Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Molim pomoć u vezi studiranja (studij)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
podravka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 06. 2011. (11:38:11)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:33 pon, 8. 7. 2013    Naslov: Molim pomoć u vezi studiranja Citirajte i odgovorite

Pozdrav,

Moja situacija je takva da mi za diplomski fali da položim Primjenjenu matematičku analizu i izborni kolegij (Euklidski ili Vektorski). Ta dva kolegija ne mogu upisati ove godine, a ne bi htjela zbog njih produžiti studiranje.

Moje pitanje je da li bi se mogao upisati neki slični kolegij na matematici u Osijeku, Splitu ili u Zagrebu na inžinjerskom, koji bi mi se priznao umjesto gore navedenih?
Ako postoje, koji bi to bili?

Gledala sam propisane članke o upisu nekog kolegija na drugom sveučilištu i piše da se to može. Ali, nisam sigurna da li sam ja to dobro shvatila.
Postoje li kakvi uvjeti za to?

Unaprijed hvala! :)
Pozdrav,

Moja situacija je takva da mi za diplomski fali da položim Primjenjenu matematičku analizu i izborni kolegij (Euklidski ili Vektorski). Ta dva kolegija ne mogu upisati ove godine, a ne bi htjela zbog njih produžiti studiranje.

Moje pitanje je da li bi se mogao upisati neki slični kolegij na matematici u Osijeku, Splitu ili u Zagrebu na inžinjerskom, koji bi mi se priznao umjesto gore navedenih?
Ako postoje, koji bi to bili?

Gledala sam propisane članke o upisu nekog kolegija na drugom sveučilištu i piše da se to može. Ali, nisam sigurna da li sam ja to dobro shvatila.
Postoje li kakvi uvjeti za to?

Unaprijed hvala! Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:02 pon, 8. 7. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne dolazi u obzir. Obavezni i izborni kolegiji iz vlastitog studijskog programa ne mogu se zamijeniti s kolegijima iz drugih studija.
Ne dolazi u obzir. Obavezni i izborni kolegiji iz vlastitog studijskog programa ne mogu se zamijeniti s kolegijima iz drugih studija.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 19:50 pon, 8. 7. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ne dolazi u obzir. Obavezni i izborni kolegiji iz vlastitog studijskog programa ne mogu se zamijeniti s kolegijima iz drugih studija.[/quote]
Zanimljivo. Dok sam ja studirao, nekolicina kolega koja je imala problema s programiranjem je upisala FER paralelno s MO-om, kako bi na njihovoj prvoj godini položili UUR i Programiranje, pa bi onda pisali molbe da im se kolegiji položeni na FER-u priznaju kod nas i te molbe su bile uredno i bez problema prihvaćane. Znači li ovaj tvoj odgovor da takvo nešto više nije moguće?
krcko (napisa):
Ne dolazi u obzir. Obavezni i izborni kolegiji iz vlastitog studijskog programa ne mogu se zamijeniti s kolegijima iz drugih studija.

Zanimljivo. Dok sam ja studirao, nekolicina kolega koja je imala problema s programiranjem je upisala FER paralelno s MO-om, kako bi na njihovoj prvoj godini položili UUR i Programiranje, pa bi onda pisali molbe da im se kolegiji položeni na FER-u priznaju kod nas i te molbe su bile uredno i bez problema prihvaćane. Znači li ovaj tvoj odgovor da takvo nešto više nije moguće?



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
podravka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 06. 2011. (11:38:11)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:14 uto, 9. 7. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ispričavam se ako sam krivo shvatila! Ova sam pročitala i mislila sam da se to može.

VI. MOBILNOST STUDENATA
Članak 29.
Horizontalna mobilnost studenata unutar Sveučilišta
1. Studenti mogu u skladu sa studijskim programom upisivati pojedine predmete drugih
sveučilišnih studija (studijskih programa) Sveučilišta koji se ne izvode na matičnom
studiju. Upis predmeta odobravaju osoba odgovorna za studijski program i ECTS
koordinator na sastavnici nositelju studijskog programa, uz suglasnost ECTS
koordinatora sastavnice na kojoj se izvodi odabrani predmet i nositelja odabranog
predmeta. Sastavnica može detaljnije propisati postupak provedbe horizontalne
mobilnosti.
2. O davanju odobrenja izdaje se posebna potvrda u kojoj se navodi naziv predmeta i
utvrđuje bodovna vrijednost predmeta (broj ECTS). Ostvareni ECTS bodovi priznaju
se kao da su ostvareni u okviru matičnog sveučilišnog studija (studijskog programa), a
bodovna vrijednost predmeta odgovara onoj koju taj predmet ima na studiju odnosno
programu u okviru kojeg se izvodi. Sveučilište propisuje obrazac potvrde.
3. Svaka sastavnica Sveučilišta prije upisa u akademsku godinu objavljuje popis
predmeta uz potrebne ulazne kompetencije koje mogu upisati studenti koji studiraju na
drugoj sastavnici.
4. Broj studenata koji mogu upisati pojedini predmet ograničen je kapacitetom
sastavnice, o čemu odlučuje dekan na prijedlog nositelja predmeta.
5. Predmet koji student pohađa na drugoj sastavnici upisuje se u studentsku ispravu.
Nositelj predmeta potvrđuje ispunjenje studentovih obveza upisom ECTS bodova i
ocjene te svojim potpisom u studentsku ispravu. ECTS bodovi stečeni na drugom
studijskom programu dokazuju se podnošenjem na uvid ovjerenog prijepisa ocjene
(ECTS bodova) ili na drugi prikladan način.
6. Troškove studiranja vezane uz mobilnost unutar Sveučilišta uređuje Senat posebnom odlukom.


Ništa onda... Da li postoji neko drugo rješenje?
Ispričavam se ako sam krivo shvatila! Ova sam pročitala i mislila sam da se to može.

VI. MOBILNOST STUDENATA
Članak 29.
Horizontalna mobilnost studenata unutar Sveučilišta
1. Studenti mogu u skladu sa studijskim programom upisivati pojedine predmete drugih
sveučilišnih studija (studijskih programa) Sveučilišta koji se ne izvode na matičnom
studiju. Upis predmeta odobravaju osoba odgovorna za studijski program i ECTS
koordinator na sastavnici nositelju studijskog programa, uz suglasnost ECTS
koordinatora sastavnice na kojoj se izvodi odabrani predmet i nositelja odabranog
predmeta. Sastavnica može detaljnije propisati postupak provedbe horizontalne
mobilnosti.
2. O davanju odobrenja izdaje se posebna potvrda u kojoj se navodi naziv predmeta i
utvrđuje bodovna vrijednost predmeta (broj ECTS). Ostvareni ECTS bodovi priznaju
se kao da su ostvareni u okviru matičnog sveučilišnog studija (studijskog programa), a
bodovna vrijednost predmeta odgovara onoj koju taj predmet ima na studiju odnosno
programu u okviru kojeg se izvodi. Sveučilište propisuje obrazac potvrde.
3. Svaka sastavnica Sveučilišta prije upisa u akademsku godinu objavljuje popis
predmeta uz potrebne ulazne kompetencije koje mogu upisati studenti koji studiraju na
drugoj sastavnici.
4. Broj studenata koji mogu upisati pojedini predmet ograničen je kapacitetom
sastavnice, o čemu odlučuje dekan na prijedlog nositelja predmeta.
5. Predmet koji student pohađa na drugoj sastavnici upisuje se u studentsku ispravu.
Nositelj predmeta potvrđuje ispunjenje studentovih obveza upisom ECTS bodova i
ocjene te svojim potpisom u studentsku ispravu. ECTS bodovi stečeni na drugom
studijskom programu dokazuju se podnošenjem na uvid ovjerenog prijepisa ocjene
(ECTS bodova) ili na drugi prikladan način.
6. Troškove studiranja vezane uz mobilnost unutar Sveučilišta uređuje Senat posebnom odlukom.


Ništa onda... Da li postoji neko drugo rješenje?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:44 uto, 9. 7. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Primijeti: "Studenti mogu u skladu sa studijskim programom upisivati pojedine predmete drugih sveučilišnih studija (studijskih programa) Sveučilišta [color=red]koji se [u]ne izvode[/u] na matičnom studiju[/color]."

Mada, i mene bi zanimalo u cemu je sustinska razlika ovog tvog i onog sto je mdoko pitao.

[quote="podravka"]Da li postoji neko drugo rješenje?[/quote]

Ovisno o ECTSovima skupljenim u, mislim, zadnjih godinu dana, mozda imas pravo na upis vise ECTSova od 30+30. Potrazi u pravnoj regulativi na webu MO.
Primijeti: "Studenti mogu u skladu sa studijskim programom upisivati pojedine predmete drugih sveučilišnih studija (studijskih programa) Sveučilišta koji se ne izvode na matičnom studiju."

Mada, i mene bi zanimalo u cemu je sustinska razlika ovog tvog i onog sto je mdoko pitao.

podravka (napisa):
Da li postoji neko drugo rješenje?


Ovisno o ECTSovima skupljenim u, mislim, zadnjih godinu dana, mozda imas pravo na upis vise ECTSova od 30+30. Potrazi u pravnoj regulativi na webu MO.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:50 uto, 9. 7. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Mada, i mene bi zanimalo u cemu je sustinska razlika ovog tvog i onog sto je mdoko pitao.[/quote]

U tome sto se paralelni studij na FER-u moze upisati bez da se nas ista pita.
vsego (napisa):
Mada, i mene bi zanimalo u cemu je sustinska razlika ovog tvog i onog sto je mdoko pitao.


U tome sto se paralelni studij na FER-u moze upisati bez da se nas ista pita.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan