Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Ubuntu 9.04, domski internet, čudno ponašanje

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 1:07 sub, 5. 3. 2011    Naslov: Ubuntu 9.04, domski internet, čudno ponašanje Citirajte i odgovorite

Prijatelj mi kaže kako je instalirao svom prijatelju na cvjetnom u domu spomenutu verziju Ubuntu-a. Normalno, poslao sam mu screenshotove kak mu mora namjestiti postavke za internet da radi i sve to, al mulac je zbriso taj mail ili tako nešto. Malte ne odmah kad je pokreno Ubuntu, pojavio mu se update manager i pitao ga dali hoće da skine update-e. Slučajno je lupio "Yes", i, vidi vraga, počelo to skidat, i internet radi po defaultnim Ubuntu 9.04 postavkama veze. Kako? Zašto? Jel netko upućen u to?
Prijatelj mi kaže kako je instalirao svom prijatelju na cvjetnom u domu spomenutu verziju Ubuntu-a. Normalno, poslao sam mu screenshotove kak mu mora namjestiti postavke za internet da radi i sve to, al mulac je zbriso taj mail ili tako nešto. Malte ne odmah kad je pokreno Ubuntu, pojavio mu se update manager i pitao ga dali hoće da skine update-e. Slučajno je lupio "Yes", i, vidi vraga, počelo to skidat, i internet radi po defaultnim Ubuntu 9.04 postavkama veze. Kako? Zašto? Jel netko upućen u to?



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:14 sub, 5. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vjerojatno mu je default [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Dynamic_Host_Configuration_Protocol]DHCP[/url] i dom to ima podeseno.
Vjerojatno mu je default DHCP i dom to ima podeseno.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 8:21 sub, 5. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

To je valjd nešt novo, što se doma tiče, jer dok sam ga imo pred kojih dosta vremena nije to tak šljakalo
To je valjd nešt novo, što se doma tiče, jer dok sam ga imo pred kojih dosta vremena nije to tak šljakalo



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 16:36 sub, 5. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

mozda mu je nesto ostalo postavljeno ili kaj vec :S cudan je taj domski internet. ja recimo nemogu od jucer uopce pristupiti stranicama fakulteta ili forumu.. a nemoze ni kolegici koja je u drugom paviljonu pa je valjda problem u domskom internetu

[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

[quote="Milojko"]To je valjd nešt novo, što se doma tiče, jer dok sam ga imo pred kojih dosta vremena nije to tak šljakalo[/quote]
i jos uvijek tak ne sljaka. treba podesit file u /etc/network/interfaces i tamo dodati skriptu koja pise u instalacijskom cd-u te ga pokrenes sa sudo ifup eth0 ili kako je vec adapter nazvan. Moze se napravit i nova konekcija pa da izbjegnes sudo ifup eth0 ali nisam to nikad napravio pa neznam kako.
mozda mu je nesto ostalo postavljeno ili kaj vec :S cudan je taj domski internet. ja recimo nemogu od jucer uopce pristupiti stranicama fakulteta ili forumu.. a nemoze ni kolegici koja je u drugom paviljonu pa je valjda problem u domskom internetu

Added after 2 minutes:

Milojko (napisa):
To je valjd nešt novo, što se doma tiče, jer dok sam ga imo pred kojih dosta vremena nije to tak šljakalo

i jos uvijek tak ne sljaka. treba podesit file u /etc/network/interfaces i tamo dodati skriptu koja pise u instalacijskom cd-u te ga pokrenes sa sudo ifup eth0 ili kako je vec adapter nazvan. Moze se napravit i nova konekcija pa da izbjegnes sudo ifup eth0 ali nisam to nikad napravio pa neznam kako.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:52 sub, 5. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dom nema DHCP, u doba kad to kucni routeri ISPova nude out-of-the-box?! :shock:

Netko je profulao desetljece... :chuckle:
Dom nema DHCP, u doba kad to kucni routeri ISPova nude out-of-the-box?! Shocked

Netko je profulao desetljece... Chuckle



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 0:05 ned, 6. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Dom nema DHCP, u doba kad to kucni routeri ISPova nude out-of-the-box?! :shock:

Netko je profulao desetljece... :chuckle:[/quote]
nije problem u DHCP-u nego u samom logiranju na net.
vsego (napisa):
Dom nema DHCP, u doba kad to kucni routeri ISPova nude out-of-the-box?! Shocked

Netko je profulao desetljece... Chuckle

nije problem u DHCP-u nego u samom logiranju na net.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 12:32 ned, 6. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Netko je profulao desetljece... :chuckle:[/quote]

postoje horde admina koji si umišljaju da je ručno dodjeljivanje IP adresa zgodna stvar za kontrolu korisnika. u mnogo navrata sam se susretao sa takvima - recimo admin u "zgradi preko puta"(tm) je primjer takvoga ;)
vsego (napisa):
Netko je profulao desetljece... Chuckle


postoje horde admina koji si umišljaju da je ručno dodjeljivanje IP adresa zgodna stvar za kontrolu korisnika. u mnogo navrata sam se susretao sa takvima - recimo admin u "zgradi preko puta"(tm) je primjer takvoga Wink



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan