Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kako stoje stvari
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:42 čet, 27. 3. 2003    Naslov: Kako stoje stvari Citirajte i odgovorite

Potaknut zadnjim incidentom s jaglacom (koji se na kraju ipak registrirao i tako ostao zauvijek sacuvan u herbariju foruma) osjecam potrebu napisati nekoliko misli. Podsjetiti opcinstvo kako stoje stvari s forumom i sire.

1. Ovaj forum, iako je dio domene math.hr, [b]nije[/b] rezultat sluzbene politike faksa. Forum postoji iskljucivo zbog inicijative i zalaganja admina vsege.

2. Doticni je zbog foruma vec imao odredjene neugodnosti (vezano za upravu fakulteta). Zato treba razumjeti njegovu sklonost staljinizmu kad je u pitanju uredjivanje foruma. Na forumu nema slobode govora, niti vam je ikad obecana. Sve sto napisete moze s punim pravom biti obrisano ili editirano od admina, jer ovo je [b]njegov[/b] forum i on odgovara za sadrzaj.

3. To ne znaci da se slazem sa svakom adminovom intervencijom. Osobno smatram da su neke reakcije bile nervozne, ali nemate se pravo buniti na musicavost domacina dok ste u njegovoj kuci. Ako vam ne odgovara nemojte ga posjecivati.

4. Usprkos tome mislim da je forum vrlo koristan i da otvara mogucnost komuniciranja kakva do sada nije postojala na faksu. To se ne odnosi samo na forume kolegija, nego i na Ćumez i ostale "slobodne" rubrike. Studenti trebaju imati mogucnost komentirati i kritizirati sve sto se dogadja na faksu. Na dugi rok to moze samo poboljsati kvalitetu studija.

5. Moja vizija kako bi to trebalo urediti u buducnosti: [b]studentski[/b] forum kojeg administriraju i moderiraju studenti (po mogucnosti na adresi student.math.hr/forum). Tamo bi se mogli udomiti i forumi kolegija, mozda ipak s asistentima kao moderatorima (naravno ako ovi to zele). Pravila igre odredjivali biste sami, pa ako vam je zanimljivo flejmanje moze i to biti dio foruma. Uz disklejmer u [i]Font size: Huge[/i] da je sve na forumu osobno misljenje autora, a ne sluzbeni stav faksa.

6. Na kraju, za studentski forum, studentski web i tomu slicno trebaju se izboriti sami studenti, ako im je do toga stalo. Osobno cu podrzati svaki razuman prijedlog koji ide u tom smjeru, ali ne kanim poduzimati ikakve inicijative. I jos jedna gorka pilula za forumase: jedini koji su ovlasteni poduzimati takve inicijative su sluzbeni predstavnici studenata (citaj Zbor). Nadam se da ce forumasi shvatiti da u Zboru ima sposobnih ljudi (pogledajte njihovu [url=http://student.math.hr/~studrep/]web stranicu[/url]), a zboristi i sumandi da je forum potreban i koristan.
Potaknut zadnjim incidentom s jaglacom (koji se na kraju ipak registrirao i tako ostao zauvijek sacuvan u herbariju foruma) osjecam potrebu napisati nekoliko misli. Podsjetiti opcinstvo kako stoje stvari s forumom i sire.

1. Ovaj forum, iako je dio domene math.hr, nije rezultat sluzbene politike faksa. Forum postoji iskljucivo zbog inicijative i zalaganja admina vsege.

2. Doticni je zbog foruma vec imao odredjene neugodnosti (vezano za upravu fakulteta). Zato treba razumjeti njegovu sklonost staljinizmu kad je u pitanju uredjivanje foruma. Na forumu nema slobode govora, niti vam je ikad obecana. Sve sto napisete moze s punim pravom biti obrisano ili editirano od admina, jer ovo je njegov forum i on odgovara za sadrzaj.

3. To ne znaci da se slazem sa svakom adminovom intervencijom. Osobno smatram da su neke reakcije bile nervozne, ali nemate se pravo buniti na musicavost domacina dok ste u njegovoj kuci. Ako vam ne odgovara nemojte ga posjecivati.

4. Usprkos tome mislim da je forum vrlo koristan i da otvara mogucnost komuniciranja kakva do sada nije postojala na faksu. To se ne odnosi samo na forume kolegija, nego i na Ćumez i ostale "slobodne" rubrike. Studenti trebaju imati mogucnost komentirati i kritizirati sve sto se dogadja na faksu. Na dugi rok to moze samo poboljsati kvalitetu studija.

5. Moja vizija kako bi to trebalo urediti u buducnosti: studentski forum kojeg administriraju i moderiraju studenti (po mogucnosti na adresi student.math.hr/forum). Tamo bi se mogli udomiti i forumi kolegija, mozda ipak s asistentima kao moderatorima (naravno ako ovi to zele). Pravila igre odredjivali biste sami, pa ako vam je zanimljivo flejmanje moze i to biti dio foruma. Uz disklejmer u Font size: Huge da je sve na forumu osobno misljenje autora, a ne sluzbeni stav faksa.

6. Na kraju, za studentski forum, studentski web i tomu slicno trebaju se izboriti sami studenti, ako im je do toga stalo. Osobno cu podrzati svaki razuman prijedlog koji ide u tom smjeru, ali ne kanim poduzimati ikakve inicijative. I jos jedna gorka pilula za forumase: jedini koji su ovlasteni poduzimati takve inicijative su sluzbeni predstavnici studenata (citaj Zbor). Nadam se da ce forumasi shvatiti da u Zboru ima sposobnih ljudi (pogledajte njihovu web stranicu), a zboristi i sumandi da je forum potreban i koristan.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:55 čet, 27. 3. 2003    Naslov: Re: Kako stoje stvari Citirajte i odgovorite

Samo dva komentara...

[quote="krcko"]1. Ovaj forum, iako je dio domene math.hr, [b]nije[/b] rezultat sluzbene politike faksa. Forum postoji iskljucivo zbog inicijative i zalaganja admina vsege.[/quote]

Dodao bih da se tu moze jos nekima zahvaliti, u prvom redu tebi i nekolicini drugih koji su ovdje aktivni (ili bar u nekom trenutku bili). :) Posebno mislim na ljude koji su brzo i tocno odgovarali na pitanja kad je bila "frka" (oko kolokvija i sl.) :D

Takodjer, i stalnim posjetiteljima zbog kojih stvar nije "krepala" odmah u startu. :D

[quote="krcko"]3. To ne znaci da se slazem sa svakom adminovom intervencijom. Osobno smatram da su neke reakcije bile nervozne, ali nemate se pravo buniti na musicavost domacina dok ste u njegovoj kuci. Ako vam ne odgovara nemojte ga posjecivati.[/quote]

Koliko god to zvucalo iznenadjujuce, s ovim se slazem. :shock: Ne sa cijelim popisom koji bi ti ovdje stavio, ali dio reakcija je definitivno bio pretjeran. :| Ucim u hodu 8) a nadam se da cu ponesto jednog dana i ispraviti... :roll:

S ostatkom se slazem. Hvala da si to tako lijepo srocio... :)

P.S. Podsjecam da se sutra (petak, 28.3.) negdje navecer Degiorgi gasi do subote, negdje oko popodne ili kad god odlucim doci do faxa... :)
Samo dva komentara...

krcko (napisa):
1. Ovaj forum, iako je dio domene math.hr, nije rezultat sluzbene politike faksa. Forum postoji iskljucivo zbog inicijative i zalaganja admina vsege.


Dodao bih da se tu moze jos nekima zahvaliti, u prvom redu tebi i nekolicini drugih koji su ovdje aktivni (ili bar u nekom trenutku bili). Smile Posebno mislim na ljude koji su brzo i tocno odgovarali na pitanja kad je bila "frka" (oko kolokvija i sl.) Very Happy

Takodjer, i stalnim posjetiteljima zbog kojih stvar nije "krepala" odmah u startu. Very Happy

krcko (napisa):
3. To ne znaci da se slazem sa svakom adminovom intervencijom. Osobno smatram da su neke reakcije bile nervozne, ali nemate se pravo buniti na musicavost domacina dok ste u njegovoj kuci. Ako vam ne odgovara nemojte ga posjecivati.


Koliko god to zvucalo iznenadjujuce, s ovim se slazem. Shocked Ne sa cijelim popisom koji bi ti ovdje stavio, ali dio reakcija je definitivno bio pretjeran. Neutral Ucim u hodu Cool a nadam se da cu ponesto jednog dana i ispraviti... Rolling Eyes

S ostatkom se slazem. Hvala da si to tako lijepo srocio... Smile

P.S. Podsjecam da se sutra (petak, 28.3.) negdje navecer Degiorgi gasi do subote, negdje oko popodne ili kad god odlucim doci do faxa... Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 03. 2003. (14:01:21)
Postovi: (3A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:58 pet, 28. 3. 2003    Naslov: Re: Kako stoje stvari Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
1. Ovaj forum, iako je dio domene math.hr, [b]nije[/b] rezultat sluzbene politike faksa. Forum postoji iskljucivo zbog inicijative i zalaganja admina vsege.[/quote]
Mislim da je žalosno što forum nije dio službene politike . To bi trebala biti sasvim normalna stvar da postoji mjesto gjde možemo postavljati pitanja iz kolegija , da budemo informirani na vrijeme o nekim promjenama itd.
Možda Forum nije mjesto gdje bi trebalo postavljati pitanja poput ovih o "problemima na faxu", ali postojane takvog mjesta bi također trebalo bit sasvim normalna stvar .Ovako se ostavlja loš dojam . Ljudi kojima bi se trebali obratiti za savjet , pomoć , informaciju ne žele biti dostupni.(npr. moj neodgovoreni post od strane prodekanice za nastavu)
U tom slučaju moja sajns fikšn ideja(za neupućene sandučić gdje bi dekan bio moderator) da se "napravi dio " u kojem bi službeni glasnogovornik (valjda postoji takva osoba) odgovarao na (naravno samo ozbiljne i smislene) teme možda ipak i nije tako besmislena . Ja sam je spomenula zbog toga da bi svima skrenula pozornost na neinformiranist studentske populacije o događanjima na faksu , a i zbog toga da bi se otvaranjem takvog "dijela" stvorio osjećaj da su ljudi koji donose bitne odluke za sviju nas uvijek otvoreni za razgovor .
[quote="krcko"]
4. Usprkos tome mislim da je forum vrlo koristan i da otvara mogucnost komuniciranja kakva do sada nije postojala na faksu. To se ne odnosi samo na forume kolegija, nego i na Ćumez i ostale "slobodne" rubrike. Studenti trebaju imati mogucnost komentirati i kritizirati sve sto se dogadja na faksu. Na dugi rok to moze samo poboljsati kvalitetu studija.[/quote]
Apsolutno se slažem . Forum će zbog svoje protočnosti informacija definitivno utjecati na to da naš faks bude za sve ugodno mjesto. Ispada da bi studenti samo kritizirali . Ja mislim da "višim hijerarhiskim nivoima faksa" možemo itekako pomoći prije svega svojim idejama .No da bismo došli do takvog stupnja na faksu se treba stvoriti ugođaj u kojem se studenti ne osjećaju ugroženo . Mislim da ovo što sam gore navela bi trebao biti početak . (otvaranje "dijela" za glasnogovornika faksa)
[quote="krcko"]5. Moja vizija kako bi to trebalo urediti u buducnosti: [b]studentski[/b] forum kojeg administriraju i moderiraju studenti (po mogucnosti na adresi student.math.hr/forum). Tamo bi se mogli udomiti i forumi kolegija, mozda ipak s asistentima kao moderatorima (naravno ako ovi to zele). Pravila igre odredjivali biste sami, pa ako vam je zanimljivo flejmanje moze i to biti dio foruma. Uz disklejmer u [i]Font size: Huge[/i] da je sve na forumu osobno misljenje autora, a ne sluzbeni stav faksa.[/quote]
Ovu viziju bi trebalo što je moguće prije realizirati .Evo ovo je primjer kakav je trenutno ugođaj na faksu (barem meni) . Kad sam pročitala krckovu viziju odmah sam pomislila "kad na vrbi rodi grožđe".

[quote="krcko"]6. Na kraju, za studentski forum, studentski web i tomu slicno trebaju se izboriti sami studenti, ako im je do toga stalo. Osobno cu podrzati svaki razuman prijedlog koji ide u tom smjeru, ali ne kanim poduzimati ikakve inicijative. [/quote]
Ma naravno krcko . Problem je što sve skupa ne funkcionira . MI bismo nešto htjeli , a da pritome neko drugi obavi posao za nas tj. nije nam uopće stalo .A na drugu stranu studentske organizacije se drže istog razmišljanja. Te izabiru opciju da služe kao dekoracija na sjednicama fakultetsko vijeća.
Hvala krcko (ako si uopće u fakultetskom vijeću) za tvoj jedan ,ali vrijedan glas.
[quote="krcko""]I jos jedna gorka pilula za forumase: jedini koji su ovlasteni poduzimati takve inicijative su sluzbeni predstavnici studenata (citaj Zbor). Nadam se da ce forumasi shvatiti da u Zboru ima sposobnih ljudi (pogledajte njihovu [url=http://student.math.hr/~studrep/]web stranicu[/url]), a zboristi i sumandi da je forum potreban i koristan.[/quote]
Studentima poručujem , pa kvragu mora se od nečeg početi bez obzira što bi taj početak bio od ljudi koji nisu puno toga napravili . Zbog ovoga bi trebalo studentske izbore shvaćati malo ozbiljnije.
krcko (napisa):

1. Ovaj forum, iako je dio domene math.hr, nije rezultat sluzbene politike faksa. Forum postoji iskljucivo zbog inicijative i zalaganja admina vsege.

Mislim da je žalosno što forum nije dio službene politike . To bi trebala biti sasvim normalna stvar da postoji mjesto gjde možemo postavljati pitanja iz kolegija , da budemo informirani na vrijeme o nekim promjenama itd.
Možda Forum nije mjesto gdje bi trebalo postavljati pitanja poput ovih o "problemima na faxu", ali postojane takvog mjesta bi također trebalo bit sasvim normalna stvar .Ovako se ostavlja loš dojam . Ljudi kojima bi se trebali obratiti za savjet , pomoć , informaciju ne žele biti dostupni.(npr. moj neodgovoreni post od strane prodekanice za nastavu)
U tom slučaju moja sajns fikšn ideja(za neupućene sandučić gdje bi dekan bio moderator) da se "napravi dio " u kojem bi službeni glasnogovornik (valjda postoji takva osoba) odgovarao na (naravno samo ozbiljne i smislene) teme možda ipak i nije tako besmislena . Ja sam je spomenula zbog toga da bi svima skrenula pozornost na neinformiranist studentske populacije o događanjima na faksu , a i zbog toga da bi se otvaranjem takvog "dijela" stvorio osjećaj da su ljudi koji donose bitne odluke za sviju nas uvijek otvoreni za razgovor .
krcko (napisa):

4. Usprkos tome mislim da je forum vrlo koristan i da otvara mogucnost komuniciranja kakva do sada nije postojala na faksu. To se ne odnosi samo na forume kolegija, nego i na Ćumez i ostale "slobodne" rubrike. Studenti trebaju imati mogucnost komentirati i kritizirati sve sto se dogadja na faksu. Na dugi rok to moze samo poboljsati kvalitetu studija.

Apsolutno se slažem . Forum će zbog svoje protočnosti informacija definitivno utjecati na to da naš faks bude za sve ugodno mjesto. Ispada da bi studenti samo kritizirali . Ja mislim da "višim hijerarhiskim nivoima faksa" možemo itekako pomoći prije svega svojim idejama .No da bismo došli do takvog stupnja na faksu se treba stvoriti ugođaj u kojem se studenti ne osjećaju ugroženo . Mislim da ovo što sam gore navela bi trebao biti početak . (otvaranje "dijela" za glasnogovornika faksa)
krcko (napisa):
5. Moja vizija kako bi to trebalo urediti u buducnosti: studentski forum kojeg administriraju i moderiraju studenti (po mogucnosti na adresi student.math.hr/forum). Tamo bi se mogli udomiti i forumi kolegija, mozda ipak s asistentima kao moderatorima (naravno ako ovi to zele). Pravila igre odredjivali biste sami, pa ako vam je zanimljivo flejmanje moze i to biti dio foruma. Uz disklejmer u Font size: Huge da je sve na forumu osobno misljenje autora, a ne sluzbeni stav faksa.

Ovu viziju bi trebalo što je moguće prije realizirati .Evo ovo je primjer kakav je trenutno ugođaj na faksu (barem meni) . Kad sam pročitala krckovu viziju odmah sam pomislila "kad na vrbi rodi grožđe".

krcko (napisa):
6. Na kraju, za studentski forum, studentski web i tomu slicno trebaju se izboriti sami studenti, ako im je do toga stalo. Osobno cu podrzati svaki razuman prijedlog koji ide u tom smjeru, ali ne kanim poduzimati ikakve inicijative.

Ma naravno krcko . Problem je što sve skupa ne funkcionira . MI bismo nešto htjeli , a da pritome neko drugi obavi posao za nas tj. nije nam uopće stalo .A na drugu stranu studentske organizacije se drže istog razmišljanja. Te izabiru opciju da služe kao dekoracija na sjednicama fakultetsko vijeća.
Hvala krcko (ako si uopće u fakultetskom vijeću) za tvoj jedan ,ali vrijedan glas.
krcko" (napisa):
I jos jedna gorka pilula za forumase: jedini koji su ovlasteni poduzimati takve inicijative su sluzbeni predstavnici studenata (citaj Zbor). Nadam se da ce forumasi shvatiti da u Zboru ima sposobnih ljudi (pogledajte njihovu web stranicu), a zboristi i sumandi da je forum potreban i koristan.

Studentima poručujem , pa kvragu mora se od nečeg početi bez obzira što bi taj početak bio od ljudi koji nisu puno toga napravili . Zbog ovoga bi trebalo studentske izbore shvaćati malo ozbiljnije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 23:33 sub, 26. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako se javi 5 studenata koji bi zeljeli ozbiljno raditi na potencijalnom studentskom forumu, SZ ne samo da vam daje potporu, nego odmah idemo zicat prodekanicu da se takvo nesto realizira( uz priedlog se vsego i dalje ostane sef, ako zeli, posto je forum njegov ). Nije opce problem u tome da mi ne zelimo studentima pomoci na bilo koji nacin, nego nam se nitko ne javlja.
Valjda je jasno da predstavnici SZ-a ne mogu sami odrzavati forum. Studentski zbor cine svi studenti, mi smo samo predstavnici.
A ako ne zelite raditi na forumu, tu je student.math.hr, Limes, a i bilo koji drugi projekt kojeg se dosjetite.

Pozdrav
Anamari Nakic, SZ
Ako se javi 5 studenata koji bi zeljeli ozbiljno raditi na potencijalnom studentskom forumu, SZ ne samo da vam daje potporu, nego odmah idemo zicat prodekanicu da se takvo nesto realizira( uz priedlog se vsego i dalje ostane sef, ako zeli, posto je forum njegov ). Nije opce problem u tome da mi ne zelimo studentima pomoci na bilo koji nacin, nego nam se nitko ne javlja.
Valjda je jasno da predstavnici SZ-a ne mogu sami odrzavati forum. Studentski zbor cine svi studenti, mi smo samo predstavnici.
A ako ne zelite raditi na forumu, tu je student.math.hr, Limes, a i bilo koji drugi projekt kojeg se dosjetite.

Pozdrav
Anamari Nakic, SZ


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 10:01 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari"]Ako se javi 5 studenata koji bi zeljeli ozbiljno raditi na potencijalnom studentskom forumu, SZ ne samo da vam daje potporu, nego odmah idemo zicat prodekanicu da se takvo nesto realizira( uz priedlog se vsego i dalje ostane sef, ako zeli, posto je forum njegov ). [quote]Nije opce problem u tome da mi ne zelimo studentima pomoci na bilo koji nacin, nego nam se nitko ne javlja. [/quote]
Valjda je jasno da predstavnici SZ-a ne mogu sami odrzavati forum. Studentski zbor cine svi studenti, mi smo samo predstavnici.
A ako ne zelite raditi na forumu, tu je student.math.hr, Limes, a i bilo koji drugi projekt kojeg se dosjetite.

Pozdrav
Anamari Nakic, SZ[/quote]

Koliko vas predstavnika ima?Kakav vi posao radite pa da ne možete ništa u životu sami napraviti nego morate za svaku sitnicu tražiti pomoć?Jeste li vi sposobni nešto sami u životu napravtiti ?Zašto ste se kandidirli ako ne možete svoj posao raditi nego vam drugi ljudi moraju u svakoj vašoj ideji,zamisli pomagati?
anamari (napisa):
Ako se javi 5 studenata koji bi zeljeli ozbiljno raditi na potencijalnom studentskom forumu, SZ ne samo da vam daje potporu, nego odmah idemo zicat prodekanicu da se takvo nesto realizira( uz priedlog se vsego i dalje ostane sef, ako zeli, posto je forum njegov ).
Citat:
Nije opce problem u tome da mi ne zelimo studentima pomoci na bilo koji nacin, nego nam se nitko ne javlja.

Valjda je jasno da predstavnici SZ-a ne mogu sami odrzavati forum. Studentski zbor cine svi studenti, mi smo samo predstavnici.
A ako ne zelite raditi na forumu, tu je student.math.hr, Limes, a i bilo koji drugi projekt kojeg se dosjetite.

Pozdrav
Anamari Nakic, SZ


Koliko vas predstavnika ima?Kakav vi posao radite pa da ne možete ništa u životu sami napraviti nego morate za svaku sitnicu tražiti pomoć?Jeste li vi sposobni nešto sami u životu napravtiti ?Zašto ste se kandidirli ako ne možete svoj posao raditi nego vam drugi ljudi moraju u svakoj vašoj ideji,zamisli pomagati?


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:20 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari"]Ako se javi 5 studenata koji bi zeljeli ozbiljno raditi na potencijalnom studentskom forumu, SZ ne samo da vam daje potporu[/quote]

Kao prvo, mislim da nisi shvatila krckov prijedlog. Prijedlog glasi: vasa masina, vas webserver, vas forum. Ne "jedan forum unutar Foruma @ DeGiorgi".

Ako zelite forum unutar ovog Foruma, moze i to. To je (bila) moja ponuda i vrijedi dok ne "stanete na vlastite noge". Naravno, ako uopce imate tu namjeru; inace moze i to biti trajno rjesenje.

Kao drugo, cemu piliti prodekanicu? Sta ona ima s tim? Mislis da sam ja nekoga pitao za ovaj Forum?
Ok, jesam - svog mentora koji je sluzbeno zaduzen za DeGiorgija... ;)

Apart from that... Imate svoj budzet, a vec imate i jednu (ili vise?) masina. Ako ovaj (moras priznati, prilicno veliki i aktivni) Forum moze raditi na P/133, 48MB RAMa onda cete i vi naci nesto cak i ako nemate love. 8)

Ja vam mogu pomoci u smislu informacija na cemu radi DeGiorgi ili kako se nesto postela, samo morate pitati sto vas tocno zanima. Dalje bi trebali moci samostalno.

[quote="anamari"]idemo zicat prodekanicu da se takvo nesto realizira( uz priedlog se vsego i dalje ostane sef, ako zeli, posto je forum njegov ). Nije opce problem u tome da mi ne zelimo studentima pomoci na bilo koji nacin, nego nam se nitko ne javlja.[/quote]

Opet, ovaj Forum je opsezniji nego sto bi vas trebao biti, a ja ga odrzavam samostalno. Moderatori imaju [b]mogucnost[/b] "uvodjenja reda" u pojedine forume, no [b]nemaju nikakvu obavezu[/b]. Uskoro cu ih dodati i na "nesluzbenim" forumima, ali i oni ce biti bez obaveze. :roll:

Da skratim: ne treba vam petero ljudi. Jedna osoba za instalaciju, administraciju, upgradeove i moderiranje vam je (barem u pocetku) cist' dosta... :D Npr. vasa osoba za PR (ne znam jesi li to ti ili netko drugi).
anamari (napisa):
Ako se javi 5 studenata koji bi zeljeli ozbiljno raditi na potencijalnom studentskom forumu, SZ ne samo da vam daje potporu


Kao prvo, mislim da nisi shvatila krckov prijedlog. Prijedlog glasi: vasa masina, vas webserver, vas forum. Ne "jedan forum unutar Foruma @ DeGiorgi".

Ako zelite forum unutar ovog Foruma, moze i to. To je (bila) moja ponuda i vrijedi dok ne "stanete na vlastite noge". Naravno, ako uopce imate tu namjeru; inace moze i to biti trajno rjesenje.

Kao drugo, cemu piliti prodekanicu? Sta ona ima s tim? Mislis da sam ja nekoga pitao za ovaj Forum?
Ok, jesam - svog mentora koji je sluzbeno zaduzen za DeGiorgija... Wink

Apart from that... Imate svoj budzet, a vec imate i jednu (ili vise?) masina. Ako ovaj (moras priznati, prilicno veliki i aktivni) Forum moze raditi na P/133, 48MB RAMa onda cete i vi naci nesto cak i ako nemate love. Cool

Ja vam mogu pomoci u smislu informacija na cemu radi DeGiorgi ili kako se nesto postela, samo morate pitati sto vas tocno zanima. Dalje bi trebali moci samostalno.

anamari (napisa):
idemo zicat prodekanicu da se takvo nesto realizira( uz priedlog se vsego i dalje ostane sef, ako zeli, posto je forum njegov ). Nije opce problem u tome da mi ne zelimo studentima pomoci na bilo koji nacin, nego nam se nitko ne javlja.


Opet, ovaj Forum je opsezniji nego sto bi vas trebao biti, a ja ga odrzavam samostalno. Moderatori imaju mogucnost "uvodjenja reda" u pojedine forume, no nemaju nikakvu obavezu. Uskoro cu ih dodati i na "nesluzbenim" forumima, ali i oni ce biti bez obaveze. Rolling Eyes

Da skratim: ne treba vam petero ljudi. Jedna osoba za instalaciju, administraciju, upgradeove i moderiranje vam je (barem u pocetku) cist' dosta... Very Happy Npr. vasa osoba za PR (ne znam jesi li to ti ili netko drugi).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:27 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Koliko vas predstavnika ima?Kakav vi posao radite pa da ne možete ništa u životu sami napraviti nego morate za svaku sitnicu tražiti pomoć?Jeste li vi sposobni nešto sami u životu napravtiti ?Zašto ste se kandidirli ako ne možete svoj posao raditi nego vam drugi ljudi moraju u svakoj vašoj ideji,zamisli pomagati?[/quote]

Ajmo malo smirit strasti. U ovom slucaju potpuno se slazem s Anamari. [b]Nije[/b] posao studentskih predstavnika odrzavati razne forume i brinuti se oko tehnikalija. Njihov je posao, ukoliko ima studenata koji bi to zeljeli raditi, izboriti se da im se omoguci. To sigurno nece biti lako, jer sa sadasnjim stanjem na studentu nije ni moguce pokrenuti forum (nema podrske za PHP). Trebat ce puno uvjeravanja i moljakanja, ali studenti imaju predstavnike u relevantnim fakultetskim tijelima (u ovom slucaju kolegiju RC-a). Ja se iskreno nadam da ce se za dobre prijedloge imati razumijevanja.

Ako se nitko od studenata ne zeli brinuti o forumu ne vidim zasto bi se Zbor trebao truditi. Ovaj forum ce funkcionirati dok vsegi ne dosati administriranje, a nakon toga ne vidim da ce si netko od djelatnika htjeti natovatio taj posao. Ja ne zelim biti administrator, pristajem samo moderirati i odgovarati na pitanja sukladno trenutnim nastavnim zaduzenjima. Ako ipak bude interesa, naravno da bi trebalo na neki nacin sacuvati sadrzaj i iskustva stecena na ovom forumu. Dakle, dragi forumasi, nemojte samo kritizirati nego se pokusajte i sami malo aktivirati.
Anonymous (napisa):
Koliko vas predstavnika ima?Kakav vi posao radite pa da ne možete ništa u životu sami napraviti nego morate za svaku sitnicu tražiti pomoć?Jeste li vi sposobni nešto sami u životu napravtiti ?Zašto ste se kandidirli ako ne možete svoj posao raditi nego vam drugi ljudi moraju u svakoj vašoj ideji,zamisli pomagati?


Ajmo malo smirit strasti. U ovom slucaju potpuno se slazem s Anamari. Nije posao studentskih predstavnika odrzavati razne forume i brinuti se oko tehnikalija. Njihov je posao, ukoliko ima studenata koji bi to zeljeli raditi, izboriti se da im se omoguci. To sigurno nece biti lako, jer sa sadasnjim stanjem na studentu nije ni moguce pokrenuti forum (nema podrske za PHP). Trebat ce puno uvjeravanja i moljakanja, ali studenti imaju predstavnike u relevantnim fakultetskim tijelima (u ovom slucaju kolegiju RC-a). Ja se iskreno nadam da ce se za dobre prijedloge imati razumijevanja.

Ako se nitko od studenata ne zeli brinuti o forumu ne vidim zasto bi se Zbor trebao truditi. Ovaj forum ce funkcionirati dok vsegi ne dosati administriranje, a nakon toga ne vidim da ce si netko od djelatnika htjeti natovatio taj posao. Ja ne zelim biti administrator, pristajem samo moderirati i odgovarati na pitanja sukladno trenutnim nastavnim zaduzenjima. Ako ipak bude interesa, naravno da bi trebalo na neki nacin sacuvati sadrzaj i iskustva stecena na ovom forumu. Dakle, dragi forumasi, nemojte samo kritizirati nego se pokusajte i sami malo aktivirati.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:37 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][b]Nije[/b] posao studentskih predstavnika odrzavati razne forume i brinuti se oko tehnikalija.[/quote]

Tocno, njihov posao je organizacija, "navlacenje vlasti za rukav" ;) i sl.

Ipak, ako zele forum kao sredstvo vlastite komunikacije sa studentima, onda mi je prirodno da to sami odrzavaju. 8) Djelomicno i zbog odgovornosti koju nosi odrzavanje tako necega. Ono, netko (odgovoran) ipak mora paziti na stvari: da se izbjegne klevetanje, da to ne postane forum za razmjenu warez-linkova i sl. Osim ako "odgovorni od foruma" zele bas takve stvari na forumu... :roll:

Naravno, osoba od odrzavanja moze biti i neki student koji im se pridruzio samo zbog toga; ne mora nuzno biti izabrani "funkcioner". :D
krcko (napisa):
Nije posao studentskih predstavnika odrzavati razne forume i brinuti se oko tehnikalija.


Tocno, njihov posao je organizacija, "navlacenje vlasti za rukav" Wink i sl.

Ipak, ako zele forum kao sredstvo vlastite komunikacije sa studentima, onda mi je prirodno da to sami odrzavaju. Cool Djelomicno i zbog odgovornosti koju nosi odrzavanje tako necega. Ono, netko (odgovoran) ipak mora paziti na stvari: da se izbjegne klevetanje, da to ne postane forum za razmjenu warez-linkova i sl. Osim ako "odgovorni od foruma" zele bas takve stvari na forumu... Rolling Eyes

Naravno, osoba od odrzavanja moze biti i neki student koji im se pridruzio samo zbog toga; ne mora nuzno biti izabrani "funkcioner". Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:42 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Kao prvo, mislim da nisi shvatila krckov prijedlog. Prijedlog glasi: vasa masina, vas webserver, vas forum.[/quote]

Mislio sam na studenta, ne poseban server samo za forum, ali naravno moze i to. Kako god bude lakse realizirati.
vsego (napisa):
Kao prvo, mislim da nisi shvatila krckov prijedlog. Prijedlog glasi: vasa masina, vas webserver, vas forum.


Mislio sam na studenta, ne poseban server samo za forum, ali naravno moze i to. Kako god bude lakse realizirati.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 12:37 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Anonymous"]Koliko vas predstavnika ima?Kakav vi posao radite pa da ne možete ništa u životu sami napraviti nego morate za svaku sitnicu tražiti pomoć?Jeste li vi sposobni nešto sami u životu napravtiti ?Zašto ste se kandidirli ako ne možete svoj posao raditi nego vam drugi ljudi moraju u svakoj vašoj ideji,zamisli pomagati?[/quote]

Ajmo malo smirit strasti. U ovom slucaju potpuno se slazem s Anamari. [b]Nije[/b] posao studentskih predstavnika odrzavati razne forume i brinuti se oko tehnikalija. Njihov je posao, ukoliko ima studenata koji bi to zeljeli raditi, izboriti se da im se omoguci. To sigurno nece biti lako, jer sa sadasnjim stanjem na studentu nije ni moguce pokrenuti forum (nema podrske za PHP). Trebat ce puno uvjeravanja i moljakanja, ali studenti imaju predstavnike u relevantnim fakultetskim tijelima (u ovom slucaju kolegiju RC-a). Ja se iskreno nadam da ce se za dobre prijedloge imati razumijevanja.

Ako se nitko od studenata ne zeli brinuti o forumu ne vidim zasto bi se Zbor trebao truditi. Ovaj forum ce funkcionirati dok vsegi ne dosati administriranje, a nakon toga ne vidim da ce si netko od djelatnika htjeti natovatio taj posao. Ja ne zelim biti administrator, pristajem samo moderirati i odgovarati na pitanja sukladno trenutnim nastavnim zaduzenjima. Ako ipak bude interesa, naravno da bi trebalo na neki nacin sacuvati sadrzaj i iskustva stecena na ovom forumu. Dakle, dragi forumasi, nemojte samo kritizirati nego se pokusajte i sami malo aktivirati.[/quote]

Ček malo krcko, ako je njihova glavna funkcija,dužnost ili što već da se izboravaju za studentska prava, onda fakat ništa ne rade. Na studorep je poslan onaj matin dopis u trećem mjesecu, koji sadrži desetak zahtjeva. Potpisivanje peticija nije organizirano(što se lako moglo uraditi). Ti svi zahtjevi su itekako bitni za nas. Nije pitanje podizanja strasti nego dijelim mišljenje većine studenata matematike. Zašto pomagati ljudima (bez obzira što je to u našu korist), koji ne obavljaju svoju dužnost. Ono sa trećim ljetnim ispitnim rokom nikako ne mogu preboljet. Ni riječi o tome nigdje. Zar se tako zastupaju studenti. Jesu li oni samo glasonoše(samo pitaju okolo i dobivaju odgovore a od incijativa i brbe za naša prava nigdje nema traga) fakultetskog vijeća ili imaju namjeru da nas uistinu zastupaju :?:
krcko (napisa):
Anonymous (napisa):
Koliko vas predstavnika ima?Kakav vi posao radite pa da ne možete ništa u životu sami napraviti nego morate za svaku sitnicu tražiti pomoć?Jeste li vi sposobni nešto sami u životu napravtiti ?Zašto ste se kandidirli ako ne možete svoj posao raditi nego vam drugi ljudi moraju u svakoj vašoj ideji,zamisli pomagati?


Ajmo malo smirit strasti. U ovom slucaju potpuno se slazem s Anamari. Nije posao studentskih predstavnika odrzavati razne forume i brinuti se oko tehnikalija. Njihov je posao, ukoliko ima studenata koji bi to zeljeli raditi, izboriti se da im se omoguci. To sigurno nece biti lako, jer sa sadasnjim stanjem na studentu nije ni moguce pokrenuti forum (nema podrske za PHP). Trebat ce puno uvjeravanja i moljakanja, ali studenti imaju predstavnike u relevantnim fakultetskim tijelima (u ovom slucaju kolegiju RC-a). Ja se iskreno nadam da ce se za dobre prijedloge imati razumijevanja.

Ako se nitko od studenata ne zeli brinuti o forumu ne vidim zasto bi se Zbor trebao truditi. Ovaj forum ce funkcionirati dok vsegi ne dosati administriranje, a nakon toga ne vidim da ce si netko od djelatnika htjeti natovatio taj posao. Ja ne zelim biti administrator, pristajem samo moderirati i odgovarati na pitanja sukladno trenutnim nastavnim zaduzenjima. Ako ipak bude interesa, naravno da bi trebalo na neki nacin sacuvati sadrzaj i iskustva stecena na ovom forumu. Dakle, dragi forumasi, nemojte samo kritizirati nego se pokusajte i sami malo aktivirati.


Ček malo krcko, ako je njihova glavna funkcija,dužnost ili što već da se izboravaju za studentska prava, onda fakat ništa ne rade. Na studorep je poslan onaj matin dopis u trećem mjesecu, koji sadrži desetak zahtjeva. Potpisivanje peticija nije organizirano(što se lako moglo uraditi). Ti svi zahtjevi su itekako bitni za nas. Nije pitanje podizanja strasti nego dijelim mišljenje većine studenata matematike. Zašto pomagati ljudima (bez obzira što je to u našu korist), koji ne obavljaju svoju dužnost. Ono sa trećim ljetnim ispitnim rokom nikako ne mogu preboljet. Ni riječi o tome nigdje. Zar se tako zastupaju studenti. Jesu li oni samo glasonoše(samo pitaju okolo i dobivaju odgovore a od incijativa i brbe za naša prava nigdje nema traga) fakultetskog vijeća ili imaju namjeru da nas uistinu zastupaju Question


[Vrh]
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 12:53 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja ne mogu vjerovati! Eto Krcko, sad vidiš kak je to kad staneš na nečiju stranu pa te počnu napadati. Tebe, koji si samo komentirao. Uloga studentskog zbora je jasna, a to je već netko napisao pa ja neću ponavljati. Oni zastupaju studente i bore se za njihova prava. Ali to NE ZNAČI da će se uspjeti izboriti! Postoje i drugi čimbenici (osim samo pitati dal se nešto može ili ne) koji odlučuju o tome da li će neki prijedlog proći ili ne.
[quote="Guest"]Nije pitanje podizanja strasti nego dijelim mišljenje većine studenata matematike. Zašto pomagati ljudima (bez obzira što je to u našu korist), koji ne obavljaju svoju dužnost. [/quote]
Tko si ti da govoriš u ime većine studenata? SZ obavlja svoj posao kako treba, i više od toga. Stvarno daju sve od sebe da bi bio lakši život studentima sada, ali i onima koji tek dolaze. Bitno je gledati i u budućnost.
Što se tiče trećeg ljetnog roka, mišljenja sam da se to mora dogoditi. Jer sad se lagano prelazi na kolokvije u svim kolegijima. I taj treći rok stvarno neće biti potreban. Onaj tko ne može sve te ispite položiti u preostalim raspoloživim rokovima, ne treba niti studirati. Očito je ovaj faks pretežak za njega. Samo, nažalost, to se mora obiti na nečija leđa. A to su naša leđa. Uvijek je prijelazno razdoblje teško. No, ako se strpite koju godinu, vidjet ćete da će to sjajno funkcionirati. Malo otrpite, da bi budući naraštaji imali ugodniji studij!!!
Ja ne mogu vjerovati! Eto Krcko, sad vidiš kak je to kad staneš na nečiju stranu pa te počnu napadati. Tebe, koji si samo komentirao. Uloga studentskog zbora je jasna, a to je već netko napisao pa ja neću ponavljati. Oni zastupaju studente i bore se za njihova prava. Ali to NE ZNAČI da će se uspjeti izboriti! Postoje i drugi čimbenici (osim samo pitati dal se nešto može ili ne) koji odlučuju o tome da li će neki prijedlog proći ili ne.
Guest (napisa):
Nije pitanje podizanja strasti nego dijelim mišljenje većine studenata matematike. Zašto pomagati ljudima (bez obzira što je to u našu korist), koji ne obavljaju svoju dužnost.

Tko si ti da govoriš u ime većine studenata? SZ obavlja svoj posao kako treba, i više od toga. Stvarno daju sve od sebe da bi bio lakši život studentima sada, ali i onima koji tek dolaze. Bitno je gledati i u budućnost.
Što se tiče trećeg ljetnog roka, mišljenja sam da se to mora dogoditi. Jer sad se lagano prelazi na kolokvije u svim kolegijima. I taj treći rok stvarno neće biti potreban. Onaj tko ne može sve te ispite položiti u preostalim raspoloživim rokovima, ne treba niti studirati. Očito je ovaj faks pretežak za njega. Samo, nažalost, to se mora obiti na nečija leđa. A to su naša leđa. Uvijek je prijelazno razdoblje teško. No, ako se strpite koju godinu, vidjet ćete da će to sjajno funkcionirati. Malo otrpite, da bi budući naraštaji imali ugodniji studij!!!



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
xyz
Gost





PostPostano: 13:33 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Ali to NE ZNAČI da će se uspjeti izboriti! Postoje i drugi čimbenici (osim samo pitati dal se nešto može ili ne) koji odlučuju o tome da li će neki prijedlog proći ili ne. [/quote]
Niko od vas ne zahjteva da uspijete u tom vašem zastupanju. Ali [b]niste[/b] ni probali se boriti za naša prava.(tebi se sve mora ponavljati -potpisivanje peticija nisi nikad čula za tako nešto :PP).
[quote="Ivančica"][quote="Guest"]Nije pitanje podizanja strasti nego dijelim mišljenje većine studenata matematike. Zašto pomagati ljudima (bez obzira što je to u našu korist), koji ne obavljaju svoju dužnost. [/quote]
[b] SZ obavlja svoj posao kako treba, i više od toga. Stvarno daju sve od sebe da bi bio lakši život studentima sada, ali i onima koji tek dolaze. [/b][/quote]
Da ga obavljate kako treba niko ne bi ni riječi rekao o tome.:PP

[quote="Ivančica"]Što se tiče trećeg ljetnog roka, mišljenja sam da se to mora dogoditi. Jer sad se lagano prelazi na kolokvije u svim kolegijima. I taj treći rok stvarno neće biti potreban. Onaj tko ne može sve te ispite položiti u preostalim raspoloživim rokovima, ne treba niti studirati. [b]Očito je ovaj faks pretežak za njega.[/b] Samo, nažalost, to se mora obiti na nečija leđa. A to su naša leđa.[b]Uvijek je prijelazno razdoblje teško. No, ako se strpite koju godinu, vidjet ćete da će to sjajno funkcionirati. Malo otrpite, da bi budući naraštaji imali ugodniji studij!!![/b][/quote]

Ti ko tvoj kolega Bezjak strpite,pustite nas da radimo svoj posao i sve će u budućnosti biti u redu. I uvijek imaš ovakve komentare (prvi boldani text) kad nemaš što za reći. :PP
Ivančica (napisa):
Ali to NE ZNAČI da će se uspjeti izboriti! Postoje i drugi čimbenici (osim samo pitati dal se nešto može ili ne) koji odlučuju o tome da li će neki prijedlog proći ili ne.

Niko od vas ne zahjteva da uspijete u tom vašem zastupanju. Ali niste ni probali se boriti za naša prava.(tebi se sve mora ponavljati -potpisivanje peticija nisi nikad čula za tako nešto Weeee-heeee!!!).
Ivančica (napisa):
Guest (napisa):
Nije pitanje podizanja strasti nego dijelim mišljenje većine studenata matematike. Zašto pomagati ljudima (bez obzira što je to u našu korist), koji ne obavljaju svoju dužnost.

SZ obavlja svoj posao kako treba, i više od toga. Stvarno daju sve od sebe da bi bio lakši život studentima sada, ali i onima koji tek dolaze.

Da ga obavljate kako treba niko ne bi ni riječi rekao o tome.Weeee-heeee!!!

Ivančica (napisa):
Što se tiče trećeg ljetnog roka, mišljenja sam da se to mora dogoditi. Jer sad se lagano prelazi na kolokvije u svim kolegijima. I taj treći rok stvarno neće biti potreban. Onaj tko ne može sve te ispite položiti u preostalim raspoloživim rokovima, ne treba niti studirati. Očito je ovaj faks pretežak za njega. Samo, nažalost, to se mora obiti na nečija leđa. A to su naša leđa.Uvijek je prijelazno razdoblje teško. No, ako se strpite koju godinu, vidjet ćete da će to sjajno funkcionirati. Malo otrpite, da bi budući naraštaji imali ugodniji studij!!!


Ti ko tvoj kolega Bezjak strpite,pustite nas da radimo svoj posao i sve će u budućnosti biti u redu. I uvijek imaš ovakve komentare (prvi boldani text) kad nemaš što za reći. Weeee-heeee!!!


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:09 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="vsego"]Kao prvo, mislim da nisi shvatila krckov prijedlog. Prijedlog glasi: vasa masina, vas webserver, vas forum.[/quote]
Mislio sam na studenta, ne poseban server samo za forum, ali naravno moze i to. Kako god bude lakse realizirati.[/quote]

Mislim da je lakse da imaju svoj server. Izmedju ostaloga i zato sto onda ne treba vuci za rukav Velikog Admina kad god admin od foruma nesto treba u samoj masini (npr. neki dodatak PHPu, promjenu u konfigu Apacheja,...). :)

[quote="Ivančica"]Ja ne mogu vjerovati! Eto Krcko, sad vidiš kak je to kad staneš na nečiju stranu pa te počnu napadati. Tebe, koji si samo komentirao.[/quote]

Pretjerujes. To nije bio napad, nego iznosenje protuargumenata... ili barem suprotstavljenog stava, sto god mi o tom stavu mislili... :?

[quote="Anonymous"]Zašto pomagati ljudima (bez obzira što je to u našu korist), koji ne obavljaju svoju dužnost.[/quote]

Ehm... :shock: Mozda [b]bas zato[/b] sto je u vasu korist :?:

I dalje ostajem pri tome da treba SZu dati malo vremena da nesto naprave. Ne bas dvije godine ;) ali par (tje)dana... Anamari je pokazala dobru volju. Da vidimo sada i realizaciju... :) I, po mogucnosti, odaziv studenata... :D
krcko (napisa):
vsego (napisa):
Kao prvo, mislim da nisi shvatila krckov prijedlog. Prijedlog glasi: vasa masina, vas webserver, vas forum.

Mislio sam na studenta, ne poseban server samo za forum, ali naravno moze i to. Kako god bude lakse realizirati.


Mislim da je lakse da imaju svoj server. Izmedju ostaloga i zato sto onda ne treba vuci za rukav Velikog Admina kad god admin od foruma nesto treba u samoj masini (npr. neki dodatak PHPu, promjenu u konfigu Apacheja,...). Smile

Ivančica (napisa):
Ja ne mogu vjerovati! Eto Krcko, sad vidiš kak je to kad staneš na nečiju stranu pa te počnu napadati. Tebe, koji si samo komentirao.


Pretjerujes. To nije bio napad, nego iznosenje protuargumenata... ili barem suprotstavljenog stava, sto god mi o tom stavu mislili... Confused

Anonymous (napisa):
Zašto pomagati ljudima (bez obzira što je to u našu korist), koji ne obavljaju svoju dužnost.


Ehm... Shocked Mozda bas zato sto je u vasu korist Question

I dalje ostajem pri tome da treba SZu dati malo vremena da nesto naprave. Ne bas dvije godine Wink ali par (tje)dana... Anamari je pokazala dobru volju. Da vidimo sada i realizaciju... Smile I, po mogucnosti, odaziv studenata... Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:49 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ljudi misli da nema potrebe više za rasprvama ovakvog tipa. Rekli ste svoje mišljenje i na vama je da se odlučite hoćete li pomoći ili ne. Ako mislite da ne treba pomoći to je isto ok, jer je to vaše pravo. :wink:
Ja bih zamolio sve one koji su uključeni u ovu i slične rasprave da prestanu, jer je (barem ja tako mislim) sve rečeno. :wink:
Ljudi misli da nema potrebe više za rasprvama ovakvog tipa. Rekli ste svoje mišljenje i na vama je da se odlučite hoćete li pomoći ili ne. Ako mislite da ne treba pomoći to je isto ok, jer je to vaše pravo. Wink
Ja bih zamolio sve one koji su uključeni u ovu i slične rasprave da prestanu, jer je (barem ja tako mislim) sve rečeno. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 16:32 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav!
Ja sam shvatila to kao ideju da se ovaj postojeci forum premjesti u neku studentsku domenu i da se oko svega brinu studenti. Mislim da nam dva foruma sa slicnim, ako ne i istim temama nisu potrebna. Takoder mislim da SZ-u ne treba poseban forum za komunikaciju sa studentima, jer moram priznat nisam primjetila da itko zeli s nama komunicirati. Za obavijesti imamo svoju stranicu i oglasnu plocu. Naravno, svu odgovornost bi preuzeo SZ, u smislu krivicne odgovornosti i slicno. Osobno, mislim da bi za mene administriranje foruma bilo previse, a za druge predstavnika ne znam. No mislim da nije nuzno da to radi netko iz SZ-a.
Sto se tice financija, trenutno nemamo nista para, pa svi projekti koji zahtijevaju ulagane otpadaju.

Anamari Nakic, SZ
Pozdrav!
Ja sam shvatila to kao ideju da se ovaj postojeci forum premjesti u neku studentsku domenu i da se oko svega brinu studenti. Mislim da nam dva foruma sa slicnim, ako ne i istim temama nisu potrebna. Takoder mislim da SZ-u ne treba poseban forum za komunikaciju sa studentima, jer moram priznat nisam primjetila da itko zeli s nama komunicirati. Za obavijesti imamo svoju stranicu i oglasnu plocu. Naravno, svu odgovornost bi preuzeo SZ, u smislu krivicne odgovornosti i slicno. Osobno, mislim da bi za mene administriranje foruma bilo previse, a za druge predstavnika ne znam. No mislim da nije nuzno da to radi netko iz SZ-a.
Sto se tice financija, trenutno nemamo nista para, pa svi projekti koji zahtijevaju ulagane otpadaju.

Anamari Nakic, SZ


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Executor
Gost





PostPostano: 18:05 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"] Onaj tko ne može sve te ispite položiti u preostalim raspoloživim rokovima, ne treba niti studirati. Očito je ovaj faks pretežak za njega.[/quote]

Ivančice, volio bih da se suzdržiš od takvih izjava, jer baš ti nemaš nikakvog prava govoriti za koga ovaj faks je, a za koga nije.
A što se tiče trećeg (ljetnog) roka, meni i dosta mojih poznanika, on je bio dosta važan. I volio bih da svi oni koji dijele moje mišljnje, nek se jave, pa da napravimo peticiju, jer je bilo dosta pasivnosti.
Ivančica (napisa):
Onaj tko ne može sve te ispite položiti u preostalim raspoloživim rokovima, ne treba niti studirati. Očito je ovaj faks pretežak za njega.


Ivančice, volio bih da se suzdržiš od takvih izjava, jer baš ti nemaš nikakvog prava govoriti za koga ovaj faks je, a za koga nije.
A što se tiče trećeg (ljetnog) roka, meni i dosta mojih poznanika, on je bio dosta važan. I volio bih da svi oni koji dijele moje mišljnje, nek se jave, pa da napravimo peticiju, jer je bilo dosta pasivnosti.


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 18:46 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Ono sa trećim ljetnim ispitnim rokom nikako ne mogu preboljet. Ni riječi o tome nigdje. Zar se tako zastupaju studenti.[/quote]

Pogledaj na studrep stranicu, imas nekoliko rijeci tamo. Nije istina da nisu nista napravili.

[quote="Anonymous"]Potpisivanje peticija nije organizirano(što se lako moglo uraditi).[/quote]

Ako mislis na peticiju za vracanje treceg ljetnog roka, IMHO ionako ne bi pomoglo. Vjerojatno su i Zboristi imali slicno misljenje (ako hoces biti siguran pitaj ih, ne mogu govoriti u njihovo ime). No ako ti je peticija jaaaako vazna, zasto je ne organiziras sam? Pred kraj mojeg studija ukinuti su mjesecni rokovi. Osobno sam organizirao potpisivanje peticije da ih se vrati (tada Zbor nije postojao). Nije pomoglo, ali bar sam pokusao..

[quote="vsego"]Mislim da je lakse da imaju svoj server. Izmedju ostaloga i zato sto onda ne treba vuci za rukav Velikog Admina kad god admin od foruma nesto treba u samoj masini (npr. neki dodatak PHPu, promjenu u konfigu Apacheja,...). [/quote]

Mislio sam da budu si prvo izborili pravo da [b]sami[/b] administriraju studentski web :shock: Ono, njihov server bi bio student (naravno uz nadzor Velikog Admina ili tako nekog) pa bi mogli gore metnut kaj hoce..

[size=5]Ak dodje do prepucavanja pls nemojte rec da sam vam ja dao ideju :angel:[/size]

[quote="anamari"]Ja sam shvatila to kao ideju da se ovaj postojeci forum premjesti u neku studentsku domenu i da se oko svega brinu studenti. Mislim da nam dva foruma sa slicnim, ako ne i istim temama nisu potrebna.[/quote]

Da, tak nekaj sam si i ja gruntal. S time da u prijelaznom razdoblju mogu biti dva foruma.

[quote="anamari"]Takoder mislim da SZ-u ne treba poseban forum za komunikaciju sa studentima, jer moram priznat nisam primjetila da itko zeli s nama komunicirati. Za obavijesti imamo svoju stranicu i oglasnu plocu.[/quote]

Pa i kritike su oblik komuniciranja :lol: Oglasna ploca i www su OK, ali idu samo u jednom smjeru.

[quote="anamari"]Naravno, svu odgovornost bi preuzeo SZ, u smislu krivicne odgovornosti i slicno. Osobno, mislim da bi za mene administriranje foruma bilo previse, a za druge predstavnika ne znam. No mislim da nije nuzno da to radi netko iz SZ-a.[/quote]

Ak vam vsego otvori forum na degiorgiju odgovornost je i dalje na njemu :twisted: Moderiranje ti nije tolki bed, evo npr. ja do sada nisam obrisao ni jedan post.. malo sam njuskao IP adrese i to je sve :angel: Aj priznaj da si se ionako navukla na forum :) tak da vrijeme vec gubis. Naravno moze biti i bilo tko drugi, a moze vas biti i vise. Ja sam SUMI vec davno predlagao da zatraze forum na degiorgiju (prije ove zbrke s proracunom).
Anonymous (napisa):
Ono sa trećim ljetnim ispitnim rokom nikako ne mogu preboljet. Ni riječi o tome nigdje. Zar se tako zastupaju studenti.


Pogledaj na studrep stranicu, imas nekoliko rijeci tamo. Nije istina da nisu nista napravili.

Anonymous (napisa):
Potpisivanje peticija nije organizirano(što se lako moglo uraditi).


Ako mislis na peticiju za vracanje treceg ljetnog roka, IMHO ionako ne bi pomoglo. Vjerojatno su i Zboristi imali slicno misljenje (ako hoces biti siguran pitaj ih, ne mogu govoriti u njihovo ime). No ako ti je peticija jaaaako vazna, zasto je ne organiziras sam? Pred kraj mojeg studija ukinuti su mjesecni rokovi. Osobno sam organizirao potpisivanje peticije da ih se vrati (tada Zbor nije postojao). Nije pomoglo, ali bar sam pokusao..

vsego (napisa):
Mislim da je lakse da imaju svoj server. Izmedju ostaloga i zato sto onda ne treba vuci za rukav Velikog Admina kad god admin od foruma nesto treba u samoj masini (npr. neki dodatak PHPu, promjenu u konfigu Apacheja,...).


Mislio sam da budu si prvo izborili pravo da sami administriraju studentski web Shocked Ono, njihov server bi bio student (naravno uz nadzor Velikog Admina ili tako nekog) pa bi mogli gore metnut kaj hoce..

Ak dodje do prepucavanja pls nemojte rec da sam vam ja dao ideju Angel

anamari (napisa):
Ja sam shvatila to kao ideju da se ovaj postojeci forum premjesti u neku studentsku domenu i da se oko svega brinu studenti. Mislim da nam dva foruma sa slicnim, ako ne i istim temama nisu potrebna.


Da, tak nekaj sam si i ja gruntal. S time da u prijelaznom razdoblju mogu biti dva foruma.

anamari (napisa):
Takoder mislim da SZ-u ne treba poseban forum za komunikaciju sa studentima, jer moram priznat nisam primjetila da itko zeli s nama komunicirati. Za obavijesti imamo svoju stranicu i oglasnu plocu.


Pa i kritike su oblik komuniciranja Laughing Oglasna ploca i www su OK, ali idu samo u jednom smjeru.

anamari (napisa):
Naravno, svu odgovornost bi preuzeo SZ, u smislu krivicne odgovornosti i slicno. Osobno, mislim da bi za mene administriranje foruma bilo previse, a za druge predstavnika ne znam. No mislim da nije nuzno da to radi netko iz SZ-a.


Ak vam vsego otvori forum na degiorgiju odgovornost je i dalje na njemu Twisted Evil Moderiranje ti nije tolki bed, evo npr. ja do sada nisam obrisao ni jedan post.. malo sam njuskao IP adrese i to je sve Angel Aj priznaj da si se ionako navukla na forum Smile tak da vrijeme vec gubis. Naravno moze biti i bilo tko drugi, a moze vas biti i vise. Ja sam SUMI vec davno predlagao da zatraze forum na degiorgiju (prije ove zbrke s proracunom).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:09 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari"]Ja sam shvatila to kao ideju da se ovaj postojeci forum premjesti u neku studentsku domenu i da se oko svega brinu studenti.[/quote]

Ne, ovaj ostaje tu gdje je... :)

[quote="anamari"]Mislim da nam dva foruma sa slicnim, ako ne i istim temama nisu potrebna.[/quote]

Nisu slicne teme. Poanta ovog Foruma je nastava. Sve drugo je nastalo "u hodu", prema zahtjevima korisnika i/ili zato sto se za tim pokazala potreba. :)

Ipak, ima smisla i da sve bude jedinstven Forum. Kao sto rekoh, ostaje ponuda da SZ i/ili SUMA dobiju svoj forum ovdje. :)

:idea: Tko zna, mozda mozete pripomoci u HW-pojacanju DeGiorgija? :D

Btw, DeGiorgi nije samo za Forum, tako da ga ne mogu premjestati (npr. u "drugu domenu", sto god to bilo). A i zbog naziva ("Forum @ DeGiorgi") kao i zbog prilicno poznate adrese, to ne bi bilo prakticno.

[quote="anamari"]No mislim da nije nuzno da to radi netko iz SZ-a.[/quote]

Ako idete na soluciju sa svojim serverom, onda taj netko mora odgovarati vama (kao organizaciji koja odgovara dalje za taj server).

[quote="anamari"]Sto se tice financija, trenutno nemamo nista para, pa svi projekti koji zahtijevaju ulagane otpadaju.[/quote]

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

[quote="Executor"][quote="Ivančica"] Onaj tko ne može sve te ispite položiti u preostalim raspoloživim rokovima, ne treba niti studirati. Očito je ovaj faks pretežak za njega.[/quote]
Ivančice, volio bih da se suzdržiš od takvih izjava, jer baš ti nemaš nikakvog prava govoriti za koga ovaj faks je, a za koga nije.[/quote]

Zasto ne? :shock: Ona, kao i svi ostali, ima pravo reci svoje misljenje. Sloboda govora vrijedi za sve, osim za one kojima ju [b]Ja[/b] ukinem. :twisted:

[quote="Executor"]A što se tiče trećeg (ljetnog) roka, meni i dosta mojih poznanika, on je bio dosta važan. I volio bih da svi oni koji dijele moje mišljnje, nek se jave, pa da napravimo peticiju, jer je bilo dosta pasivnosti.[/quote]

Negdje je netko napisao da preskace prvi rok jer je preblizu predavanjima. :idea: [b]Pitanje za SZ:[/b] Moze li se dobiti pomicanje ispitnih rokova za tjedan dana, pa da studenti imaju pauzu za pripremu?

Dakle, nakon predavanja bi bio jedan tjedan slobodan, pa zatim prvi ljetni rok od ponedjeljka do drugog ponedjeljka. Drugi rok moze ici od pripadnog petka do onog petka iza, pa sve stane u 3 tjedna (osim usmenih koji dosta ovise o volji i mogucnostima ispitivaca). Samo grubi prijedlog, nista finalizirano... 8)

[quote="Anonymous"]Ono sa trećim ljetnim ispitnim rokom nikako ne mogu preboljet. Ni riječi o tome nigdje. Zar se tako zastupaju studenti.[/quote]

Ima negdje na Forumu... Bili su kod Prodekanice i objasnila im je da se tu nista ne moze... Osobno, nadam se da bi bar ovo pomicanje od gore moglo ici (ako uopce odgovara vecini studenata, naravno).
anamari (napisa):
Ja sam shvatila to kao ideju da se ovaj postojeci forum premjesti u neku studentsku domenu i da se oko svega brinu studenti.


Ne, ovaj ostaje tu gdje je... Smile

anamari (napisa):
Mislim da nam dva foruma sa slicnim, ako ne i istim temama nisu potrebna.


Nisu slicne teme. Poanta ovog Foruma je nastava. Sve drugo je nastalo "u hodu", prema zahtjevima korisnika i/ili zato sto se za tim pokazala potreba. Smile

Ipak, ima smisla i da sve bude jedinstven Forum. Kao sto rekoh, ostaje ponuda da SZ i/ili SUMA dobiju svoj forum ovdje. Smile

Idea Tko zna, mozda mozete pripomoci u HW-pojacanju DeGiorgija? Very Happy

Btw, DeGiorgi nije samo za Forum, tako da ga ne mogu premjestati (npr. u "drugu domenu", sto god to bilo). A i zbog naziva ("Forum @ DeGiorgi") kao i zbog prilicno poznate adrese, to ne bi bilo prakticno.

anamari (napisa):
No mislim da nije nuzno da to radi netko iz SZ-a.


Ako idete na soluciju sa svojim serverom, onda taj netko mora odgovarati vama (kao organizaciji koja odgovara dalje za taj server).

anamari (napisa):
Sto se tice financija, trenutno nemamo nista para, pa svi projekti koji zahtijevaju ulagane otpadaju.


Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Executor (napisa):
Ivančica (napisa):
Onaj tko ne može sve te ispite položiti u preostalim raspoloživim rokovima, ne treba niti studirati. Očito je ovaj faks pretežak za njega.

Ivančice, volio bih da se suzdržiš od takvih izjava, jer baš ti nemaš nikakvog prava govoriti za koga ovaj faks je, a za koga nije.


Zasto ne? Shocked Ona, kao i svi ostali, ima pravo reci svoje misljenje. Sloboda govora vrijedi za sve, osim za one kojima ju Ja ukinem. Twisted Evil

Executor (napisa):
A što se tiče trećeg (ljetnog) roka, meni i dosta mojih poznanika, on je bio dosta važan. I volio bih da svi oni koji dijele moje mišljnje, nek se jave, pa da napravimo peticiju, jer je bilo dosta pasivnosti.


Negdje je netko napisao da preskace prvi rok jer je preblizu predavanjima. Idea Pitanje za SZ: Moze li se dobiti pomicanje ispitnih rokova za tjedan dana, pa da studenti imaju pauzu za pripremu?

Dakle, nakon predavanja bi bio jedan tjedan slobodan, pa zatim prvi ljetni rok od ponedjeljka do drugog ponedjeljka. Drugi rok moze ici od pripadnog petka do onog petka iza, pa sve stane u 3 tjedna (osim usmenih koji dosta ovise o volji i mogucnostima ispitivaca). Samo grubi prijedlog, nista finalizirano... Cool

Anonymous (napisa):
Ono sa trećim ljetnim ispitnim rokom nikako ne mogu preboljet. Ni riječi o tome nigdje. Zar se tako zastupaju studenti.


Ima negdje na Forumu... Bili su kod Prodekanice i objasnila im je da se tu nista ne moze... Osobno, nadam se da bi bar ovo pomicanje od gore moglo ici (ako uopce odgovara vecini studenata, naravno).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 20:18 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pomicanje ljetnog roka za tjedan dana. Pa ne znam koliko je to bas potrebno. Ovo je samo moje misljenje, ne sluzbeni stav SZ-a. Pa svi rokovi idu odmah nakon nastave. I u veljaci, travnju, a i prosincu. Onda bi po tom principu sve rokove trebalo pomicati.
Sto se tice treceg ljetnog roka, u proslom SZ-u smo krivo postupili sto vas nismo sluzbeno obavijestili o tome. Meni je jako zao, al eto. Malo smo se raspitivali kod studenata sto oni misle o tome, ali sluzbenu obavijest nismo imali.
Kada se ukinuo taj treci rok, pobunili smo se i receno nam je da ukoliko organiziramo peticiju i potpisu je svi studenti fakulteta, da ce nam se ljetni rok ponovo uvesti. Malo smo se raspitivali kod studenata i dobili dojam da nikoga nije briga za taj treci rok, sto je mene moram priznati jako iznenadilo ali je zbilja tako ispalo. Znam jer sam sudjelovala u tim razgovorima. Prva godina je rekla da im to nije problem jer imaju kolokvije, trecu nije bilo briga jer sljedece godine ionako nece hvatati uvjet, a ni cetvrta. Naravno, to nije misljenje svih studenta i nismo se trebali obeshrabriti time no eto mi smo odustali od peticije. Jednostavno studenti nisu izgledali zainteresirano za taj treci rok. Eto zao mi je, pogrijesili smo, uzeli smo u obzir samo manji dio studentske populacije. Sto se tice organiziranja peticije sada, moje je osobno misljenje da je ne treba organizirati, al to je samo moje misljenje. Mislim da je bolje da vidimo sto ce biti. Nasa trenutna komunikacija sa prodekanicom je dosta dobra, a nakon sto se vide rezultati na ovom ljetnom roku moci cemo bolje zakljuciti koliko nam je on uistinu potreban. Ukoliko studenti to stvarno zele, peticija se moze organizirati. Ukoliko uopce zelite da SZ sudjeluje u tome.
Dakle, za organizaciju peticije potrebni su dobrovoljci koji bi htjeli dezurati u predvorju kod tih papira kako bi peticija bila sto uspjesnija. Mislim da je bolje tako nego da papire ostvimo bez ikakvog nadzora. Zainteresirani za takvo nesto, neka se jave. No prije nego uopce pokrenemo peticiju, bilo bi pozeljno da se raspitate po svojoj okolini koliko je vasih kolega koji su zainteresirani za potpisivanje. Stotinjak potpisa nije dovoljno posto nas fakultet broji preko tisucu studenata.

Anamari Nakic, SZ
Pomicanje ljetnog roka za tjedan dana. Pa ne znam koliko je to bas potrebno. Ovo je samo moje misljenje, ne sluzbeni stav SZ-a. Pa svi rokovi idu odmah nakon nastave. I u veljaci, travnju, a i prosincu. Onda bi po tom principu sve rokove trebalo pomicati.
Sto se tice treceg ljetnog roka, u proslom SZ-u smo krivo postupili sto vas nismo sluzbeno obavijestili o tome. Meni je jako zao, al eto. Malo smo se raspitivali kod studenata sto oni misle o tome, ali sluzbenu obavijest nismo imali.
Kada se ukinuo taj treci rok, pobunili smo se i receno nam je da ukoliko organiziramo peticiju i potpisu je svi studenti fakulteta, da ce nam se ljetni rok ponovo uvesti. Malo smo se raspitivali kod studenata i dobili dojam da nikoga nije briga za taj treci rok, sto je mene moram priznati jako iznenadilo ali je zbilja tako ispalo. Znam jer sam sudjelovala u tim razgovorima. Prva godina je rekla da im to nije problem jer imaju kolokvije, trecu nije bilo briga jer sljedece godine ionako nece hvatati uvjet, a ni cetvrta. Naravno, to nije misljenje svih studenta i nismo se trebali obeshrabriti time no eto mi smo odustali od peticije. Jednostavno studenti nisu izgledali zainteresirano za taj treci rok. Eto zao mi je, pogrijesili smo, uzeli smo u obzir samo manji dio studentske populacije. Sto se tice organiziranja peticije sada, moje je osobno misljenje da je ne treba organizirati, al to je samo moje misljenje. Mislim da je bolje da vidimo sto ce biti. Nasa trenutna komunikacija sa prodekanicom je dosta dobra, a nakon sto se vide rezultati na ovom ljetnom roku moci cemo bolje zakljuciti koliko nam je on uistinu potreban. Ukoliko studenti to stvarno zele, peticija se moze organizirati. Ukoliko uopce zelite da SZ sudjeluje u tome.
Dakle, za organizaciju peticije potrebni su dobrovoljci koji bi htjeli dezurati u predvorju kod tih papira kako bi peticija bila sto uspjesnija. Mislim da je bolje tako nego da papire ostvimo bez ikakvog nadzora. Zainteresirani za takvo nesto, neka se jave. No prije nego uopce pokrenemo peticiju, bilo bi pozeljno da se raspitate po svojoj okolini koliko je vasih kolega koji su zainteresirani za potpisivanje. Stotinjak potpisa nije dovoljno posto nas fakultet broji preko tisucu studenata.

Anamari Nakic, SZ


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:03 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Dakle, nakon predavanja bi bio jedan tjedan slobodan, pa zatim prvi ljetni rok od ponedjeljka do drugog ponedjeljka. Drugi rok moze ici od pripadnog petka do onog petka iza, pa sve stane u 3 tjedna (osim usmenih koji dosta ovise o volji i mogucnostima ispitivaca). Samo grubi prijedlog, nista finalizirano... 8) [/quote]

vsego mislim da je prijedlog odličan. :D
vsego (napisa):
Dakle, nakon predavanja bi bio jedan tjedan slobodan, pa zatim prvi ljetni rok od ponedjeljka do drugog ponedjeljka. Drugi rok moze ici od pripadnog petka do onog petka iza, pa sve stane u 3 tjedna (osim usmenih koji dosta ovise o volji i mogucnostima ispitivaca). Samo grubi prijedlog, nista finalizirano... Cool


vsego mislim da je prijedlog odličan. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan