Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

4.zadaća
WWW:
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 19:56 čet, 27. 5. 2010    Naslov: 4.zadaća Citirajte i odgovorite

jel bi mogli dobiti main za zadaću? molba je isključivo zbog želje da se zadatak shvati točno, tj. da ne bi gubili bodove na krivo shvaćenim f-jama,stvarno bi puno pomoglo!
hvala!
jel bi mogli dobiti main za zadaću? molba je isključivo zbog želje da se zadatak shvati točno, tj. da ne bi gubili bodove na krivo shvaćenim f-jama,stvarno bi puno pomoglo!
hvala!


[Vrh]
Raz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2005. (22:40:23)
Postovi: (6F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2
Lokacija: Tamo gdje ribe jedu avanturiste...

PostPostano: 1:51 pet, 28. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel mi moze netko objasniti zasto friend fja(operator) koja prima dvije const reference na strukturu ne moze pristupiti private elementima strukture?
Jel mi moze netko objasniti zasto friend fja(operator) koja prima dvije const reference na strukturu ne moze pristupiti private elementima strukture?



_________________
One good thing about music,when it hits: you feel no pain
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 6:11 pet, 28. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jer privatnim dijelovima mogu pristupiti samo fje članice. Ako pak varijablama staviš pravila pristupa na protected, onda mogu i friend fje, ali se ne može izvana.
Jer privatnim dijelovima mogu pristupiti samo fje članice. Ako pak varijablama staviš pravila pristupa na protected, onda mogu i friend fje, ali se ne može izvana.



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Raz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2005. (22:40:23)
Postovi: (6F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2
Lokacija: Tamo gdje ribe jedu avanturiste...

PostPostano: 11:33 pet, 28. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, sve bi mi to imalo smisla da nemam jedan neclanski friend operator koji prima int i const referencu na strukturu i MOZE pristupiti privatnim dijelovima. Ne znam ,zbunjujen sam.

edit: Skuzio sam :D daje mi da ih usporedim, al naravno da mi neda da ih mjenjam.

Btw Luuka friend moze pristupati private elementim strukture, barem tak pise na slajdovima iz vjezbi.
Da, sve bi mi to imalo smisla da nemam jedan neclanski friend operator koji prima int i const referencu na strukturu i MOZE pristupiti privatnim dijelovima. Ne znam ,zbunjujen sam.

edit: Skuzio sam Very Happy daje mi da ih usporedim, al naravno da mi neda da ih mjenjam.

Btw Luuka friend moze pristupati private elementim strukture, barem tak pise na slajdovima iz vjezbi.



_________________
One good thing about music,when it hits: you feel no pain
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 14:09 pet, 28. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel mi moze neko razjasnit sta ovo znaci .. Treba omogućiti i
mijenjanje nosivosti upotrebom operatora [] s lijeve strane pridruživanja.
??

*Vlak[int]: ako je indeks nenegativan, vraća nosivost tog vagona od početka, kao u
C-poljima ([0] znači početni vagon, [1] sljedeći,...); ako je indeks negativan, vraća
nosivost tog vagona od kraja ([-1] daje posljednji vagon, [-2] pretposljednji,...).
Smijete pretpostaviti da će indeksirani vagon uvijek postojati. Treba omogućiti i
mijenjanje nosivosti upotrebom operatora [] s lijeve strane pridruživanja.*
Jel mi moze neko razjasnit sta ovo znaci .. Treba omogućiti i
mijenjanje nosivosti upotrebom operatora [] s lijeve strane pridruživanja.
??

*Vlak[int]: ako je indeks nenegativan, vraća nosivost tog vagona od početka, kao u
C-poljima ([0] znači početni vagon, [1] sljedeći,...); ako je indeks negativan, vraća
nosivost tog vagona od kraja ([-1] daje posljednji vagon, [-2] pretposljednji,...).
Smijete pretpostaviti da će indeksirani vagon uvijek postojati. Treba omogućiti i
mijenjanje nosivosti upotrebom operatora [] s lijeve strane pridruživanja.*


[Vrh]
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 14:32 pet, 28. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

znači da moraš omogućit mijenjanje nosivosti tog vagona. ak ti pozove V[7] moraš mu vratit pointer, referencu, štogod već na sedmi vagon da bi mogo promijenit njegovu nosivost
znači da moraš omogućit mijenjanje nosivosti tog vagona. ak ti pozove V[7] moraš mu vratit pointer, referencu, štogod već na sedmi vagon da bi mogo promijenit njegovu nosivost



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Gost






PostPostano: 17:28 pet, 28. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

:D:D:D tnxxx
Very HappyVery HappyVery Happy tnxxx


[Vrh]
Gost






PostPostano: 22:17 pet, 28. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

takodjer zad s vlakovima, jel ovaj operator vraca bool? mislim jedino mi tak radi, a u zad nije naglaseno kaj treba vracat?

/*binarni |, koji na vlak koji je zadan jednim operandom dodaje vagon nosivosti jednake
drugom operandu, ako je on pozitivan (inače vlak ostaje nepromijenjen). Vlak|double
dodaje vagon na kraj, double|Vlak na početak. Operator treba promijeniti operand
koji je tipa Vlak.*/
takodjer zad s vlakovima, jel ovaj operator vraca bool? mislim jedino mi tak radi, a u zad nije naglaseno kaj treba vracat?

/*binarni |, koji na vlak koji je zadan jednim operandom dodaje vagon nosivosti jednake
drugom operandu, ako je on pozitivan (inače vlak ostaje nepromijenjen). Vlak|double
dodaje vagon na kraj, double|Vlak na početak. Operator treba promijeniti operand
koji je tipa Vlak.*/


[Vrh]
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 22:32 pet, 28. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da bi bilo ljepo da vrati referencu na vlak...
mislim da bi bilo ljepo da vrati referencu na vlak...



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tindariel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 12. 2008. (00:49:03)
Postovi: (71)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:56 sub, 29. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što se dogodi s kapacitetom ako konstruktor za bocu primi int x = 0? Jer piše da je kapacitet prirodan broj, a nula to nije...
Što se dogodi s kapacitetom ako konstruktor za bocu primi int x = 0? Jer piše da je kapacitet prirodan broj, a nula to nije...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
konjina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 04. 2010. (21:55:18)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 19 - 14
Lokacija: po livadama i šumama

PostPostano: 16:00 sub, 29. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tindariel"]Što se dogodi s kapacitetom ako konstruktor za bocu primi int x = 0? Jer piše da je kapacitet prirodan broj, a nula to nije...[/quote]


eksplodira
Tindariel (napisa):
Što se dogodi s kapacitetom ako konstruktor za bocu primi int x = 0? Jer piše da je kapacitet prirodan broj, a nula to nije...



eksplodira



_________________
NJIIIIHAAA
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ally
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 04. 2008. (19:57:23)
Postovi: (7F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
17 = 19 - 2

PostPostano: 18:57 pon, 31. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitanje za one koji imaju zadatak s bocom...
Onaj zadnji operator:
[code:1]x&y koji vraća skup set<int>: skup svih mogućih količina vode koje se mogu naći u nekoj od boca x i y primjenom gornjih operatora (na x i y).[/code:1]

E sad, kužim kaj bi taj operator trebao raditi, al sam očito zblokirala jer ne znam kak da mu dam "ime".
Pitanje za one koji imaju zadatak s bocom...
Onaj zadnji operator:
Kod:
x&y koji vraća skup set<int>: skup svih mogućih količina vode koje se mogu naći u nekoj od boca x i y primjenom gornjih operatora (na x i y).


E sad, kužim kaj bi taj operator trebao raditi, al sam očito zblokirala jer ne znam kak da mu dam "ime".



_________________
I just wanna dance..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 20:02 pon, 31. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[code:1]
operator &(...)
[/code:1]
Kod:

operator &(...)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ally
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 04. 2008. (19:57:23)
Postovi: (7F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
17 = 19 - 2

PostPostano: 22:24 pon, 31. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Cobs"][code:1]
operator &(...)
[/code:1][/quote]

Da, to sam i mislila, al mi nikak nije htjelo radit..
Sad sam bar sigurna da nije problem u tome.
Hvala puno :)
Cobs (napisa):
Kod:

operator &(...)


Da, to sam i mislila, al mi nikak nije htjelo radit..
Sad sam bar sigurna da nije problem u tome.
Hvala puno Smile



_________________
I just wanna dance..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2007. (17:53:31)
Postovi: (8E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 22:32 pon, 31. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel itko možda zna, tko ima vlak, da li nama zadnja fja binarni % treba vratit sve podvlakove te nosivosti ili prvi koji nađe?
Jel itko možda zna, tko ima vlak, da li nama zadnja fja binarni % treba vratit sve podvlakove te nosivosti ili prvi koji nađe?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pecina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (14:15:23)
Postovi: (157)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
62 = 85 - 23
Lokacija: Happily traveling through space since 1986!

PostPostano: 22:58 pon, 31. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ally"]Pitanje za one koji imaju zadatak s bocom...
Onaj zadnji operator:
[code:1]x&y koji vraća skup set<int>: skup svih mogućih količina vode koje se mogu naći u nekoj od boca x i y primjenom gornjih operatora (na x i y).[/code:1]

E sad, kužim kaj bi taj operator trebao raditi, al sam očito zblokirala jer ne znam kak da mu dam "ime".[/quote]

[code:1]set<int> operator&(const Boca &b) const;

ili

friend set<int> operator&(const Boca &a, const Boca &b);
[/code:1]
Ally (napisa):
Pitanje za one koji imaju zadatak s bocom...
Onaj zadnji operator:
Kod:
x&y koji vraća skup set<int>: skup svih mogućih količina vode koje se mogu naći u nekoj od boca x i y primjenom gornjih operatora (na x i y).


E sad, kužim kaj bi taj operator trebao raditi, al sam očito zblokirala jer ne znam kak da mu dam "ime".


Kod:
set<int> operator&(const Boca &b) const;

ili

friend set<int> operator&(const Boca &a, const Boca &b);



_________________
-- space available for rent --
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 0:35 uto, 1. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

kaže u zadatku "neki podvlak", što bi značilo prvi na koji naiđe...mene zanima ovo: piše niz susjednih vagona, da li onda može npr. samo jedan vagon činit taj podvlak?i što vraća ako je x negativan, s obzirom da znamo da su nosivosti pozitivne?
nije mi jasno ovo s mijenjanjem nosivosti s operatorom[] s lijeve strane pridruživanja, iznad piše da taj operator vraća nosivost nekog vagona, ovisno o x-u,dakle vraća neki double, kako ću sad odjednom vratiti i pointer ili referncu?
da li recimo unarni operator-- može biti void ili vraća referencu na vlak, i što znači da na praznom vlaku nema efekta, to jednostavno zanemarimo,kao to se ne može dogoditi?
kaže u zadatku "neki podvlak", što bi značilo prvi na koji naiđe...mene zanima ovo: piše niz susjednih vagona, da li onda može npr. samo jedan vagon činit taj podvlak?i što vraća ako je x negativan, s obzirom da znamo da su nosivosti pozitivne?
nije mi jasno ovo s mijenjanjem nosivosti s operatorom[] s lijeve strane pridruživanja, iznad piše da taj operator vraća nosivost nekog vagona, ovisno o x-u,dakle vraća neki double, kako ću sad odjednom vratiti i pointer ili referncu?
da li recimo unarni operator– može biti void ili vraća referencu na vlak, i što znači da na praznom vlaku nema efekta, to jednostavno zanemarimo,kao to se ne može dogoditi?


[Vrh]
i v a n č i c a
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 02. 2007. (10:33:16)
Postovi: (2E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2

PostPostano: 10:14 uto, 1. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]kaže u zadatku "neki podvlak", što bi značilo prvi na koji naiđe...mene zanima ovo: piše niz susjednih vagona, da li onda može npr. samo jedan vagon činit taj podvlak?i što vraća ako je x negativan, s obzirom da znamo da su nosivosti pozitivne? [/quote]

vlak koji ima samo jedan vagon isto je vlak, pa tako i podvlak,bolje bi bilo pitanje sta ce se vratiti ako je podvlak jednak pocetnom podvlaku? ako je x negativan vraca se prazan vlak,ili ako je 0
Citat:
kaže u zadatku "neki podvlak", što bi značilo prvi na koji naiđe...mene zanima ovo: piše niz susjednih vagona, da li onda može npr. samo jedan vagon činit taj podvlak?i što vraća ako je x negativan, s obzirom da znamo da su nosivosti pozitivne?


vlak koji ima samo jedan vagon isto je vlak, pa tako i podvlak,bolje bi bilo pitanje sta ce se vratiti ako je podvlak jednak pocetnom podvlaku? ako je x negativan vraca se prazan vlak,ili ako je 0


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 10:50 uto, 1. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[code:1]double& operator[] (int ind)[/code:1]

[code:1]Vlak& operator-- ()[/code:1]
Kod:
double& operator[] (int ind)


Kod:
Vlak& operator-- ()



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Vip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2007. (17:53:31)
Postovi: (8E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 11:13 uto, 1. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="i v a n č i c a"][quote]kaže u zadatku "neki podvlak", što bi značilo prvi na koji naiđe...mene zanima ovo: piše niz susjednih vagona, da li onda može npr. samo jedan vagon činit taj podvlak?i što vraća ako je x negativan, s obzirom da znamo da su nosivosti pozitivne? [/quote]

vlak koji ima samo jedan vagon isto je vlak, pa tako i podvlak,bolje bi bilo pitanje sta ce se vratiti ako je podvlak jednak pocetnom podvlaku? ako je x negativan vraca se prazan vlak,ili ako je 0[/quote]

Zašto bi vraćalo prazan vlak ako je x jednak 0? Imaš vagon nosivosti 0.2, njegovo najveće cijelo je 0 i to je onda podvlak..
i v a n č i c a (napisa):
Citat:
kaže u zadatku "neki podvlak", što bi značilo prvi na koji naiđe...mene zanima ovo: piše niz susjednih vagona, da li onda može npr. samo jedan vagon činit taj podvlak?i što vraća ako je x negativan, s obzirom da znamo da su nosivosti pozitivne?


vlak koji ima samo jedan vagon isto je vlak, pa tako i podvlak,bolje bi bilo pitanje sta ce se vratiti ako je podvlak jednak pocetnom podvlaku? ako je x negativan vraca se prazan vlak,ili ako je 0


Zašto bi vraćalo prazan vlak ako je x jednak 0? Imaš vagon nosivosti 0.2, njegovo najveće cijelo je 0 i to je onda podvlak..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan