Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

citanje naredbi iz filea (objasnjenje gradiva)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Baze podataka
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 18:17 uto, 3. 5. 2011    Naslov: citanje naredbi iz filea Citirajte i odgovorite

Jel moguce nekako procitati naredbe iz file-a jer ih imam sve izgenerirane ali ih nemogu sve lijepo kopi pejstati u terminal pa da se napravi sto se treba ?
Jel moguce nekako procitati naredbe iz file-a jer ih imam sve izgenerirane ali ih nemogu sve lijepo kopi pejstati u terminal pa da se napravi sto se treba ?



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
karaga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 08. 2009. (22:50:37)
Postovi: (17F)16
Sarma = la pohva - posuda
133 = 134 - 1

PostPostano: 18:25 uto, 3. 5. 2011    Naslov: Re: citanje naredbi iz filea Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]Jel moguce nekako procitati naredbe iz file-a jer ih imam sve izgenerirane ali ih nemogu sve lijepo kopi pejstati u terminal pa da se napravi sto se treba ?[/quote]

Moguce je, pomocu naredbe SOURCE; pise vam na webu kod zadatka za drugu zadacu kako se to radi; ak se ne varam skroz na dnu stranice zadnja napomena.
ante003 (napisa):
Jel moguce nekako procitati naredbe iz file-a jer ih imam sve izgenerirane ali ih nemogu sve lijepo kopi pejstati u terminal pa da se napravi sto se treba ?


Moguce je, pomocu naredbe SOURCE; pise vam na webu kod zadatka za drugu zadacu kako se to radi; ak se ne varam skroz na dnu stranice zadnja napomena.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:41 uto, 3. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pod Linuxom:
[code:1]mysql -u user -p'password' baza < ime_datoteke.sql[/code:1]
Pod Linuxom:
Kod:
mysql -u user -p'password' baza < ime_datoteke.sql



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
griotte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 07. 2007. (12:39:00)
Postovi: (19)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 15:54 pon, 16. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

A što se tiče učitavanja podataka (atributa) iz .txt file-ova, je li to moguće od doma?
Odnosno, gdje moram staviti tu datoteku da bi se mogla učitati te koju adresu moram napisati kad radim naredbu LOAD DATA INFILE " ... " INTO TABLE ...;
A što se tiče učitavanja podataka (atributa) iz .txt file-ova, je li to moguće od doma?
Odnosno, gdje moram staviti tu datoteku da bi se mogla učitati te koju adresu moram napisati kad radim naredbu LOAD DATA INFILE " ... " INTO TABLE ...;


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
karaga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 08. 2009. (22:50:37)
Postovi: (17F)16
Sarma = la pohva - posuda
133 = 134 - 1

PostPostano: 17:01 pon, 16. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="griotte"]A što se tiče učitavanja podataka (atributa) iz .txt file-ova, je li to moguće od doma?
Odnosno, gdje moram staviti tu datoteku da bi se mogla učitati te koju adresu moram napisati kad radim naredbu LOAD DATA INFILE " ... " INTO TABLE ...;[/quote]

Mozete to raditi i od doma ali bi bilo pozeljno da datoteku prvo prebacite u svoj home na studentu (sftp-om). Tada bi trebali moci ucitati stvar koristeci samo ime datoteke za "adresu".
griotte (napisa):
A što se tiče učitavanja podataka (atributa) iz .txt file-ova, je li to moguće od doma?
Odnosno, gdje moram staviti tu datoteku da bi se mogla učitati te koju adresu moram napisati kad radim naredbu LOAD DATA INFILE " ... " INTO TABLE ...;


Mozete to raditi i od doma ali bi bilo pozeljno da datoteku prvo prebacite u svoj home na studentu (sftp-om). Tada bi trebali moci ucitati stvar koristeci samo ime datoteke za "adresu".


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 11:56 sri, 25. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni ovo ne radi...tj. u praktikumu sam, ubuntu, terminal, koristim svoj username i pass koje smo generirali saljuci onaj mail za drugu zadacu...imam u svom "home" folderu odgovarajucu datoteku, no kad pisem "LOAD DATA INFILE "datoteka" INTO TABLE imetablice;" javlja mi ERROR 29 (HY000): File '/usr/local/mysql/data/korisnickoime/datoteka' not found (Errcode: 2).

previse bi mi bilo posla da moram svaki redak unositi posebno, no kako stvari stoje, izgleda da cu to morati. prvo probam od doma sve to koristeci i onaj dodatak "LOCAL" u gornjoj naredbi. nece. onda probam od doma prebaciti podatke na svoj home na studentu, nece da mi radi odjednom ni putty ni winscp. dodjem sad na fax, i sad ovo. nikako napuniti ove moje tablice... prijedlog, anyone??
meni ovo ne radi...tj. u praktikumu sam, ubuntu, terminal, koristim svoj username i pass koje smo generirali saljuci onaj mail za drugu zadacu...imam u svom "home" folderu odgovarajucu datoteku, no kad pisem "LOAD DATA INFILE "datoteka" INTO TABLE imetablice;" javlja mi ERROR 29 (HY000): File '/usr/local/mysql/data/korisnickoime/datoteka' not found (Errcode: 2).

previse bi mi bilo posla da moram svaki redak unositi posebno, no kako stvari stoje, izgleda da cu to morati. prvo probam od doma sve to koristeci i onaj dodatak "LOCAL" u gornjoj naredbi. nece. onda probam od doma prebaciti podatke na svoj home na studentu, nece da mi radi odjednom ni putty ni winscp. dodjem sad na fax, i sad ovo. nikako napuniti ove moje tablice... prijedlog, anyone??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:04 sri, 25. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidis da ti trazi file u krivom direktoriju ([tt]/usr/local/mysql/data/korisnickoime/datoteka[/tt]). Ili napravi kako sam prije napisao (IMO, najjednostavnije) ili citaj dokumentaciju:

[quote="[url=http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/load-data.html]MySQL 5.1 Manual[/url]"]Note that, in the non-[tt]LOCAL[/tt] case, these rules mean that a file named as[tt] ./myfile.txt[/tt] is read from the server's data directory, whereas the file named as myfile.txt is read from the database directory of the default database. For example, if [tt]db1[/tt] is the default database, the following [tt]LOAD DATA[/tt] statement reads the file data.txt from the database directory for [tt]db1[/tt], even though the statement explicitly loads the file into a table in the [tt]db2[/tt] database:

[tt]LOAD DATA INFILE 'data.txt' INTO TABLE db2.my_table;[/tt][/quote]

Dakle, navedi puni path ili dodaj kljucnu rijec [tt]LOCAL[/tt].
Vidis da ti trazi file u krivom direktoriju (/usr/local/mysql/data/korisnickoime/datoteka). Ili napravi kako sam prije napisao (IMO, najjednostavnije) ili citaj dokumentaciju:

MySQL 5.1 Manual (napisa):
Note that, in the non-LOCAL case, these rules mean that a file named as ./myfile.txt is read from the server's data directory, whereas the file named as myfile.txt is read from the database directory of the default database. For example, if db1 is the default database, the following LOAD DATA statement reads the file data.txt from the database directory for db1, even though the statement explicitly loads the file into a table in the db2 database:

LOAD DATA INFILE 'data.txt' INTO TABLE db2.my_table;


Dakle, navedi puni path ili dodaj kljucnu rijec LOCAL.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Baze podataka Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan