Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kolokvij 2009/10. (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Strukture podataka i algoritmi
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
čungalunga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2009. (20:50:12)
Postovi: (4C)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1
Lokacija: varaždin/zagreb

PostPostano: 14:28 ned, 16. 1. 2011    Naslov: Kolokvij 2009/10. Citirajte i odgovorite

Kak se rješava 2.zadatak prošlogodišnjeg kolokvija?
http://web.math.hr/nastava/spa/kolokviji/2009/SPA2009%20-%20kolokvij2%20-%20zadaci.pdf
Kak se rješava 2.zadatak prošlogodišnjeg kolokvija?
http://web.math.hr/nastava/spa/kolokviji/2009/SPA2009%20-%20kolokvij2%20-%20zadaci.pdf



_________________
I won't be a rock star. I will be a legend.
Freddie Mercury
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 14:53 ned, 16. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja bi to rijesio da za svaku relaciju provjeravam da li postoji njezina simetricna. ako ne postoji unesem je i povecam brojac za 1. bilo bi isto zgodno da negdje spremis relacije kroz koje si prosla da ne prolazis vise puta na primjere koji rade.
ja bi to rijesio da za svaku relaciju provjeravam da li postoji njezina simetricna. ako ne postoji unesem je i povecam brojac za 1. bilo bi isto zgodno da negdje spremis relacije kroz koje si prosla da ne prolazis vise puta na primjere koji rade.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
king_oberon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 12. 2008. (17:02:03)
Postovi: (22)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 3

PostPostano: 17:16 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]1. zadatak - KOLOKVIJ 2009/2010[/b]

[i]Implementirajte operaciju INSERT iz atp SET, pod pretpostavkom da je skup implementiran pomocu atp QUEUE
(typedef QUEUE SET;). Funkcija INSERT treba biti neovisna o implementaciji reda. Ne smijete koristiti nikakve
dodatne pomocne atp-ove, niti polja. Smijete koristiti nekoliko pomocnih varijabli tipa int. U skupu se cuvaju podaci
tipa int.[/i]

Može li mi netko samo razjasniti jednu stvar. Znači li da u zadatku moramo koristiti samo i isključivo funkcije iz atp QUEUE?
1. zadatak - KOLOKVIJ 2009/2010

Implementirajte operaciju INSERT iz atp SET, pod pretpostavkom da je skup implementiran pomocu atp QUEUE
(typedef QUEUE SET;). Funkcija INSERT treba biti neovisna o implementaciji reda. Ne smijete koristiti nikakve
dodatne pomocne atp-ove, niti polja. Smijete koristiti nekoliko pomocnih varijabli tipa int. U skupu se cuvaju podaci
tipa int.


Može li mi netko samo razjasniti jednu stvar. Znači li da u zadatku moramo koristiti samo i isključivo funkcije iz atp QUEUE?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
.anchy.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2007. (20:03:46)
Postovi: (1BC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 11
Lokacija: Zgb

PostPostano: 19:57 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://web.math.hr/nastava/spa/files/SPA%20--%20vjezbe%20--%2006%20--%20Algoritmi.pdf

program u c-u za quicksort,jel se meni samo čini,odnosno nisam dobro shvatila program,ili taj program ne radi što bi trebao? ne stavlja pivotni element na pravo mjesto,između lista?
http://web.math.hr/nastava/spa/files/SPA%20--%20vjezbe%20--%2006%20--%20Algoritmi.pdf

program u c-u za quicksort,jel se meni samo čini,odnosno nisam dobro shvatila program,ili taj program ne radi što bi trebao? ne stavlja pivotni element na pravo mjesto,između lista?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
king_oberon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 12. 2008. (17:02:03)
Postovi: (22)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 3

PostPostano: 15:06 čet, 20. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako misliš na program koji se nalazi na 10oj i 11oj stranici slajdova, onda taj program radi ko ćukica, i čak ti piše na 11. str u programu odvojeno "//" znakom momenat kada pivotni element stavi na njegovo određeno mjesto, to jest, zamijeni indeks njegovog mjesta s indeksom r-brojača. :)

jer while petlja iznad te naredbe radi dok god se r i l brojači ne zamijene, to jest r postane manji ili jednak l... :) i u tom momentu je r odmah pored l, i obzirom da je broj na kojem je brojač r manji od pivotnog elementa, njih dva se zamijene, jel? i to rade dok god se indeks od brojača r i indeks "start" ne poklope, i tada je ta lista, to jest, taj dio liste sortiran! :)
ako misliš na program koji se nalazi na 10oj i 11oj stranici slajdova, onda taj program radi ko ćukica, i čak ti piše na 11. str u programu odvojeno "//" znakom momenat kada pivotni element stavi na njegovo određeno mjesto, to jest, zamijeni indeks njegovog mjesta s indeksom r-brojača. Smile

jer while petlja iznad te naredbe radi dok god se r i l brojači ne zamijene, to jest r postane manji ili jednak l... Smile i u tom momentu je r odmah pored l, i obzirom da je broj na kojem je brojač r manji od pivotnog elementa, njih dva se zamijene, jel? i to rade dok god se indeks od brojača r i indeks "start" ne poklope, i tada je ta lista, to jest, taj dio liste sortiran! Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
.anchy.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2007. (20:03:46)
Postovi: (1BC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 11
Lokacija: Zgb

PostPostano: 15:27 čet, 20. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

:oops:
ja taj red uopće nisam registrirala..hvala!
Embarassed
ja taj red uopće nisam registrirala..hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 03. 2008. (11:07:54)
Postovi: (38)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 2

PostPostano: 18:47 čet, 20. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ima možda netko napisani kod za drugi zadatak iz prošlogodišnjeg kolokvija?
ima možda netko napisani kod za drugi zadatak iz prošlogodišnjeg kolokvija?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sphiro
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (16:32:45)
Postovi: (45)16
Sarma = la pohva - posuda
-12 = 8 - 20

PostPostano: 20:06 čet, 20. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://web.math.hr/nastava/spa/kolokviji/2008/SPA2008%20--%20kolokvij2.pdf

Moze li pomoć s ovim 1. zad? ukratko sve, al najbitnije kako se zove alg i izracunaj vrijeme...plizzzz
http://web.math.hr/nastava/spa/kolokviji/2008/SPA2008%20--%20kolokvij2.pdf

Moze li pomoć s ovim 1. zad? ukratko sve, al najbitnije kako se zove alg i izracunaj vrijeme...plizzzz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Alisa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2008. (15:34:59)
Postovi: (4E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 21:13 čet, 20. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

To je Huffmanov algoritam. Spada u pohlepne algoritme. Ovo sažimanje i računanje vremena smo radili prije 1.kolokvija, pa si pogledaj zadnje vježbe prije 1.kolokvija.
Uglavnom uvijek biraš dvije najkraće liste i spajaš ih tako da je u korijenu (oznaka) zbroj njihovih duljina, lijevo dijete je 1.lista, a desno dijete je 2.lista. Algoritam se provodi u n-1 koraka. Npr.ako imaš 5 listi sve ćeš ih spojiti u 4 koraka.
Ukupno vrijeme=suma( (duljina liste)*(nivo na kojem se nalazi nakon spajanja) )
To je Huffmanov algoritam. Spada u pohlepne algoritme. Ovo sažimanje i računanje vremena smo radili prije 1.kolokvija, pa si pogledaj zadnje vježbe prije 1.kolokvija.
Uglavnom uvijek biraš dvije najkraće liste i spajaš ih tako da je u korijenu (oznaka) zbroj njihovih duljina, lijevo dijete je 1.lista, a desno dijete je 2.lista. Algoritam se provodi u n-1 koraka. Npr.ako imaš 5 listi sve ćeš ih spojiti u 4 koraka.
Ukupno vrijeme=suma( (duljina liste)*(nivo na kojem se nalazi nakon spajanja) )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sphiro
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (16:32:45)
Postovi: (45)16
Sarma = la pohva - posuda
-12 = 8 - 20

PostPostano: 21:22 čet, 20. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

znala sam da mi je nesto poznato ;) mislim,taj huffman... lol
Hvala :) :) :)
znala sam da mi je nesto poznato Wink mislim,taj huffman... lol
Hvala Smile Smile Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
.anchy.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2007. (20:03:46)
Postovi: (1BC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 11
Lokacija: Zgb

PostPostano: 16:37 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://web.math.hr/nastava/spa/kolokviji/2009/SPA2009%20-%20zavrsni%20ispit%20-%20zadaci.pdf

Nije mi baš najjasniji 4.zadatak pod a.
Rješava li se ovako: "stvorimo" neku relaciju , tj. RELATION R;
idemo po stablu tako da krenemo od korijena, i u R ubacujemo parove (korijen,njegovo djete)-tu su sva moguća djeca, i tako za svaki ostali čvor u stablu?

ili moram napisati RELATION kao strukturu koja sadrži elementtype domainelement[N} i elementtype rangeelement[N}, pa tako ubacivati: za svaki novododani par povećavam indekse(naravno, neću povećavati domain sve dok gledam jedno te isti korijen)

[size=9][color=#999999]Added after 10 minutes:[/color][/size]

I u 5.zadatku,je li točan postorder: ABCDSRETNO
baš fora ak je :D - čak ti i sreću požele
http://web.math.hr/nastava/spa/kolokviji/2009/SPA2009%20-%20zavrsni%20ispit%20-%20zadaci.pdf

Nije mi baš najjasniji 4.zadatak pod a.
Rješava li se ovako: "stvorimo" neku relaciju , tj. RELATION R;
idemo po stablu tako da krenemo od korijena, i u R ubacujemo parove (korijen,njegovo djete)-tu su sva moguća djeca, i tako za svaki ostali čvor u stablu?

ili moram napisati RELATION kao strukturu koja sadrži elementtype domainelement[N} i elementtype rangeelement[N}, pa tako ubacivati: za svaki novododani par povećavam indekse(naravno, neću povećavati domain sve dok gledam jedno te isti korijen)

Added after 10 minutes:

I u 5.zadatku,je li točan postorder: ABCDSRETNO
baš fora ak je Very Happy - čak ti i sreću požele


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
some_dude
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2009. (16:23:13)
Postovi: (59)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 17 - 0
Lokacija: Zd-Zg

PostPostano: 17:07 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote=".anchy."]http://web.math.hr/nastava/spa/kolokviji/2009/SPA2009%20-%20zavrsni%20ispit%20-%20zadaci.pdf

Nije mi baš najjasniji 4.zadatak pod a.
Rješava li se ovako: "stvorimo" neku relaciju , tj. RELATION R;
idemo po stablu tako da krenemo od korijena, i u R ubacujemo parove (korijen,njegovo djete)-tu su sva moguća djeca, i tako za svaki ostali čvor u stablu?

ili moram napisati RELATION kao strukturu koja sadrži elementtype domainelement[N} i elementtype rangeelement[N}, pa tako ubacivati: za svaki novododani par povećavam indekse(naravno, neću povećavati domain sve dok gledam jedno te isti korijen)

[size=9][color=#999999]Added after 10 minutes:[/color][/size]

I u 5.zadatku,je li točan postorder: ABCDSRETNO
baš fora ak je :D - čak ti i sreću požele[/quote]

4. zadatak: Najlakše (bar mi se čini) ti je ići preorderom po stablu (radilo se na vježbama pomoću stoga) i onda za svaki čvor pozoveš dodatnu funkciju PARENT_SKUP koja vraća skup svih predaka tog čvora (to ti treba, moraš ubaciti u relaciju R sve parove oblika (u,v) gdje je u predak od v). Sad kad imaš takav skup, crpiš iz njega elemente dok ne postane prazan i stavljaš u relaciju R sve parove oblika (u, čvor i na kojem si trenutno u preorderu). I to je to. Probaj napisati sam/sama kod napisati, ako negdi zapne, napisati ću ti ja.

5. zadatak: Ispadne tako. :D
.anchy. (napisa):
http://web.math.hr/nastava/spa/kolokviji/2009/SPA2009%20-%20zavrsni%20ispit%20-%20zadaci.pdf

Nije mi baš najjasniji 4.zadatak pod a.
Rješava li se ovako: "stvorimo" neku relaciju , tj. RELATION R;
idemo po stablu tako da krenemo od korijena, i u R ubacujemo parove (korijen,njegovo djete)-tu su sva moguća djeca, i tako za svaki ostali čvor u stablu?

ili moram napisati RELATION kao strukturu koja sadrži elementtype domainelement[N} i elementtype rangeelement[N}, pa tako ubacivati: za svaki novododani par povećavam indekse(naravno, neću povećavati domain sve dok gledam jedno te isti korijen)

Added after 10 minutes:

I u 5.zadatku,je li točan postorder: ABCDSRETNO
baš fora ak je Very Happy - čak ti i sreću požele


4. zadatak: Najlakše (bar mi se čini) ti je ići preorderom po stablu (radilo se na vježbama pomoću stoga) i onda za svaki čvor pozoveš dodatnu funkciju PARENT_SKUP koja vraća skup svih predaka tog čvora (to ti treba, moraš ubaciti u relaciju R sve parove oblika (u,v) gdje je u predak od v). Sad kad imaš takav skup, crpiš iz njega elemente dok ne postane prazan i stavljaš u relaciju R sve parove oblika (u, čvor i na kojem si trenutno u preorderu). I to je to. Probaj napisati sam/sama kod napisati, ako negdi zapne, napisati ću ti ja.

5. zadatak: Ispadne tako. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2004. (23:32:09)
Postovi: (3D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: u tangenti kod pi/pola

PostPostano: 21:26 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote=".anchy."]http://web.math.hr/nastava/spa/kolokviji/2009/SPA2009%20-%20zavrsni%20ispit%20-%20zadaci.pdf

I u 5.zadatku,je li točan postorder: ABCDSRETNO
baš fora ak je :D - čak ti i sreću požele[/quote]

Može netko ukratko objasnit kako konstruirati to stablo, jel mi nije bas najjasnije, bio bi zahvalan?
.anchy. (napisa):
http://web.math.hr/nastava/spa/kolokviji/2009/SPA2009%20-%20zavrsni%20ispit%20-%20zadaci.pdf

I u 5.zadatku,je li točan postorder: ABCDSRETNO
baš fora ak je Very Happy - čak ti i sreću požele


Može netko ukratko objasnit kako konstruirati to stablo, jel mi nije bas najjasnije, bio bi zahvalan?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kakt00s
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (12:19:40)
Postovi: (183)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10
Lokacija: :ɐɾıɔɐʞoן

PostPostano: 21:48 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="some_dude"]

4. zadatak: Najlakše (bar mi se čini) ti je ići preorderom po stablu (radilo se na vježbama pomoću stoga) i onda za svaki čvor pozoveš dodatnu funkciju PARENT_SKUP koja vraća skup svih predaka tog čvora (to ti treba, moraš ubaciti u relaciju R sve parove oblika (u,v) gdje je u predak od v). Sad kad imaš takav skup, crpiš iz njega elemente dok ne postane prazan i stavljaš u relaciju R sve parove oblika (u, čvor i na kojem si trenutno u preorderu). I to je to. Probaj napisati sam/sama kod napisati, ako negdi zapne, napisati ću ti ja.

[/quote]

Kaj ti nije lakše samo ići preorderom po stablu i jednostavno svaki put bubnut

[code:1]RELATE(&R,LABEL(PARENT(i,T),T), LABEL(i,T));[/code:1]

tj.

[code:1]RELATE(&R,oznaka_čvora_roditelja_od_i,oznaka_čvora_i);[/code:1]

...tako da ne trebaš pisati nikakve nove funkcije :)

EDIT: naravno, samo treba dodati uvjet ako je i==0 da ne napravi ništa jer nema roditelja.
some_dude (napisa):


4. zadatak: Najlakše (bar mi se čini) ti je ići preorderom po stablu (radilo se na vježbama pomoću stoga) i onda za svaki čvor pozoveš dodatnu funkciju PARENT_SKUP koja vraća skup svih predaka tog čvora (to ti treba, moraš ubaciti u relaciju R sve parove oblika (u,v) gdje je u predak od v). Sad kad imaš takav skup, crpiš iz njega elemente dok ne postane prazan i stavljaš u relaciju R sve parove oblika (u, čvor i na kojem si trenutno u preorderu). I to je to. Probaj napisati sam/sama kod napisati, ako negdi zapne, napisati ću ti ja.



Kaj ti nije lakše samo ići preorderom po stablu i jednostavno svaki put bubnut

Kod:
RELATE(&R,LABEL(PARENT(i,T),T), LABEL(i,T));


tj.

Kod:
RELATE(&R,oznaka_čvora_roditelja_od_i,oznaka_čvora_i);


...tako da ne trebaš pisati nikakve nove funkcije Smile

EDIT: naravno, samo treba dodati uvjet ako je i==0 da ne napravi ništa jer nema roditelja.



_________________
Muy importante!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
some_dude
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2009. (16:23:13)
Postovi: (59)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 17 - 0
Lokacija: Zd-Zg

PostPostano: 22:01 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kakt00s"][quote="some_dude"]

4. zadatak: Najlakše (bar mi se čini) ti je ići preorderom po stablu (radilo se na vježbama pomoću stoga) i onda za svaki čvor pozoveš dodatnu funkciju PARENT_SKUP koja vraća skup svih predaka tog čvora (to ti treba, moraš ubaciti u relaciju R sve parove oblika (u,v) gdje je u predak od v). Sad kad imaš takav skup, crpiš iz njega elemente dok ne postane prazan i stavljaš u relaciju R sve parove oblika (u, čvor i na kojem si trenutno u preorderu). I to je to. Probaj napisati sam/sama kod napisati, ako negdi zapne, napisati ću ti ja.

[/quote]

Kaj ti nije lakše samo ići preorderom po stablu i jednostavno svaki put bubnut

[code:1]RELATE(&R,LABEL(PARENT(i,T),T), LABEL(i,T));[/code:1]

tj.

[code:1]RELATE(&R,oznaka_čvora_roditelja_od_i,oznaka_čvora_i);[/code:1]

...tako da ne trebaš pisati nikakve nove funkcije :)

EDIT: naravno, samo treba dodati uvjet ako je i==0 da ne napravi ništa jer nema roditelja.[/quote]

Ne radi dobro tako, jer treba u relaciju staviti sve pretke od v, ne samo njegovog roditelja.

[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

[quote="Sly"][quote=".anchy."]http://web.math.hr/nastava/spa/kolokviji/2009/SPA2009%20-%20zavrsni%20ispit%20-%20zadaci.pdf

I u 5.zadatku,je li točan postorder: ABCDSRETNO
baš fora ak je :D - čak ti i sreću požele[/quote]

Može netko ukratko objasnit kako konstruirati to stablo, jel mi nije bas najjasnije, bio bi zahvalan?[/quote]

Pošto to stablo ima 10 čvorova, nacrtaš potpuno binarno stablo sa 10 čvorova, znaš da ti O ide u korijen, a ostatak popunjavaš u stablo gledajući preorder koji ti je zadan i ravnaš se po tome da se čvor u preorderu zapiše kada se prvi put prođe pokraj njega u obilasku.
kakt00s (napisa):
some_dude (napisa):


4. zadatak: Najlakše (bar mi se čini) ti je ići preorderom po stablu (radilo se na vježbama pomoću stoga) i onda za svaki čvor pozoveš dodatnu funkciju PARENT_SKUP koja vraća skup svih predaka tog čvora (to ti treba, moraš ubaciti u relaciju R sve parove oblika (u,v) gdje je u predak od v). Sad kad imaš takav skup, crpiš iz njega elemente dok ne postane prazan i stavljaš u relaciju R sve parove oblika (u, čvor i na kojem si trenutno u preorderu). I to je to. Probaj napisati sam/sama kod napisati, ako negdi zapne, napisati ću ti ja.



Kaj ti nije lakše samo ići preorderom po stablu i jednostavno svaki put bubnut

Kod:
RELATE(&R,LABEL(PARENT(i,T),T), LABEL(i,T));


tj.

Kod:
RELATE(&R,oznaka_čvora_roditelja_od_i,oznaka_čvora_i);


...tako da ne trebaš pisati nikakve nove funkcije Smile

EDIT: naravno, samo treba dodati uvjet ako je i==0 da ne napravi ništa jer nema roditelja.


Ne radi dobro tako, jer treba u relaciju staviti sve pretke od v, ne samo njegovog roditelja.

Added after 2 minutes:

Sly (napisa):
.anchy. (napisa):
http://web.math.hr/nastava/spa/kolokviji/2009/SPA2009%20-%20zavrsni%20ispit%20-%20zadaci.pdf

I u 5.zadatku,je li točan postorder: ABCDSRETNO
baš fora ak je Very Happy - čak ti i sreću požele


Može netko ukratko objasnit kako konstruirati to stablo, jel mi nije bas najjasnije, bio bi zahvalan?


Pošto to stablo ima 10 čvorova, nacrtaš potpuno binarno stablo sa 10 čvorova, znaš da ti O ide u korijen, a ostatak popunjavaš u stablo gledajući preorder koji ti je zadan i ravnaš se po tome da se čvor u preorderu zapiše kada se prvi put prođe pokraj njega u obilasku.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kakt00s
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (12:19:40)
Postovi: (183)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10
Lokacija: :ɐɾıɔɐʞoן

PostPostano: 23:18 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="some_dude"]
Ne radi dobro tako, jer treba u relaciju staviti sve pretke od v, ne samo njegovog roditelja.

[/quote]

Aučč... nisam to skužio. Mislio sam da je samo čvor-dijete poveznica.
A jel bi mogao onda da svakom čvoru i napraviti ovo?

[code:1]int j=PARENT(i,T);
while(j>=0){
RELATE(&R,LABEL(j,T),LABEL(i,T));
j=PARENT(j,T);
}[/code:1]

Sad dok sam to napisao sam shvatio da su to zapravo sve preci od tog čvora pa je vjerojatno to i cca izgled one funkcije za pretke :D
some_dude (napisa):

Ne radi dobro tako, jer treba u relaciju staviti sve pretke od v, ne samo njegovog roditelja.



Aučč... nisam to skužio. Mislio sam da je samo čvor-dijete poveznica.
A jel bi mogao onda da svakom čvoru i napraviti ovo?

Kod:
int j=PARENT(i,T);
while(j>=0){
         RELATE(&R,LABEL(j,T),LABEL(i,T));
         j=PARENT(j,T);
}


Sad dok sam to napisao sam shvatio da su to zapravo sve preci od tog čvora pa je vjerojatno to i cca izgled one funkcije za pretke Very Happy



_________________
Muy importante!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pedro
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2010. (14:08:21)
Postovi: (19B)16
Sarma = la pohva - posuda
-22 = 16 - 38

PostPostano: 14:40 čet, 20. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://web.math.hr/nastava/spa/kolokviji/2009/SPA2009%20-%20kolokvij1%20-%20zadaci.pdf

zadatak 3

prvi dio zadatka kužim napravit. al ovo:
"Za vrijednosti X=4, Y=1, Z=2 algoritamski izvedite izvrednjavanje dobivenog Postfix izraza pomocu
stoga."

da li se to radi kao ova skica u skripti na strani 19 ili???
http://www.ilijapavlic.com/spa/Skripta.pdf

ima neki kraći način, ovo mi puno vremena oduzme
http://web.math.hr/nastava/spa/kolokviji/2009/SPA2009%20-%20kolokvij1%20-%20zadaci.pdf

zadatak 3

prvi dio zadatka kužim napravit. al ovo:
"Za vrijednosti X=4, Y=1, Z=2 algoritamski izvedite izvrednjavanje dobivenog Postfix izraza pomocu
stoga."

da li se to radi kao ova skica u skripti na strani 19 ili???
http://www.ilijapavlic.com/spa/Skripta.pdf

ima neki kraći način, ovo mi puno vremena oduzme


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Joker
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2010. (10:19:16)
Postovi: (8C)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 11

PostPostano: 17:27 sri, 9. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

to i mene zanima,sto tocno treba napraviti?
to i mene zanima,sto tocno treba napraviti?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lepi91
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2010. (15:22:23)
Postovi: (C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 4

PostPostano: 18:02 sri, 9. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

nema nista krace,to je to i moras pisat te korake sve push,top,pop... :shock:
nema nista krace,to je to i moras pisat te korake sve push,top,pop... Shocked



_________________
tko rano rani,malo spava
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Strukture podataka i algoritmi Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan