Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Ajmo o C-u, pokazivačima i skripti (Programiranje 2)...
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Pkora
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2009. (17:14:03)
Postovi: (21)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3
Lokacija: Tangenta

PostPostano: 17:00 ned, 6. 6. 2010    Naslov: Ajmo o C-u, pokazivačima i skripti (Programiranje 2)... Citirajte i odgovorite

Točnije dio o alociranju memorije i cast operatoru...
da sumiram
[code:1]
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h> //Pozornost

int main()
{
int *x=(int*) malloc(sizeof(int));
*x=10;
printf("%d",*x);
free(x);
return 0;
}[/code:1]

Ovdje pričamo o C jeziku tako da

[code:1]
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h> //Pozornost

int main()
{
int *x=malloc(sizeof(int));
*x=10;
printf("%d",*x);
free(x);
return 0;
}[/code:1]

je cast operator nepotreban, prema ansi c-u i iso standardu ovo je normalno ponašanje,
cast je bio potreban prije dok *void nije postojao već se koristio *char (to sam guglao samo radi informacije dok sam vidio skriptu)

ako još dodamo i
[code:1]int *x=malloc(sizeof *x)//Zagrade nisu potrebne[/code:1]umjesto
[code:1]int *x=malloc(sizeof (int))[/code:1]onda nam to pomaže još više kod dvodimenzionalnih polja
[code:1]int **x = malloc(n * sizeof *x);
int i;
for (i=n;i--;) //ili for(i=0;i<n;i++)
x[i] = malloc(n * sizeof **x);
[/code:1]
u stvarnosti je funkcionalnije kod drugih primjera, ovdje recimo da je ljepše,nebitno, odoh sa teme,
sad ako netko ovo otrči kompajlirat u svoj visual c++ normalno da će dobit grešku, jer c++ compileri prema standardu traže cast operator, ali ako to ode frknut u gcc, sve će biti ok, kao što je i zamišljeno,
C i C++ nisu isti jezici, pa smatram da to treba izmjeniti, u skripti stoji (vsego) da će compiler izbaciti grešku ako ne stavimo cast operator, što je netočno, mi programiramo u c-u i greške pouzdano nema,
inaće ja smijem koristiti for (int i=0...) :D

Mislio sam da sam u krivu kad sam vidio skriptu pa eto potražih po netu

http://c-faq.com/malloc/decl.html
http://c-faq.com/malloc/cast.html
http://faq.cprogramming.com/cgi-bin/smartfaq.cgi?id=1043284351&answer=1047673478
http://users.powernet.co.uk/eton/c/hackerhotel.html

Ima toga brdo i brdo, poanta je da su rasprave nebitne i kužim zašto bi netko stavljao cast operator, pogotovo jer ćemo raditi u c++-u ali sam navod u skripti je netočan za nas [b]C-ovce[/b], a ja sam uvijek za optimizaciju i sažimanje kôda pa me taj malloc i više nego muči, pa da na kolokviju ne bi bilo nismo znali...

Ja sam rođeni c++ programer pa nije da me to smeta, i uvijek sam za tuđe mišljenje pa ako ima nešto...
što se tiće sizeof(int) vs sizeof (*x) jasno ako je x pokazivač na int, (točnije kod drugog pristupa nije ni bitno) da će dat isto, ovdje se ne vidi prednost tog pristupa i to mi je nebitno ali nije navedeno, a koristim...

PS stdlib.h označio zato jer vidim da se normalno navodi u skripti pa ako se navodi onda nema potrebe za cast operatorom...
Točnije dio o alociranju memorije i cast operatoru...
da sumiram
Kod:

#include <stdio.h>
#include <stdlib.h> //Pozornost

int main()
{
 int *x=(int*) malloc(sizeof(int));
 *x=10;
 printf("%d",*x);
 free(x);
 return 0;
}


Ovdje pričamo o C jeziku tako da

Kod:

#include <stdio.h>
#include <stdlib.h> //Pozornost

int main()
{
 int *x=malloc(sizeof(int));
 *x=10;
 printf("%d",*x);
 free(x);
 return 0;
}


je cast operator nepotreban, prema ansi c-u i iso standardu ovo je normalno ponašanje,
cast je bio potreban prije dok *void nije postojao već se koristio *char (to sam guglao samo radi informacije dok sam vidio skriptu)

ako još dodamo i
Kod:
int *x=malloc(sizeof *x)//Zagrade nisu potrebne
umjesto
Kod:
int *x=malloc(sizeof (int))
onda nam to pomaže još više kod dvodimenzionalnih polja
Kod:
int **x = malloc(n * sizeof *x);
int i;
for (i=n;i--;) //ili for(i=0;i<n;i++)
x[i] = malloc(n * sizeof **x);

u stvarnosti je funkcionalnije kod drugih primjera, ovdje recimo da je ljepše,nebitno, odoh sa teme,
sad ako netko ovo otrči kompajlirat u svoj visual c++ normalno da će dobit grešku, jer c++ compileri prema standardu traže cast operator, ali ako to ode frknut u gcc, sve će biti ok, kao što je i zamišljeno,
C i C++ nisu isti jezici, pa smatram da to treba izmjeniti, u skripti stoji (vsego) da će compiler izbaciti grešku ako ne stavimo cast operator, što je netočno, mi programiramo u c-u i greške pouzdano nema,
inaće ja smijem koristiti for (int i=0...) Very Happy

Mislio sam da sam u krivu kad sam vidio skriptu pa eto potražih po netu

http://c-faq.com/malloc/decl.html
http://c-faq.com/malloc/cast.html
http://faq.cprogramming.com/cgi-bin/smartfaq.cgi?id=1043284351&answer=1047673478
http://users.powernet.co.uk/eton/c/hackerhotel.html

Ima toga brdo i brdo, poanta je da su rasprave nebitne i kužim zašto bi netko stavljao cast operator, pogotovo jer ćemo raditi u c++-u ali sam navod u skripti je netočan za nas C-ovce, a ja sam uvijek za optimizaciju i sažimanje kôda pa me taj malloc i više nego muči, pa da na kolokviju ne bi bilo nismo znali...

Ja sam rođeni c++ programer pa nije da me to smeta, i uvijek sam za tuđe mišljenje pa ako ima nešto...
što se tiće sizeof(int) vs sizeof (*x) jasno ako je x pokazivač na int, (točnije kod drugog pristupa nije ni bitno) da će dat isto, ovdje se ne vidi prednost tog pristupa i to mi je nebitno ali nije navedeno, a koristim...

PS stdlib.h označio zato jer vidim da se normalno navodi u skripti pa ako se navodi onda nema potrebe za cast operatorom...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 17:15 ned, 6. 6. 2010    Naslov: Re: Ajmo o C-u, pokazivačima i skripti (Programiranje 2)... Citirajte i odgovorite

[quote="Pkora"]
inaće ja smijem koristiti for (int i=0...) :D
[/quote]
mislim da se na Prog1&2 uči C po iso89, il 90 standardu, po kojem se takvo što ne smije raditi. znam da sam prošle godine baš to pitao jednog od asistenata, pa je rekao da je tako nešto razlog.
ostalo nek komentira ko se malo jače kuži :)
Pkora (napisa):

inaće ja smijem koristiti for (int i=0...) Very Happy

mislim da se na Prog1&2 uči C po iso89, il 90 standardu, po kojem se takvo što ne smije raditi. znam da sam prošle godine baš to pitao jednog od asistenata, pa je rekao da je tako nešto razlog.
ostalo nek komentira ko se malo jače kuži Smile



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Pkora
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2009. (17:14:03)
Postovi: (21)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3
Lokacija: Tangenta

PostPostano: 17:48 ned, 6. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

for (int i=0) se ne smije koristiti, zato sam i stavio to kao primjer jer i to će svakom se uredno kompajlirati u c++ compileru...to mi je jasno :wink:
for (int i=0) se ne smije koristiti, zato sam i stavio to kao primjer jer i to će svakom se uredno kompajlirati u c++ compileru...to mi je jasno Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Boris B.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2010. (18:01:54)
Postovi: (32)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 18:19 ned, 6. 6. 2010    Naslov: Re: Ajmo o C-u, pokazivačima i skripti (Programiranje 2)... Citirajte i odgovorite

Stvari poput "for(int i =..." i deklaracija dalje od početka bloka općenito su uvedene u C u najnovijem standardu (C99), no mislim da nema još nijedna kompajler koji njega 100% podržava, pa možda i bolje da se to ne uči :D iako su neke od uvedenih stvari definitivno korisne...
Ali da, ako se ne varam, void kao tip podatka postoji u C otkad je i najranijega ANSI standarda, a poanta void * je upravo da bude pointer neodređen po tipu, koji može pokazivati na bilo šta, pa se zato i automatski kasta u to isto bilo šta, bez upozorenja :)
Zato baš i ne vidim poantu u inzistiranju na tome da se kastanje kod malloca bilježi eksplicitno, pogotovo zato što ću rađe vjerovati kompajleru da određuje tip varijable, nego sebi. ;)
Jedino da, svakako je dobro upozoriti da bi se puno kompajlera moglo buniti, jer su prije namjenjeni C++-u, nego C-u... ne sjećam se više kako se po tom pitanju ponašao Dev-C++ kojeg najviše ljudi koristi :?
No dobro, riječ je o relativno sitnoj stvari :P
Stvari poput "for(int i =..." i deklaracija dalje od početka bloka općenito su uvedene u C u najnovijem standardu (C99), no mislim da nema još nijedna kompajler koji njega 100% podržava, pa možda i bolje da se to ne uči Very Happy iako su neke od uvedenih stvari definitivno korisne...
Ali da, ako se ne varam, void kao tip podatka postoji u C otkad je i najranijega ANSI standarda, a poanta void * je upravo da bude pointer neodređen po tipu, koji može pokazivati na bilo šta, pa se zato i automatski kasta u to isto bilo šta, bez upozorenja Smile
Zato baš i ne vidim poantu u inzistiranju na tome da se kastanje kod malloca bilježi eksplicitno, pogotovo zato što ću rađe vjerovati kompajleru da određuje tip varijable, nego sebi. Wink
Jedino da, svakako je dobro upozoriti da bi se puno kompajlera moglo buniti, jer su prije namjenjeni C++-u, nego C-u... ne sjećam se više kako se po tom pitanju ponašao Dev-C++ kojeg najviše ljudi koristi Confused
No dobro, riječ je o relativno sitnoj stvari Razz



_________________
The lyf so short, the craft so long to lerne
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Pkora
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2009. (17:14:03)
Postovi: (21)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3
Lokacija: Tangenta

PostPostano: 18:36 ned, 6. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, i ja dođem na kolokvij i napišem int *x=malloc(sizeof *x) i izgubim bodove...oko toga se vrti priča, da mi se to ne bi desilo, i nije bitno, strana 48 u skripti, ispraviti :P
da, i ja dođem na kolokvij i napišem int *x=malloc(sizeof *x) i izgubim bodove...oko toga se vrti priča, da mi se to ne bi desilo, i nije bitno, strana 48 u skripti, ispraviti Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:22 ned, 6. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Skoro svake godine se nadje netko tko zna [b]ispredavati[/b] C bolje od ekipe s kolegija. :lol:

Kao prvo, [tt]sizeof()[/tt] se cesce koristi na tipovima nego na varijablama. Probaj ovo svoje tako da umjesto [tt]*x[/tt] stavis [tt]int[/tt].
[code:1]$ cat t.c; gcc -ansi --pedantic-error t.c
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

int main () {
printf("%d", sizeof int);
return 0;
}
t.c: In function ‘main’:
t.c:5: error: expected expression before ‘int’[/code:1]
Naravno, ja mogu u detalje pricati kad zagrade mogu, a kad ne mogu ici, ali moj posao nije zbuniti 90% studenata zato da bi jedan bio sretan da negdje pise da zagrade ponekad ne trebaju.

Kao drugo, castanje ispred [tt]malloc()[/tt] i [tt]realloc()[/tt] sluzi tome da se rijese warningsi koje ce neki compileri puknuti, a onda vecina ostati zbunjena sto se dogadja. Kako su ovo prvi, a ne jedini kolegiji iz C-a, moj je posao pripremiti ljude za ono sto dolazi. A prema mom iskustvu, velika vecina studenata ne zna procitati niti poruke o greski niti warninge.

Zanimljivo je da ti to s castanjem isto nije smetalo u predavanjima (koja su takodjer dostupna na webu).

Ako imas problem s time da su ti bodovi negdje skinuti, a nisu trebali biti... tome sluzi uvid u kolokvije.

A konacna poanta tvog ranta je... sto? Da u skripti pise da treba napisati 10-20 znakova vise nego sto je nuzno? :lol:
Skoro svake godine se nadje netko tko zna ispredavati C bolje od ekipe s kolegija. Laughing

Kao prvo, sizeof() se cesce koristi na tipovima nego na varijablama. Probaj ovo svoje tako da umjesto *x stavis int.
Kod:
$ cat t.c; gcc -ansi --pedantic-error t.c
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

int main () {
  printf("%d", sizeof int);
  return 0;
}
t.c: In function ‘main’:
t.c:5: error: expected expression before ‘int’

Naravno, ja mogu u detalje pricati kad zagrade mogu, a kad ne mogu ici, ali moj posao nije zbuniti 90% studenata zato da bi jedan bio sretan da negdje pise da zagrade ponekad ne trebaju.

Kao drugo, castanje ispred malloc() i realloc() sluzi tome da se rijese warningsi koje ce neki compileri puknuti, a onda vecina ostati zbunjena sto se dogadja. Kako su ovo prvi, a ne jedini kolegiji iz C-a, moj je posao pripremiti ljude za ono sto dolazi. A prema mom iskustvu, velika vecina studenata ne zna procitati niti poruke o greski niti warninge.

Zanimljivo je da ti to s castanjem isto nije smetalo u predavanjima (koja su takodjer dostupna na webu).

Ako imas problem s time da su ti bodovi negdje skinuti, a nisu trebali biti... tome sluzi uvid u kolokvije.

A konacna poanta tvog ranta je... sto? Da u skripti pise da treba napisati 10-20 znakova vise nego sto je nuzno? Laughing



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Pkora
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2009. (17:14:03)
Postovi: (21)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3
Lokacija: Tangenta

PostPostano: 20:21 ned, 6. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Skoro svake godine se nadje netko tko zna [b]ispredavati[/b] C bolje od ekipe s kolegija. :lol:[/quote]Da ziher, to je bila poanta mog posta :roll:

[quote]
Kao prvo, [tt]sizeof()[/tt] se cesce koristi na tipovima nego na varijablama. Probaj ovo svoje tako da umjesto [tt]*x[/tt] stavis [tt]int[/tt].
[code:1]$ cat t.c; gcc -ansi --pedantic-error t.c
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

int main () {
printf("%d", sizeof int);
return 0;
}
t.c: In function ‘main’:
t.c:5: error: expected expression before ‘int’[/code:1]
Naravno, ja mogu u detalje pricati kad zagrade mogu, a kad ne mogu ici, ali moj posao nije zbuniti 90% studenata zato da bi jedan bio sretan da negdje pise da zagrade ponekad ne trebaju.
[/quote]Zato su kod mene zagrade gore navedene u primjeru inta, znam da compiler baca grešku ako ih nema, nije to ništa moje, a kao prvo 98% ljudi ga koristi na tipovima nego na varijablama, isto tih 98% ne zna što je vezana lista
sizeof(*x) valja kao i sizeof(int), onaj ko kuži pointere koje treba kužit kuži zašto, a onaj ko se bavi programiranjem, kuži zašto je bolje da pokazuje točno na ono što treba, ako ništa drugo, baš zato jer pokazuje na ono što treba, sizeof *x je naveden kao još brži način, bez zagrada jest, to je brže za pisat...
[quote]
A konacna poanta tvog ranta je... sto? Da u skripti pise da treba napisati 10-20 znakova vise nego sto je nuzno? :lol:[/quote]
Točno to :P...osim dijela gdje mi je eto sad pojašnjeno da nije ni čudo da faks-programeri to ne znaju kad sam dobio ovakvo objašnjenje...
Poanta posta je da se nauči nešto novo, zato se ovo zove forum, meni nije ni najmanje stalo do ijednog tog zadatka i kako se oni školski rješavaju s obzirom da je programiranje razlog zbog kojeg upisah faks ;)
btw, stranica 67, double *y je viška, zaostalo od starog primjera, to je sizeof(y) bajta viška..., a ovo gore je na 48 stranici
također dinamičko učitavanje stringa na stranici 78 se može napisati tim gore ljudima na jednostavniji način no vidim da smo nešto osjetljivi...[img]http://foolstown.com/sm/popc1.gif[/img]
nhf, ovo je zbog novih ideja meni osobno, a zar je loše poboljšat skriptu...
vsego (napisa):
Skoro svake godine se nadje netko tko zna ispredavati C bolje od ekipe s kolegija. Laughing
Da ziher, to je bila poanta mog posta Rolling Eyes

Citat:

Kao prvo, sizeof() se cesce koristi na tipovima nego na varijablama. Probaj ovo svoje tako da umjesto *x stavis int.
Kod:
$ cat t.c; gcc -ansi --pedantic-error t.c
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

int main () {
  printf("%d", sizeof int);
  return 0;
}
t.c: In function ‘main’:
t.c:5: error: expected expression before ‘int’

Naravno, ja mogu u detalje pricati kad zagrade mogu, a kad ne mogu ici, ali moj posao nije zbuniti 90% studenata zato da bi jedan bio sretan da negdje pise da zagrade ponekad ne trebaju.
Zato su kod mene zagrade gore navedene u primjeru inta, znam da compiler baca grešku ako ih nema, nije to ništa moje, a kao prvo 98% ljudi ga koristi na tipovima nego na varijablama, isto tih 98% ne zna što je vezana lista
sizeof(*x) valja kao i sizeof(int), onaj ko kuži pointere koje treba kužit kuži zašto, a onaj ko se bavi programiranjem, kuži zašto je bolje da pokazuje točno na ono što treba, ako ništa drugo, baš zato jer pokazuje na ono što treba, sizeof *x je naveden kao još brži način, bez zagrada jest, to je brže za pisat...
Citat:

A konacna poanta tvog ranta je... sto? Da u skripti pise da treba napisati 10-20 znakova vise nego sto je nuzno? Laughing

Točno to Razz...osim dijela gdje mi je eto sad pojašnjeno da nije ni čudo da faks-programeri to ne znaju kad sam dobio ovakvo objašnjenje...
Poanta posta je da se nauči nešto novo, zato se ovo zove forum, meni nije ni najmanje stalo do ijednog tog zadatka i kako se oni školski rješavaju s obzirom da je programiranje razlog zbog kojeg upisah faks Wink
btw, stranica 67, double *y je viška, zaostalo od starog primjera, to je sizeof(y) bajta viška..., a ovo gore je na 48 stranici
također dinamičko učitavanje stringa na stranici 78 se može napisati tim gore ljudima na jednostavniji način no vidim da smo nešto osjetljivi...
nhf, ovo je zbog novih ideja meni osobno, a zar je loše poboljšat skriptu...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:40 ned, 6. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije lose, dapace, ali ti si nastupio s time da je krivo, a ne da "moze bolje". :P

Ako ijedan fax upises zbog programiranja... :tapsh: Ajd, javi mi se za koju godinu, da te probam utjesiti da nije sve tako crno i da se mozda ipak i dalje zelis baviti programiranjem. 8)

Ma, samo keep in mind da vecina studenata [b]ne zeli[/b] uciti programiranje (i to je, IMO, ok - mi smo Matematika). Da se mene pita, Programiranja bi bila izborni kolegiji i onda bi se to ozbiljnije radilo (pogotovo kasniji kolegiji). No, dok me se ne pita i dok je to obavezno, moja koncentracija - na zalost - mora biti na onoj vecini koja to uci (uzeti ovo "uci" s rezervom) jer mora (ako zele zavrsiti Matematiku).
Nije lose, dapace, ali ti si nastupio s time da je krivo, a ne da "moze bolje". Razz

Ako ijedan fax upises zbog programiranja... Tapsh, tapsh,... Ajd, javi mi se za koju godinu, da te probam utjesiti da nije sve tako crno i da se mozda ipak i dalje zelis baviti programiranjem. Cool

Ma, samo keep in mind da vecina studenata ne zeli uciti programiranje (i to je, IMO, ok - mi smo Matematika). Da se mene pita, Programiranja bi bila izborni kolegiji i onda bi se to ozbiljnije radilo (pogotovo kasniji kolegiji). No, dok me se ne pita i dok je to obavezno, moja koncentracija - na zalost - mora biti na onoj vecini koja to uci (uzeti ovo "uci" s rezervom) jer mora (ako zele zavrsiti Matematiku).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan