Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

pomoć oko zadatka
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Računarski praktikumi (smjer nastavnički)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bucko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2007. (20:55:30)
Postovi: (A9)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 23:59 čet, 16. 12. 2010    Naslov: pomoć oko zadatka Citirajte i odgovorite

pokušao sam riješit primjerak kolokvija, pa sam zapeo kod 2. zadatka, u kojemu tablica ima preko 4000 redaka, a treba prikazati samo prva 4 i posljednja dva.taj dio mi nije jasan pa bih molio za pomoć.
pokušao sam riješit primjerak kolokvija, pa sam zapeo kod 2. zadatka, u kojemu tablica ima preko 4000 redaka, a treba prikazati samo prva 4 i posljednja dva.taj dio mi nije jasan pa bih molio za pomoć.



_________________
bucko
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 1:12 pet, 17. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako sam dobro kuzio zadatak (gledo sam u exelu 2007 pa ces se morat malo snaci)

selektiras sta trebas sakrti -> format -> visibility -> hide

p.s. to sam sad na brzinu pronasao, sto ne znaci da je skroz tocno, treba provjerit u predavanjim i vjezbama
ako sam dobro kuzio zadatak (gledo sam u exelu 2007 pa ces se morat malo snaci)

selektiras sta trebas sakrti -> format -> visibility -> hide

p.s. to sam sad na brzinu pronasao, sto ne znaci da je skroz tocno, treba provjerit u predavanjim i vjezbama



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 4:57 pet, 17. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma neeeee... to je profesor objasnio da se na "slici" nalaze samo prva cetiri i zadnja dva retka, da ne bi netko bukvalno napravio tablicu sa samo tih 6 redaka. :D
Ma neeeee... to je profesor objasnio da se na "slici" nalaze samo prva cetiri i zadnja dva retka, da ne bi netko bukvalno napravio tablicu sa samo tih 6 redaka. Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bucko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2007. (20:55:30)
Postovi: (A9)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 8:21 pet, 17. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

:oops: zahvaljujem na objašnjenju :)
Embarassed zahvaljujem na objašnjenju Smile



_________________
bucko
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 8:36 pet, 17. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ma neeeee... to je profesor objasnio da se na "slici" nalaze samo prva cetiri i zadnja dva retka, da ne bi netko bukvalno napravio tablicu sa samo tih 6 redaka. :D[/quote]

da meni dode takav zadatak ja bi hide-o te retke sigurno, jer sam kuzio da ih treba hidat a ne da se prica o "slici"
vsego (napisa):
Ma neeeee... to je profesor objasnio da se na "slici" nalaze samo prva cetiri i zadnja dva retka, da ne bi netko bukvalno napravio tablicu sa samo tih 6 redaka. Very Happy


da meni dode takav zadatak ja bi hide-o te retke sigurno, jer sam kuzio da ih treba hidat a ne da se prica o "slici"



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bucko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2007. (20:55:30)
Postovi: (A9)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 9:28 pet, 17. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa to je i mene zbunilo. uglafnom, sad imam drugi problem :cry:
u trećem zadatku trebam prebrojati koliko ima studenata sa parnim jmbagom, a koliko sa neparnim. ja sam si izvukla neku listu jmbagova i prvo sam htjela napravit tablicu u kojoj mi kraj svakog jmbaga piše koliki je ostatak modulo 2. upotrijebila sam funkciju MOD(A1;2), i izracuna mi dobro za jmbagove koji se sastoje od 8 i 9 znamenaka, a za one od 10 mi izbaci #BROJ! ne kužim u čemu je problem. :(
pa to je i mene zbunilo. uglafnom, sad imam drugi problem Crying or Very sad
u trećem zadatku trebam prebrojati koliko ima studenata sa parnim jmbagom, a koliko sa neparnim. ja sam si izvukla neku listu jmbagova i prvo sam htjela napravit tablicu u kojoj mi kraj svakog jmbaga piše koliki je ostatak modulo 2. upotrijebila sam funkciju MOD(A1;2), i izracuna mi dobro za jmbagove koji se sastoje od 8 i 9 znamenaka, a za one od 10 mi izbaci #BROJ! ne kužim u čemu je problem. Sad



_________________
bucko
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:09 pet, 17. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Preveliki broj da bi Excel baratao s time. Probajte funkciju [tt]substr()[/tt] ili tako nekako (doma nemam Excel). Uglavnom, da izvadite zadnju znamenku kao dio stringa, pa onda [tt]mod()[/tt] ili, ako to ne ide, [tt]if()[/tt] ili suma pet [tt]countif()[/tt]-ova za parne i isto toliko za neparne JMBAGove.
Preveliki broj da bi Excel baratao s time. Probajte funkciju substr() ili tako nekako (doma nemam Excel). Uglavnom, da izvadite zadnju znamenku kao dio stringa, pa onda mod() ili, ako to ne ide, if() ili suma pet countif()-ova za parne i isto toliko za neparne JMBAGove.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bucko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2007. (20:55:30)
Postovi: (A9)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 11:39 pet, 17. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

funkciju substr() nisam našla, al sam provela funkciju mod 10 (to mi je htjelo), i onda sam tu gledala parne i neparne :D
funkciju substr() nisam našla, al sam provela funkciju mod 10 (to mi je htjelo), i onda sam tu gledala parne i neparne Very Happy



_________________
bucko
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 13:05 pet, 17. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako nemas onda previse podataka mozes napravit ovo

IF(MOD(A1;2);1;0) + IF(MOD(A2;2);1;0)+...
tako bi izbrojio sve parne recimo. za neparne samo zamjenis 0 i 1. ovo di pise MOD samo zamjenis s onim sto ce ti radit :)
tako se mozes recimo rijesit dodatne tablice, ali kao sto rekoh, to ti je dobro kad imas malo podataka. neznam jel se moze napraviti for petlja u excelu pa da automatski to izbrojis. ako se moze, onda ti je ovo jos najprakticnije rjesenje :)
ako nemas onda previse podataka mozes napravit ovo

IF(MOD(A1;2);1;0) + IF(MOD(A2;2);1;0)+...
tako bi izbrojio sve parne recimo. za neparne samo zamjenis 0 i 1. ovo di pise MOD samo zamjenis s onim sto ce ti radit Smile
tako se mozes recimo rijesit dodatne tablice, ali kao sto rekoh, to ti je dobro kad imas malo podataka. neznam jel se moze napraviti for petlja u excelu pa da automatski to izbrojis. ako se moze, onda ti je ovo jos najprakticnije rjesenje Smile



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bucko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2007. (20:55:30)
Postovi: (A9)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 14:12 pet, 17. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam probala nešto sa countif naredbom, i onda sam unutar te naredbe htjela pozvati naredbu mod, al očito nisam nešto dobro napravila, pa mi je stalno izbacivao 0 kao rješenje :shock:
ja sam probala nešto sa countif naredbom, i onda sam unutar te naredbe htjela pozvati naredbu mod, al očito nisam nešto dobro napravila, pa mi je stalno izbacivao 0 kao rješenje Shocked



_________________
bucko
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:43 pet, 17. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma, napravi se dodatni stupac koji ima samo zadnju znamenku i onda
[tt]=countif(a1:a1719;0)+countif(a1:a1719;2)+countif(a1:a1719;4)+countif(a1:a1719;6)+countif(a1:a1719;8[i][/i])[/tt]
ili se u tom dodatnom stupcu računa [tt]mod(mod(a1;10);2)[/tt], pa je prebrojavanje obični
[tt]=countif(a1:a1719;0)[/tt]
Ma, napravi se dodatni stupac koji ima samo zadnju znamenku i onda
=countif(a1:a1719;0)+countif(a1:a1719;2)+countif(a1:a1719;4)+countif(a1:a1719;6)+countif(a1:a1719;8)
ili se u tom dodatnom stupcu računa mod(mod(a1;10);2), pa je prebrojavanje obični
=countif(a1:a1719;0)



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Računarski praktikumi (smjer nastavnički) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan