Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

gubitak prava na studiranje (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
sstudentica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2010. (13:18:02)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 20:28 pet, 11. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam problem..trebam savjet...velikii....ako sam sad na prvoj godini prošla samo em1,da li mi se isplati sada nastaviti drugi semestra i upisati još bioinformatiku?? onda na drugoj godini ovo ostalo i eng?
imam problem..trebam savjet...velikii....ako sam sad na prvoj godini prošla samo em1,da li mi se isplati sada nastaviti drugi semestra i upisati još bioinformatiku?? onda na drugoj godini ovo ostalo i eng?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 20:42 pet, 11. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sstudentica"]imam problem..trebam savjet...velikii....ako sam sad na prvoj godini prošla samo em1,da li mi se isplati sada nastaviti drugi semestra i upisati još bioinformatiku?? onda na drugoj godini ovo ostalo i eng?[/quote]

Ne kužim dvojbu... Ako je dvojba "trebaš li odustati od faksa ili ne", to ti ne može nitko reći, odustani ako ti se ne sviđa (a to što si skoro sve pala ne znači da ćeš tako i nastaviti).
Ako ne misliš potpuno odustati od (ovog) faksa, naravno da se isplati. :D Nastaviti s EM2, mislim. I Bioinformatikom, ali taj predmet oduzima toliko malo vremena da je zapravo svejedno kada ćeš ga polagati. :D
sstudentica (napisa):
imam problem..trebam savjet...velikii....ako sam sad na prvoj godini prošla samo em1,da li mi se isplati sada nastaviti drugi semestra i upisati još bioinformatiku?? onda na drugoj godini ovo ostalo i eng?


Ne kužim dvojbu... Ako je dvojba "trebaš li odustati od faksa ili ne", to ti ne može nitko reći, odustani ako ti se ne sviđa (a to što si skoro sve pala ne znači da ćeš tako i nastaviti).
Ako ne misliš potpuno odustati od (ovog) faksa, naravno da se isplati. Very Happy Nastaviti s EM2, mislim. I Bioinformatikom, ali taj predmet oduzima toliko malo vremena da je zapravo svejedno kada ćeš ga polagati. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marlen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2007. (23:42:26)
Postovi: (57)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 13 - 3
Lokacija: MedVEšČak

PostPostano: 14:20 sub, 12. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sstudentica"]imam problem..trebam savjet...velikii....ako sam sad na prvoj godini prošla samo em1,da li mi se isplati sada nastaviti drugi semestra i upisati još bioinformatiku?? onda na drugoj godini ovo ostalo i eng?[/quote]

Možda nemam točan odgovor ali želim svoje razmišljanje podijeliti s tobom.
Ako misliš nastaviti studirati na našem faksu, onda ti se svakako isplati.
činjenica je da 2 kolegija u nisu puno, ali bolje to nek 1.
Taj kolegij nebi smio biti problem za položiti a opet ćeš se osjećati koda nešto radiš.
Zakaj odgađati nekaj za kaj imaš i previše vremena!?

Slažem se s kolegom, ti sama trebaš odlučiti odustati od faksa ili ne.
Ajd da ti pomognem..
Ako je tvoje nepolaganje ispita rezultat lijenosti i nemara, a želiš studirati matematiku, onda moraš čvsto odlučiti da ćeš se promijeniti :D i početi se tak i ponašati.
Provjereno na meni :wink:
Ali, ako si zbilja dala sve od sebe a to nje rezultiralo uspjehom, e onda dobro razmisli da li je ovo fakultet za tebe.

Sretno!
sstudentica (napisa):
imam problem..trebam savjet...velikii....ako sam sad na prvoj godini prošla samo em1,da li mi se isplati sada nastaviti drugi semestra i upisati još bioinformatiku?? onda na drugoj godini ovo ostalo i eng?


Možda nemam točan odgovor ali želim svoje razmišljanje podijeliti s tobom.
Ako misliš nastaviti studirati na našem faksu, onda ti se svakako isplati.
činjenica je da 2 kolegija u nisu puno, ali bolje to nek 1.
Taj kolegij nebi smio biti problem za položiti a opet ćeš se osjećati koda nešto radiš.
Zakaj odgađati nekaj za kaj imaš i previše vremena!?

Slažem se s kolegom, ti sama trebaš odlučiti odustati od faksa ili ne.
Ajd da ti pomognem..
Ako je tvoje nepolaganje ispita rezultat lijenosti i nemara, a želiš studirati matematiku, onda moraš čvsto odlučiti da ćeš se promijeniti Very Happy i početi se tak i ponašati.
Provjereno na meni Wink
Ali, ako si zbilja dala sve od sebe a to nje rezultiralo uspjehom, e onda dobro razmisli da li je ovo fakultet za tebe.

Sretno!



_________________
u Meni vLaDa LudiLO
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sstudentica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2010. (13:18:02)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 19:10 pon, 14. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

da,možemo reći da je moje nepolaganje rezultat ljenosti..prekasno sam se sjetila učiti...a faks mi se sviđa...i mislim nastaviti....taj trenutak sam bila totalno zbunjena,nisam znala šta da radim,kako,gdje....ali nastavljam...upisala sam em2 i bioinformatiku...:D
da,možemo reći da je moje nepolaganje rezultat ljenosti..prekasno sam se sjetila učiti...a faks mi se sviđa...i mislim nastaviti....taj trenutak sam bila totalno zbunjena,nisam znala šta da radim,kako,gdje....ali nastavljam...upisala sam em2 i bioinformatiku...Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mililimi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 06. 2005. (13:33:48)
Postovi: (6D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 2

PostPostano: 18:52 sri, 16. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

MOLIM ZA POMOC/SAVJET....

ovako,ove godine sam upisala diplomski matematika -nastavnicki,priznata su mi dva ispita koja sam polozila dok sam jos bila na preddiplomskom koja su nosila zajedno 9 ECTS boda.sad sam u prvom semestru polozila 3 kolegija koja su nosila 16 ECTS boda ali sam pala metodiku 1.
zbog metodike u drugom semestru ne mogu upisat metodiku i primj. rač. koji zajedno nose 14 ECTS-a.Na preddiplomskom sam polozila jedan predmet iz drugog sdemestra koji je nosio 3 ECTs-a tako da sad upisujem samo preostala 3 predmeta koja nose zajedno 13ECTS boda.
Trebam li ja sad trazit neke dodatne izborne kolegije i polagat ih kako bi skupila više ECTS-a ....jer ako polozim jos ova tri kolegija to ce buit da sam u ovoj godini polozila samo 29ECTS-a sve skupa....utjece li to kako na gubljenje prva studiranja?

[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

P.S.broje li se ispiti koje sam polozila ranije i sad su mi priznati kao da sam ih ove godine oplozila ili se ti kolegiji ne gledaju kad se gledaju polozeni ECTS bodovi ?
MOLIM ZA POMOC/SAVJET....

ovako,ove godine sam upisala diplomski matematika -nastavnicki,priznata su mi dva ispita koja sam polozila dok sam jos bila na preddiplomskom koja su nosila zajedno 9 ECTS boda.sad sam u prvom semestru polozila 3 kolegija koja su nosila 16 ECTS boda ali sam pala metodiku 1.
zbog metodike u drugom semestru ne mogu upisat metodiku i primj. rač. koji zajedno nose 14 ECTS-a.Na preddiplomskom sam polozila jedan predmet iz drugog sdemestra koji je nosio 3 ECTs-a tako da sad upisujem samo preostala 3 predmeta koja nose zajedno 13ECTS boda.
Trebam li ja sad trazit neke dodatne izborne kolegije i polagat ih kako bi skupila više ECTS-a ....jer ako polozim jos ova tri kolegija to ce buit da sam u ovoj godini polozila samo 29ECTS-a sve skupa....utjece li to kako na gubljenje prva studiranja?

Added after 2 minutes:

P.S.broje li se ispiti koje sam polozila ranije i sad su mi priznati kao da sam ih ove godine oplozila ili se ti kolegiji ne gledaju kad se gledaju polozeni ECTS bodovi ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vini
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 09. 2006. (18:10:50)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 28 - 2

PostPostano: 22:24 sri, 16. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Crazylamb1"]Sto ce "prevagnuti" kod upisa sljedece godine: padnuti predmet (dakle opet se pise upis u prethodnu godinu) ili 60 bodova (dakle pise se upis u sljedecu godinu)?[/quote]

Ne razumijem pitanje. Po cemu se razlikuje prvi slucaj od drugog? Na kojoj si godini ne bi se nigdje trebalo pisati jer o tome nista ne ovisi.

U praksi nas se ponekad ipak pita kad studenti trebaju potvrde za ostvarivanje pojedinih studentskih prava. To je protivno [url=http://www.pmf.hr/images/50005070/prava_redovitih_studenata.pdf]ovoj preporuci[/url]. Tada se ponasamo kao da je godina studija = najvece cijelo od (broj stecenih ECTS bodova / 60).[/quote]

al otkud vam informacija da se ovo " godina studija = najvece cijelo od (broj stecenih ECTS bodova / 60)" na ovom faksu prakticira? to definitivno ne vrijedi

evo mene za primjer: na diplomskom sam studiju, imam 90/120 ECTS-a, cijela 1.god polozena, sad upisujem Diplomski rad, i diplomirat cu -> jos sam uvijek 1.godina diplomskog i po svemu sudeci necu nikad ni biti 2.godina.
u indeksu ce me sad upisat u 2.semestar, na potvrdama mi takodjer pise da sam 1.godina.

kolegica je zavrsila prediplomski bez da ikad bila 3.godina, i skoro da joj se to desilo i na diplomskom (diplomirat bez upisa 2.godine)

Ili sam krivo shvatila sto zelite reci??

edit:
naime, imala sam zaostatak jednog predmeta s 1.godine koji sam polozila sad u zimskom semestru


->zelim reci da se sljedeca godina upisuje tek kad se poloze svi ispiti s prethodne godine

[size=9][color=#999999]Added after 13 minutes:[/color][/size]

[quote="mililimi"]MOLIM ZA POMOC/SAVJET....

ovako,ove godine sam upisala diplomski matematika -nastavnicki,priznata su mi dva ispita koja sam polozila dok sam jos bila na preddiplomskom koja su nosila zajedno 9 ECTS boda.sad sam u prvom semestru polozila 3 kolegija koja su nosila 16 ECTS boda ali sam pala metodiku 1.
zbog metodike u drugom semestru ne mogu upisat metodiku i primj. rač. koji zajedno nose 14 ECTS-a.Na preddiplomskom sam polozila jedan predmet iz drugog sdemestra koji je nosio 3 ECTs-a tako da sad upisujem samo preostala 3 predmeta koja nose zajedno 13ECTS boda.
Trebam li ja sad trazit neke dodatne izborne kolegije i polagat ih kako bi skupila više ECTS-a ....jer ako polozim jos ova tri kolegija to ce buit da sam u ovoj godini polozila samo 29ECTS-a sve skupa....utjece li to kako na gubljenje prva studiranja?

[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

P.S.broje li se ispiti koje sam polozila ranije i sad su mi priznati kao da sam ih ove godine oplozila ili se ti kolegiji ne gledaju kad se gledaju polozeni ECTS bodovi ?[/quote]

ovo ti se sad odvojeno gleda.. tek nakon dvije godine od upisa ce ti se gledati koliko si polozila (u prethodne dvije), tako da nemas brige :)
krcko (napisa):
Crazylamb1 (napisa):
Sto ce "prevagnuti" kod upisa sljedece godine: padnuti predmet (dakle opet se pise upis u prethodnu godinu) ili 60 bodova (dakle pise se upis u sljedecu godinu)?


Ne razumijem pitanje. Po cemu se razlikuje prvi slucaj od drugog? Na kojoj si godini ne bi se nigdje trebalo pisati jer o tome nista ne ovisi.

U praksi nas se ponekad ipak pita kad studenti trebaju potvrde za ostvarivanje pojedinih studentskih prava. To je protivno ovoj preporuci. Tada se ponasamo kao da je godina studija = najvece cijelo od (broj stecenih ECTS bodova / 60).


al otkud vam informacija da se ovo " godina studija = najvece cijelo od (broj stecenih ECTS bodova / 60)" na ovom faksu prakticira? to definitivno ne vrijedi

evo mene za primjer: na diplomskom sam studiju, imam 90/120 ECTS-a, cijela 1.god polozena, sad upisujem Diplomski rad, i diplomirat cu → jos sam uvijek 1.godina diplomskog i po svemu sudeci necu nikad ni biti 2.godina.
u indeksu ce me sad upisat u 2.semestar, na potvrdama mi takodjer pise da sam 1.godina.

kolegica je zavrsila prediplomski bez da ikad bila 3.godina, i skoro da joj se to desilo i na diplomskom (diplomirat bez upisa 2.godine)

Ili sam krivo shvatila sto zelite reci??

edit:
naime, imala sam zaostatak jednog predmeta s 1.godine koji sam polozila sad u zimskom semestru


→zelim reci da se sljedeca godina upisuje tek kad se poloze svi ispiti s prethodne godine

Added after 13 minutes:

mililimi (napisa):
MOLIM ZA POMOC/SAVJET....

ovako,ove godine sam upisala diplomski matematika -nastavnicki,priznata su mi dva ispita koja sam polozila dok sam jos bila na preddiplomskom koja su nosila zajedno 9 ECTS boda.sad sam u prvom semestru polozila 3 kolegija koja su nosila 16 ECTS boda ali sam pala metodiku 1.
zbog metodike u drugom semestru ne mogu upisat metodiku i primj. rač. koji zajedno nose 14 ECTS-a.Na preddiplomskom sam polozila jedan predmet iz drugog sdemestra koji je nosio 3 ECTs-a tako da sad upisujem samo preostala 3 predmeta koja nose zajedno 13ECTS boda.
Trebam li ja sad trazit neke dodatne izborne kolegije i polagat ih kako bi skupila više ECTS-a ....jer ako polozim jos ova tri kolegija to ce buit da sam u ovoj godini polozila samo 29ECTS-a sve skupa....utjece li to kako na gubljenje prva studiranja?

Added after 2 minutes:

P.S.broje li se ispiti koje sam polozila ranije i sad su mi priznati kao da sam ih ove godine oplozila ili se ti kolegiji ne gledaju kad se gledaju polozeni ECTS bodovi ?


ovo ti se sad odvojeno gleda.. tek nakon dvije godine od upisa ce ti se gledati koliko si polozila (u prethodne dvije), tako da nemas brige Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:46 sri, 16. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vini"]al otkud vam informacija da se ovo " godina studija = najvece cijelo od (broj stecenih ECTS bodova / 60)" na ovom faksu prakticira? to definitivno ne vrijedi[/quote]

Sluzbeno, na 2. godini si tek onda kad polozis sve ispite s 1. godine (i analogno dalje). Tocno tako pise u Statutu Sveucilista i toga se drzimo kada je u pitanju indeks. Medjutim, o tome na kojoj si godini ne ovisi koje kolegije mozes ili ne mozes upisati, kada najranije mozes diplomirati itd.

Ostvarivanje studentskih prava takodjer ne bi trebalo ovisiti o tome na kojoj si godini, nego o stecenim ECTS bodovima (prema [url=http://www.pmf.hr/images/50005070/prava_redovitih_studenata.pdf]ovoj[/url] preporuci). Nazalost razne ustanove na kojima se ostvaruju studentska prava toga se ne drze, nego traze potvrde na kojoj si godini studija, da li ponavljas godinu i slicno. Na takvim potvrdama mi ne pisemo nista o ponavljanju godina, a godinu studija izracunavamo prema ostvarenim ECTS bodovima.

Mozda nije tako na svim mogucim potvrdama, ali jest na onima za koje su nam studenti rekli da su zakinuti u odnosu na druge fakultete. Ako imas problem s konkretnom potvrdom, javi se nadleznima pa ce se vjerojatno rijesiti.
vini (napisa):
al otkud vam informacija da se ovo " godina studija = najvece cijelo od (broj stecenih ECTS bodova / 60)" na ovom faksu prakticira? to definitivno ne vrijedi


Sluzbeno, na 2. godini si tek onda kad polozis sve ispite s 1. godine (i analogno dalje). Tocno tako pise u Statutu Sveucilista i toga se drzimo kada je u pitanju indeks. Medjutim, o tome na kojoj si godini ne ovisi koje kolegije mozes ili ne mozes upisati, kada najranije mozes diplomirati itd.

Ostvarivanje studentskih prava takodjer ne bi trebalo ovisiti o tome na kojoj si godini, nego o stecenim ECTS bodovima (prema ovoj preporuci). Nazalost razne ustanove na kojima se ostvaruju studentska prava toga se ne drze, nego traze potvrde na kojoj si godini studija, da li ponavljas godinu i slicno. Na takvim potvrdama mi ne pisemo nista o ponavljanju godina, a godinu studija izracunavamo prema ostvarenim ECTS bodovima.

Mozda nije tako na svim mogucim potvrdama, ali jest na onima za koje su nam studenti rekli da su zakinuti u odnosu na druge fakultete. Ako imas problem s konkretnom potvrdom, javi se nadleznima pa ce se vjerojatno rijesiti.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vini
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 09. 2006. (18:10:50)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 28 - 2

PostPostano: 23:02 sri, 16. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
Sluzbeno, na 2. godini si tek onda kad polozis sve ispite s 1. godine (i analogno dalje). Tocno tako pise u Statutu Sveucilista i toga se drzimo kada je u pitanju indeks. Medjutim, o tome na kojoj si godini ne ovisi koje kolegije mozes ili ne mozes upisati, kada najranije mozes diplomirati itd.
[/quote]
al ako vec postoji semestralni upis, zasto me sad ne mogu upisati u 4.semestar?

a sto se tice konkretne potvrde.. konkretnoj ustanovi treba konkretni indeks,a u njemu pise da sam prva godina, i pisat ce i dalje :)

ma nebitno sada, nego me zivcira cijela situacija, i opcenito cijela drzava
krcko (napisa):

Sluzbeno, na 2. godini si tek onda kad polozis sve ispite s 1. godine (i analogno dalje). Tocno tako pise u Statutu Sveucilista i toga se drzimo kada je u pitanju indeks. Medjutim, o tome na kojoj si godini ne ovisi koje kolegije mozes ili ne mozes upisati, kada najranije mozes diplomirati itd.

al ako vec postoji semestralni upis, zasto me sad ne mogu upisati u 4.semestar?

a sto se tice konkretne potvrde.. konkretnoj ustanovi treba konkretni indeks,a u njemu pise da sam prva godina, i pisat ce i dalje Smile

ma nebitno sada, nego me zivcira cijela situacija, i opcenito cijela drzava


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:11 sri, 16. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vjerojatno zato sto u Statutu ne pise nista o upisu semestara. Onog casa kad polozis sve prethodnike, mozes upisati sve kolegije iz 4. semestra.

Na kojoj ustanovi te traze indeks i gledaju na kojoj si godini ili semestru?

Mene isto zivcira drzava, al popij si tu pivu i nemoj skocit. Krila mi djeluju nekako previse fluffy :silly:
Vjerojatno zato sto u Statutu ne pise nista o upisu semestara. Onog casa kad polozis sve prethodnike, mozes upisati sve kolegije iz 4. semestra.

Na kojoj ustanovi te traze indeks i gledaju na kojoj si godini ili semestru?

Mene isto zivcira drzava, al popij si tu pivu i nemoj skocit. Krila mi djeluju nekako previse fluffy #Silly



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vini
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 09. 2006. (18:10:50)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 28 - 2

PostPostano: 23:20 sri, 16. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Vjerojatno zato sto u Statutu ne pise nista o upisu semestara. Onog casa kad polozis sve prethodnike, mozes upisati sve kolegije iz 4. semestra.

Na kojoj ustanovi te traze indeks i gledaju na kojoj si godini ili semestru?

Mene isto zivcira drzava, al popij si tu pivu i nemoj skocit. Krila mi djeluju nekako previse fluffy :silly:[/quote]

Nisam toliko izivcirana, ne treba mi niti piva :)

polozeno je sve,upisujem sve iz 4. semestra

al mi je debilno da se fakultet zavrsava bez upisane zadnje godine

ustanova je Studentski centar zagreb
krcko (napisa):
Vjerojatno zato sto u Statutu ne pise nista o upisu semestara. Onog casa kad polozis sve prethodnike, mozes upisati sve kolegije iz 4. semestra.

Na kojoj ustanovi te traze indeks i gledaju na kojoj si godini ili semestru?

Mene isto zivcira drzava, al popij si tu pivu i nemoj skocit. Krila mi djeluju nekako previse fluffy #Silly


Nisam toliko izivcirana, ne treba mi niti piva Smile

polozeno je sve,upisujem sve iz 4. semestra

al mi je debilno da se fakultet zavrsava bez upisane zadnje godine

ustanova je Studentski centar zagreb


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:14 čet, 17. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se cini nepotrebnim da se igdje pise "godina studija". To je ostatak iz proslih vremena. Ti ces poloziti sve kolegije iz programa studija, neces nista preskociti. Samo nece nigdje pisati da si bila na 2. godini.

Za sto ti gledaju indeks u SC-u? Dom, prehranu, stipendiju? Ili samo za identifikaciju?
Meni se cini nepotrebnim da se igdje pise "godina studija". To je ostatak iz proslih vremena. Ti ces poloziti sve kolegije iz programa studija, neces nista preskociti. Samo nece nigdje pisati da si bila na 2. godini.

Za sto ti gledaju indeks u SC-u? Dom, prehranu, stipendiju? Ili samo za identifikaciju?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vini
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 09. 2006. (18:10:50)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 28 - 2

PostPostano: 0:25 čet, 17. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Meni se cini nepotrebnim da se igdje pise "godina studija". To je ostatak iz proslih vremena. Ti ces poloziti sve kolegije iz programa studija, neces nista preskociti. Samo nece nigdje pisati da si bila na 2. godini.

Za sto ti gledaju indeks u SC-u? Dom, prehranu, stipendiju? Ili samo za identifikaciju?[/quote]

nepotrebno je, al je jos uvijek tu..

indeks mi je trebao za subvenciju stanarine.. nije neka prevelika svota, pa nisam toliko ljuta..al ipak bi platilo rezije za recimo 3 mjeseca...ovo su sad gledali kao pad godine, i vise nemam prava na to
krcko (napisa):
Meni se cini nepotrebnim da se igdje pise "godina studija". To je ostatak iz proslih vremena. Ti ces poloziti sve kolegije iz programa studija, neces nista preskociti. Samo nece nigdje pisati da si bila na 2. godini.

Za sto ti gledaju indeks u SC-u? Dom, prehranu, stipendiju? Ili samo za identifikaciju?


nepotrebno je, al je jos uvijek tu..

indeks mi je trebao za subvenciju stanarine.. nije neka prevelika svota, pa nisam toliko ljuta..al ipak bi platilo rezije za recimo 3 mjeseca...ovo su sad gledali kao pad godine, i vise nemam prava na to


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:56 čet, 17. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisi umjesto indeksa mogla donijeti potvrdu od faksa? Iz te potvrde vjerojatno ne bi mogli zakljuciti nista o padanju godine. Indeks je cesto puta nedostupan jer zapne u faksovskoj administraciji, pa se kao zamjena nose razne potvrde.
Nisi umjesto indeksa mogla donijeti potvrdu od faksa? Iz te potvrde vjerojatno ne bi mogli zakljuciti nista o padanju godine. Indeks je cesto puta nedostupan jer zapne u faksovskoj administraciji, pa se kao zamjena nose razne potvrde.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vini
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 09. 2006. (18:10:50)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 28 - 2

PostPostano: 16:54 čet, 17. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Nisi umjesto indeksa mogla donijeti potvrdu od faksa? Iz te potvrde vjerojatno ne bi mogli zakljuciti nista o padanju godine. Indeks je cesto puta nedostupan jer zapne u faksovskoj administraciji, pa se kao zamjena nose razne potvrde.[/quote]

ne..jer izricito traze indeks ili indekse (ako ih se ima vise, treba ih se ponjeti sve) tj.izricito traze koja je godina upisana,i sve prije nje ->cijeli tok studija od prve godine upisa

ako je indeks zauzet, donese se preslika indeksa :)
krcko (napisa):
Nisi umjesto indeksa mogla donijeti potvrdu od faksa? Iz te potvrde vjerojatno ne bi mogli zakljuciti nista o padanju godine. Indeks je cesto puta nedostupan jer zapne u faksovskoj administraciji, pa se kao zamjena nose razne potvrde.


ne..jer izricito traze indeks ili indekse (ako ih se ima vise, treba ih se ponjeti sve) tj.izricito traze koja je godina upisana,i sve prije nje →cijeli tok studija od prve godine upisa

ako je indeks zauzet, donese se preslika indeksa Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mililimi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 06. 2005. (13:33:48)
Postovi: (6D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 2

PostPostano: 11:10 pet, 18. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

fala :)
fala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mlijeko555
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 03. 2010. (13:45:56)
Postovi: (18)16
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 3 - 9

PostPostano: 18:17 čet, 28. 4. 2011    Naslov: gubitak prava studiranja Citirajte i odgovorite

znači osvanulo na oglasnoj tko ne završi preddiplomski studij do 30.9.2011., a studira 6 i više godina, gubi status studenta,,,koji je to način da se usred semestra ulijeće s takvim pravilima, trebala su biti na početku jasna i definirana,,,nije uopće u redu što se radi studentima, gdje je taj pravilnik!!!
znači osvanulo na oglasnoj tko ne završi preddiplomski studij do 30.9.2011., a studira 6 i više godina, gubi status studenta,,,koji je to način da se usred semestra ulijeće s takvim pravilima, trebala su biti na početku jasna i definirana,,,nije uopće u redu što se radi studentima, gdje je taj pravilnik!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:00 čet, 28. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[url=http://www.unizg.hr/fileadmin/rektorat/dokumenti/novosti2008/PRAVILNIK_O_STUDIRANJU_kona_na_LEKTORIRANA_verzija_PDF.pdf]Ovdje[/url], vec skoro [b]tri godine[/b] (dakle, pravila su bila "jasna i definirana" dvije godine prije pocetka ove akademske godine), i u skladu je s 8 godina starim [url=http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/306330.html]Zakonom o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju[/url] (clanak 89, stavak 4).
Ovdje, vec skoro tri godine (dakle, pravila su bila "jasna i definirana" dvije godine prije pocetka ove akademske godine), i u skladu je s 8 godina starim Zakonom o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (clanak 89, stavak 4).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Spectre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2006. (16:58:05)
Postovi: (167)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10

PostPostano: 1:27 pet, 29. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Molim potvrdu: prelaskom s inžinjerskog na nastavnički smjer taj "brojač" godina se resetira. Student koji je proveo 3 godine na inžinjerskom smjeru te potom 2 godine na nastavničkom smjeru ima još 4 godine "fore" na raspolaganju.

True or false? 8)
Molim potvrdu: prelaskom s inžinjerskog na nastavnički smjer taj "brojač" godina se resetira. Student koji je proveo 3 godine na inžinjerskom smjeru te potom 2 godine na nastavničkom smjeru ima još 4 godine "fore" na raspolaganju.

True or false? Cool



_________________
Cry havoc, and let loose the dogs of war!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:43 pet, 29. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

True, jer su to razliciti studiji, a pise "istekom vremena dvostruko duljeg od propisanog trajanja [b]studija[/b],...".

Naravno, ja ne mogu garantirati da netko negdje ne izvede drugaciju interpretaciju, pa za puni spokoj dushe preporucam pitati drage tete u Referadi (i prenijeti ovdje njihov odgovor). No, solidno sam uvjeren da sam u pravu.
True, jer su to razliciti studiji, a pise "istekom vremena dvostruko duljeg od propisanog trajanja studija,...".

Naravno, ja ne mogu garantirati da netko negdje ne izvede drugaciju interpretaciju, pa za puni spokoj dushe preporucam pitati drage tete u Referadi (i prenijeti ovdje njihov odgovor). No, solidno sam uvjeren da sam u pravu.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2007. (17:53:31)
Postovi: (8E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 10:09 pet, 29. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na konzultacijama kod prof. Vukovića nam je rečeno da se ne resetira "brojač".
Na konzultacijama kod prof. Vukovića nam je rečeno da se ne resetira "brojač".


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Sljedeće
Stranica 2 / 15.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan