Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

37% profesora nezadovoljno Bologna process-om
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Neno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2008. (20:03:15)
Postovi: (98)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-33 = 19 - 52
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:57 pon, 1. 2. 2010    Naslov: 37% profesora nezadovoljno Bologna process-om Citirajte i odgovorite

ponedjeljak, 1.2.2010 http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/02/01/0465006.html?pos=n0
ponedjeljak, 1.2.2010 http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/02/01/0465006.html?pos=n0


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 16:29 pon, 1. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

:rotfl3: [size=6]smijem se jer je to na [b]danas[/b].hr[/size]
Rolling on the Floor, Laughing smijem se jer je to na danas.hr



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:41 pon, 1. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

:rotfl3: Evo ga i ovdje:

http://www.jutarnji.hr/model-3-2-promasen--treba-nam-jedinstven-petogodisnji-studij/526129/
Rolling on the Floor, Laughing Evo ga i ovdje:

http://www.jutarnji.hr/model-3-2-promasen--treba-nam-jedinstven-petogodisnji-studij/526129/



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 20:27 pon, 1. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja ne znam zakaj ja uvijek citam ove komentare citatelja ispod teksta kad me uvijek tak uzrujaju. Trebala bi si blokirat pristup na net.hr i tocka.

A steta da svi ti ljudi koji zapravo znaju vodit drzavu imaju previse posla sjedeci pred kompom i komentirajuci novinske clanke. Covjece, pa oni imaju brzai efikasna rjesenja za sve probleme svijeta.
Ja ne znam zakaj ja uvijek citam ove komentare citatelja ispod teksta kad me uvijek tak uzrujaju. Trebala bi si blokirat pristup na net.hr i tocka.

A steta da svi ti ljudi koji zapravo znaju vodit drzavu imaju previse posla sjedeci pred kompom i komentirajuci novinske clanke. Covjece, pa oni imaju brzai efikasna rjesenja za sve probleme svijeta.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 20:34 pon, 1. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]Ja ne znam zakaj ja uvijek citam ove komentare citatelja ispod teksta kad me uvijek tak uzrujaju. Trebala bi si blokirat pristup na net.hr i tocka.
[/quote]

Ista stvar ovdje. :D Šteta što mi se to već pretvorilo u kompulziju...
Martinab (napisa):
Ja ne znam zakaj ja uvijek citam ove komentare citatelja ispod teksta kad me uvijek tak uzrujaju. Trebala bi si blokirat pristup na net.hr i tocka.


Ista stvar ovdje. Very Happy Šteta što mi se to već pretvorilo u kompulziju...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:15 pon, 1. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Najbolji komentari [b]ikad[/b] bili su dok smo se svadjali sa Slovencima. I to na portalima slovenskih novina. Nasi cyber gerilci stvarno su nam osvjetlali obraz :inlove:
Najbolji komentari ikad bili su dok smo se svadjali sa Slovencima. I to na portalima slovenskih novina. Nasi cyber gerilci stvarno su nam osvjetlali obraz In love



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 0:02 uto, 2. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Najbolji komentari [b]ikad[/b] bili su dok smo se svadjali sa Slovencima. I to na portalima slovenskih novina. Nasi cyber gerilci stvarno su nam osvjetlali obraz :inlove:[/quote]

Drago mi je da nisam najgora, ja bar ne citam komentare u STRANOJ stampi... (osim na cnn gdje su jednako promisljeni i intelektualno izazovni ko kod nas)
krcko (napisa):
Najbolji komentari ikad bili su dok smo se svadjali sa Slovencima. I to na portalima slovenskih novina. Nasi cyber gerilci stvarno su nam osvjetlali obraz In love


Drago mi je da nisam najgora, ja bar ne citam komentare u STRANOJ stampi... (osim na cnn gdje su jednako promisljeni i intelektualno izazovni ko kod nas)



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:37 uto, 2. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

A zamisli tek ekipu koja ih piše :shock:

Osim toga pogledaj si Dyckov put pa reci tko je gori :PP
A zamisli tek ekipu koja ih piše Shocked

Osim toga pogledaj si Dyckov put pa reci tko je gori Weeee-heeee!!!



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 10:06 uto, 2. 2. 2010    Naslov: Re: 37% profesora nezadovoljno Bologna process-om Citirajte i odgovorite

[quote="Neno"]ponedjeljak, 1.2.2010 http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/02/01/0465006.html?pos=n0[/quote]

ja bi se nekako rađe osvrnuo na onaj original u jutarnjem, kad već analiziram gafove, da ih vidim u originalu:

[quote]Koncipirana po modelu 3+2 Bolonja je trebala skratiti trajanje studija, povećati postotak onih koji uspješno završavaju studij te potaknuti mobilnost. No, ništa se od toga nije dogodilo.[/quote]

a) članak iznosi samo informacije o "formalnom produženju", a već otprije znamo da je prosjek studiranja i po starom studiju bio dosta dulji od 5 godina (bio je ~7). Prva generacija bolonjaca tek treba dotjerati do kraja diplomskih studija, tako da pravih informacija o duljini studija još nema.
b) u članku se uopće ne iznose informacije o tome da li se mijenjala prolaznost
c) i uopće se ne iznose informacije o mobilnosti

Kako autorica izvodi ovaj zaključak (ili bilo kakav zaključak) je fakat dobro pitanje.

a što se ovih anketa tiče. studenti imaju osjećaj za feeling da nisu spremni za posao. možda će imati isti takav osjećaj i nakon 5 godina studiranja. no gdje su neki objektivni pokazatelji? možeš ti imati osjećaj kakav hoćeš, pa ipak ne biti spreman ili obratno.

što se tiče prosječne ocjene koju daju studiju - ok sada je 3, ali gdje se može napraviti usporedba sa starim programom? i opet, gdje su neki objektivniji pokazatelji, ne postoji vanjska provjera.

članak vrvi lošim i nepotpunim podatcima, na bazi kojih se izvode paušalni zaključci. mene iz svega ovog više brine što izgleda da mi uopće nemamo objektivnih pokazatelja kakvo je stanje bilo ranije, i gdje smo sada.
Neno (napisa):
ponedjeljak, 1.2.2010 http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/02/01/0465006.html?pos=n0


ja bi se nekako rađe osvrnuo na onaj original u jutarnjem, kad već analiziram gafove, da ih vidim u originalu:

Citat:
Koncipirana po modelu 3+2 Bolonja je trebala skratiti trajanje studija, povećati postotak onih koji uspješno završavaju studij te potaknuti mobilnost. No, ništa se od toga nije dogodilo.


a) članak iznosi samo informacije o "formalnom produženju", a već otprije znamo da je prosjek studiranja i po starom studiju bio dosta dulji od 5 godina (bio je ~7). Prva generacija bolonjaca tek treba dotjerati do kraja diplomskih studija, tako da pravih informacija o duljini studija još nema.
b) u članku se uopće ne iznose informacije o tome da li se mijenjala prolaznost
c) i uopće se ne iznose informacije o mobilnosti

Kako autorica izvodi ovaj zaključak (ili bilo kakav zaključak) je fakat dobro pitanje.

a što se ovih anketa tiče. studenti imaju osjećaj za feeling da nisu spremni za posao. možda će imati isti takav osjećaj i nakon 5 godina studiranja. no gdje su neki objektivni pokazatelji? možeš ti imati osjećaj kakav hoćeš, pa ipak ne biti spreman ili obratno.

što se tiče prosječne ocjene koju daju studiju - ok sada je 3, ali gdje se može napraviti usporedba sa starim programom? i opet, gdje su neki objektivniji pokazatelji, ne postoji vanjska provjera.

članak vrvi lošim i nepotpunim podatcima, na bazi kojih se izvode paušalni zaključci. mene iz svega ovog više brine što izgleda da mi uopće nemamo objektivnih pokazatelja kakvo je stanje bilo ranije, i gdje smo sada.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:18 uto, 2. 2. 2010    Naslov: Re: 37% profesora nezadovoljno Bologna process-om Citirajte i odgovorite

Ja sam prvo mislio da se uopce ne isplati ozbiljno komentirati taj clanak. Sad kad je nemo poceo, ne mogu odoliti istaknuti jednu stvar.

[quote="nemo"]članak vrvi lošim i nepotpunim podatcima, na bazi kojih se izvode paušalni zaključci. mene iz svega ovog više brine što izgleda da mi uopće nemamo objektivnih pokazatelja kakvo je stanje bilo ranije, i gdje smo sada.[/quote]

S ovim se apsolutno slazem. A gle kako zavrsava clanak:

[quote]- Kritike bolonjskom procesu glasne su i unutar EU, što ukazuje da taj model nigdje nije zaživio kako treba. Kod nas je pozitivno to što smo razvili sustav upravljanja kvalitetom, uspostavili smo dijagnostiku, no ne i terapiju. Evo, Toyota je nedavno odlučila povući s dva milijuna vozila jer su uočili pogrešku. I mi smo uočili pogrešku, no nemamo rješenja - rekao je Ljubotina.[/quote]

Gospodin Ljubotina je suradnik Odbora za upravljanje kvalitetom UniZg-a. On tu tvrdi otprilike ovo: stanje je lose, ali bar imamo Odbor koji je to prepoznao. Na stranu neinformirani novinari i katastrofalno napisan clanak, ali pogledajmo sto zapravo radi taj odbor.

Pred neko vrijeme nastavnici su dobili poziv da sudjeluju u anketi. U njoj su nas pitali mudra pitanja o tome sto mislimo o bolonji, studijskim programima, kolegijima itd. ("ocijeni s 1-5"). Nacin provedbe ankete je bio sljedeci. E-mailom dobijes [i]super tajni link[/i]™ na kojem je anketa. Svi koji znaju link mogu je popuniti neograniceno mnogo puta. U uputi je pisalo da ne smijemo link dati studentima, jer je to anketa samo za nastavnike. Kad prodje rok za popunjavanje ankete, Odbor prikupi podatke i izracuna prosjecne ocjene na dvije decimale (mozda jos vise; vjerojatno su racunali i standardnu devijaciju). I onda se donose razni zaključci o stanju bolonjske reforme na osnovu tih prosjecnih ocjena.

Mislim da bi ti iz Odbora trebali najprije analizirati kvalitetu svojeg vlastitog rada. Rezultati bi im bili bolji da su bacali grah ili pitali vidovitog Milana.
Ja sam prvo mislio da se uopce ne isplati ozbiljno komentirati taj clanak. Sad kad je nemo poceo, ne mogu odoliti istaknuti jednu stvar.

nemo (napisa):
članak vrvi lošim i nepotpunim podatcima, na bazi kojih se izvode paušalni zaključci. mene iz svega ovog više brine što izgleda da mi uopće nemamo objektivnih pokazatelja kakvo je stanje bilo ranije, i gdje smo sada.


S ovim se apsolutno slazem. A gle kako zavrsava clanak:

Citat:
- Kritike bolonjskom procesu glasne su i unutar EU, što ukazuje da taj model nigdje nije zaživio kako treba. Kod nas je pozitivno to što smo razvili sustav upravljanja kvalitetom, uspostavili smo dijagnostiku, no ne i terapiju. Evo, Toyota je nedavno odlučila povući s dva milijuna vozila jer su uočili pogrešku. I mi smo uočili pogrešku, no nemamo rješenja - rekao je Ljubotina.


Gospodin Ljubotina je suradnik Odbora za upravljanje kvalitetom UniZg-a. On tu tvrdi otprilike ovo: stanje je lose, ali bar imamo Odbor koji je to prepoznao. Na stranu neinformirani novinari i katastrofalno napisan clanak, ali pogledajmo sto zapravo radi taj odbor.

Pred neko vrijeme nastavnici su dobili poziv da sudjeluju u anketi. U njoj su nas pitali mudra pitanja o tome sto mislimo o bolonji, studijskim programima, kolegijima itd. ("ocijeni s 1-5"). Nacin provedbe ankete je bio sljedeci. E-mailom dobijes super tajni link™ na kojem je anketa. Svi koji znaju link mogu je popuniti neograniceno mnogo puta. U uputi je pisalo da ne smijemo link dati studentima, jer je to anketa samo za nastavnike. Kad prodje rok za popunjavanje ankete, Odbor prikupi podatke i izracuna prosjecne ocjene na dvije decimale (mozda jos vise; vjerojatno su racunali i standardnu devijaciju). I onda se donose razni zaključci o stanju bolonjske reforme na osnovu tih prosjecnih ocjena.

Mislim da bi ti iz Odbora trebali najprije analizirati kvalitetu svojeg vlastitog rada. Rezultati bi im bili bolji da su bacali grah ili pitali vidovitog Milana.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 12:17 uto, 2. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kod nas je Bolonja super. Kad se samo sjetim prve godine kak je nama bila, sad sve super stima :D (kolokviji, popravni kolokviji, blicevi, zadace, pa kolokviji u 1 tjednu... :D )

Fascinantno mi je to kako su novinari/politicari skloni zakljucit da je neka tvrdnja istinita ako se negdje napise ili javno kaze.
Kod nas je Bolonja super. Kad se samo sjetim prve godine kak je nama bila, sad sve super stima Very Happy (kolokviji, popravni kolokviji, blicevi, zadace, pa kolokviji u 1 tjednu... Very Happy )

Fascinantno mi je to kako su novinari/politicari skloni zakljucit da je neka tvrdnja istinita ako se negdje napise ili javno kaze.



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 17:20 uto, 2. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]
Fascinantno mi je to kako su novinari/politicari skloni zakljucit da je neka tvrdnja istinita ako se negdje napise ili javno kaze.[/quote]

AL REKLI SU NA TELEVIZIJI DA JE!!! :djed:

Meni nekaj nije jasno. Kaj nije ideja Bolonje bila "formalno produzimo na 5 al onda da skoro svi zavrse za 5. Ovo u sredini stavimo tak da oni koji ispadnu imaju neki papir, i tak da oni koji hoce horizontalno se mobilati imaju trenutak u kojem se mogu prebacit, recimo, fer->pmf ili zagreb->bec ". Zakaj se svi ponasaju ko da bi sad nakon 3 godine TREBALI bit spremni za posao i jednako obrazovani i zaposljivi ko prije nakon 4 (5,6,7) godina?
nana (napisa):

Fascinantno mi je to kako su novinari/politicari skloni zakljucit da je neka tvrdnja istinita ako se negdje napise ili javno kaze.


AL REKLI SU NA TELEVIZIJI DA JE!!! Sjecam se ja, bilo je to cetr'est pete...

Meni nekaj nije jasno. Kaj nije ideja Bolonje bila "formalno produzimo na 5 al onda da skoro svi zavrse za 5. Ovo u sredini stavimo tak da oni koji ispadnu imaju neki papir, i tak da oni koji hoce horizontalno se mobilati imaju trenutak u kojem se mogu prebacit, recimo, fer→pmf ili zagreb→bec ". Zakaj se svi ponasaju ko da bi sad nakon 3 godine TREBALI bit spremni za posao i jednako obrazovani i zaposljivi ko prije nakon 4 (5,6,7) godina?



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:58 uto, 2. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa dio price je i to da nakon 3 godine netko ipak ode raditi. Iskreno, ako ce raditi kao programer nisam siguran koliko ce mu trebati oni teoremi s diplomskog studija. Bit price je vec pokupio (Singerove i Segine kolegije polozio :wink: ).

Samo kaj su prve dvije generacije bili streberi i skoro svi su odmah upisali diplomski, i to kod nas. Mislim da su iz prve generacije bas svi. Kakve su bile reakcije na "bolonju" (tocnije na ukidanje ispitnih rokova), ja sam ocekivao da ce nam se prvostupnici razbjezati na 4 strane.

E sad, to za MO zapravo nije lose. Samo nerealno je ocekivati da ce trziste "reagirati" na prvostupnike dok se prvostupnici ne pojave na trzistu. Sad cu malo kurit nase soon-to-be magistre. Sad je kriza i mislim da ce vam pocetnicke place biti znatno manje nego da ste se zaposlili pred dvije godine kao prvostupnici :twisted: :twisted: :twisted: Sjecam se da su tada neki nasi studenti koji su diplomirali po starom programu dobivali ponude koje su bile vece od moje docentske place nakon 10+ godina staza =P~
Pa dio price je i to da nakon 3 godine netko ipak ode raditi. Iskreno, ako ce raditi kao programer nisam siguran koliko ce mu trebati oni teoremi s diplomskog studija. Bit price je vec pokupio (Singerove i Segine kolegije polozio Wink ).

Samo kaj su prve dvije generacije bili streberi i skoro svi su odmah upisali diplomski, i to kod nas. Mislim da su iz prve generacije bas svi. Kakve su bile reakcije na "bolonju" (tocnije na ukidanje ispitnih rokova), ja sam ocekivao da ce nam se prvostupnici razbjezati na 4 strane.

E sad, to za MO zapravo nije lose. Samo nerealno je ocekivati da ce trziste "reagirati" na prvostupnike dok se prvostupnici ne pojave na trzistu. Sad cu malo kurit nase soon-to-be magistre. Sad je kriza i mislim da ce vam pocetnicke place biti znatno manje nego da ste se zaposlili pred dvije godine kao prvostupnici Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Sjecam se da su tada neki nasi studenti koji su diplomirali po starom programu dobivali ponude koje su bile vece od moje docentske place nakon 10+ godina staza Drool



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 21:31 uto, 2. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ljudi sa diplomom (matematike) ne mogu naci posao, a ti bi slao prvostupnike na trziste rada....daj molim te, da to vidim :roll: .
Ljudi sa diplomom (matematike) ne mogu naci posao, a ti bi slao prvostupnike na trziste rada....daj molim te, da to vidim Rolling Eyes .


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:53 uto, 2. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mr.Doe"]Ljudi sa diplomom (matematike) ne mogu naci posao[/quote]

znaš za takve ljude? :shock: jer ja ne znam
može malo informacija: s kojeg smjera? kada su diplomirali? prosjek?
Mr.Doe (napisa):
Ljudi sa diplomom (matematike) ne mogu naci posao


znaš za takve ljude? Shocked jer ja ne znam
može malo informacija: s kojeg smjera? kada su diplomirali? prosjek?



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 0:45 sri, 3. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

fkt, di si cuo te informacije ? Prof matematike traze ko suho zlato di hoces ( ne mozda bas tak jako ali su podosta trazeni :P ) a i ostali smjerovi su isto aktualni.
Pa svako malo dode neki oglas na faks i vecinom studenti na 4 godini idu radit ( ako ima nezaposlenih )
Pa nije MO filozofski gdje nakon diplome sjedis doma i cekas bolje dane
fkt, di si cuo te informacije ? Prof matematike traze ko suho zlato di hoces ( ne mozda bas tak jako ali su podosta trazeni Razz ) a i ostali smjerovi su isto aktualni.
Pa svako malo dode neki oglas na faks i vecinom studenti na 4 godini idu radit ( ako ima nezaposlenih )
Pa nije MO filozofski gdje nakon diplome sjedis doma i cekas bolje dane



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:57 sri, 3. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Potraznja za matematicarima nije vise tako velika kao ranije. Mnoge firme su ogranicile zaposljavanje i puno ljudi je ostalo bez posla pa na natjecajima bude guzva. Ipak, natjecaja i dalje ima, a u najgorem slucaju mozes se zaposliti u skoli. Nezaposlenih matematicara sigurno ima, no vjerojatno bar dio njih ima dosta visoka ocekivanja i ne zeli prihvatiti bilo kakav posao.

Sto se tice prvostupnika, smatram da bi za mnoge poslove bili itekako konkurentni diplomiranim matematicarima. Ponekad je cinjenica da su u prosjeku 2 godine mladji od buducih magistara (a 4 ili vise od "starih studenata" :P ) vaznija od titule.
Potraznja za matematicarima nije vise tako velika kao ranije. Mnoge firme su ogranicile zaposljavanje i puno ljudi je ostalo bez posla pa na natjecajima bude guzva. Ipak, natjecaja i dalje ima, a u najgorem slucaju mozes se zaposliti u skoli. Nezaposlenih matematicara sigurno ima, no vjerojatno bar dio njih ima dosta visoka ocekivanja i ne zeli prihvatiti bilo kakav posao.

Sto se tice prvostupnika, smatram da bi za mnoge poslove bili itekako konkurentni diplomiranim matematicarima. Ponekad je cinjenica da su u prosjeku 2 godine mladji od buducih magistara (a 4 ili vise od "starih studenata" Razz ) vaznija od titule.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
pero777
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2007. (22:12:46)
Postovi: (8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 12:04 sri, 3. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Ipak, natjecaja i dalje ima, a u najgorem slucaju mozes se zaposliti u skoli.[/quote]

Mislim da je najbolje da onda ukinemo nastavnički smjer, pa neka u školama rade inženjeri koji ne uspiju naći posao koji zapravo žele. :twisted:
Citat:
Ipak, natjecaja i dalje ima, a u najgorem slucaju mozes se zaposliti u skoli.


Mislim da je najbolje da onda ukinemo nastavnički smjer, pa neka u školama rade inženjeri koji ne uspiju naći posao koji zapravo žele. Twisted Evil


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:11 sri, 3. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

A gdje bi onda studirali "inzinjeri" koji ne sakupe 35 ECTS bodova u dvije godine? :-k
A gdje bi onda studirali "inzinjeri" koji ne sakupe 35 ECTS bodova u dvije godine? Think



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
pero777
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2007. (22:12:46)
Postovi: (8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 12:18 sri, 3. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa na ekonomiji... :wink:
Pa na ekonomiji... Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Stranica 1 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan