Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prenosenje predmeta?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
lucka1905
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 04. 2013. (23:51:50)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:57 pon, 1. 4. 2013    Naslov: Prenosenje predmeta? Citirajte i odgovorite

Bok:) ugl htjela bih upisat matematiku i zanima me dali se predmeti mogu prenositi s jedne godine na drugu ako ih ne prodemo na vrijeme,uzasno sam zbunjena :/
Bok:) ugl htjela bih upisat matematiku i zanima me dali se predmeti mogu prenositi s jedne godine na drugu ako ih ne prodemo na vrijeme,uzasno sam zbunjena Ehm?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 0:13 uto, 2. 4. 2013    Naslov: Re: Prenosenje predmeta? Citirajte i odgovorite

[quote="lucka1905"]Bok:) ugl htjela bih upisat matematiku i zanima me dali se predmeti mogu prenositi s jedne godine na drugu ako ih ne prodemo na vrijeme,uzasno sam zbunjena :/[/quote]

prijenos u smislu kao sto je nekad bilo ne postoji jer nema ni rokova. jedino sto mozes je ponovo upisati kolegij a to se placa i to znaci pad godine
lucka1905 (napisa):
Bok:) ugl htjela bih upisat matematiku i zanima me dali se predmeti mogu prenositi s jedne godine na drugu ako ih ne prodemo na vrijeme,uzasno sam zbunjena Ehm?


prijenos u smislu kao sto je nekad bilo ne postoji jer nema ni rokova. jedino sto mozes je ponovo upisati kolegij a to se placa i to znaci pad godine



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
lucka1905
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 04. 2013. (23:51:50)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 6:03 uto, 2. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tipa ako sad imam test i ako ga padnem,jer mogu taj ispit prenijet na drugu godinu?
Tipa ako sad imam test i ako ga padnem,jer mogu taj ispit prenijet na drugu godinu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 7:51 uto, 2. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozes upisati taj predmet ponovo iduce godine, zajedno sa svim predmetima 2. i 3. godine za koje si polozila prethodnike (do maksimalno 35 ECTS bodova po semestru). Placanje od iduce godine ide po [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=4236&sec=279]ovom modelu[/url].
Mozes upisati taj predmet ponovo iduce godine, zajedno sa svim predmetima 2. i 3. godine za koje si polozila prethodnike (do maksimalno 35 ECTS bodova po semestru). Placanje od iduce godine ide po ovom modelu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
lucka1905
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 04. 2013. (23:51:50)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:27 uto, 2. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala puno :D
Jel tesko na matematici?
Hvala puno Very Happy
Jel tesko na matematici?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 10:43 uto, 2. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Živi pakao! :mrgreen:

Šalim se, ništa što samodisciplina ne može svladati, ako je imaš iz srednje škole onda neće biti problema.

S druge strane malo iskustvene mudrosti - nije dovoljno da ti srce brže kuca u smjeru pomisli na matku, dobro je da sada pošalješ izvidnice u tom smjeru(čitaj - kreneš kroz pregled kolegija na prvoj godini i njihova sadržaja, prođi kroz skripte kao da već sada moraš učiti i vidi jeli u tebi osjećaj htijenja) i vidiš jeli to doista ono što želiš da ti se ne desi kasnije uvid, da to ipak ne želiš, kojeg možeš već sada dobiti.

Ako neznaš i nećeš - pazi se!

Ovim putevima krećeš koračati ka uvidu

http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=432

http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=307
Živi pakao! Mr. Green

Šalim se, ništa što samodisciplina ne može svladati, ako je imaš iz srednje škole onda neće biti problema.

S druge strane malo iskustvene mudrosti - nije dovoljno da ti srce brže kuca u smjeru pomisli na matku, dobro je da sada pošalješ izvidnice u tom smjeru(čitaj - kreneš kroz pregled kolegija na prvoj godini i njihova sadržaja, prođi kroz skripte kao da već sada moraš učiti i vidi jeli u tebi osjećaj htijenja) i vidiš jeli to doista ono što želiš da ti se ne desi kasnije uvid, da to ipak ne želiš, kojeg možeš već sada dobiti.

Ako neznaš i nećeš - pazi se!

Ovim putevima krećeš koračati ka uvidu

http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=432

http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=307



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 10:46 uto, 2. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo još par informacija.
Da, ako recimo u prvom semestru padneš kolegij A, možeš ga sljedeće [b]godine[/b] (dakle ne sljedeći semestar, jer se kolegiji održavaju strogo u zimskom ili u ljetnom semestru) ponovno upisati. No, kao što je rekao krcko, može ti se dogoditi da ti predmet koji si pala "blokira" neke predmete s više godine tj. ne možeš upisati predmet s više godine jer ti je ovaj s prethodne bio uvjet. Popis i pregled svih kolegija po godinama, zajedno s njihovim prethodnicima, možeš naći u redu predavanja koji izlazi svake godine ([url=http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=4531]ovdje[/url] ti je za akademsku godinu 2012./2013.) Možeš vidjeti da ti pad nekog predmeta u prvom semestru odmah blokira njegov nastavak u drugom semestru [size=9](jer su na prvoj godini svi kolegiji oblika A1, B1, C1, D1 u prvom i A2, B2, C2, D2 u drugom semestru)[/size], i shodno tome i nešto na drugoj godini.

Što se tiče težine, kolega iznad mene je dobro objasnio - matematika u školi je miljama daleko od matematike na faksu. Možda ću sad prepasti potencijalnu buduću kolegicu, ali za primjer dajem skriptu iz [url=http://web.math.pmf.unizg.hr/~guljas/skripte/MATANALuR.pdf]Matematičke analize[/url]. :mrgreen: Nije nemoguće, evo čak i ja kao završavam nešto :P , ali samo naglašavam da ne uzimaš ljubav prema matematici u školi kao (jedinu) mjerodavnu stvar.
Samo još par informacija.
Da, ako recimo u prvom semestru padneš kolegij A, možeš ga sljedeće godine (dakle ne sljedeći semestar, jer se kolegiji održavaju strogo u zimskom ili u ljetnom semestru) ponovno upisati. No, kao što je rekao krcko, može ti se dogoditi da ti predmet koji si pala "blokira" neke predmete s više godine tj. ne možeš upisati predmet s više godine jer ti je ovaj s prethodne bio uvjet. Popis i pregled svih kolegija po godinama, zajedno s njihovim prethodnicima, možeš naći u redu predavanja koji izlazi svake godine (ovdje ti je za akademsku godinu 2012./2013.) Možeš vidjeti da ti pad nekog predmeta u prvom semestru odmah blokira njegov nastavak u drugom semestru (jer su na prvoj godini svi kolegiji oblika A1, B1, C1, D1 u prvom i A2, B2, C2, D2 u drugom semestru), i shodno tome i nešto na drugoj godini.

Što se tiče težine, kolega iznad mene je dobro objasnio - matematika u školi je miljama daleko od matematike na faksu. Možda ću sad prepasti potencijalnu buduću kolegicu, ali za primjer dajem skriptu iz Matematičke analize. Mr. Green Nije nemoguće, evo čak i ja kao završavam nešto Razz , ali samo naglašavam da ne uzimaš ljubav prema matematici u školi kao (jedinu) mjerodavnu stvar.



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lucka1905
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 04. 2013. (23:51:50)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:37 uto, 2. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno hvala :))

[size=9][color=#999999]Added after 42 minutes:[/color][/size]

Pa onda po tvojoj logici nebi trebala to studirat haha mislim mene matematika stvarno zanima i zelim se s tim baviti
Puno hvala Smile)

Added after 42 minutes:

Pa onda po tvojoj logici nebi trebala to studirat haha mislim mene matematika stvarno zanima i zelim se s tim baviti


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 14:21 uto, 2. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa onda odlično. Samo to uvijek napominjem jer se puno studenata zezne, dođu na MO jer "vole matematiku", a onda skuže da to nema veze s onom matematikom koju oni misle da vole. Neki otkriju da ih ovo zanima još više, nekima je u početku teško, ali se snađu; neki sasvim odustanu. Možda si ti baš osoba koja će to obožavati. Ja samo izdajem upozorenja da se ne kaže poslije "nismo znali". ;)
Pa onda odlično. Samo to uvijek napominjem jer se puno studenata zezne, dođu na MO jer "vole matematiku", a onda skuže da to nema veze s onom matematikom koju oni misle da vole. Neki otkriju da ih ovo zanima još više, nekima je u početku teško, ali se snađu; neki sasvim odustanu. Možda si ti baš osoba koja će to obožavati. Ja samo izdajem upozorenja da se ne kaže poslije "nismo znali". Wink



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lucka1905
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 04. 2013. (23:51:50)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:31 uto, 2. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

A sto se onda zapravo uci iz matematike na faksu?
A sto se onda zapravo uci iz matematike na faksu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 14:54 uto, 2. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="lucka1905"]A sto se onda zapravo uci iz matematike na faksu?[/quote]

pogledas si malo materijale za prvu godinu (matematicka analiza, linearna lagebra, programiranje), to je da malo steknes uvid u nacin na koji se uci, onda pogledas popis kolegija (numericka matematika, vjerojatnost, f-je vise varijabli...) malo o tome procitas, pogledas kako izgledaju ispti, pardon kolokviji (ispita vise nema, ne. kontinuioana provjera znanja i te spike...), pogledas malo preporucenu literaturu i sl.

jedino sto ti mogu reci je da racunanje s brojevima neces bas radit (osim ako se radi sa indexima, a i to je uglavnom i i j).
zadaci uglavnom (ne uvijek) izgledaju ovako: dokazi da ako je neki uvijet zadovoljen onda vrijedi nesto.
Ustvari, evo ti ovdje link (http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=307) pa pogledaj, da nebi poslije bilo :)

ukratko naucit ces razmisljati i dobit novi pogled na stvari koje sada znas, razjasnit neke stvari koje su do sada bile 'zdravo za gotovo', a nesto ce ti se svidjeti i pocet te jako zanimati :)
i naravno, puno ces nauciti :)
lucka1905 (napisa):
A sto se onda zapravo uci iz matematike na faksu?


pogledas si malo materijale za prvu godinu (matematicka analiza, linearna lagebra, programiranje), to je da malo steknes uvid u nacin na koji se uci, onda pogledas popis kolegija (numericka matematika, vjerojatnost, f-je vise varijabli...) malo o tome procitas, pogledas kako izgledaju ispti, pardon kolokviji (ispita vise nema, ne. kontinuioana provjera znanja i te spike...), pogledas malo preporucenu literaturu i sl.

jedino sto ti mogu reci je da racunanje s brojevima neces bas radit (osim ako se radi sa indexima, a i to je uglavnom i i j).
zadaci uglavnom (ne uvijek) izgledaju ovako: dokazi da ako je neki uvijet zadovoljen onda vrijedi nesto.
Ustvari, evo ti ovdje link (http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=307) pa pogledaj, da nebi poslije bilo Smile

ukratko naucit ces razmisljati i dobit novi pogled na stvari koje sada znas, razjasnit neke stvari koje su do sada bile 'zdravo za gotovo', a nesto ce ti se svidjeti i pocet te jako zanimati Smile
i naravno, puno ces nauciti Smile



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
lucka1905
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 04. 2013. (23:51:50)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:48 uto, 2. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

E pa onda odlicnoo,puno tii hvala :) :)
E pa onda odlicnoo,puno tii hvala Smile Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan