Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Studiranje uz rad

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
sparkle_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2011. (11:08:40)
Postovi: (E)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 11:54 ned, 18. 3. 2012    Naslov: Studiranje uz rad Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima,
Zanima me da li je izvedivo raditi i zavrsiti 2 g diplomskog?Ne mislim pod time da li je covjek to u stanju izvesti nego da li je to uopce moguce s obzirom na razna pravila.Mislim, imam ponudu za predavati mat sa zavrsene 3 g predipl. nastavnickog u OŠ u jednom malom mjestu pa me sad zanima da li je izvedivo da ja predajem i ujedno idem na diplomski?S obzirom da ne znam kako su predavanja organizirana i koliko je obavezno biti na njima?U biti najvise me muci to obavezno dolazenje na predavanja i da li postoji mogucnost nekakvog dogovora sa profesorima?Bilo kakve informacije su dobrodosle.
Hvala puno
Pozdrav svima,
Zanima me da li je izvedivo raditi i zavrsiti 2 g diplomskog?Ne mislim pod time da li je covjek to u stanju izvesti nego da li je to uopce moguce s obzirom na razna pravila.Mislim, imam ponudu za predavati mat sa zavrsene 3 g predipl. nastavnickog u OŠ u jednom malom mjestu pa me sad zanima da li je izvedivo da ja predajem i ujedno idem na diplomski?S obzirom da ne znam kako su predavanja organizirana i koliko je obavezno biti na njima?U biti najvise me muci to obavezno dolazenje na predavanja i da li postoji mogucnost nekakvog dogovora sa profesorima?Bilo kakve informacije su dobrodosle.
Hvala puno


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 12:46 ned, 18. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kroz moje iskustvo teško, jednom sam zamolio profu iz jedne od psihologija da mi omogući ustupak nedolaženja na predavanja radi posla kojeg obnašam pa mi je napisala da nema ustupaka za nikoga i da moram izvršiti svoju obvezu kao i ostali.

Specijalno ako upisuješ diplomski nastavničkog usmjerenja jer didaktite i metodike zahtjevaju, s pravom, prisutnost studenata makar ti sa poslom kojeg ćeš obnašati već praktički upogonjuješ i didaktiku i metodiku u stvarnom životu!

Poznajem ljude koji su radili i studirali diplomski smjer nastave ali je njihov posao imao fleksibilan raspored tj sami su ga stvarali.

Ipak, ako ćeš probati nagovarati profesore za iznimke najbolje je to licem u lice tj u četiri oka i dvije stolice. :)
Kroz moje iskustvo teško, jednom sam zamolio profu iz jedne od psihologija da mi omogući ustupak nedolaženja na predavanja radi posla kojeg obnašam pa mi je napisala da nema ustupaka za nikoga i da moram izvršiti svoju obvezu kao i ostali.

Specijalno ako upisuješ diplomski nastavničkog usmjerenja jer didaktite i metodike zahtjevaju, s pravom, prisutnost studenata makar ti sa poslom kojeg ćeš obnašati već praktički upogonjuješ i didaktiku i metodiku u stvarnom životu!

Poznajem ljude koji su radili i studirali diplomski smjer nastave ali je njihov posao imao fleksibilan raspored tj sami su ga stvarali.

Ipak, ako ćeš probati nagovarati profesore za iznimke najbolje je to licem u lice tj u četiri oka i dvije stolice. Smile



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 17:53 ned, 18. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako studiras primjenjenu, izvedivo je (bar sta se tice predavanja i dogovora sa profesorima) =)
ako studiras primjenjenu, izvedivo je (bar sta se tice predavanja i dogovora sa profesorima) =)



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 20:14 ned, 18. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pošto je slični problem da pitam i ja.

dakle dobila sam ponudu za posao, ali na ugovor o radu.
Da li je ko redovni student to izvedivo ili se kosi s nekim zakonom?

Znam da na ugovor o djelu i SC mogu, al zanima me baš za ugovor o radu i koalizija prava studenta s radničkim "pravima"... zdravstvo, mirovinsko...
Pošto je slični problem da pitam i ja.

dakle dobila sam ponudu za posao, ali na ugovor o radu.
Da li je ko redovni student to izvedivo ili se kosi s nekim zakonom?

Znam da na ugovor o djelu i SC mogu, al zanima me baš za ugovor o radu i koalizija prava studenta s radničkim "pravima"... zdravstvo, mirovinsko...



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
greda5
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 04. 2009. (19:38:11)
Postovi: (26)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 10:23 čet, 5. 4. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]Pošto je slični problem da pitam i ja.

dakle dobila sam ponudu za posao, ali na ugovor o radu.
Da li je ko redovni student to izvedivo ili se kosi s nekim zakonom?

Znam da na ugovor o djelu i SC mogu, al zanima me baš za ugovor o radu i koalizija prava studenta s radničkim "pravima"... zdravstvo, mirovinsko...[/quote]

Možeš slobodno. Makar će ti svugdje reći da ne možeš,ali ti bez problema možeš izvaditi radnu knjižicu i raditi jer nema zakona koji to zabranjuje. Time bi se prekršio Ustavni zakon jer nikome ne smiješ uzeti pravo na rad. Ministarstvo "smatra" da je to neizvedivo jer kao redovnom studentu faks treba biti jedina obaveza s punim radnim vremenom, ali fućkaš smatranje, nigdje u zakonima nećeš naći zabranu redovnom studentu da se zaposli ;).
mladac (napisa):
Pošto je slični problem da pitam i ja.

dakle dobila sam ponudu za posao, ali na ugovor o radu.
Da li je ko redovni student to izvedivo ili se kosi s nekim zakonom?

Znam da na ugovor o djelu i SC mogu, al zanima me baš za ugovor o radu i koalizija prava studenta s radničkim "pravima"... zdravstvo, mirovinsko...


Možeš slobodno. Makar će ti svugdje reći da ne možeš,ali ti bez problema možeš izvaditi radnu knjižicu i raditi jer nema zakona koji to zabranjuje. Time bi se prekršio Ustavni zakon jer nikome ne smiješ uzeti pravo na rad. Ministarstvo "smatra" da je to neizvedivo jer kao redovnom studentu faks treba biti jedina obaveza s punim radnim vremenom, ali fućkaš smatranje, nigdje u zakonima nećeš naći zabranu redovnom studentu da se zaposli Wink.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan