Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

PMF Split preddiplomski -> Financijska matematika diploms

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Laura Gallagher
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 03. 2012. (14:00:17)
Postovi: (1)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:16 ned, 11. 3. 2012    Naslov: PMF Split preddiplomski -> Financijska matematika diploms Citirajte i odgovorite

[i][color=darkred]
Pozdrav! Evo ovako...Svako ima neku svoju pricu i informaciju o mogucnostima upisa financ.matematike poslije 3 godine PMF-a u Splitu. Zanima me ima li ovdje netko tko je to upisao, mora li se polagati kakva razlika ispita ako dolazimo sa smjera matematika informatika, koliki prosjek ocjena otprilike treba biti da bi se upalo konkretno na navedeni smjer? Bilo tko s provjerenim informacijama? :) [/color][/i]

Pozdrav! Evo ovako...Svako ima neku svoju pricu i informaciju o mogucnostima upisa financ.matematike poslije 3 godine PMF-a u Splitu. Zanima me ima li ovdje netko tko je to upisao, mora li se polagati kakva razlika ispita ako dolazimo sa smjera matematika informatika, koliki prosjek ocjena otprilike treba biti da bi se upalo konkretno na navedeni smjer? Bilo tko s provjerenim informacijama? Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 15:41 ned, 11. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Poznajem jednu kolegicu koja se prebacila iz Splita na Financijsku u Zg nakon što je završila preddiplomski u Splitu. Skrenut ću joj pažnju na ovaj topic. ;)
Poznajem jednu kolegicu koja se prebacila iz Splita na Financijsku u Zg nakon što je završila preddiplomski u Splitu. Skrenut ću joj pažnju na ovaj topic. Wink



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:16 ned, 11. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako se ne varam, u Splitu su nastavnicki smjerovi. Dakle, ok su ti i iskustva ekipe s nasih nastavnickih smjerova.

Formalna pravila, ako ih jos nisi vidjela, su [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=3521&sec=433]ovdje[/url] i [url=http://www.unizg.hr/fileadmin/rektorat/dokumenti/natjecaji/TEKST_NATJECAJA_ZA_UPIS_U_DIPLOMSKE_STUDIJE_2011_2012__web_22_7_2011.pdf]ovdje[/url] (str. 4). Dakle, nuzni uvjet je 180 ECTS polozenih kolegija, od toga 120 iz matematika i drugih kolegija relevantnih za studij (mislim da bi tu prosli i racunarski kolegiji, ali nisam siguran).

Sto se prosjeka tice, tu je malo teze. Ima neka pametna formula koju sada ne mogu naci, na osnovu koje se racunaju bodovi. Formula ovisi o ocjenama, ECTSovima i vrstama polozenih kolegija. "Vrsta" znaci da ti matematicki kolegiji vrijede najvise, strucni (od studija do studija ovisi koji su to) manje, a ostali najmanje.

Na Financijsku matematiku je velika navala, tako da treba skupiti puno bodova. Banalizirano, to znaci visok prosjek (preciznije: visoke ocjene iz matematickih kolegija, a pozeljno je da i ostale budu dobre).
Ako se ne varam, u Splitu su nastavnicki smjerovi. Dakle, ok su ti i iskustva ekipe s nasih nastavnickih smjerova.

Formalna pravila, ako ih jos nisi vidjela, su ovdje i ovdje (str. 4). Dakle, nuzni uvjet je 180 ECTS polozenih kolegija, od toga 120 iz matematika i drugih kolegija relevantnih za studij (mislim da bi tu prosli i racunarski kolegiji, ali nisam siguran).

Sto se prosjeka tice, tu je malo teze. Ima neka pametna formula koju sada ne mogu naci, na osnovu koje se racunaju bodovi. Formula ovisi o ocjenama, ECTSovima i vrstama polozenih kolegija. "Vrsta" znaci da ti matematicki kolegiji vrijede najvise, strucni (od studija do studija ovisi koji su to) manje, a ostali najmanje.

Na Financijsku matematiku je velika navala, tako da treba skupiti puno bodova. Banalizirano, to znaci visok prosjek (preciznije: visoke ocjene iz matematickih kolegija, a pozeljno je da i ostale budu dobre).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
insane_raver
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2009. (21:55:06)
Postovi: (1DB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
21 = 33 - 12
Lokacija: ZGB

PostPostano: 17:05 ned, 11. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

bodovi koji su bili potrebni za financijsku u zadnjih par godina su u porastu, za zadnje slobodno mjesto je bilo prošle godine potrebno, mislim, oko 480 bodova.

a formula ti je isla nekako ovako :

1*(ECTS*(ocjena iz predmeta)) -> za matematičke predmete
0.5*(ECTS*(ocjena iz predmeta)) -> za stručne predmete relavantne za smijer
0.4*(ECTS*(ocjena iz predmeta)) -> ostali predmeti

i sve se na kraju sumira i to su onda bodovi.
bodovi koji su bili potrebni za financijsku u zadnjih par godina su u porastu, za zadnje slobodno mjesto je bilo prošle godine potrebno, mislim, oko 480 bodova.

a formula ti je isla nekako ovako :

1*(ECTS*(ocjena iz predmeta)) -> za matematičke predmete
0.5*(ECTS*(ocjena iz predmeta)) -> za stručne predmete relavantne za smijer
0.4*(ECTS*(ocjena iz predmeta)) -> ostali predmeti

i sve se na kraju sumira i to su onda bodovi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Changica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 09. 2009. (19:30:59)
Postovi: (1A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1
Lokacija: wonderland

PostPostano: 17:10 ned, 11. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

U Splitu nisu nastavnički smjerovi, nego se nakon treće godine bira smjer, nastavnički ili inžinjerski. Ja sam bila prve tri godine na matematici u Splitu pa sam bez ikakvih razlika upisala teorijsku tu u Zagrebu. Jedino je problem što mi imamo manje bodova u startu, a na financijsku je uvijek poprilično velika navala. Ali u proncipu, može se :)
U Splitu nisu nastavnički smjerovi, nego se nakon treće godine bira smjer, nastavnički ili inžinjerski. Ja sam bila prve tri godine na matematici u Splitu pa sam bez ikakvih razlika upisala teorijsku tu u Zagrebu. Jedino je problem što mi imamo manje bodova u startu, a na financijsku je uvijek poprilično velika navala. Ali u proncipu, može se Smile



_________________
Alcohol and math don't go together. Don't drink and derive.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 19:39 ned, 11. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ove godine se njih dvoje (od njih jedan mat inf) upisalo iz splita na financijsku, bez ikakvih problema, polaganja razlika i sl ;) dobro su kotirali na rang listi. mislim da je najvažnije diplomirat u prvom roku jer ako ti to ostane za deveti onda je financijska već popunjena...

edit: ne ove, nego prošle :oops: ponekad se zanesem pa zaboravim koja sam godina :D
Ove godine se njih dvoje (od njih jedan mat inf) upisalo iz splita na financijsku, bez ikakvih problema, polaganja razlika i sl Wink dobro su kotirali na rang listi. mislim da je najvažnije diplomirat u prvom roku jer ako ti to ostane za deveti onda je financijska već popunjena...

edit: ne ove, nego prošle Embarassed ponekad se zanesem pa zaboravim koja sam godina Very Happy



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Bubsi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2008. (17:18:35)
Postovi: (4A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 1 - 8
Lokacija: Split

PostPostano: 20:16 ned, 11. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, najvažnije je diplomirat u 7.mj, ja sam završila čistu matematiku u ST i zbog zna se kojeg predmeta (znaju oni koji su u ST) diplomirala početkom 9.mj. Ionako nisam htjela upisat financijsku tako da sam imala sreće jer je na statistici ostalo mjesta za 2.rok. Mislim da ovdje više ni ne postoje rokovi za upis na diplomski u 9.mj, ispravite me ako griješim.
Da sam došla na 1. rok upala bi sa svojim bodovima i na financijsku i na statistiku, s prosjekom oko samo 3.7-3.8 (ne sjećam se više) ali ukupno oko 530 bodova sam imala, dva predmeta mi uopće nisu bodovali, jedan od njih je završni rad a drugi je vjerojatno geometrija.

Nije teško upast, ali velikaaa je razlika između ST i ZG, nije ovdje sve bajno i sjajno kako smo mi u ST to mislili :D
Da, najvažnije je diplomirat u 7.mj, ja sam završila čistu matematiku u ST i zbog zna se kojeg predmeta (znaju oni koji su u ST) diplomirala početkom 9.mj. Ionako nisam htjela upisat financijsku tako da sam imala sreće jer je na statistici ostalo mjesta za 2.rok. Mislim da ovdje više ni ne postoje rokovi za upis na diplomski u 9.mj, ispravite me ako griješim.
Da sam došla na 1. rok upala bi sa svojim bodovima i na financijsku i na statistiku, s prosjekom oko samo 3.7-3.8 (ne sjećam se više) ali ukupno oko 530 bodova sam imala, dva predmeta mi uopće nisu bodovali, jedan od njih je završni rad a drugi je vjerojatno geometrija.

Nije teško upast, ali velikaaa je razlika između ST i ZG, nije ovdje sve bajno i sjajno kako smo mi u ST to mislili Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 21:50 ned, 11. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam prve dvije godine završio u Splitu, a diplomirao sam u Zagrebu. To je bilo prije bolonje. Tako da ne mogu ništa pametnog reći da li će biti teško ili lagano upisati. Ali...ako želiš to, pokušaj. Nemaš ništa za izgubiti osim nešto kuna što ćeš morati putovati u Zagreb...

@ Bubsi - čak i mi neki iz stare garde (čitaj: koji su u Splitu studirali daaaavne 2001. :oops: ) se sjećamo onih straaaašnih profesora. :twisted: Ali.......takvih ima svugdje, zar ne? ;)
Ja sam prve dvije godine završio u Splitu, a diplomirao sam u Zagrebu. To je bilo prije bolonje. Tako da ne mogu ništa pametnog reći da li će biti teško ili lagano upisati. Ali...ako želiš to, pokušaj. Nemaš ništa za izgubiti osim nešto kuna što ćeš morati putovati u Zagreb...

@ Bubsi - čak i mi neki iz stare garde (čitaj: koji su u Splitu studirali daaaavne 2001. Embarassed ) se sjećamo onih straaaašnih profesora. Twisted Evil Ali.......takvih ima svugdje, zar ne? Wink



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan