Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

rezultati kolokvija
WWW:
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Mjera i integral
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
i v a n č i c a
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 02. 2007. (10:33:16)
Postovi: (2E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2

PostPostano: 18:42 pon, 11. 4. 2011    Naslov: rezultati kolokvija Citirajte i odgovorite

kad bi trebali doć rezultati???????? jel ista rečeno na kolokviju?
kad bi trebali doć rezultati???????? jel ista rečeno na kolokviju?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 20:07 pon, 11. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

rezultati su objavljeni i više su nego veseli :)
rezultati su objavljeni i više su nego veseli Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 21:54 pon, 11. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Oprosti, ali ako je prosjecan broj bodova = 8.3571 / 30, onda nesto ne valja s teskocom ispita.
Oprosti, ali ako je prosjecan broj bodova = 8.3571 / 30, onda nesto ne valja s teskocom ispita.


[Vrh]
(s)Venn
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 02. 2009. (17:59:25)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 6
Lokacija: Velika Gorica

PostPostano: 22:30 pon, 11. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jako sam razočaran rezultatom ovog kolokvija jer sam za njega učio dvaput više nego za ostale, da bih na kraju iz drugih ostvario dvostruko bolje rezultate. Vjerujem kako nisam jedini budući da cca 20 studenata ima preko 50% bodova. Mislim da ljude općenito nije trebalo dodatno motivirati da ovaj predmet shvate više nego ozbiljno jer smo bili dobro informirani preko priča od starijih generacija o tome što nas čeka. Opet, držim kako je ovakav scenarij malo tko mogao očekivati.

Također, molio bih logično i racionalno objašnjenje zašto je baš iz ovog kolegija kolokvij toliko zahtjevan. Do sada sam sve kolegije prošao u roku i ne sjećam se da je na jednom kolokviju prosjek bodova bio ovako drastično nizak, štoviše, ni blizu...
Jako sam razočaran rezultatom ovog kolokvija jer sam za njega učio dvaput više nego za ostale, da bih na kraju iz drugih ostvario dvostruko bolje rezultate. Vjerujem kako nisam jedini budući da cca 20 studenata ima preko 50% bodova. Mislim da ljude općenito nije trebalo dodatno motivirati da ovaj predmet shvate više nego ozbiljno jer smo bili dobro informirani preko priča od starijih generacija o tome što nas čeka. Opet, držim kako je ovakav scenarij malo tko mogao očekivati.

Također, molio bih logično i racionalno objašnjenje zašto je baš iz ovog kolegija kolokvij toliko zahtjevan. Do sada sam sve kolegije prošao u roku i ne sjećam se da je na jednom kolokviju prosjek bodova bio ovako drastično nizak, štoviše, ni blizu...



_________________
..pišem pjesme, sviram bluz, radost i tugu na stihove lomim..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 23:48 pon, 11. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima.

[b]Kao što svi znate, tokom proteklih dvije i pol godine što sam proveo na faksu, već nekoliko puta sam na kojekakvim raspravama po forumu ovome stao na stranu asistenata od najezde bjesne horde (nije da ih je potrebno braniti, mogu to i sami, ali takvog sam bio mišljenja u datim situacijama). Imam potrebu da napišem svoje mišljenje o proteklom kolokviju.[/b]

[u]Molim vas da se uzme u obzir kako niti jedna moja primjedba se ne odnosi na stručnost asistenata koji su na ovom kolegiju, a pogotovo ne na račun profesora Šikića.[/u]

Krenut ću od sebe. Rezultat je, naravno, katastrofalan, ipak sam ja samo običan student matematike. Zadatke nisam riješio kako se spada, dio sa vježbi sam relativno drljavo raspisivao, teoreme nisam uspio naučiti kako sam htio, trebao, i mogao, i naravno, kao posljedica je došlo mojih bajnih pet i pol bodova. Ne želim reći da je ovaj kolokvij bio lagan, da sam ga mogao rasturiti da sam samo jedan dan više radio, ili tako nekakvu nebulozu, gotovo pa suprotno. Kolokvij je bio jako težak, najteži, što se gradiva tiče, u mom životu (fraza "što se gradiva tiče" označava da je kolokvij svojim zadacima iziskivao maksimum i još daleko više od mog znanja i moje spreme. Drugi teški kolokviji su dolazili iz drugih otegotnih okolnosti, npr. neispavanost, nezgode u obitelji, tako neke stvari koje ti mogu uništiti koncentraciju).

Ne smatram i ne očekujem od kolokvija da bude doslovce kopija zadataka odrađenih na vježbama, daleko od toga, ali očekujem da te vježbe imaju nekog smisla. Fascinira me činjenica da ja, i još velika većina ljudi, koja je dolazila na vježbe, shvaćala sve zadatke odrađene na njima, izrješavali još određenu hrpicu zadataka, se nađemo u takvoj gabuli na kolokviju. Ne smetaju mene ti zadaci što su se tamo našli, već činjenica da nas [b]asistenti nisu pripremili[/b] na iste. Ne možeš očekivati od mene da napravim tortu od jagoda ako mi ne daš recept!

Zašto smo proveli tolike sate provjeravajući limes rastućeg niza skupova, pretvaranjem niza skupova u disjunktan niz, provjeravali dali je nešto sigma algebra, mjera, vanjska mjera, kad nam apsolutno ništa tome slično niste dali u kolokviju?! Ok, pretjerujem, bio je jedan zadatak tome nalik, ali samo nalik.

Ne znam, može biti da sam ja idiot, ali tokom čitavog studiranja, u svakom kolokviju je postojao jedan zadatak kojeg je svatko tko je prošao vježbe mogao riješiti, težina ostalih je varirala.

Moja pitanja asistentima
Jel vi nas smatrate idiotima?
Zar ste stvarno toliko puni sebe da ne možete stati i promisliti "pa možda sam ja malo zeznuo stvar i zadao pretežak zadatak, u odnosu na ono što sam ispredavao"?
Jel vi planirate na ovakav način držati vježbe i drugi dio semestra?

Postoji vjerojatnost da smo svi mi hrpa nesposobnih idiota, ali Occam-ova oštrica nalaže da je najvjerojatnije kolokvij bio ipak mrvčicu pretežak.

I za kraj, [b]molim Vas, kolege asistenti, ako nas smatrate kolegama, da nas pripremite za idući kolokvij bolje nego što ste to uradili za ovaj.[/b]

I da, još nešto, ja ne bih bio ja da ne prokomentiram teoriju u kolokvijima. Od prve godine se tome protivim, i od prve godine želim, tražim i zalažem se da se teorija iz svakog predmeta odgovara usmenim putem. Teoremi, dokazi, to se može naučiti, ali na kolokvijima većini ljudi se to svodi na prepisivanje sa raznoraznih šalabahtera, kopiranje tuđih rješenja, i ne dobiva se efekt koji ste željeli postići. Ustvari, dobiva se. Profesori imaju manje posla tokom ispitnih rokova. Znam da će me zbog ovoga kolege studenti linčevati, ali što da radim, takav je moj stav.

I da, naravno, kao i uvijek, stojim iza svega napisanog, i svakome ću reći u lice sve što ga ide, te isto od njega/nje očekujem.

Miloš Trifunović
1191215022
Pozdrav svima.

Kao što svi znate, tokom proteklih dvije i pol godine što sam proveo na faksu, već nekoliko puta sam na kojekakvim raspravama po forumu ovome stao na stranu asistenata od najezde bjesne horde (nije da ih je potrebno braniti, mogu to i sami, ali takvog sam bio mišljenja u datim situacijama). Imam potrebu da napišem svoje mišljenje o proteklom kolokviju.

Molim vas da se uzme u obzir kako niti jedna moja primjedba se ne odnosi na stručnost asistenata koji su na ovom kolegiju, a pogotovo ne na račun profesora Šikića.

Krenut ću od sebe. Rezultat je, naravno, katastrofalan, ipak sam ja samo običan student matematike. Zadatke nisam riješio kako se spada, dio sa vježbi sam relativno drljavo raspisivao, teoreme nisam uspio naučiti kako sam htio, trebao, i mogao, i naravno, kao posljedica je došlo mojih bajnih pet i pol bodova. Ne želim reći da je ovaj kolokvij bio lagan, da sam ga mogao rasturiti da sam samo jedan dan više radio, ili tako nekakvu nebulozu, gotovo pa suprotno. Kolokvij je bio jako težak, najteži, što se gradiva tiče, u mom životu (fraza "što se gradiva tiče" označava da je kolokvij svojim zadacima iziskivao maksimum i još daleko više od mog znanja i moje spreme. Drugi teški kolokviji su dolazili iz drugih otegotnih okolnosti, npr. neispavanost, nezgode u obitelji, tako neke stvari koje ti mogu uništiti koncentraciju).

Ne smatram i ne očekujem od kolokvija da bude doslovce kopija zadataka odrađenih na vježbama, daleko od toga, ali očekujem da te vježbe imaju nekog smisla. Fascinira me činjenica da ja, i još velika većina ljudi, koja je dolazila na vježbe, shvaćala sve zadatke odrađene na njima, izrješavali još određenu hrpicu zadataka, se nađemo u takvoj gabuli na kolokviju. Ne smetaju mene ti zadaci što su se tamo našli, već činjenica da nas asistenti nisu pripremili na iste. Ne možeš očekivati od mene da napravim tortu od jagoda ako mi ne daš recept!

Zašto smo proveli tolike sate provjeravajući limes rastućeg niza skupova, pretvaranjem niza skupova u disjunktan niz, provjeravali dali je nešto sigma algebra, mjera, vanjska mjera, kad nam apsolutno ništa tome slično niste dali u kolokviju?! Ok, pretjerujem, bio je jedan zadatak tome nalik, ali samo nalik.

Ne znam, može biti da sam ja idiot, ali tokom čitavog studiranja, u svakom kolokviju je postojao jedan zadatak kojeg je svatko tko je prošao vježbe mogao riješiti, težina ostalih je varirala.

Moja pitanja asistentima
Jel vi nas smatrate idiotima?
Zar ste stvarno toliko puni sebe da ne možete stati i promisliti "pa možda sam ja malo zeznuo stvar i zadao pretežak zadatak, u odnosu na ono što sam ispredavao"?
Jel vi planirate na ovakav način držati vježbe i drugi dio semestra?

Postoji vjerojatnost da smo svi mi hrpa nesposobnih idiota, ali Occam-ova oštrica nalaže da je najvjerojatnije kolokvij bio ipak mrvčicu pretežak.

I za kraj, molim Vas, kolege asistenti, ako nas smatrate kolegama, da nas pripremite za idući kolokvij bolje nego što ste to uradili za ovaj.

I da, još nešto, ja ne bih bio ja da ne prokomentiram teoriju u kolokvijima. Od prve godine se tome protivim, i od prve godine želim, tražim i zalažem se da se teorija iz svakog predmeta odgovara usmenim putem. Teoremi, dokazi, to se može naučiti, ali na kolokvijima većini ljudi se to svodi na prepisivanje sa raznoraznih šalabahtera, kopiranje tuđih rješenja, i ne dobiva se efekt koji ste željeli postići. Ustvari, dobiva se. Profesori imaju manje posla tokom ispitnih rokova. Znam da će me zbog ovoga kolege studenti linčevati, ali što da radim, takav je moj stav.

I da, naravno, kao i uvijek, stojim iza svega napisanog, i svakome ću reći u lice sve što ga ide, te isto od njega/nje očekujem.

Miloš Trifunović
1191215022



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Nezadovoljni student
Gost





PostPostano: 3:54 uto, 12. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Histogramčić ove katastrofe:
[img]http://ompldr.org/vODgzOQ[/img]

:? :roll:
Histogramčić ove katastrofe:
[img]http://ompldr.org/vODgzOQ[/img]

Confused Rolling Eyes


[Vrh]
Mislim stvarno...
Gost





PostPostano: 7:37 uto, 12. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja ne kužim, s oproštenjem, zašto nas tako rečeno toliko maltretiraju s ovim predmetom, kada je on jedino važan šačici ljudi koja će dalje ići na teorijsku matematiku ili teorijsku fiziku (mada pouzdano znam da ni fizičarima pol stvari tu ne treba)???

Po profesorovim riječima (skoro) bi mi trebali cijeli dan samo disati i učiti mjeru...malo licemjerno s obzirom da na 3. godini postoji još predmeta osim ovog...
Ja ne kužim, s oproštenjem, zašto nas tako rečeno toliko maltretiraju s ovim predmetom, kada je on jedino važan šačici ljudi koja će dalje ići na teorijsku matematiku ili teorijsku fiziku (mada pouzdano znam da ni fizičarima pol stvari tu ne treba)???

Po profesorovim riječima (skoro) bi mi trebali cijeli dan samo disati i učiti mjeru...malo licemjerno s obzirom da na 3. godini postoji još predmeta osim ovog...


[Vrh]
ddduuu
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2008. (12:31:48)
Postovi: (109)16
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 16

PostPostano: 8:49 uto, 12. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene isto najvise smeta sta na vjezbama uopce ne radimo slicne zadatke.

Sta se tice borela, napravili smo najjednostavnija 2-3 primjera, nista malo zeznutije da vidimo kako cemo se snac na kolokviju.
A u nastavku su svi zadaci tipa provjeri je li ovo mjera, provjeri je li ovo vanjska mjera.
I dragi moji asistenti, koliko imamo u kolokviju takvih zadataka? 0

I jos nesto sta me posebno nervira ( tice se svih kolegija).
Zadnji sat na zadnjim vjezbama ( i to izvan redovnog vremena vjezbi jer smo dodatno ostali 10 min) smo obradili NA BRZINU zadatak koji smo morali primjenit u kolokviju..

Sta se tice teorije, to nisan ni ucila pa iman i zasluzenih 0 bodova.
ALi da od 18 iz zadataka ja iman 6.5, a znala san komplet sve iz biljeznice je strava.
Mene isto najvise smeta sta na vjezbama uopce ne radimo slicne zadatke.

Sta se tice borela, napravili smo najjednostavnija 2-3 primjera, nista malo zeznutije da vidimo kako cemo se snac na kolokviju.
A u nastavku su svi zadaci tipa provjeri je li ovo mjera, provjeri je li ovo vanjska mjera.
I dragi moji asistenti, koliko imamo u kolokviju takvih zadataka? 0

I jos nesto sta me posebno nervira ( tice se svih kolegija).
Zadnji sat na zadnjim vjezbama ( i to izvan redovnog vremena vjezbi jer smo dodatno ostali 10 min) smo obradili NA BRZINU zadatak koji smo morali primjenit u kolokviju..

Sta se tice teorije, to nisan ni ucila pa iman i zasluzenih 0 bodova.
ALi da od 18 iz zadataka ja iman 6.5, a znala san komplet sve iz biljeznice je strava.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 10:39 uto, 12. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mislim stvarno..."]Ja ne kužim, s oproštenjem, zašto nas tak rečeno toliko maltretiraju s ovim predmetom, kada je on jedino važan šačici ljudi koja će dalje ići na teorijsku matematiku ili teorijsku fiziku (mada pouzdano znam da ni fizičarima pol stvari tu ne treba)???
[/quote]
Isto kao što je i numerička važna jednoj drugoj šačici ljudi, te su računarski kolegiji važni samo nekoj trećoj šačici. U tom i je poanta, svaki profesor tjera vodu na svoj mlin, točnije, svatko od nas očekuje da ćemo se mi posvetiti isključivo tom njegovom predmetu. Sjećam se još uvijek što je dekan rekao na uvodnom predavanju, jedna od prvih riječi njegovih "95% stvari što ćete ovdje naučiti u životu vam nikad neće trebati". A i većina asistenata nam govori kako je diploma s ovog faksa zapravo samo dokaz da si vrijedan, sposoban, i da možeš naučit šta ti se da.
No, malo sam skrenuo s teme. Problem nije u forsiranju tog predmeta, problem je u organizaciji vježbi iz istog koje nisu adekvatno prilagođene gradivu koje bi mi trebali naučiti i koje se od nas očekuje da znamo. Ako je od 130 ljudi preko pola rješilo svega njih 20, tu ne može biti problem u studentima, barem ne samo u njima.

Ja se samo nadam da vježbe iz djela o integralima neće biti ovako debilne.

[size=9][color=#999999]Added after 3 minutes:[/color][/size]

@ddduuu:
[url=http://spikedmath.com/forum/download/file.php?id=10&sid=e813e3a8d95b6543115f1f50e81c028f]klikni me[/url]
Mislim stvarno... (napisa):
Ja ne kužim, s oproštenjem, zašto nas tak rečeno toliko maltretiraju s ovim predmetom, kada je on jedino važan šačici ljudi koja će dalje ići na teorijsku matematiku ili teorijsku fiziku (mada pouzdano znam da ni fizičarima pol stvari tu ne treba)???

Isto kao što je i numerička važna jednoj drugoj šačici ljudi, te su računarski kolegiji važni samo nekoj trećoj šačici. U tom i je poanta, svaki profesor tjera vodu na svoj mlin, točnije, svatko od nas očekuje da ćemo se mi posvetiti isključivo tom njegovom predmetu. Sjećam se još uvijek što je dekan rekao na uvodnom predavanju, jedna od prvih riječi njegovih "95% stvari što ćete ovdje naučiti u životu vam nikad neće trebati". A i većina asistenata nam govori kako je diploma s ovog faksa zapravo samo dokaz da si vrijedan, sposoban, i da možeš naučit šta ti se da.
No, malo sam skrenuo s teme. Problem nije u forsiranju tog predmeta, problem je u organizaciji vježbi iz istog koje nisu adekvatno prilagođene gradivu koje bi mi trebali naučiti i koje se od nas očekuje da znamo. Ako je od 130 ljudi preko pola rješilo svega njih 20, tu ne može biti problem u studentima, barem ne samo u njima.

Ja se samo nadam da vježbe iz djela o integralima neće biti ovako debilne.

Added after 3 minutes:

@ddduuu:
klikni me



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
tidus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2009. (12:47:59)
Postovi: (A5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 15 - 16

PostPostano: 10:50 uto, 12. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slažem se sa kolegama u svemu. Ja sam dosad sve tri godine prošao bez ikakvih problema i to sa prosjekom većim od 4.0. To bi trebalo značiti da nisam netko tko ništa ne radi. Obzirom da sam dosta učio i znao cijele vježbe i dosta teorije prije kolokvija rezultat od manje od 50% je katastrofalan i najgori koji sam ikad napisao. Očito nije samo u meni problem, jer su svi rezultati užas. Molim asistente da uzmu u obzir ove rezultate, jer u ovom slučaju studenti nisu bili problem. I ako asistentima nije jasno zašto je ovo sve ovako ispalo neka na vježbama pitaju studente, jer ćemo inače opet imati istu situaciju i na drugom kolokviju.
Slažem se sa kolegama u svemu. Ja sam dosad sve tri godine prošao bez ikakvih problema i to sa prosjekom većim od 4.0. To bi trebalo značiti da nisam netko tko ništa ne radi. Obzirom da sam dosta učio i znao cijele vježbe i dosta teorije prije kolokvija rezultat od manje od 50% je katastrofalan i najgori koji sam ikad napisao. Očito nije samo u meni problem, jer su svi rezultati užas. Molim asistente da uzmu u obzir ove rezultate, jer u ovom slučaju studenti nisu bili problem. I ako asistentima nije jasno zašto je ovo sve ovako ispalo neka na vježbama pitaju studente, jer ćemo inače opet imati istu situaciju i na drugom kolokviju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 18:09 uto, 12. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

slažem se sa kolegama!

dođemo lijepo do treće godine, sve uredno polažemo i onda šamar u facu!
tko god da pogleda ove rezultate nešto bi mu sumnjivo bilo..

neću više ništa pisat(a htio bi) jer si želim sačuvat živce za konstruktivan rad..
slažem se sa kolegama!

dođemo lijepo do treće godine, sve uredno polažemo i onda šamar u facu!
tko god da pogleda ove rezultate nešto bi mu sumnjivo bilo..

neću više ništa pisat(a htio bi) jer si želim sačuvat živce za konstruktivan rad..



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 2:58 sri, 13. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iskreno ne znam gdje je problem ove godine, nemam bas vremena proucavat kolokvij, ali volio bi konstatirati cinjenice, a one glase:
U posljednje cetiri godine ovaj kolegij je drzalo
4 profesora (Slijepcevic/Vondracek/Basrak/Sikic) i cak 7 asistenata (Conar/Nincevic/Tadic/Mimica/Basic/Gecek/Stojic)

i koliko shvacam izuzev prve godine (to je bila prva bolonjska generacija, a i tada je dosta ljudi palo), svake godine rezultati su losi.

[b]Tako da ne vjerujem da mozete kriviti odredjenog profesora/asistenta.[/b]

Osobno smatram da dio problema lezi u cinjenici da je ovaj kolegij izgubio svojeg prirodnog prethodnika [b]metricke prostore[/b] (u
starom predbolonjskom sustavu, oni su prethodili mjeri),
pogotovo sto se oni vise ne obradjuju u tolikoj mjeri u
kolegijma koji su zamijenili [b]matematicku analizu 3[/b]
(analiza vise varijabli). To je dojam koji sam ja stekao
dok sam drzao vjezbe.

No ponovo izgleda da prva generacija nije imala tolikih problema.

[quote="Mislim stvarno..."]Ja ne kužim, s oproštenjem, zašto nas tako rečeno toliko maltretiraju s ovim predmetom, kada je on jedino važan šačici ljudi koja će dalje ići na teorijsku matematiku ili teorijsku fiziku (mada pouzdano znam da ni fizičarima pol stvari tu ne treba)??? [/quote]

Gornji komentar govori da postoje ljudi koji su ocito zasluzili rezultat koji su dobili. :(
Ako malo razmislis, uvidjet ces da su se slicne stvari kao sto su sigma-algebre, algebre, sigma-aditivnost, aditivnost radile i na kolegiju vjerojatnost. I svi oni koji ce upisati financijsku ili statistiku druzit ce se s mjerama i sigma algebrama do kraja studija, a i integralima i pripadajucim teoremima o njima.
Iskreno ne znam gdje je problem ove godine, nemam bas vremena proucavat kolokvij, ali volio bi konstatirati cinjenice, a one glase:
U posljednje cetiri godine ovaj kolegij je drzalo
4 profesora (Slijepcevic/Vondracek/Basrak/Sikic) i cak 7 asistenata (Conar/Nincevic/Tadic/Mimica/Basic/Gecek/Stojic)

i koliko shvacam izuzev prve godine (to je bila prva bolonjska generacija, a i tada je dosta ljudi palo), svake godine rezultati su losi.

Tako da ne vjerujem da mozete kriviti odredjenog profesora/asistenta.

Osobno smatram da dio problema lezi u cinjenici da je ovaj kolegij izgubio svojeg prirodnog prethodnika metricke prostore (u
starom predbolonjskom sustavu, oni su prethodili mjeri),
pogotovo sto se oni vise ne obradjuju u tolikoj mjeri u
kolegijma koji su zamijenili matematicku analizu 3
(analiza vise varijabli). To je dojam koji sam ja stekao
dok sam drzao vjezbe.

No ponovo izgleda da prva generacija nije imala tolikih problema.

Mislim stvarno... (napisa):
Ja ne kužim, s oproštenjem, zašto nas tako rečeno toliko maltretiraju s ovim predmetom, kada je on jedino važan šačici ljudi koja će dalje ići na teorijsku matematiku ili teorijsku fiziku (mada pouzdano znam da ni fizičarima pol stvari tu ne treba)???


Gornji komentar govori da postoje ljudi koji su ocito zasluzili rezultat koji su dobili. Sad
Ako malo razmislis, uvidjet ces da su se slicne stvari kao sto su sigma-algebre, algebre, sigma-aditivnost, aditivnost radile i na kolegiju vjerojatnost. I svi oni koji ce upisati financijsku ili statistiku druzit ce se s mjerama i sigma algebrama do kraja studija, a i integralima i pripadajucim teoremima o njima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 8:09 sri, 13. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam, ali očito nešto gaaadno ne štima. Stvarno ne znam na koji način smo se trebali pripremiti za ovaj kolokvij, a da rezultati budu kojiko toliko zadovoljavajući...Ja imam 2 knjige doma (jedna koju je prof naveo) i unutra nema ništa slično!

Mislim da bi trebali razmatrati opciju da ovaj predmet postane izborni...
Ne znam, ali očito nešto gaaadno ne štima. Stvarno ne znam na koji način smo se trebali pripremiti za ovaj kolokvij, a da rezultati budu kojiko toliko zadovoljavajući...Ja imam 2 knjige doma (jedna koju je prof naveo) i unutra nema ništa slično!

Mislim da bi trebali razmatrati opciju da ovaj predmet postane izborni...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 9:39 sri, 13. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tvrtko"]Iskreno ne znam gdje je problem ove godine, nemam bas vremena proucavat kolokvij, ali volio bi konstatirati cinjenice, a one glase:
U posljednje cetiri godine ovaj kolegij je drzalo
4 profesora (Slijepcevic/Vondracek/Basrak/Sikic) i cak 7 asistenata (Conar/Nincevic/Tadic/Mimica/Basic/Gecek/Stojic)

i koliko shvacam izuzev prve godine (to je bila prva bolonjska generacija, a i tada je dosta ljudi palo), svake godine rezultati su losi.

[b]Tako da ne vjerujem da mozete kriviti odredjenog profesora/asistenta.[/b][/quote]
Pa je da, ne možemo kriviti određenog profesora ili asistenta, ali možemo kriviti onoga tko ih skroz mijenja :) Nikad ne valja kad su preučestale promjene, nema konzistentnosti u radu profesora/asistenata, studentima savjeti od prijašnjih generacija ništa ne znače (inače se baš ne oslanjam na iste, al eto, spominjem ih), gradivo vježbi varira od jedne godine do druge, pa tako mi od ove godne pogledamo kolokvij od pretprošle, i baš ono, kao da smo došli na neki sasvim deseti kolegij. Jako je glupo ovo što su nam napravili. Na vjerojatnosti, npr. koji je ajde, recimo slične težine kao mjera, barem se meni čini da bi tako trebala biti, uvijek se znalo kakav tip zadatka ti može doći na kolokvij, i svi su bili toga svjesni, ali svejedno nisu svi imali petice, a opet se nitko nije ni bunio (jer su znali da su dobili ono za što ih je asistent pripremao) niti je bilo ovakvih katastrofalnih rezultata.

Ne znam, sve to sad malo jako nervira, i stvarno se nadam da će idući dio semestra biti pošteniji, jer ovo je stvarno žešći bezobrazluk što su uradili dosad.

I da, jasno da ima onih koji su zaslužili ovakvu mizeriju, ali baš da nas je toliko da nabijemo prosjek od 8.337 (koliko li je već bio točno), pa i nije baš
Tvrtko (napisa):
Iskreno ne znam gdje je problem ove godine, nemam bas vremena proucavat kolokvij, ali volio bi konstatirati cinjenice, a one glase:
U posljednje cetiri godine ovaj kolegij je drzalo
4 profesora (Slijepcevic/Vondracek/Basrak/Sikic) i cak 7 asistenata (Conar/Nincevic/Tadic/Mimica/Basic/Gecek/Stojic)

i koliko shvacam izuzev prve godine (to je bila prva bolonjska generacija, a i tada je dosta ljudi palo), svake godine rezultati su losi.

Tako da ne vjerujem da mozete kriviti odredjenog profesora/asistenta.

Pa je da, ne možemo kriviti određenog profesora ili asistenta, ali možemo kriviti onoga tko ih skroz mijenja Smile Nikad ne valja kad su preučestale promjene, nema konzistentnosti u radu profesora/asistenata, studentima savjeti od prijašnjih generacija ništa ne znače (inače se baš ne oslanjam na iste, al eto, spominjem ih), gradivo vježbi varira od jedne godine do druge, pa tako mi od ove godne pogledamo kolokvij od pretprošle, i baš ono, kao da smo došli na neki sasvim deseti kolegij. Jako je glupo ovo što su nam napravili. Na vjerojatnosti, npr. koji je ajde, recimo slične težine kao mjera, barem se meni čini da bi tako trebala biti, uvijek se znalo kakav tip zadatka ti može doći na kolokvij, i svi su bili toga svjesni, ali svejedno nisu svi imali petice, a opet se nitko nije ni bunio (jer su znali da su dobili ono za što ih je asistent pripremao) niti je bilo ovakvih katastrofalnih rezultata.

Ne znam, sve to sad malo jako nervira, i stvarno se nadam da će idući dio semestra biti pošteniji, jer ovo je stvarno žešći bezobrazluk što su uradili dosad.

I da, jasno da ima onih koji su zaslužili ovakvu mizeriju, ali baš da nas je toliko da nabijemo prosjek od 8.337 (koliko li je već bio točno), pa i nije baš



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 16:59 sri, 13. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]Nikad ne valja kad su preučestale promjene, nema konzistentnosti u radu profesora/asistenata, studentima savjeti od prijašnjih generacija ništa ne znače (inače se baš ne oslanjam na iste, al eto, spominjem ih), gradivo vježbi varira od jedne godine do druge, pa tako mi od ove godne pogledamo kolokvij od pretprošle, i baš ono, kao da smo došli na neki sasvim deseti kolegij. [/quote]

Promjene su bile takve da su i bile i nisu bile ucestale. Sto hocu reci ovih 7 asistenata neki su drzali i po 3 godine za redom, a ja sam drzao recimo samo 1. Rezultati su svima bili losi bez obzira na to. Cak i asistentima koji na drugim predmetima slove kao "jako dobri".

[quote="Charmed"]
Mislim da bi trebali razmatrati opciju da ovaj predmet postane izborni...
[/quote]

Nemam nista protiv, da mnogi kolegiji postanu izborni, ali i da se upisi na diplomske studije urede tako da bitni kolegiji za diplomski studij na kojima se obradjuje tak i taj sadrzaj nose fiksni postotak bodova, pa ako ga nisi imao, primjerice neki bitan predmet za racunarstvo, ili mjeru za teorijsku, statistiku i sl. gdje je potrebna, da onda moras imati super ocjene na ostalim kolegijma kako bi imali garanciju da mozes to nadoknaditi. Ali kako ja ne odlucujem o tome...
Milojko (napisa):
Nikad ne valja kad su preučestale promjene, nema konzistentnosti u radu profesora/asistenata, studentima savjeti od prijašnjih generacija ništa ne znače (inače se baš ne oslanjam na iste, al eto, spominjem ih), gradivo vježbi varira od jedne godine do druge, pa tako mi od ove godne pogledamo kolokvij od pretprošle, i baš ono, kao da smo došli na neki sasvim deseti kolegij.


Promjene su bile takve da su i bile i nisu bile ucestale. Sto hocu reci ovih 7 asistenata neki su drzali i po 3 godine za redom, a ja sam drzao recimo samo 1. Rezultati su svima bili losi bez obzira na to. Cak i asistentima koji na drugim predmetima slove kao "jako dobri".

Charmed (napisa):

Mislim da bi trebali razmatrati opciju da ovaj predmet postane izborni...


Nemam nista protiv, da mnogi kolegiji postanu izborni, ali i da se upisi na diplomske studije urede tako da bitni kolegiji za diplomski studij na kojima se obradjuje tak i taj sadrzaj nose fiksni postotak bodova, pa ako ga nisi imao, primjerice neki bitan predmet za racunarstvo, ili mjeru za teorijsku, statistiku i sl. gdje je potrebna, da onda moras imati super ocjene na ostalim kolegijma kako bi imali garanciju da mozes to nadoknaditi. Ali kako ja ne odlucujem o tome...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 18:09 sri, 13. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

bacite pogled na Mjeru & Integral na jednoj bezveze ustanovi
http://ocw.mit.edu/courses/mathematics/18-125-measure-and-integration-fall-2003/syllabus/
bacite pogled na Mjeru & Integral na jednoj bezveze ustanovi
http://ocw.mit.edu/courses/mathematics/18-125-measure-and-integration-fall-2003/syllabus/



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 2:09 čet, 14. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bozidarsevo"]bacite pogled na Mjeru & Integral na jednoj bezveze ustanovi
http://ocw.mit.edu/courses/mathematics/18-125-measure-and-integration-fall-2003/syllabus/[/quote]

Mogli bi mi i po pravilima na koja navodis u svom linku, rezultati bi bili otprilike isti, osim sto nesto studenata izletjelo sa studija zbog plagiranja domacih zadaca. :twisted:

Kako slucajno imam kolegu koji je zavrsio dodiplomski na MIT-u 8) , danas kad sam ga sreo, te sam ga pitao oko ovog kolegija i on mi je rekao da ga je slusao.

Kao prvo ovaj kolegij je postdiplomski kolegij prvenstveno za studente nematematicare kojima je potrebno znanje iz M&I. Povremeno ga upise i neki dodiplomac (u SAD-u imas veliku mogucnost izbora, pa tako i upisivanja postdiplomskih kolegija dok jos nisi postdiplomac).

Kolegij slusa oko 20 ljudi, i te godine kad ga je kolega Caday slusao imao je i kolokvije i zavrsni ispit. :wink: (Zaboravio sam jel imao i domace zadace.)

Vrlo je moguce da je te godine (2003) kolegij upisalo malo ljudi (tipa ne vise od 5), pa je profesor koji ga je drzao odlucio da ce se kolegij polagat putem domacih zadaca. (Nije lako kad dobijes 5 teskih zadataka koje moras predati u roku od tjedan dana. )

U SAD-u dosta vjeruju postdiplomcima, pa se cesto kolegiji polazu putem domacih zadaca i "take-home" ispita (koji su cesto tezi od klasicnih nacina ispitvanja). :roll: Dodiplomci se ispituju uglavnom na klasicne nacine (dz+kolokviji+zavrsni).
bozidarsevo (napisa):
bacite pogled na Mjeru & Integral na jednoj bezveze ustanovi
http://ocw.mit.edu/courses/mathematics/18-125-measure-and-integration-fall-2003/syllabus/


Mogli bi mi i po pravilima na koja navodis u svom linku, rezultati bi bili otprilike isti, osim sto nesto studenata izletjelo sa studija zbog plagiranja domacih zadaca. Twisted Evil

Kako slucajno imam kolegu koji je zavrsio dodiplomski na MIT-u Cool , danas kad sam ga sreo, te sam ga pitao oko ovog kolegija i on mi je rekao da ga je slusao.

Kao prvo ovaj kolegij je postdiplomski kolegij prvenstveno za studente nematematicare kojima je potrebno znanje iz M&I. Povremeno ga upise i neki dodiplomac (u SAD-u imas veliku mogucnost izbora, pa tako i upisivanja postdiplomskih kolegija dok jos nisi postdiplomac).

Kolegij slusa oko 20 ljudi, i te godine kad ga je kolega Caday slusao imao je i kolokvije i zavrsni ispit. Wink (Zaboravio sam jel imao i domace zadace.)

Vrlo je moguce da je te godine (2003) kolegij upisalo malo ljudi (tipa ne vise od 5), pa je profesor koji ga je drzao odlucio da ce se kolegij polagat putem domacih zadaca. (Nije lako kad dobijes 5 teskih zadataka koje moras predati u roku od tjedan dana. )

U SAD-u dosta vjeruju postdiplomcima, pa se cesto kolegiji polazu putem domacih zadaca i "take-home" ispita (koji su cesto tezi od klasicnih nacina ispitvanja). Rolling Eyes Dodiplomci se ispituju uglavnom na klasicne nacine (dz+kolokviji+zavrsni).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
(s)Venn
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 02. 2009. (17:59:25)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 6
Lokacija: Velika Gorica

PostPostano: 12:40 čet, 14. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tvrtko"]Iskreno ne znam gdje je problem ove godine, nemam bas vremena proucavat kolokvij, ali volio bi konstatirati cinjenice, a one glase:
U posljednje cetiri godine ovaj kolegij je drzalo
4 profesora (Slijepcevic/Vondracek/Basrak/Sikic) i cak 7 asistenata (Conar/Nincevic/Tadic/Mimica/Basic/Gecek/Stojic)

i koliko shvacam izuzev prve godine (to je bila prva bolonjska generacija, a i tada je dosta ljudi palo), svake godine rezultati su losi.

[b]Tako da ne vjerujem da mozete kriviti odredjenog profesora/asistenta.[/b]

Osobno smatram da dio problema lezi u cinjenici da je ovaj kolegij izgubio svojeg prirodnog prethodnika [b]metricke prostore[/b] (u
starom predbolonjskom sustavu, oni su prethodili mjeri),
pogotovo sto se oni vise ne obradjuju u tolikoj mjeri u
kolegijma koji su zamijenili [b]matematicku analizu 3[/b]
(analiza vise varijabli). To je dojam koji sam ja stekao
dok sam drzao vjezbe.

No ponovo izgleda da prva generacija nije imala tolikih problema.
[/quote]

Držim kako su vježbe i predavanja uslijed svega održani sasvim solidno, ja osobno sam pred kolokvij prošao cijele vježbe i sve što smo radili sam uspio shvatiti bez Metričkih prostora u pozadini. Dakako, učio sam i teoriju, sva sreća, jer bi mi rezultat bez maximalnog broja bodova na drugom zadatku bio prava katastrofa.

Glavni problem jest taj što su zadaci u kolokviju pretjerano odstupali od gradiva koje smo radili na vježbama, kao što je bilo govora ranije. Na kraju krajeva, normalno je, logično i pedagoški da kolokviji daju jasnu predodžbu o tome koliko je student naučio tijekom predavanja i vježbi. Ne kažem da sve treba biti lagano i trivijalno, neka najviše ocjene imaju samo oni koji su se maximalno posvetili ovome kolegiju i koji su uz standardno gradivo prošli kroz hrpu dodatnog materijala. Ovo je uostalom način na koji su do sada obično funckionirali drugi kolegiji na faxu i na koji suse studenti nakon tri godine navikli, pa smo tim više ostali šokirani ovom iznimkom. Jer za 50% na ovom kolokviju je očito trebalo puno-puno više od gore nabrojanoga.

Sudeći prema gradivu s vježbi i predavanja, ne smatram kako je ovaj kolegij težak. Možda ovo zvuči pomalo licemjerno od studenta koji je imao 11.5 bodova, no zaista to kažem sasvim iskreno. Dapače, zanimljiv je, vrlo sustavan, i tim je lakše shvatljiv. Složit ćete se kako se i iz najlakših kolegija može dati toliko brutalan kolokvij da i na njemu prosjek bude 8.35/30 bodova, jer se svuda može ići u širinu do besvijesti. Upravo tu nastaje pomutnja, jer su sastavljači ovog kolokvija očito malo prešli granicu...
Tvrtko (napisa):
Iskreno ne znam gdje je problem ove godine, nemam bas vremena proucavat kolokvij, ali volio bi konstatirati cinjenice, a one glase:
U posljednje cetiri godine ovaj kolegij je drzalo
4 profesora (Slijepcevic/Vondracek/Basrak/Sikic) i cak 7 asistenata (Conar/Nincevic/Tadic/Mimica/Basic/Gecek/Stojic)

i koliko shvacam izuzev prve godine (to je bila prva bolonjska generacija, a i tada je dosta ljudi palo), svake godine rezultati su losi.

Tako da ne vjerujem da mozete kriviti odredjenog profesora/asistenta.

Osobno smatram da dio problema lezi u cinjenici da je ovaj kolegij izgubio svojeg prirodnog prethodnika metricke prostore (u
starom predbolonjskom sustavu, oni su prethodili mjeri),
pogotovo sto se oni vise ne obradjuju u tolikoj mjeri u
kolegijma koji su zamijenili matematicku analizu 3
(analiza vise varijabli). To je dojam koji sam ja stekao
dok sam drzao vjezbe.

No ponovo izgleda da prva generacija nije imala tolikih problema.


Držim kako su vježbe i predavanja uslijed svega održani sasvim solidno, ja osobno sam pred kolokvij prošao cijele vježbe i sve što smo radili sam uspio shvatiti bez Metričkih prostora u pozadini. Dakako, učio sam i teoriju, sva sreća, jer bi mi rezultat bez maximalnog broja bodova na drugom zadatku bio prava katastrofa.

Glavni problem jest taj što su zadaci u kolokviju pretjerano odstupali od gradiva koje smo radili na vježbama, kao što je bilo govora ranije. Na kraju krajeva, normalno je, logično i pedagoški da kolokviji daju jasnu predodžbu o tome koliko je student naučio tijekom predavanja i vježbi. Ne kažem da sve treba biti lagano i trivijalno, neka najviše ocjene imaju samo oni koji su se maximalno posvetili ovome kolegiju i koji su uz standardno gradivo prošli kroz hrpu dodatnog materijala. Ovo je uostalom način na koji su do sada obično funckionirali drugi kolegiji na faxu i na koji suse studenti nakon tri godine navikli, pa smo tim više ostali šokirani ovom iznimkom. Jer za 50% na ovom kolokviju je očito trebalo puno-puno više od gore nabrojanoga.

Sudeći prema gradivu s vježbi i predavanja, ne smatram kako je ovaj kolegij težak. Možda ovo zvuči pomalo licemjerno od studenta koji je imao 11.5 bodova, no zaista to kažem sasvim iskreno. Dapače, zanimljiv je, vrlo sustavan, i tim je lakše shvatljiv. Složit ćete se kako se i iz najlakših kolegija može dati toliko brutalan kolokvij da i na njemu prosjek bude 8.35/30 bodova, jer se svuda može ići u širinu do besvijesti. Upravo tu nastaje pomutnja, jer su sastavljači ovog kolokvija očito malo prešli granicu...



_________________
..pišem pjesme, sviram bluz, radost i tugu na stihove lomim..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 9:02 pet, 15. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što su asistenti rekli na sve ovo na vježbama? (bolesna pa nisam bila...)
Što su asistenti rekli na sve ovo na vježbama? (bolesna pa nisam bila...)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 10:09 pet, 15. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Charmed"]Što su asistenti rekli na sve ovo na vježbama? (bolesna pa nisam bila...)[/quote]
ni riječi!
Charmed (napisa):
Što su asistenti rekli na sve ovo na vježbama? (bolesna pa nisam bila...)

ni riječi!



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Mjera i integral Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan