
Super Nut Chase
moj site


Zadnja promjena: Saf; 16:14 pet, 2. 10. 2009; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:07 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni je rss pomalo nepregledan :oops: ali to je, pretpostavljam, do mene :)
meni je rss pomalo nepregledan Embarassed ali to je, pretpostavljam, do mene Smile



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 13:35 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

i meni se čini da je to kod nas još uvijek podcijenjena tehnologija, ali ja ne bih mogao funkcionirati bez RSS-a. recimo dosta je problematično što dosta domaćih stranica još nema feedove. s druge strane dosta ljudi koje sam nagovarao da počnu RSS za praćenje stranica je dosta sretno sa učinkom :)

[quote="Atomised"]Plus, čini mi se da oduzima dio zabave.[/quote]

interesantna tvrdnja, ne znam što je to manje zabavno kod RSS-a. prije sam gubio grozno mnogo vremena na provjeravanje statusa stranica, ali kroz vrijeme sam skužio da nikad ne bih mogao pratiti toliko stvari koliko ih trenutno pratim sa RSSom, fizički bi trošio previše vremena. a ja još pratim relativno malo stvari - recimo dođe mi 100njak postova dnevno, znam ljude koji prate dovoljno stranica i za 600tinjak stvari dnevno (dakako ne čita se sve ;)). meni se sviđa taj koncept da mi informacije traže mene umjesto da ja tražim njih :g: uz to prateći RSS neke uvide dobivaš u realnom vremenu kako se grade, što je efekt koji se ne može postići post hoc traženjem.

[quote="tihana"]meni je rss pomalo nepregledan[/quote]

kako ga koristiš? npr. meni je puno pomoglo stapanje više feedova sa stranica koje imaju zajedničku tematiku, prije toga sam gledao svaki zasebno.
i meni se čini da je to kod nas još uvijek podcijenjena tehnologija, ali ja ne bih mogao funkcionirati bez RSS-a. recimo dosta je problematično što dosta domaćih stranica još nema feedove. s druge strane dosta ljudi koje sam nagovarao da počnu RSS za praćenje stranica je dosta sretno sa učinkom Smile

Atomised (napisa):
Plus, čini mi se da oduzima dio zabave.


interesantna tvrdnja, ne znam što je to manje zabavno kod RSS-a. prije sam gubio grozno mnogo vremena na provjeravanje statusa stranica, ali kroz vrijeme sam skužio da nikad ne bih mogao pratiti toliko stvari koliko ih trenutno pratim sa RSSom, fizički bi trošio previše vremena. a ja još pratim relativno malo stvari - recimo dođe mi 100njak postova dnevno, znam ljude koji prate dovoljno stranica i za 600tinjak stvari dnevno (dakako ne čita se sve Wink). meni se sviđa taj koncept da mi informacije traže mene umjesto da ja tražim njih Mr. Green uz to prateći RSS neke uvide dobivaš u realnom vremenu kako se grade, što je efekt koji se ne može postići post hoc traženjem.

tihana (napisa):
meni je rss pomalo nepregledan


kako ga koristiš? npr. meni je puno pomoglo stapanje više feedova sa stranica koje imaju zajedničku tematiku, prije toga sam gledao svaki zasebno.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 14:12 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja spremam stranice i forume koje pratim u "Bookmarks Toolbar" i onda kad se ulogiram na komp pregledam sve po redu.

Al ukoliko se realizira ono sto je GauSs_ predlozio na [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=123418#123418]onoj raspravi[/url], vrlo rado cu pocet koristiti RSS.
Ja spremam stranice i forume koje pratim u "Bookmarks Toolbar" i onda kad se ulogiram na komp pregledam sve po redu.

Al ukoliko se realizira ono sto je GauSs_ predlozio na onoj raspravi, vrlo rado cu pocet koristiti RSS.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:25 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"]kako ga koristiš?[/quote]

hehe nikako (za sada barem :) )
ali nisam znala da mogu gledati samo one vijesti koje me zanimaju

evo kako sam ja doživljavala rss:
feed://news.bbc.co.uk/rss/newsonline_world_edition/front_page/rss091.xml
feed://rss.cnn.com/rss/cnn_topstories.rss
feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/HomePage.xml
feed://www.washingtonpost.com/wp-srv/print/a1/rssheadlines.xml

poprilično nepregledno [size=1]i bez sličica[/size] :oops:

[quote="Swerz"]Ja spremam stranice i forume koje pratim u "Bookmarks Toolbar" i onda kad se ulogiram na komp pregledam sve po redu.

Al ukoliko se realizira ono sto je GauSs_ predlozio na [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=123418#123418]onoj raspravi[/url], vrlo rado cu pocet koristiti RSS.[/quote]

također :D
nemo (napisa):
kako ga koristiš?


hehe nikako (za sada barem Smile )
ali nisam znala da mogu gledati samo one vijesti koje me zanimaju

evo kako sam ja doživljavala rss:
feed://news.bbc.co.uk/rss/newsonline_world_edition/front_page/rss091.xml
feed://rss.cnn.com/rss/cnn_topstories.rss
feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/HomePage.xml
feed://www.washingtonpost.com/wp-srv/print/a1/rssheadlines.xml

poprilično nepregledno i bez sličica Embarassed

Swerz (napisa):
Ja spremam stranice i forume koje pratim u "Bookmarks Toolbar" i onda kad se ulogiram na komp pregledam sve po redu.

Al ukoliko se realizira ono sto je GauSs_ predlozio na onoj raspravi, vrlo rado cu pocet koristiti RSS.


također Very Happy



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 17:52 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja pratim gazilion stvari preko rss/atom feedova, ali ne citam ih u tom obliku vec ako me zanimaju otvorim link u web browseru
ja pratim gazilion stvari preko rss/atom feedova, ali ne citam ih u tom obliku vec ako me zanimaju otvorim link u web browseru



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 19:53 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Volim sajtove koji imaju RSS za clanak i RSS za sve komentare pa da mogu u miru pratiti i jedno i drugo kronoloskim redoslijedom kako dolazi.

Recimo - jedan super RSS feed je od zet.hr-a - informacije o neprometovanju dolaze prilicno brzo :)

Osobno pratim 15tak feedova, ima toga puno vise u readeru, ali neki su jednostavno zamrli (polu-privatni blogovi npr)

Ono sto sam primjetila kao posljedicu citanja preko rssa - da ne znam url niti izgled stranice, te ne sudjelujem u anketama, ili komentarima ako ih nemam u RSSu.... i tako...
S druge strane, bitno brze prodjem kroz sve sto me zanima i oduzima mi bitno manje vremena, a ucitavam samo one linkove/stranice koje me zaintrigiraju ako nemaju cijeli text ukljucen u feed :)

Definitivno mislim da je RSS odlican nacin jednostavne i pregledne distribucije informacija. :)

[size=9][color=#999999]Added after 3 minutes:[/color][/size]

[quote="tihana"][quote="nemo"]kako ga koristiš?[/quote]

hehe nikako (za sada barem :) )
ali nisam znala da mogu gledati samo one vijesti koje me zanimaju

evo kako sam ja doživljavala rss:
feed://news.bbc.co.uk/rss/newsonline_world_edition/front_page/rss091.xml
feed://rss.cnn.com/rss/cnn_topstories.rss
feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/HomePage.xml
feed://www.washingtonpost.com/wp-srv/print/a1/rssheadlines.xml

poprilično nepregledno [size=1]i bez sličica[/size] :oops:

[/quote]

je, treba rss reader - programcic koji to lijepo prikazuje :)
jedan od brzih i jednostavnih rjesenja dostupnih od svakud ti je [url=http://www.google.com/reader/]google reader[/url] pogotovo ako imas gmail account :)

meni je dojadio jer .... ne sjecam se vise.... draze mi je kad mi stigne doma na masinu koja radi 0-24 :)

ali greader daje IMO skroz dobar osjecaj sto je to rss reader i kako se koristi.... a onda kad ti se nakupi pokoji feed, prokopas da li ima bolje rjesenje za tebe :)
Volim sajtove koji imaju RSS za clanak i RSS za sve komentare pa da mogu u miru pratiti i jedno i drugo kronoloskim redoslijedom kako dolazi.

Recimo - jedan super RSS feed je od zet.hr-a - informacije o neprometovanju dolaze prilicno brzo Smile

Osobno pratim 15tak feedova, ima toga puno vise u readeru, ali neki su jednostavno zamrli (polu-privatni blogovi npr)

Ono sto sam primjetila kao posljedicu citanja preko rssa - da ne znam url niti izgled stranice, te ne sudjelujem u anketama, ili komentarima ako ih nemam u RSSu.... i tako...
S druge strane, bitno brze prodjem kroz sve sto me zanima i oduzima mi bitno manje vremena, a ucitavam samo one linkove/stranice koje me zaintrigiraju ako nemaju cijeli text ukljucen u feed Smile

Definitivno mislim da je RSS odlican nacin jednostavne i pregledne distribucije informacija. Smile

Added after 3 minutes:

tihana (napisa):
nemo (napisa):
kako ga koristiš?


hehe nikako (za sada barem Smile )
ali nisam znala da mogu gledati samo one vijesti koje me zanimaju

evo kako sam ja doživljavala rss:
feed://news.bbc.co.uk/rss/newsonline_world_edition/front_page/rss091.xml
feed://rss.cnn.com/rss/cnn_topstories.rss
feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/HomePage.xml
feed://www.washingtonpost.com/wp-srv/print/a1/rssheadlines.xml

poprilično nepregledno i bez sličica Embarassed



je, treba rss reader - programcic koji to lijepo prikazuje Smile
jedan od brzih i jednostavnih rjesenja dostupnih od svakud ti je google reader pogotovo ako imas gmail account Smile

meni je dojadio jer .... ne sjecam se vise.... draze mi je kad mi stigne doma na masinu koja radi 0-24 Smile

ali greader daje IMO skroz dobar osjecaj sto je to rss reader i kako se koristi.... a onda kad ti se nakupi pokoji feed, prokopas da li ima bolje rjesenje za tebe Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:59 pet, 2. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja imam cca 110 RSSova koje pratim. Siteove bez RSSova povremeno posjecujem samo ako su stvarno dobri/korisni/..., inace odem dalje.

Obicno citam iz readera, osim kad RSS daje samo sazetak ili pocetak teksta; u tom slucaju odem na site.

Za onih (za sada) 11 koji "ne znaju", ako vas zanima, evo ukratko:
RSS je nesto kao web stranica, no prilagodjena racunalu, a ne ljudima. Koristi se tako da pokupite linkove na RSSove onih stranica koje zelite pratiti i s tim linkovima napunite svoj "RSS citac (reader)".
Taj reader (gore je spomenut Googleov; ja osobno volim "prave" programe) povremeno (obicno svakih sat vremena) ucitava zadane RSSove i onda vam prezentira sto je novo (obicno preko ikone u tray).
Kad vam pase, piknete ikonu i pogledate sto je gdje novo na siteovima koje zelite pratiti.
To "novo" obicno bude popis naslova, pa izaberete sto cete procitati; ostalo zanemarite.

Za pocetak, mozete stvar isprobati preko Firefoxa (pojavi se icona koja izgleda [url=http://gustavus.edu/xml/rssicon.png]ovako[/url] ili slicno, pa ju piknete i kazete Firefoxu da vam prati tu stranicu).
Ja imam cca 110 RSSova koje pratim. Siteove bez RSSova povremeno posjecujem samo ako su stvarno dobri/korisni/..., inace odem dalje.

Obicno citam iz readera, osim kad RSS daje samo sazetak ili pocetak teksta; u tom slucaju odem na site.

Za onih (za sada) 11 koji "ne znaju", ako vas zanima, evo ukratko:
RSS je nesto kao web stranica, no prilagodjena racunalu, a ne ljudima. Koristi se tako da pokupite linkove na RSSove onih stranica koje zelite pratiti i s tim linkovima napunite svoj "RSS citac (reader)".
Taj reader (gore je spomenut Googleov; ja osobno volim "prave" programe) povremeno (obicno svakih sat vremena) ucitava zadane RSSove i onda vam prezentira sto je novo (obicno preko ikone u tray).
Kad vam pase, piknete ikonu i pogledate sto je gdje novo na siteovima koje zelite pratiti.
To "novo" obicno bude popis naslova, pa izaberete sto cete procitati; ostalo zanemarite.

Za pocetak, mozete stvar isprobati preko Firefoxa (pojavi se icona koja izgleda ovako ili slicno, pa ju piknete i kazete Firefoxu da vam prati tu stranicu).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 11:14 pon, 5. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"][quote="tihana"][quote="nemo"]kako ga koristiš?[/quote]

hehe nikako (za sada barem :) )
ali nisam znala da mogu gledati samo one vijesti koje me zanimaju

evo kako sam ja doživljavala rss:
feed://news.bbc.co.uk/rss/newsonline_world_edition/front_page/rss091.xml
feed://rss.cnn.com/rss/cnn_topstories.rss
feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/HomePage.xml
feed://www.washingtonpost.com/wp-srv/print/a1/rssheadlines.xml

poprilično nepregledno [size=1]i bez sličica[/size] :oops:

[/quote]

je, treba rss reader - programcic koji to lijepo prikazuje :)
jedan od brzih i jednostavnih rjesenja dostupnih od svakud ti je [url=http://www.google.com/reader/]google reader[/url] pogotovo ako imas gmail account :)

meni je dojadio jer .... ne sjecam se vise.... draze mi je kad mi stigne doma na masinu koja radi 0-24 :)[/quote]

ja osobno koristim google reader s obzirom da skačem između više računala pa onda moji feedovi idu svugdje samnom :) ali da neki program za čitanje obavezno, RSS kao format nije zamišljen za direktno čitanje, isto kao i bilo koji komad XML-a dizajniran je da ga programi lako čitaju (a ne ljudi ;)).

kako će stvar izgledati jednom kad ih jednom otvoriš u nekom čitaču ovisi od samog izvora ... mnoge stranice pružaju cijeli tekst sa svim sadržajima (slikice, video i sl. uključeni ;)), neke samo naslov sa uvodnim tekstom, neke pak samo naslov. jednom kad kreneš pregledavati lako ćeš vidjeti što te zanima, a što ne, a kao što je vsego rekao uvijek lagano možeš odklikati do originalnog sadržaja.

uostalom krcko je u onoj drugoj raspravi stavio link na jedan vrlo zgodan video o tome što je rss i kako ga koristiti pa preporučam pogledati: http://www.youtube.com/watch?v=0klgLsSxGsU
Nesi (napisa):
tihana (napisa):
nemo (napisa):
kako ga koristiš?


hehe nikako (za sada barem Smile )
ali nisam znala da mogu gledati samo one vijesti koje me zanimaju

evo kako sam ja doživljavala rss:
feed://news.bbc.co.uk/rss/newsonline_world_edition/front_page/rss091.xml
feed://rss.cnn.com/rss/cnn_topstories.rss
feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/HomePage.xml
feed://www.washingtonpost.com/wp-srv/print/a1/rssheadlines.xml

poprilično nepregledno i bez sličica Embarassed



je, treba rss reader - programcic koji to lijepo prikazuje Smile
jedan od brzih i jednostavnih rjesenja dostupnih od svakud ti je google reader pogotovo ako imas gmail account Smile

meni je dojadio jer .... ne sjecam se vise.... draze mi je kad mi stigne doma na masinu koja radi 0-24 Smile


ja osobno koristim google reader s obzirom da skačem između više računala pa onda moji feedovi idu svugdje samnom Smile ali da neki program za čitanje obavezno, RSS kao format nije zamišljen za direktno čitanje, isto kao i bilo koji komad XML-a dizajniran je da ga programi lako čitaju (a ne ljudi Wink).

kako će stvar izgledati jednom kad ih jednom otvoriš u nekom čitaču ovisi od samog izvora ... mnoge stranice pružaju cijeli tekst sa svim sadržajima (slikice, video i sl. uključeni Wink), neke samo naslov sa uvodnim tekstom, neke pak samo naslov. jednom kad kreneš pregledavati lako ćeš vidjeti što te zanima, a što ne, a kao što je vsego rekao uvijek lagano možeš odklikati do originalnog sadržaja.

uostalom krcko je u onoj drugoj raspravi stavio link na jedan vrlo zgodan video o tome što je rss i kako ga koristiti pa preporučam pogledati: http://www.youtube.com/watch?v=0klgLsSxGsU



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
allllice
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 09. 2005. (14:31:59)
Postovi: (121)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 28 - 4
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 11:22 pon, 5. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, nakon toliko odlaganja konacno sam pocela koristit taj famozni rss 8)
Koristim google reader, cisto zato sto mi je najlakse bilo pocet s tim, a za dalje cu vidjeti.

Cini mi se dosta korisno, i vec mi je pofalilo sto neke stranice nemaju mogucnost rss-anja (il kak vec bi to rekli), a dosta mi je bitno pratit novosti na tim stranicama.

Ugl, tako da se u anketi jedan glas moze promijeniti iz "ne koristim to" u "koristim povremeno" ;)
Evo, nakon toliko odlaganja konacno sam pocela koristit taj famozni rss Cool
Koristim google reader, cisto zato sto mi je najlakse bilo pocet s tim, a za dalje cu vidjeti.

Cini mi se dosta korisno, i vec mi je pofalilo sto neke stranice nemaju mogucnost rss-anja (il kak vec bi to rekli), a dosta mi je bitno pratit novosti na tim stranicama.

Ugl, tako da se u anketi jedan glas moze promijeniti iz "ne koristim to" u "koristim povremeno" Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:01 pon, 5. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

počela sam i ja korisitit :)

ps: ima li index.hr rss? ja nisam našla :(

pps: našla sam jednu manu rss-a - kada odem na početnu stranicu (npr index.hr, jutarnji.hr....svejedno) vidim koje vijesti imaju prioritet - a uzevši u obzir tko je vlasnik kojih novina (i odgovarajućih internet vijesti) mogu zaključiti dosta toga :)
počela sam i ja korisitit Smile

ps: ima li index.hr rss? ja nisam našla Sad

pps: našla sam jednu manu rss-a - kada odem na početnu stranicu (npr index.hr, jutarnji.hr....svejedno) vidim koje vijesti imaju prioritet - a uzevši u obzir tko je vlasnik kojih novina (i odgovarajućih internet vijesti) mogu zaključiti dosta toga Smile



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:21 pon, 5. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tihana"]ps: ima li index.hr rss? ja nisam našla :([/quote]

Ima. Pojavi se ikona (u Firefoxu i SeaMonkeyu 2).
Naslovnica: http://www.index.hr/najnovije/rss.ashx
Vijesti: http://www.index.hr/vijesti/rss.ashx
Sport: http://www.index.hr/sport/rss.ashx
Xmag: http://www.index.hr/xmag/rss.ashx

[quote="tihana"]pps: našla sam jednu manu rss-a - kada odem na početnu stranicu (npr index.hr, jutarnji.hr....svejedno) vidim koje vijesti imaju prioritet - a uzevši u obzir tko je vlasnik kojih novina (i odgovarajućih internet vijesti) mogu zaključiti dosta toga :)[/quote]

To je tocno, no RSS niti ne sluzi citanju stranice, nego jednostavnom pracenju noviteta. 8) A ponekad jednostavno nije prikladan cak niti za to. Npr. Net.hr ima previse toga (pratio sam jedan dan i brzo ga maknuo iz Readera).

Od domacih vijesti volim Business.hr i Poslovni.hr, s time da je Business vjerojatno interesantniji siroj populaciji (nisu samo "biznis" vijesti tamo).
tihana (napisa):
ps: ima li index.hr rss? ja nisam našla Sad


Ima. Pojavi se ikona (u Firefoxu i SeaMonkeyu 2).
Naslovnica: http://www.index.hr/najnovije/rss.ashx
Vijesti: http://www.index.hr/vijesti/rss.ashx
Sport: http://www.index.hr/sport/rss.ashx
Xmag: http://www.index.hr/xmag/rss.ashx

tihana (napisa):
pps: našla sam jednu manu rss-a - kada odem na početnu stranicu (npr index.hr, jutarnji.hr....svejedno) vidim koje vijesti imaju prioritet - a uzevši u obzir tko je vlasnik kojih novina (i odgovarajućih internet vijesti) mogu zaključiti dosta toga Smile


To je tocno, no RSS niti ne sluzi citanju stranice, nego jednostavnom pracenju noviteta. Cool A ponekad jednostavno nije prikladan cak niti za to. Npr. Net.hr ima previse toga (pratio sam jedan dan i brzo ga maknuo iz Readera).

Od domacih vijesti volim Business.hr i Poslovni.hr, s time da je Business vjerojatno interesantniji siroj populaciji (nisu samo "biznis" vijesti tamo).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:53 sri, 28. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Od domacih vijesti volim Business.hr i Poslovni.hr, s time da je Business vjerojatno interesantniji siroj populaciji (nisu samo "biznis" vijesti tamo).[/quote]

Niti dan nakon sto sam ovo napisao, Business.hr je potpuno izmijenio site, pa RSSa nije bilo par tjedana. Sada su to vratili, dapace bolje nego prije, jer je podijeljeno na kategorije. Ja pratim "sve sadrzaje" gdje dodje 100tinjak ili manje clanaka dnevno, pa se dosta lako prati (cca 95% niti ne citam, samo na racun naslova, a dio otpadne i na racun sazetaka koji se vide u RSSu :g:).

Za one koje zanima, popis njihovih RSSova je [url=http://business.hr/hr/O-nama/RSS-izvori-na-Business.hr]ovdje[/url].

[size=9][color=#999999]Added after 22 minutes:[/color][/size]

Dodatno, za one koje zanimaju znanstvena dostignuca iz nekog podrucja, [url=http://www.sciencedirect.com/]Science direct[/url] ima dobro rijesene RSSove za mnoge poznate casopise. Dakle, odete na njihov site, nadjete casopise koji vas zanimaju i pokupite RSS linkove. Novosti dolaze barem jednom tjedno (za casopise koje ja pratim).
vsego (napisa):
Od domacih vijesti volim Business.hr i Poslovni.hr, s time da je Business vjerojatno interesantniji siroj populaciji (nisu samo "biznis" vijesti tamo).


Niti dan nakon sto sam ovo napisao, Business.hr je potpuno izmijenio site, pa RSSa nije bilo par tjedana. Sada su to vratili, dapace bolje nego prije, jer je podijeljeno na kategorije. Ja pratim "sve sadrzaje" gdje dodje 100tinjak ili manje clanaka dnevno, pa se dosta lako prati (cca 95% niti ne citam, samo na racun naslova, a dio otpadne i na racun sazetaka koji se vide u RSSu Mr. Green).

Za one koje zanima, popis njihovih RSSova je ovdje.

Added after 22 minutes:

Dodatno, za one koje zanimaju znanstvena dostignuca iz nekog podrucja, Science direct ima dobro rijesene RSSove za mnoge poznate casopise. Dakle, odete na njihov site, nadjete casopise koji vas zanimaju i pokupite RSS linkove. Novosti dolaze barem jednom tjedno (za casopise koje ja pratim).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tantun
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 03. 2004. (22:32:32)
Postovi: (21)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 20 - 0

PostPostano: 19:51 sub, 31. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Dodatno, za one koje zanimaju znanstvena dostignuca iz nekog podrucja, [url=http://www.sciencedirect.com/]Science direct[/url] ima dobro rijesene RSSove za mnoge poznate casopise. Dakle, odete na njihov site, nadjete casopise koji vas zanimaju i pokupite RSS linkove. Novosti dolaze barem jednom tjedno (za casopise koje ja pratim).[/quote]

Mislim da bi arxiv.org bio mnogo zanimljiviji za one koje zanimaju najnovija znanstvena dostignuca. Autori uglavnom tamo uploadaju clanke cim ih natipkaju. Obicno se treba cekati bar par mjeseci (ako ne i godina) da se to pojavi u nekom casopisu...
arxiv.org ima RSS feed, npr ja pratim vjerojatnost, na http://export.arxiv.org/rss/math.PR?version=2.0
Za neko drugo podrucje promijenite math.PR u sto vas vec zanima...
Svidja mi se i jer se osjecam kao beskorisno smece dok gubim vrijeme na internetu i vidim da je tip susjednog ureda upravo uploadao dva clanka :)

Inace nemam bas iskustva s RSS-om, ovo je jedino sto pratim. Conky mi izbaci ovaj RSS feed kao desktop background cim pokrenem grafiku. Jedino sto me zezalo je sto su se imena autora izgubila u kupusu html koda (to je valjda zamisljeno za neke "moderne" RSS readere). Napisao sam bash scriptu koja makne html kod dosta dobro, pa ako koga zanima... :)
vsego (napisa):

Dodatno, za one koje zanimaju znanstvena dostignuca iz nekog podrucja, Science direct ima dobro rijesene RSSove za mnoge poznate casopise. Dakle, odete na njihov site, nadjete casopise koji vas zanimaju i pokupite RSS linkove. Novosti dolaze barem jednom tjedno (za casopise koje ja pratim).


Mislim da bi arxiv.org bio mnogo zanimljiviji za one koje zanimaju najnovija znanstvena dostignuca. Autori uglavnom tamo uploadaju clanke cim ih natipkaju. Obicno se treba cekati bar par mjeseci (ako ne i godina) da se to pojavi u nekom casopisu...
arxiv.org ima RSS feed, npr ja pratim vjerojatnost, na http://export.arxiv.org/rss/math.PR?version=2.0
Za neko drugo podrucje promijenite math.PR u sto vas vec zanima...
Svidja mi se i jer se osjecam kao beskorisno smece dok gubim vrijeme na internetu i vidim da je tip susjednog ureda upravo uploadao dva clanka Smile

Inace nemam bas iskustva s RSS-om, ovo je jedino sto pratim. Conky mi izbaci ovaj RSS feed kao desktop background cim pokrenem grafiku. Jedino sto me zezalo je sto su se imena autora izgubila u kupusu html koda (to je valjda zamisljeno za neke "moderne" RSS readere). Napisao sam bash scriptu koja makne html kod dosta dobro, pa ako koga zanima... Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 12:04 ned, 1. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tantun"]
Svidja mi se i jer se osjecam kao beskorisno smece dok gubim vrijeme na internetu i vidim da je tip susjednog ureda upravo uploadao dva clanka :)
[/quote]

osjecas se kao beskorisno smece na [b]berkeleyju[/b], a sto da ja onda mislim o sebi ;)
tantun (napisa):

Svidja mi se i jer se osjecam kao beskorisno smece dok gubim vrijeme na internetu i vidim da je tip susjednog ureda upravo uploadao dva clanka Smile


osjecas se kao beskorisno smece na berkeleyju, a sto da ja onda mislim o sebi Wink



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:39 sri, 2. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

nekoliko rss feeds-a :)

[code:1]
ABC News                              feed://my.abcnews.go.com/rsspublic/sports_rss20.xml
ABC News - Business                         feed://my.abcnews.go.com/rsspublic/business_rss20.xml
ABC News - Entertainment                     feed://my.abcnews.go.com/rsspublic/entertainment_rss20.xml
ABC News - SciTech                           feed://my.abcnews.go.com/rsspublic/scitech_rss20.xml
ABC News - Travel                            feed://my.abcnews.go.com/rsspublic/travel_rss20.xml
ABC News - US                            feed://my.abcnews.go.com/rsspublic/us_rss20.xml
Baltimore Sun - Travel                       feed://www.baltimoresun.com/templates/misc/blogxml.jsp?slug=/travel
BBC News                               feed://news.bbc.co.uk/rss/newsonline_world_edition/front_page/rss091.xml
BBC News - Business                         feed://news.bbc.co.uk/rss/newsonline_world_edition/business/rss091.xml
BBC News - Entertainment                     feed://news.bbc.co.uk/rss/newsonline_world_edition/entertainment/rss091.xml
BBC News - Technology                        feed://news.bbc.co.uk/rss/newsonline_world_edition/technology/rss091.xml
CBS MarketWatch                            feed://www.marketwatch.com/rss/topstories/
CNET News                              feed://news.com.com/2547-1_3-0-20.xml
CNET News - Personal Technology              feed://news.com.com/2547-1040_3-0-5.xml
CNET News.com                            feed://news.com.com/2547-1_3-0-5.xml
CNN Sports Illustrated                       feed://rss.cnn.com/rss/si_topstories.rss
CNN.com                                  feed://rss.cnn.com/rss/cnn_topstories.rss
CNN.com - U.S.                           feed://rss.cnn.com/rss/cnn_us.rss
CNN/Money                               feed://rss.cnn.com/rss/money_topstories.rss
ESPN.com                               feed://sports.espn.go.com/espn/rss/news
eWEEK Technology News                    feed://rssnewsapps.ziffdavis.com/tech.xml
Inc.com                                 feed://www.inc.com/rss.xml
iTunes 25 Featured & Exclusive Albums        feed://ax.phobos.apple.com.edgesuite.net/WebObjects/MZStore.woa/wpa/MRSS/featuredalbums/limit=25/rss.xml
iTunes 25 Just Added Albums                  feed://ax.phobos.apple.com.edgesuite.net/WebObjects/MZStore.woa/wpa/MRSS/justadded/limit=25/rss.xml
iTunes 25 New Releases                       feed://ax.phobos.apple.com.edgesuite.net/WebObjects/MZStore.woa/wpa/MRSS/newreleases/limit=25/rss.xml
iTunes 25 New Releases                       feed://ax.phobos.apple.com.edgesuite.net/WebObjects/MZStore.woa/wpa/MRSS/newreleases/limit=25/rss.xml
iTunes 25 New Releases                       feed://ax.phobos.apple.com.edgesuite.net/WebObjects/MZStore.woa/wpa/MRSS/newreleases/limit=25/rss.xml
iTunes Top 25 Albums                         feed://ax.phobos.apple.com.edgesuite.net/WebObjects/MZStore.woa/wpa/MRSS/topalbums/limit=25/rss.xml
iTunes Top 25 Songs                        feed://ax.phobos.apple.com.edgesuite.net/WebObjects/MZStore.woa/wpa/MRSS/topsongs/limit=25/rss.xml
Netflix New Releases This Week               feed://rss.netflix.com/NewReleasesRSS
Netflix Top 100                              feed://rss.netflix.com/Top100RSS
O'Reilly Network                            feed://www.oreillynet.com/meerkat/?_fl=atom&t=ALL&c=916
Red Herring                              feed://redherring.com/RssXml.aspx
RollingStone.com DVD Reviews                 feed://www.rollingstone.com/rssxml/dvd_reviews.xml
RollingStone.com Movie Reviews               feed://www.rollingstone.com/rssxml/Movie_reviews.xml
Slashdot                                 feed://slashdot.org/index.rss
The Motley Fool                           feed://www.fool.com/xml/foolnews_rss091.xml
The New York Times                           feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/HomePage.xml
The New York Times                           feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/Sports.xml
The New York Times                          feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/HomePage.xml
The New York Times - Books                  feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/Books.xml
The New York Times - Business               feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/Business.xml
The New York Times - Circuits               feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/Circuits.xml
The New York Times - Dining and Wine         feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/DiningandWine.xml
The New York Times - Fashion & Style         feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/FashionandStyle.xml
The New York Times - Media & Advertising     feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/MediaandAdvertising.xml
The New York Times - Movies                 feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/Movies.xml
The New York Times - National                feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/National.xml
The New York Times - Technology              feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/Technology.xml
The New York Times - Travel                  feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/Travel.xml
Time                                    feed://www.time.com/time/rss/top/0,20326,,00.xml
Time - Business                           feed://www.time.com/time/rss/business/0,20326,,00.xml
TIME - Nation                              feed://www.time.com/time/rss/nation/0,20326,,00.xml
Washington Post                           feed://www.washingtonpost.com/wp-srv/print/a1/rssheadlines.xml
Washington Post                           feed://www.washingtonpost.com/wp-srv/topnews/rssheadlines.xml
Washington Post                          feed://www.washingtonpost.com/wp-srv/sports/rssheadlines.xml
Washington Post - Business                  feed://www.washingtonpost.com/wp-srv/business/rssheadlines.xml
Washington Post - Nation                     feed://www.washingtonpost.com/wp-srv/nation/rssheadlines.xml
Washington Post - Technology                 feed://www.washingtonpost.com/wp-srv/technology/rssheadlines.xml
Wired                                 feed://wired.com/news/feeds/rss2/0,2610,3,00.xml
Wired News                              feed://wired.com/news/feeds/rss2/0,2610,,00.xml
Wired News - Business                        feed://wired.com/news/feeds/rss2/0,2610,1,00.xml
Yahoo!                               feed://rss.news.yahoo.com/rss/topstories
Yahoo! News                             feed://rss.news.yahoo.com/rss/sports
Yahoo! News - Business                       feed://rss.news.yahoo.com/rss/business
Yahoo! News - Entertainment                  feed://rss.news.yahoo.com/rss/entertainment
Yahoo! News - Technology                     feed://rss.news.yahoo.com/rss/tech
Yahoo! News - U.S.                           feed://rss.news.yahoo.com/rss/us
[/code:1]
nekoliko rss feeds-a Smile

Kod:

ABC News                                     feed://my.abcnews.go.com/rsspublic/sports_rss20.xml
ABC News - Business                          feed://my.abcnews.go.com/rsspublic/business_rss20.xml
ABC News - Entertainment                     feed://my.abcnews.go.com/rsspublic/entertainment_rss20.xml
ABC News - SciTech                           feed://my.abcnews.go.com/rsspublic/scitech_rss20.xml
ABC News - Travel                            feed://my.abcnews.go.com/rsspublic/travel_rss20.xml
ABC News - US                                feed://my.abcnews.go.com/rsspublic/us_rss20.xml
Baltimore Sun - Travel                       feed://www.baltimoresun.com/templates/misc/blogxml.jsp?slug=/travel
BBC News                                     feed://news.bbc.co.uk/rss/newsonline_world_edition/front_page/rss091.xml
BBC News - Business                          feed://news.bbc.co.uk/rss/newsonline_world_edition/business/rss091.xml
BBC News - Entertainment                     feed://news.bbc.co.uk/rss/newsonline_world_edition/entertainment/rss091.xml
BBC News - Technology                        feed://news.bbc.co.uk/rss/newsonline_world_edition/technology/rss091.xml
CBS MarketWatch                              feed://www.marketwatch.com/rss/topstories/
CNET News                                    feed://news.com.com/2547-1_3-0-20.xml
CNET News - Personal Technology              feed://news.com.com/2547-1040_3-0-5.xml
CNET News.com                                feed://news.com.com/2547-1_3-0-5.xml
CNN Sports Illustrated                       feed://rss.cnn.com/rss/si_topstories.rss
CNN.com                                      feed://rss.cnn.com/rss/cnn_topstories.rss
CNN.com - U.S.                               feed://rss.cnn.com/rss/cnn_us.rss
CNN/Money                                    feed://rss.cnn.com/rss/money_topstories.rss
ESPN.com                                     feed://sports.espn.go.com/espn/rss/news
eWEEK Technology News                        feed://rssnewsapps.ziffdavis.com/tech.xml
Inc.com                                      feed://www.inc.com/rss.xml
iTunes 25 Featured & Exclusive Albums        feed://ax.phobos.apple.com.edgesuite.net/WebObjects/MZStore.woa/wpa/MRSS/featuredalbums/limit=25/rss.xml
iTunes 25 Just Added Albums                  feed://ax.phobos.apple.com.edgesuite.net/WebObjects/MZStore.woa/wpa/MRSS/justadded/limit=25/rss.xml
iTunes 25 New Releases                       feed://ax.phobos.apple.com.edgesuite.net/WebObjects/MZStore.woa/wpa/MRSS/newreleases/limit=25/rss.xml
iTunes 25 New Releases                       feed://ax.phobos.apple.com.edgesuite.net/WebObjects/MZStore.woa/wpa/MRSS/newreleases/limit=25/rss.xml
iTunes 25 New Releases                       feed://ax.phobos.apple.com.edgesuite.net/WebObjects/MZStore.woa/wpa/MRSS/newreleases/limit=25/rss.xml
iTunes Top 25 Albums                         feed://ax.phobos.apple.com.edgesuite.net/WebObjects/MZStore.woa/wpa/MRSS/topalbums/limit=25/rss.xml
iTunes Top 25 Songs                          feed://ax.phobos.apple.com.edgesuite.net/WebObjects/MZStore.woa/wpa/MRSS/topsongs/limit=25/rss.xml
Netflix New Releases This Week               feed://rss.netflix.com/NewReleasesRSS
Netflix Top 100                              feed://rss.netflix.com/Top100RSS
O'Reilly Network                             feed://www.oreillynet.com/meerkat/?_fl=atom&t=ALL&c=916
Red Herring                                  feed://redherring.com/RssXml.aspx
RollingStone.com DVD Reviews                 feed://www.rollingstone.com/rssxml/dvd_reviews.xml
RollingStone.com Movie Reviews               feed://www.rollingstone.com/rssxml/Movie_reviews.xml
Slashdot                                     feed://slashdot.org/index.rss
The Motley Fool                              feed://www.fool.com/xml/foolnews_rss091.xml
The New York Times                           feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/HomePage.xml
The New York Times                           feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/Sports.xml
The New York Times                           feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/HomePage.xml
The New York Times - Books                   feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/Books.xml
The New York Times - Business                feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/Business.xml
The New York Times - Circuits                feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/Circuits.xml
The New York Times - Dining and Wine         feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/DiningandWine.xml
The New York Times - Fashion & Style         feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/FashionandStyle.xml
The New York Times - Media & Advertising     feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/MediaandAdvertising.xml
The New York Times - Movies                  feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/Movies.xml
The New York Times - National                feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/National.xml
The New York Times - Technology              feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/Technology.xml
The New York Times - Travel                  feed://www.nytimes.com/services/xml/rss/nyt/Travel.xml
Time                                         feed://www.time.com/time/rss/top/0,20326,,00.xml
Time - Business                              feed://www.time.com/time/rss/business/0,20326,,00.xml
TIME - Nation                                feed://www.time.com/time/rss/nation/0,20326,,00.xml
Washington Post                              feed://www.washingtonpost.com/wp-srv/print/a1/rssheadlines.xml
Washington Post                              feed://www.washingtonpost.com/wp-srv/topnews/rssheadlines.xml
Washington Post                              feed://www.washingtonpost.com/wp-srv/sports/rssheadlines.xml
Washington Post - Business                   feed://www.washingtonpost.com/wp-srv/business/rssheadlines.xml
Washington Post - Nation                     feed://www.washingtonpost.com/wp-srv/nation/rssheadlines.xml
Washington Post - Technology                 feed://www.washingtonpost.com/wp-srv/technology/rssheadlines.xml
Wired                                        feed://wired.com/news/feeds/rss2/0,2610,3,00.xml
Wired News                                   feed://wired.com/news/feeds/rss2/0,2610,,00.xml
Wired News - Business                        feed://wired.com/news/feeds/rss2/0,2610,1,00.xml
Yahoo!                                       feed://rss.news.yahoo.com/rss/topstories
Yahoo! News                                  feed://rss.news.yahoo.com/rss/sports
Yahoo! News - Business                       feed://rss.news.yahoo.com/rss/business
Yahoo! News - Entertainment                  feed://rss.news.yahoo.com/rss/entertainment
Yahoo! News - Technology                     feed://rss.news.yahoo.com/rss/tech
Yahoo! News - U.S.                           feed://rss.news.yahoo.com/rss/us



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan