Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kad su upisi na diplomske studije?
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 17:35 pon, 24. 5. 2010    Naslov: Kad su upisi na diplomske studije? Citirajte i odgovorite

Danas je jedan kolega pitao jednog profesora nešto i iz te konverzacije se činilo da su upisi na diplomske već u srpnju?! što nas je mnoge (uglavnom neugodno) iznenadilo!
Budući da na stranici faksa nema još ničeg o upisima na diplomske 2010., pretpostavljam da to neće sam tak krenut, al na našem faksu nikad ne znaš.. X/
Danas je jedan kolega pitao jednog profesora nešto i iz te konverzacije se činilo da su upisi na diplomske već u srpnju?! što nas je mnoge (uglavnom neugodno) iznenadilo!
Budući da na stranici faksa nema još ničeg o upisima na diplomske 2010., pretpostavljam da to neće sam tak krenut, al na našem faksu nikad ne znaš.. X/



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:27 pon, 24. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]Mislim[/b] da jesu (u srpnju), jer nastava zapocne odmah pocetkom rujna (ne znam tocan datum), pa se to tada ne stigne.

Zasto neugodno iznenadjenje? Nije da nesto mozete promijeniti kroz ljeto kad su i popravni svi prije ljetnih praznika.
Mislim da jesu (u srpnju), jer nastava zapocne odmah pocetkom rujna (ne znam tocan datum), pa se to tada ne stigne.

Zasto neugodno iznenadjenje? Nije da nesto mozete promijeniti kroz ljeto kad su i popravni svi prije ljetnih praznika.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 21:27 pon, 24. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Zasto neugodno iznenadjenje? Nije da nesto mozete promijeniti kroz ljeto kad su i popravni svi prije ljetnih praznika.[/quote]

Meni je neugodno jer sam prek ljeta planiro KONTEMPLIRAT o smjeru (pogledat konkretnije što se radi na dva smjera između kojih se dilemim jel i takve neke stvari)
Nekom možda jer je mislio na popravne neke a pitanje je bilo baš o tom da bi upisi mogli bit prije nek se taj kolegij riješi do kraja.. nekom jer je planiro pobjeć iz Zagreba, kajjaznam, bezbroj razloga kad se stvari tak mijenjaju "u zadnji čas" kako mi se ovo čini. Al dobro, bar ćemo zbunit protivnika* tim potezom! :yes:
:roll:

*studente s drugih studija
vsego (napisa):
Zasto neugodno iznenadjenje? Nije da nesto mozete promijeniti kroz ljeto kad su i popravni svi prije ljetnih praznika.


Meni je neugodno jer sam prek ljeta planiro KONTEMPLIRAT o smjeru (pogledat konkretnije što se radi na dva smjera između kojih se dilemim jel i takve neke stvari)
Nekom možda jer je mislio na popravne neke a pitanje je bilo baš o tom da bi upisi mogli bit prije nek se taj kolegij riješi do kraja.. nekom jer je planiro pobjeć iz Zagreba, kajjaznam, bezbroj razloga kad se stvari tak mijenjaju "u zadnji čas" kako mi se ovo čini. Al dobro, bar ćemo zbunit protivnika* tim potezom! Yes!
Rolling Eyes

*studente s drugih studija



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Changica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 09. 2009. (19:30:59)
Postovi: (1A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1
Lokacija: wonderland

PostPostano: 22:29 pon, 24. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, samo ovako onemogućavate nekome iz primjerice Splita da upiše diplomski u Zagrebu.
A ako je netko s drugog studija protivnik, onda smo stvarno nisko pali :roll:
I sama sam se prebacila iz Splita i znam njih par koji bi došli. Pa zar smrdimo pa nas nećete :kermit:
Da, samo ovako onemogućavate nekome iz primjerice Splita da upiše diplomski u Zagrebu.
A ako je netko s drugog studija protivnik, onda smo stvarno nisko pali Rolling Eyes
I sama sam se prebacila iz Splita i znam njih par koji bi došli. Pa zar smrdimo pa nas nećete Kermit The Frog



_________________
Alcohol and math don't go together. Don't drink and derive.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 23:23 pon, 24. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Changica"]Da, samo ovako onemogućavate nekome iz primjerice Splita da upiše diplomski u Zagrebu.
Pa zar smrdimo pa nas nećete :kermit:[/quote]

:bighug:
Changica (napisa):
Da, samo ovako onemogućavate nekome iz primjerice Splita da upiše diplomski u Zagrebu.
Pa zar smrdimo pa nas nećete Kermit The Frog


Jako veliki zagrljaj


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Bubsi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2008. (17:18:35)
Postovi: (4A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 1 - 8
Lokacija: Split

PostPostano: 19:42 ned, 30. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Stvarno divno!! :cry:
Mislim rok 15.i 16.7.!! A nama u St rokovi traju do 16.7. Nema teorije da netko dodje, osim onim iznimno talentiranih koji uspiju sve rijesit!

Jel se zna sta o drugom roku??
Stvarno divno!! Crying or Very sad
Mislim rok 15.i 16.7.!! A nama u St rokovi traju do 16.7. Nema teorije da netko dodje, osim onim iznimno talentiranih koji uspiju sve rijesit!

Jel se zna sta o drugom roku??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
funny bunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 04. 2010. (17:43:07)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
-4 = 1 - 5

PostPostano: 12:59 pet, 4. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako ti je tesko polozit sve u prvom roku jako tesko ces se prilagodit pmf-u u Zagrebu jer ovde nemas rokova.

P.S. ako nisi iznimno talentirana onda bolje ostani u St-u i hvala ti najljepsa sto mislis da su svi u zagrebu talentirani.
Ako ti je tesko polozit sve u prvom roku jako tesko ces se prilagodit pmf-u u Zagrebu jer ovde nemas rokova.

P.S. ako nisi iznimno talentirana onda bolje ostani u St-u i hvala ti najljepsa sto mislis da su svi u zagrebu talentirani.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 13:12 pet, 4. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="funny bunny"]Ako ti je tesko polozit sve u prvom roku jako tesko ces se prilagodit pmf-u u Zagrebu jer ovde nemas rokova.

P.S. ako nisi iznimno talentirana onda bolje ostani u St-u i hvala ti najljepsa sto mislis da su svi u zagrebu talentirani.[/quote]

Na temelju cega zakljucujes da bi se tesko prilagodila?
I zasto je bolje da u slucaju odsustva iznimnog talenta ostane u St-u?

Koja dobrodoslica :D
funny bunny (napisa):
Ako ti je tesko polozit sve u prvom roku jako tesko ces se prilagodit pmf-u u Zagrebu jer ovde nemas rokova.

P.S. ako nisi iznimno talentirana onda bolje ostani u St-u i hvala ti najljepsa sto mislis da su svi u zagrebu talentirani.


Na temelju cega zakljucujes da bi se tesko prilagodila?
I zasto je bolje da u slucaju odsustva iznimnog talenta ostane u St-u?

Koja dobrodoslica Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 13:18 pet, 4. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo o "talentu" je u najmanju ruku nekorektno prema studentima i fakultetu iz Splita. I sam sam se prije nekoliko godina prebacio iz St u Zg. Fakultet sam uspješno završio, a ne smatram da sam neki uberlumen.
Ovo o "talentu" je u najmanju ruku nekorektno prema studentima i fakultetu iz Splita. I sam sam se prije nekoliko godina prebacio iz St u Zg. Fakultet sam uspješno završio, a ne smatram da sam neki uberlumen.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Changica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 09. 2009. (19:30:59)
Postovi: (1A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1
Lokacija: wonderland

PostPostano: 13:50 pet, 4. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Stvarno, dobrodošlica je na razini. Ipak smrdimo :roll:

Doli em šta rokovi počinju tek za tjedan dana još imaju i završni rad obranit...sve se to da napravit, ali do 15.07 nikako ni da ti je Einstein u bližem rodu.

I u Splitu je fakultet, ne tečaj matematike. Nije PMF-MO sveti gral matematike.
Stvarno, dobrodošlica je na razini. Ipak smrdimo Rolling Eyes

Doli em šta rokovi počinju tek za tjedan dana još imaju i završni rad obranit...sve se to da napravit, ali do 15.07 nikako ni da ti je Einstein u bližem rodu.

I u Splitu je fakultet, ne tečaj matematike. Nije PMF-MO sveti gral matematike.



_________________
Alcohol and math don't go together. Don't drink and derive.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 17:20 pet, 4. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

oprostite, al to sto ne stignete na ovaj rok zapravo nije problem pmf-mo i ne vidim razlog prebacivanja zbog par studenta iz st.

vi uvijek mozete svojim prof objasnit situaciju i zamolit ih da ranije rijesite sve, a i bit ce u zg i drugi rok za upis - upisite tad.
a i da je rok u 9mj opet nekom ne bi pasalo jer nije sve rijesio... pa nek bude 10,11...
oprostite, al to sto ne stignete na ovaj rok zapravo nije problem pmf-mo i ne vidim razlog prebacivanja zbog par studenta iz st.

vi uvijek mozete svojim prof objasnit situaciju i zamolit ih da ranije rijesite sve, a i bit ce u zg i drugi rok za upis - upisite tad.
a i da je rok u 9mj opet nekom ne bi pasalo jer nije sve rijesio... pa nek bude 10,11...



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 20:32 pet, 4. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ono što je bolonja [b]trebala[/b] donijeti, a u tome nije uopće uspjela je mobilnost studenata. Nisu studenti krivi što u Hrvatskoj imamo 4 matematička fakulteta/odjela, a svaki od njih vozi svoju priču. ;)
Ono što je bolonja trebala donijeti, a u tome nije uopće uspjela je mobilnost studenata. Nisu studenti krivi što u Hrvatskoj imamo 4 matematička fakulteta/odjela, a svaki od njih vozi svoju priču. Wink



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 21:27 pet, 4. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]oprostite, al to sto ne stignete na ovaj rok zapravo nije problem pmf-mo i ne vidim razlog prebacivanja zbog par studenta iz st.
[/quote]

Ovdje se ne radi o prebacivanju nego upisu. Svi vi zavrsetkom jednog studija prestajete biti studenti i upisom drugog postajete ponovo studenti, a na upisu ste jednaki.

Ja mislim da bi PMF-MO-u trebalo biti interesantno da privuce dobre studente i koji su isli negdje drugdje na preddiplomski studij. Pogotovo za diplomske studije koji se ne izvode na drugim mat. odjeljenjima u RH.
mladac (napisa):
oprostite, al to sto ne stignete na ovaj rok zapravo nije problem pmf-mo i ne vidim razlog prebacivanja zbog par studenta iz st.


Ovdje se ne radi o prebacivanju nego upisu. Svi vi zavrsetkom jednog studija prestajete biti studenti i upisom drugog postajete ponovo studenti, a na upisu ste jednaki.

Ja mislim da bi PMF-MO-u trebalo biti interesantno da privuce dobre studente i koji su isli negdje drugdje na preddiplomski studij. Pogotovo za diplomske studije koji se ne izvode na drugim mat. odjeljenjima u RH.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
funny bunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 04. 2010. (17:43:07)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
-4 = 1 - 5

PostPostano: 1:22 sub, 5. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

malo ste krivo shvatili poruku o talentu, mi u zg nismo svi lumeni a opet moramo rjesit sve ispite do početka 7 mjeseca ilil padamo godinu jer nemamo rokova u devetom mjesecu. mi mislimo samo da bi trebali imat prednost studenti koji su vec na tom studiju, jer ruku na srce znamo da je u zg "malo teže" nego u st i naravno da cete vi iz st imat bolje ocjene i nama "ukrast"mjesta. MI MISLIMO DA TO NIJE FER ALI KO NAS IKAD STA PITA!!!
malo ste krivo shvatili poruku o talentu, mi u zg nismo svi lumeni a opet moramo rjesit sve ispite do početka 7 mjeseca ilil padamo godinu jer nemamo rokova u devetom mjesecu. mi mislimo samo da bi trebali imat prednost studenti koji su vec na tom studiju, jer ruku na srce znamo da je u zg "malo teže" nego u st i naravno da cete vi iz st imat bolje ocjene i nama "ukrast"mjesta. MI MISLIMO DA TO NIJE FER ALI KO NAS IKAD STA PITA!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 3:18 sub, 5. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

A ti si studirao/la u St, pa znaš za sigurno da je u Zg teže? Vidiš, ja sam završio prve dvije u St, druge dvije u Zg. Pa ipak mogu objektivno govoriti o razlici St-Zg. Ti ne možeš, jer ne znaš o čemu pričaš. Pa evo, samo ću ti napomenuti da sam u splitskom indexu imao većinom dvojke, uz pokoju bolju ocjenu. A u Zg sam imao većinom dobre ocjene uz pokoju dvojku. A s druge strane znam kolegicu koja je prve dvije završila u Zg, a druge dvije u St. Ona je u Zg imala većinom dvojke, uz pokoju bolju ocjenu, a u St je imala većinom dobre ocjene uz pokoju dvojku.

Poanta: kako god okreneš - dođe ti na isto. Stoga ne budimo kivni, jalni, ljubomorni...i u krajnjem slučaju ZLOČESTI. I nema se potrebe skrivati iza "mi smatramo". Iza jednog nicka stoji jedna osoba. Sve ostalo je kršenje pravila foruma. A ukoliko zastupaš interese grupe studenata, postoji mjesto i za to.

[size=3]p.s. jadna li je država u kojoj se radi po principu "nemam kravu, ali dao bog da susjedova crkne".[/size]
A ti si studirao/la u St, pa znaš za sigurno da je u Zg teže? Vidiš, ja sam završio prve dvije u St, druge dvije u Zg. Pa ipak mogu objektivno govoriti o razlici St-Zg. Ti ne možeš, jer ne znaš o čemu pričaš. Pa evo, samo ću ti napomenuti da sam u splitskom indexu imao većinom dvojke, uz pokoju bolju ocjenu. A u Zg sam imao većinom dobre ocjene uz pokoju dvojku. A s druge strane znam kolegicu koja je prve dvije završila u Zg, a druge dvije u St. Ona je u Zg imala većinom dvojke, uz pokoju bolju ocjenu, a u St je imala većinom dobre ocjene uz pokoju dvojku.

Poanta: kako god okreneš - dođe ti na isto. Stoga ne budimo kivni, jalni, ljubomorni...i u krajnjem slučaju ZLOČESTI. I nema se potrebe skrivati iza "mi smatramo". Iza jednog nicka stoji jedna osoba. Sve ostalo je kršenje pravila foruma. A ukoliko zastupaš interese grupe studenata, postoji mjesto i za to.

p.s. jadna li je država u kojoj se radi po principu "nemam kravu, ali dao bog da susjedova crkne".



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blatko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 07. 2007. (11:25:44)
Postovi: (5D)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 18 - 4

PostPostano: 5:16 sub, 5. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]A ti si studirao/la u St, pa znaš za sigurno da je u Zg teže? Vidiš, ja sam završio prve dvije u St, druge dvije u Zg. Pa ipak mogu objektivno govoriti o razlici St-Zg. Ti ne možeš, jer ne znaš o čemu pričaš. Pa evo, samo ću ti napomenuti da sam u splitskom indexu imao većinom dvojke, uz pokoju bolju ocjenu. A u Zg sam imao većinom dobre ocjene uz pokoju dvojku. A s druge strane znam kolegicu koja je prve dvije završila u Zg, a druge dvije u St. Ona je u Zg imala većinom dvojke, uz pokoju bolju ocjenu, a u St je imala većinom dobre ocjene uz pokoju dvojku.

Poanta: kako god okreneš - dođe ti na isto. Stoga ne budimo kivni, jalni, ljubomorni...i u krajnjem slučaju ZLOČESTI. I nema se potrebe skrivati iza "mi smatramo". Iza jednog nicka stoji jedna osoba. Sve ostalo je kršenje pravila foruma. A ukoliko zastupaš interese grupe studenata, postoji mjesto i za to.

[size=3]p.s. jadna li je država u kojoj se radi po principu "nemam kravu, ali dao bog da susjedova crkne".[/size][/quote]

Možda je poanta samo ta da se na višim godinama lakše dobije dobra ocjena.

Kako god, završiti bilo koji studij sigurno nije teže ako uz kolokvije postoje dodatni ispitni rokovi. :wink:
kenny (napisa):
A ti si studirao/la u St, pa znaš za sigurno da je u Zg teže? Vidiš, ja sam završio prve dvije u St, druge dvije u Zg. Pa ipak mogu objektivno govoriti o razlici St-Zg. Ti ne možeš, jer ne znaš o čemu pričaš. Pa evo, samo ću ti napomenuti da sam u splitskom indexu imao većinom dvojke, uz pokoju bolju ocjenu. A u Zg sam imao većinom dobre ocjene uz pokoju dvojku. A s druge strane znam kolegicu koja je prve dvije završila u Zg, a druge dvije u St. Ona je u Zg imala većinom dvojke, uz pokoju bolju ocjenu, a u St je imala većinom dobre ocjene uz pokoju dvojku.

Poanta: kako god okreneš - dođe ti na isto. Stoga ne budimo kivni, jalni, ljubomorni...i u krajnjem slučaju ZLOČESTI. I nema se potrebe skrivati iza "mi smatramo". Iza jednog nicka stoji jedna osoba. Sve ostalo je kršenje pravila foruma. A ukoliko zastupaš interese grupe studenata, postoji mjesto i za to.

p.s. jadna li je država u kojoj se radi po principu "nemam kravu, ali dao bog da susjedova crkne".


Možda je poanta samo ta da se na višim godinama lakše dobije dobra ocjena.

Kako god, završiti bilo koji studij sigurno nije teže ako uz kolokvije postoje dodatni ispitni rokovi. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 7:43 sub, 5. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Joj, sirite paniku kao da ce doci stotine studenata van PMF-MO-a studirat diplomske studije kod nas. Sumljam da ce ih biti vise od 5%.

[quote="Blatko"]
Kako god, završiti bilo koji studij sigurno nije teže ako uz kolokvije postoje dodatni ispitni rokovi. :wink:[/quote]

Nije nuzno, iskustvo sa starih studija govori da to uopce ne mora biti tako. Mnogi koji su presli na novi studij kazu da je sad lakse. Ne znam koliko ce studenata diplomirati na novom 5-godisnjem studiju, ali sam siguran da ce taj broj biti veci od onog sto je diplomiralo u roku od godine dana nakon zadnjeg semestra 4-godisnjeg studija.

Zasto, napadate studije van ZG-a? Recimo, prije bi ste mogli napast FER zbog njegovog sustava relativnog ocjenjivanja (po Gauss-u). Oni se isto mogu javiti za upis kod nas, a poznati su primjeri da upravo zahvaljujuci relativnom kriteriju se na FER-u ponekad 4 dobije s 51%. (Ovaj primjer se dogodio na predmetu Matematika 3.) Ocjene im sluzbeno vrijede isto kao i nase.

I mi imamo dva bitno razlicita preddiplomska studija i svi se mogu javiti na koji god diplomski studij zele.
Joj, sirite paniku kao da ce doci stotine studenata van PMF-MO-a studirat diplomske studije kod nas. Sumljam da ce ih biti vise od 5%.

Blatko (napisa):

Kako god, završiti bilo koji studij sigurno nije teže ako uz kolokvije postoje dodatni ispitni rokovi. Wink


Nije nuzno, iskustvo sa starih studija govori da to uopce ne mora biti tako. Mnogi koji su presli na novi studij kazu da je sad lakse. Ne znam koliko ce studenata diplomirati na novom 5-godisnjem studiju, ali sam siguran da ce taj broj biti veci od onog sto je diplomiralo u roku od godine dana nakon zadnjeg semestra 4-godisnjeg studija.

Zasto, napadate studije van ZG-a? Recimo, prije bi ste mogli napast FER zbog njegovog sustava relativnog ocjenjivanja (po Gauss-u). Oni se isto mogu javiti za upis kod nas, a poznati su primjeri da upravo zahvaljujuci relativnom kriteriju se na FER-u ponekad 4 dobije s 51%. (Ovaj primjer se dogodio na predmetu Matematika 3.) Ocjene im sluzbeno vrijede isto kao i nase.

I mi imamo dva bitno razlicita preddiplomska studija i svi se mogu javiti na koji god diplomski studij zele.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 8:34 sub, 5. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tvrtko"][quote="mladac"]oprostite, al to sto ne stignete na ovaj rok zapravo nije problem pmf-mo i ne vidim razlog prebacivanja zbog par studenta iz st.
[/quote]

Ovdje se ne radi o prebacivanju nego upisu. Svi vi zavrsetkom jednog studija prestajete biti studenti i upisom drugog postajete ponovo studenti, a na upisu ste jednaki.

Ja mislim da bi PMF-MO-u trebalo biti interesantno da privuce dobre studente i koji su isli negdje drugdje na preddiplomski studij. Pogotovo za diplomske studije koji se ne izvode na drugim mat. odjeljenjima u RH.[/quote]

ma kužim ja šta hoćeš reć, nemam ni ništa da se upišu ovdje. ali ako je već situacija takva, zašto ne probaju riješit na svom matičnom faksu da im srede ranije polaganje, nego što tu pišu "kako oni nama smrde"

opet gledam da nama faks ranije počinje s nastavom nego ostalima, prošle godine su upisi bili prije 1.9. tako da se rok i pomakne na 15.8. opet im neće odgovarat jer prepostavljam da su im rokovi početkom 9mj.
Tvrtko (napisa):
mladac (napisa):
oprostite, al to sto ne stignete na ovaj rok zapravo nije problem pmf-mo i ne vidim razlog prebacivanja zbog par studenta iz st.


Ovdje se ne radi o prebacivanju nego upisu. Svi vi zavrsetkom jednog studija prestajete biti studenti i upisom drugog postajete ponovo studenti, a na upisu ste jednaki.

Ja mislim da bi PMF-MO-u trebalo biti interesantno da privuce dobre studente i koji su isli negdje drugdje na preddiplomski studij. Pogotovo za diplomske studije koji se ne izvode na drugim mat. odjeljenjima u RH.


ma kužim ja šta hoćeš reć, nemam ni ništa da se upišu ovdje. ali ako je već situacija takva, zašto ne probaju riješit na svom matičnom faksu da im srede ranije polaganje, nego što tu pišu "kako oni nama smrde"

opet gledam da nama faks ranije počinje s nastavom nego ostalima, prošle godine su upisi bili prije 1.9. tako da se rok i pomakne na 15.8. opet im neće odgovarat jer prepostavljam da su im rokovi početkom 9mj.



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 11:19 sub, 5. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blatko"]

Kako god, završiti bilo koji studij sigurno nije teže ako uz kolokvije postoje dodatni ispitni rokovi. :wink:[/quote]

Studij sigurno nije teško zavšiti AKO uz postoji sustav bodovanja DOMAĆIH ZADAĆA i KOLOKVIJA. Što u Splitu postoji samo za nekoliko kolegija. Dakle, u Zg postoje domaće zadaće i kolokviji, a St postoje dodatni rokovi. Informaciju nije teško provjeriti :arrow: [url=www.pmfst.hr]klik[/url]. ;)

@ mladac: kompromisno rješenje bi bilo da se sačeka samo za jedan rok. Tko uspije - uspije. Tko ne - sorry.
Blatko (napisa):


Kako god, završiti bilo koji studij sigurno nije teže ako uz kolokvije postoje dodatni ispitni rokovi. Wink


Studij sigurno nije teško zavšiti AKO uz postoji sustav bodovanja DOMAĆIH ZADAĆA i KOLOKVIJA. Što u Splitu postoji samo za nekoliko kolegija. Dakle, u Zg postoje domaće zadaće i kolokviji, a St postoje dodatni rokovi. Informaciju nije teško provjeriti Arrow klik. Wink

@ mladac: kompromisno rješenje bi bilo da se sačeka samo za jedan rok. Tko uspije - uspije. Tko ne - sorry.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 12:38 sub, 5. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tvrtko"]
Nije nuzno, iskustvo sa starih studija govori da to uopce ne mora biti tako. Mnogi koji su presli na novi studij kazu da je sad lakse. Ne znam koliko ce studenata diplomirati na novom 5-godisnjem studiju, ali sam siguran da ce taj broj biti veci od onog sto je diplomiralo u roku od godine dana nakon zadnjeg semestra 4-godisnjeg studija.
[/quote]

Mislim da je ovo zbog dosta velike razlike u kvaliteti, odnosno "tezini" studija...(nazalost)
Tvrtko (napisa):

Nije nuzno, iskustvo sa starih studija govori da to uopce ne mora biti tako. Mnogi koji su presli na novi studij kazu da je sad lakse. Ne znam koliko ce studenata diplomirati na novom 5-godisnjem studiju, ali sam siguran da ce taj broj biti veci od onog sto je diplomiralo u roku od godine dana nakon zadnjeg semestra 4-godisnjeg studija.


Mislim da je ovo zbog dosta velike razlike u kvaliteti, odnosno "tezini" studija...(nazalost)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan