Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2 kolokvij
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Elementarna geometrija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 11:10 sub, 2. 1. 2010    Naslov: 2 kolokvij Citirajte i odgovorite

Od kud pisemo drugi kolokvij i jel ulazi slicnost u njega ili ne ?
Od kud pisemo drugi kolokvij i jel ulazi slicnost u njega ili ne ?


[Vrh]
lucky5
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2009. (14:41:40)
Postovi: (18)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: zagreb

PostPostano: 17:39 sub, 2. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

slicnost ti je bila u prvom kolokviju,stoga mislin da pisemo od kruznice pa do kraja uz stereometriju!!)
slicnost ti je bila u prvom kolokviju,stoga mislin da pisemo od kruznice pa do kraja uz stereometriju!!Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku AIM YIM MSNM
Neno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2008. (20:03:15)
Postovi: (98)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-33 = 19 - 52
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 7:46 ned, 3. 1. 2010    Naslov: Re: 2 kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Od kud pisemo drugi kolokvij i jel ulazi slicnost u njega ili ne ?[/quote]
Gospon Tales je riješio tisuće zadataka iz sličnosti a tebi je teško riješiti 50 zadataka iz zbirke zadataka za 1. razred srednje škole :shock:
Anonymous (napisa):
Od kud pisemo drugi kolokvij i jel ulazi slicnost u njega ili ne ?

Gospon Tales je riješio tisuće zadataka iz sličnosti a tebi je teško riješiti 50 zadataka iz zbirke zadataka za 1. razred srednje škole Shocked


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jackass9
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2009. (10:23:58)
Postovi: (15D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 13 - 21
Lokacija: pod stolom

PostPostano: 17:37 ned, 3. 1. 2010    Naslov: Re: 2 kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="Neno"][quote="Anonymous"]Od kud pisemo drugi kolokvij i jel ulazi slicnost u njega ili ne ?[/quote]
Gospon Tales je riješio tisuće zadataka iz sličnosti a tebi je teško riješiti 50 zadataka iz zbirke zadataka za 1. razred srednje škole :shock:[/quote]

nitko ga nije tjerao da rješava :)...

možda će bit sličnost jer je bila nešto u zadaći...sličnost baš kao cjelian nebi trebala bit ali će ti trebati u nekim zadacima...vjerojatno :)
Neno (napisa):
Anonymous (napisa):
Od kud pisemo drugi kolokvij i jel ulazi slicnost u njega ili ne ?

Gospon Tales je riješio tisuće zadataka iz sličnosti a tebi je teško riješiti 50 zadataka iz zbirke zadataka za 1. razred srednje škole Shocked


nitko ga nije tjerao da rješava Smile...

možda će bit sličnost jer je bila nešto u zadaći...sličnost baš kao cjelian nebi trebala bit ali će ti trebati u nekim zadacima...vjerojatno Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BeeBee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2009. (16:07:39)
Postovi: (79)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 18:11 ned, 3. 1. 2010    Naslov: Re: 2 kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="Neno"][quote="Anonymous"]Od kud pisemo drugi kolokvij i jel ulazi slicnost u njega ili ne ?[/quote]
Gospon Tales je riješio tisuće zadataka iz sličnosti a tebi je teško riješiti 50 zadataka iz zbirke zadataka za 1. razred srednje škole :shock:[/quote]

da li je kolega igdje spomenuo da mu je teško riješiti 50 zadataka iz zbirke?? ja ne vidim gdje on to govori
tebi je očito jako zanimljivo u životu dok uspoređuješ ljude s Talesom al eto, svatko ima svoju zanimaciju
Neno (napisa):
Anonymous (napisa):
Od kud pisemo drugi kolokvij i jel ulazi slicnost u njega ili ne ?

Gospon Tales je riješio tisuće zadataka iz sličnosti a tebi je teško riješiti 50 zadataka iz zbirke zadataka za 1. razred srednje škole Shocked


da li je kolega igdje spomenuo da mu je teško riješiti 50 zadataka iz zbirke?? ja ne vidim gdje on to govori
tebi je očito jako zanimljivo u životu dok uspoređuješ ljude s Talesom al eto, svatko ima svoju zanimaciju


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 18:29 ned, 3. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

nemojmo ratovat :)
nije meni problem rijesit 50 zadataka ali me specificno zanima jer necu bezveze rjesavati nesto a to vrijeme mogu rijesiti 50 zadataka iz nekog drugog kolegija :)

ali koliko vidim, nitko nezna odg na moje pitanje :P
nemojmo ratovat Smile
nije meni problem rijesit 50 zadataka ali me specificno zanima jer necu bezveze rjesavati nesto a to vrijeme mogu rijesiti 50 zadataka iz nekog drugog kolegija Smile

ali koliko vidim, nitko nezna odg na moje pitanje Razz


[Vrh]
Neno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2008. (20:03:15)
Postovi: (98)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-33 = 19 - 52
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:57 pon, 4. 1. 2010    Naslov: 2 kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]
nije meni problem .....[/quote]
U jednakokračnom trokutu polumjer upisane kružnice iznosi 1/3 osnovice, a opseg trokuta je 72 cm. Izračunaj stranice :lol:
Anonymous (napisa):

nije meni problem .....

U jednakokračnom trokutu polumjer upisane kružnice iznosi 1/3 osnovice, a opseg trokuta je 72 cm. Izračunaj stranice Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jackass9
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2009. (10:23:58)
Postovi: (15D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 13 - 21
Lokacija: pod stolom

PostPostano: 11:30 pon, 4. 1. 2010    Naslov: Re: 2 kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="BeeBee"][quote="Neno"][quote="Anonymous"]Od kud pisemo drugi kolokvij i jel ulazi slicnost u njega ili ne ?[/quote]
Gospon Tales je riješio tisuće zadataka iz sličnosti a tebi je teško riješiti 50 zadataka iz zbirke zadataka za 1. razred srednje škole :shock:[/quote]

da li je kolega igdje spomenuo da mu je teško riješiti 50 zadataka iz zbirke?? ja ne vidim gdje on to govori
tebi je očito jako zanimljivo u životu dok uspoređuješ ljude s Talesom al eto, svatko ima svoju zanimaciju[/quote]

dobar odgovor... :twisted:

ja se nisam mogao sjetiti ništa pristojno za odgovorit :)
moramo branit svoje kolege makar prek ovih nickova nemam pojma ko je tko...
BeeBee (napisa):
Neno (napisa):
Anonymous (napisa):
Od kud pisemo drugi kolokvij i jel ulazi slicnost u njega ili ne ?

Gospon Tales je riješio tisuće zadataka iz sličnosti a tebi je teško riješiti 50 zadataka iz zbirke zadataka za 1. razred srednje škole Shocked


da li je kolega igdje spomenuo da mu je teško riješiti 50 zadataka iz zbirke?? ja ne vidim gdje on to govori
tebi je očito jako zanimljivo u životu dok uspoređuješ ljude s Talesom al eto, svatko ima svoju zanimaciju


dobar odgovor... Twisted Evil

ja se nisam mogao sjetiti ništa pristojno za odgovorit Smile
moramo branit svoje kolege makar prek ovih nickova nemam pojma ko je tko...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Neno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2008. (20:03:15)
Postovi: (98)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-33 = 19 - 52
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 12:39 uto, 5. 1. 2010    Naslov: 2 kolokvij Citirajte i odgovorite

Ste riješili gornji zadatak? I koliko ste dobili? Može bilo koji pristupnik 2 kolokvija....
Ste riješili gornji zadatak? I koliko ste dobili? Može bilo koji pristupnik 2 kolokvija....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BeeBee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2009. (16:07:39)
Postovi: (79)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 12:42 uto, 5. 1. 2010    Naslov: Re: 2 kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="jackass9"][quote="BeeBee"][quote="Neno"][quote="Anonymous"]Od kud pisemo drugi kolokvij i jel ulazi slicnost u njega ili ne ?[/quote]
Gospon Tales je riješio tisuće zadataka iz sličnosti a tebi je teško riješiti 50 zadataka iz zbirke zadataka za 1. razred srednje škole :shock:[/quote]

da li je kolega igdje spomenuo da mu je teško riješiti 50 zadataka iz zbirke?? ja ne vidim gdje on to govori
tebi je očito jako zanimljivo u životu dok uspoređuješ ljude s Talesom al eto, svatko ima svoju zanimaciju[/quote]

dobar odgovor... :twisted:

ja se nisam mogao sjetiti ništa pristojno za odgovorit :)
moramo branit svoje kolege makar prek ovih nickova nemam pojma ko je tko...[/quote]

hvala :)
jackass9 (napisa):
BeeBee (napisa):
Neno (napisa):
Anonymous (napisa):
Od kud pisemo drugi kolokvij i jel ulazi slicnost u njega ili ne ?

Gospon Tales je riješio tisuće zadataka iz sličnosti a tebi je teško riješiti 50 zadataka iz zbirke zadataka za 1. razred srednje škole Shocked


da li je kolega igdje spomenuo da mu je teško riješiti 50 zadataka iz zbirke?? ja ne vidim gdje on to govori
tebi je očito jako zanimljivo u životu dok uspoređuješ ljude s Talesom al eto, svatko ima svoju zanimaciju


dobar odgovor... Twisted Evil

ja se nisam mogao sjetiti ništa pristojno za odgovorit Smile
moramo branit svoje kolege makar prek ovih nickova nemam pojma ko je tko...


hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Neno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2008. (20:03:15)
Postovi: (98)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-33 = 19 - 52
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 7:43 sri, 6. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

1)U jednakokračnom trokutu polumjer upisane kružnice iznosi 1/3 osnovice, a opseg trokuta je 72 cm. Izračunaj stranice. (rj: stranice iznose .., .. i .. cm)
2)polumjer pravilnom osmerokutu opisane kružnice jednak je 130 cm. Izračunaj duljinu stranice. (rj: .. cm)

Može bilo koji pristupnik 2 kolokvija...
1)U jednakokračnom trokutu polumjer upisane kružnice iznosi 1/3 osnovice, a opseg trokuta je 72 cm. Izračunaj stranice. (rj: stranice iznose .., .. i .. cm)
2)polumjer pravilnom osmerokutu opisane kružnice jednak je 130 cm. Izračunaj duljinu stranice. (rj: .. cm)

Može bilo koji pristupnik 2 kolokvija...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jackass9
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2009. (10:23:58)
Postovi: (15D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 13 - 21
Lokacija: pod stolom

PostPostano: 12:02 sri, 6. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Neno"]1)U jednakokračnom trokutu polumjer upisane kružnice iznosi 1/3 osnovice, a opseg trokuta je 72 cm. Izračunaj stranice. (rj: stranice iznose .., .. i .. cm)
2)polumjer pravilnom osmerokutu opisane kružnice jednak je 130 cm. Izračunaj duljinu stranice. (rj: .. cm)

Može bilo koji pristupnik 2 kolokvija...[/quote]


zakaj ti sad ovo pišeš?
jel se samo praviš pametan/pametna ???

ako je to onda stvarno neznam što reći...osim da ti izrazim sućut :?
Neno (napisa):
1)U jednakokračnom trokutu polumjer upisane kružnice iznosi 1/3 osnovice, a opseg trokuta je 72 cm. Izračunaj stranice. (rj: stranice iznose .., .. i .. cm)
2)polumjer pravilnom osmerokutu opisane kružnice jednak je 130 cm. Izračunaj duljinu stranice. (rj: .. cm)

Može bilo koji pristupnik 2 kolokvija...



zakaj ti sad ovo pišeš?
jel se samo praviš pametan/pametna ???

ako je to onda stvarno neznam što reći...osim da ti izrazim sućut Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pajson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 05. 2006. (12:40:32)
Postovi: (57)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 6 - 24
Lokacija: ZAGREB

PostPostano: 12:29 sri, 6. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Neno"]1)U jednakokračnom trokutu polumjer upisane kružnice iznosi 1/3 osnovice, a opseg trokuta je 72 cm. Izračunaj stranice. (rj: stranice iznose .., .. i .. cm)
2)polumjer pravilnom osmerokutu opisane kružnice jednak je 130 cm. Izračunaj duljinu stranice. (rj: .. cm)

Može bilo koji pristupnik 2 kolokvija...[/quote]

1) a=20, b=26
2) a=100 (tj. 99,5), ako je R toliki (jesi li siguran za R??)
Neno (napisa):
1)U jednakokračnom trokutu polumjer upisane kružnice iznosi 1/3 osnovice, a opseg trokuta je 72 cm. Izračunaj stranice. (rj: stranice iznose .., .. i .. cm)
2)polumjer pravilnom osmerokutu opisane kružnice jednak je 130 cm. Izračunaj duljinu stranice. (rj: .. cm)

Može bilo koji pristupnik 2 kolokvija...


1) a=20, b=26
2) a=100 (tj. 99,5), ako je R toliki (jesi li siguran za R??)



_________________
Volim svoju sarmu!!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Neno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2008. (20:03:15)
Postovi: (98)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-33 = 19 - 52
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:02 pet, 8. 1. 2010    Naslov: 2 kolokvij Citirajte i odgovorite

Kolega Pajson, točno ste riješili oba zadatka, dajte index.... :D

Baš sam se nekak' "zalijepio" za ovo pitanje koje je postavio anonimus na početku teme. Razlog je istiniti događaj koji se dogodio na Državnom natjecanju na Krku 2007. I da niti jedan... ali,... niti jedan...učenik o.š., Republike Hrvatske, (ajme školstva!!) nije riješio zadatak prema prijedlogu stručnog povjerenstva...a,... trebalo je,... baš uočiti sličnost 2 trokuta. (duljina kraka jednakokračnog trokuta dvostruko je veća od duljine osnovice. Izračunaj polumjer tom trokutu upisane kružnice ako je duljina visine na osnovicu 4 cm).

O ovoj "senzaciji" možete pročitati u našoj knjižnici, u časopisu za nastavu matematike: Matematika i škola, br 43 str.135.
Pa kad budući učitelji matematike trebaju posjećivati vježbe EG... ma što da pričam... postotak popunjenosti učionice... ma ne usudim se napisati. Kamo li to sve vodi :o
Kolega Pajson, točno ste riješili oba zadatka, dajte index.... Very Happy

Baš sam se nekak' "zalijepio" za ovo pitanje koje je postavio anonimus na početku teme. Razlog je istiniti događaj koji se dogodio na Državnom natjecanju na Krku 2007. I da niti jedan... ali,... niti jedan...učenik o.š., Republike Hrvatske, (ajme školstva!!) nije riješio zadatak prema prijedlogu stručnog povjerenstva...a,... trebalo je,... baš uočiti sličnost 2 trokuta. (duljina kraka jednakokračnog trokuta dvostruko je veća od duljine osnovice. Izračunaj polumjer tom trokutu upisane kružnice ako je duljina visine na osnovicu 4 cm).

O ovoj "senzaciji" možete pročitati u našoj knjižnici, u časopisu za nastavu matematike: Matematika i škola, br 43 str.135.
Pa kad budući učitelji matematike trebaju posjećivati vježbe EG... ma što da pričam... postotak popunjenosti učionice... ma ne usudim se napisati. Kamo li to sve vodi Surprised


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Neno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2008. (20:03:15)
Postovi: (98)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-33 = 19 - 52
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 7:56 čet, 14. 1. 2010    Naslov: 2 kolokvij Citirajte i odgovorite

Izračunajte kut pravaca kojima pripadaju težišnica i visina trokuta ABC iz vrha C ako su poznati kutovi [latex]\alpha, \beta, \gamma.[/latex]

Može ...napisati rješenje bilo koji student prve godine...
Izračunajte kut pravaca kojima pripadaju težišnica i visina trokuta ABC iz vrha C ako su poznati kutovi

Može ...napisati rješenje bilo koji student prve godine...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Neno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2008. (20:03:15)
Postovi: (98)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-33 = 19 - 52
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 9:16 pet, 15. 1. 2010    Naslov: 2 kolokvij Citirajte i odgovorite

Rj.

Neka je [latex]\overline{CC'}[/latex] visina, a [latex]\overline{CD}[/latex] težišnica i npr. [latex]\alpha<\beta[/latex]. Iz [latex]|A,C'|=|C,C'|\cdot{ctg} \alpha[/latex], [latex]|B,C'|=|C,C'|\cdot{ctg}\beta[/latex], [latex]|D,C'|=|C,C'|\cdot{tg}\measuredangle{DCC'}[/latex] zbog [latex]|A,C'|-|B,C'|=2|D,C'|[/latex] dobivamo [latex]tg\measuredangle{DCC'}=\frac{1}{2}(ctg\alpha-ctg\beta)[/latex].
Rj.

Neka je visina, a težišnica i npr. . Iz , , zbog dobivamo .


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
teapot
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2009. (22:01:19)
Postovi: (36)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 0 - 5

PostPostano: 18:02 sub, 16. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Molim vas ako netko zna rješit ove zadatke da mi ih rješi.
Hvala
1.Izračunjte volumen i oplošje pravilnog oktaedra čiji su bridovi duljine a.

2.Definirajte kut između mimoilaznih pravaca u prostoru i udaljenost točke od ravnine.Za koju od te dvije definicije treba dokazati da je ˝dobra˝i što točno treba dokazati?

3.Dana je kocka K.Središta njenih strana vrhovi su oktaedra O,a središta strana tog oktaedra vrhovi kocke K1.Odredite omjer duljina stranica kocki K i K1.
Molim vas ako netko zna rješit ove zadatke da mi ih rješi.
Hvala
1.Izračunjte volumen i oplošje pravilnog oktaedra čiji su bridovi duljine a.

2.Definirajte kut između mimoilaznih pravaca u prostoru i udaljenost točke od ravnine.Za koju od te dvije definicije treba dokazati da je ˝dobra˝i što točno treba dokazati?

3.Dana je kocka K.Središta njenih strana vrhovi su oktaedra O,a središta strana tog oktaedra vrhovi kocke K1.Odredite omjer duljina stranica kocki K i K1.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sekanta
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 09. 2009. (10:14:33)
Postovi: (48)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 1

PostPostano: 22:30 sub, 16. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

e da,i meni je ovaj s mimoilaznim pravcima malo zbunjola....mislim da taj kut ne bi mogao postojat, sta ne? :?:
e da,i meni je ovaj s mimoilaznim pravcima malo zbunjola....mislim da taj kut ne bi mogao postojat, sta ne? Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mirko
Gost





PostPostano: 23:26 ned, 17. 1. 2010    Naslov: ii Citirajte i odgovorite

vazno..: koji je mejl od prof.mee bombardelli.?
vazno..: koji je mejl od prof.mee bombardelli.?


[Vrh]
hcdavor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 01. 2010. (02:49:51)
Postovi: (10)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 23:40 ned, 17. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mea Bombardelli bombarde na math.hr
Mea Bombardelli bombarde na math.hr


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Elementarna geometrija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan