Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Timske domace zadace 2010/2011 (informacija)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Statistika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Braslav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (19:47:44)
Postovi: (ED)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 49 - 10

PostPostano: 10:04 sub, 13. 11. 2010    Naslov: Timske domace zadace 2010/2011 Citirajte i odgovorite

Za studente koji slusaju statistiku kod profesora Slijepcevica predaja forumlara sa temom i dogovorenim timovima za timsku domacu zadacu se prolongira do pon 22.11.

Upute kakvi zadaci trebaju biti imate u obliku primjera na stranici

http://web.math.hr/nastava/stat/files/pr.pdf

To je bila jedina sluzbena uputa uz to da rad treba sadrzavati barem nesto iz opisne statistike i barem nesto iz inferencijalne (znaci, svakako neki od testova). I trazimo da slike iz opisne statistike budu napravljene u nekom softveru (kao R, Matlab,...), a ne rukom crtane. Nije vazno koliko ce strana imati rad vec da je kvalitetno analizirano, tj. da ste dosli do nekog zakljucka.

U attachmentu imate formular

Velicina grupe varira izmedju 3 i 5 osoba, ali za 5 osoba tema mora biti nesto teza.

Dakle morate

*odabrati temu
*definirati kako cete sakupiti podatke (zavod za statistiku, telefonski imenik, anketa, itd.)
*opisati koje cete testove provoditi sa zadacom opovrgavanja ili potvrde neke hipoteze na podatke.
*donjeti zakljucak na temelju podataka i testova
Za studente koji slusaju statistiku kod profesora Slijepcevica predaja forumlara sa temom i dogovorenim timovima za timsku domacu zadacu se prolongira do pon 22.11.

Upute kakvi zadaci trebaju biti imate u obliku primjera na stranici

http://web.math.hr/nastava/stat/files/pr.pdf

To je bila jedina sluzbena uputa uz to da rad treba sadrzavati barem nesto iz opisne statistike i barem nesto iz inferencijalne (znaci, svakako neki od testova). I trazimo da slike iz opisne statistike budu napravljene u nekom softveru (kao R, Matlab,...), a ne rukom crtane. Nije vazno koliko ce strana imati rad vec da je kvalitetno analizirano, tj. da ste dosli do nekog zakljucka.

U attachmentu imate formular

Velicina grupe varira izmedju 3 i 5 osoba, ali za 5 osoba tema mora biti nesto teza.

Dakle morate

*odabrati temu
*definirati kako cete sakupiti podatke (zavod za statistiku, telefonski imenik, anketa, itd.)
*opisati koje cete testove provoditi sa zadacom opovrgavanja ili potvrde neke hipoteze na podatke.
*donjeti zakljucak na temelju podataka i testova





formular.pdf
 Description:

Download
 Filename:  formular.pdf
 Filesize:  18.19 KB
 Downloaded:  226 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Braslav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (19:47:44)
Postovi: (ED)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 49 - 10

PostPostano: 12:53 pon, 15. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prvo trebate razmisliti promatrate li jedan ili vise uzoraka. Npr. promatrate li muske i zenke uzorke kao dva uzorka ili kao jedan uzorak ljudi. Naravno da mozete oboje.

Jednom kada znate koliko uzoraka imate tada si posvijestite koliko je dimenzionan taj uzorak. Npr. opseg glave, prosjek ocjena i velicina stopala cini trodimenzionalni uzorak.

Sada mozete napraviti opisnu statistiku na svom uzorku, linearnu regresiju, korelaciju neka dva svojstva, itd.

Moram napomenuti da ako radite anketu ili vec nekako dobivate podatke iz populacije koja nije jako velika npr. ima 200 ljudi, tada iako mozete anketirati svih 200 ljudi promasen je smisao statistike jer tada mozete o svemu reci sa 100% sigurnosti. Ako je populacija mala i anketriali ste gotovo sve iz populacije tada uzmite reprezenativan uzorak velicine cetvrtine populacije.

Skrecem pozornost da imate popis mnogih testova na

http://web.math.hr/nastava/stat/files/formule3.pdf

Ako igdje pretpostavljate da je vasa distribucija normalna to morate opravdati barem tako da usporedite histogramom vase distribucije s grafom normalne distribucije.
Prvo trebate razmisliti promatrate li jedan ili vise uzoraka. Npr. promatrate li muske i zenke uzorke kao dva uzorka ili kao jedan uzorak ljudi. Naravno da mozete oboje.

Jednom kada znate koliko uzoraka imate tada si posvijestite koliko je dimenzionan taj uzorak. Npr. opseg glave, prosjek ocjena i velicina stopala cini trodimenzionalni uzorak.

Sada mozete napraviti opisnu statistiku na svom uzorku, linearnu regresiju, korelaciju neka dva svojstva, itd.

Moram napomenuti da ako radite anketu ili vec nekako dobivate podatke iz populacije koja nije jako velika npr. ima 200 ljudi, tada iako mozete anketirati svih 200 ljudi promasen je smisao statistike jer tada mozete o svemu reci sa 100% sigurnosti. Ako je populacija mala i anketriali ste gotovo sve iz populacije tada uzmite reprezenativan uzorak velicine cetvrtine populacije.

Skrecem pozornost da imate popis mnogih testova na

http://web.math.hr/nastava/stat/files/formule3.pdf

Ako igdje pretpostavljate da je vasa distribucija normalna to morate opravdati barem tako da usporedite histogramom vase distribucije s grafom normalne distribucije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Braslav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (19:47:44)
Postovi: (ED)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 49 - 10

PostPostano: 18:58 pon, 15. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo bih molio protivno onome kako sam ranije nekima rekao da mi ipak na ruke, a ne internetom predate svoje formulare.
Samo bih molio protivno onome kako sam ranije nekima rekao da mi ipak na ruke, a ne internetom predate svoje formulare.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 23:08 pon, 15. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dva rada od prosle godine su objavljena u math.e-u (vidi zadnji broj). Evo [url=http://e.math.hr/math_e_article/br17/babic_et_al]linka[/url] na jedan.
Dva rada od prosle godine su objavljena u math.e-u (vidi zadnji broj). Evo linka na jedan.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
psujetic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2007. (21:11:30)
Postovi: (13)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 0:44 uto, 16. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

da ne otvaram novu temu...fali nam još jedna osoba u timu kod profesora Huzaka, pa ako ima dobrovoljaca nek mi se jave!
da ne otvaram novu temu...fali nam još jedna osoba u timu kod profesora Huzaka, pa ako ima dobrovoljaca nek mi se jave!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
w
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2005. (19:34:36)
Postovi: (168)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
41 = 48 - 7

PostPostano: 21:21 sub, 11. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mali podsjetnik - grupa prof. Huzaka timske zadaće treba predati u ponedjeljak na vjezbama ili nakon vježbi u 10h.

Pozdrav,
Vanja
Mali podsjetnik - grupa prof. Huzaka timske zadaće treba predati u ponedjeljak na vjezbama ili nakon vježbi u 10h.

Pozdrav,
Vanja


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
w
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2005. (19:34:36)
Postovi: (168)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
41 = 48 - 7

PostPostano: 10:20 pon, 13. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

OBAVIJEST ZA GRUPU PROF. SLIJEPČEVIĆA:

Predaja timskih zadaća iz Statistike je u petak 17.12. u 16 h (ili na vježbama 16-18h).

Prezentacije će biti slijedeći tjedan, točan termin javim vam u petak (prezentacije trebate poslati dan prije obrane).

GRUPA PROF. HUZAKA:

Svoje prezentacije mi pošaljite najkasnije do ponedjeljka 20.12. u 10h.

Pozdrav svima!

Vanja
OBAVIJEST ZA GRUPU PROF. SLIJEPČEVIĆA:

Predaja timskih zadaća iz Statistike je u petak 17.12. u 16 h (ili na vježbama 16-18h).

Prezentacije će biti slijedeći tjedan, točan termin javim vam u petak (prezentacije trebate poslati dan prije obrane).

GRUPA PROF. HUZAKA:

Svoje prezentacije mi pošaljite najkasnije do ponedjeljka 20.12. u 10h.

Pozdrav svima!

Vanja


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 22:54 uto, 14. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanima me postoji li termin vjezbi ili predavanja u srijedu ili cetvrtak?

Jer se podatka napisanih na stranici kolegija statistike, "Termin mora biti poznat tjedan dana prije prezentacija." da zakljucit da ce prezentacija bit u srijedu ili cetvrtak.
Zanima me postoji li termin vjezbi ili predavanja u srijedu ili cetvrtak?

Jer se podatka napisanih na stranici kolegija statistike, "Termin mora biti poznat tjedan dana prije prezentacija." da zakljucit da ce prezentacija bit u srijedu ili cetvrtak.


[Vrh]
w
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2005. (19:34:36)
Postovi: (168)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
41 = 48 - 7

PostPostano: 2:59 sri, 15. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Obrane timskih radova će biti izvan termina vježbi i predavanja, a točan termin će biti odreden u skladu s pravilima kolegija.

Pozdrav!
Obrane timskih radova će biti izvan termina vježbi i predavanja, a točan termin će biti odreden u skladu s pravilima kolegija.

Pozdrav!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
w
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2005. (19:34:36)
Postovi: (168)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
41 = 48 - 7

PostPostano: 17:16 čet, 16. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prezentacije timskih zadataka za grupu [M-Ž] biti će u [b]SRIJEDU OD 14 DO 16h u 201[/b].

Prezentacije mi pošaljite najkasnije u utorak do 15h na mail. Vremensko ograničenje po prezentaciji je cca 6min.

Još jednom podsjećam da zadatke trebate predati u [b]petak u 16h[/b] (ili na vježbama do 18h).

Lijep pozdrav,

Vanja
Prezentacije timskih zadataka za grupu [M-Ž] biti će u SRIJEDU OD 14 DO 16h u 201.

Prezentacije mi pošaljite najkasnije u utorak do 15h na mail. Vremensko ograničenje po prezentaciji je cca 6min.

Još jednom podsjećam da zadatke trebate predati u petak u 16h (ili na vježbama do 18h).

Lijep pozdrav,

Vanja




Zadnja promjena: w; 21:01 čet, 16. 12. 2010; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 17:45 čet, 16. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozete li mi objasniti kako je ovo objavljivanje u skladu s pravilima kolegija?
Danas je cetvrtak, a prezentacija je najavljena za srijedu. To bi trebalo biti tjedan dana unaprijed?
Mozete li mi objasniti kako je ovo objavljivanje u skladu s pravilima kolegija?
Danas je cetvrtak, a prezentacija je najavljena za srijedu. To bi trebalo biti tjedan dana unaprijed?


[Vrh]
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 19:25 čet, 16. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel može cijela prezentacija biti u formi filmića?
jel može cijela prezentacija biti u formi filmića?



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
w
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2005. (19:34:36)
Postovi: (168)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
41 = 48 - 7

PostPostano: 20:59 čet, 16. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

@bozidarsevo: Prijedlog je malo nestandardan pa predlažem da dođete sutra na konzultacije da me detaljnije informirate :)

Mislim da je, uz raniju najavu na vježbama, pismena objava točnog termina 6 dana ranije u skladu s pravilima kolegija.

Za sve dodatne informacije i pitanja, molim obratite se mailom ili na konzultacijama.

Pozdrav svima!
@bozidarsevo: Prijedlog je malo nestandardan pa predlažem da dođete sutra na konzultacije da me detaljnije informirate Smile

Mislim da je, uz raniju najavu na vježbama, pismena objava točnog termina 6 dana ranije u skladu s pravilima kolegija.

Za sve dodatne informacije i pitanja, molim obratite se mailom ili na konzultacijama.

Pozdrav svima!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 21:14 čet, 16. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bozidarsevo"]jel može cijela prezentacija biti u formi filmića?[/quote]
Si zihić da je to izvedivo? Vidio si kak gledaju na nas kad kažemo da tražimo matematičarke za ulogu u filmu domaće produkcije

@Gost:
A jes našo cjepidlačit, Isusova majko. Pa bilo ti je poznato još prvog sedmog kad je završio ljetni semestar da će termin predaje/prezentacije timske zadaće iz statistike bit ovih dana
bozidarsevo (napisa):
jel može cijela prezentacija biti u formi filmića?

Si zihić da je to izvedivo? Vidio si kak gledaju na nas kad kažemo da tražimo matematičarke za ulogu u filmu domaće produkcije

@Gost:
A jes našo cjepidlačit, Isusova majko. Pa bilo ti je poznato još prvog sedmog kad je završio ljetni semestar da će termin predaje/prezentacije timske zadaće iz statistike bit ovih dana



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 21:37 čet, 16. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

napravit ćemo obje verzije pa ćemo vidjet što će biti dopušteno XD
napravit ćemo obje verzije pa ćemo vidjet što će biti dopušteno XD



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
w
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2005. (19:34:36)
Postovi: (168)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
41 = 48 - 7

PostPostano: 23:23 sri, 22. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ocjene iz timskih zadaća su na službenom webu, ispričavam se na kašnjenju.
ocjene iz timskih zadaća su na službenom webu, ispričavam se na kašnjenju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tidus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2009. (12:47:59)
Postovi: (A5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 15 - 16

PostPostano: 22:00 pon, 27. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije posebno važno (jer su H grupe dobile ocjene na zadnjem satu), ali u rezultatima fali ocjena grupe H11.
Nije posebno važno (jer su H grupe dobile ocjene na zadnjem satu), ali u rezultatima fali ocjena grupe H11.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Statistika Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan