Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

upis diplomskog sa 180ects
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Antonija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2007. (09:38:06)
Postovi: (139)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2

PostPostano: 13:22 čet, 4. 2. 2010    Naslov: upis diplomskog sa 180ects Citirajte i odgovorite

Jeli moguće upisati diplomski bez položenog jedng predmeta sa prediplomskog ali sa 180 skupljanih bodova??

na sluzbenim stranicama pise da je uvijet za upis na diplomski najmanje 180 bodova (nista ne pise o zaostacima).
Jeli moguće upisati diplomski bez položenog jedng predmeta sa prediplomskog ali sa 180 skupljanih bodova??

na sluzbenim stranicama pise da je uvijet za upis na diplomski najmanje 180 bodova (nista ne pise o zaostacima).



_________________
Capa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:34 čet, 4. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

A odakle ti "višak", tj. kako si nadoknadila taj nepoloženi kolegij?

Inace, cini mi se da pise i nesto u stilu da treba poloziti sve iz studijskog programa, sto se prevodi kao "sve obavezne kolegije i onoliko izbornih koliko se trazi".
A odakle ti "višak", tj. kako si nadoknadila taj nepoloženi kolegij?

Inace, cini mi se da pise i nesto u stilu da treba poloziti sve iz studijskog programa, sto se prevodi kao "sve obavezne kolegije i onoliko izbornih koliko se trazi".



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:36 čet, 4. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne mozes upisati diplomski ako nisi prvostupnik. Nisi prvostupnik dok ne zavrsis preddiplomski studij. Taj studij zavrsavas polaganjem svih kolegija propisanih programom, a ne bilo kojih kolegija u iznosu 180 ECTS bodova.
Ne mozes upisati diplomski ako nisi prvostupnik. Nisi prvostupnik dok ne zavrsis preddiplomski studij. Taj studij zavrsavas polaganjem svih kolegija propisanih programom, a ne bilo kojih kolegija u iznosu 180 ECTS bodova.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 13:40 čet, 4. 2. 2010    Naslov: Re: upis diplomskog sa 180ects Citirajte i odgovorite

[quote="Antonija"]Jeli moguće upisati diplomski bez položenog jedng predmeta sa prediplomskog ali sa 180 skupljanih bodova??

na sluzbenim stranicama pise da je uvijet za upis na diplomski najmanje 180 bodova (nista ne pise o zaostacima).[/quote]
Da probam pogodit, Mreže računala??... :wink:

Bilo je takvih molbi i ove godine. Mislim da se nekima odobravao kvaziparcijalan upis ali sasvim sigurno ne možeš ovo što pitaš tj. redovno upisati diplomski... :roll:
Antonija (napisa):
Jeli moguće upisati diplomski bez položenog jedng predmeta sa prediplomskog ali sa 180 skupljanih bodova??

na sluzbenim stranicama pise da je uvijet za upis na diplomski najmanje 180 bodova (nista ne pise o zaostacima).

Da probam pogodit, Mreže računala??... Wink

Bilo je takvih molbi i ove godine. Mislim da se nekima odobravao kvaziparcijalan upis ali sasvim sigurno ne možeš ovo što pitaš tj. redovno upisati diplomski... Rolling Eyes
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nike
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2010. (13:05:01)
Postovi: (58)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 13:15 čet, 11. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li je moguće upisat na drugoj godini izborni sa treće (one za koje imamo uvjete) i na trećoj godini upisat ponovno neki drugi izborni,jer u tom slučaju je moguće skupit 180 ECTS bodova (uz uvjet da je sve ostalo položeno,osim mreže računala)?
Gledao sam na popis predmeta za diplomski - u slučaju da netko želi upisat financijski smjer, mreže računala se svrstavaju pod ostale kolegije..
Ja,kao i neki drugi moji kolege nisam položio programiranje 1 u redovnom roku pa zato pitam...

a što se tiče mreže računala,da li je moguće da se taj kolegij prebaci u drugi semestar na trećoj godini?
Jer u tom slučaju bi ga mogli upisat i studenti koji nisu iz prve položili programiranje 1,a na "trećoj" godini su položili SPA?
da li je moguće upisat na drugoj godini izborni sa treće (one za koje imamo uvjete) i na trećoj godini upisat ponovno neki drugi izborni,jer u tom slučaju je moguće skupit 180 ECTS bodova (uz uvjet da je sve ostalo položeno,osim mreže računala)?
Gledao sam na popis predmeta za diplomski - u slučaju da netko želi upisat financijski smjer, mreže računala se svrstavaju pod ostale kolegije..
Ja,kao i neki drugi moji kolege nisam položio programiranje 1 u redovnom roku pa zato pitam...

a što se tiče mreže računala,da li je moguće da se taj kolegij prebaci u drugi semestar na trećoj godini?
Jer u tom slučaju bi ga mogli upisat i studenti koji nisu iz prve položili programiranje 1,a na "trećoj" godini su položili SPA?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:31 čet, 11. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nike"]a što se tiče mreže računala,da li je moguće da se taj kolegij prebaci u drugi semestar na trećoj godini?[/quote]

To popricaj prvo s voditeljem kolegija. Ako se on slozi, onda se prijedlog salje VVSu gdje ce pasti samo ako ima neki stvarno jaki razlog.
nike (napisa):
a što se tiče mreže računala,da li je moguće da se taj kolegij prebaci u drugi semestar na trećoj godini?


To popricaj prvo s voditeljem kolegija. Ako se on slozi, onda se prijedlog salje VVSu gdje ce pasti samo ako ima neki stvarno jaki razlog.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nike
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2010. (13:05:01)
Postovi: (58)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 22:04 pet, 5. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li se može nešto poduzeti po pitanju mreža računala tako da se preduvjet za taj kolegij koji je trenutno SPA, vrati na Programiranje 2?
Jer bi to mnogim studentima olakšalo studij....Koliko sam čuo,prije je preduvjet za taj predmet bio programiranje 2...
Da li se može nešto poduzeti po pitanju mreža računala tako da se preduvjet za taj kolegij koji je trenutno SPA, vrati na Programiranje 2?
Jer bi to mnogim studentima olakšalo studij....Koliko sam čuo,prije je preduvjet za taj predmet bio programiranje 2...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anna Lee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2008. (00:49:44)
Postovi: (114)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 9
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:52 pet, 5. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

edit.
edit.



_________________
"The tooth fairy teaches children that they can sell body parts for money."


Zadnja promjena: Anna Lee; 12:57 ned, 30. 1. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 8:00 sub, 6. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nike"]Da li se može nešto poduzeti po pitanju mreža računala tako da se preduvjet za taj kolegij koji je trenutno SPA, vrati na Programiranje 2?[/quote]

Moze se: proseces/prosecete do voditelja kolegija i zamolite ih za izmjenu, po mogucnosti uz debelu argumentaciju zasto je to dobra ideja.

Izmjena kolegija prethodnika dolazi na VVS samo od voditelja kolegija; necemo mi drugi naturati prof. Mangeru i prof. Grubisicu sto su njima potrebni prethodnici... Takodjer, ako prihvate vas prijedlog, stvar krece najranije od iduce akademske godine.

[quote="nike"]Jer bi to mnogim studentima olakšalo studij....[/quote]

To nije argument, sorry. Prethodnici su tu da osiguraju sto vam od predznanja treba, a ne da vama bude lakse/teze.

[quote="nike"]Koliko sam čuo,prije je preduvjet za taj predmet bio programiranje 2...[/quote]

Sto je, zapravo, argument protiv ovoga sto ti zelis, jer je ocito netko zakljucio da Prog2 nije dovoljan preduvjet.

@Anna Lee: Da, moci ces to upisati, ako budes imala dovoljno ECTS-a iz matematike i dobar score prilikom upisa (racuna se po nekoj ponderiranoj sumi). Koliko god nas web bio manjkav, te stvari pisu (npr. [url=http://www.math.hr/Default.aspx?art=2008&sec=297]ovdje[/url] za financijsku). Sto se priznavanja kolegija tice, [b]mislim[/b] da ti priznaju ono sto imas polozeno, ali ti uvale nesto (matematike?) umjesto toga, no to je davna prica pa nisam siguran
a) da sam dobro upamtio i
b) da se nista nije izmijenilo u medjuvremenu.
Takodjer, posto ces imati i neke matematika s EDU studija, ne znam kako ce ti se to brojati skupa s Ekonomijom. [b]MISLIM[/b] da biras kojih 180ECTS zelis da ti se broje u (ponderiranu) sumu koja sluzi za rangiranje prijavljenih za pojedini studij, no nisam siguran.

Vjerojatno najbolja adresa je voditelj studija koji zelis upisati... ovdje mozemo samo nagadjati kako se kombiniraju sva pravila koja te tangiraju.
nike (napisa):
Da li se može nešto poduzeti po pitanju mreža računala tako da se preduvjet za taj kolegij koji je trenutno SPA, vrati na Programiranje 2?


Moze se: proseces/prosecete do voditelja kolegija i zamolite ih za izmjenu, po mogucnosti uz debelu argumentaciju zasto je to dobra ideja.

Izmjena kolegija prethodnika dolazi na VVS samo od voditelja kolegija; necemo mi drugi naturati prof. Mangeru i prof. Grubisicu sto su njima potrebni prethodnici... Takodjer, ako prihvate vas prijedlog, stvar krece najranije od iduce akademske godine.

nike (napisa):
Jer bi to mnogim studentima olakšalo studij....


To nije argument, sorry. Prethodnici su tu da osiguraju sto vam od predznanja treba, a ne da vama bude lakse/teze.

nike (napisa):
Koliko sam čuo,prije je preduvjet za taj predmet bio programiranje 2...


Sto je, zapravo, argument protiv ovoga sto ti zelis, jer je ocito netko zakljucio da Prog2 nije dovoljan preduvjet.

@Anna Lee: Da, moci ces to upisati, ako budes imala dovoljno ECTS-a iz matematike i dobar score prilikom upisa (racuna se po nekoj ponderiranoj sumi). Koliko god nas web bio manjkav, te stvari pisu (npr. ovdje za financijsku). Sto se priznavanja kolegija tice, mislim da ti priznaju ono sto imas polozeno, ali ti uvale nesto (matematike?) umjesto toga, no to je davna prica pa nisam siguran
a) da sam dobro upamtio i
b) da se nista nije izmijenilo u medjuvremenu.
Takodjer, posto ces imati i neke matematika s EDU studija, ne znam kako ce ti se to brojati skupa s Ekonomijom. MISLIM da biras kojih 180ECTS zelis da ti se broje u (ponderiranu) sumu koja sluzi za rangiranje prijavljenih za pojedini studij, no nisam siguran.

Vjerojatno najbolja adresa je voditelj studija koji zelis upisati... ovdje mozemo samo nagadjati kako se kombiniraju sva pravila koja te tangiraju.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pssst
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (18:09:32)
Postovi: (4C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 6

PostPostano: 9:48 sub, 6. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prijatelj na jesen upisuje matematiku. Želja mu je nakon preddiplomskog upisat financijsku i poslovnu matematiku. Pošto je velika navala na financijsku, zanima ga da li bi lakše upao ako bi skupljao visoke ocjene na preddiplomskom edukacijskom smjeru umjesto da ide na preddiplomski matematiku?

Naime, čuo sam da se prošle godine upisala nekolicina ljudi sa edukacijskog smjera na financijsku, dok je dosta ljudi sa čiste matematike izvisilo (imali su ocjene između 2-3).
Prijatelj na jesen upisuje matematiku. Želja mu je nakon preddiplomskog upisat financijsku i poslovnu matematiku. Pošto je velika navala na financijsku, zanima ga da li bi lakše upao ako bi skupljao visoke ocjene na preddiplomskom edukacijskom smjeru umjesto da ide na preddiplomski matematiku?

Naime, čuo sam da se prošle godine upisala nekolicina ljudi sa edukacijskog smjera na financijsku, dok je dosta ljudi sa čiste matematike izvisilo (imali su ocjene između 2-3).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:54 sub, 6. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja mislim da je to losa ideja. Sasvim moguce da ce se ta mogucnost ukinuti ako je budete zloupotrebljavali. Studentice koje su s edukacijskog preddiplomskog upisale financijski diplomski imale bi visok prosjek i na drugom preddiplomskom. Osim toga edukacijski preddiplomski te losije pripremi za financijski diplomski.
Ja mislim da je to losa ideja. Sasvim moguce da ce se ta mogucnost ukinuti ako je budete zloupotrebljavali. Studentice koje su s edukacijskog preddiplomskog upisale financijski diplomski imale bi visok prosjek i na drugom preddiplomskom. Osim toga edukacijski preddiplomski te losije pripremi za financijski diplomski.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Anna Lee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2008. (00:49:44)
Postovi: (114)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 9
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:00 sub, 6. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

vsego: :thankyou:

da, vidla sam to na webu... sad sam jos malo kopala i cini mi se da si u pravu sto se tice ovog biranja predmeta do 180 ectsa.
ovo sa priznavanjem i upisivanjem drugih predmeta nisam nasla, al ofc, idem do voditelja studija, imam jos hrpu pitanja za njega :D
vsego: Thank you

da, vidla sam to na webu... sad sam jos malo kopala i cini mi se da si u pravu sto se tice ovog biranja predmeta do 180 ectsa.
ovo sa priznavanjem i upisivanjem drugih predmeta nisam nasla, al ofc, idem do voditelja studija, imam jos hrpu pitanja za njega Very Happy



_________________
"The tooth fairy teaches children that they can sell body parts for money."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nike
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2010. (13:05:01)
Postovi: (58)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 13:22 sub, 6. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako su prije promjene kolegija prethdonika studenti uspješno polagali taj kolegij,ne razumijem što bi se promijenilo ako bi se vratio klegij prethodnik na programiranje 2.Jer ako netko ne položi kolegij,imat će ga naknadno priliku polagat opet za godinu dana,a u međuvremenu imaju priliku položit SPA ...A kada sam rekao da bi to studentima olakšao studij,mislio sam na to da bi se studenti mogli upisat na diplomski studij,ako su pali programiranje ili neki računarski kolegij, zajedno sa studentima koji su svoje obaveze riješili u roku...
Ako su prije promjene kolegija prethdonika studenti uspješno polagali taj kolegij,ne razumijem što bi se promijenilo ako bi se vratio klegij prethodnik na programiranje 2.Jer ako netko ne položi kolegij,imat će ga naknadno priliku polagat opet za godinu dana,a u međuvremenu imaju priliku položit SPA ...A kada sam rekao da bi to studentima olakšao studij,mislio sam na to da bi se studenti mogli upisat na diplomski studij,ako su pali programiranje ili neki računarski kolegij, zajedno sa studentima koji su svoje obaveze riješili u roku...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 13:53 sub, 6. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa studenti su i prije i nakon promjene prethodnika uspješno polagali taj kolegij. Ja sad ne shvaćam u biti u kojem kolegiju je veći problem Mrežama ili SPAom??...

Ovaj općeniti problem da na preddiplomskom studiju ostaju samo nepoložene Mreže se može riješiti i na druge načine npr. organiziranje još jednog roka u ljetnom semestru ili nešto slično...

To bi se, barem mi se tako čini, dalo organizirati ali morate se javiti stud. predstavnicima što je moguće prije, ja ne mislim ganjati profesore za vrijeme kolokvija ili pet minuta prije upisa na diplomske.

Naprosto nema smisla na inzistiranju povratka prethodnika na samo "Programiranje 2" jer za to ne postoje valjani argumenti. Pokazalo se da je većini studenata mreže lakše položiti ako znaju SPA a i da je to znanje potrebno za mreže, dakle točno ono što znači biti kolegij prethodnik.

Reorganizacija prethodnika isključivo radi olakšavanja studija ne dolazi u obzir, ja ti prvi ne bi digao ruku za to na VVSu... :roll:
Pa studenti su i prije i nakon promjene prethodnika uspješno polagali taj kolegij. Ja sad ne shvaćam u biti u kojem kolegiju je veći problem Mrežama ili SPAom??...

Ovaj općeniti problem da na preddiplomskom studiju ostaju samo nepoložene Mreže se može riješiti i na druge načine npr. organiziranje još jednog roka u ljetnom semestru ili nešto slično...

To bi se, barem mi se tako čini, dalo organizirati ali morate se javiti stud. predstavnicima što je moguće prije, ja ne mislim ganjati profesore za vrijeme kolokvija ili pet minuta prije upisa na diplomske.

Naprosto nema smisla na inzistiranju povratka prethodnika na samo "Programiranje 2" jer za to ne postoje valjani argumenti. Pokazalo se da je većini studenata mreže lakše položiti ako znaju SPA a i da je to znanje potrebno za mreže, dakle točno ono što znači biti kolegij prethodnik.

Reorganizacija prethodnika isključivo radi olakšavanja studija ne dolazi u obzir, ja ti prvi ne bi digao ruku za to na VVSu... Rolling Eyes
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nike
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2010. (13:05:01)
Postovi: (58)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 19:15 sub, 6. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa slažem se,al studenti koji nisu na prvoj godini položili programiranje nemaju uvjeta da u roku zajedno sa studentima koji su redovno položili sve računarske predmete upišu taj kolegij....Mislim da nije u redu da nam se ne pruži prilika da,pod uvjetom da imamo sve ostale kolegije položene, upišemo redovno diplomski stduij...Kako da se po tom pitanju još nije nista riješilo ranijih godina? Sigurno nisam jedini koji se oglasio ...
Pa slažem se,al studenti koji nisu na prvoj godini položili programiranje nemaju uvjeta da u roku zajedno sa studentima koji su redovno položili sve računarske predmete upišu taj kolegij....Mislim da nije u redu da nam se ne pruži prilika da,pod uvjetom da imamo sve ostale kolegije položene, upišemo redovno diplomski stduij...Kako da se po tom pitanju još nije nista riješilo ranijih godina? Sigurno nisam jedini koji se oglasio ...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:30 sub, 6. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gle, mozes razvlaciti to po Forumu (ako nadjes sugovornika). Ja sam ti rekao tko ti je jedina adresa koja moze nesto tu promijeniti i nemam namjeru sada se tu uvjeravati oko necega oko cega niti ti niti ja nemamo ovlasti odlucivanja.

Ako od voditelja kolegija dodje prijedlog da se ovo izmijeni, ja cu na VVS-u dici ruku "za", bez da uopce pitam "zasto?". Ako dodje od ikog drugog, bit cu protiv dok god ne podrze voditelji kolegija.

Iskustvo me uci da ce i vecina drugih clanova VVS-a (mozda cak i svi) postupiti slicno (nece podrzati dok ne dobiju ocitovanje voditelja kolegija).
Gle, mozes razvlaciti to po Forumu (ako nadjes sugovornika). Ja sam ti rekao tko ti je jedina adresa koja moze nesto tu promijeniti i nemam namjeru sada se tu uvjeravati oko necega oko cega niti ti niti ja nemamo ovlasti odlucivanja.

Ako od voditelja kolegija dodje prijedlog da se ovo izmijeni, ja cu na VVS-u dici ruku "za", bez da uopce pitam "zasto?". Ako dodje od ikog drugog, bit cu protiv dok god ne podrze voditelji kolegija.

Iskustvo me uci da ce i vecina drugih clanova VVS-a (mozda cak i svi) postupiti slicno (nece podrzati dok ne dobiju ocitovanje voditelja kolegija).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:13 uto, 1. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

... situacija mi je slijedeća:

Po studomatu imam 29 bodova sa (valjda iz starog sistema): [b]Sveučilišni dodiplomski studij Matematika; studij Profesor matematike i informatike[/b] i 175 bodova sa: [b]Sveučilišni preddiplomski studij Matematika, smjer nastavnički[/b].

Ostala su mi još 2 ispita: [i]Diferencijalna geometrija[/i] i [i]Algebarske strukture[/i], svaki od ta dva predmeta nosi po [b]5[/b] bodova što bi sa onih [b]175[/b] činilo [b]185[/b] :?: ... Negdje sam pročitao da je za testiranje indexa za "uvjerejne o prvostupništvu" potrebno skupiti [b]180[/b] bodova (sad nemrem nač taj članak, negdje na math.hr...).

Također me muči to da ako mi se omaknu Algebarske strukture, a položim DifGeo imam 180 bodova i ne položeni[i] izborni predmet[/i]... Jel mogu dat testirat index? S kim razgovarat o tome na faxu? S voditeljem studija ili tetama u referadi?
... situacija mi je slijedeća:

Po studomatu imam 29 bodova sa (valjda iz starog sistema): Sveučilišni dodiplomski studij Matematika; studij Profesor matematike i informatike i 175 bodova sa: Sveučilišni preddiplomski studij Matematika, smjer nastavnički.

Ostala su mi još 2 ispita: Diferencijalna geometrija i Algebarske strukture, svaki od ta dva predmeta nosi po 5 bodova što bi sa onih 175 činilo 185 Question ... Negdje sam pročitao da je za testiranje indexa za "uvjerejne o prvostupništvu" potrebno skupiti 180 bodova (sad nemrem nač taj članak, negdje na math.hr...).

Također me muči to da ako mi se omaknu Algebarske strukture, a položim DifGeo imam 180 bodova i ne položeni izborni predmet... Jel mogu dat testirat index? S kim razgovarat o tome na faxu? S voditeljem studija ili tetama u referadi?



_________________
Super Nut Chase
moj site
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 17:43 uto, 1. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

da bi mogo upisati diplomski studij moraš imat položene sve predmete sa preddiplomsko, bilo oni glavni ili izborni. sve ovo kaj si van tog položio (tipa sa drugog smjera, dodatno, stari sistem a taj predmet više ne postoji) ti ne ulazi u ovih 180bodova neg ti se tretira ko "predmeti razlike".

nisam te baš skužila previše šta imaš i nemaš položeno, al možda ti mene skužiš i prepoznaš se :oops:
da bi mogo upisati diplomski studij moraš imat položene sve predmete sa preddiplomsko, bilo oni glavni ili izborni. sve ovo kaj si van tog položio (tipa sa drugog smjera, dodatno, stari sistem a taj predmet više ne postoji) ti ne ulazi u ovih 180bodova neg ti se tretira ko "predmeti razlike".

nisam te baš skužila previše šta imaš i nemaš položeno, al možda ti mene skužiš i prepoznaš se Embarassed



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:11 uto, 1. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam 175 bodova sa preddiplomskog studija, možda i ne bi upisao diplomski nego bi prvostupništvo. ostala su mi dva ispita s kojima bi imao 185 bodova... jel mogu sa 180 bodova bez izbornog predmeta dobiti "svjedodžbu"?
imam 175 bodova sa preddiplomskog studija, možda i ne bi upisao diplomski nego bi prvostupništvo. ostala su mi dva ispita s kojima bi imao 185 bodova... jel mogu sa 180 bodova bez izbornog predmeta dobiti "svjedodžbu"?



_________________
Super Nut Chase
moj site
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 19:31 uto, 1. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko sam ja shvatila, ne možeš uopće na taj način dobiti prvostupničku svjedodžbu iz razloga što nisi zadovoljio program preddiplomskog studija koji predviđa da se položi jedan od izbornih predmeta između kojih je dopušteno birati :?
Tako mi se činilo da se interpretiraju [i]pravila igre[/i] kad se o tome pričalo...Ali naravno najbolje pitati službeno, ionako ćeš morati...

(govorim više iz ovog iskustva: dok još nisu bili odobreni neki predmeti sa diplomskog studija kao izborni,
rečeno mi je da mi se izborni van programa mog diplomskog studija ne bi priznao kao da sam izvršila obaveze svog studija...
tako da bi opet dodatno morala položiti neki izborni sa svog diplomskog da bi mogla službeno završiti studij...
ista stvar s preddiplomskim baš kao što je mladac (a i krcko) opisala: nije do ECTS-a, nego propisanog programa studija)
Koliko sam ja shvatila, ne možeš uopće na taj način dobiti prvostupničku svjedodžbu iz razloga što nisi zadovoljio program preddiplomskog studija koji predviđa da se položi jedan od izbornih predmeta između kojih je dopušteno birati Confused
Tako mi se činilo da se interpretiraju pravila igre kad se o tome pričalo...Ali naravno najbolje pitati službeno, ionako ćeš morati...

(govorim više iz ovog iskustva: dok još nisu bili odobreni neki predmeti sa diplomskog studija kao izborni,
rečeno mi je da mi se izborni van programa mog diplomskog studija ne bi priznao kao da sam izvršila obaveze svog studija...
tako da bi opet dodatno morala položiti neki izborni sa svog diplomskog da bi mogla službeno završiti studij...
ista stvar s preddiplomskim baš kao što je mladac (a i krcko) opisala: nije do ECTS-a, nego propisanog programa studija)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan