Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

zadatak s demonstratura
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diskretna matematika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ambrozije
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2008. (19:18:04)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3

PostPostano: 12:55 pon, 25. 10. 2010    Naslov: zadatak s demonstratura Citirajte i odgovorite

Sjecate li se zadatka s demonstratura u utorak?

[i]Koliko ima 7znamenkastih brojeva u kojima se svaka znamenka pojavljuje barem tri puta, a nula se nikada ne pojavljuje?
[/i]
Tada se sluzbeno rjesenje razlikovalo od naseg ( na [latex]\binom{9}{2}[/latex] nacina odabberemo koje dvije znamenke ce ciniti taj broj, zatim na [latex]\binom{7}{3}[/latex] nacina odaberemo na kojim ce mjestima biti znamenka koja se pojavljuje tri puta i na jos dva nacina odaberemo koja ce se znamenka pojaviti tri puta. svemu tome pridodamo jos i 7znam brojeve sa svim istim znamenkama, njih devet.
U svemu, radi se o [latex]\binom{9}{2}\cdot \binom{7}{3}\cdot 2 +9[/latex] brojeva.)
U rjesenju pise drugacije - uvjeren sam ipak da je ovo tocno. (dodatno je drugi demonstrator, mario berljafa, napravio program koji broji sve takve brojeve i dobio isti rezultat)
Sjecate li se zadatka s demonstratura u utorak?

Koliko ima 7znamenkastih brojeva u kojima se svaka znamenka pojavljuje barem tri puta, a nula se nikada ne pojavljuje?

Tada se sluzbeno rjesenje razlikovalo od naseg ( na nacina odabberemo koje dvije znamenke ce ciniti taj broj, zatim na nacina odaberemo na kojim ce mjestima biti znamenka koja se pojavljuje tri puta i na jos dva nacina odaberemo koja ce se znamenka pojaviti tri puta. svemu tome pridodamo jos i 7znam brojeve sa svim istim znamenkama, njih devet.
U svemu, radi se o brojeva.)
U rjesenju pise drugacije - uvjeren sam ipak da je ovo tocno. (dodatno je drugi demonstrator, mario berljafa, napravio program koji broji sve takve brojeve i dobio isti rezultat)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 19:36 pon, 25. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se isto cini da je ovo vase tocno. Gdje pise drugacije?
Meni se isto cini da je ovo vase tocno. Gdje pise drugacije?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Kika123
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (20:20:11)
Postovi: (C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:21 pon, 25. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

taj zadatak je iz prvog kolokvija 2006./2007., druga grupa, na stranici kolegija postoje rješenja u kojima se javlja greška
taj zadatak je iz prvog kolokvija 2006./2007., druga grupa, na stranici kolegija postoje rješenja u kojima se javlja greška


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diskretna matematika Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan