Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Vanjska mjera (objasnjenje gradiva)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Mjera i integral
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 12:32 ned, 3. 7. 2011    Naslov: Vanjska mjera Citirajte i odgovorite

Da li bi mi netko malo pojasnio ovo:
Dokazujem da je ovo vanjska mjera na [latex]\mathbb {N} \ \mu^*(A) = \left\{
\begin{array}{l l}
1 & \quad A \ konacan\\
+\infty & \quad A \ beskonacan\\
\end{array} \right. [/latex]

Zanima me sigma-subaditivnost kada je An beskonačan (ovo rješenje u kolokvijima mi baš nije jasno)

Pa ako netko zna malo pojasniti...
Da li bi mi netko malo pojasnio ovo:
Dokazujem da je ovo vanjska mjera na

Zanima me sigma-subaditivnost kada je An beskonačan (ovo rješenje u kolokvijima mi baš nije jasno)

Pa ako netko zna malo pojasniti...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 13:41 ned, 3. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

( mora još vrijediti da je: [latex]\mu^{*}(\emptyset) = 0[/latex]), valjda si sam zaboravila napisati...

što se tiče ovih An - ova, kada je unija beskonačna onda je ili barem jedan od A_n -ova beskonačan ili niti jedan nije beskonačan, ali ih je beskonačno mnogo konačno ( 2 načina na koje možemo dobiti beskonačnost ),

(I. slučaj )
pa ako je barem jedan beskonačan onda je vanjska mjera od cijele unije jednaka +beskonačno ( jer je i unija sigurno beskonačana ), a to je jednako vanjskoj mjeri samo tog beskonačnog skupa, a s obzirom da je jedan član sigurno manji ili jednak od sume svih članova ( svi su nenegativni ) dobivamo tvrdnju.

(II. slučaj )
ako niti jedan nije beskonačan, ali imamo beskonačno mnogo konačnih, onda možemo gledati samo njih ( kao podniz A_n -ova ), znači očito je suma svih A_n -ova veća ili jednaka od samo nekih ( podniz koji smo odabrali ), a suma vanjske mjere na tom podnizu je jednak +beskonačno, što je i vanjska mjera od unije svih A_n -ova jer je unija beskonačan skup.
( mora još vrijediti da je: ), valjda si sam zaboravila napisati...

što se tiče ovih An - ova, kada je unija beskonačna onda je ili barem jedan od A_n -ova beskonačan ili niti jedan nije beskonačan, ali ih je beskonačno mnogo konačno ( 2 načina na koje možemo dobiti beskonačnost ),

(I. slučaj )
pa ako je barem jedan beskonačan onda je vanjska mjera od cijele unije jednaka +beskonačno ( jer je i unija sigurno beskonačana ), a to je jednako vanjskoj mjeri samo tog beskonačnog skupa, a s obzirom da je jedan član sigurno manji ili jednak od sume svih članova ( svi su nenegativni ) dobivamo tvrdnju.

(II. slučaj )
ako niti jedan nije beskonačan, ali imamo beskonačno mnogo konačnih, onda možemo gledati samo njih ( kao podniz A_n -ova ), znači očito je suma svih A_n -ova veća ili jednaka od samo nekih ( podniz koji smo odabrali ), a suma vanjske mjere na tom podnizu je jednak +beskonačno, što je i vanjska mjera od unije svih A_n -ova jer je unija beskonačan skup.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 14:32 ned, 3. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da ovo za prazan skup mi se nije dalo pisati. Ok, hvala puno!
Da ovo za prazan skup mi se nije dalo pisati. Ok, hvala puno!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Mjera i integral Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan