Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

zadaci za vježbu / diferencijabilnost (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
maloka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 02. 2009. (22:00:18)
Postovi: (32)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 21:35 sub, 9. 1. 2010    Naslov: zadaci za vježbu / diferencijabilnost Citirajte i odgovorite

:) imam problema sa 3.zadatkom iz zadataka za vježbu, zadatak glasi:

Neka je A=(a,a)eR^2. Odredite prirodnu domenu preslikavanja f i Df(x,A)(x,A) ako je f(x,y)=<A,x>*y + ||y||^2*x.

Računala sam i dobila da je xeR^2,yeR^2, kada izračunam dobijem da je f(x,y)=( (y1^2+y2^2)x1+(ax1+ax2)y1 , (y1^2+y2^2)x2+(ax1+ax2)y2 )
pri čemu su mi y=(y1,y2) i x=(x1,x2)

Sada tražim diferencijal od f(x,A) pa umjesto y1 i y2 stavim a i dobijem da mi je f(x,A)=a^2(3x1+x2, x1+3x2) i stavim da je f1=3x1+x2 a f2=x1+3x2.
Sada tražim derivacije od f1 (po x1, x2, a) i isto za f2.

Nakon toga sam zapela, tj ne znam izračunat (zapisati) Df(x,A)(x,A). Da li je sad Df(x,A) matrica 2*4 tj u prvom retku su mi derivacije od f1(po x1,x2,a1,a2 gdje je a1=a2=a) a u drugom to ali za f2, pa onda (x,A) pišem kao (x1 x2 a a) ili ??? ne znam zapisati tako da mogu množit. Ispričavam se što ne znam pisati u latex kodu. Pisala sam cijeli postupak jer je moguće da ima grešaka i negdje prije u postupku...
thnx
Smile imam problema sa 3.zadatkom iz zadataka za vježbu, zadatak glasi:

Neka je A=(a,a)eR^2. Odredite prirodnu domenu preslikavanja f i Df(x,A)(x,A) ako je f(x,y)=<A,x>*y + ||y||^2*x.

Računala sam i dobila da je xeR^2,yeR^2, kada izračunam dobijem da je f(x,y)=( (y1^2+y2^2)x1+(ax1+ax2)y1 , (y1^2+y2^2)x2+(ax1+ax2)y2 )
pri čemu su mi y=(y1,y2) i x=(x1,x2)

Sada tražim diferencijal od f(x,A) pa umjesto y1 i y2 stavim a i dobijem da mi je f(x,A)=a^2(3x1+x2, x1+3x2) i stavim da je f1=3x1+x2 a f2=x1+3x2.
Sada tražim derivacije od f1 (po x1, x2, a) i isto za f2.

Nakon toga sam zapela, tj ne znam izračunat (zapisati) Df(x,A)(x,A). Da li je sad Df(x,A) matrica 2*4 tj u prvom retku su mi derivacije od f1(po x1,x2,a1,a2 gdje je a1=a2=a) a u drugom to ali za f2, pa onda (x,A) pišem kao (x1 x2 a a) ili ??? ne znam zapisati tako da mogu množit. Ispričavam se što ne znam pisati u latex kodu. Pisala sam cijeli postupak jer je moguće da ima grešaka i negdje prije u postupku...
thnx


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 12:08 ned, 10. 1. 2010    Naslov: Re: zadaci za vježbu / diferencijabilnost Citirajte i odgovorite

[quote="maloka"]

Sada tražim diferencijal od f(x,A) pa umjesto y1 i y2 stavim a i dobijem da mi je f(x,A)=a^2(3x1+x2, x1+3x2) i stavim da je f1=3x1+x2 a f2=x1+3x2.
Sada tražim derivacije od f1 (po x1, x2, a) i isto za f2.
[/quote]

Uf ne :roll: . Zamisli da imas funkciju jedne varijable npr [latex]f(x)=(x-1)^2[/latex], i ti trazis diferencijal(==derivacija) u tocki [latex]a[/latex], da li bi prvo uvrstila [latex]a[/latex], pa onda derivirala po x (dobila bi nulu jer deriviras konstantu [latex](a-1)^2[/latex]), ili bi prvo derivirala po x, pa onda uvrstila a? :D Nadam se da je sada jasno.

Ovo ostalo mi bas nije jasno sta si htjela reci...Dakle, dobijes diferencijal u trazenoj tocki, i onda ga primjenis na dani vektor.

I doista bi bilo dobro da naucis LaTex, sigurno ce ti trebati, morati ces pisati diplomski u njemu, pa je bolje da sto prije krenes sa ucenje, a i lakse ces komunicirati preko foruma :D.
maloka (napisa):


Sada tražim diferencijal od f(x,A) pa umjesto y1 i y2 stavim a i dobijem da mi je f(x,A)=a^2(3x1+x2, x1+3x2) i stavim da je f1=3x1+x2 a f2=x1+3x2.
Sada tražim derivacije od f1 (po x1, x2, a) i isto za f2.


Uf ne Rolling Eyes . Zamisli da imas funkciju jedne varijable npr , i ti trazis diferencijal(==derivacija) u tocki , da li bi prvo uvrstila , pa onda derivirala po x (dobila bi nulu jer deriviras konstantu ), ili bi prvo derivirala po x, pa onda uvrstila a? Very Happy Nadam se da je sada jasno.

Ovo ostalo mi bas nije jasno sta si htjela reci...Dakle, dobijes diferencijal u trazenoj tocki, i onda ga primjenis na dani vektor.

I doista bi bilo dobro da naucis LaTex, sigurno ce ti trebati, morati ces pisati diplomski u njemu, pa je bolje da sto prije krenes sa ucenje, a i lakse ces komunicirati preko foruma Very Happy.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 14:07 ned, 10. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo mojeg rjesenja, naravno nisam siguran pa ako je krivo, pomozite, ako je dobro, potvrdite:)

Znaci, glavna stvar u ovom zadatku je zakljuciti da su x=(x1,x2) i y=(y1,y2) pa iz toga slijedi da imamo posla s f(x1,x2,y1,y2)->(?,?) to jest f:R4->R2
Dobio sam Df=

[latex]ay1+y1^2+y2^2, ay1, ax1+ax2+2x1y1, 2x1y2[/latex]

[latex]ay2, ay2+y1^2+y2^2, 2x2y1, ax1+ax2+ 2x2y2[/latex]


Na kraju Df(x,A)(x,a)= [latex]2a^2(4x1+x2, x1+4x2)[/latex]

Ajde ljudi, komentirajte, i pisite sto vise zadataka na forum, ipak je najbrze ucenje kad ti netko objasni korak po korak
Evo mojeg rjesenja, naravno nisam siguran pa ako je krivo, pomozite, ako je dobro, potvrdite:)

Znaci, glavna stvar u ovom zadatku je zakljuciti da su x=(x1,x2) i y=(y1,y2) pa iz toga slijedi da imamo posla s f(x1,x2,y1,y2)→(?,?) to jest f:R4→R2
Dobio sam Df=






Na kraju Df(x,A)(x,a)=

Ajde ljudi, komentirajte, i pisite sto vise zadataka na forum, ipak je najbrze ucenje kad ti netko objasni korak po korak


[Vrh]
Gost






PostPostano: 14:29 ned, 10. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo 2. zadatka za vježbu:

[latex] F(x,y)=x*sin(y|y)-sinx*(y|y)[/latex]

diferencijabilnost:

buduci da je y=(y1,y2,...,yn) imamo
[latex](y|y)=y1^2+y2^2+...+yn^2[/latex] pa je

[latex] F(x,y1,...,yn)=x*sin(y1^2+...+yn^2)-sinx*(y1^2+...yn^2)[/latex]
sada racunamo parcijalne derivacije:
za x =[latex]sin(y1^2+...+yn^2)-cosx*(y1^2+...+yn^2)[/latex]
za yi, i=1,...,n =[latex]x*2yi*cos(y1^2+...+yn^2)-sinx*2yi=2yi(x*cos(y1^2+...+yn^2)-sinx)[/latex]

vidimo da su te funkcije neprekidne na [latex]RXR^n[/latex] pa je F(x,y) derivabilna


Diferencijal u tocki (x0,y0):

Df(x0,y0)=
[latex]sin(y1^2+...+yn^2)-cosx*(y1^2+...+yn^2)[/latex]
[latex]2y1(x*cos(y1^2+...+yn^2)-sinx)[/latex]
.
.
.
[latex]2yn(x*cos(y1^2+...+yn^2)-sinx)[/latex]


a za [latex]x0=1, y0=(0,...,0) je Df=(-cosx,0,0,...,0)[/latex]
Evo 2. zadatka za vježbu:



diferencijabilnost:

buduci da je y=(y1,y2,...,yn) imamo
pa je


sada racunamo parcijalne derivacije:
za x =
za yi, i=1,...,n =

vidimo da su te funkcije neprekidne na pa je F(x,y) derivabilna


Diferencijal u tocki (x0,y0):

Df(x0,y0)=


.
.
.



a za


[Vrh]
maloka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 02. 2009. (22:00:18)
Postovi: (32)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 14:36 ned, 10. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala:) Da sam imala fiju jedne varijable sigurno bi prvo derivirala pa uvrstila točku, a tu sam se zbunila ne znam ni sama zašto...uglavnom thnx:)
Hvala:) Da sam imala fiju jedne varijable sigurno bi prvo derivirala pa uvrstila točku, a tu sam se zbunila ne znam ni sama zašto...uglavnom thnx:)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ddduuu
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2008. (12:31:48)
Postovi: (109)16
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 16

PostPostano: 23:16 ned, 10. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

objasnjene 2. zadatka.. u posljednjoj liniji pise da je prvi clan Df.. -cosx.
Nije mi jasno kako kada uzmemo za x=1, znaci cos1*(0+0+0+...+0), pa treba bit nul diferencijal...???
objasnjene 2. zadatka.. u posljednjoj liniji pise da je prvi clan Df.. -cosx.
Nije mi jasno kako kada uzmemo za x=1, znaci cos1*(0+0+0+...+0), pa treba bit nul diferencijal...???


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 23:28 ned, 10. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, naravno, bilo je u zurbi pisano, znaci ispadne nul diferencijal
Da, naravno, bilo je u zurbi pisano, znaci ispadne nul diferencijal


[Vrh]
ddduuu
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2008. (12:31:48)
Postovi: (109)16
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 16

PostPostano: 23:34 ned, 10. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ddduuu"]objasnjene 2. zadatka.. u posljednjoj liniji pise da je prvi clan Df.. -cosx.
Nije mi jasno kako kada uzmemo za x=1, znaci cos1*(0+0+0+...+0), pa treba bit nul diferencijal...???[/quote]


i jel mozete objasnit kako u 3 zadatku dobijete da je x=(x1,x2)?? Neman ideju nikakvu
ddduuu (napisa):
objasnjene 2. zadatka.. u posljednjoj liniji pise da je prvi clan Df.. -cosx.
Nije mi jasno kako kada uzmemo za x=1, znaci cos1*(0+0+0+...+0), pa treba bit nul diferencijal...???



i jel mozete objasnit kako u 3 zadatku dobijete da je x=(x1,x2)?? Neman ideju nikakvu


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 23:40 ned, 10. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa mozes ti definirati x=(x1,x2,x3) i uzeti za svaki x3=0, nista nece promijeniti, nama u ovom primjeru treba X=(x1,x2) jer imamo skalarni produkt sa A za kojeg znamo da je u R2,
Pa mozes ti definirati x=(x1,x2,x3) i uzeti za svaki x3=0, nista nece promijeniti, nama u ovom primjeru treba X=(x1,x2) jer imamo skalarni produkt sa A za kojeg znamo da je u R2,


[Vrh]
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 14:21 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

kolko dobite u prvom zadatku?

[quote]i jel mozete objasnit kako u 3 zadatku dobijete da je x=(x1,x2)?? Neman ideju nikakvu[/quote]

funkcija f(x,y) = <A,x> + ...

a s obzirom da je napomenuto A = (a1, a2) iz R^2, a u funkciji f je skalarni produkt vektora A i x pa s obzirom da je skalarni produkt funkcija oblika:
<x,y> x,y su iz istog prostora R^n u nasem slucaju R^2 => x je iz R^2, ( sada znamo da je funkcija f: R^2 X R^n ---> R ) dalje vidis da se trazi i diferencijal funkcije f u tocki ( x, A ), a s obzirom da za svaku tocku domene na kojoj je funkcija f diferencijabilna postoji jedinstven linearan operator kojim zelimo aproksimirati funkciju dobijemo da je tocka ( x, A ) takoder tocka domene sto znaci da je y u ovom slucaju jednak A tj. y je iz R^2 pa je domena funkcije f R^2 X R^2, a to je takoder i domena diferencijala... nadam se da je tocno
kolko dobite u prvom zadatku?

Citat:
i jel mozete objasnit kako u 3 zadatku dobijete da je x=(x1,x2)?? Neman ideju nikakvu


funkcija f(x,y) = <A,x> + ...

a s obzirom da je napomenuto A = (a1, a2) iz R^2, a u funkciji f je skalarni produkt vektora A i x pa s obzirom da je skalarni produkt funkcija oblika:
<x,y> x,y su iz istog prostora R^n u nasem slucaju R^2 ⇒ x je iz R^2, ( sada znamo da je funkcija f: R^2 X R^n → R ) dalje vidis da se trazi i diferencijal funkcije f u tocki ( x, A ), a s obzirom da za svaku tocku domene na kojoj je funkcija f diferencijabilna postoji jedinstven linearan operator kojim zelimo aproksimirati funkciju dobijemo da je tocka ( x, A ) takoder tocka domene sto znaci da je y u ovom slucaju jednak A tj. y je iz R^2 pa je domena funkcije f R^2 X R^2, a to je takoder i domena diferencijala... nadam se da je tocno


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 14:59 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni je ispala 0 u prvom zadatka, tj dobim nakon raspisivanja

lim(h->0) od f(e,...,e)=

[latex](e+h)^e*(e+h)^2^h+...+(e+nh)^e*(e+nh)^h-ne^e / h[/latex]

pa vidimo da svaka druga zagrada tezi k 1 a sve neparne zagrade kad zbrojimo ponistimo sa [latex]ne^e[/latex] pa u brojniku ispadne 0.

A mozda se samo varam..
meni je ispala 0 u prvom zadatka, tj dobim nakon raspisivanja

lim(h→0) od f(e,...,e)=



pa vidimo da svaka druga zagrada tezi k 1 a sve neparne zagrade kad zbrojimo ponistimo sa pa u brojniku ispadne 0.

A mozda se samo varam..


[Vrh]
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 15:09 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]meni je ispala 0 u prvom zadatka, tj dobim nakon raspisivanja

lim(h->0) od f(e,...,e)=

[latex](e+h)^e*(e+h)^2^h+...+(e+nh)^e*(e+nh)^h-ne^e / h[/latex]

pa vidimo da svaka druga zagrada tezi k 1 a sve neparne zagrade kad zbrojimo ponistimo sa [latex]ne^e[/latex] pa u brojniku ispadne 0.

A mozda se samo varam..[/quote]

da meni je isto tako ispalo, ali onda se dobije limes gdje i brojnik i nazivnik teze k nuli pa sumnjam da mozes sam rec da je to jednako 0? ili mozes?
uglavnom ja sam onda koristio L'Hospitalova pravilo i dobio da je limes jednak 2n*(e^e), pa sam se nado da je jos neko tak dobio... makar nisam siguran da sam dobro derivirao ove gornje funkcije... vec sam to zaboravio...
Anonymous (napisa):
meni je ispala 0 u prvom zadatka, tj dobim nakon raspisivanja

lim(h→0) od f(e,...,e)=



pa vidimo da svaka druga zagrada tezi k 1 a sve neparne zagrade kad zbrojimo ponistimo sa pa u brojniku ispadne 0.

A mozda se samo varam..


da meni je isto tako ispalo, ali onda se dobije limes gdje i brojnik i nazivnik teze k nuli pa sumnjam da mozes sam rec da je to jednako 0? ili mozes?
uglavnom ja sam onda koristio L'Hospitalova pravilo i dobio da je limes jednak 2n*(e^e), pa sam se nado da je jos neko tak dobio... makar nisam siguran da sam dobro derivirao ove gornje funkcije... vec sam to zaboravio...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 15:25 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, ne moze se ovako zakljuciti kako sam napisao, treba iskoristit L'Hopitala, ali buduci da deriviramo po h, u brojniku nestane taj [latex]n*e^e[/latex] jer je to konstanta, a ostali clanovi su 0 pa imamo lim(h->0)f= 0/1 = 0
Da, ne moze se ovako zakljuciti kako sam napisao, treba iskoristit L'Hopitala, ali buduci da deriviramo po h, u brojniku nestane taj jer je to konstanta, a ostali clanovi su 0 pa imamo lim(h→0)f= 0/1 = 0


[Vrh]
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 15:42 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Da, ne moze se ovako zakljuciti kako sam napisao, treba iskoristit L'Hopitala, ali buduci da deriviramo po h, u brojniku nestane taj [latex]n*e^e[/latex] jer je to konstanta, a ostali clanovi su 0 pa imamo lim(h->0)f= 0/1 = 0[/quote]

kako su ostali clanovi 0?

kak ti to gore deriviras? derivira se po varijabli h, a to i nije bas jednostavno izderivirati jer sve funkcije su tipa ( e + i*h )^( e + ( i + 1 )*h ), tj. kako gore dobijes 0?

ja nisam apsolutno nista radio ove tangencijalne ravnine ( a ni ovo ostalo, pa ) ak bi netko mogao bar "ugrubo" objasnit ta 3 zadatka...
Anonymous (napisa):
Da, ne moze se ovako zakljuciti kako sam napisao, treba iskoristit L'Hopitala, ali buduci da deriviramo po h, u brojniku nestane taj jer je to konstanta, a ostali clanovi su 0 pa imamo lim(h→0)f= 0/1 = 0


kako su ostali clanovi 0?

kak ti to gore deriviras? derivira se po varijabli h, a to i nije bas jednostavno izderivirati jer sve funkcije su tipa ( e + i*h )^( e + ( i + 1 )*h ), tj. kako gore dobijes 0?

ja nisam apsolutno nista radio ove tangencijalne ravnine ( a ni ovo ostalo, pa ) ak bi netko mogao bar "ugrubo" objasnit ta 3 zadatka...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ddduuu
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2008. (12:31:48)
Postovi: (109)16
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 16

PostPostano: 20:51 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

u zadatku 5 ovo pod prvu grupu pitanja. pise uvrstit (x0,y0). a x0 je iz Rn, znaci ima n komponenti, pa jel uvrstavamo da je svaka = x0, ili opet x1,x2,...,xn.. jer ako je ovo drugo opet dobijemo isto rijesenje??
u zadatku 5 ovo pod prvu grupu pitanja. pise uvrstit (x0,y0). a x0 je iz Rn, znaci ima n komponenti, pa jel uvrstavamo da je svaka = x0, ili opet x1,x2,...,xn.. jer ako je ovo drugo opet dobijemo isto rijesenje??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ddduuu
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2008. (12:31:48)
Postovi: (109)16
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 16

PostPostano: 23:57 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odredite dimenzije valjka koji ima najveci obujam medu valjcima oplosja 24. pliiiizzz, neko neka rijesiiiii
Odredite dimenzije valjka koji ima najveci obujam medu valjcima oplosja 24. pliiiizzz, neko neka rijesiiiii


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 0:24 uto, 12. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ak sam skužio zadatak, tražiš maksimum funkcije f (r, v) = r^2*pi*v uz uvjet g (r, v) = 2r*pi* (2+v) - 24 pi (ak je ono neprepoznatljivo do 24 bilo pi)

[size=9][color=#999999]Added after 5 minutes:[/color][/size]

zezno sam, g (r,v) = 2*r^2pi + 2*r*pi*v - 24pi
ak sam skužio zadatak, tražiš maksimum funkcije f (r, v) = r^2*pi*v uz uvjet g (r, v) = 2r*pi* (2+v) - 24 pi (ak je ono neprepoznatljivo do 24 bilo pi)

Added after 5 minutes:

zezno sam, g (r,v) = 2*r^2pi + 2*r*pi*v - 24pi



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ddduuu
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2008. (12:31:48)
Postovi: (109)16
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 16

PostPostano: 0:26 uto, 12. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, i mislila sam se da je tako ali san nesto zeznila u racunu:))) hvala:)
da, i mislila sam se da je tako ali san nesto zeznila u racunu:))) hvala:)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan