Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

SABRE foundation

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
rafaelm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 12. 2006. (13:30:11)
Postovi: (21F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
76 = 86 - 10
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:48 sub, 12. 4. 2008    Naslov: SABRE foundation Citirajte i odgovorite

Zna li netko točno što se s ti desilo?
Svake subote kroz jutro su se u NSK-u prodavale nove knjige za 10 kn, nove!
Evo već neko vrijeme subotom nema žive duše tamo...

Jel to totalno obustavljeno, ili je samo premješteno :?:
Zna li netko točno što se s ti desilo?
Svake subote kroz jutro su se u NSK-u prodavale nove knjige za 10 kn, nove!
Evo već neko vrijeme subotom nema žive duše tamo...

Jel to totalno obustavljeno, ili je samo premješteno Question



_________________
Rafael Mrđen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
blob
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 07. 2007. (18:09:52)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 10 - 0

PostPostano: 2:06 ned, 13. 4. 2008    Naslov: Re: SABRE foundation Citirajte i odgovorite

[quote="rafaelm"]Zna li netko točno što se s ti desilo?
Svake subote kroz jutro su se u NSK-u prodavale nove knjige za 10 kn, nove!
Evo već neko vrijeme subotom nema žive duše tamo...

Jel to totalno obustavljeno, ili je samo premješteno :?:[/quote]

Kao prvo, disclaimer: ovo je ono što sam čuo i ne mora u potpunosti odgovarati stanju u stvarnosti. Možda su razlozi neki drugi ali ono što sam [i]čuo[/i] je sljedeće:

Izgleda da je netko od onih stotina koje su se svake subote gurali da bi kupili hrpe knjiga po 10 kn i onda ih u kolicima za shopping odvozili doma dobio ideju da bi bilo zgodno nešto zaraditi prodajući te iste knjige preko [url=http://www.abebooks.com/]određene[/url] stranice za kupovinu rabljenih knjiga, pa je stotine naslova koje je akumulirao nudio po cijeni kao da su nove. Kako su izdavači knjiga u pitanju Harvard, MIT, Yale i drugi, to su cijene tih tvrdoukoričenih knjiga nerijetko bile preko 100, 150 dolara. Ovi iz Sabrea su primijetili da je jedan te isti kupac iz Hrvatske prodavao točno one knjige koje su oni donirali Zagrebu po smiješno visokim cijenama, a ako si ikad od njih u Nacionalnoj kupio knjigu, vidio si da svaku poštambiljaju sa "A Gift of The Sabre Foundation / Not for Resale". Na kraju su razotkrili tu osobu i stvarno se pokazalo da je knjige za koje je dao 10 kn prodavao za mnogo, mnogo više. U vrlo kratkom roku su svi njegovi oglasi sa abebooksa nestali, i u Sabreu su odlučili da u potpunosti ukinu slanje, tj. donaciju knjiga Hrvatskoj. :(

Ovako nešto bi mogao čuti slučajan šetač koji bi se subotom ujutro vrzmao oko Nacionalne i ovdje ne piše ništa što ne bi mogao čuti između garderobe i kafića, [size=9]i, treba naglasiti, ovo naravno spada u kategoriju "neprovjerenih i neslužbenih informacija[/size]". :D
rafaelm (napisa):
Zna li netko točno što se s ti desilo?
Svake subote kroz jutro su se u NSK-u prodavale nove knjige za 10 kn, nove!
Evo već neko vrijeme subotom nema žive duše tamo...

Jel to totalno obustavljeno, ili je samo premješteno Question


Kao prvo, disclaimer: ovo je ono što sam čuo i ne mora u potpunosti odgovarati stanju u stvarnosti. Možda su razlozi neki drugi ali ono što sam čuo je sljedeće:

Izgleda da je netko od onih stotina koje su se svake subote gurali da bi kupili hrpe knjiga po 10 kn i onda ih u kolicima za shopping odvozili doma dobio ideju da bi bilo zgodno nešto zaraditi prodajući te iste knjige preko određene stranice za kupovinu rabljenih knjiga, pa je stotine naslova koje je akumulirao nudio po cijeni kao da su nove. Kako su izdavači knjiga u pitanju Harvard, MIT, Yale i drugi, to su cijene tih tvrdoukoričenih knjiga nerijetko bile preko 100, 150 dolara. Ovi iz Sabrea su primijetili da je jedan te isti kupac iz Hrvatske prodavao točno one knjige koje su oni donirali Zagrebu po smiješno visokim cijenama, a ako si ikad od njih u Nacionalnoj kupio knjigu, vidio si da svaku poštambiljaju sa "A Gift of The Sabre Foundation / Not for Resale". Na kraju su razotkrili tu osobu i stvarno se pokazalo da je knjige za koje je dao 10 kn prodavao za mnogo, mnogo više. U vrlo kratkom roku su svi njegovi oglasi sa abebooksa nestali, i u Sabreu su odlučili da u potpunosti ukinu slanje, tj. donaciju knjiga Hrvatskoj. Sad

Ovako nešto bi mogao čuti slučajan šetač koji bi se subotom ujutro vrzmao oko Nacionalne i ovdje ne piše ništa što ne bi mogao čuti između garderobe i kafića, i, treba naglasiti, ovo naravno spada u kategoriju "neprovjerenih i neslužbenih informacija". Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:53 ned, 13. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[url=http://www.matis.hr/vijesti_ostalo.php?id=651]Mislim da je ta prica ipak samo trach[/url]. ;)
Mislim da je ta prica ipak samo trach. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
blob
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 07. 2007. (18:09:52)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 10 - 0

PostPostano: 4:30 ned, 13. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][url=http://www.matis.hr/vijesti_ostalo.php?id=651]Mislim da je ta prica ipak samo trach[/url]. ;)[/quote]

Sasvim moguće da je samo riječ o [i]trachu[/i]; zato sam i dodao da

[quote][size=9]ovo naravno spada u kategoriju "neprovjerenih i neslužbenih informacija". :D[/size][/quote]

No činjenica jest da već nekoliko subota za redom nisu prodavali knjige, kao što uostalom

[quote="rafaelm"]Evo već neko vrijeme subotom nema žive duše tamo... [/quote]

I mene bi isto zanimao službeni razlog zašto su obustavili prodaju, znalo se naći sjajnih naslova... :? Inače, Sabre je bio u Nacionalnoj gotovo svake subote, osim preko ljeta i blagdana. Da si nisu možda uzeli malo dulji uskršnji dopust? :D
vsego (napisa):
Mislim da je ta prica ipak samo trach. Wink


Sasvim moguće da je samo riječ o trachu; zato sam i dodao da

Citat:
ovo naravno spada u kategoriju "neprovjerenih i neslužbenih informacija". Very Happy


No činjenica jest da već nekoliko subota za redom nisu prodavali knjige, kao što uostalom

rafaelm (napisa):
Evo već neko vrijeme subotom nema žive duše tamo...


I mene bi isto zanimao službeni razlog zašto su obustavili prodaju, znalo se naći sjajnih naslova... Confused Inače, Sabre je bio u Nacionalnoj gotovo svake subote, osim preko ljeta i blagdana. Da si nisu možda uzeli malo dulji uskršnji dopust? Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:01 sri, 31. 8. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dosla danas informacija:

[quote="Sredisnja matematicka knjiznica"]PONOVNO SABRE - i ove subote 3.9.2011. od 10 do 14 sati: PRIRODNE ZNANOSTI - nova izdanja - podjela knjiga u predvorju NSK - naknada po knjizi 10 kn[/quote]

Have fun, people! :)
Dosla danas informacija:

Sredisnja matematicka knjiznica (napisa):
PONOVNO SABRE - i ove subote 3.9.2011. od 10 do 14 sati: PRIRODNE ZNANOSTI - nova izdanja - podjela knjiga u predvorju NSK - naknada po knjizi 10 kn


Have fun, people! Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan