Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Blicevi i obavezni dolasci
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Borgcube
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2010. (21:14:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 27 - 3
Lokacija: Tu i tamo.

PostPostano: 9:52 sub, 19. 5. 2012    Naslov: Blicevi i obavezni dolasci Citirajte i odgovorite

Pokušavam shvatiti, ali nikako mi ne ide, koja je točno svrha nenajavljenih bliceva i bodovanja tj. uvjetovanja polaganja predmeta obaveznim dolascima?

Čuo sam razne razloge, al nijedan mi baš ne paše, npr. za bliceve:
- da bi se natjeralo studente na redovno učenje - A inače ne bi učili? :shock: Svi imalo ozbiljniji studenti će proći gradivo koje se od njih traži, pitanje je samo kada točno, a blicevi samo forsiraju raspored učenja koji ne pašu svima?
- radi kontinuiranog praćenja studenta - ovaj izraz sam često susreo, al i dalje mi nije baš jasan. Tko bi tu koga trebao pratiti? Blicevi budu ispravljeni tek na kraju godine, što je posve razumljivo pošto su grupe na matematici puno veće nego drugdje, pa su i asistenti zatrpaniji poslom. I onda dođu tek na kraju kao neki dodatni bodovi, a nema informacije što je zapravo bilo dobro ili loše.

Obavezni dolasci su mi još bizarniji...
Pokušavam shvatiti, ali nikako mi ne ide, koja je točno svrha nenajavljenih bliceva i bodovanja tj. uvjetovanja polaganja predmeta obaveznim dolascima?

Čuo sam razne razloge, al nijedan mi baš ne paše, npr. za bliceve:
- da bi se natjeralo studente na redovno učenje - A inače ne bi učili? Shocked Svi imalo ozbiljniji studenti će proći gradivo koje se od njih traži, pitanje je samo kada točno, a blicevi samo forsiraju raspored učenja koji ne pašu svima?
- radi kontinuiranog praćenja studenta - ovaj izraz sam često susreo, al i dalje mi nije baš jasan. Tko bi tu koga trebao pratiti? Blicevi budu ispravljeni tek na kraju godine, što je posve razumljivo pošto su grupe na matematici puno veće nego drugdje, pa su i asistenti zatrpaniji poslom. I onda dođu tek na kraju kao neki dodatni bodovi, a nema informacije što je zapravo bilo dobro ili loše.

Obavezni dolasci su mi još bizarniji...



_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 10:07 sub, 19. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

a zasto bi ti to uopce trebao shvatiti :?:
a zasto bi ti to uopce trebao shvatiti Question



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Borgcube
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2010. (21:14:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 27 - 3
Lokacija: Tu i tamo.

PostPostano: 10:32 sub, 19. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gino"]a zasto bi ti to uopce trebao shvatiti :?:[/quote]

Stvarno ne znam zašto bi ikoga zanimala ijedna obaveza koju su mu dali. Najbolje je da svi kao roboti lijepo slušamo šta nam se kaže, ne pitamo ništa ili još gore, žalimo se :shock:
Razočaravajuće je što studentski predstavnik postavlja ovo pitanje.
Zašto bi htio znati? Mislim stvarno :roll:
Gino (napisa):
a zasto bi ti to uopce trebao shvatiti Question


Stvarno ne znam zašto bi ikoga zanimala ijedna obaveza koju su mu dali. Najbolje je da svi kao roboti lijepo slušamo šta nam se kaže, ne pitamo ništa ili još gore, žalimo se Shocked
Razočaravajuće je što studentski predstavnik postavlja ovo pitanje.
Zašto bi htio znati? Mislim stvarno Rolling Eyes



_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 12:30 sub, 19. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

razocaravajuce da neko sa stavom "al nijedan mi baš ne paše" trazi objasnjenje
razocaravajuce da neko sa stavom "al nijedan mi baš ne paše" trazi objasnjenje



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lovre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2011. (22:17:35)
Postovi: (17)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 12:44 sub, 19. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa trazi objasnjenje bas zato sto nijedan kojeg je cuo do sad ne pase. Da mu neki pase, onda ocito nebi trebao traziti objasnjenje.
Pa trazi objasnjenje bas zato sto nijedan kojeg je cuo do sad ne pase. Da mu neki pase, onda ocito nebi trebao traziti objasnjenje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Borgcube
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2010. (21:14:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 27 - 3
Lokacija: Tu i tamo.

PostPostano: 13:44 sub, 19. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gino"]razocaravajuce da neko sa stavom "al nijedan mi baš ne paše" trazi objasnjenje[/quote]
Aha, treba mi prvo biti jasno, a onda tek trebam tražiti objašnjenje.

Lijepo sam stavio razloge koje sam čuo i rekao zašto mi ne odgovaraju, možda mi netko može dati bolje ili bolje obrazložiti ove. Ali ne, prema kolegi svako pitanje je suvišno jer mi nemamo šta tražiti objašnjenja, ona su valjda bogomdana.

Studentski predstavnici bi trebali braniti prava studenata i predstavljati njihove zahtjeve, a ne odgovarati na bilo koje pitanje sa odgovorom "Šta to tebe briga?"
Gino (napisa):
razocaravajuce da neko sa stavom "al nijedan mi baš ne paše" trazi objasnjenje

Aha, treba mi prvo biti jasno, a onda tek trebam tražiti objašnjenje.

Lijepo sam stavio razloge koje sam čuo i rekao zašto mi ne odgovaraju, možda mi netko može dati bolje ili bolje obrazložiti ove. Ali ne, prema kolegi svako pitanje je suvišno jer mi nemamo šta tražiti objašnjenja, ona su valjda bogomdana.

Studentski predstavnici bi trebali braniti prava studenata i predstavljati njihove zahtjeve, a ne odgovarati na bilo koje pitanje sa odgovorom "Šta to tebe briga?"



_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 17:50 ned, 20. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gino, katastrofa si.. Primjetila sam često da studentski predstavnici izjavljuju nešto slično toj bahatoj rečenici koju si ti sada iznio. Ima nešto u profilu ljudi koji se prijavljuju za predstavništvo što ih čini upravo najmanje podobnim za isto. Ali što se uopće čudim, mogu samo pogledati primjer političara, iako, oni imaju materijalne koristi od svoje prepotencije, a za tvoju ne vidim ni jedan dobar razlog.

Ali, zašto bih ja uopće trebala znati koji je razlog tvoje prepotencije i zašto uopće pišem i trošim tvoje dragocjeno vrijeme koje si sam izabrao utrošiti čitajući ovu temu? Cccc
Gino, katastrofa si.. Primjetila sam često da studentski predstavnici izjavljuju nešto slično toj bahatoj rečenici koju si ti sada iznio. Ima nešto u profilu ljudi koji se prijavljuju za predstavništvo što ih čini upravo najmanje podobnim za isto. Ali što se uopće čudim, mogu samo pogledati primjer političara, iako, oni imaju materijalne koristi od svoje prepotencije, a za tvoju ne vidim ni jedan dobar razlog.

Ali, zašto bih ja uopće trebala znati koji je razlog tvoje prepotencije i zašto uopće pišem i trošim tvoje dragocjeno vrijeme koje si sam izabrao utrošiti čitajući ovu temu? Cccc


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:13 ned, 20. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ekatarina"]Primjetila sam često da studentski predstavnici izjavljuju nešto slično toj bahatoj rečenici koju si ti sada iznio. Ima nešto u profilu ljudi koji se prijavljuju za predstavništvo što ih čini upravo najmanje podobnim za isto. Ali što se uopće čudim, mogu samo pogledati primjer političara, iako, oni imaju materijalne koristi od svoje prepotencije, a za tvoju ne vidim ni jedan dobar razlog.[/quote]

Dok se mogu sloziti da gornji kolegin ulet nije bio potreban, s ovim citiranim se nikako ne mogu sloziti i ide ti na cistu sramotu da si to napisala. Predstavnici trose svoje vrijeme i energiju za dobrobit svih. To sto su cesto u raskoraku s ostalim studentima (a vidio sam u zivotu cca 3-4 generacije predstavnika) ima puno vise veze s tim da su bolje upuceni u funkcioniranje Odsjeka i sto se uopce moze i kako traziti, nego da su generalno "bahati".

Mozda da se ti, tako divna, pristojna i nimalo bahata prijavis za predstavnika, pa pokazes ljudima kako se "nebahato" moze izboriti razne stvari za studente, uz podilazenje svakakvim zahtijevima tih istih studenata koji u pravilu uopce ne razmisle o mogucnostima stvarne realizacije trazenog?

Konacno, vratite se na temu topica (a to nije ni Gino ni njegov godnji post).
ekatarina (napisa):
Primjetila sam često da studentski predstavnici izjavljuju nešto slično toj bahatoj rečenici koju si ti sada iznio. Ima nešto u profilu ljudi koji se prijavljuju za predstavništvo što ih čini upravo najmanje podobnim za isto. Ali što se uopće čudim, mogu samo pogledati primjer političara, iako, oni imaju materijalne koristi od svoje prepotencije, a za tvoju ne vidim ni jedan dobar razlog.


Dok se mogu sloziti da gornji kolegin ulet nije bio potreban, s ovim citiranim se nikako ne mogu sloziti i ide ti na cistu sramotu da si to napisala. Predstavnici trose svoje vrijeme i energiju za dobrobit svih. To sto su cesto u raskoraku s ostalim studentima (a vidio sam u zivotu cca 3-4 generacije predstavnika) ima puno vise veze s tim da su bolje upuceni u funkcioniranje Odsjeka i sto se uopce moze i kako traziti, nego da su generalno "bahati".

Mozda da se ti, tako divna, pristojna i nimalo bahata prijavis za predstavnika, pa pokazes ljudima kako se "nebahato" moze izboriti razne stvari za studente, uz podilazenje svakakvim zahtijevima tih istih studenata koji u pravilu uopce ne razmisle o mogucnostima stvarne realizacije trazenog?

Konacno, vratite se na temu topica (a to nije ni Gino ni njegov godnji post).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 23:25 ned, 20. 5. 2012    Naslov: Re: Blicevi i obavezni dolasci Citirajte i odgovorite

[quote="Borgcube"]Pokušavam shvatiti, ali nikako mi ne ide, koja je točno svrha nenajavljenih bliceva i bodovanja tj. uvjetovanja polaganja predmeta obaveznim dolascima?

Čuo sam razne razloge, al nijedan mi baš ne paše, npr. za bliceve:
- da bi se natjeralo studente na redovno učenje - A inače ne bi učili? :shock: Svi imalo ozbiljniji studenti će proći gradivo koje se od njih traži, pitanje je samo kada točno, a blicevi samo forsiraju raspored učenja koji ne pašu svima?[/quote]

sam sebi si upravo odgovorio na pitanje, kad tad nije redovno a to "bolonja" trazi, redovno, zamisljeno je da opterecenje nastava + ucenje bude full time job, 8 sati dnevno 5 dana u tjednu, a ne kampanjski.

[quote="Borgcube"]
- radi kontinuiranog praćenja studenta - ovaj izraz sam često susreo, al i dalje mi nije baš jasan. Tko bi tu koga trebao pratiti? Blicevi budu ispravljeni tek na kraju godine, što je posve razumljivo pošto su grupe na matematici puno veće nego drugdje, pa su i asistenti zatrpaniji poslom. I onda dođu tek na kraju kao neki dodatni bodovi, a nema informacije što je zapravo bilo dobro ili loše.[/quote]

pa trebao bi te pratiti tvoj mentor, kojeg koliko ja znam, sluzbeno cak i imas, ali to samo na pipiru (ne garantiram za ovo, nisam 100% siguran!!!)
ideja je trebala bit da svi studenti imaju svog mentora (mislim da bi trebalo kao biti 20 studenata na jednog mentora) kojem se javljas svakih n dana pa te on prati i govoriti na cemu da radis

to uz ono gore bi ti kao trebalo pomoci da brze i lakse svladas zadano gradivo i budes uber super kuul mega uspjesan student

[quote="Borgcube"]
Obavezni dolasci su mi još bizarniji...[/quote]
to je jos jedna posljedica one dvije gore tocke koje si naveo.

e sad da se potpuno razumijemo, ja sam na tvojoj strani osobno, i meni su blitzevi i zadace jako lose stvari, obavezni dolasci na predavanja me ubijaju, jer i ako ima nesto sto bi stvarno volio slusati (a ima) gadi mi se dolazit zbog ekipe koja melje ko da je na kavi.

suma sumarum, to je nama nasa boraba dala... amerikanizacija do bola, i to smo pokupili ono losije. a da ne spominjem da se od nas trazi da "postujemo" ta pravila (ili si odmah ubijas mogucnost prolaza), ali to sto za to nema uvjeta unutar same institucije/zgrade to je manje bitno...

[quote="Borgcube"]Studentski predstavnici bi trebali braniti prava studenata i predstavljati njihove zahtjeve, a ne odgovarati na bilo koje pitanje sa odgovorom "Šta to tebe briga?"[/quote]

nisam dugo SP ali ja cu dat sve od sebe (zvucim ko pravi politicar, mogao bi mozda probat i u sabor ;) ) ali je puno teze i gore nego sam mislio...

[quote="Borgcube"]Najbolje je da svi kao roboti lijepo slušamo šta nam se kaže, ne pitamo ništa ili još gore, žalimo se[/quote]

po mom misljenju to i je smisao bolonje, bolonja je na papiru divna i krasna, a u praksi katastrofa.

[quote="vsego"]To sto su cesto u raskoraku s ostalim studentima (a vidio sam u zivotu cca 3-4 generacije predstavnika) ima puno vise veze s tim da su bolje upuceni u funkcioniranje Odsjeka i sto se uopce moze i kako traziti, nego da su generalno "bahati". [/quote]

po ovom mom kratkom iskustvu, slozio bi se, niko nista ne pita niko nista ne trazi, za sad ko me sta pitao ja sam to i rekao i odgovorio i objasnio. a izmedu ostalog, ima jos mjesta za matematiku za SP-ove, nek vam ovo bude poziv pa onda recite sto zelite, ili dodite i recite nama, SP-ovima. ako nas nemozete naci osobno, mozete tu na forumu, dodete kazete problem vidimo sto se moze


i sada da ja kazem nesto o postu, malo je kaotican jer sam pricao i kao SP i kao ja 'ja'. za vise pojasnjenja mozete me uhvatit na pm, mail ili osobno.
Borgcube (napisa):
Pokušavam shvatiti, ali nikako mi ne ide, koja je točno svrha nenajavljenih bliceva i bodovanja tj. uvjetovanja polaganja predmeta obaveznim dolascima?

Čuo sam razne razloge, al nijedan mi baš ne paše, npr. za bliceve:
- da bi se natjeralo studente na redovno učenje - A inače ne bi učili? Shocked Svi imalo ozbiljniji studenti će proći gradivo koje se od njih traži, pitanje je samo kada točno, a blicevi samo forsiraju raspored učenja koji ne pašu svima?


sam sebi si upravo odgovorio na pitanje, kad tad nije redovno a to "bolonja" trazi, redovno, zamisljeno je da opterecenje nastava + ucenje bude full time job, 8 sati dnevno 5 dana u tjednu, a ne kampanjski.

Borgcube (napisa):

- radi kontinuiranog praćenja studenta - ovaj izraz sam često susreo, al i dalje mi nije baš jasan. Tko bi tu koga trebao pratiti? Blicevi budu ispravljeni tek na kraju godine, što je posve razumljivo pošto su grupe na matematici puno veće nego drugdje, pa su i asistenti zatrpaniji poslom. I onda dođu tek na kraju kao neki dodatni bodovi, a nema informacije što je zapravo bilo dobro ili loše.


pa trebao bi te pratiti tvoj mentor, kojeg koliko ja znam, sluzbeno cak i imas, ali to samo na pipiru (ne garantiram za ovo, nisam 100% siguran!!!)
ideja je trebala bit da svi studenti imaju svog mentora (mislim da bi trebalo kao biti 20 studenata na jednog mentora) kojem se javljas svakih n dana pa te on prati i govoriti na cemu da radis

to uz ono gore bi ti kao trebalo pomoci da brze i lakse svladas zadano gradivo i budes uber super kuul mega uspjesan student

Borgcube (napisa):

Obavezni dolasci su mi još bizarniji...

to je jos jedna posljedica one dvije gore tocke koje si naveo.

e sad da se potpuno razumijemo, ja sam na tvojoj strani osobno, i meni su blitzevi i zadace jako lose stvari, obavezni dolasci na predavanja me ubijaju, jer i ako ima nesto sto bi stvarno volio slusati (a ima) gadi mi se dolazit zbog ekipe koja melje ko da je na kavi.

suma sumarum, to je nama nasa boraba dala... amerikanizacija do bola, i to smo pokupili ono losije. a da ne spominjem da se od nas trazi da "postujemo" ta pravila (ili si odmah ubijas mogucnost prolaza), ali to sto za to nema uvjeta unutar same institucije/zgrade to je manje bitno...

Borgcube (napisa):
Studentski predstavnici bi trebali braniti prava studenata i predstavljati njihove zahtjeve, a ne odgovarati na bilo koje pitanje sa odgovorom "Šta to tebe briga?"


nisam dugo SP ali ja cu dat sve od sebe (zvucim ko pravi politicar, mogao bi mozda probat i u sabor Wink ) ali je puno teze i gore nego sam mislio...

Borgcube (napisa):
Najbolje je da svi kao roboti lijepo slušamo šta nam se kaže, ne pitamo ništa ili još gore, žalimo se


po mom misljenju to i je smisao bolonje, bolonja je na papiru divna i krasna, a u praksi katastrofa.

vsego (napisa):
To sto su cesto u raskoraku s ostalim studentima (a vidio sam u zivotu cca 3-4 generacije predstavnika) ima puno vise veze s tim da su bolje upuceni u funkcioniranje Odsjeka i sto se uopce moze i kako traziti, nego da su generalno "bahati".


po ovom mom kratkom iskustvu, slozio bi se, niko nista ne pita niko nista ne trazi, za sad ko me sta pitao ja sam to i rekao i odgovorio i objasnio. a izmedu ostalog, ima jos mjesta za matematiku za SP-ove, nek vam ovo bude poziv pa onda recite sto zelite, ili dodite i recite nama, SP-ovima. ako nas nemozete naci osobno, mozete tu na forumu, dodete kazete problem vidimo sto se moze


i sada da ja kazem nesto o postu, malo je kaotican jer sam pricao i kao SP i kao ja 'ja'. za vise pojasnjenja mozete me uhvatit na pm, mail ili osobno.



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 1:09 pon, 21. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Blicevi su tu uglavnom, kao provjera dolaznosti na predavanja. Sjećam se, na određenim predmetima, su blicevi nosili tipa 2 boda, i to jedan bod dobiješ samo ako se potpišeš. Blicevi su poprilično besmisleni.

Bolonjski sustav (izvinite, al ne znam kak se točno piše, pa ću po vukovski) nas tjera na, takozvani, konstantni rad. Vraga crnog, tjera nas na štrebanje 6 različitih stvari odjednom i prisiljava na savladavanje gradiva, gotovo na razini raspoznavanja. Ukinuti su usmeni, koji su, po meni, pravi test znanja (čast iznimkama gdje usmeni još postoji) Polaganje kolegija se svodi na kalkuliranje kako skupiti što više bodova sa što manje znanja, pa se onda nekad zna dogoditi da je velike djelove gradiva nepotrebno savladati, jer, znamo da neće doći u kolokviju.

Bolonja se, kao i kapitalizam i još hrpa drugih ideja koje se na papiru čine prekrasnim, pokazala kao totalno i beskorisno smeće. Iz generacije u generaciju štancamo sve više i više magistara, koji, budimo realni, nisu ni približno usporedivi kao oni od tek nekoliko generacija prije bolonje. Ovo pričam iz osobnog iskustva, jer, vidim kakvi su moji kolege, i kakav sam i sam. Kapacitet znanja nam je puno puno manji, i stvarno sam nezadovoljan kako smo svi skupa ispali. Sve učimo samo da uskupimo toliko i toliko bodova, ništa se ne uči radi znanja. Vratite nam usmene, smatram da je to jedino što te može natjerati da stvarno nešto naučiš. Dajte nam rokove da možemo svladati kolegije u potpunosti. Tjedan do dva dana je i više nego dovoljno za svaki kolegij.

Btw i ja bih bio studentski predstavnik.


Uostalom, smatram da je bolonjski sustav smeće i da ga treba uništiti!
Blicevi su tu uglavnom, kao provjera dolaznosti na predavanja. Sjećam se, na određenim predmetima, su blicevi nosili tipa 2 boda, i to jedan bod dobiješ samo ako se potpišeš. Blicevi su poprilično besmisleni.

Bolonjski sustav (izvinite, al ne znam kak se točno piše, pa ću po vukovski) nas tjera na, takozvani, konstantni rad. Vraga crnog, tjera nas na štrebanje 6 različitih stvari odjednom i prisiljava na savladavanje gradiva, gotovo na razini raspoznavanja. Ukinuti su usmeni, koji su, po meni, pravi test znanja (čast iznimkama gdje usmeni još postoji) Polaganje kolegija se svodi na kalkuliranje kako skupiti što više bodova sa što manje znanja, pa se onda nekad zna dogoditi da je velike djelove gradiva nepotrebno savladati, jer, znamo da neće doći u kolokviju.

Bolonja se, kao i kapitalizam i još hrpa drugih ideja koje se na papiru čine prekrasnim, pokazala kao totalno i beskorisno smeće. Iz generacije u generaciju štancamo sve više i više magistara, koji, budimo realni, nisu ni približno usporedivi kao oni od tek nekoliko generacija prije bolonje. Ovo pričam iz osobnog iskustva, jer, vidim kakvi su moji kolege, i kakav sam i sam. Kapacitet znanja nam je puno puno manji, i stvarno sam nezadovoljan kako smo svi skupa ispali. Sve učimo samo da uskupimo toliko i toliko bodova, ništa se ne uči radi znanja. Vratite nam usmene, smatram da je to jedino što te može natjerati da stvarno nešto naučiš. Dajte nam rokove da možemo svladati kolegije u potpunosti. Tjedan do dva dana je i više nego dovoljno za svaki kolegij.

Btw i ja bih bio studentski predstavnik.


Uostalom, smatram da je bolonjski sustav smeće i da ga treba uništiti!



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 2:30 pon, 21. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slazem se u potpunosti s Milojkom
Slazem se u potpunosti s Milojkom


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 9:50 pon, 21. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

sad vec polako izlazimo iz teme, bilo bi ok da se vratimo... o bolonjui/balkanji se moze u drugoj temi jer samo spamamo ovu.
sad vec polako izlazimo iz teme, bilo bi ok da se vratimo... o bolonjui/balkanji se moze u drugoj temi jer samo spamamo ovu.



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ceps
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (13:03:07)
Postovi: (13A)16
Sarma = la pohva - posuda
71 = 74 - 3

PostPostano: 12:21 pon, 21. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]Blicevi su tu uglavnom, kao provjera dolaznosti na predavanja.[/quote]

I onda se događaju situacije da se nakon pisanja blica prvi sat učionica isprazni i više od pola. Tako da ne znam koja je onda metoda ''provjere dolaznosti'' neučinkovitija - blicevi ili popisivanje.

Također, u ove dvije godine koje sam proveo na faksu sam stekao dojam da su profesori koji ''sile'' studente da dolaze na njihova predavanja najčešće oni profesori koje se najmanje isplati slušati.
Moj način studiranja (s čijim sam rezultatima zasad zadovoljan) ne uključuje baš česte dolaske na faks, točnije ako mi neki predavač ne paše, neću mu dolaziti na predavanja i gotovo. Obavit ću ono što treba sam doma.
Jesam li ja loš student ako ne želim trošiti svoje vrijeme na stvari koje mi ne pomažu?

A ovo za mentora dosad nisam čuo? Ja imam mentora? xD
Milojko (napisa):
Blicevi su tu uglavnom, kao provjera dolaznosti na predavanja.


I onda se događaju situacije da se nakon pisanja blica prvi sat učionica isprazni i više od pola. Tako da ne znam koja je onda metoda ''provjere dolaznosti'' neučinkovitija - blicevi ili popisivanje.

Također, u ove dvije godine koje sam proveo na faksu sam stekao dojam da su profesori koji ''sile'' studente da dolaze na njihova predavanja najčešće oni profesori koje se najmanje isplati slušati.
Moj način studiranja (s čijim sam rezultatima zasad zadovoljan) ne uključuje baš česte dolaske na faks, točnije ako mi neki predavač ne paše, neću mu dolaziti na predavanja i gotovo. Obavit ću ono što treba sam doma.
Jesam li ja loš student ako ne želim trošiti svoje vrijeme na stvari koje mi ne pomažu?

A ovo za mentora dosad nisam čuo? Ja imam mentora? xD


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 12:32 pon, 21. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ceps"]A ovo za mentora dosad nisam čuo? Ja imam mentora? xD[/quote]

necu reci da ga imas jer nisam 100% siguran u to, ali po mojim saznanjima bi trebao biti, da li i kako je uopce to u praksi neznam. ali interesantno pitanje, mogao bi se ic raspitati za to :)

----------------
nakon brzinskih raspitivanja i pregleda dokumenata; nemamo mentore, sluzbeno je. znaci nikom se nemoramo za nista javljati ni po papirima, we are free ;)
ceps (napisa):
A ovo za mentora dosad nisam čuo? Ja imam mentora? xD


necu reci da ga imas jer nisam 100% siguran u to, ali po mojim saznanjima bi trebao biti, da li i kako je uopce to u praksi neznam. ali interesantno pitanje, mogao bi se ic raspitati za to Smile

----------------
nakon brzinskih raspitivanja i pregleda dokumenata; nemamo mentore, sluzbeno je. znaci nikom se nemoramo za nista javljati ni po papirima, we are free Wink



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:33 pon, 21. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mentorstvo je bilo predlozeno jedne godine, ali je odmah prakticki propalo. Preciznije, odluceno je da studenti prof. smjera mogu dobiti neobavezne mentore i, koliko znam, nikad nitko nije bio "takav" mentor. Kasnijih se godina to vise nije niti spominjalo.
Mentorstvo je bilo predlozeno jedne godine, ali je odmah prakticki propalo. Preciznije, odluceno je da studenti prof. smjera mogu dobiti neobavezne mentore i, koliko znam, nikad nitko nije bio "takav" mentor. Kasnijih se godina to vise nije niti spominjalo.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ToMeK
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2008. (17:22:06)
Postovi: (BA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-12 = 17 - 29

PostPostano: 17:08 uto, 22. 5. 2012    Naslov: Re: Blicevi i obavezni dolasci Citirajte i odgovorite

[quote="Borgcube"]Pokušavam shvatiti, ali nikako mi ne ide, koja je točno svrha nenajavljenih bliceva i bodovanja tj. uvjetovanja polaganja predmeta obaveznim dolascima?

Čuo sam razne razloge, al nijedan mi baš ne paše, npr. za bliceve:
- da bi se natjeralo studente na redovno učenje - A inače ne bi učili? :shock: Svi imalo ozbiljniji studenti će proći gradivo koje se od njih traži, pitanje je samo kada točno, a blicevi samo forsiraju raspored učenja koji ne pašu svima?
- radi kontinuiranog praćenja studenta - ovaj izraz sam često susreo, al i dalje mi nije baš jasan. Tko bi tu koga trebao pratiti? Blicevi budu ispravljeni tek na kraju godine, što je posve razumljivo pošto su grupe na matematici puno veće nego drugdje, pa su i asistenti zatrpaniji poslom. I onda dođu tek na kraju kao neki dodatni bodovi, a nema informacije što je zapravo bilo dobro ili loše.

Obavezni dolasci su mi još bizarniji...[/quote]

Ja nisam niti shvatio pitanje. Mislim u teoriji blicevi imaju razne definicije i svrhe :D u praksi su to dodatni bodovi za kolegij :) Pretpostavljam da na kontrolu dolazaka aludiraš na KA jer ja mislim da je to takav jedini predmet na kojem je uvjet za prolaznost takav...

Želiš svrhu? Pa svrhe nema, ali ako su takva pravila, pravila su takva, nisu ni meni super, ali pravilo je tu da se poštuje.
Borgcube (napisa):
Pokušavam shvatiti, ali nikako mi ne ide, koja je točno svrha nenajavljenih bliceva i bodovanja tj. uvjetovanja polaganja predmeta obaveznim dolascima?

Čuo sam razne razloge, al nijedan mi baš ne paše, npr. za bliceve:
- da bi se natjeralo studente na redovno učenje - A inače ne bi učili? Shocked Svi imalo ozbiljniji studenti će proći gradivo koje se od njih traži, pitanje je samo kada točno, a blicevi samo forsiraju raspored učenja koji ne pašu svima?
- radi kontinuiranog praćenja studenta - ovaj izraz sam često susreo, al i dalje mi nije baš jasan. Tko bi tu koga trebao pratiti? Blicevi budu ispravljeni tek na kraju godine, što je posve razumljivo pošto su grupe na matematici puno veće nego drugdje, pa su i asistenti zatrpaniji poslom. I onda dođu tek na kraju kao neki dodatni bodovi, a nema informacije što je zapravo bilo dobro ili loše.

Obavezni dolasci su mi još bizarniji...


Ja nisam niti shvatio pitanje. Mislim u teoriji blicevi imaju razne definicije i svrhe Very Happy u praksi su to dodatni bodovi za kolegij Smile Pretpostavljam da na kontrolu dolazaka aludiraš na KA jer ja mislim da je to takav jedini predmet na kojem je uvjet za prolaznost takav...

Želiš svrhu? Pa svrhe nema, ali ako su takva pravila, pravila su takva, nisu ni meni super, ali pravilo je tu da se poštuje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 19:22 uto, 22. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vjerujem da je kolega Borgcube htio cuti nekakav razlog, iz prostog razloga jer bi ovo trebao biti matematicki fakultet, sto nekako sa sobom povlaci izvjesnu kolicinu logike i zdravog razuma.
No cini se da navedenog i nema bas na ovom faksu...

Edit1: I da, argument: blicevi i popisivanje dolazaka je da bi se studente natjeralo na ucenje i kontinuirani rad je glup i vrijedja inteligenciju bilo koga tko nije apsolutno retardiran.
Vjerujem da je kolega Borgcube htio cuti nekakav razlog, iz prostog razloga jer bi ovo trebao biti matematicki fakultet, sto nekako sa sobom povlaci izvjesnu kolicinu logike i zdravog razuma.
No cini se da navedenog i nema bas na ovom faksu...

Edit1: I da, argument: blicevi i popisivanje dolazaka je da bi se studente natjeralo na ucenje i kontinuirani rad je glup i vrijedja inteligenciju bilo koga tko nije apsolutno retardiran.




Zadnja promjena: Tomislav; 19:36 uto, 22. 5. 2012; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
quark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2011. (16:47:39)
Postovi: (DA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 26 - 6

PostPostano: 19:32 uto, 22. 5. 2012    Naslov: Re: Blicevi i obavezni dolasci Citirajte i odgovorite

[quote="ToMeK"]

Ja nisam niti shvatio pitanje. Mislim u teoriji blicevi imaju razne definicije i svrhe :D u praksi su to dodatni bodovi za kolegij :) Pretpostavljam da na kontrolu dolazaka aludiraš na KA jer ja mislim da je to takav jedini predmet na kojem je uvjet za prolaznost takav...

Želiš svrhu? Pa svrhe nema, ali ako su takva pravila, pravila su takva, nisu ni meni super, ali pravilo je tu da se poštuje.[/quote]

Pa ako u teoriji imaju razne definicije i svrhe, onda daj barem jednu "praktičnu" na našem faksu?

Zašto trošiti vrijeme, energiju i novac (papir, je l') na nešto što nema svrhe? Tu pak nema nimalo zdrave logike, ako je to besmisleno kao što sam kažeš.

A i ova apatija mi uopće nije jasna; ako nešto ne valja, tu je da se promijeni, errando discimus, ne?
ToMeK (napisa):


Ja nisam niti shvatio pitanje. Mislim u teoriji blicevi imaju razne definicije i svrhe Very Happy u praksi su to dodatni bodovi za kolegij Smile Pretpostavljam da na kontrolu dolazaka aludiraš na KA jer ja mislim da je to takav jedini predmet na kojem je uvjet za prolaznost takav...

Želiš svrhu? Pa svrhe nema, ali ako su takva pravila, pravila su takva, nisu ni meni super, ali pravilo je tu da se poštuje.


Pa ako u teoriji imaju razne definicije i svrhe, onda daj barem jednu "praktičnu" na našem faksu?

Zašto trošiti vrijeme, energiju i novac (papir, je l') na nešto što nema svrhe? Tu pak nema nimalo zdrave logike, ako je to besmisleno kao što sam kažeš.

A i ova apatija mi uopće nije jasna; ako nešto ne valja, tu je da se promijeni, errando discimus, ne?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 21:28 uto, 22. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Blicevi su tu zato što bolonjski sustav zahtjeva da postoji neki oblik obveza koje student mora ispunjavati, osim kolokvija i ispita završnog. Kod nas je, eto, to tako loše realizirano. Ako nekog treba prisiljavati da uči na faksu, pa tom nekom onda nije mjesto na studiju.

Uostalom, smatram da je bolonjski sustav smeće i da ga treba uništiti
Blicevi su tu zato što bolonjski sustav zahtjeva da postoji neki oblik obveza koje student mora ispunjavati, osim kolokvija i ispita završnog. Kod nas je, eto, to tako loše realizirano. Ako nekog treba prisiljavati da uči na faksu, pa tom nekom onda nije mjesto na studiju.

Uostalom, smatram da je bolonjski sustav smeće i da ga treba uništiti



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Borgcube
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2010. (21:14:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 27 - 3
Lokacija: Tu i tamo.

PostPostano: 21:29 uto, 22. 5. 2012    Naslov: Re: Blicevi i obavezni dolasci Citirajte i odgovorite

[quote="ToMeK"]
Ja nisam niti shvatio pitanje. Mislim u teoriji blicevi imaju razne definicije i svrhe :D u praksi su to dodatni bodovi za kolegij :) Pretpostavljam da na kontrolu dolazaka aludiraš na KA jer ja mislim da je to takav jedini predmet na kojem je uvjet za prolaznost takav...

Želiš svrhu? Pa svrhe nema, ali ako su takva pravila, pravila su takva, nisu ni meni super, ali pravilo je tu da se poštuje.[/quote]

Lako za bodove, ali koja je svrha bliceva u našem obrazovanju? Testiranje znanja sigurno nije, testiranje redovnosti ili upornosti...? (makar mislim da je loš pokazatelj i toga)
Znam barem 4 predmeta samo na drugoj godini gdje dolasci uvjetuju prolaz. Doduše, dva od ta četiri predmeta su Engleski i TZK :P
Ne znam koji je predmet KA?

U načelu se slažem sa prije spomenutim, na papiru te ideje Bolonje dobro izgledaju, mentorstvo, kontinuirano praćenje, itd. itd., ali su nesprovedive (posebno na faksu gdje su grupe od po preko 80 studenata) i na bolji pogled ne tako dobre koliko se na papiru čine.

Al eto, možda bi netko kome su blicevi i obavezni dolasci zapravo dobra stvar htio nešto dodati?
ToMeK (napisa):

Ja nisam niti shvatio pitanje. Mislim u teoriji blicevi imaju razne definicije i svrhe Very Happy u praksi su to dodatni bodovi za kolegij Smile Pretpostavljam da na kontrolu dolazaka aludiraš na KA jer ja mislim da je to takav jedini predmet na kojem je uvjet za prolaznost takav...

Želiš svrhu? Pa svrhe nema, ali ako su takva pravila, pravila su takva, nisu ni meni super, ali pravilo je tu da se poštuje.


Lako za bodove, ali koja je svrha bliceva u našem obrazovanju? Testiranje znanja sigurno nije, testiranje redovnosti ili upornosti...? (makar mislim da je loš pokazatelj i toga)
Znam barem 4 predmeta samo na drugoj godini gdje dolasci uvjetuju prolaz. Doduše, dva od ta četiri predmeta su Engleski i TZK Razz
Ne znam koji je predmet KA?

U načelu se slažem sa prije spomenutim, na papiru te ideje Bolonje dobro izgledaju, mentorstvo, kontinuirano praćenje, itd. itd., ali su nesprovedive (posebno na faksu gdje su grupe od po preko 80 studenata) i na bolji pogled ne tako dobre koliko se na papiru čine.

Al eto, možda bi netko kome su blicevi i obavezni dolasci zapravo dobra stvar htio nešto dodati?



_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan