Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Nedovoljno ECTS?
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
kre5o
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2009. (22:20:52)
Postovi: (32)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 3 - 4

PostPostano: 15:17 ned, 14. 2. 2010    Naslov: Nedovoljno ECTS? Citirajte i odgovorite

dakle ja sam student prve godine, i položio sam LA1 PROG1 i EM1, znaci za sljedeci semestar mogu upisat LA2, PROG2 i EM2 = ukupno 21 ECTS bodova
Moram upisat minimalno 25 po semestru (ako sam ja to dobro skužio)
Dakle pitanje je kako upisat iduci semestar preko studomata, tj kako prijavit te predmete za koje sam zadovoljio preduvjete a ako njihov zbroj je manje od 25 ECTSa
dakle ja sam student prve godine, i položio sam LA1 PROG1 i EM1, znaci za sljedeci semestar mogu upisat LA2, PROG2 i EM2 = ukupno 21 ECTS bodova
Moram upisat minimalno 25 po semestru (ako sam ja to dobro skužio)
Dakle pitanje je kako upisat iduci semestar preko studomata, tj kako prijavit te predmete za koje sam zadovoljio preduvjete a ako njihov zbroj je manje od 25 ECTSa


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 15:34 ned, 14. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Krivo si skuzio. Pretpostavimo da si sve dao iz prvog semestra. TADA moras upisati izmedju 25-35 ECTS-a. Dakle biras predmete i kad skupis 25 bodova mozes reci dosta i upisati te predmete. (iako ti je ostalo jos neupisanih predmeta)

Pretpostavimo da si dao samo prog1, tada bi mogao i morao upisati samo prog2 ilitiga samo 6 ECTS-a

U tvom slucaju moras upisati jos i Geoinformatiku (izborni iz IV semestra) koji nosi 5 ECTS-a i upisat ces ukupno 26 ECTS-a sl. semestar.
Krivo si skuzio. Pretpostavimo da si sve dao iz prvog semestra. TADA moras upisati izmedju 25-35 ECTS-a. Dakle biras predmete i kad skupis 25 bodova mozes reci dosta i upisati te predmete. (iako ti je ostalo jos neupisanih predmeta)

Pretpostavimo da si dao samo prog1, tada bi mogao i morao upisati samo prog2 ilitiga samo 6 ECTS-a

U tvom slucaju moras upisati jos i Geoinformatiku (izborni iz IV semestra) koji nosi 5 ECTS-a i upisat ces ukupno 26 ECTS-a sl. semestar.



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kre5o
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2009. (22:20:52)
Postovi: (32)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 3 - 4

PostPostano: 15:37 ned, 14. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dakle ja sada[b] MORAM[/b] upisat geoinformatiku?

EDIT: ako ja sad upišem bioinformatiku, jel mogu iduce godina upisat predmete iz drugog izbornog modula?
Dakle ja sada MORAM upisat geoinformatiku?

EDIT: ako ja sad upišem bioinformatiku, jel mogu iduce godina upisat predmete iz drugog izbornog modula?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nameless
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2007. (13:59:36)
Postovi: (58)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:54 ned, 14. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako upises pa ne polozis, mozes sigurno i tada ne moras platiti nista bez obzira sto nisi polozio, osim ako ne mislis ponovo upisivati to sto si pao. ako prodjes mislim da isto mozes, al onda moras u referadi traziti da to upises kao nadopunu znanja valjda
ako upises pa ne polozis, mozes sigurno i tada ne moras platiti nista bez obzira sto nisi polozio, osim ako ne mislis ponovo upisivati to sto si pao. ako prodjes mislim da isto mozes, al onda moras u referadi traziti da to upises kao nadopunu znanja valjda



_________________
"ja sam samo tu da vreme brže proleti"...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 16:25 ned, 14. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tako je, moras upisati bioinformatiku. Uostalom isprobaj [url=https://www.isvu.hr/studomat/aplikacija/]ovdje[/url] pa ces vidjeti da ti nece dozvoliti upis semestra bez toga.

Da si recimo polozio jos i MA1 onda bi mogao upisati MA2 pa bio u granici 25-35 i tada nebi morao upisivati bioinformatiku. Ak me kuzis.

Sl. godine (tj. svake) mozes upisati BILOKOJI predmet za koje imas polozene predhodnike.
Sto se tice izbornog, ako polozis Prog2 onda mozes upisati SAMO Građu računala (Izb.Modul Računarstvo) jer su za ostala 3 izborna (fiz, kem, bio) jedan od preduvijeta MA2 koji ces tek upisati sl. godine.

Dakle ako za izborni želiš informatiku, mozes je upisati najranije za godinu dana. Sve ostale mozes upisati najranije za 2 god. Naravno, ako polozis predhodnike.


EDIT: sad vidim da sam imao tipfeler, predmet je BIOinformatika a ne GEOinformatika. :oops:
Tako je, moras upisati bioinformatiku. Uostalom isprobaj ovdje pa ces vidjeti da ti nece dozvoliti upis semestra bez toga.

Da si recimo polozio jos i MA1 onda bi mogao upisati MA2 pa bio u granici 25-35 i tada nebi morao upisivati bioinformatiku. Ak me kuzis.

Sl. godine (tj. svake) mozes upisati BILOKOJI predmet za koje imas polozene predhodnike.
Sto se tice izbornog, ako polozis Prog2 onda mozes upisati SAMO Građu računala (Izb.Modul Računarstvo) jer su za ostala 3 izborna (fiz, kem, bio) jedan od preduvijeta MA2 koji ces tek upisati sl. godine.

Dakle ako za izborni želiš informatiku, mozes je upisati najranije za godinu dana. Sve ostale mozes upisati najranije za 2 god. Naravno, ako polozis predhodnike.


EDIT: sad vidim da sam imao tipfeler, predmet je BIOinformatika a ne GEOinformatika. Embarassed



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 16:47 ned, 14. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Swerz"]
U tvom slucaju moras upisati jos i Geoinformatiku (izborni iz IV semestra) koji nosi 5 ECTS-a i upisat ces ukupno 26 ECTS-a sl. semestar.[/quote]

Je li to istina da se mora upisati sve što se može (ako bez toga nemamo 25 ili koliko već)?
Želim da odgovori netko tko pouzdano zna...
Mislim, pitat ću ja u Referadi, al dok ne pitam...
Swerz (napisa):

U tvom slucaju moras upisati jos i Geoinformatiku (izborni iz IV semestra) koji nosi 5 ECTS-a i upisat ces ukupno 26 ECTS-a sl. semestar.


Je li to istina da se mora upisati sve što se može (ako bez toga nemamo 25 ili koliko već)?
Želim da odgovori netko tko pouzdano zna...
Mislim, pitat ću ja u Referadi, al dok ne pitam...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2007. (17:53:31)
Postovi: (8E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 17:08 ned, 14. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam bila prošle godine u takvoj situaciji da sam morala upisati sve što sam mogla jer je to ukupno bilo ispod 25 ects boda,tako da ako nemaš 25 boda, moraš upisati sve što možeš
ja sam bila prošle godine u takvoj situaciji da sam morala upisati sve što sam mogla jer je to ukupno bilo ispod 25 ects boda,tako da ako nemaš 25 boda, moraš upisati sve što možeš


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 17:15 ned, 14. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tako je moje iskustvo pokazalo, mozda grijesim al sam u pravu :D.
Uostalom, isprobaj sad odmah na studomatu.

[quote="studomlat"]
Ukupno treba upisati: 25 - 35 ECTS
[color=red]Ukupno za upis: 0.0 ECTS-a[/color] <==ovo pise crvenim slovima, ilitiga nemres upisati godinu[/quote]
onda odaberes sve predmete sa prve godine koje su ti ponudjeni.
Ako se [color=red]crvena slova[/color] pretvore u [color=green]zelena[/color], onda mozes upisati godinu. Ako ne, onda postoji jos neki predmet koji mozes(moraš) upisati. Taj predmet ce ti biti Bioinformatika (izborni iz IV. semestra) ako si polozio EM1
Tako je moje iskustvo pokazalo, mozda grijesim al sam u pravu Very Happy.
Uostalom, isprobaj sad odmah na studomatu.

studomlat (napisa):

Ukupno treba upisati: 25 - 35 ECTS
Ukupno za upis: 0.0 ECTS-a ⇐ovo pise crvenim slovima, ilitiga nemres upisati godinu

onda odaberes sve predmete sa prve godine koje su ti ponudjeni.
Ako se crvena slova pretvore u zelena, onda mozes upisati godinu. Ako ne, onda postoji jos neki predmet koji mozes(moraš) upisati. Taj predmet ce ti biti Bioinformatika (izborni iz IV. semestra) ako si polozio EM1



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 17:17 ned, 14. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na odgovorima, ali ja se i dalje nadam da je to do Studomata, tj. da ne moram upisati sve što mogu ako odem u Referadu. :D

Uostalom, ne sjećam se da su svi koji su pali Programiranje na prvoj išli upisivati Bioinformatiku.
Hvala na odgovorima, ali ja se i dalje nadam da je to do Studomata, tj. da ne moram upisati sve što mogu ako odem u Referadu. Very Happy

Uostalom, ne sjećam se da su svi koji su pali Programiranje na prvoj išli upisivati Bioinformatiku.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 17:19 ned, 14. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

živibilipavidili.
Javi kaj je bilo da ti mozemo poslije reci "Jesam ti reko da moras upisati bioinformatiku" :wink:
živibilipavidili.
Javi kaj je bilo da ti mozemo poslije reci "Jesam ti reko da moras upisati bioinformatiku" Wink



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 17:22 ned, 14. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bioinformatiku sigurno ne moram jer sam na 3. godini i već sam je položio. :P

Ali sve što mogu... Vidjet ćemo. Javim. :D
Bioinformatiku sigurno ne moram jer sam na 3. godini i već sam je položio. Razz

Ali sve što mogu... Vidjet ćemo. Javim. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kre5o
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2009. (22:20:52)
Postovi: (32)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 3 - 4

PostPostano: 18:16 ned, 14. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala na brzim odgovorima, a ništ biologija mi je bar išla u srednjoj a i informatika mi ide :D
hvala na brzim odgovorima, a ništ biologija mi je bar išla u srednjoj a i informatika mi ide Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:37 ned, 14. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kre5o"]hvala na brzim odgovorima, a ništ biologija mi je bar išla u srednjoj a i informatika mi ide :D[/quote]

ma iz bioinf svi imaju 5 (mislim da je najmanja ocjena ikada bila 4)
kre5o (napisa):
hvala na brzim odgovorima, a ništ biologija mi je bar išla u srednjoj a i informatika mi ide Very Happy


ma iz bioinf svi imaju 5 (mislim da je najmanja ocjena ikada bila 4)



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 19:57 ned, 14. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne mora se upisati sve sto se moze. Ako vas studomat prisili, unutar 2 tjedna mozete ponistiti upis. Mozda se moze i bez ponistavanja, raspitajte se u referadi.
Ne mora se upisati sve sto se moze. Ako vas studomat prisili, unutar 2 tjedna mozete ponistiti upis. Mozda se moze i bez ponistavanja, raspitajte se u referadi.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
bbroj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2008. (17:17:24)
Postovi: (49)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 7 - 9

PostPostano: 21:40 ned, 14. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma upisi tu bioinformatiku,cisto da mozes doc kuci rec starome kako si dobio 5 i da je to pokazatelj koliko se kajes sto si prije nesto pao....(ne mora on znat da to svi imaju 5... :D )

p.s. tu samo imas neke 3 zadace,bez kolokvija i usmenih,a s tim da je zadaca svima ista i da se nabave rjesenja od lani... sretno!
ma upisi tu bioinformatiku,cisto da mozes doc kuci rec starome kako si dobio 5 i da je to pokazatelj koliko se kajes sto si prije nesto pao....(ne mora on znat da to svi imaju 5... Very Happy )

p.s. tu samo imas neke 3 zadace,bez kolokvija i usmenih,a s tim da je zadaca svima ista i da se nabave rjesenja od lani... sretno!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
niveus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2009. (16:12:58)
Postovi: (5E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 22:29 ned, 14. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svaki dan sam sve više i više zbunjena, imam položenu analizu i linearnu i mogu upisat samo analizu, mogu li ja upisat samo jedan predmet ili ne jer je to samo 9 ECTS-a?

Hvala
Svaki dan sam sve više i više zbunjena, imam položenu analizu i linearnu i mogu upisat samo analizu, mogu li ja upisat samo jedan predmet ili ne jer je to samo 9 ECTS-a?

Hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 2:45 pon, 15. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Atomised"]Hvala na odgovorima, ali ja se i dalje nadam da je to do Studomata, tj. da ne moram upisati sve što mogu ako odem u Referadu. :D

Uostalom, ne sjećam se da su svi koji su pali Programiranje na prvoj išli upisivati Bioinformatiku.[/quote]
Od naše generacije sigurno nisu.
Zapravo ne znam nikog tko jest.
I sjećam se da me prošle godine iznenadilo kolko brucoša je upisalo bioinf.
Atomised (napisa):
Hvala na odgovorima, ali ja se i dalje nadam da je to do Studomata, tj. da ne moram upisati sve što mogu ako odem u Referadu. Very Happy

Uostalom, ne sjećam se da su svi koji su pali Programiranje na prvoj išli upisivati Bioinformatiku.

Od naše generacije sigurno nisu.
Zapravo ne znam nikog tko jest.
I sjećam se da me prošle godine iznenadilo kolko brucoša je upisalo bioinf.



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 8:38 pon, 15. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Masiela"]
Od naše generacije sigurno nisu.
Zapravo ne znam nikog tko jest.
I sjećam se da me prošle godine iznenadilo kolko brucoša je upisalo bioinf.[/quote]

Da, otprilike se jednako sjećamo. :D
Masiela (napisa):

Od naše generacije sigurno nisu.
Zapravo ne znam nikog tko jest.
I sjećam se da me prošle godine iznenadilo kolko brucoša je upisalo bioinf.


Da, otprilike se jednako sjećamo. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 9:08 pon, 15. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="niveus"]Svaki dan sam sve više i više zbunjena, imam položenu analizu i linearnu i mogu upisat samo analizu, mogu li ja upisat samo jedan predmet ili ne jer je to samo 9 ECTS-a?

Hvala[/quote]

Da. Procitaj malo gore.
niveus (napisa):
Svaki dan sam sve više i više zbunjena, imam položenu analizu i linearnu i mogu upisat samo analizu, mogu li ja upisat samo jedan predmet ili ne jer je to samo 9 ECTS-a?

Hvala


Da. Procitaj malo gore.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 20:44 čet, 18. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da javim nekima dobru vijest.

Cuo danas razgovor jednog studenta i mislim tete iz referade u hodniku. Tice se bioinformatike ali se BPO mozda moze prosiriti na ostale predmete.:roll:
Ovako nesto je otprilike rekla teta referadarka: "Upisite ono sto vas studomat prisili pa dodjite ponistiti bioinformatiku"
Da javim nekima dobru vijest.

Cuo danas razgovor jednog studenta i mislim tete iz referade u hodniku. Tice se bioinformatike ali se BPO mozda moze prosiriti na ostale predmete.Rolling Eyes
Ovako nesto je otprilike rekla teta referadarka: "Upisite ono sto vas studomat prisili pa dodjite ponistiti bioinformatiku"



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan