Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Priznavanje nase diplome u kanadi

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 21:44 pet, 20. 5. 2011    Naslov: Priznavanje nase diplome u kanadi Citirajte i odgovorite

da li se nasa diploma priznaje u kanadi? pogotovo ona bolonjska (bacc. i mag.), a ako ne znate za tu, barem za staru dodiplomsku,

hvala
da li se nasa diploma priznaje u kanadi? pogotovo ona bolonjska (bacc. i mag.), a ako ne znate za tu, barem za staru dodiplomsku,

hvala



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 22:02 pet, 20. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto mislis priznaje? Za koju ti svrhu treba, posao, obrazovanje . . . ?

U koju god svrhu bilo oni sigurno imaju jako dobro razvijene mehanizme
da vrednuju tvoju diplomu (formalno ili neformalno).

U svakom slucaju sigurno ces imati manje posla nego da sa stranom diplomom dolazis u RH.
Sto mislis priznaje? Za koju ti svrhu treba, posao, obrazovanje . . . ?

U koju god svrhu bilo oni sigurno imaju jako dobro razvijene mehanizme
da vrednuju tvoju diplomu (formalno ili neformalno).

U svakom slucaju sigurno ces imati manje posla nego da sa stranom diplomom dolazis u RH.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 22:15 pet, 20. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

posao...

gledao sam malo po netu i za RH se posebno gleda za svaki fax, pa sam ovdje postavio pitanje ako netko nekoga zna da je otisao gore i diploma mu je bila nostrificirana.
posao...

gledao sam malo po netu i za RH se posebno gleda za svaki fax, pa sam ovdje postavio pitanje ako netko nekoga zna da je otisao gore i diploma mu je bila nostrificirana.



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 0:00 sub, 21. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozda ima smisla pitati [url=http://www.canadainternational.gc.ca/croatia-croatie/contact-contactez.aspx]Veleposlanstvo Kanade[/url] u Zagrebu?

(I napisati ovdje odgovor, ako se dobije.)
Mozda ima smisla pitati Veleposlanstvo Kanade u Zagrebu?

(I napisati ovdje odgovor, ako se dobije.)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 17:43 sub, 21. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goc9999"]posao...

gledao sam malo po netu i za RH se posebno gleda za svaki fax[/quote]

Vjerojatnije da se gleda koji si smjer/program na sveucilistu zavrsio, tj. sto znas raditi. Sveucilista na zapadu nemaju fakultete, tamo uglavnom upisujes sveuciliste i onda na tom sveucilistu zavrsavas odredjeni program (major). (Primjerice program Applied and Computational Mathematical Sciences.)

Kanada sigurno radije zeli privuci racunarce ili nastavnike matematike (ako im nedostaju) nego politologe ili pravnike.

Ne znam za Kanadu, jer sam nedavno procitao da postoji neki medjudrzavni dogovor, pa ne znam kako to funkcionira.

U principu stvari, prema pricama koje sam cuo idu ovako nekako:
- ti se javljas potencijalnom poslodavcu sa svojim CV-om,
- on ce prouciti sto znas,ako je zainteresiran poziva te na razgovor,
- nakon toga ti nudi posao,
- te ti s tom ponudom ides u veleposlanstvo gdje ti onda oni izdaju vizu/dozvolu za rad. (Sto je poslodavac jace ime, sanse su ti vece da dozvolu i dobijes.)

Veleposlanstvo te moze pitati da im pokazes svoju diplomu u postupku izdavanja dozvole. Moguce da ce im tada biti bitno sto si zavrsio.

Potrebe za nostrifikacijom ili bilo kakvim drugim stvarima vjerojatno nece biti, naime ako si ispostavi da si bilo sto lazirao slijedi otkaz, mozda par godina zatvora i siguran progon iz zemlje.

Nostrifikacija se trazi u RH, ako zelis raditi u drzavnoj ustanovi koja zakonom to od tebe trazi. Ili, buduci da neki poslodavci nisu sigurni sto neki program u inozemstvu znaci, pa ti je onda dobro imati potvrdu da je taj program priznat kao diploma tog i tog fakulteta.
goc9999 (napisa):
posao...

gledao sam malo po netu i za RH se posebno gleda za svaki fax


Vjerojatnije da se gleda koji si smjer/program na sveucilistu zavrsio, tj. sto znas raditi. Sveucilista na zapadu nemaju fakultete, tamo uglavnom upisujes sveuciliste i onda na tom sveucilistu zavrsavas odredjeni program (major). (Primjerice program Applied and Computational Mathematical Sciences.)

Kanada sigurno radije zeli privuci racunarce ili nastavnike matematike (ako im nedostaju) nego politologe ili pravnike.

Ne znam za Kanadu, jer sam nedavno procitao da postoji neki medjudrzavni dogovor, pa ne znam kako to funkcionira.

U principu stvari, prema pricama koje sam cuo idu ovako nekako:
- ti se javljas potencijalnom poslodavcu sa svojim CV-om,
- on ce prouciti sto znas,ako je zainteresiran poziva te na razgovor,
- nakon toga ti nudi posao,
- te ti s tom ponudom ides u veleposlanstvo gdje ti onda oni izdaju vizu/dozvolu za rad. (Sto je poslodavac jace ime, sanse su ti vece da dozvolu i dobijes.)

Veleposlanstvo te moze pitati da im pokazes svoju diplomu u postupku izdavanja dozvole. Moguce da ce im tada biti bitno sto si zavrsio.

Potrebe za nostrifikacijom ili bilo kakvim drugim stvarima vjerojatno nece biti, naime ako si ispostavi da si bilo sto lazirao slijedi otkaz, mozda par godina zatvora i siguran progon iz zemlje.

Nostrifikacija se trazi u RH, ako zelis raditi u drzavnoj ustanovi koja zakonom to od tebe trazi. Ili, buduci da neki poslodavci nisu sigurni sto neki program u inozemstvu znaci, pa ti je onda dobro imati potvrdu da je taj program priznat kao diploma tog i tog fakulteta.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 20:20 ned, 22. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma tu proceduru ja znam, dapace, malo je i jednostavnija..gledas deficitarna zanimanja i ako si tamo, uzimaju te i bez poslodavca.

ono sto mene zanima je priznavanje, tj. da li je netko otisao gore i radi u struci temeljem svoje diplome
ma tu proceduru ja znam, dapace, malo je i jednostavnija..gledas deficitarna zanimanja i ako si tamo, uzimaju te i bez poslodavca.

ono sto mene zanima je priznavanje, tj. da li je netko otisao gore i radi u struci temeljem svoje diplome



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan