Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Povrat poreza

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 17:28 pon, 6. 9. 2010    Naslov: Povrat poreza Citirajte i odgovorite

Ovako,

molila bih ako je neko bio u sličnoj situaciji da mi se javi tj pomogne. može na pm.

Dakle, mama je sestru i mene imala ko poreznu olakšicu, a mi smo preko SC-a prešle onu magičnu cifru od 10800 (do uvođenja oib-a nismo imali problema, tako da niti smo očekivali, niti se nadali tom :? ) i sad traže da mama plati porez dodatno.

Sad, jasno mi je će morat platit, a pošto su jako veliki novci u pitanju, da li onda bar možemo nekak tražit da meni i sestri vrate porez pa da se ta cifra smanji/poništi? što napisat i kako u žalbi

Pa ako je neko bio u istoj ili sličnoj situaciji pa kaže što je činit

hvala
Ovako,

molila bih ako je neko bio u sličnoj situaciji da mi se javi tj pomogne. može na pm.

Dakle, mama je sestru i mene imala ko poreznu olakšicu, a mi smo preko SC-a prešle onu magičnu cifru od 10800 (do uvođenja oib-a nismo imali problema, tako da niti smo očekivali, niti se nadali tom Confused ) i sad traže da mama plati porez dodatno.

Sad, jasno mi je će morat platit, a pošto su jako veliki novci u pitanju, da li onda bar možemo nekak tražit da meni i sestri vrate porez pa da se ta cifra smanji/poništi? što napisat i kako u žalbi

Pa ako je neko bio u istoj ili sličnoj situaciji pa kaže što je činit

hvala



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 18:23 pon, 6. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo sto ja govorim je sjecanje, pa je moguce da se nesto promijenilo.
Ali ovo je dobra tema, koja bi i druge mogla zanimati.

Kad sam ja na 3. godini prvi put prijavio porez (zbog stipendije koja nije bila drzavna i autorskog honorara), dao sam si truda pa sam malo proucio porezne propise:

- da bi se ostvario povrat poreza moras ga i platiti (tj. tvoj isplatitelj
ga mora platiti)

- na zaradu preko student servisa (dok ona ne prelazi 50000 kn) se
ne placa porez na dohodak (placaju se neki sitni doprinosi i provizija SC-u)

- stipendije koje se isplacuju iz drzavnog proracuna su takodjer neoporezive
(ovi propisi su sad nesto prosireni, pa su jos neki tipovi stipendija neoporezivi)

Tvoja mama je izgubila pravo na odbitak za tebe i sestru jer ste ostvarili
vlastiti prihod koji je presao odredjenu cifru.

Recimo, slicna situacija bi se mogla dogoditi nekome tko prima stipendiju od 1000 kn mjesecno.

Roditelj se mora odreci odbitka za dijete, ali dijete obzirom da, u ovom slucaju, nije placen porez, ne moze taj odbitak realizirati za sebe.

Kad sam ja prijavio porez, stipendist je platio porez na stipedniju, pa sam dio tog poreza dobio natrag. (Da je stipednija bila neoporeziva ne bi nista ni dobio.)

Preporucam sve provjeriti u najblizoj poreznoj ispostavi. Mislim da, eventualno, mozete traziti obrocnu otplatu duga.
Ovo sto ja govorim je sjecanje, pa je moguce da se nesto promijenilo.
Ali ovo je dobra tema, koja bi i druge mogla zanimati.

Kad sam ja na 3. godini prvi put prijavio porez (zbog stipendije koja nije bila drzavna i autorskog honorara), dao sam si truda pa sam malo proucio porezne propise:

- da bi se ostvario povrat poreza moras ga i platiti (tj. tvoj isplatitelj
ga mora platiti)

- na zaradu preko student servisa (dok ona ne prelazi 50000 kn) se
ne placa porez na dohodak (placaju se neki sitni doprinosi i provizija SC-u)

- stipendije koje se isplacuju iz drzavnog proracuna su takodjer neoporezive
(ovi propisi su sad nesto prosireni, pa su jos neki tipovi stipendija neoporezivi)

Tvoja mama je izgubila pravo na odbitak za tebe i sestru jer ste ostvarili
vlastiti prihod koji je presao odredjenu cifru.

Recimo, slicna situacija bi se mogla dogoditi nekome tko prima stipendiju od 1000 kn mjesecno.

Roditelj se mora odreci odbitka za dijete, ali dijete obzirom da, u ovom slucaju, nije placen porez, ne moze taj odbitak realizirati za sebe.

Kad sam ja prijavio porez, stipendist je platio porez na stipedniju, pa sam dio tog poreza dobio natrag. (Da je stipednija bila neoporeziva ne bi nista ni dobio.)

Preporucam sve provjeriti u najblizoj poreznoj ispostavi. Mislim da, eventualno, mozete traziti obrocnu otplatu duga.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 19:28 pon, 6. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, sestra ima stipendiju Dalekovoda, a ja radim uz studij.

Ako sam te dobro razumjela, mi ne možemo nikako tražit da se bar dio makne s obzirom da nam se da povrat onda našeg poreza?

Mama ima par kolegica koje su bile u istoj situaciji, neke su platile, neke nisu, al se pak ne sjećaju na temelju čega su im poništili to.

Dok se ne opečeš ni ne razmišljaš o tom :x

Pa sam mislila ako se kom dogodilo i sjeća se procedure da udjeli savjet
Da, sestra ima stipendiju Dalekovoda, a ja radim uz studij.

Ako sam te dobro razumjela, mi ne možemo nikako tražit da se bar dio makne s obzirom da nam se da povrat onda našeg poreza?

Mama ima par kolegica koje su bile u istoj situaciji, neke su platile, neke nisu, al se pak ne sjećaju na temelju čega su im poništili to.

Dok se ne opečeš ni ne razmišljaš o tom Mad

Pa sam mislila ako se kom dogodilo i sjeća se procedure da udjeli savjet



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 23:15 pon, 6. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svatko u RH ima pravo na osobni odbitak (neka je to x kn), to
je dio zarade na koji ne placas porez. Prvih x kuna ti se ne oporezuje.
Dok si bez vlastitih prihoda i roditelji te uzdrzavaju oni imaju pravo
povecati svoj neoporezivi dio place na racun tebe (tj. koriste tvojih
x kuna koje su neoporezive).

Kad pocnes imati prihode vece od odredjenog iznosa, smatra se da
te roditelji vise ne uzdrzavaju i oni gube pravo koristenja tvoje porezne olaksice i to pravo sad imas samo ti.

Ti imas neke prihode, medjutim, ako su oni izuzeti od placanja poreza (na dohodak), kao sto je student servis ili vecina stipendija, nemas na sto
iskoristiti taj osobni odbitak, tj. nemas x kuna na koje se placa porez za koje bi se taj odbitak iskoristio. Tvoja sestra mozda moze ako je
poduzece platilo kakav porez na stipendije. (O cemu su je trebali obavijesiti.)

Nije bas jednostavno, trebalo je i meni vremena da sve pohvatam...

Mene su odmah upozorili da vise nisam olaksica roditeljima i da me odmah skinu. (Sto je bilo na pocetku godine, pa povrat novca drzavi nije bio velik.) Cuo sam za vise slucajeva, gdje su roditelji naknadano saznali, tek kad je stiglo rjesenje porezne uprave. Jer im nitko nije rekao.

Najbolje se javiti u najblizu poreznu ispostavu da ti kazu koje su mogucnosti.
Svatko u RH ima pravo na osobni odbitak (neka je to x kn), to
je dio zarade na koji ne placas porez. Prvih x kuna ti se ne oporezuje.
Dok si bez vlastitih prihoda i roditelji te uzdrzavaju oni imaju pravo
povecati svoj neoporezivi dio place na racun tebe (tj. koriste tvojih
x kuna koje su neoporezive).

Kad pocnes imati prihode vece od odredjenog iznosa, smatra se da
te roditelji vise ne uzdrzavaju i oni gube pravo koristenja tvoje porezne olaksice i to pravo sad imas samo ti.

Ti imas neke prihode, medjutim, ako su oni izuzeti od placanja poreza (na dohodak), kao sto je student servis ili vecina stipendija, nemas na sto
iskoristiti taj osobni odbitak, tj. nemas x kuna na koje se placa porez za koje bi se taj odbitak iskoristio. Tvoja sestra mozda moze ako je
poduzece platilo kakav porez na stipendije. (O cemu su je trebali obavijesiti.)

Nije bas jednostavno, trebalo je i meni vremena da sve pohvatam...

Mene su odmah upozorili da vise nisam olaksica roditeljima i da me odmah skinu. (Sto je bilo na pocetku godine, pa povrat novca drzavi nije bio velik.) Cuo sam za vise slucajeva, gdje su roditelji naknadano saznali, tek kad je stiglo rjesenje porezne uprave. Jer im nitko nije rekao.

Najbolje se javiti u najblizu poreznu ispostavu da ti kazu koje su mogucnosti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 0:39 uto, 7. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slicna je stvar i s korisnicima obiteljske mirovine. Do nekog iznosa (mislim 1500 kn, ili tako nesto), nema poreza na taj iznos. A dok nema poreza, nemaju pravo niti na povrat (tipa medicinske usluge, ulaganja u stambeni prostor i slicno), bar nisu imali, nesto se pricalo da ce se to ukinuti, pa je vjerojatno i to proslost.
Slicna je stvar i s korisnicima obiteljske mirovine. Do nekog iznosa (mislim 1500 kn, ili tako nesto), nema poreza na taj iznos. A dok nema poreza, nemaju pravo niti na povrat (tipa medicinske usluge, ulaganja u stambeni prostor i slicno), bar nisu imali, nesto se pricalo da ce se to ukinuti, pa je vjerojatno i to proslost.



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 9:25 uto, 7. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sad sam pak dobila inoformacije da nas mama ne treba skidati sa plaće kao olakšicu, nego da nas samo u poreznoj prijavi ne prijavljuje ko uzdržavane članove?
jer kako mi možemo, a i ne moramo, tokom godine preć tih 10 800kn u bilo kojem trenutku da mama ima pravo nas imat ko olakšicu na plaći, al ako nas ne prijavi na prijavi i ne traži nazad porez za nas dvije nazad da je to ok.

Shvačam što mi ljudi hoće reć, no muči me to što se mojoj mami na plaći vidi da smo joj mi olakšica, zar ne bi opet trebalo bit porblema ili je samim time što ne traži povrat za nas to ok?
:shock:

Uglavnom, što više si hoću neke stvari objasnit, samo se sve više zakopavam u tim porezima... do kraja tjedna ću ih doktorirat otom potom :roll:
Sad sam pak dobila inoformacije da nas mama ne treba skidati sa plaće kao olakšicu, nego da nas samo u poreznoj prijavi ne prijavljuje ko uzdržavane članove?
jer kako mi možemo, a i ne moramo, tokom godine preć tih 10 800kn u bilo kojem trenutku da mama ima pravo nas imat ko olakšicu na plaći, al ako nas ne prijavi na prijavi i ne traži nazad porez za nas dvije nazad da je to ok.

Shvačam što mi ljudi hoće reć, no muči me to što se mojoj mami na plaći vidi da smo joj mi olakšica, zar ne bi opet trebalo bit porblema ili je samim time što ne traži povrat za nas to ok?
Shocked

Uglavnom, što više si hoću neke stvari objasnit, samo se sve više zakopavam u tim porezima... do kraja tjedna ću ih doktorirat otom potom Rolling Eyes



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 10:07 uto, 7. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam ti pomoc, al kad je vec sve u ovoj temi samo da nadodam

Od nedavno su sve stipendije neoporezive ([url]http://www.iro.hr/hr/javne-politike-visokog-obrazovanja/projekti-i-inicijative-instituta/stop-oporezivanju-stipendija/[/url])
Ne znam ti pomoc, al kad je vec sve u ovoj temi samo da nadodam

Od nedavno su sve stipendije neoporezive (http://www.iro.hr/hr/javne-politike-visokog-obrazovanja/projekti-i-inicijative-instituta/stop-oporezivanju-stipendija/)



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:04 sri, 8. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]Sad sam pak dobila inoformacije da nas mama ne treba skidati sa plaće kao olakšicu, nego da nas samo u poreznoj prijavi ne prijavljuje ko uzdržavane članove?
jer kako mi možemo, a i ne moramo, tokom godine preć tih 10 800kn u bilo kojem trenutku da mama ima pravo nas imat ko olakšicu na plaći, al ako nas ne prijavi na prijavi i ne traži nazad porez za nas dvije nazad da je to ok.

Shvačam što mi ljudi hoće reć, no muči me to što se mojoj mami na plaći vidi da smo joj mi olakšica, zar ne bi opet trebalo bit porblema ili je samim time što ne traži povrat za nas to ok?
:shock:

Uglavnom, što više si hoću neke stvari objasnit, samo se sve više zakopavam u tim porezima... do kraja tjedna ću ih doktorirat otom potom :roll:[/quote]


Moj savjet je da vas majka odjavi kao olakšicu s plaće, što znači da će uplaćivati više poreza i imati manju plaću mjesečno, no kada dođe vrijeme za prijavu poreza, ako niste prešli zadani iznos vlastite zarade/primitaka, onda bi trebalo biti moguće da vas na poreznoj prijavi majka navede kao olakšicu.

U tom slučaju bi vaša majka trebala dobiti povrat preplaćenog poreza. Ako na kraju godine ispadne da ste primile više od zadanog iznosa primitaka, onda vas majka jednostavno ne navede u poreznoj prijavi kao olakšicu i neće morati ništa dodatno platiti.

Ova varijanta koja vam se sada dogodila je obratna situacija, gdje je vaša majka na mjesečnoj razini uplaćivala manje poreza na ime olakšice, ali se ispostavilo da vas nije smjela koristiti kao olakšicu i stoga je ostala dužna određeni iznos poreza državi.

Jedino pitanje koje nisam siguran je vezano za papirologiju oko olakšice, odnosno ako niste kod majke na poslu prijavljene kao olakšica, da li vas majka može bez dodatnih papira u poreznoj prijavi navesti kao olakšice.

Meni se čini da bi to trebalo biti moguće, ali valja provjeriti.

Što se tiče načina na koji su do sada isplaćivane stipendije, neoporezivi dio stipendije je iznosi 1600,00 kn, a na iznose koji to premašuju se uplaćuje porez, koji student u pravilu dobije natrag, ako to zatraži u poreznoj prijavi.

[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

[quote="mladac"]Sad sam pak dobila inoformacije da nas mama ne treba skidati sa plaće kao olakšicu, nego da nas samo u poreznoj prijavi ne prijavljuje ko uzdržavane članove?
jer kako mi možemo, a i ne moramo, tokom godine preć tih 10 800kn u bilo kojem trenutku da mama ima pravo nas imat ko olakšicu na plaći, al ako nas ne prijavi na prijavi i ne traži nazad porez za nas dvije nazad da je to ok.
[/quote]

Zaboravih reći da je ovo netočno.

Stvar je jednostavna. Ako vas majka ostavi prijavljene kao olakšice na plaću, svaki mjesec će njen poslodavac u njeno ime uplatiti manje poreza na ime te olakšice.

Ukupna bilanca uplaćenog poreza će biti manja od potrebne, jer (ako zaradite zadani iznos) vas majka nije imala pravo koristiti kao olakšicu.

U tom slučaju će opet trebati uplatiti razliku.

Također, ako vas majka ima već na plaći kao olakšicu onda na to ime neće moći dobiti nikakav povrat poreza, jer će to već biti ukalkulirano prilikom isplate plaće.
mladac (napisa):
Sad sam pak dobila inoformacije da nas mama ne treba skidati sa plaće kao olakšicu, nego da nas samo u poreznoj prijavi ne prijavljuje ko uzdržavane članove?
jer kako mi možemo, a i ne moramo, tokom godine preć tih 10 800kn u bilo kojem trenutku da mama ima pravo nas imat ko olakšicu na plaći, al ako nas ne prijavi na prijavi i ne traži nazad porez za nas dvije nazad da je to ok.

Shvačam što mi ljudi hoće reć, no muči me to što se mojoj mami na plaći vidi da smo joj mi olakšica, zar ne bi opet trebalo bit porblema ili je samim time što ne traži povrat za nas to ok?
Shocked

Uglavnom, što više si hoću neke stvari objasnit, samo se sve više zakopavam u tim porezima... do kraja tjedna ću ih doktorirat otom potom Rolling Eyes



Moj savjet je da vas majka odjavi kao olakšicu s plaće, što znači da će uplaćivati više poreza i imati manju plaću mjesečno, no kada dođe vrijeme za prijavu poreza, ako niste prešli zadani iznos vlastite zarade/primitaka, onda bi trebalo biti moguće da vas na poreznoj prijavi majka navede kao olakšicu.

U tom slučaju bi vaša majka trebala dobiti povrat preplaćenog poreza. Ako na kraju godine ispadne da ste primile više od zadanog iznosa primitaka, onda vas majka jednostavno ne navede u poreznoj prijavi kao olakšicu i neće morati ništa dodatno platiti.

Ova varijanta koja vam se sada dogodila je obratna situacija, gdje je vaša majka na mjesečnoj razini uplaćivala manje poreza na ime olakšice, ali se ispostavilo da vas nije smjela koristiti kao olakšicu i stoga je ostala dužna određeni iznos poreza državi.

Jedino pitanje koje nisam siguran je vezano za papirologiju oko olakšice, odnosno ako niste kod majke na poslu prijavljene kao olakšica, da li vas majka može bez dodatnih papira u poreznoj prijavi navesti kao olakšice.

Meni se čini da bi to trebalo biti moguće, ali valja provjeriti.

Što se tiče načina na koji su do sada isplaćivane stipendije, neoporezivi dio stipendije je iznosi 1600,00 kn, a na iznose koji to premašuju se uplaćuje porez, koji student u pravilu dobije natrag, ako to zatraži u poreznoj prijavi.

Added after 2 minutes:

mladac (napisa):
Sad sam pak dobila inoformacije da nas mama ne treba skidati sa plaće kao olakšicu, nego da nas samo u poreznoj prijavi ne prijavljuje ko uzdržavane članove?
jer kako mi možemo, a i ne moramo, tokom godine preć tih 10 800kn u bilo kojem trenutku da mama ima pravo nas imat ko olakšicu na plaći, al ako nas ne prijavi na prijavi i ne traži nazad porez za nas dvije nazad da je to ok.


Zaboravih reći da je ovo netočno.

Stvar je jednostavna. Ako vas majka ostavi prijavljene kao olakšice na plaću, svaki mjesec će njen poslodavac u njeno ime uplatiti manje poreza na ime te olakšice.

Ukupna bilanca uplaćenog poreza će biti manja od potrebne, jer (ako zaradite zadani iznos) vas majka nije imala pravo koristiti kao olakšicu.

U tom slučaju će opet trebati uplatiti razliku.

Također, ako vas majka ima već na plaći kao olakšicu onda na to ime neće moći dobiti nikakav povrat poreza, jer će to već biti ukalkulirano prilikom isplate plaće.



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
lucika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (17:52:27)
Postovi: (12F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 34 - 10

PostPostano: 0:49 čet, 16. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

mladac, ja sam ti imala isti problem prošle godine doma, sestra je prešla tih 10 tisuća i neš sitno i onda je mama morala platit nekih 9 tisuća ak se dobro sjećam.
moj stari ti je to rješio tak da je hodo okolo i raspitivo se, uglavnom, napisao je neku žalbu (sam neznam na temelju čega, mogu ga pitat ak bu trebalo) i kak to po običaju kod nas Hrvata traje godinama da se riješi a vjerojatno se ni ne bu rješilo, valjda onda ne bumo morali to platit.
jer ne da ti se njima provjeravat sve te članke i zakone kaj je on njima natrpo u žalbu :D
mladac, ja sam ti imala isti problem prošle godine doma, sestra je prešla tih 10 tisuća i neš sitno i onda je mama morala platit nekih 9 tisuća ak se dobro sjećam.
moj stari ti je to rješio tak da je hodo okolo i raspitivo se, uglavnom, napisao je neku žalbu (sam neznam na temelju čega, mogu ga pitat ak bu trebalo) i kak to po običaju kod nas Hrvata traje godinama da se riješi a vjerojatno se ni ne bu rješilo, valjda onda ne bumo morali to platit.
jer ne da ti se njima provjeravat sve te članke i zakone kaj je on njima natrpo u žalbu Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:14 pet, 17. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="lucika"]mladac, ja sam ti imala isti problem prošle godine doma, sestra je prešla tih 10 tisuća i neš sitno i onda je mama morala platit nekih 9 tisuća ak se dobro sjećam.
moj stari ti je to rješio tak da je hodo okolo i raspitivo se, uglavnom, napisao je neku žalbu (sam neznam na temelju čega, mogu ga pitat ak bu trebalo) i kak to po običaju kod nas Hrvata traje godinama da se riješi a vjerojatno se ni ne bu rješilo, valjda onda ne bumo morali to platit.
jer ne da ti se njima provjeravat sve te članke i zakone kaj je on njima natrpo u žalbu :D[/quote]

Ili ćete platiti s kamatama.
Jedino ako upali nekakva molba da se dug oprosti zbog lošeg financijskog stanja, ali s obzirom u kakvom je stanju državna blagajna....
lucika (napisa):
mladac, ja sam ti imala isti problem prošle godine doma, sestra je prešla tih 10 tisuća i neš sitno i onda je mama morala platit nekih 9 tisuća ak se dobro sjećam.
moj stari ti je to rješio tak da je hodo okolo i raspitivo se, uglavnom, napisao je neku žalbu (sam neznam na temelju čega, mogu ga pitat ak bu trebalo) i kak to po običaju kod nas Hrvata traje godinama da se riješi a vjerojatno se ni ne bu rješilo, valjda onda ne bumo morali to platit.
jer ne da ti se njima provjeravat sve te članke i zakone kaj je on njima natrpo u žalbu Very Happy


Ili ćete platiti s kamatama.
Jedino ako upali nekakva molba da se dug oprosti zbog lošeg financijskog stanja, ali s obzirom u kakvom je stanju državna blagajna....



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan