Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

dvostruki integral (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Glupko_3.14
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2007. (10:32:16)
Postovi: (77)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 24 - 5

PostPostano: 21:56 ned, 2. 5. 2010    Naslov: dvostruki integral Citirajte i odgovorite

ovo je zadatak sa roka 4.7.2007., 2. zadatak
Neka je skup [latex]\Omega \subset R^2[/latex] omeđen pravcima x=0, y=0 i x+2=2. Izračunajte integral [latex]\int\int_\Omega cos(\frac{x-y}{x+y})dxdy[/latex].

ne mogu ovo povezat sa gradivom analize 4 :lol:

znaci muci me sto integral nije po putu nego po citavom 2d skupu. pretpostavljam da sam retardirana, pomozite! :grebgreb:
ovo je zadatak sa roka 4.7.2007., 2. zadatak
Neka je skup omeđen pravcima x=0, y=0 i x+2=2. Izračunajte integral .

ne mogu ovo povezat sa gradivom analize 4 Laughing

znaci muci me sto integral nije po putu nego po citavom 2d skupu. pretpostavljam da sam retardirana, pomozite! Kotacici rade 100 na sat



_________________
Nov, još gluplji.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Glupko_3.14
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2007. (10:32:16)
Postovi: (77)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 24 - 5

PostPostano: 0:16 pon, 3. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

nakon sto sam pogledala istjerivača đavla, imam nova pitanja

u istom tom roku sada sam uocila i 1. zadatak. treba naci povrsinu plasta izvjesnog tijela. opet ne kuzim kakve to veze ima sa gradivom?? :cry:

UPS!!! gospodin i kolega goranm me upravo upozorio da smo takve zadatke radili na samom pocetku vjezbi. sad ne samo da vidim da ima veze sa gradivom, nego i znam rijesiti. ako netko ne zna, neka me slobodno pita :D

p.s. ovo iz prvog posta i dalje ne znam!!!
nakon sto sam pogledala istjerivača đavla, imam nova pitanja

u istom tom roku sada sam uocila i 1. zadatak. treba naci povrsinu plasta izvjesnog tijela. opet ne kuzim kakve to veze ima sa gradivom?? Crying or Very sad

UPS!!! gospodin i kolega goranm me upravo upozorio da smo takve zadatke radili na samom pocetku vjezbi. sad ne samo da vidim da ima veze sa gradivom, nego i znam rijesiti. ako netko ne zna, neka me slobodno pita Very Happy

p.s. ovo iz prvog posta i dalje ne znam!!!



_________________
Nov, još gluplji.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Glupko_3.14
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2007. (10:32:16)
Postovi: (77)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 24 - 5

PostPostano: 1:58 pon, 3. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

neugodno mi je opet otvarat novi topic, a i relativno slican mi se cini zadatak (radi se o integralu :lol: )
evo ga!!! (1. zadatak sa roka 25.9.2007.) :
Dano je područje D = {(x,y) element R | x^2+y^2 <=4} i funkcija f : R^2 -> R klase C^1 takva da je f(x,y)=-x/y na rubu elipse. Izračunajte [latex]\int_{D} \frac{\partial f}{\partial y}[/latex].

ne znam to napravit, nis ne kuzim. jedino ak pronadjem proizvoljne F1 i F2 tak da zadovoljavaju d1F2-d2F1=d2f, al to nema bas smisla. i ne znam kaj bi u tom slucaju s ovim rubom u kojem znam kolko je f. samo sam sad laprdala malo da ne ispadne da se nisam potrudila :D

ne, evo ima u biljeznici nesto slicno i sad sam rijesila. namjesti se F1=-f, F2=0 i onda se prijedje na integral po elipsi, a tamo znamo kako je definirana f pa se moze izracunati... i ispadne mi 0?
neugodno mi je opet otvarat novi topic, a i relativno slican mi se cini zadatak (radi se o integralu Laughing )
evo ga!!! (1. zadatak sa roka 25.9.2007.) :
Dano je područje D = {(x,y) element R | x^2+y^2 ⇐4} i funkcija f : R^2 → R klase C^1 takva da je f(x,y)=-x/y na rubu elipse. Izračunajte .

ne znam to napravit, nis ne kuzim. jedino ak pronadjem proizvoljne F1 i F2 tak da zadovoljavaju d1F2-d2F1=d2f, al to nema bas smisla. i ne znam kaj bi u tom slucaju s ovim rubom u kojem znam kolko je f. samo sam sad laprdala malo da ne ispadne da se nisam potrudila Very Happy

ne, evo ima u biljeznici nesto slicno i sad sam rijesila. namjesti se F1=-f, F2=0 i onda se prijedje na integral po elipsi, a tamo znamo kako je definirana f pa se moze izracunati... i ispadne mi 0?



_________________
Nov, još gluplji.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan