Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Putovanja

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Naya
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2011. (13:43:39)
Postovi: (F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:39 sub, 26. 5. 2012    Naslov: Putovanja Citirajte i odgovorite

Zanima me ima li netko iskustva sa couch surfingom? Ako ste probali da podijelite iskustvo. :) I'd like to give it a try, ako netko ima neki savjet, bring it on! :D
Zanima me ima li netko iskustva sa couch surfingom? Ako ste probali da podijelite iskustvo. Smile I'd like to give it a try, ako netko ima neki savjet, bring it on! Very Happy



_________________
Crying: acceptable at funerals and the Grand Canyon.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 11:48 ned, 27. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je super - upoznas nove ljude, cujes njihove price, steknes nova poznanstva razlicitih kultura, i plus, jedni drugima dajemo mogucnost besplatnog smjestaja dok putujemo.

Pozeljno je naravno raditi i hosting i surfing (tj. i otvoriti mogucnost smjestaja kod sebe, i ici kod drugih), no naravno, sve je otvoreno prema vlastitim mogucnostima. Npr. u prethodnom stanu sam mogao primati goste, pa i jesam, sad vec ne mogu, tako da trenutno ne primam nikog kod sebe.

Naravno, biti pametan pri odabiru ljudi koji ce ti doci/kod kojih ces ici, jer ako kod nekoga pise (u referencama drugih ljudi) da osoba npr. trazi seks, ili ocekuje da placas sve za nju/njega ili tako nesto - tako nekoga ces odbiti/neces kontaktirati (bar ja ne bih). Srecom, ljudi s tako nekim negativnim referencama su jako rijetki. Ako nema referenci - odluci kako hoces, no ja i tu uglavnom ne pristajem. Vodeci se tim principima, imam do sada 100% pozitivna iskustva, a dolazilo je bar 10-20 ljudi kod mene, a i ja sam isao preko CS-a u Beograd i u Pariz. U obje varijante (i kao domacin i kao gost), bilo mi je super. :)

[size=9][color=#999999]Added after 17 minutes:[/color][/size]

Aha, i jos jedna stvar: ako putujes, kod potrage za hostom/domacinom, kontaktirati sto vise ljudi (pogotovo u popularnijim gradovima kao npr. London, Pariz, itd.), i sto vise unaprijed mozes (bar koji tjedan-dva-tri unaprijed), s tim da velika vecina ljudi ne voli da im se salju tzv. copy-paste poruke, vec zele vidjeti da je osoba koja im salje poruku zaista i procitala njihov profil, tako da poruka treba biti na neki nacin osobna - mora se moci vidjeti da ne mozes identicnu poruku poslati i svima ostalima (i ne mislim da samo promijenis ime na pocetku). Npr, das osobi do znanja zasto bas kod nje/njega/njih zelis ici - sto ti se svidjelo na profilu, itd. Neki cak negdje na profilu napisu nesto tipa "ako si procitao moj profil, stavi to i to u subject" ili tako nesto.

Ja sam za Pariz slao zahtjeve oko 20-30 domacinima i dvoje su nas primili - jedan na 2 noci, drugi na 3 (bili smo 5 noci tamo). Tako da, moze se naci, samo treba truda. I pri izboru, stvarno biraj ljude koji ti se cine OK. A kad primas ljude kod sebe, isto primas osobe koje ti djeluju OK i ako imas vremena. Isto tako, sve je stvar dogovora koliko ces se druziti s domacinom/gostom ili ne.
Meni je super - upoznas nove ljude, cujes njihove price, steknes nova poznanstva razlicitih kultura, i plus, jedni drugima dajemo mogucnost besplatnog smjestaja dok putujemo.

Pozeljno je naravno raditi i hosting i surfing (tj. i otvoriti mogucnost smjestaja kod sebe, i ici kod drugih), no naravno, sve je otvoreno prema vlastitim mogucnostima. Npr. u prethodnom stanu sam mogao primati goste, pa i jesam, sad vec ne mogu, tako da trenutno ne primam nikog kod sebe.

Naravno, biti pametan pri odabiru ljudi koji ce ti doci/kod kojih ces ici, jer ako kod nekoga pise (u referencama drugih ljudi) da osoba npr. trazi seks, ili ocekuje da placas sve za nju/njega ili tako nesto - tako nekoga ces odbiti/neces kontaktirati (bar ja ne bih). Srecom, ljudi s tako nekim negativnim referencama su jako rijetki. Ako nema referenci - odluci kako hoces, no ja i tu uglavnom ne pristajem. Vodeci se tim principima, imam do sada 100% pozitivna iskustva, a dolazilo je bar 10-20 ljudi kod mene, a i ja sam isao preko CS-a u Beograd i u Pariz. U obje varijante (i kao domacin i kao gost), bilo mi je super. Smile

Added after 17 minutes:

Aha, i jos jedna stvar: ako putujes, kod potrage za hostom/domacinom, kontaktirati sto vise ljudi (pogotovo u popularnijim gradovima kao npr. London, Pariz, itd.), i sto vise unaprijed mozes (bar koji tjedan-dva-tri unaprijed), s tim da velika vecina ljudi ne voli da im se salju tzv. copy-paste poruke, vec zele vidjeti da je osoba koja im salje poruku zaista i procitala njihov profil, tako da poruka treba biti na neki nacin osobna - mora se moci vidjeti da ne mozes identicnu poruku poslati i svima ostalima (i ne mislim da samo promijenis ime na pocetku). Npr, das osobi do znanja zasto bas kod nje/njega/njih zelis ici - sto ti se svidjelo na profilu, itd. Neki cak negdje na profilu napisu nesto tipa "ako si procitao moj profil, stavi to i to u subject" ili tako nesto.

Ja sam za Pariz slao zahtjeve oko 20-30 domacinima i dvoje su nas primili - jedan na 2 noci, drugi na 3 (bili smo 5 noci tamo). Tako da, moze se naci, samo treba truda. I pri izboru, stvarno biraj ljude koji ti se cine OK. A kad primas ljude kod sebe, isto primas osobe koje ti djeluju OK i ako imas vremena. Isto tako, sve je stvar dogovora koliko ces se druziti s domacinom/gostom ili ne.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Naya
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2011. (13:43:39)
Postovi: (F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:50 ned, 27. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala ti na odgovoru i savjetima. :D Trenutno sam isto u potrazi za hostom u Parisu i Beogradu. Nadam se da ću imati dobra iskustva kao i ti. :D
Hvala ti na odgovoru i savjetima. Very Happy Trenutno sam isto u potrazi za hostom u Parisu i Beogradu. Nadam se da ću imati dobra iskustva kao i ti. Very Happy



_________________
Crying: acceptable at funerals and the Grand Canyon.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan